Ciprinol

Apvalkotā tablete

Ciprinol 500 mg apvalkotās tabletes

Kartona kastīte, Blisteris, N10
Uzglabāt temperatūrā līdz 30°C.
Ciprofloxacinum

UZMANĪBU!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI

Maks. cenu diapazons

€ ar PVN

6.79 €

Zāļu produkta identifikators

I000936-01

Zāļu reģistrācijas numurs

I000936

Ražotājs

KRKA, d.d., Novo mesto, Slovenia

Zāļu reģ. apliecības izd. datums

09-APR-18

Reģ. apliecības derīguma termiņš

Uz neierobežotu laiku

Zāļu izsniegšanas kārtība

Recepšu zāles

Zāļu stiprums/koncentrācija

500 mg

Zāļu forma

Apvalkotā tablete

Lietošana bērniem

Ir apstiprināta

Reģ. apliecības īpašnieks, valsts

KRKA, d.d., Novo mesto, Slovenia

Informācija atjaunota

03.09.2019 14:58

Papildus informācija

Latvijas Zāļu reģistrs

Lejupielādēt lietošanas instrukciju

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam

Ciprinol 500 mg apvalkotās tabletes

Ciprofloxacinum

Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.

  • Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt.

  • Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam.

  • Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes.

  • Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.

    Šajā instrukcijā varat uzzināt:

1. Kas ir Ciprinol un kādam nolūkam to lieto

2. Kas Jums jāzina pirms Ciprinol lietošanas

3. Kā lietot Ciprinol

4. Iespējamās blakusparādības

5. Kā uzglabāt Ciprinol

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

1. Kas ir Ciprinol un kādam nolūkam to lieto

Ciprinol ir antibiotika, kas pieder pie fluorhinolonu grupas. Aktīvā viela ir ciprofloksacīns. Ciprofloksacīns darbojas, iznīcinot baktērijas, kas izraisa infekcijas. Tas iedarbojas tikai pret noteikta veida baktērijām.

Pieaugušie

Ciprinol lieto pieaugušajiem, lai ārstētu šādas bakteriālas infekcijas:

  • elpceļu infekcijas,

  • ilgstošas vai recidivējošas ausu vai deguna blakusdobumu infekcijas,

  • sēklinieku infekcijas,

  • dzimumorgānu infekcijas vīriešiem un sievietēm,

  • kuņģa-zarnu trakta infekcijas un vēdera dobuma infekcijas,

  • ādas un mīksto audu infekcijas,

  • kaulu un locītavu infekcijas,

  • lai novērstu tādu infekciju attīstību, ko izraisa baktērija Neisseria meningitidis,

  • kontakts (ieelpošana) ar Sibīrijas mēra izraisītāju.

Ciprofloksacīnu var lietot pacientiem ar samazinātu balto asins šūnu skaitu (neitropēniju) drudža gadījumā, ko izraisījusi iespējama bakteriāla infekcija.

Ja Jums ir smaga infekcija vai infekciju izraisījis vairāk nekā viens baktērijas veids, papildus ārstēšanai ar Ciprinol Jums var parakstīt citas antibiotikas.

Bērni un pusaudži

Ciprinol lieto bērniem un pusaudžiem medicīniskā personāla uzraudzībā šādu bakteriālo infekciju ārstēšanai:

  • plaušu un bronhu infekcijas bērniem un pusaudžiem, kuri slimo ar cistisko fibrozi,

  • komplicētas urīnceļu infekcijas, arī infekcijas, kas skar nieres (pielonefrīts),

  • kontakts (ieelpošana) ar Sibīrijas mēra izraisītāju.

Ciprinol drīkst lietot arī citu noteiktu smagu infekciju ārstēšanai bērniem un pusaudžiem, ja ārsts izlems, ka tas ir nepieciešams.

2. Kas Jums jāzina pirms Ciprinol lietošanas

Nelietojiet Ciprinol šādos gadījumos:

  • ja Jums ir alerģija pret ciprofloksacīnu vai citām hinolonu grupas zālēm, vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu,

  • ja lietojat tizanidīnu (skatīt 2. punktā: Citas zāles un Ciprinol).

    Brīdinājumi un piesardzība lietošanā

    Pirms Ciprinol lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.

