Flosin

Modificētās darbības kapsula, cietā

Flosin 0,4 mg ilgstošās darbības cietās kapsulas

Kartona kastīte, ABPE konteiners, N28
Uzglabāt cieši noslēgtā konteinerā.
Tamsulosini hydrochloridum

Flosin ir alfa1A-adrenoreceptoru blokators. Tas atslābina muskuļus priekšdziedzerī un urīnizvadkanālā. Flosin lieto, lai ārstētu urinēšanas simptomus, ko izraisījis palielināts priekšdziedzeris (labdabīga priekšdziedzera hiperplāzija jeb LPH). Atslābinot muskuļus, tiek atvieglota urīna plūsma caur urīnizvadkanālu un uzlabota urinēšana.

UZMANĪBU!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
Zāļu produkta identifikators

06-0031-15

Zāļu reģistrācijas numurs

06-0031

Ražotājs

Menarini-Von Heyden GmbH, Germany; A. Menarini Manufacturing Logistic and Services s.r.l., Italy; Synthon BV, Netherlands; Adamed Pharma S.A., Poland; Synthon Hispania S.L., Spain

Zāļu reģ. apliecības izd. datums

28-JUL-11

Reģ. apliecības derīguma termiņš

Uz neierobežotu laiku

Zāļu izsniegšanas kārtība

Recepšu zāles

Zāļu stiprums/koncentrācija

0,4 mg

Zāļu forma

Modificētās darbības kapsula, cietā

Lietošana bērniem

Ir apstiprināta

Reģ. apliecības īpašnieks, valsts

Menarini International Operations Luxembourg S.A., Luxembourg

Informācija atjaunota

03.09.2019 14:58

Papildus informācija

Latvijas Zāļu reģistrs

Lejupielādēt lietošanas instrukciju

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam

Flosin 0,4 mg ilgstošās darbības cietās kapsulas

Tamsulosini hydrochloridum

Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.

- Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt.

- Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam.

- Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes.

- Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.

Šajā instrukcijā varat uzzināt:

1. Kas ir Flosin, un kādam nolūkam to lieto

2. Kas Jums jāzina pirms Flosin lietošanas

3. Kā lietot Flosin

4. Iespējamās blakusparādības

5. Kā uzglabāt Flosin

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

1. Kas ir Flosin, un kādam nolūkam to lieto

Flosin ir alfa1A-adrenoreceptoru blokators. Tas atslābina muskuļus priekšdziedzerī un urīnizvadkanālā.

Flosin lieto, lai ārstētu urinēšanas simptomus, ko izraisījis palielināts priekšdziedzeris (labdabīga priekšdziedzera hiperplāzija jeb LPH). Atslābinot muskuļus, tiek atvieglota urīna plūsma caur urīnizvadkanālu un uzlabota urinēšana.

2. Kas Jums jāzina pirms Flosin lietošanas

Nelietojiet Flosin šādos gadījumos:

ja Jums ir alerģija pret tamsulosīnu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu (iespējamie simptomi: sejas un rīkles pietūkums (angioedēma));

ja Jums ir bijis reibonis, pirmsģīboņa sajūta vai ģībonis pazemināta asinsspiediena dēļ, pēkšņi pieceļoties;

ja Jums ir smagi aknu darbības traucējumi.

Brīdinājumi un piesardzība lietošanā

Pirms Flosin lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu: ja Jums ir reibonis vai pirmsģīboņa sajūta, it īpaši pieceļoties. Tamsulosīns var pazemināt asinsspiedienu, izraisot šos simptomus. Lūdzu, nekavējoties apsēdieties vai apgulieties, līdz simptomi izzūd;

ja Jums ir smagi nieru darbības traucējumi. Ja Jūsu nieres normāli nefunkcionē, tamsulosīna vēlamā iedarbība ar parasto devu var netikt panākta;

ja Jums paredzēta acu operācija lēcas apduļķošanās jeb kataraktas dēļ, jo tās laikā var rasties tā sauktais intraoperatīvais kustīgās varavīksnenes sindroms (skatīt 4. punktu „Iespējamās blakusparādības”). Lūdzu, informējiet savu acu ārstu, ja lietojat vai senāk esat lietojis tamsulosīna hidrohlorīdu. Speciālists varēs veikt atbilstošus piesardzības pasākumus, kā zāļu lietošana vai ķirurģiskas procedūras. Jautājiet ārstam, vai nepieciešams atlikt vai īslaicīgi pārtraukt šo zāļu lietošanu, ja Jums jāveic ķirurģiska lēcas apduļķošanās (kataraktas) vai paaugstināta acs iekšējā spiediena (glaukomas) operācija.

