HyQvia

Šķīdums infūzijām

HyQvia

Stikla flakons un flakons, N2
Immunoglobulinum humanum normale

UZMANĪBU!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
Zāļu produkta identifikators

EU/1/13/840/005

Zāļu reģistrācijas numurs

EU/1/13/840/005

Ražotājs

Baxalta Belgium Manufacturing SA, Belgium; Baxter S.A., Belgium

Zāļu reģ. apliecības izd. datums

16-MAY-13

Reģ. apliecības derīguma termiņš

Uz neierobežotu laiku

Zāļu izsniegšanas kārtība

Recepšu zāles

Zāļu stiprums/koncentrācija

100 mg/ml

Zāļu forma

Šķīdums infūzijām

Lietošana bērniem

Ir apstiprināta

Reģ. apliecības īpašnieks, valsts

Baxter Innovations GmbH, Austria

Informācija atjaunota

03.09.2019 14:58

Papildus informācija

Latvijas Zāļu reģistrs

Lejupielādēt lietošanas instrukciju

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām. Skatīt 4.8. apakšpunktu par to, kā ziņot par nevēlamām blakusparādībām.

1. ZĀĻU NOSAUKUMS HyQvia 100 mg/ml infūziju šķīdums subkutānai lietošanai

2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS

HyQvia ir divu flakonu komplekts, kas satur vienu flakonu cilvēka normālā imūnglobulīna (imūnglobulīns 10% vai IG 10%) un vienu flakonu ar rekombinantu cilvēka hialuronidāzi (rHuPH20).

Cilvēka normālais imūnglobulīns (SCIg)

Viens ml satur: Cilvēka normālais imūnglobulīns.(Human normal immunoglobulin) (tīrības pakāpe — vismaz 98% IgG)

100 mg

Katrs 25 ml flakons satur: 2,5 g cilvēka normālā imūnglobulīna Katrs 50 ml flakons satur: 5 g cilvēka normālā imūnglobulīna Katrs 100 ml flakons satur: 10 g cilvēka normālā imūnglobulīna Katrs 200 ml flakons satur: 20 g cilvēka normālā imūnglobulīna Katrs 300 ml flakons satur: 30 g cilvēka normālā imūnglobulīna

IgG apakšgrupu sadalījums (aptuvenās vērtības): IgG1 ≥ 56,9% IgG2 ≥ 26,6% IgG3 ≥ 3,4% IgG4 ≥ 1,7%
Maksimālais IgA saturs: 140 mikrogrami/ml.

Izgatavots no cilvēku donoru plazmas.

Palīgvielas ar zināmu iedarbību:

• Rekombinanta cilvēka hialuronidāze (rHuPH20) Rekombinanta cilvēka hialuronidāze ir attīrīts 447 aminoskābju glikoproteīns,
kas veidots Ķīnas kāmju olnīcās, izmantojot rekombinantu DNS tehnoloģiju.

• Nātrijs (kā hlorīds un kā fosfāts). Rekombinantas cilvēka hialuronidāzes kopējais nātrija saturs ir 4,03 mg/ml.

Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1 apakšpunktā.

3. ZĀĻU FORMA
Šķīdums infūzijām (infūzija).
IG 10% ir dzidrs vai viegli lāsmojošs, bezkrāsains vai bāli dzeltens šķīdums. Rekombinanta cilvēka hialuronidāze ir caurspīdīgs, bezkrāsains šķīdums.

2

4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Aizstājterapija pieaugušajiem, bērniem un pusaudžiem (0–18 gadi) šādos gadījumos: • primārā imūndeficīta sindroms ar antivielu izstrādāšanas traucējumiem
(skatīt 4.4. apakšpunktu); • hipogammaglobulinēmija un atkārtotas bakteriālas infekcijas pacientiem ar hronisku
limfoleikozi (HLL), kam profilaktiskās antibiotikas ir neefektīvas vai kontrindicētas; • hipogammaglobulinēmija un atkārtotas bakteriālas infekcijas pacientiem ar multiplo mielomu
(MM); • hipogammaglobulinēmija pacientiem pirms un pēc alogēnas asinsrades cilmes šūnu
transplantācijas (ACŠT).
4.2. Devas un lietošanas veids
Aizstājterapija jāuzsāk un jāveic ārsta uzraudzībā, kuram ir pieredze imūndeficīta ārstēšanā.
Devas Devas un lietošanas shēma ir atkarīga no indikācijām.
Aizstājterapija Zāles jāievada subkutāni.
Aizstājterapijā devu var būt nepieciešams pielāgot individuāli katram pacientam atkarībā no farmakokinētiskās un klīniskās atbildes reakcijas. Tālāk redzamās lietošanas shēmas ir dotas kā vadlīnijas.
Pacienti, kas nav saņēmuši imūnglobulīna terapiju Deva, kas nepieciešama, lai sasniegtu minimālo līmeni (6 g/l), ir 0,4–0,8 g/kg ķermeņa masas mēnesī. Lai saglabātu līdzsvara līmeni, devu intervāls mainās no 2 līdz 4 nedēļām.
Kopā ar infekciju biežumu jānosaka un jānovērtē minimālie līmeņi. Lai samazinātu infekciju biežumu, varētu būt nepieciešamība paaugstināt devu, lai panāktu augstāku minimālo līmeni(> 6 g/l).
Ārstēšanas sākumā ir ieteicams pakāpeniski pagarināt ārstēšanas intervālus pirmajām infūzijām no vienas nedēļas devas līdz 3 vai 4 nedēļu devai. IG 10% kumulatīvā mēneša deva ir jāsadala vienas nedēļas, divu nedēļu utt. devās, vadoties pēc plānotajiem ārstēšanas ar HyQvia intervāliem.
Pacienti, kas iepriekš ārstēti ar imūnglobulīnu, to ievadot intravenozi Pacientiem, kas pāriet no imūnglobulīna ievadīšanas intravenozi vai iepriekš ir lietojuši imūnglobulīnu intravenozi un to var pierādīt, zāles jālieto tādās pašās devās un tik pat bieži kā iepriekš, kad tika lietots imūnglobulīns intravenozi. Ja pacientam iepriekš piemērots 3 nedēļu devu režīms, tad palielināt intervālu līdz 4 nedēļām var, ievadot tās pašas nedēļas devas.
Pacienti, kas iepriekš ārstēti ar imūnglobulīnu, to ievadot subkutāni Pacientiem, kuri līdz šim lietojuši imūnglobulīnu subkutāni, sākuma HyQvia deva ir tāda pati kā iepriekš, bet to var piemērot 3 vai 4 nedēļu intervālam. Pirmā HyQvia infūzija jāveic vienu nedēļu pēc pēdējās iepriekš lietotā imūnglobulīna devas ievadīšanas.
3

Pediatriskā populācija Dozēšana bērniem un pusaudžiem (0–18 gadi) neatšķiras no dozēšanas pieaugušajiem, jo katrai indikācijai devu aprēķina pēc ķermeņa masas un pielāgo iepriekš minētā stāvokļa klīniskajiem rezultātiem. Pašlaik pieejamie dati aprakstīti 4.8, 5.1 un 5.2 apakšpunktā.

Lietošanas veids

• Zāles paredzētas tikai subkutānai lietošanai; neievadīt intravenozi. • Pirms ievadīšanas vizuāli pārbaudiet abus HyQvia komponentus, vai tiem nav mainījusies krāsa
un radušās nogulsnes.
• Pirms lietošanas sasildiet atdzesētās zāles līdz istabas temperatūrai. Neizmantojiet sildierīces, tostarp mikroviļņu krāsnis.
• Nekratīt. • Šīs zāles sastāv no diviem flakoniem. Šo zāļu komponentus nedrīkst sajaukt.

Kā norādīts tālāk redzamajā tabulā, katrs IG 10% flakons ir pieejams ar piemērotu attiecīgu rekombinantās cilvēka hialuronidāzes daudzumu. Viss rekombinantās cilvēka hialuronidāzes flakona saturs ir jāievada neatkarīgi no tā, vai tiek ievadīts viss IG 10% flakona saturs. Abi zāļu komponenti jāievada noteiktā secībā, vispirms ievadot rekombinanto cilvēka hialuronidāzi, pēc tam — IG 10%, izmantojot vienu un to pašu adatu, kā aprakstīts tālāk.

HyQvia lietošanas shēma

Rekombinanta cilvēka hialuronidāze

10% cilvēka normālais imūnglobulīns

Tilpums (ml)

Olbaltumviela (grami)

Tilpums (ml)

1,25

2,5

25

2,5

5

50

5

10

100

10

20

200

15

30

300

Subkutānas imūnglobulīna, tostarp HyQvia, ievades laikā vai pēc tās var rasties noplūde infūzijas vietā. Apsveriet iespēju izmantot garākas adatas un/vai vairāk nekā vienu infūzijas vietu. Jebkurām adatas izmēra izmaiņām jānotiek ārstējošā ārsta uzraudzībā.

Ja subkutānā HyQvia infūzija paredzēta izmantošanai ārstēšanai mājas apstākļos, ārstēšanu jāuzsāk un jāuzrauga ārstam ar pieredzi pacientu ārstēšanā mājas apstākļos. Pacients tiks apmācīts pareizi veikt infūziju, lietot infūzijas sūkni vai šļirces sūkni, veikt pierakstus ārstēšanas dienasgrāmatā, atpazīt smagas iespējamās nevēlamās blakusparādības un veikt nepieciešamos pasākumus, ja tās rodas.

HyQvia var lietot, lai ievadītu pilnu terapeitisko devu vienā vai divās infūzijas vietās ne biežāk kā reizi četrās nedēļās. Pielāgojot devas biežumu un infūzijas vietu skaitu, ņemiet vērā tilpumu, kopējo infūzijas laiku un panesamību, lai pacients saņemtu to pašu nedēļas devu. Ja pacients aizmirst ievadīt devu, ievadiet aizmirsto devu, cik drīz vien iespējams, un pēc tam atsāciet atbilstošo lietošanas shēmu.