Pirms Ciprinol lietošanas

Izstāstiet ārstam, ja:

  • Jums kādreiz bijuši nieru darbības traucējumi, jo ārstēšana varētu būt jāpielāgo,

  • slimojat ar epilepsiju vai citām neiroloģiskām slimībām,

  • iepriekš ārstēšanā saņemot antibiotikas, kas līdzīgas Ciprinol, Jums bijušas problēmas ar cīpslām,

  • ja Jums ir diagnosticēts paplašinājums vai “izspiedums” lielajā asinsvadā (aortas aneirisma vai lielo asinsvadu perifērā aneirisma),

  • ja Jums iepriekš ir bijusi aortas disekcijas epizode (aortas sieniņas plīsums),

  • ja kādam Jūsu ģimenes loceklim ir bijusi aortas aneirisma vai aortas disekcija, citi riska faktori vai noslieci veicinoši stāvokļi (piemēram, tādas saistaudu slimības kā Marfāna sindroms, asinsvadu Ēlersa-Danlo sindroms vai asinsvadu slimības, piemēram, Takajasu arterīts, milzšūnu arterīts, Behčeta slimība, paaugstināts asinsspiediens vai apstiprināta ateroskleroze),

  • Jums ir cukura diabēts, jo Jums lietojot ciprofloksacīnu var rasties hipoglikēmijas risks,

  • slimojat ar myasthenia gravis (muskuļu vājuma paveids),

  • Jums ir sirds ritma traucējumi. Lietojot ciprofloksacīnu, jāievēro piesardzība, ja Jums ir iedzimts vai ģimenes anamnēzē ir zināms pagarināts QT intervāls (redzams EKG, elektriskā sirdsdarbības pierakstā), asinīs ir izjaukts sāļu līdzsvars (īpaši, ja ir zems kālija vai magnija līmenis asinīs), ļoti lēna sirdsdarbība (tā sauktā "bradikardija”), vāja sirds (sirds mazspēja), ir bijusi sirdslēkme (miokarda infarkts), Jūs esat sieviete vai gados vecāks cilvēks, vai Jūs lietojat citas zāles, kas rada pārmaiņas EKG (skatīt 2. punktā: Citas zāles un Ciprinol).

  • Jums vai kādam no Jūsu ģimenes locekļiem ir zināma glikozes-6-fosfāta dehidrogenāzes (G6PD) nepietiekamība, jo, lietojot ciprofloksacīnu, iespējama anēmija.

Jūs nedrīkstat lietot fluorhinolonus/hinolonus saturošus antibakteriālos līdzekļus, tai skaitā Ciprinol, ja Jums kādreiz pēc hinolonu vai fluorhinolonu lietošanas ir bijusi kāda nopietna nevēlama blakusparādība. Šajā gadījumā Jums pēc iespējas ātrāk jāinformē ārsts.

Dažu dzimumceļu infekciju ārstēšanai ārsts papildus Ciprinol var ieteikt citas antibiotikas. Ja nenovērojat uzlabošanos 3 dienu laikā pēc ārstēšanas uzsākšanas, lūdzu, konsultējieties ar ārstu.

Ciprinol lietošanas laikā

Nekavējoties pastāstiet ārstam, ja Ciprinol lietošanas laikā novērojat kaut ko no turpmāk minētā. Ārsts izlems, vai ārstēšana ar Ciprinol jāpārtrauc.

  • Smaga, pēkšņa alerģiska reakcija (anafilaktiska reakcija/šoks, angioneirotiskā tūska). Pat lietojot pirmo devu, pastāv neliela iespējamība, ka Jums var izveidoties smaga alerģiska reakcija ar šādiem simptomiem: spīlēšanas sajūta krūtīs, reibonis, slikta dūša vai ģībonis, vai reibonis pieceļoties. Ja tā notiek, pārtrauciet Ciprinol lietošanu un nekavējoties sazinieties ar savu ārstu.

  • Retos gadījumos var parādīties sāpes un pietūkums locītavās vai cīpslas iekaisums vai plīsums. Jums ir palielināts risks, ja esat gados vecāks (vecāks par 60 gadiem), Jums ir veikta orgāna transplantācija, ir nieru darbības traucējumi vai Jūs ārstēšanā lietojat kortikosteroīdus. Cīpslu iekaisums un plīsumi var parādīties pirmo 48 ārstēšanas stundu laikā un arī vairākus mēnešus pēc Ciprinol lietošanas pārtraukšanas. Tiklīdz Jums parādās cīpslas sāpes vai pirmās iekaisuma pazīmes (piemēram, potītes, plaukstas, elkoņa, pleca vai ceļa locītavā), pārtrauciet Ciprinol lietošanu, sazinieties ar ārstu un atpūtiniet sāpošo vietu. Izvairieties no nevajadzīgas slodzes, jo tā var palielināt cīpslas plīsuma risku.