Pirms sākt ārstēšanu ar Flosin, ārstam jānovērtē Jūsu simptomi un jāapstiprina, ka tos noteikti izraisījis palielināts priekšdziedzeris.

Bērni un pusaudži

Nedodiet šīs zāles bērniem un pusaudžiem līdz 18 gadu vecumam, jo šīs zāles nav paredzētas lietošanai šīs grupas pacientiem.

Citas zāles un Flosin

Tamsulosīns var ietekmēt citu zāļu darbību, un pretēji – citas zāles var ietekmēt tamsulosīna darbību. Tamsulosīns var mijiedarboties ar:

diklofenaku (pretsāpju un pretiekaisuma zālēm). Šīs zāles var paātrināt tamsulosīna izvadīšanu no organisma, tā saīsinot iedarbības laiku;

varfarīnu (zālēm, lai novērstu asins recēšanu). Šīs zāles var paātrināt tamsulosīna izvadīšanu no organisma, tā saīsinot iedarbības laiku;

citu α1 adrenoreceptoru blokatoru. Šāda kombinācija var pazemināt asinsspiedienu, izraisot reiboni vai pirmsģīboņa sajūtu;

ketokonazolu – zālēm sēnīšinfekciju ārstēšanai. Šīs zāles var pastiprināt tamsulosīna iedarbību.

Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat, pēdējā laikā esat lietojis vai varētu lietot.

Flosin kopā ar uzturu, dzērienu un alkoholu

Flosin jālieto pēc brokastīm vai dienas pirmās maltītes, uzdzerot glāzi ūdens.

Grūtniecība, barošana ar krūti un fertilitāte

Flosin nav paredzēts lietošanai sievietēm.

Vīriešiem ziņots par ejakulācijas traucējumiem. Tas nozīmē, ka sperma nevis izdalās no organisma pa urīnizvadkanālu, bet gan nonāk urīnpūslī (retrogrāda ejakulācija), vai arī ejakulāta tilpums ir mazāks, vai ejakulācija nenotiek (neveiksmīga ejakulācija). Tas nav kaitīgi.

Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana

Nav zināms, kā tamsulosīns ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.

Jums tomēr jāņem vērā, ka tamsulosīns var izraisīt reiboni vai pirmsģīboņa sajūtu. Vadiet transportlīdzekli un apkalpojiet mehānismus tikai tad, ja jūtaties labi.

3. Kā lietot Flosin

Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.

Parastā deva ir pa vienai kapsulai dienā pēc brokastīm vai pēc pirmās dienas ēdienreizes.

Kapsula jānorij vesela, uzdzerot glāzi ūdens, stāvus vai sēdus pozīcijā (ne guļus). Svarīga informācija – kapsulu nedrīkst sadalīt vai sasmalcināt, jo tas var ietekmēt tamsulosīna iedarbību.

Ja Jums ir viegli vai vidēji smagi nieru vai aknu darbības traucējumi, Jūs varat lietot parasto tamsulosīna devu.

Ja esat lietojis Flosin vairāk nekā noteikts

Ja Jūs esat lietojis Flosin vairāk nekā noteikts, Jūsu asinsspiediens var strauji pazemināties. Jums var būt reibonis, vājums, ģībonis, vemšana vai caureja. Apgulieties, lai mazinātu šos simptomus, un tad sazinieties ar ārstu. Jūsu ārsts var izlemt parakstīt zāles asinsspiediena paaugstināšanai un šķidruma līmeņa atjaunošanai organismā, kā arī uzraudzīt Jūsu veselības stāvokli.

Nepieciešamības gadījumā ārsts var iztukšot Jūsu kuņģi (izraisot Jums vemšanu vai veicot kuņģa skalošanu) vai iedot caurejas līdzekli, lai no organisma izvadītu tamsulosīnu, kas vēl nav uzsūcies asinīs.

Ja esat aizmirsis lietot Flosin

Nelietojiet dubultu devu, lai aizstātu aizmirsto devu. Vienkārši lietojiet nākamo devu parastajā laikā.

Ja pārtraucat lietot Flosin

Ja ārstēšanu ar tamsulosīnu pārtrauc priekšlaikus, var atkal parādīties sākotnējie simptomi. Tāpēc lietojiet tamsulosīnu tik ilgi, cik ārsts Jums to parakstījis, pat ja sūdzības jau izzudušas. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja vēlaties pārtraukt šo zāļu lietošanu.

Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet savam ārstam vai farmaceitam.

4. Iespējamās blakusparādības

Tāpat kā citas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.

Smagas blakusparādības ir ļoti reti. Nekavējoties sazinieties ar ārstu, ja novērojat:

smagu alerģisku reakciju, kas izraisa sejas vai rīkles pietūkumu (angioedēmu). Flosin nedrīkst atsākt lietot (skatīt 2. punktu „Nelietojiet Flosin šādos gadījumos”).

Bieži vērojamas blakusparādības (var skart mazāk nekā 1 no 10 cilvēkiem):

reibonis, īpaši pieceļoties no sēdus vai guļus stāvokļa, ejakulācijas traucējumi – sperma netiek izvadīta pa urīnizvadkanālu, bet gan virzās atpakaļ urīnpūslī (retrogrāda ejakulācija). Tas nav kaitīgi.

Retāk vērojamas blakusparādības (var skart mazāk nekā 1 no 100 cilvēkiem):

galvassāpes, sirdsklauves, reibonis, pirmsģīboņa sajūta vai ģībonis straujas asinsspiediena pazemināšanās dēļ, it sevišķi, pieceļoties (ortostatiska hipotensija), deguna gļotādas pietūkums un kairinājums (rinīts), aizcietējums, caureja, slikta dūša, vemšana, izsitumi, nātrene, vājuma sajūta (astēnija), nieze.

Reti vērojamas blakusparādības (var skart mazāk nekā 1 no 1000 cilvēkiem):

ģībonis.

Ļoti reti vērojamas blakusparādības (var skart mazāk nekā 1 no 10 000 cilvēkiem):

sāpīga erekcija (priapisms), smaga slimība ar ādas, mutes, acu un dzimumorgānu gļotādas čūlošanos (Stīvensa-Džonsona sindroms).

Blakusparādību biežums nav zināms (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem):

redzes miglošanās, redzes zudums, deguna asiņošana (epistakse), mutes sausums, stipri ādas izsitumi (erythema multiforme, eksfoliatīvs dermatīts). Sirdsdarbības ritma novirzes (priekškambaru plandīšanās, aritmija, tahikardija), apgrūtināta elpošana (dispnoja).

Acs lēcas apduļķošanās (kataraktas) vai paaugstināta acs iekšējā spiediena (glaukomas) operācijas laikā var rasties tā sauktais intraoperatīvais kustīgās varavīksnenes sindroms, kad acs zīlīte slikti paplašinās un varavīksnene kļūst kustīga. Vairāk informācijas lasiet 2. punktā „Brīdinājumi un piesardzība lietošanā”.

Ziņošana par blakusparādībām

Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā.

Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši Zāļu valsts aģentūrai, Jersikas ielā 15, Rīgā, LV 1003.
Tīmekļa vietne: HYPERLINK "http://www.zva.gov.lv/?id=613&sa=613&top=3" www.zva.gov.lv. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.

5. Kā uzglabāt Flosin

Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.

Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes un blistera vai konteinera aiz “Der. līdz” vai „EXP”. Pirmie divi cipari nozīmē mēnesi un pēdējie četri cipari – gadu.

Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.

Blisterus uzglabāt oriģinālā iepakojumā.

Uzglabāt cieši noslēgtā konteinerā.

Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

Ko Flosin 0,4 mg ilgstošās darbības cietās kapsulas satur

Aktīvā viela ir 0,4 mg tamsulosīna hidrohlorīda.

Citas sastāvdaļas ir

kapsulā: mikrokristāliska celuloze, metakrilskābes etilakrilāta kopolimērs, polisorbāts 80, nātrija laurilsulfāts, trietilcitrāts un talks;

kapsulas apvalkā: želatīns, indigotīns (E 132), titāna dioksīds (E 171), dzeltenais dzelzs oksīds (E 172), sarkanais dzelzs oksīds (E 172), melnais dzelzs oksīds (E 172).

Flosin 0,4 mg ilgstošās darbības cieto kapsulu ārējais izskats un iepakojums

Ilgstošās darbības kapsulas (19,3 x 6,4 mm) ir oranžā/olīvu zaļā krāsā. Kapsulā ir baltas vai gandrīz baltas granulas.

Kapsulas ir pieejamas blisteriepakojumos vai konteinerā pa 10, 14, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 90, 100 vai 200 ilgstošās darbības kapsulām.

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks

Menarini International Operations Luxembourg S.A.

1, Avenue de la Gare L-1611, Luxembourg

Luksemburga

Ražotājs

Synthon BV

Nijmegen, Nīderlande

Synthon Hispania S.L.