IG 10% ir jāievada infūzijas veidā, izmantojot sūkni. rHuPH20 var ievadīt ar roku vai šim nolūkam var izmantot sūkni. Lai pacients varētu veikt infūziju ar plūsmas ātrumu 300 ml/h vienā infūzijas vietā, var būt nepieciešama 24. izmēra adata. Tomēr, ja ir pieļaujams mazāks plūsmas ātrums, var izmantot mazāka diametra adatas. Rekombinantās cilvēka hialuronidāzes flakonam ar tilpumu 1,25 ml satura izvilkšanai izmantojiet 18–22 izmēra adatu, lai neiespiestu vai nepārdurtu aizbāzni; visu citu tilpumu flakoniem satura izvilkšanai var izmantot ierīci ar vai bez adatas.

Ieteicamās infūzijas ievadīšanas vietas ir vēdera vidusdaļa un augšdaļa, kā arī augšstilbu rajons. Ja tiek izmantotas divas ievadīšanas vietas, infūzijas vietām ir jābūt ķermeņa pretējās pusēs. Izvairieties no kaulu izciļņiem un rētaudiem. Zāles nedrīkst ievadīt infūzijas veidā inficētā vai akūti iekaisušā reģionā vai tā apkārtnē lokālas infekcijas izplatīšanās riska dēļ.

4

Ir ieteicams, ka rekombinanta cilvēka hialuronidāze tiek ievadīta nemainīgā ātrumā, savukārt ievadīšanas ātrums IG 10% nav jāpalielina virs ieteiktajiem diapazoniem, jo īpaši, ja pacients ir tikko uzsācis HyQvia terapiju.
Vispirms infūzijas vietā tiek ievadīta pilna deva rekombinanta cilvēka hialuronidāzes šķīduma ar ātrumu ir 1–2 ml minūtē vai atbilstoši panesamībai. 10 minūšu laikā pēc rekombinantās cilvēka hialuronidāzes devas ievadīšanas tajā pašā infūzijas vietā ievadiet pilnu devu IG 10%, izmantojot to pašu zemādas adatu komplektu.
IG 10% ieteicamie infūzijas ātrumi vienā infūzijas vietā:

Intervāls/minūtes
10 minūtes 10 minūtes 10 minūtes 10 minūtes Atlikušās infūzijas

Pacienta svars < 40 kg

Pirmās divas infūzijas
(ml/h vienā infūzijas vietā)

Nākamās 2–3 infūzijas (ml/h vienā infūzijas vietā)

5

10

10

20

20

40

40

80

80

160

Pacienta svars ≥ 40 kg

Pirmās divas infūzijas
(ml/h vienā infūzijas vietā)

Nākamās 2–3 infūzijas (ml/h vienā infūzijas vietā)

10

10

30

30

60

120

120

240

240

300

Ja, vienā vietā ar maksimālo ātrumu ievadot pilnu devu sākotnējās infūzijas, pacientam tiek novērota laba panesamība, nākamo infūziju ātruma palielināšanu var apsvērt pēc ārsta un pacienta ieskatiem.

Ieteikumus par zāļu lietošanu skatiet 6.6 apakšpunktā.

4.3. Kontrindikācijas

HyQvia nedrīkst ievadīt ne intravenozi, ne intramuskulāri.

Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu(IgG) vai jebkuru no 6.1 apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām (skatīt 4.4. apakšpunktu).

Pastiprināta jutība pret cilvēka imūnglobulīniem, īpaši ļoti retos gadījumos IgA deficīts, kad pacientam ir antivielas pret IgA.

Zināma sistēmiska paaugstināta jutība pret hialuronidāzi vai rekombinantu cilvēka hialuronidāzi.

4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā

Ja HyQvia tiek nejauši ievadīts asinsvadā, pacientam var rasties šoks.

Jāievēro ieteiktais infūzijas ievadīšanas ātrums, kas norādīts 4.2 apakšpunktā. Pacienti rūpīgi jāuzrauga infūzijas laikā, jo īpaši pacienti, kas uzsāk terapiju.

Atsevišķas blakusparādības var novērot pacientiem, kas saņem cilvēka imūnglobulīnu pirmo reizi, vai, retos gadījumos, ja cilvēka normālā imūnglobulīna zāles ir nomainītas vai kopš pēdējās infūzijas ir pagājis ilgs laika periods.

Iespējamās komplikācijas bieži var novērst: • infūziju pirmoreiz ievadot lēnām (skatīt 4.2 apakšpunktu);

5

• pārliecinoties, vai infūzijas ievadīšanas laikā pacienti tiek rūpīgi novēroti, lai noteiktu iespējamu simptomu parādīšanos. Īpaši pacienti, kuriem agrāk nav ievadīts cilvēka normālais imūnglobulīns, pacienti, kuri pirms tam lietojuši citas zāles, vai ja kopš iepriekšējās infūzijas pagājis ilgs laiks, jānovēro pirmās infūzijas laikā un pirmo stundu pēc pirmās infūzijas, lai konstatētu iespējamās nevēlamās pazīmes.
Visi citi pacienti ir jānovēro vismaz 20 minūtes pēc zāļu ievadīšanas. • veicot ārstēšanu mājās, jānodrošina atbildīgās personas atbalsts, lai veiktu nevēlamu
blakusparādību ārstēšanu vai sniegtu palīdzību smagu blakusparādību gadījumā. Pacients, kas veic ārstēšanos mājās, un/vai aizbildnis jāapmāca atpazīt agrīnas paaugstinātas jutības reakciju pazīmes.
Ja rodas nevēlamas blakusparādības, ir jāsamazina ievadīšanas ātrums vai jāpārtrauc infūzija. Nepieciešamā ārstēšana ir atkarīga no nevēlamo blakusparādību veida un smaguma. Šoka gadījumā nekavējoties pārtrauciet infūziju un veiciet šoka ārstēšanai paredzēto standarta terapiju.
Klīniskajos pētījumos nav novērotas hroniskas ādas izmaiņas. Jāatgādina pacientiem, ka ir jāziņo par jebkādiem hroniskiem iekaisumiem, mezgliem vai iekaisumiem, kas rodas infūzijas vietā un ilgst vairāk nekā dažas dienas.
Paaugstināta jutība pret IG 10%
Īstas paaugstinātas jutības reakcijas ir retas. Tās var īpaši rasties pacientiem ar anti IgA antivielām, tāpēc šādus pacientus ir jāārstē īpaši piesardzīgi. Pacientiem ar anti IgA antivielām, kam vienīgā ārstēšanas iespēja ir zemādas IgG zāļu lietošana, ārstēšana ar HyQvia jāveic tikai stingrā medicīniskā uzraudzībā. Dažos gadījumos cilvēka normālais imūnglobulīns var izraisīt asinsspiediena pazemināšanos ar anafilaktisku reakciju pat tādiem pacientiem, kas pirms tam ir panesuši ārstēšanu ar cilvēka normālo imūnglobulīnu.
• Ja pastāv risks, ka pacientam varētu izveidoties alerģiskas reakcijas, tad šīs zāles drīkst ievadīt tikai tad, ja ir pieejama atbilstoša aprūpe dzīvībai bīstamu reakciju gadījumā.
• Pacienti jāinformē par anafilakses/paaugstinātas jutības reakciju agrīniem simptomiem (nātreni, vispārēju nātreni, spiediena sajūtu krūtīs, sēkšanu un pazeminātu asinsspiedienu).
• Atkarībā no saistīto reakciju smaguma un medicīnas prakses, izmantojot premedikāciju, šāda veida reakcijas var novērst.
• Ja pacientam ir anafilaktiska reakcija vai smaga paaugstināta jutība pret cilvēka imūnglobulīnu, tas jāatzīmē pacienta medicīniskajā ierakstā.
Paaugstināta jutība pret rekombinanto cilvēka hialuronidāzi
Ja, ievadot rekombinantu cilvēka hialuronidāzi, rodas aizdomas par alerģiskām vai anafilaksei līdzīgām reakcijām, infūzija nekavējoties jāpārtrauc un, ja nepieciešams, jāpielieto standarta terapija.
Rekombinantās cilvēka hialuronidāzes imunogenitāte
Pacientiem, kas klīniskajos pētījumos saņēma HyQvia, tika novērota tādu antivielu veidošanās pret rekombinantās cilvēka hialuronidāzes komponentu, kas nebija neitralizējošas. Pastāv iespēja, ka šīs antivielas var krusteniski reaģēt ar endogeno PH20, par ko ir zināms, ka tas rodas pieaugušu vīriešu sēkliniekos, sēklinieku piedēklī un spermā. Nav zināms, vai šīm antivielām ir klīniska nozīme cilvēku organismā.
6