  • Ja Jūs sajūtat pēkšņas spēcīgas sāpes vēderā, krūškurvī vai mugurā, nekavējoties vērsieties neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā.

  • Ja slimojat ar epilepsiju vai citām neiroloģiskām slimībām, piemēram, galvas smadzeņu išēmiju (nepietiekamu galvas smadzeņu asinsapgādi) vai insultu, Jums iespējamas blakusparādības, kas saistītas ar centrālo nervu sistēmu. Ja tā notiek, pārtrauciet Ciprinol lietošanu un nekavējoties sazinieties ar savu ārstu.

  • Pirmo reizi lietojot Ciprinol, Jums iespējamas psihiskas reakcijas. Ja slimojat ar depresiju vai psihozi, to simptomi var pastiprināties, ārstēšanā lietojot Ciprinol. Ja tā notiek, pārtrauciet Ciprinol lietošanu un nekavējoties sazinieties ar savu ārstu.

  • Retos gadījumos Jums var parādīties nerva bojājuma (neiropātija) simptomi, piemēram, sāpes, dedzinoša sajūta, tirpšana, nejutīgums un/vai vājums, it īpaši pēdās un kājās vai plaukstās un rokās. Šādā gadījumā pārtrauciet Ciprinol lietošanu un nekavējoties informējiet ārstu, lai novērstu neatgriezeniska stāvokļa attīstību.

  • Ir ziņots par hipoglikēmiju, biežāk pacientiem ar diabētu, galvenokārt gados vecākiem pacientiem. Ja rodas hipoglikēmija, nekavējoši konsultējieties ar ārstu.

  • Antibiotiku, arī Ciprinol, lietošanas laikā vai pat vairākas nedēļas pēc to lietošanas pārtraukšanas var sākties caureja. Ja tā ir smaga vai nepāriet, vai ievērojat, ka izkārnījumiem ir asiņu vai gļotu piejaukums, nekavējoties pārtrauciet Ciprinol lietošanu, jo tas var būt bīstami dzīvībai. Nelietojiet zāles, kas apstādina vai kavē zarnu kustības, un sazinieties ar savu ārstu.

- Ja Jums parādās redzes traucējumi vai jebkāda ietekme uz acīm, nekavējoties konsultējieties ar acu ārstu.

  • Ja Jums jānodod asins vai urīna paraugs, izstāstiet ārstam vai laboratorijas personālam, ka lietojat Ciprinol.

  • Ciprinol var izraisīt aknu bojājumu. Ja ievērojat kādu no šādiem simptomiem: ēstgribas zudums, dzelte (dzeltena ādas nokrāsa), tumšs urīns, nieze vai sāpes vēderā, pārtrauciet Ciprinol lietošanu un nekavējoties sazinieties ar savu ārstu.

- Ja Jums ir nieru darbības traucējumi, izstāstiet to ārstam, jo var būt nepieciešams pielāgot zāļu devu.

  • Ciprinol var samazināt balto asins šūnu skaitu un spēju pretoties infekcijām. Ja Jums attīstās infekcija ar šādiem simptomiem: drudzis un nopietna vispārējā stāvokļa pasliktināšanās vai drudzis un lokāli infekcijas simptomi, piemēram, sāpes rīklē/rīkles galā/mutē vai urinācijas traucējumi, Jums nekavējoties jāapmeklē ārsts. Tiks veiktas asins analīzes, lai pārbaudītu, vai nav samazinājies balto asins šūnu skaits (agranulocitoze). Svarīgi ir izstāstīt ārstam, ka lietojat šīs zāles.

  • Lietojot Ciprinol, āda kļūst jutīgāka pret saules gaismu vai ultravioleto (UV) gaismu. Izvairieties atrasties spēcīgā saules gaismā vai mākslīgā UV gaismā, piemēram, solārijos.