Sant Boi de Llobregat, Spānija

A. Menarini Manufacturing Logistics and Services S.r.l.

L’Aquila, Itālija

Menarini – von Heyden GmbH

Dresden, Vācija

Adamed Pharma S.A.

Pieńków, ul. Mariana Adamkiewicza 6A

05-152 Czosnów, Polija

Šīs zāles Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) dalībvalstīs ir reģistrētas ar šādiem nosaukumiem:

Austrija

Tamsulosin Aristo 0,4 mg Retardkapseln

Beļģija

Tamsulijn 0,4 mg

Bulgārija

Флосин 0,4 mg твърди капсули с изменено освобождаване

Čehija

Taflosin

Dānija

Tamsulijn

Francija

Tamsulosine Zydus France LP 0,4 mg, gélule à libération prolongée

Grieķija

Tamsulijn

Igaunija

Flosin 0,4 mg toimeainet modifitseeritult vabastav kõvakapsel

Islande

Tamsulosin Medical

Īrija

Tacap 400 micrograms modified-release Capsules

Latvija

Flosin 0,4 mg ilgstošās darbības cietās kapsulas

Lielbritānija

Losinate MR 400 microgram modified-release capsules

Lietuva

Flosin 0,4 mg modifikuoto atpalaidavimo kietos kapsulės

Luksemburga

Tamsulijn 0,4 mg

Nīderlande

Tamsulijn 0,4 mg, harde capsules met gereguleerde afgifte

Norvēģija

Tacap kapsel med modifisert frisetting, hard 0,4 mg

Polija

Adatam 0,4 mg kapsulki o zmodyfikowanym uwalnianiu, twarde

Portugāle

Tansulosina Tacap 0,4 Cápsulas de libertação prolongada

Slovākija

Flosin 0,4 mg

Slovēnija

Taflosin 0,4 mg kapsule s podaljsanim delovanjem

Spānija

Satokane 0,4 mg cápsulas duras de liberación modificada EFG

Ungārija

Prosolin 0,4 mg módosított hatóanyagleadású kemény kapszula

Vācija

Prostadil 0,4 mg Hartkapseln mit veränderter Wirkstofffreisetzung

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta 2019. gada aprīlī.

SASKAŅOTS ZVA 22-08-2019

PAGE \* MERGEFORMAT 1

06-0031_PL_LV_IB-033

EQ PAGE 1

Lejupielādēt zāļu aprakstu

ZĀĻU APRAKSTS

1. ZĀĻU NOSAUKUMS

Flosin 0,4 mg ilgstošās darbības cietās kapsulas

2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS

Katrā kapsulā ir 0,4 mg tamsulosīna hidrohlorīda (tamsulosini hydrochloridum).

Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.

3. ZĀĻU FORMA

Ilgstošās darbības cietā kapsula

Kapsula (19,3 x 6,4 mm) ir oranžā/olīvu zaļā krāsā. Kapsulā ir baltas vai gandrīz baltas granulas.

4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA

4.1. Terapeitiskās indikācijas

Apakšējo urīnceļu simptomi (AUS), kas saistīti ar labdabīgu priekšdziedzera hiperplāziju (LPH).

4.2. Devas un lietošanas veids

Iekšķīgai lietošanai

Devas

Nieru darbības traucējumu gadījumā deva nav jāpielāgo. Pacientiem ar vieglu vai vidēji smagu aknu mazspēju deva nav jāpielāgo (skatīt arī 4.3. apakšpunktu „Kontrindikācijas”).

Pediatriskā populācija

Nav atbilstošu indikāciju, lai tamsulosīnu varētu lietot bērni.

Tamsulosīna drošums un efektivitāte bērniem līdz 18 gadu vecumam nav noskaidrota. Pieejamo datu apskats sniegts 5.1. apakšpunktā.

Lietošanas veids

Lietot vienu kapsulu dienā pēc brokastīm vai pirmās dienas ēdienreizes.

Kapsula jānorij nesasmalcinātā veidā, to nedrīkst sadalīt vai košļāt, jo tas var atstāt ietekmi uz aktīvās vielas modificēto atbrīvošanos.

4.3. Kontrindikācijas

Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu, tostarp zāļu inducēta angioedēma, vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.

Ortostatiska hipotensija anamnēzē.

Smaga aknu mazspēja.

