Trimetop

Tablete

Trimetop 100 mg tabletes

Plastmasas trauciņš, N30
Uzglabāt temperatūrā līdz 25°C.
Trimethoprimum

UZMANĪBU!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI

Maks. cenu diapazons

€ ar PVN

2.76 €

Zāļu produkta identifikators

96-0557-01

Zāļu reģistrācijas numurs

96-0557

Ražotājs

Vitabalans Oy, Finland

Zāļu reģ. apliecības izd. datums

17-JAN-08

Reģ. apliecības derīguma termiņš

Uz neierobežotu laiku

Zāļu izsniegšanas kārtība

Recepšu zāles

Zāļu stiprums/koncentrācija

100 mg

Zāļu forma

Tablete

Lietošana bērniem

Ir apstiprināta

Reģ. apliecības īpašnieks, valsts

Vitabalans Oy, Finland

Informācija atjaunota

03.09.2019 14:58

Papildus informācija

Latvijas Zāļu reģistrs

Lejupielādēt lietošanas instrukciju

Saskaņots ZVA 15.03.2012.
LIETOŠANAS INSTRUKCIJA: INFORMĀCIJA ZĀĻU LIETOTĀJAM
TRIMETOP 100 mg tabletes (Trimethoprimum)
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes . - Ja Jums ir jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz
iespējamām blakusparādībām, kas šajā instrukcijā nav minētas.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir TRIMETOP un kādam nolūkam tās lieto 2. Kas jāzina pirms TRIMETOP lietošanas 3. Kā lietot TRIMETOP 4. Iespējamās blakusparādības 5 Kā uzglabāt TRIMETOP 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. KAS IR TRIMETOP UN KĀDAM NOLŪKAM TĀS LIETO
TRIMETOP satur antibakteriālu līdzekli: trimetoprīmu, kas nonāvē baktērijas, inhibējot to folijskābes sintēzes secību. Lai sasniegtu augstus ārstēšanas rezultātus, zālēm jānonāk organismā pietiekošā daudzumā noteiktu laika periodu. Tāpēc, lietojot TRIMETOP, ieteicams ievērot rekomendētās devas un visus lietošanas noteikumus.
Terapeitiskās indikācijas. Akūtu urīnceļu infekciju ārstēšana. Ilgstoša hronisku urīnceļu infekciju ārstēšana. Akūta un hroniska bronhīta ārstēšana. E.coli izraisīta “ceļotāju diareja”. Trimetoprīms īpaši piemērots pacientiem, kuri ir jutīgi pret sulfanilamīdiem un nitrofurāniem.
2. KAS JĀZINA PIRMS TRIMETOP LIETOŠANAS
Nelietojiet TRIMETOP šādos gadījumos: - ja Jums ir alerģija pret trimetoprīmu vai kādu citu šo zāļu sastāvdaļu (6. sadaļā minēto); - ja Jums ir smagas aknu slimības; - ja Jums ir smaga nieru mazspēja; - ja Jums ir smagas asins slimības vai anēmija; - ja Jums ir porfīrija; - ja Jums ir malabsorbcijas sindroms, folskābes nepietiekamība, kā arī paralēla ārstēšana, kas
ietekmē folskābes līdzsvaru organismā.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā: Pirms TRIMETOP lietošanas konsultējieties ar ārstu. Ar īpašu piesardzību lieto pacientiem ar aknu un nieru slimībām, kā arī gados vecākiem cilvēkiem. Devas samazināšana varētu būt nepieciešama, lai novērstu medikamenta uzkrāšanos asinīs. Folātu papildinājums nepieciešams pacientiem, kuri predisponēti folātu deficītam. Ilgstoša preparāta lietošana var izsaukt folātu nepietiekamību organismā.