  • Fluorhinolonu/hinolonu grupas antibakteriālo līdzekļu, tai skaitā Ciprinol, lietošana ir saistīta ar ļoti retām, bet nopietnām blakusparādībām, no kurām dažas ir ilgstošas (vairākus mēnešus vai gadus ilgas), invaliditāti izraisošas vai iespējami neatgriezeniskas. Pie šīm blakusparādībām pieder cīpslu, muskuļu un locītavu sāpes augšējās un apakšējās ekstremitātēs, iešanas grūtības, izmainīta jušana, piemēram, notirpums, durstīšana, kņudēšana, nejutīgums vai dedzināšanas sajūta (parestēzija), maņu orgānu traucējumi, tai skaitā redzes, garšas, smaržas un dzirdes traucējumi, depresija, atmiņas traucējumi, izteikts nogurums un izteikti miega traucējumi.

  • Ja pēc Ciprinol lietošanas Jums parādās kāda no šīm blakusparādībām, pirms zāļu lietošanas turpināšanas nekavējoties sazinieties ar ārstu. Jūs kopā ar ārstu izlemsiet, vai turpināt ārstēšanu, apsverot arī citas grupas antibakteriālo līdzekļu lietošanu.

Citas zāles un Ciprinol

Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat vai pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot.

Nelietojiet Ciprinol kopā ar tizanidīnu, jo tas var izraisīt tādas blakusparādības kā, piemēram, zemu asinsspiedienu un miegainību (skatīt 2. punktā: “Nelietojiet Ciprinol šādos gadījumos”).

Zināms, ka turpmāk minētās zāles organismā mijiedarbojas ar Ciprinol. Ciprinol lietošana kopā ar šīm zālēm var ietekmēt šo zāļu terapeitisko iedarbību. Tas var palielināt arī blakusparādību rašanās iespējamību.

Izstāstiet ārstam, ja lietojat:

  • vitamīna K antagonisti (piemēram, varfarīnu, acenokumarolu, fenprokumonu vai fluindionu) vai citus iekšķīgi lietojamos antikoagulantus (asiņu šķidrināšanai),

  • probenecīdu (podagras ārstēšanai),

  • metotreksātu (atsevišķu vēža veidu, psoriāzes, reimatoīdā artrīta ārstēšanai),

  • teofilīnu (elpošanas traucējumu ārstēšanai),

  • tizanidīnu (muskuļu spasticitātes mazināšanai multiplās sklerozes gadījumā),

  • klozapīnu, olanzapīnu (antipsihotiski līdzekļi),

  • ropinirolu (Pārkinsona slimības ārstēšanai),

  • fenitoīnu (epilepsijas ārstēšanai),

  • ciklosporīnu (lai novērstu orgāna atgrūšanu pēc transplantācijas),

  • citas zāles, kas var izmainīt Jūsu sirds ritmu: zāles, kas pieder grupai, ko dēvē par antiaritmiskiem līdzekļiem (piemēram, hinidīns, hidrohinidīns, dizopiramīds, amiodarons, sotalols, dofetilīds, ibutilīds), tricikliskos antidepresantus, dažus pretmikrobu līdzekļus (kas pieder makrolīdu grupai), dažus antipsihotiskos līdzekļus.

Ciprinol var palielināt šādu zāļu koncentrāciju asinīs:

  • pentoksifilīns (asinsrites traucējumu ārstēšanai),

  • kofeīns,

  • duloksetīna (depresijas ārstēšanai),

  • lidokaīna (pretsāpju līdzeklis),

  • sildenafila (erekcijas veicināšanai),

  • agomelatīns,

  • zolpidems.

Dažas zāles samazina Ciprinol iedarbību. Izstāstiet ārstam, ja lietojat vai vēlaties lietot:

  • antacīdus,

  • omeprazols (čūlu ārstēšanai)

  • uztura bagātinātājus, kas satur minerālvielas,

  • sukralfātu,

  • fosfātus saistošu polimēru līdzekli (piemēram, sevelamēru),

  • zāles vai uztura bagātinātājus, kas satur kalciju, magniju, alumīniju vai dzelzi.

Ja šo zāļu lietošana ir ļoti svarīga, ieņemiet Ciprinol aptuveni divas stundas pirms to lietošanas vai arī ne ātrāk kā četras stundas pēc to lietošanas.