4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā

Tamsulosīna, tāpat kā citu α 1- adrenoreceptoru antagonistu, lietošana atsevišķos gadījumos var pazemināt asinsspiedienu, kas retos gadījumos var izraisīt ģīboni. Kad parādās ortostatiskas hipotensijas pirmie simptomi (reibonis, vājums), pacientam jāapsēžas vai jāapguļas, kamēr simptomi izzūd.

Pirms terapijas sākšanas ar tamsulosīnu pacients jāizmeklē, lai izslēgtu citus stāvokļus, kas var izraisīt LPH līdzīgus simptomus. Priekšdziedzeris jāizmeklē caur taisno zarnu un nepieciešamības gadījumā pirms terapijas sākšanas un vēlāk ar regulāriem starplaikiem jānosaka prostatas specifiskais antigēns (PSA).

Pacientiem ar smagiem nieru darbības traucējumiem (kreatinīna klīrenss < 10 ml/min) ārstēšana jāveic piesardzīgi, jo nav veikti pētījumi ar šo pacientu grupu.

Dažiem pacientiem, kuriem tiek vai tika veikta ārstēšana ar tamsulosīnu, kataraktas un glaukomas operācijas laikā novērots intraoperatīvais kustīgās varavīksnenes sindroms (angl. – intraoperative floppy iris syndrome, IFIS) – šauras zīlītes sindroma paveids. IFIS var palielināt sarežģījumu risku operācijas laikā un pēc tās.

Uzskata, ka lietderīgi ir pārtraukt tamsulosīna lietošanu 1 – 2 nedēļas pirms kataraktas vai glaukomas operācijas, taču ārstēšanas pārtraukšanas lietderīgums vēl nav noteikts. Par IFIS ziņots arī pacientiem, kas pārtraukuši tamsulosīna lietošanu ilgāku laiku pirms kataraktas operācijas.

Nav ieteicams sākt ārstēšanu ar tamsulosīnu pacientiem, kuriem plānota kataraktas vai glaukomas operācija.

Pirmsoperācijas izmeklējumu laikā kataraktu operējošajam ķirurgam un oftalmologu komandai jāpārbauda, vai pacients, kuram plānota kataraktas vai glaukomas operācija, netiek vai netika iepriekš ārstēts ar tamsulosīnu, lai varētu nodrošināt atbilstošu IFIS ārstēšanu operācijas laikā.

Pacientiem ar vāja metabolizētāja CYP2D6 fenotipu tamsulosīnu nevajadzētu lietot kombinācijā ar spēcīgiem CYP3A4 inhibitoriem.

Tamsulosīns uzmanīgi lietojams kombinācijā ar spēcīgiem un vidēji spēcīgiem CYP3A4 inhibitoriem (skatīt 4.5. apakšpunktu).

4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi

Mijiedarbības pētījumi veikti tikai pieaugušajiem.

Nav novērota mijiedarbība, lietojot tamsulosīna hidrohlorīdu vienlaicīgi ar atenololu, enalaprilu, nifedipīnu vai teofilīnu.

Vienlaicīga cimetidīna lietošana palielina, bet vienlaicīga furosemīda lietošana samazina tamsulosīna koncentrāciju serumā, taču tā koncentrācija paliek normas robežās, tāpēc deva nav jāpielāgo.

In vitro ne diazepāms, ne propranolols, trihlormetiazīds, hlormadinona, amitriptilīns, diklofenaks, glibenklamīds, simvastatīns un varfarīns nemaina tamsulosīna brīvo frakciju cilvēka plazmā. Arī tamsulosīns nemaina diazepāma, propranolola, trihlormetiazīda un hlormadinona brīvo frakciju.

Taču diklofenaks un varfarīns var paātrināt tamsulosīna elimināciju.

Tamsulosīna hidrohlorīda lietošana vienlaikus ar spēcīgiem CYP3A4 inhibitoriem var izraisīt pastiprinātu tamsulosīna hidrohlorīda kopējo iedarbību. Lietošana vienlaikus ar ketokonazolu (zināmu spēcīgu CYP3A4 inhibitoru) izraisīja tamsulosīna hidrohlorīda AUC un Cmax palielināšanos attiecīgi 2,8 un 2,2 reizes.

Pacientiem ar vāja metabolizētāja CYP2D6 fenotipu tamsulosīna hidrohlorīdu nevajadzētu lietot kombinācijā ar spēcīgiem CYP3A4 inhibitoriem.

Tamsulosīna hidrohlorīds uzmanīgi lietojams kombinācijā ar spēcīgiem un vidēji spēcīgiem CYP3A4 inhibitoriem.