Trombembolija
Ar imūnglobulīnu lietošanu ir saistīti arteriālās un venozās trombembolijas gadījumi, tostarp miokarda infarkts, insults, dziļo vēnu tromboze un plaušu embolija. Pirms imūnglobulīnu lietošanas pacientiem ir jānodrošina pietiekama hidratācija. Piesardzība jāievēro pacientiem ar esošiem trombembolijas riska faktoriem (piemēram, vecums, paaugstināts asinsspiediens, cukura diabēts un asinsvadu saslimšanas vēsture vai trombotiski gadījumi, pacienti ar iegūtiem vai iedzimtiem trombofīlijas traucējumiem, pacienti ar ilgstošu imobilizāciju, pacienti ar smagu hipovolēmiju vai slimībām, kas paaugstina asins viskozitāti). Pacienti, kam pastāv hiperviskozitātes risks, jānovēro, vai viņiem nerodas trombozes pazīmes un simptomi, kā arī jānosaka asins viskozitāte. Tromboze var rasties arī tad, ja nav zināmi riska faktori.
Pacienti ir jāinformē par tromboembolisku gadījumu pirmajiem simptomiem, tostarp par elpas trūkumu, ekstremitāšu sāpēm vai pietūkumu, fokālu neiroloģisku deficītu un sāpēm krūtīs, un pacientiem ir jāiesaka nekavējoties sazināties ar savu ārstu, tiklīdz rodas šie simptomi.
Hemolītiskā anēmija
Imūnglobulīnu produkti satur asins grupu antivielas (piemēram, A, B, D), kas var darboties kā hemolizīni. Šīs antivielas saistās ar eritrocītu epitopiem (kurus var noteikt, ja tiešais antiglobulīna tests [DAT, (Kumbsa tests)] ir pozitīvs) un reti var izraisīt hemolīzi. Imūnglobulīnu produktu recipienti ir jāuzrauga, lai noteiktu, vai neattīstās hemolīzes klīniskās pazīmes un simptomi.
Akūta nieru mazspēja
Saistībā ar nierēm tiek ziņots par smagām nevēlamām blakusparādībām pacientiem, kas saņem imūnglobulīnu intravenozi, it īpaši zāles, kas satur saharozi (HyQvia nesatur saharozi).
Aseptisks meningīta sindroms (AMS — Aseptic meningitis syndrome)
Ir saņemti ziņojumi par aseptiskā meningīta sindromu saistībā ar intravenozu un subkutānu imūnglobulīna ievadīšanu; parasti simptomi parādās dažas stundas līdz 2 dienas pēc imūnglobulīna ievadīšanas. Pacientiem jābūt informētiem par pirmajiem simptomiem, tie ietver - stipras galvassāpes, kakla stīvumu, miegainumu, drudzi, fotofobiju, sliktu dūšu un vemšanu. Pārtraucot ievadīt imūnglobulīnu, dažu dienu laikā bez komplikācijām var samazināties AMS. Cerebrospinālā šķidruma analīzes bieži ir pozitīvas uz pleocitozi līdz dažiem tūkstošiem šūnu mm3, galvenokārt granulocīti, un proteīnu līmenis ir palielināts līdz dažiem simtiem mg/dl.
AMS var parādīties biežāk, ja intravenozi tiek ievadīta liela deva (2 g/kg) imūnglobulīna. Pēcreģistrācijas dati neliecina par AMS tiešu saistību ar lielām devām. Biežāk AMS gadījumi tika novēroti sievietēm.
Svarīga informācija par dažām HyQvia sastāvdaļām
Šīs zāles nesatur cukurus. IG 10% satur nelielu nātrija daudzumu. Viens mililitrs rekombinantās cilvēka hialuronidāzes satur 4,03 mg nātrija ar maksimālo dienas devu apmēram 120 mg. Tas jāņem vērā pacientiem ar kontrolētu nātrija diētu.
Ietekme uz seroloģiskiem testiem
Īslaicīga dažādu pasīvi pārnestu antivielu līmeņa paaugstināšanās pēc imūnglobulīnu ievadīšanas infūzijas veidā var uzrādīt maldinoši pozitīvus seroloģisko testu rezultātus. Pasīva antivielu pārnese eritrocītu virsmas antigēnos (piemēram, A, B, D) var ietekmēt dažu seroloģisko testu rezultātus (piemēram, tiešais antiglobulīna tests eritrocītu antivielām (DAT, tiešais Kumbsa tests)).
7

Ja tiek ievadīts imūnglobulīns, testos, kur jānosaka beta D glikāna klātbūtne, lai diagnosticētu sēnīšu infekcijas, var tikt uzrādīti kļūdaini pozitīvi rezultāti. Šādi rezultāti var tikt uzrādīti vairākas nedēļas pēc zāļu infūzijas.
Infekciju izraisītāji
Sastāvā esošais cilvēka normālais imūnglobulīns un cilvēka seruma albumīns (rekombinanta cilvēka hialuronidāzes stabilizators) ir izgatavots no cilvēka plazmas. Standarta pasākumi, lai novērstu infekcijas, kas var rasties, lietojot no cilvēka asinīm vai plazmas gatavotus preparātus, ietver donoru atlasi, individuāli nodoto devu un plazmas fondu pārbaudi, lai noteiktu specifisku infekciju marķieru klātbūtni, un efektīvu soļu iekļaušanu ražošanas procesā vīrusu inaktivēšanai/likvidēšanai. Neskatoties uz to, lietojot no cilvēka asinīm vai plazmas gatavotas zāles, nevar pilnībā izslēgt infekciju izraisītāju pārnešanas iespēju. Tas attiecas arī uz nezināmiem vai jauniem vīrusiem, kā arī citiem patogēniem.
Iepriekš minētie pasākumi tiek uzskatīti par iedarbīgiem pret apvalkotiem vīrusiem, piemēram, cilvēka imūdeficīta vīrusu (HIV), B hepatīta vīrusu (HBV) un C hepatīta vīrusu (HCV), kā arī neapvalkotiem A hepatīta vīrusu (HAV) un parvovīrusu B19.
Klīniskie pierādījumi tomēr neapstiprina A hepatīta un parvovīrusa B19 pārnešanu ar imūnglobulīniem, turklāt tiek uzskatīts, ka antivielu daudzums ievērojami paaugstina drošību pret vīrusiem.
Pēc katras HyQvia devas ievadīšanas pacientam stingri ieteicams pierakstīt preparāta nosaukumu un sērijas numuru, lai saglabātu datus par pacientam ievadīto zāļu sērijas numuru.
Pediatriskā populācija
Iepriekš minētie brīdinājumi un piesardzības pasākumi attiecas gan uz pieaugušajiem, gan uz bērniem.
4.5 Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Dzīvu novājinātu vīrusu vakcīnas
Imūnglobulīna ievadīšana uz laika periodu no 6 nedēļām līdz 3 mēnešiem var mazināt dzīvu novājinātu vīrusu vakcīnu, piemēram, masalu, masaliņu, cūciņu un vējbaku, iedarbību. Pēc šo zāļu ievadīšanas jānogaida vismaz 3 mēneši, lai veiktu vakcināciju ar dzīvu novājinātu vīrusu vakcīnām. Masalu gadījumā vājinošā ietekme var saglabāties pat 1 gadu. Tāpēc jāpārbauda antivielu stāvoklis pacientiem, ko vakcinēs pret masalām.
Pediatriskā populācija
Iepriekš minētie mijiedarbības veidi attiecas gan uz pieaugušajiem, gan uz bērniem.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība
Šo zāļu lietošanas drošums grūtniecēm nav pārbaudīts kontrolētos klīniskos pētījumos, tādēļ sievietēm grūtniecības laikā un barojot ar krūti zāles jālieto piesardzīgi. Ir pierādīts, ka imūnglobulīna zāles šķērso placentas barjeru (trešajā trimestrī — pastiprināti). Klīniskā pieredze ar imūnglobulīniem liecina, ka nav sagaidāma kaitīga ietekme uz grūtniecības norisi vai augli un jaundzimušo.
8

Ir veikti attīstības un reproduktīvās toksicitātes pētījumi, lietojot rekombinanto cilvēka hialuronidāzi pelēm un trušiem. Lietojot anti-rHuPH20 antivielas, nav novērota nelabvēlīga ietekme uz grūtniecību un augļa attīstību. Šo pētījumu laikā mātes antivielas pret rekombinanto cilvēka hialuronidāzi tika pārnestas uz pēcnācēju dzemdē. HyQvia rekombinantās cilvēka hialuronidāzes komponentu antivielu ietekme uz cilvēka embrija vai augļa attīstību šobrīd nav zināma (skatīt 5.3 apakšpunktu).
Ja sievietei iestājas grūtniecība, ārstējošajam ārstam ir jāiedrošina sieviete pieteikties grūtniecības reģistrā.
Barošana ar krūti
Imūnglobulīni izdalās pienā un var palīdzēt aizsargāt jaundzimušo pret patogēniem, kas ķermenī iekļūst caur gļotādu.
Fertilitāte
Pašlaik nav pieejami klīniskie dati par HyQvia drošumu attiecībā uz fertilitāti.
Klīniskā pieredze, izmantojot imūnglobulīnus, rāda, ka IG 10% nav kaitīgas ietekmes uz fertilitāti.
Pētījumi ar dzīvniekiem neuzrāda rekombinantās cilvēka hialuronidāzes tiešu vai netiešu kaitīgu ietekmi, kas saistīta ar reproduktīvajām spējām, lietojot devās, kas uzlabo IG 10% ievadīšanu (skatīt 5.3 apakšpunktu).
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus var ietekmēt dažas ar HyQvia saistītās nevēlamās blakusparādības. Pacientiem, kuriem ārstēšanas laikā novēro blakusparādības, pirms transportlīdzekļu vadīšanas vai mehānismu apkalpošanas ir jānogaida, līdz tās pāriet.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Drošuma profila kopsavilkums Nevēlamās blakusparādības, par kurām visbiežāk ziņots, lietojot HyQvia, bija lokāla rakstura. Sistēmiskās nevēlamās blakusparādības, par kurām visbiežāk ziņots, bija galvassāpes, nogurums un drudzis. Vairums no šīm blakusparādībām pēc nozīmības bija vieglas vai vidējas.
Cilvēka normālais imūnglobulīns Var novērot arī šādas blakusparādības: drebuļi, galvassāpes, reibonis, paaugstināta temperatūra, vemšana, alerģiskas reakcijas, slikta dūša, locītavu sāpes, pazemināts asinsspiediens un reizēm mērenas muguras sāpes.
Retos gadījumos cilvēka normālais imūnglobulīns var izraisīt pēkšņu asinsspiediena pazemināšanos un atsevišķos gadījumos — anafilaktisko šoku pat tādiem pacientiem, kam iepriekšējās terapijas laikā nav bijusi paaugstinātas jutības reakcija.
Lokālas reakcijas infūzijas ievadīšanas vietā: bieži var rasties pietūkums, sāpīgums, apsārtums, indurācija, lokāls karstums, nieze, zilumi un izsitumi.
Ir novēroti gadījumi, ka, lietojot cilvēka normālo imūnglobulīnu, tiek konstatēts īslaicīgs aseptisks meningīts, īslaicīgas hemolītiskas reakcijas, kreatinīna līmeņa paaugstināšanās serumā un/vai akūta nieru mazspēja, skatiet 4.4 apakšpunktu.
Lietojot imūnglobulīnu produktus intravenozi un subkutāni, retos gadījumos tika konstatētas tromboemboliskas reakcijas, piemēram, miokarda infarkts, insults, plaušu embolija un dziļo vēnu tromboze.
9

Rekombinanta cilvēka hialuronidāze Nevēlamās blakusparādības, par kurām ziņots visbiežāk, lietojot rekombinanto cilvēka hialuronidāzi pēcreģistrācijas periodā līdzīga sastāva produktos, kas tika ievadīti subkutāni, lai noteiktu subkutāni ievadītu šķīdumu vai zāļu dispersiju un absorbciju, bija mērena reakcija infūzijas vietā, piemēram, eritēma un sāpes. Visbiežāk par tūsku tika ziņots, subkutāni ievadot lielu šķīduma apjomu.