Ciprinol kopā ar pārtiku un dzērienu

Lai arī Ciprinol var lietot neatkarīgi no ēdienreizēm, tablešu lietošanas laikā neēdiet vai nedzeriet piena produktus (piemēram, pienu vai jogurtu) vai dzērienus ar kalcija piedevām, jo tie var samazināt aktīvās vielas uzsūkšanos.

Grūtniecība un barošana ar krūti

Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.

Grūtniecības laikā ieteicams izvairīties no Ciprinol lietošanas. Izstāstiet savam ārstam, ja plānojat grūtniecību.

Nelietojiet Ciprinol barošanas ar krūti laikā, jo ciprofloksacīns izdalās mātes pienā un var kaitēt bērnam.

Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana:

Ciprinol var samazināt modrību. Var rasties neiroloģiskas blakusparādības. Tādēļ pirms transportlīdzekļa vadīšanas vai mehānismu apkalpošanas pārliecinieties, kā Jūs ietekmē Ciprinol. Šaubu gadījumā konsultējieties ar savu ārstu.

Ciprinol satur nātriju

Šīs zāles satur mazāk par 1 mmol nātrija (23 mg) katrā devā, būtībā tās ir "nātriju nesaturošas".

3. Kā lietot Ciprinol

Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts vai farmaceits Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.

Ārsts Jums paskaidros, precīzi cik daudz Jums jālieto Ciprinol, kā arī, cik bieži un cik ilgi tas jādara. Tas ir atkarīgs no infekcijas veida un smaguma.

Izstāstiet ārstam, ja slimojat ar nieru slimībām, jo, iespējams, devu vajadzēs pielāgot.

Ārstēšanas ilgums parasti ir no 5 līdz 21 dienai, bet smagu infekciju gadījumā var būt ilgāks. Vienmēr lietojiet tabletes tieši tā, kā ārsts Jums stāstījis. Jautājiet ārstam vai farmaceitam, ja neesat pārliecināts, cik daudz tablešu lietot un kā lietot Ciprinol.

  • Norijiet tabletes, uzdzerot lielu šķidruma daudzumu. Nekošļājiet tabletes, jo tām nav patīkama garša.

  • Mēģiniet tabletes ieņemt katru dienu aptuveni vienā un tajā pašā laikā.

  • Tabletes var ieņemt ēdienreizes laikā vai starp tām. Kalcijs, ko uzņemat ar uzturu ēdienreizes laikā, būtiski neietekmēs zāļu uzsūkšanos. Tomēr nelietojiet Ciprinol tabletes tikai ar piena produktiem, piemēram, pienu vai jogurtu, vai augļu sulām ar piedevām (piemēram, apelsīnu sulu ar kalcija piedevu).

Atcerieties, ka Ciprinol lietošanas laikā jādzer daudz šķidruma.

Ja esat lietojis Ciprinol vairāk nekā noteikts

Ja esat ieņēmis lielāku devu nekā noteikts, nekavējoties meklējiet medicīnisko palīdzību. Ja iespējams, paņemiet līdzi tabletes vai kastīti, lai parādītu to ārstam.

Ja esat aizmirsis lietot Ciprinol

Ieņemiet parasto devu pēc iespējas ātrāk un pēc tam turpiniet lietot, kā norādīts. Tomēr, ja jau gandrīz ir pienācis laiks ieņemt nākamo devu, nelietojiet izlaisto devu un turpiniet zāles lietot kā parasti. Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto devu. Noteikti pabeidziet ārstēšanas kursu.

Ja Jūs pārtraucat lietot Ciprinol

Svarīgi ir pabeigt ārstēšanas kursu pat tad, ja pēc pāris dienām jūtaties labāk. Ja pārtrauksiet lietot šīs zāles pārāk ātri, infekcija var netikt pilnībā izārstēta un tās simptomi var parādīties atkal vai pastiprināties. Jums var attīstīties arī rezistence pret šo antibiotiku.

Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet savam ārstam vai farmaceitam.

4. Iespējamās blakusparādības

Tāpat kā citas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.

Bieži: var skart līdz 1 no 10 cilvēkiem

  • slikta dūša, caureja;

  • locītavu sāpes bērniem.