Tamsulosīna hidrohlorīda lietošana vienlaikus ar paroksetīnu – spēcīgu CYP2D6 inhibitoru – izraisīja attiecīgi 1,3 un 1,6 reizes lielāku tamsulosīna Cmax un AUC, taču šīs pārmaiņas neuzskata par klīniski nozīmīgām.

Vienlaicīga citu α1 adrenoreceptoru antagonistu lietošana var pazemināt asinsspiedienu.

4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti

Tamsulosīns nav indicēts sievietēm.

Tamsulosīna īstermiņa un ilgstošos klīniskos pētījumos novēroti ejakulācijas traucējumi. Pēcreģistrācijas periodā ziņots par ejakulācijas traucējumu, retrogrādas ejakulācijas un neveiksmīgas ejakulācijas gadījumiem.

4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus

Nav veikti pētījumi par ietekmi uz spēju vadīt transportlīdzekļus vai apkalpot mehānismus. Tomēr pacientiem jāņem vērā, ka iespējams reibonis.

4.8. Nevēlamās blakusparādības

 Orgānu sistēmu grupa

Bieži

(>1/100, <1/10)

Retāk

(>1/1000, <1/100)

Reti

(>1/10 000, <1/1000)

Ļoti reti

(>1/10 000)

Nav zināms (nevar noteikt pēc pieejamajiem datiem)

Nervu sistēmas traucējumi

Reibonis (1,3%)

Galvassāpes

Ģībonis

 

Acu bojājumi

Redzes miglošanās, redzes traucējumi

Sirds funkcijas traucējumi

 

Sirdsklauves

 

 

Asinsvadu sistēmas traucējumi

 

Ortostatiska hipotensija

 

 

Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības

 

Rinīts

 

 

Deguna asiņošana

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi

 

Aizcietējums, caureja, slikta dūša, vemšana

 

 

Mutes sausums

Ādas un zemādas audu bojājumi

 

Izsitumi, stipra nieze, nātrene

Angioneirotiskā tūska

 Stīvensa-Džonsona sindroms

Erythema multiforme, eksfoliatīvs dermatīts

Reproduktīvās sistēmas traucējumi un krūts slimības

 Ejakulācijas traucējumi, retrogrāda ejakulācija, neveiksmīga ejakulācija

 

Priapizms

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā

 

Astēnija

 

 

Pēcreģistrācijas uzraudzības laikā tikusi konstatēta saistība starp šauras zīlītes patoloģiju, ko sauc par intraoperatīvo kustīgās varavīksnenes sindromu (IFIS), kataraktas un glaukomas operācijas laikā un ārstēšanu ar tamsulosīnu (skatīt arī 4.4. apakšpunktu).

Pēcreģistrācijas lietošanas pieredze. Saistībā ar tamsulosīna lietošanu papildus iepriekš minētajām blakusparādībām ziņots par priekškambaru fibrilāciju, aritmiju, tahikardiju un aizdusu. Tie ir spontāni ziņojumi, kas pēcreģistrācijas periodā saņemti no visas pasaules, tādēļ to sastopamību un cēlonisku sakarību ar tamsulosīna lietošanu nav iespējams ticami noteikt.

Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām

Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām Zāļu valsts aģentūrai, Jersikas ielā 15, Rīgā, LV 1003. Tālr.: +371 67078400; fakss: +371 67078428.
Tīmekļa vietne: HYPERLINK "http://www.zva.gov.lv/?id=613&sa=613&top=3" www.zva.gov.lv

4.9. Pārdozēšana

Simptomi

Tamsulosīna pārdozēšana var izraisīt smagu hipotensiju. Smaga hipotensija novērota dažādas pakāpes pārdozēšanas gadījumā.

Ārstēšana

Ja pēc pārdozēšanas rodas akūta hipotensija, jānodrošina sirds un asinsvadu sistēmas atbalsts. Normālu asinsspiedienu un sirdsdarbības ātrumu var atjaunot, novietojot pacientu guļus stāvoklī. Ja tas nepalīdz, jālieto tilpuma palielinātāji un, ja nepieciešams, vazopresori līdzekļi. Jākontrolē nieru darbība un jāveic vispārēji uzturoši pasākumi. Maz ticams, ka dialīze palīdzēs, jo tamsulosīns ļoti stipri saistās ar plazmas olbaltumvielām.

Uzsūkšanās mazināšanai var veikt tādus pasākumus, kā, piemēram, vemšanas izraisīšana. Ja ir lietots liels zāļu daudzums, var veikt kuņģa skalošanu un lietot aktīvo ogli un osmotisku caurejas līdzekli, piemēram, nātrija sulfātu.