Antivielas pret rekombinantu cilvēka hialuronidāzi Pivotālā pētījuma kopumā 13 no 38 personām izveidojās antivielas, kas spēja piesaistīties rekombinantai cilvēka hialuronidāzei (rHuPH20) vismaz vienu reizi klīniskā pētījuma laikā. Šīs antivielas nespēja neitralizēt rekombinanto cilvēka hialuronidāzi. Saistība laika ziņā starp nevēlamām blaksuparādībām un anti-rHuPH20 antivielām netika pierādīta. Pacientiem, kam izveidojās antivielas pret rekombinantu cilvēka hialuronidāzi, netika novērota nelabvēlīgu blakusparādību biežuma vai smaguma palielināšanās.

Nevēlamo blakusparādību uzskaitījums tabulā HyQvia drošums tika vērtēts 4 klīniskos pētījumos (160602, 160603, 160902 un 161101) ar 124 unikāliem pacientiem ar PID, kas saņēma 3202 infūzijas.

Tālāk redzamā tabula ir izveidota saskaņā ar MedDRA orgānu sistēmas klasifikāciju (orgānu sistēmas klasifikācijas un ieteikto terminu līmenī).

Sastopamības biežums uz vienu infūziju tika vērtēts, izmantojot šādu klasifikāciju: ļoti bieži (≥ 1/10), bieži (≥ 1/100 līdz < 1/10), retāk (≥ 1/1000 līdz < 1/100), reti (≥ 1/10 000 līdz < 1/1000), ļoti reti (< 1/10 000), nav zināms (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem).

MedDRA orgānu sistēmas
klasifikācija (OSK)
Kuņģa-zarnu trakta traucējumi
Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā

Nevēlamo blakusparādību biežums, lietojot HyQvia

Ļoti bieži

Bieži

Retāk

(≥1/10)

(≥1/100 līdz (≥1/1000 līdz < 1/100)

< 1/10)

Reti (≥1/10 000 līdz
< 1/1000)

Lokālas reakcijas (kopējās)a: sāpes infūzijas vietā (tostarp diskomforts, jutīgums, sāpes cirkšņos)

Vemšana, slikta dūša, sāpes vēderā (tostarp sāpes vēdera augšdaļā un apakšdaļā, kā arī jutīgums vēderā), caureja Lokālas reakcijas (kopējās): apsārtums infūzijas vietā, pietūkums infūzijas vietā (tostarp lokāls pietūkums un tūska), nieze infūzijas vietā (tostarp vulvovagināla nieze)
Pireksija, astēniski traucējumi

Vēdera uzpūšanās
Lokālas reakcijas (kopējās): krāsas izmaiņas infūzijas vietā, zilumu veidošanās infūzijas vietā (tostarp hematoma, asinsizplūdums), infūzijas vietas uztūkums (tostarp mezgli), siltums infūzijas vietā, sacietējums infūzijas vietā, gravitācijas izraisīta tūska/dzimumorgānu pietūkumsb (tostarp ģenitāliju tūska, kā arī sēklinieku maisiņu un vulvovaginālais

Dedzinoša sajūta

10

MedDRA orgānu sistēmas
klasifikācija (OSK)

Nevēlamo blakusparādību biežums, lietojot HyQvia

Ļoti bieži

Bieži

Retāk

(≥1/10)

(≥1/100 līdz (≥1/1000 līdz < 1/100)

< 1/10)

Reti (≥1/10 000 līdz
< 1/1000)

(tostarp nespēks, nogurums, letarģija, savārgums)

pietūkums)
Tūska (tostarp perifēra, pietūkums), drebuļi, hiperhidroze

Izmeklējumi
Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi Nervu sistēmas traucējumi Ādas un zemādas audu bojājumi
Asinsvadu sistēmas traucējumi Nieru un urīnizvades sistēmas traucējumi

Muskuļu sāpes, muskuļu-skeleta sāpes krūšu kurvī
Galvassāpes

Pozitīvs tiešais Kumbsa tests Locītavu sāpes, muguras sāpes, sāpes ekstremitātē
Migrēna, reibonis

Parestēzija

Apsārtums, izsitumi (tostarp eritematozi, papulāri, makulopapulozi), nieze, nātrene
Hipertensija, paaugstināts asinsspiediens

Hemosiderinūrija

a Šīs nevēlamās blakusparādības nav uzskaitītas, bet arī ir ietvertas lokālo reakciju sastopamības biežuma aprēķinos: karstuma sajūta, parestēzija infūzijas vietā. b Gravitācijas izraisīta tūska/dzimumorgānu pietūkums tika novērots pēc zāļu ievadīšanas vēdera lejasdaļā.

Papildus nevēlamajām blakusparādībām, kas tika novērotas klīniskajos pētījumos, pēcreģistrācijas periodā tika ziņots par šādām nevēlamajām blakusparādībām (šo blakusparādību biežums nav zināms (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem)): infekcijas un infestācijas: aseptisks meningīts; imūnās sistēmas traucējumi: paaugstināta jutība; vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā: gripai līdzīga saslimšana, noplūde infūzijas vietā.

Papildus iepriekš norādītajām nevēlamajām blakusparādībām saistībā ar imūnglobulīnu produktu ievadīšanu subkutāni tika ziņots par papildu nevēlamām blakusparādībām: anafilaktiskais šoks, anafilaktiska/anafilaktoīda reakcija, trīce, tahikardija, pazemināts asinsspiediens, pietvīkums, bālums, aukstuma sajūta rokās vai kājās, elpas trūkums, orāla parestēzija, sejas pietūkums, alerģiskais dermatīts, balsta un kustību aparāta stīvums, nātrene injekcijas vietā, izsitumi injekcijas vietā, paaugstināts alanīnaminotransferāzes līmenis.

11

Izvēlēto nevēlamo blakusparādību apraksts
Lokāla reakcija, kas tika konstatēta pivotāla klīniskā pētījuma laikā, ietvēra mērenu infūzijas vietas pietūkumu (vairumā infūzijas vietu) lielā ievadītā šķīduma tilpuma dēļ, taču vairumā gadījumu netika klasificēta kā nevēlama blakusparādība, ja vien neizraisīja diskomfortu. Tikai divos gadījumos nevēlamās blakusparādības bija smagas: sāpes infūzijas vietā un infūzijas vietas pietūkums. Divos gadījumos tika konstatēta īslaicīga dzimumorgānu tūska, vienā gadījumā tā tika atzīta par smagu, jo veidojās, zālēm izplatoties no infūzijas vietas vēdera rajonā. Netika konstatētas izmaiņas ādā, kas klīniskā pētījuma laikā nebūtu pārgājušas.
Pediatriskā populācija
Klīnisko pētījumu rezultāti uzrāda līdzīgus drošuma profilus pieaugušajiem pacientiem un pediatriskajai populācijai, tostarp līdzīgu nevēlamo blakusparādību raksturu, biežumu, nopietnību un atgriezeniskumu.
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Nav zināmas pārdozēšanas sekas.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa (cilvēka normālais imūnglobulīns): imūnserumi un imūnglobulīni: imūnglobulīni, normāli cilvēka, ATĶ kods: J06BA
Darbības mehānisms
IG 10% nodrošina šo zāļu terapeitisko iedarbību. Rekombinantā cilvēka hialuronidāze veicina IG 10% dispersiju un absorbciju.
Cilvēka normālais imūnglobulīns satur galvenokārt imūnglobulīnu G (IgG) ar plašu spektru antivielu, kas opsonizē un neitralizē infekciju izraisītājus. Cilvēka normālais imūnglobulīns satur Ig G antivielas, kas sastopamas normālā populācijā. To parasti iegūst no cilvēka plazmas, kas savākta no vismaz 1000 devām. Tam ir IgG apakšgrupu sadalījums, kas ir proporcionāli ļoti tuvs dabīgai cilvēka plazmai. Atbilstošas cilvēka normālā imūnglobulīna devas var atjaunot pārmērīgi zemu IgG līmeni līdz normālam līmenim.
Rekombinanta cilvēka hialuronidāze ir šķīstoša rekombinanta cilvēka hialuronidāzes forma, kas pastiprina zemādas audu caurlaidību, īslaicīgi depolimerizējot hialuronānu. Hialuronāns ir polisaharīds, kas atrodams saistaudu starpšūnu matricā. To depolimerizē dabiska enzīmu hialuronidāze. Atšķirībā no intersticiālās matricas stabilajiem strukturālajiem komponentiem hialuronānam ir ļoti strauja aprite ar pussabrukšanas periodu aptuveni 0,5 dienas. HyQvia rekombinanta cilvēka hialuronidāze iedarbojas lokāli. Hialuronidāzes iedarbība ir atgriezeniska, un zemādas audu caurlaidība atjaunojas 24–48 stundu laikā.
12