Retāk: var skart līdz 1 no 100 cilvēkiem

  • sēnīšu superinfekcijas;

  • liela eozinofīlo leikocītu – balto asins šūnu veida – koncentrācija;

  • ēstgribas zudums (anoreksija);

  • hiperaktivitāte vai uzbudinājums;

  • galvassāpes, reibonis, miega traucējumi vai garšas sajūtas traucējumi;

  • vemšana, sāpes vēderā, gremošanas traucējumi, piemēram, kairināts kuņģis (dedzināšana pakrūtē/grēmas), vai gāzu uzkrāšanās zarnās;

  • noteiktu vielu (transamināžu un/vai bilirubīna) koncentrācijas palielināšanās asinīs;

  • izsitumi, nieze vai nātrene;

  • sāpes locītavās pieaugušajiem;

  • vāja nieru darbība;

  • muskuļu un kaulu sāpes, slikta pašsajūta (astēnija) vai drudzis;

  • sārmainās fosfatāzes (vielas, kas atrodas asinīs) koncentrācijas palielināšanās asinīs.

Reti: var skart līdz 1 no 1000 cilvēkiem

  • resnās zarnas iekaisums (kolīts), kas saistīts ar antibiotiku lietošanu (ļoti retos gadījumos var būt letāls) (skatīt 2. punktā: Brīdinājumi un piesardzība lietošanā);

  • asins šūnu skaita pārmaiņas (leikopēnija, leikocitoze, neitropēnija, anēmija), palielināts vai samazināts asins recēšanas faktors (trombocītu skaits);

  • alerģiska reakcija, pietūkums (tūska) vai pēkšņs ādas un gļotādu pietūkums (angioneirotiskā tūska);

  • glikozes līmeņa paaugstināšanās asinīs (hiperglikēmija);

  • samazināts cukura līmenis asinīs (hipoglikēmija) (skatīt 2. punktu: Brīdinājumi un piesardzība lietošanā)

  • apjukums, dezorientācija, trauksme, dīvaini sapņi, depresija vai halucinācijas;

  • kņudēšanas un durstīšanas sajūta, neparasts jutīgums pret maņu kairinājumiem, samazināta ādas jutība, trīce, lēkmes (skatīt 2. punktā: Brīdinājumi un piesardzība lietošanā) vai reibonis;

  • redzes traucējumi (diplopija);

  • troksnis ausīs, dzirdes zudums, dzirdes traucējumi;

  • ātra sirdsdarbība (tahikardija);

  • asinsvadu paplašināšanās (vazodilatācija), zems asinsspiediens vai ģībonis;

  • elpas trūkums, arī astmas simptomi;

  • aknu darbības traucējumi, dzelte (holestātiska dzelte) vai hepatīts;

  • palielināta jutība pret gaismu (skatīt 2. punktā: Brīdinājumi un piesardzība lietošanā);

  • sāpes muskuļos, locītavu iekaisums, muskuļu tonusa palielināšanās vai krampji;

  • nieru mazspēja, asins vai kristālu piejaukums urīnam (skatīt 2. punktā: Brīdinājumi un piesardzība lietošanā), urīnceļu iekaisums;

  • šķidruma aizture vai izteikta svīšana;

  • paaugstināta enzīma amilāzes koncentrācija.

Ļoti reti: var skart līdz 1 no 10 000 cilvēkiem:

  • specifisks sarkano asins šūnu skaita samazināšanās veids (hemolītiskā anēmija); bīstams noteikta veida balto asins šūnu skaita samazinājums (agranulocitoze); sarkano un balto asins šūnu un trombocītu skaita samazinājums (pancitopēnija), kas var būt letāls; un kaulu smadzeņu nomākums, kas arī var būt letāls (skatīt 2. punktā: Brīdinājumi un piesardzība lietošanā);

  • smagas alerģiskas reakcijas (anafilaktiska reakcija vai anafilaktiskais šoks, kas var būt letāls, seruma slimība) (skatīt 2. punktā: Brīdinājumi un piesardzība lietošanā);

  • psihiskā stāvokļa traucējumi (psihotiskas reakcijas) (skatīt 2. punktā: Brīdinājumi un piesardzība lietošanā);

  • migrēna, koordinācijas traucējumi, nestabila gaita (gaitas traucējumi), ožas traucējumi, spiediens uz galvas smadzenēm (intrakraniālais spiediens);

  • mainīta krāsu uztvere;

  • asinsvadu sieniņu iekaisums (vaskulīts);

  • aizkuņģa dziedzera iekaisums;

  • aknu šūnu bojāeja (aknu nekroze), kas ļoti retos gadījumos izraisa dzīvībai bīstamu aknu mazspēju;