Saskaņots ZVA 15.03.2012.
Ilgstošas terapijas gadījumā jākontrolē asinsaina un aknu funkcionālie rādītāji. Zāļu lietošanas laikā svarīgi lietot papildus šķidrumu. Pirms TRIMETOP lietošanas pārliecinieties, ka esat informējis savu ārstu par augstāk minētajiem gadījumiem.
Bērni: Drošība un efektivitāte lietojot bērniem nav pierādīta.
Citas zāles un TRIMETOP : Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot. Vienlaicīga trimetoprīma un citu zāļu lietošana var savstarpēji ietekmēt to iedarbību. Tāpēc informējiet savu ārstu, ja lietojat sekojošas zāles: * varfarīnu – zāles asiņu šķidrināšanai, lai novērstu trombu rašanos; * amiodaronu, prokaīnamīdu, digoksīnu, AKE inhibītorus – zāles sirds slimību ārtstēšanai; * diurētiskas – urīndzenošus līdzekļus; * metotreksātu, aziotioprīnu, merkaptopurīnu - zāles artrīta un atsevišķu ļaundabīgu audzēju ārstēšanai; * ciklosporīnu – zāles, ko lieto pēc orgānu pārstādīšanas vai traucētu imūnsistēmas funkciju ārstēšanai; * pirimetamīnu – zāles malārijas novēršanai; * fenitoīnu – pretepilepsijas līdzekļus; * zidovudīnu, zalcitabīnu, lamivudīnu – zāles noteiktu vīrusu infekciju ārstēšanai; * dapsonu – zāles lepras vai dermatitis herpetiformis ārstēšanai; * rifampicīnu – antibiotikas; * estrogēnus saturošus kontracepcijas līdzekļus; * sulfonilurīnvielas līdzekļus – prediabēta līdzekļus.
Grūtniecība un zīdīšanas periods Ja Jums iestājusies grūtniecība vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt iestājusies grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Trimetoprīms šķērso placentu un nonāk mātes pienā. TRIMETOP lietošanu grūtniecības laikā nav ieteicama. Trimetoprīms nonāk mātes pienā, tādēļ ārstēšanas laikā ar TRIMETOP - zīdīšana jāpārtrauc.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Trimetoprīms neietekmē spēju vadīt autotransportu un apkalpot mehānismus.
3. KĀ LIETOT TRIMETOP
Vienmēr lietojiet šīs zāles saskaņā ar ārsts. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.
Akūtas urīnceļu infekcijas ārstēšana: pieaugušajiem pa 150 mg divas reizes dienā. Ārstēšanas ilgums 10-14 dienas. Ilgstoša hroniskas urīnceļu infekcijas ārstēšana: pieaugušajiem - 100 mg vakarā. Ārstēšanas ilgums - 6 nedēļas. Akūta un hroniska bronhīta ārstēšana: pa 150 mg divas reizes dienā. Ārstēšanas ilgums 10 - 14 dienas. E.coli izraisīta “ceļotāju diareja”: pa 300 mg divas reizes dienā. Ārstēšanas ilgums 3 dienas. Nieru mazspējas gadījumā (kreatinīna klīrenss < 30 ml/min.) – augstāk minētās devas jāsamazina uz pusi.
Lietošana bērniem

Drošība un efektivitāte lietojot bērniem nav pierādīta.

Saskaņots ZVA 15.03.2012.

Tabletes jālieto ar bagātīgu šķidruma daudzumu. Šķidrums uzturā jālieto ievērojami vairāk, jo pastiprināta urīna ekskrēcija ir sekmīgas urīnceļu infekcijas ārstēšanas priekšnoteikums. Tableti var sadalīt vienādās devās.

Ja esat lietojis TRIMETOP vairāk nekā noteikts Preparāta pārdozēšanas vai saindēšanās gadījumā ar to, nekavējoši jākonsultējas ar ārstu.

Ja esat aizmirsis lietot TRIMETOP Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto tableti. Ja Jums ir kādi jautājumi par šī produkta lietošanu, jautājiet savam ārstam vai farmaceitam.

4. IESPĒJAMĀS BLAKUSPARĀDĪBAS
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas. Lietojot rekomendētās devās, trimetoprīms ir labi panesams.
Blakusparādības novērtē, pamatojoties uz sekojošu biežuma iedalījumu: Ļoti bieži ( var izpausties vairāk kā 10 no 100 pacientiem), Bieži ( var izpausties 1 līdz 10 no 100 pacientiem), Retāk ( var izpausties 1 līdz 10 no 1000 pacientiem), Reti (var izpausties 1 līdz 10 no 10 000 pacientiem, Ļoti reti (var izpausties retāk ka 1 no 10 000 pacientiem).
Ļoti bieži un bieži:  Imūnās sistēmas traucējumi: alerģiskas reakcijas  Kuņģa-zarnu trakta traucējumi: slikta dūša, caureja, mutes dobuma gļotādas iekaisumi  Ādas un zemādas audu bojājumi: nieze, izsitumi
Retāk:  Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi: trombocitopēnija, leikocitopēnija, neitropēnija  Ādas un zemādas audu bojājumi: Stīvensa-Džonsona sindroms, toksiskā epidermāla nekrolīze, fototoksiskie simptomi
Reti un ļoti reti:  Infekcijas un infestācijas: aseptisko meningītu  Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi: megaloblastiska anēmija, elektrolītu balansa traucējumiem  Nervu sistēmas traucējumi: galvassāpes  Aknu un/vai žults izvades sistēmas traucējumi: aknu transamināžu līmeņa paaugstināšanās asinīs un holestāze

Ja TRIMETOP lietošanas laikā novērojat biežas infekciju vai asins sistēmas traucējumu pazīmes, kā drudzi, sāpes kaklā, izsitumus, čūlas mutes gļotādā, zilumus vai asiņošanu, nekavējoties sazinieties ar savu ārstu. Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas šajā instrukcijā nav minētas.