5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS

5.1. Farmakodinamiskās īpašības

Farmakoterapeitiskā grupa: α 1- adrenoreceptoru antagonisti.

ATĶ kods: G04CA02. Zāļu preparāti labdabīgas prostatas hipertrofijas ārstēšanai.

Darbības mehānisms

Tamsulosīns selektīvi un konkurējoši saistās ar postsinaptiskiem α1A adrenoreceptoriem, pārsvarā ar α1A un α1D apakštipa receptoriem. Tas atslābina priekšdziedzera un urīnizvadkanāla gludo muskulatūru.

Farmakodinamiskā iedarbība

Tamsulosīns palielina maksimālo urīna plūsmas ātrumu. Tas samazina obstrukciju, atslābinot priekšdziedzera un urīnizvadkanāla gludo muskulatūru, tādā veidā mazinot urinēšanas traucējumus.

Šīs zāles arī mazina aiztures traucējumus, kur svarīga nozīme ir urīnpūšļa nestabilitātei.

Zāļu ietekme uz aiztures un urinēšanas simptomiem saglabājas ilgstošas terapijas laikā, tapēc ievērojami tiek atlikta ķirurģiskas ārstēšanas vai katetrizācijas vajadzība.

α1 adrenoreceptoru antagonisti var pazemināt asinsspiedienu, samazinot perifēro pretestību. Pētījumu laikā ar tamsulosīnu netika novērota klīniski nozīmīga asinsspiediena samazināšanās.

Pediatriskā populācija

Bērniem ar neiropātisku urīnpūsli tika veikts dubultmaskēts, nejaušināts, placebo kontrolēts devu noteikšanas pētījums. Kopumā 161 bērns (vecumā no 2 līdz 16 gadiem) tika nejaušināti iedalīts un saņēma ārstēšanu, izmantojot vienu no 3 tamsulosīna devu līmeņiem (mazu devu līmenis [no 0,001 līdz 0,002 mg/kg], vidēju devu līmenis [no 0,002 līdz 0,004 mg/kg] un lielu devu līmenis [no 0,004 līdz 0,008 mg/kg]) vai placebo. Primārais kritērijs bija tādu pacientu skaits, kuriem m. detrusor noplūdes punkta spiediens (leak point pressure; LPP) pazeminājās zem 40 cm H2O, pamatojoties uz diviem vienā dienā veiktiem novērtējumiem. Sekundārie kritēriji bija šādi: m. detrusor noplūdes punkta spiediena reālās un procentuālās izmaiņas salīdzinājumā ar sākotnējiem rādītājiem, hidronefrozes vai hidrourīnvada uzlabojums vai stabilizācija un urīna tilpuma izmaiņas pēc katetrizācijas un urinēšanas reižu skaits katetrizācijas laikā, kas reģistrēts katetrizācijas dienasgrāmatā. Statistiski nozīmīgas atšķirības starp placebo grupu un kādu no 3 tamsulosīna devu grupām ne primārajam, ne kādam no sekundārajiem kritērijiem netika novērotas. Atbildes reakciju uz zāļu lietošanu nenovēroja nevienā devu līmenī.

5.2. Farmakokinētiskās īpašības

Uzsūkšanās

Tamsulosīns uzsūcas no zarnām, un tā biopieejamība ir gandrīz pilnīga. Uzsūkšanās ir palēnināta, ja pirms zāļu lietošanas ir lietots uzturs. Uzsūkšanās vienmērību var nodrošināt, vienmēr lietojot Flosin pēc vienas un tās pašas ēdienreizes. Tamsulosīnam ir lineāra kinētika.

Maksimālā koncentrācija plazmā tiek sasniegta apmēram sešas stundas pēc vienreizējas Flosin lietošanas pēc pilnvērtīgas maltītes. Līdzsvara koncentrācija tiek sasniegta piektajā dienā pēc vairāku devu lietošanas, kad Cmax pacientiem ir apmēram par divām trešdaļām lielāka nekā pēc vienreizējas devas lietošanas. Lai arī tas ir novērots tikai gados vecākiem pacientiem, tāds pat rezultāts ir gaidāms arī jaunākiem pacientiem.

Pacientiem var būt ļoti dažāds tamsulosīna līmenis plazmā gan pēc vienreizējas, gan pēc atkārtotām devām.

Izkliede

Cilvēkiem vairāk nekā 99% tamsulosīna saistās pie plazmas olbaltumvielām, un izkliedes tilpums ir mazs (apmēram 0,2 l/kg).