  • mazi, punktveida asinsizplūdumi zem ādas (petehijas); dažāda veida izsitumi uz ādas (piemēram, iespējami letāls Stīvensa-Džonsona sindroms vai toksiskā epidermas nekrolīze);

  • muskuļu vājums, cīpslas iekaisums, cīpslas pārrāvums – īpaši lielās cīpslas, kas atrodas potītes aizmugurē (Ahileja cīpsla) (skatīt 2. punktā: Brīdinājumi un piesardzība lietošanā), myasthenia gravis simptomu pastiprināšanās (skatīt 2. punktā: Brīdinājumi un piesardzība lietošanā).

Nav zināms (biežumu nevar noteikt pēc pieejamiem datiem):

  • ar nervu sistēmu saistīti traucējumi, piemēram, sāpes, dedzinoša sajūta, tirpšana, locekļu nejutīgums un/vai vājums;

  • pārmērīgi ātrs sirdsdarbības ritms, dzīvībai bīstams neregulārs sirdsdarbības ritms, sirdsdarbības ritma pārmaiņas (QT intervāla pagarināšanās elektrokardiogrammā jeb EKG- atspoguļo sirds elektrisko aktivitāti);

  • pustulāri izsitumi uz ādas;

  • palielināts asiņošanas risks (pacientiem, kas lieto līdzekļus asinsreces mazināšanai);

  • izteikta sajūsma (mānija) vai liels optimisms un pārmērīga aktivitāte (hipomānija), paaugstinātas jutības reakcija, ko dēvē par DRESS (zāļu izraisīta reakcija ar eozinofīliju un sistēmiskiem simptomiem);

  • sindroms, kas saistīts ar samazinātu ūdens izdalīšanos un zemu nātrija līmeni (SIADH).

    Ļoti retos gadījumos hinolonu vai fluorhinolonu grupas antibakteriālo līdzekļu lietošana ir saistīta ar ilgstošām (vairākus mēnešus vai gadus ilgām) vai neatgriezeniskām nevēlamām zāļu izraisītām blakusparādībām, piemēram, cīpslu iekaisumiem, cīpslas plīsumu, locītavu sāpēm, ekstremitāšu sāpēm, iešanas grūtībām, izmainītu jušanu, piemēram, notirpumu, durstīšanu, kņudēšanu, dedzināšanu, nejutīgumu vai sāpēm (neiropātija), depresiju, nogurumu, miega traucējumiem, atmiņas traucējumiem, kā arī dzirdes, redzes, garšas un ožas traucējumiem, dažos gadījumos neatkarīgi no pirms ārstēšanas esošiem riska faktoriem.

Ziņošana par blakusparādībām

Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši Zāļu valsts aģentūrai, Jersikas ielā 15, Rīgā, LV 1003.

Tīmekļa vietne: www.zva.gov.lv. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.

5. Kā uzglabāt Ciprinol

Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.

Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz iepakojuma pēc „Exp”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.

Uzglabāt temperatūrā līdz 30°C.

Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

Ko satur Ciprinol:

  • Aktīvā viela ir ciprofloksacīns.

  • Viena apvalkotā tablete satur 582 mg ciprofloksacīna hidrohlorīda monohidrāta, kas atbilst 500 mg ciprofloksacīna.

  • Citas sastāvdaļas ir mikrokristāliska celuloze, “A” tipa karboksimetilcietes nātrija sāls, povidons, kroskaramelozes nātrija sāls, koloidāls bezūdens silīcija dioksīds un magnija stearāts tablešu kodolā, kā arī hidroksipropilmetilceluloze, talks, titāna dioksīds (E 171) un propilēnglikols tablešu apvalkā.

Ārējais izskats un iepakojums

500 mg apvalkotās tabletes ir baltas, ovālas un ar dalījuma līniju vienā pusē.

Tableti var sadalīt divās vienādās daļās.

Ir pieejamas kārbiņās ar blisteriem pa 10 apvalkotām tabletēm (1 blisterī 10 apvalkotās tabletes).

Primārā iepakojuma tulkojums

KRKA

Ciprinol 500 mg

apvalkotās tabletes

Ciprofloksacīns

Sērija (Serie) Derīgs līdz (EXP)

Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs

KRKA, d. d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovēnija

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta 05/2019.