Saskaņots ZVA 15.03.2012.
5. KĀ UZGLABĀT TRIMETOP
Uzglabāt temperatūrā līdz 25C. Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā. Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu. Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. IEPAKOJUMA SATURS UN CITA INFORMĀCIJA
Ko TRIMETOP satur - Aktīvā viela ir trimetoprīms (Trimethoprimum) 100 mg vienā tabletē. - Citas sastāvdaļas ir: povidons, krospovidons, glicerīns (85%), nātrija laurilsulfāts, kalcija
hidrogēnfosfāts, mikrokristāliskā celuloze, bezūdens koloidālais silīcija dioksīds un magnija stearāts. TRIMETOP tabletes ir nesaldinātas un nesatur laktozi.
TRIMETOP ārējais izskats un iepakojums: Balta, apaļa, konveksa tablete ar dalījuma līniju. Diametrs 9 mm. Iepakojums: 30 un 100 tabletes plastmasas burciņās. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs Vitabalans Oy, Varastokatu 8, 13500 Hämeenlinna, Somija. Tālr.: + 358 3 615 600 Fakss: + 358 3 618 3130
Lai iegūtu papildus informāciju par šīm zālēm, lūdzam kontaktēties ar Reģistrācijas apliecības īpašnieka meitas uzņēmumu Latvijā: SIA ”VITABALANS” Lāčplēša iela 75/3, Rīga, LV-1011, Latvija Tālr./fakss: 67 282 750
Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta: 02/2012

Lejupielādēt zāļu aprakstu

1. ZĀĻU NOSAUKUMS TRIMETOP 100 mg tabletes

Saskaņots ZVA 15.03.2012. ZĀĻU APRAKSTS

2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS 1 tablete satur 100 mg trimetoprīma (Trimethoprimum).

Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1 apakšpunktā.

3. ZĀĻU FORMA
Tabletes. Balta, apaļa, konveksa tablete ar dalījuma līniju. Diametrs 9 mm. Tableti var sadalīt vienādās devās.

4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Akūtu urīnceļu infekciju ārstēšana. Ilgstoša hronisku urīnceļu infekciju ārstēšana. Akūta un hroniska bronhīta ārstēšana. E.coli izraisīta “ceļotāju diareja”. Trimetoprīms īpaši piemērots pacientiem, kuri ir jutīgi pret sulfanilamīdiem un nitrofurāniem.
4.2. Devas un lietošanas veids
Devas Akūtas urīnceļu infekcijas ārstēšana: pieaugušajiem pa 150 mg divas reizes dienā. Ārstēšanas ilgums 10-14 dienas. Ilgstoša hroniskas urīnceļu infekcijas ārstēšana: pieaugušajiem - 100 mg vakarā. Ārstēšanas ilgums - 6 nedēļas. Akūta un hroniska bronhīta ārstēšana: pa 150 mg divas reizes dienā. Ārstēšanas ilgums 10 - 14 dienas. E.coli izraisīta “ceļotāju diareja”: pa 300 mg divas reizes dienā. Ārstēšanas ilgums 3 dienas. Nieru mazspējas gadījumā (kreatinīna klīrenss < 30 ml/min.) – augstāk minētās devas jāsamazina uz pusi.
Pediatriskā populācija Drošība un efektivitāte lietojot bērniem nav pierādīta.
Lietošanas veids Tabletes jālieto ar bagātīgu šķidruma daudzumu. Šķidrums uzturā jālieto ievērojami vairāk, jo pastiprināta urīna ekskrēcija ir sekmīgas urīnceļu infekcijas ārstēšanas priekšnoteikums.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu un/vai jebkuru no 6.1 apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.