Klīniskā efektivitāte un drošums
HyQvia efektivitāte un drošums tika novērtēts 3. fāzes pētījumā (160603) ar 83 pacientiem ar PID. Pacienti tika ārstēti ar HyQvia, izmantojot gan 3, gan 4 nedēļu terapijas intervālus kopumā 12 mēnešu garumā (sekojot īsam titrēšanas periodam). HyQvia deva tika noteikta, balsoties uz iepriekšējo ārstēšanu ar intravenozi ievadāmu IG 10% (320 līdz 1000 mg/kg ķermeņa masas/4 nedēļās) un tika piemērota individuāli, nodrošinot atbilstošu IgG līmeni visu pētījuma laiku.
Pētījuma rezultāti par gadu, veicot ārstēšanu ar HyQvia, uzrādīja apstiprinātu, akūtu, smagu bakteriālu infekciju diapazonu 0,025 (vienpusīgā 99% ticamības intervāla augšējā robeža 0,046). Vispārējais infekciju diapazons HyQvia lietošanas laikā bija zemāks, nekā 3 mēnešus intravenozi lietojot IG 10%: HyQvia gada diapazona novērtējuma punkts visām infekcijām bija 2,97 (95% CI: 2,51 līdz 3,47), savukārt intravenozām IG 10% infūzijām — 4,51 (95% CI: 3,50 līdz 5,69).
Gandrīz visi subjekti varēja sasniegt to pašu devu intervālu, lietojot HyQvia, kāds tika sasniegts pie intravenozas ievadīšanas. Septiņdesmit astoņi (78) subjekti no 83 (94%) sasniedza to pašu 3 vai 4 nedēļu devu intervālu, bet vienam tas samazinājās no 4 līdz 3 nedēļām, vienam no 4 līdz 2 nedēļām un vienam no 3 līdz 2 nedēļām (2 subjekti aizgāja titrēšanas periodā).
Vidējais infūzijas vietu skaits mēnesī, lietojot HyQvia, bija 1,09, kas ir nedaudz zemāks nekā intravenozi ievadāmajam IG 10%, kur vidējais pētījumā izmantoto infūzijas vietu skaits bija 1,34, un ievērojami mazāks nekā vidējais infūzijas vietu skaits pētījumā izmantotajam subkutāni ievadāmajam IG 10%(21,43).
66 pacienti, kas pabeidza pivotālo 3. fāzes pētījumu, piedalījās paplašinātajā pētījumā (160902), lai izvērtētu HyQvia ilgtermiņa drošumu, panesību un efektivitāti pacientiem ar PID. Abos pētījumos kopā zāļu iedarbība pacientiem ar PID tika pētīta 187,69 pacientu gadus; pieaugušo pacientu populācijā visilgākais zāļu ievadīšanas periods bija 3,8 gadi, pediatriskajā populācijā — 3,3 gadi.
Pediatriskā populācija
HyQvia tika novērtēts, to izmantojot ārstēšanā līdz 3,3 gadiem (ar kopējo drošuma pieredzi, kas līdzvērtīga 48,66 pacientu gadiem) 24 pediatrijas pacientiem, no kuriem 13 pacienti bija vecuma grupā no 4 līdz 12 gadiem un 11 pacienti bija vecumā no 12 līdz 18 gadiem (kā aprakstīts sadaļā Klīniskā efektivitāte un drošums). HyQvia farmakodinamiskajā iedarbībā vai efektivitātē un drošumā netika konstatētas vērā ņemamas atšķirības starp pediatrijas pacientiem un pieaugušajiem. Skatiet 4.2 un 4.8 apakšpunktu.
Eiropas Zāļu aģentūra atliek pienākumu iesniegt pētījumu rezultātus HyQvia vienā vai vairākās pediatriskās populācijas apakšgrupās primāro imūndeficītu ārstēšanai kā aizstājterapijas modelim (informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2 apakšpunktā).
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Pēc HyQvia subkutānas ievadīšanas recipienta asinsritē maksimālā IgG koncentrācija serumā tiek sasniegta aptuveni pēc 3 līdz 5 dienām.
Dati no klīniskajiem pētījumiem ar HyQvia parāda, ka minimālais IgG līmenis serumā saglabājas, izmantojot dozēšanas režīmu 320 līdz 1000 mg/kg ķermeņa svara/4 nedēļās ar 3 vai 4 nedēļu intervālu.
13

HyQvia farmakokinētika tika novērtēta klīniskajā pētījumā ar pacientiem ar PID vecumā no 12 gadiem. Farmakokinētiskie rezultāti ir parādīti tālāk redzamajā tabulā salīdzinājumā ar datiem, kas iegūti tajā pašā pētījumā, intravenozi ievadot IG 10%.

IgG un IgG savienojumi tiek sadalīti retikuloendoteliālās sistēmas šūnās.

HyQvia farmakokinētiskie parametri salīdzinājumā ar intravenozi ievadāmu IG 10%.

Parametrs

HyQvia

IVIG 10%

Vidējais rādītājs

Vidējais rādītājs

(95% Cl)

(95% Cl)

N=60

N=68

Cmax [g/l]

15,5 (14,5; 17,1)

21,9 (20,7; 23,9)

Cmin [g/l]

10,4 (9,4 līdz 11,2)

10,1 (9,5 līdz 10,9)

AUC nedēļā [g*dienas/l]

90,52 (83,8 līdz 98,4)

93,9 (89,1 līdz 102,1)

Tmax [dienas] Galējais klīrenss vai klīrenss [ml/kg/dienas]

5,0 (3,3 līdz 5,1) 1,6 (1,4 līdz 1,79)

0,1 (0,1 līdz 0,1) 1,4 (1,2 līdz 1,4)

Terminālais pusperiods [dienas]

45,3 (41,0 līdz 60,2)

35,7 (32,4 līdz 40,4)

Pediatriskā populācija

Klīniskajā pētījumā ar HyQvia netika konstatētas atšķirības IgG minimālajā plazmas līmenī starp pieaugušajiem un pediatrijas pacientiem.

5.3. Preklīniskie dati par drošumu

Imūnglobulīni ir normāla cilvēka organisma sastāvdaļa.

IG 10% drošums ir pierādīts vairākos neklīniskajos pētījumos. Neklīniskajos standartpētījumos iegūtie dati par farmakoloģisko drošumu un toksicitāti neliecina par īpašu risku cilvēkam. Pētījumi par atkārtotas devas toksicitāti, genotoksicitāti un toksisku ietekmi uz reproduktivitāti dzīvniekiem nav realizējami, jo rodas pret heterologiem proteīniem izveidojušos antivielu indukcija un mijiedarbība.

Nav veikti ilgtermiņa pētījumi ar dzīvniekiem, kur tiktu vērtēta rekombinantas cilvēka hialuronidāzes kancerogenitāte un mutagenitāte. Pelēm, trušiem un pērtiķiem (makakiem Macaca fascicularis), kam tika ievadītas antivielas, kas saistās ar rekombinantu cilvēka hialuronidāzi un sugai tipisku hialuronidāzi, nav novērota nevēlama iedarbība uz fertilitāti. Ir novērota atgriezeniska neauglība vīriešu un sieviešu dzimuma jūrascūciņām, kas tika imunizētas antivielu izstrādei pret hialuronidāzi. Taču pelēm, trušiem, aitām un pērtiķiem (makakiem Macaca fascicularis) pēc imunizācijas antivielas pret hialuronidāzi reprodukciju neietekmēja. Nav zināms, vai antivielas, kas saistās ar rekombinantu cilvēka hialuronidāzi, ietekmē cilvēka fertilitāti.

6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Cilvēka normālais imūnglobulīns (IG 10%) flakonā Glicīns Ūdens injekcijām
Rekombinanta cilvēka hialuronidāze (rHuPH20) flakonā Nātrija hlorīds Nātrija fosfāts, dibāziskais Cilvēka albumīns Etilēndiamīntetraetiķskābes (EDTA) dinātrijs Kalcija hlorīds Nātrija hidroksīds (pH pielāgošanai)
14

Sālsskābe (pH pielāgošanai) Ūdens injekcijām
6.2. Nesaderība
Saderības pētījumu trūkuma dēļ šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm.
6.3. Uzglabāšanas laiks
3 gadi.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt ledusskapī (2°C–8°C). Nesasaldēt. Uzglabājiet flakonus ārējā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
Cilvēka normālais imūnglobulīns (IG 10%) flakonā Šķīdums 25, 50, 100, 200 vai 300 ml flakonos (I klases stikls) ar aizbāzni (brombutilgumija).
Rekombinanta cilvēka hialuronidāze (rHuPH20) flakonā Šķīdums 1,25, 2,5, 5, 10 vai 15 ml flakonos (I klases stikls) ar aizbāzni (hlorbutilgumija).
Iepakojuma izmēri: viens flakons ar IG 10% un viens flakons ar rekombinantu cilvēka hialuronidāzi divu flakonu vienībā.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Pirms lietošanas zāles jāsasilda līdz istabas temperatūrai. Neizmantojiet sildierīces, tostarp mikroviļņu krāsnis.
IG 10% ir dzidrs vai viegli lāsmojošs, bezkrāsains vai bāli dzeltens šķīdums. Rekombinanta cilvēka hialuronidāze ir caurspīdīgs, bezkrāsains šķīdums.
Pirms ievadīšanas vizuāli pārbaudiet flakonus, vai tiem nav mainījusies krāsa un radušās nogulsnes. Nedrīkst lietot šķīdumu, ja tas ir duļķains vai ir redzamas nogulsnes.
Nekratīt.
HyQvia komponentus pirms ievadīšanas nedrīkst sajaukt.
Lai piekļūtu rekombinantai cilvēka hialuronidāzei flakonā, nelietojiet ventilējamas flakona piekļuves ierīces.
Veicot HyQvia sagatavošanu un infūziju, izmantojiet aseptisku ievadīšanas tehniku. Ja vajadzīgās infūzijas devas sasniegšanai nepieciešams vairāk kā viens zāļu, IG 10% vai rekombinantas cilvēka hialuronidāzes flakons, tad IG 10% un/vai rekombinanta cilvēka hialuronidāze pirms ievadīšanas atbilstošajos šķīdumu konteineros ir jāsagatavo atsevišķi. Daļēji izlietoti flakoni ir jālikvidē.
Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
15

7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Baxalta Innovations GmbH Industriestrasse 67 A-1221 Vienna, Austrija 8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/13/840/001 EU/1/13/840/002 EU/1/13/840/003 EU/1/13/840/004 EU/1/13/840/005 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 16 Maijs 2013 Pārreģistrācijas datums: 8 Janvāris 2018 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu
16

II PIELIKUMS A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) RAŽOTĀJS(-I)UN RAŽOTĀJS(-
I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI
VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU
UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
17

A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) RAŽOTĀJS(-I) UN RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Bioloģiski aktīvās(-o) vielas(-u) ražotāja(-u) nosaukums un adrese
Baxalta Belgium Manufacturing SA Boulevard René Branquart 80 B-7860 Lessines Beļģija
Ražotāja(-u), kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese
Baxalta Belgium Manufacturing SA Boulevard René Branquart 80 B-7860 Lessines Beļģija
Baxter SA Boulevard René Branquart 80 B-7860 Lessines Beļģija
Drukātajā lietošanas instrukcijā jānorāda ražotāja, kas atbild par attiecīgās sērijas izlaidi, nosaukums un adrese.
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI
Zāles ar parakstīšanas ierobežojumiem (skatīt I pielikumu: zāļu apraksts, 4.2. apakšpunkts).
• Oficiāla sērijas izlaide
Saskaņā ar grozītās Direktīvas 2001/83/EK 114. pantu oficiālu sērijas izlaidi veiks valsts laboratorija vai cita šim mērķim apstiprināta laboratorija.
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
• Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums
Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
• Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2 modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjaunotajos apstiprinātajos RPP.
18