Biotransformācija

Tamsulosīnam ir zems pirmā loka metabolisma efekts, tas tiek metabolizēts lēni. Lielākā tamsulosīna daļa ir atrodama nemainītā veidā plazmā. Viela tiek metabolizēta aknās.

Pētījumos ar žurkām tika atklāts, ka tamsulosīns praktiski neizraisa mikrosomu aknu enzīmu indukciju.

Neviens tamsulosīna metabolīts nav tik aktīvs kā pati zāļu aktīvā viela.

Eliminācija

Tamsulosīns un tā metabolīti galvenokārt tiek izvadīti ar urīnu, apmēram 9% devas – nemainītas aktīvās vielas veidā.

Tamsulosīna eliminācijas pusperiods pacientiem ir apmēram 10 stundas (pēc vienreizējas devas lietošanas pēc ēšanas) un 13 stundas līdzsvara koncentrācijā.

5.3. Preklīniskie dati par drošumu

Toksicitāte pēc vienreizējas devas un pēc atkārtotām devām tika pētīta pelēm, žurkām un suņiem. Žurkām tika pētīta arī reproduktīvā toksicitāte, pelēm un žurkām – kancerogenitāte, in vivo un in vitro – genotoksicitāte.

Parastais toksicitātes raksturojums, kas atklāts, lietojot lielas tamsulosīna devas, atbilst zināmajam

α 1- adrenoreceptoru antagonistu farmakoloģiskajam efektam.

Tika atklātas izmaiņas EKG, lietojot ļoti lielas devas suņiem. Tomēr tam nav klīniskas nozīmes. Nav atklāts, ka tamsulosīnam būtu kādas nozīmīgas genotoksiskas īpašības.

Lietojot tamsulosīnu, žurku un peļu mātītēm biežāk ziņots par proliferatīvām izmaiņām krūts dziedzeros. Šie atklājumi, kas, iespējams, ir netieši saistīti ar hiperprolaktinēmiju un rodas tikai pēc lielu devu lietošanas, tiek uzskatīti par klīniski nenozīmīgiem.

6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA

6.1. Palīgvielu saraksts

Kapsulas saturs:

mikrokristāliska celuloze,

metakrilskābes etilakrilāta kopolimērs,

polisorbāts 80,

nātrija laurilsulfāts,

trietilcitrāts,

talks.

Kapsulas apvalks:

želatīns,

indigotīns (E 132),

titāna dioksīds (E 171),

dzeltenais dzelzs oksīds (E 172),

sarkanais dzelzs oksīds (E 172),

melnais dzelzs oksīds (E 172).

6.2. Nesaderība

Nav piemērojama.

6.3. Uzglabāšanas laiks

3 gadi.

6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi

Blisteriem: uzglabāt oriģinālā iepakojumā.

Konteineriem: konteineru uzglabāt cieši noslēgtu.

6.5. Iepakojuma veids un saturs

PVH/PE/PVDH/Alumīnija blisteri kartona kastītē un ABPE konteineri ar bērniem neatveramu PP aizdari, kas satur 10, 14, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 90,100 vai 200 ilgstošās darbības kapsulu iepakojumā.

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos

Nav īpašu prasību.

7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS

Menarini International Operations Luxembourg S.A.

1, Avenue de la Gare L-1611, Luxembourg

Luksemburga

8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS

06-0031

9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS /PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS

Reģistrācijas datums: 2006. g. 02. februāris

Pēdējās pārreģistrācijas datums: 2011. g. 28. jūlijs

10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS

SASKAŅOTS ZVA 29-05-2014

issue date: DOCPROPERTY "issue date" \* MERGEFORMAT 25-10-04

version: TITLE \* MERGEFORMAT 1 approved:

Version number:

TITLE \* MERGEFORMAT 1

Supersedes document of issue date:

DOCPROPERTY "Supersedes" \* MERGEFORMAT None, DOCPROPERTY "Supersedes Date" \* MERGEFORMAT new document

Number of appendices:

DOCPROPERTY "Appendices" \* MERGEFORMAT None

Prepared by:

AUTHOR \* MERGEFORMAT Synthon BV

Document length:

NUMPAGES \* MERGEFORMAT 7 pages

Initiation/Alteration number and date:

DOCPROPERTY "Initiation Number" \* MERGEFORMAT ##.####, DOCPROPERTY "Initiation Date" \* MERGEFORMAT dd-mm-yy

Issue date:

DOCPROPERTY "Issue Date" \* MERGEFORMAT 25-10-04

Flosin variācijas