Saskaņots ZVA 15.03.2012.
Smaga nieru mazspēja. Smagas aknu slimības. Porfīrija. Malabsorbcijas sindroms, folskābes nepietiekamība, kā arī paralēla ārstēšana, kas ietekmē folskābes līdzsvaru organismā. Smagas hematoloģiskas slimības vai folātu deficīta izraisīta megaloblastiska anēmija.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Ar īpašu piesardzību lieto pacientiem ar aknu un nieru slimībām, kā arī gados vecākiem cilvēkiem. Devas samazināšana varētu būt nepieciešama, lai novērstu medikamenta uzkrāšanos asinīs. Folātu papildinājums nepieciešams pacientiem, kuri predisponēti folātu deficītam. Ilgstoša preparāta lietošana var izsaukt folātu nepietiekamību organismā. Ilgstošas terapijas gadījumā jākontrolē asinsaina un aknu funkcionālie rādītāji. Zāļu lietošanas laikā svarīgi lietot papildus šķidrumu.
Drošība un efektivitāte lietojot bērniem nav pierādīta.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Lietojot trimetoprīmu vienlaikus ar zemāk minētajām zālēm, iespējama to koncentrācijas palielināšanās plazmā, kā rezultātā pastiprinās šo zāļu iedarbība: - antikoagulanti – varfarīns. Ārstēšanas laikā ar trimetoprīmu ieteicams rūpīgi kontrolēt
antikoagulantu terapiju; - antiaritmiskie līdzekļi – amiodarons, prokaīnamīds. Palielinās ventrikulāro aritmiju risks; - sirds glikozīdi – digoksīns; - antiepileptiskie līdzekļi – fenitoīns; - pretvīrusu līdzekļi – zidovudīns, zalcitabīns un lamivudīns; - antibiotikas – trimetoprīms un dapsons palielina abu zāļu koncentrāciju plazmā; - pretdiabēta līdzekļi – retos gadījumos pastiprinās sulfonilurīnvielas līdzekļu iedarbība.
Lietojot trimetoprīmu vienlaikus ar zemāk minētajām zālēm, iespējama to koncentrācijas samazināšanās plazmā, kā rezultātā pavājinās šo zāļu iedarbība: - antibiotikas – rifampicīns; - estrogēnus saturoši kontracepcijas līdzekļi – iespējamais risks ir samērā zems.
Ziņots par paaugstinātu nefrotoksicitātes risku pacientiem, kas vienlaicīgi saņem trimetoprīmu un ciklosporīnus. Ziņots par hiponatriēmijas gadījumiem pacientiem, kas saņem kombinētu trimetoprīma un diurētisko līdzekļu terapiju. Ir pierādījumi, ka vienlaicīga trimetoprīma un AKE inhibītoru lietošana izraisa smagu hiperkaliēmiju. Vienlaicīga trimetoprīma un citotoksisko līdzekļu - azatioprīna un merkaptopurīna lietošana paaugstina hematoloģisko toksicitāti. Trimetoprīma un kaulu smadzeņu darbību nomācošu līdzekļu vienlaicīga lietošana ļoti iespējams pastiprina mielosupresiju. Pieaug megaloblastiskās anēmijas rašanās risks to lietojot vienlaikus ar folātu inhibitoriem – pirimetamīnu vai metotreksātu.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un zīdīšanas periods
Trimetoprīms šķērso placentu un nonāk mātes pienā. TRIMETOP grūtniecības laikā nevajadzētu lietot, ja vien sievietes klīniskā stāvokļa dēļ nav

Saskaņots ZVA 15.03.2012.
nepieciešama ārstēšana ar trimetoprīms. Pētījumi ar dzīvniekiem uzrāda teratogēno risku, jo trimetoprīms var kavēt folskābes metabolismu un lielu devu lietošana augļa orgānu attīstības periodā var izraisīt iedzimtus defektus. Lietojot trimetoprīmu grūtniecības periodā, jākontrolē mātes asinsaina un nepieciešamības gadījumā papildus jāordinē folskābi saturoši līdzekļi. Trimetoprīms nonāk mātes pienā, tādēļ terapijas laikā ar TRIMETOP - zīdīšana būtu jāpārtrauc.

4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus

Trimetoprīms neietekmē vai nedaudz ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.

4.8. Nevēlamās blakusparādības

Lietojot rekomendētās devās, trimetoprīms ir labi panesams. Novērotās blakusparādības norādītas tabulā pa orgānu sistēmu grupām, atkarībā no to biežuma: Ļoti bieži: ≥1/10 Bieži: ≥1/100, < 1/10 Retāk: ≥1/1 000, < 1/100 Reti: ≥1/10 000, < 1/1 000 Ļoti reti: < 1/10 000, nav zināmi (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem)

Infekcijas un infestācijas Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi Imūnās sistēmas traucējumi Nervu sistēmas traucējumi Kuņģa-zarnu trakta traucējumi
Aknu un/vai žults izvades sistēmas traucējumi Ādas un zemādas audu bojājumi