Atjaunināts RPP jāiesniedz: • pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; • ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
19

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
20

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
21

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJĀ KARTONA KASTĪTE (2,5 G, 5 G, 10 G, 20 G UN 30 G)
1. ZĀĻU NOSAUKUMS HyQvia 100 mg/ml infūziju šķīdums subkutānai lietošanai Cilvēka normālais imūnglobulīns Human normal immunoglobulin
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Cilvēka normālā imūnglobulīna flakons: 100 mg/ml, vismaz 98% ir IgG Maksimālais imūnglobulīna A (IgA) saturs: 140 mikrogrami/ml.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Cilvēka normālā imūnglobulīna flakons: glicīns, ūdens injekcijām. Rekombinantas cilvēka hialuronidāzes flakons: cilvēka hialuronidāze. Nātrija hlorīds, nātrija fosfāts, cilvēka albumīns, etilēndiamīntetraetiķskābes dinātrijs, kalcija hlorīds, ūdens injekcijām. Sīkāku informāciju skatiet lietošanas instrukcijā.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Šķīdums infuzijām subkutānai lietošanai 1 flakons cilvēka normālā imūnglobulīna 2,5 g/25 ml 5 g/50 ml 10 g/100 ml 20 g/200 ml 30 g/300 ml 1 flakons rekombinanta cilvēka hialuronidāze 1,25 ml 2,5 ml 5 ml 10 ml 15 ml
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Tikai subkutānai lietošanai. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju.
22

6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMS PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS Nekratīt. Abu flakonu saturu pirms ievadīšanas nedrīkst sajaukt. Vispirms ievadīt rekombinanto cilvēka hialuronidāzi.
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz:
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī. Nesasaldēt. Uzglabājiet flakonus ārējā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Baxalta Innovations GmbH A-1221 Vienna, Austrija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/13/840/001 2,5 g/25 ml EU/1/13/840/002 5 g/50 ml EU/1/13/840/003 10 g/100 ml EU/1/13/840/004 20 g/200 ml EU/1/13/840/005 30 g/300 ml
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija:
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles.
23

15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ HyQvia 100 mg/ml 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA Iekļauts unikāls nacionālais kods.
24

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONA UZLĪME CILVĒKA NORMĀLAIS IMŪNGLOBULĪNS (5 G, 10 G, 20 G UN 30 G)
1. ZĀĻU NOSAUKUMS HyQvia 100 mg/ml infūzija subkutānai lietošanai Cilvēka normālais imūnglobulīns Human normal immunoglobulin
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Imūnglobulīns: 100 mg/ml, vismaz 98% ir IgG Maks. imūnglobulīna A (IgA) saturs: 140 µg/ml.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Glicīns, ūdens injekcijām.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Infūzija subkutānai lietošanai 1 flakons 5 g/50 ml 10 g/100 ml 20 g/200 ml 30 g/300 ml
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Tikai subkutānai lietošanai. 2. infūzija. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMS PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz:
25

9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī. Nesasaldēt. Uzglabāt flakonu ārējā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Baxalta Innovations GmbH A-1221 Vienna, Austrija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/13/840/002 5 g/50 ml EU/1/13/840/003 10 g/100 ml EU/1/13/840/004 20 g/200 ml EU/1/13/840/005 30 g/300 ml
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija:
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA Iekļauts unikāls nacionālais kods.
26

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONA UZLĪME CILVĒKA NORMĀLAIS IMŪNGLOBULĪNS (2,5 G) 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) HyQvia 100 mg/ml infūzija subkutānai lietošanai Cilvēka normālais imūnglobulīns Tikai s.c. lietošanai. 2. LIETOŠANAS METODE 2. infūzija. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija: 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 2,5 g/25 ml 6. CITA
27

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONA UZLĪME REKOMBINANTA CILVĒKA HIALURONIDĀZE (1,25 ML) 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Infūzija subkutānai lietošanai zālēm HyQvia Hialuronidāze Tikai s.c. lietošanai. 2. LIETOŠANAS METODE 1. infūzija. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija: 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 1,25 ml 6. CITA
28

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONA UZLĪME REKOMBINANTA CILVĒKA HIALURONIDĀZE (2,5 ML, 5 ML, 10 ML, 15 ML) 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Infūzija subkutānai lietošanai zālēm HyQvia Hialuronidāze Tikai s.c. lietošanai. 2. LIETOŠANAS VEIDS 1. infūzija. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija: 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 2,5 ml 5 ml 10 ml 15 ml 6. CITA
29

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
30

Lietošanas instrukcija: Informācija lietotājam
HyQvia 100 mg/ml infūziju šķīdums subkutānai lietošanai Cilvēka normālais imūnglobulīns Human normal immunoglobulin
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Jūs varat palīdzēt, ziņojot par jebkādām novērotajām blakusparādībām. Par to, kā ziņot par blakusparādībām, skatīt 4. punkta beigās.
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.
- Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai. - Šīs zāles ir parakstītas tikai jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad,
ja šiem cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu.
Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt:
1. Kas ir HyQvia un kādam nolūkam tās lieto 2. Kas Jums jāzina pirms HyQvia lietošanas 3. Kā lietot HyQvia 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt HyQvia 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir HyQvia un kādam nolūkam tās lieto
Kas ir HyQvia
HyQvia satur divus šķīdumus infūzijai (pilienu veidā) zem ādas (subkutāni vai s.c. infūzijai). Zāles ir pieejamas kā viens iepakojums, kas satur vienu flakonu 10% cilvēka normālā imūnglobulīna (aktīvā viela) un vienu flakonu rekombinantas cilvēka hialuronidāzes (substance, kas atvieglo 10% cilvēka normālā imūnglobulīna nonākšanu asinīs).
10% cilvēka normālais imūnglobulīns pieder zāļu grupai, ko sauc par “cilvēka normālo imūnglobulīnu”. Imūnglobulīni ir pazīstami arī kā antivielas, un tie ir arī veselu cilvēku asinīs. Antivielas ir daļa no imūnsistēmas (organisma dabīgās aizsargspējas) un palīdz organismam cīnīties pret infekcijām.
Kā HyQvia iedarbojas
Imūnglobulīna flakona saturs ir sagatavots no veselu cilvēku asinīm. Zāles iedarbojas tieši tādā pašā veidā, kā imūnglobulīni to dara dabīgā veidā asinīs. Rekombinanta cilvēka hialuronidāze ir olbaltumviela, kas atvieglo imūnglobulīnu ievadīšanu zem ādas infūzijas (pilienu) veidā un to nonākšanu asinsritē.
Kādam nolūkam lieto HyQvia
HyQvia lieto pacientiem ar novājinātu imūnsistēmu, kuru asinīs trūkst antivielu un kuri bieži slimo ar infekcijas slimībām. Regulāru un atbilstošu HyQvia devu ievadīšana var paaugstināt pazeminātu imūnglobulīna līmeni asinīs līdz normālam līmenim (aizstājterapija).
31

HyQvia tiek parakstīts kā aizstājterapija pacientiem, kam ir nepietiekams daudzums antivielu, kā arī pacientiem šādās grupās: • pacientiem ar iedzimtu nespēju vai ar samazinātu spēju ģenerēt antivielas (primārais
imūndeficīts); • pacientiem ar noteikta veida asins vēzi (hronisku limfoleikozi), kas izraisa antivielu
izstrādāšanas nepietiekamību un atkārtotas infekcijas, kad profilaktiskās antibiotikas ir neefektīvas; • pacientiem ar noteiktu kaulu smadzeņu vēzi (multiplo mielomu) un antivielu izstrādāšanās nepietiekamību ar atkārtotām infekcijām, kas nereaģē uz vakcīnu pret konkrētām baktērijām (pneimokokiem); • pacientien ar zemu antivielu izstrādāšanās līmeni pirms un pēc kaulu smadzeņu šūnu transplantēšanas no donora.
2. Kas Jums jāzina pirms HyQvia lietošanas
HyQvia NEDRĪKST injicēt vai ievadīt infūzijas veidā:
- ja Jums ir alerģija pret imūnglobulīniem, hialuronidāzi, rekombinantu hialuronidāzi vai kādu citu šo zāļu sastāvdaļu (sastāvdaļas minētas 6. sadaļā “Iepakojuma saturs un cita informācija”);
- ja jums asinīs ir antivielas pret imūnglobulīnu A (IgA); tās var rasties, ja jums ir IgA deficīts; tā kā HyQvia satur IgA zīmes (ar parastām metodēm nepierādāms vielas/piemaisījumu daudzums), jums var rasties alerģiskas reakcijas;
- asinsvadā (intravenozi).
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Pirms HyQvia ievadīšanas vai lietošanas ir jāņem vērā tālāk minētie brīdinājumi un piesardzība lietošanā. Ja jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai medmāsai.
Grūtniecība, barošana ar krūti un fertilitāte
Patlaban nav zināms, kāda ir cilvēka rekombinantās hialuronidāzes ilgtermiņa lietošanas ietekme uz grūtniecību, barošanu ar krūti un fertilitāti. Grūtnieces un sievietes, kas baro bērnu ar krūti, drīkst lietot HyQvia tikai pēc konsultēšanās ar ārstu. Ja HyQvia terapijas kursa laikā Jums iestājas grūtniecība, Jums un ārstam jāapspriež iespēja, ka Jūs varētu piedalīties grūtniecības reģistrā. Šī reģistra mērķis ir apkopot un koplietot datus tikai ar sabiedrības veselības iestādēm, kas atbildīgas par šo zāļu drošuma uzraudzību. Piedalīšanās reģistrā ir brīvprātīga.
Alerģiskas reakcijas Jums var rasties alerģiskas reakcijas pret imūnglobulīniem, to nemaz nezinot. Alerģiskas reakcijas, piemēram, pēkšņa asinsspiediena pazemināšanās vai anafilaktiskais šoks (strauja asinsspiediena pazemināšanās ar citiem simptomiem, piemēram, kakla pietūkumu, apgrūtinātu elpošanu un ādas izsitumiem), rodas reti, bet reizēm tās var rasties pat tad, ja līdzīga terapija iepriekš jums nav radījusi problēmas. Ja jums ir IgA deficīts un ir antivielas pret IgA, jūs atbilstat alerģisku reakciju paaugstinātai riska grupai. Minēto reto alerģisko reakciju simptomu pazīmes ir šādas:
- reibumam līdzīgs stāvoklis, reibonis, nespēks; - ādas izsitumi un nieze, mutes dobuma vai rīkles pietūkums, apgrūtināta elpošana, sēkšana; - patoloģiska sirdsdarbība, sāpes krūtīs, zilas lūpas vai roku un kāju pirksti; - neskaidra redze.
Pirmo reizi ārsts vai medmāsa zāles HyQvia ievadīs lēnas infūzijas veidā un pirmo infūziju laikā uzmanīgi jūs novēros, lai nekavējoties varētu konstatēt jebkādas alerģiskas reakcijas un ārstēt tās.
► Ja jūs infūzijas laikā ievērojat kādu no šīm pazīmēm, nekavējoties informējiet par to ārstu vai medmāsu. Ārsts vai medmāsa izlems, vai samazināt infūzijas ātrumu, vai arī apturēt to pilnībā.
32

Infūzijas ātrums Ir ļoti svarīgi veikt zāļu infūziju pareizā ātrumā. Ja HyQvia ievadīsiet mājas apstākļos, ārsts vai medmāsa ieteiks attiecīgo piemērojamo infūzijas ātrumu (skatiet 3. apakšpunktu “Kā lietot HyQvia”).
Uzraudzība infūzijas laikā Konkrētas blakusparādības ir biežāk sastopamas tad, ja: - HyQvia jums ievada pirmo reizi; - jūs lietojāt citu imūnglobulīnu un tad tā vietā saņemat HyQvia; - ir pagājis ilgāks laika posms (t.i., vairāk nekā 2 vai 3 infūziju cikli), kopš pēdējo reizi
saņēmāt HyQvia. ► Šādā gadījumā pirmās infūzijas laikā un stundu pēc tās pārtraukšanas jūs rūpīgi novēros.
Visos citos gadījumos HyQvia dažu pirmo infūziju laikā un vismaz 20 minūtes pēc zāļu saņemšanas medicīniskajam personālam jūs jāuzrauga.
Ārstēšanās mājas apstākļos Pirms ārstēšanās uzsākšanas mājās apstākļos ir jānozīmē aizbildnis. Jūs un jūsu aizbildni apmācīs atpazīt agrīnas blakusparādību, it īpaši alerģisku reakciju, pazīmes. Aizbildnim ir jāpalīdz novērot iespējamo blakusparādību izpausmes. Infūzijas laikā jāpievērš uzmanība iespējamo blakusparādību pirmajā pazīmēm (lai iegūtu papildinformāciju, skatiet 4. apakšpunktu “Iespējamās blakusparādības”).
► Ja novērojat jebkādas blakusparādības, jums vai jūsu aizbildnim infūzijas ievadīšana ir nekavējoties jāpārtrauc un jāsazinās ar ārstu.
► Ja jums attīstās smagas pakāpes blakusparādības, jums vai jūsu aizbildnim nekavējoties ir jāmeklē neatliekamā medicīniskā palīdzība.
Lokālas infekcijas izplatīšanās HyQvia infūzijas veidā nedrīkst ievadīt tādas vietas tuvumā vai vietā, kur ādā ir radusies infekcija vai kur tā ir sarkana un uztūkusi, jo tādējādi var rasties infekcijas izplatīšanās.
Klīniskajos pētījumos nav novērotas ilglaicīgas (hroniskas) ādas izmaiņas. Ziņojiet ārstam par jebkādiem ilglaicīgiem iekaisumiem, sacietējumiem (mezgliem) vai iekaisumiem, kas rodas infūzijas vietā un ilgst vairāk nekā dažas dienas.
Ietekme uz asins analīžu rādītājiem HyQvia satur dažādu antivielu klāstu, no kurām dažas var ietekmēt asins analīžu rādītājus (seroloģisko testu rādītājus).
► Pirms asins analīžu veikšanas pastāstiet ārstam, ka saņemat HyQvia terapiju.
Informācija par HyQvia izejmateriālu HyQvia sastāvā esošais 10% cilvēka normālais imūnglobulīns un cilvēka seruma albumīns (rekombinantas cilvēka hialuronidāzes sastāvdaļa) ir izgatavots no cilvēka plazmas (asiņu šķidrā daļa). Izgatavojot zāles no cilvēka asinīm vai plazmas, tiek veikti noteikti pasākumi, lai novērstu infekciju pārnešanas risku pacientam. Tie ir šādi:
- rūpīga asins un plazmas donoru atlase, lai pārliecinātos, vai par donoriem nekļūst cilvēki, kuri ir infekciju pārnešanas riska grupā;
- individuāli ziedoto asiņu un plazmas fondu pārbaude, lai noskaidrotu vīrusu vai infekciju klātbūtni.
Turklāt šo preparātu ražošanā asiņu un plazmas pārstrādes laikā ir iekļauti pasākumi, kas ļauj inaktivēt vai iznīcināt vīrusus. Neraugoties uz šiem pasākumiem, no cilvēka asinīm vai plazmas izgatavotu zāļu lietošanā nevar pilnībā izslēgt infekciju pārnešanas risku. Tas attiecas arī uz nezināmiem vai jauna veida vīrusiem, kā arī cita veida infekcijām.
33

HyQvia ražotāja veiktie pasākumi tiek uzskatīti par iedarbīgiem attiecībā uz apvalkotiem vīrusiem, piemēram, cilvēka imūndeficīta vīrusu (HIV), hepatīta B vīrusu un hepatīta C vīrusu, kā arī neapvalkotu hepatīta A vīrusu un parvovīrusu B19.
Imūnglobulīnu lietošana netiek saistīta ar inficēšanos ar A hepatīta vīrusu vai parvovīrusu B19, iespējams, tāpēc, ka HyQvia sastāvā esošajām antivielām piemīt aizsargājošas īpašības.
Katru reizi, lietojot HyQvia, ir īpaši ieteicams savā terapijas dienasgrāmatā atzīmēt šādus datus: - ievadīšanas datums; - zāļu sērijas numurs; - injicētais tilpums, plūsmas ātrums, infūzijas ievadīšanas vietu skaits un atrašanās vieta.
Bērni un pusaudži
Nedodiet šīs zāles bērniem un pusaudžiem 0–18 gadu vecumā, jo to lietošanas drošums ilgtermiņā nav zināms.
Citas zāles un HyQvia
Pastāstiet ārstam, medmāsai vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot.
Vakcīnas HyQvia var mazināt dažu vīrusu vakcīnu iedarbību, piemēram, vakcīnu pret masalām, cūciņām un vējbakām (dzīvu vīrusu vakcīnas). Tādēļ pēc HyQvia ievadīšanas, iespējams, nāksies nogaidīt pat 3 mēnešus, līdz varēsiet saņemt noteiktas vakcīnas. Iespējams, ka pēc HyQvia saņemšanas ir jānogaida pat 1 gads, līdz varēsiet saņemt masalu vakcīnu.
► Lūdzu, pastāstiet ārstam vai medmāsai, kas ievada vakcīnu, ka saņemat HyQvia terapiju.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana
HyQvia terapijas laikā pacientiem var rasties blakusparādības (piemēram, reibonis un slikta dūša), kas var ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Šādā gadījumā ir jānogaida, līdz reakcijas pazīmes ir izzudušas.
HyQvia satur nātriju
HyQvia rekombinanta cilvēka hialuronidāze nelielā daudzumā (4,03 mg uz ml) satur nātriju. Tas ir jāņem vērā pacientiem ar kontrolētu nātrija diētu.
3. Kā lietot HyQvia
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam.
HyQvia infūzijas veidā ir jāievada zem ādas (subkutāna vai s.c. ievadīšana).
Ārstēšanu ar HyQvia uzsāk ārsts vai medmāsa, bet pēc pirmās infūzijas saņemšanas medicīnas darbinieku uzraudzībā jūs varat saņemt atļauju lietot zāles mājas apstākļos, kad jūs (un/vai jūsu aizbildnis) esat saņēmis atbilstošu apmācību. Jūs kopā ārstu pieņemsiet lēmumu, vai varat lietot HyQvia mājas apstākļos. Neuzsāciet HyQvia terapiju mājas apstākļos, līdz nav saņemtas pilnīgas instrukcijas.
34

Devas Jūsu ārsts aprēķinās pareizo devu, ņemot vērā jūsu ķermeņa svaru, jebkādas iepriekšējas terapijas, kuras jums, iespējams, ir bijušas, un jūsu atbildes reakciju. Ieteicamā sākumdeva sastāvno 400 līdz 800 mg aktīvās vielas uz ķermeņa kg mēnesī. Terapijas sākumā jūs saņemsiet vienu ceturtdaļu šīs devas ar 1 nedēļas intervālu. Šī deva ar katru nākamo infūziju pakāpeniski tiks palielināta ik pēc 3–4 nedēļām. Reizēm jūsu ārsts var ieteikt lielākas devas sadalīt un vienlaicīgi ievadīt divās vietās. Ārsts var devu koriģēt atkarībā no jūsu atbildes reakcijas uz ārstēšanu.
Ārstēšanas uzsākšana Ārstēšanu uzsāks ārsts vai medmāsa ar zināšanām par to, kā ārstēt pacientus ar novājinātu imūnsistēmu un kā sagatavot pacientus terapijai mājas apstākļos. Infūzijas laikā un vismaz 1 stundu pēc tās apturēšanas jūs rūpīgi novēros, lai pārliecinātos, vai panesat šīs zāles. Sākotnēji ārsts vai medmāsa izmantos lēnu infūzijas ātrumu, pirmās un turpmāko infūziju laikā to pakāpeniski palielinot. Kad ārsts vai medmāsa noteiks jums piemēroto devu un infūzijas ātrumu, iespējams, jūs varēsiet ārstēšanos turpināt mājas apstākļos.
Ārstēšanās mājas apstākļos Jums sniegs norādījumus par šādām tēmām: - infūzijas bez mikrobu klātbūtnes (aseptiskas) metodes; - infūzijas sūkņa vai šļirces vadības ierīces lietošana (ja nepieciešams); - terapijas dienasgrāmatas rakstīšana; - smagas pakāpes blakusparādību gadījumā veicamie pasākumi.
Jums ir precīzi jāievēro ārsta norādījumi, kas attiecas uz devu, infūzijas ātrumu un HyQvia infūzijas ievadīšanas grafiku, lai nodrošinātu terapijas iedarbību.