Ļoti bieži un bieži
alerģiskas reakcijas slikta dūša, caureja, mutes dobuma gļotādas iekaisumi
nieze, izsitumi

Retāk trombocitopēnija, leikocitopēnija, neitropēnija
Stīvensa-Džonsona sindroms, toksiskā epidermāla nekrolīze, fototoksiskie simptomi

Reti un ļoti reti aseptisks meningīts megaloblastiska anēmija, elektrolītu līdzsvara traucējumi
galvassāpes
aknu transamināžu līmeņa paaugstināšanās asinīs un holestāze

4.9. Pārdozēšana

Lielas preparāta devas var izraisīt folātu trūkumu. Gados vecākiem pacientiem, kā arī pacientiem ar nieru vai aknu mazspēju ārstējošā deva jānosaka sevišķi rūpīgi. Pārdozēšanas gadījumā preparāta lietošana jāpārtrauc un jāuzsāk simptomātiska ārstēšana.

5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS

Saskaņots ZVA 15.03.2012.
5.1 Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: antibakteriāls līdzeklis, trimetoprīms un tā derivāti. ATĶ kods: J01AE01 Trimetoprīms ir antibakteriāls līdzeklis, diaminopirimidīna atvasinājums. Kavējot dihidrofolskābes reducēšanos tetrahidrofolskābē, trimetoprīms aizkavē baktērijā dihidrofolskābes reduktāzi. Šādā veidā tiek traucētas esošas baktērijas kofaktora funkcijas. Pret trimetoprīmu ir jutīgs samērā plašs gram-pozitīvo un gram-negatīvo baktēriju spektrs. Pret trimetoprīmu jutīgas ir arī: Enterobacter, E. coli, Klebsiellae, Proteus mirabilis, Hafnia un Salmonellae, kā arī Haemophilus influenzae un H.ducreyi. Toksoplazmas un plazmodiji arī ir jutīgi pret trimetoprīmu. Vairums anaerobo baktēriju ir rezistentas pret trimetoprīmu. Rezistentas ir arī neisēriju, pseidomonu, mikobaktēriju un gonokoku dzimtas.
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Trimetoprīma uzsūkšanās kuņģa zarnu traktā ir ātra un gandrīz pilnīga. Maksimālā koncentrācija plazmā tiek sasniegta aptuveni 2-3 stundas pēc perorālas tabletes ieņemšanas. Trimetoprīma sadalīšanās ir stabila. Tā koncentrācija audos ir lielāka nekā plazmā, izņemot likvoru, kur tā koncentrācija sasniedz 1/4-1/2 no trimetoprīma koncentrācijas asinīs. Aptuveni 45% trimetoprīma savienojas ar plazmas proteīniem. Eliminācijas pusperiods ir aptuveni 10-12 stundas. 10-20% trimetoprīma metabolizējas aknās. Aptuveni 90% trimetoprīma izvadās caur nierēm neizmainītā veidā, bet neliels daudzums nonāk arī fēcēs. 40-60% no vienreizējās devas izdalās ar urīnu 24 stundu laikā pēc devas perorālas ieņemšanas.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Trimetoprīms neuzrāda mutagēnu aktivitāti Eimsa (Ames) testā. In vitro tika novērots hromosomu bojājums cilvēka eritrocītiem, kuri tika kultivēti trimetoprīma koncentrācijā, kas būtiski pārsniedz preparāta koncentrāciju asinīs terapijas laikā. Ilgstoši karcinogenitātes testi ar dzīvniekiem nav izdarīti.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts:
Povidons, krospovidons, glicerīns (85%), nātrija laurilsulfāts, kalcija hidrogēnfosfāts, mikrokristāliskā celuloze, bezūdens koloidālais silīcija dioksīds un magnija stearāts.
6.2. Nesaderība
Nav piemērojama.
6.3. Uzglabāšanas laiks
5 gadi.
6.4. Īpaši uzglabāšanas noteikumi
Uzglabāt temperatūrā līdz 25C.

6.5. Iepakojuma veids un saturs

Saskaņots ZVA 15.03.2012.

30 un 100 tabletes plastmasas burciņās (augsta blīvuma polietilēna burciņa un zema blīvuma polietilēna vāks). Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai

Nav īpašu prasību. Neizlietotās zāles vai izlietotos materiālius jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.

7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS
Vitabalans Oy, Varastokatu 8, 13500 Hämeenlinna, Finland / Somija. Tālrunis: +358(3)615600 Fakss: +358(3)6183130

8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURI 96-0557

9. REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS 05.01.1996./12.02.2003.

10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS 02/2012