Intervāls/minūtes
10 minūtes 10 minūtes 10 minūtes 10 minūtes Atlikušās infūzijas

Pacienta svars < 40 kg

Pirmās divas infūzijas
(ml/h vienā infūzijas vietā)

Nākamās 2–3 infūzijas (ml/h vienā infūzijas vietā)

5

10

10

20

20

40

40

80

80

160

Pacienta svars ≥ 40 kg

Pirmās divas infūzijas
(ml/h vienā infūzijas vietā)

Nākamās 2–3 infūzijas (ml/h vienā infūzijas vietā)

10

10

30

30

60

120

120

240

240

300

Ja jums ir noplūde infūzijas vietā

Pajautājiet savam ārstam, farmaceitam vai medmāsai, vai jums nebūtu piemērotāks cits adatas izmērs. Jebkurām adatas izmēra izmaiņām jānotiek ārstējošā ārsta uzraudzībā.

Ja esat lietojis HyQvia vairāk, nekā noteikts

Ja jums šķiet, ka esat ievadījis HyQvia vairāk, nekā nepieciešams, sazinieties ar savu ārstu, cik vien ātri iespējams.

Ja esat aizmirsis lietot HyQvia

Neievadiet dubultu HyQvia devu, lai aizvietotu izlaisto devu. Ja jums šķiet, ka esat izlaidis devu, sazinieties ar savu ārstu, cik vien ātri iespējams.

Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai.

35

Detalizēti norādījumi par zāļu lietošanu ir sniegti turpmākajā sadaļā.
1. Izņemiet HyQvia no kastītes: • Ļaujiet, lai flakoni sasilst līdz istabas temperatūrai. Tas var ilgt aptuveni 60 minūtes. Neizmantojiet sildierīces, tostarp mikroviļņu krāsnis. • Nesildiet vai nekratiet HyQvia. • Pirms lietošanas pārbaudiet katru HyQvia flakonu.: • Derīguma termiņš: nelietojiet, ja derīguma termiņš ir beidzies. • Krāsa: o rekombinantai cilvēka hialuronidāzei ir jābūt caurspīdīgai un bezkrāsainai; o 10% cilvēka normālajam imūnglobulīnam ir jābūt caurspīdīgam un bezkrāsainam vai gaiši dzeltenā krāsā; o nelietojiet, ja kāds no šķīdumiem ir duļķains vai satur daļiņas. • Vāciņš: uz divu flakonu vienības atrodas aizsargvāciņš. Nelietojiet izstrādājumu, ja tam nav vāciņa.
2. Sagatavojiet visus piederumus: sagatavojiet visus infūzijai nepieciešamos priekšmetus. Tie ir šādi: HyQvia dubultā flakona vienība, infūzijas piederumi (adatu komplekts subkutānai ievadīšanai, šķīduma tvertne (maiss vai šļirce), sterila, tīra saite un plāksteris, sūkņa caurulītes, pārnešanas ierīces, šļirces, vates tampons vai plāksteris), asiem priekšmetiem paredzēts konteiners, sūknis, terapijas dienasgrāmata un, ja nepieciešams, citi piederumi.
3. Sagatavojiet tīru darba virsmu. 4. Nomazgājiet rokas:
rūpīgi nomazgājiet rokas. Novietojiet visus sagatavotos piederumus un atveriet tos, kā norādījis veselības aprūpes speciālists.
5. Atveriet HyQvia divu flakonu vienību(-as): • noņemiet zilos aizsargvāciņus, atsedzot flakonu aizbāžņus; • sagatavojiet flakonu HyQvia rekombinantās cilvēka hialuronidāzes pārnešanai, katru flakona aizbāzni notīrot ar spirtā samitrinātu vates tamponu, ja tā norādīts. Ļaujiet tiem nožūt (vismaz 30 sekundes).
36

6. Sagatavojiet rekombinantās cilvēka hialuronidāzes flakonu (HY): • izņemiet no iepakojuma mazāko sterilo šļirci un pievienojiet to noasinātajam uzgalim bez gaisa padeves vai adatai (ierīce); • pavelciet atpakaļ virzuli un ievelciet mazākajā šļircē gaisu, kas līdzvērtīgs rekombinantās cilvēka hialuronidāzes daudzumam HY flakonā(-os); • noņemiet vāciņu adatai/pārnešanas ierīcei bez gaisa padeves; • ievietojiet flakona aizbāžņa centrā adatas/pārnešanas ierīces bez gaisa padeves galu un bīdiet to taisni uz priekšu; ievadiet flakonā gaisu; • pagrieziet flakonu, kurā ir ievietota adata/pārnešanas ierīce bez gaisa padeves, ar apakšu uz augšu; šļirces gals ir vērsts uz augšu; • ievelciet šļircē visu rekombinantās cilvēka hialuronidāzes saturu; • ja jūsu devai ir nepieciešams vairāk nekā viens rekombinantās cilvēka hialuronidāzes flakons, atkārtojiet 6. darbību; • ja iespējams, apvienojiet vienā šļircē visu rekombinanto cilvēka hialuronidāzi, kas nepieciešama kopējai IgG devai; • pavērsiet šļirces galu uz augšu un, tā turot un viegli uzsitot pa šļirci ar pirkstu, izvadiet visus gaisa burbuļus; lēni un uzmanīgi bīdiet virzuli, lai izvadītu visu atlikušo gaisu.
7. Sagatavojiet adatu komplektu izmantošanai ar rekombinanto cilvēka hialuronidāzi: • pievienojiet ar rekombinanto cilvēka hialuronidāzi uzpildīto šļirci adatu komplektam; • bīdiet mazākās šļirces virzuli, lai izvadītu gaisu, un uzpildiet ar rekombinanto cilvēka hialuronidāzi adatu komplektu līdz adatas spārniņiem.
• Piezīme: jūsu veselības aprūpes speciālists var ieteikt izmantot Y veida savienojumu (ja ir vairāk nekā viena infūzijas vieta) vai citu adatu komplekta konfigurāciju.
37

8. Sagatavojiet 10% cilvēka normālā imūnglobulīna flakonu:

• sagatavojiet HyQvia 10% imūnglobulīna komponentu

(a)

(b)

pārnešanai, katru flakona aizbāzni notīrot ar spirtā

samitrinātu vates tamponu, ja tā norādīts. Ļaujiet tiem nožūt

(vismaz 30 sekundes).

• HyQvia 10% cilvēka normālo imūnglobulīnu var

ievadīt šādi:

ο no flakoniem ievadot lielākajā šļircē (a) vai infūzijas

maisā (b), kā norādījis jūsu veselības aprūpes

speciālists, atkarībā no izmantotā sūkņa; vai

ο tieši no IG flakona (c). Ievadiet ar gaisa padevi

aprīkoto sūkņa caurulīšu noasināto uzgali vai

(c)

noasināto uzgali un ventilēšanas adatu 10% cilvēka

normālo imūnglobulīna flakonā(-os). Uzpildiet

ievadīšanas sūkņa caurulītes un nolieciet tās malā, līdz

ir ievadīta rekombinantā cilvēka hialuronidāze.

• Ja visai devai ir nepieciešams vairāk nekā viens flakons, pēc

visa pirmā flakona satura ievadīšanas caurduriet nākamos

flakonus.

9. Sagatavojiet sūkni: lai sagatavotu sūkni, ievērojiet tā ražotāja norādījumus.
10. Sagatavojiet infūzijas ievadīšanas vietu: • izvēlieties infūzijas ievadīšanas vietu(-as) vēdera vai augšstilbu vidusdaļā vai augšdaļā; skatiet infūzijas ievadīšanas vietu piemērus attēlā. ο Ja infūzijai ir jāizmanto divas vietas, ievadot par 600 ml lielākas devas, izvēlieties vietas ķermeņa pretējās pusēs. • izvairieties no zonām kaulu tuvumā, redzamiem asinsvadiem, rētām un visām tām vietām, kur ir radies iekaisums vai infekcija; • turpmākajām infūzijām izvēlieties vietas ķermeņa pretējās pusēs, mainot infūzijas vietas; • ja veselības aprūpes speciālists ir norādījis, notīriet infūzijas vietu(-as) ar spirtā samitrinātu vates tamponu. Ļaujiet nožūt (vismaz 30 sekundes).

11. Ievadiet adatu:
• noņemiet adatas vāciņu; stingri satveriet un saspiediet starp diviem pirkstiem vismaz 2–2,5 cm ādas.
• Ar strauju kustību ievadiet adatu taisni 90 grādu leņķī ādā līdz adatas spārniņiem. Adatas spārniņiem jāatrodas vienmērīgi uz ādas.
• Nostipriniet adatu vietā ar sterilu plāksteri.
• Atkārtojiet šo darbību, ja infūzija ir jāievada arī otrajā infūzijas vietā.

90 grādu leņķī ādā

38

12. Ja veselības aprūpes speciālists ir norādījis, pirms infūzijas uzsākšanas pārbaudiet, vai adata ir ievietota pareizi.
13. Nostipriniet adatu pie ādas: • Uzklājiet virs ādas sterilu, tīru pārsēju un nostipriniet adatu(-as) vietā. • Visas infūzijas laikā ik pēc brīža pārbaudiet infūzijas vietu(-as), vai nav radusies nobīde vai noplūde.
14. Ievadiet infūziju ar rekombinantās cilvēka hialuronidāzes ievadīšanu: • Lēnām bīdiet mazākās šļirces, kurā ir ar rekombinantā cilvēka hialuronidāze, virzuli, ievērojot sākotnējo ievadīšanas ātrumu infūzijas vietā — aptuveni 1–2 ml minūtē — un palielinot, ja panesamība ir laba. • Ja izmantojat sūkni, sagatavojiet sūkni veikt rekombinantā cilvēka hialuronidāzes infūziju, ievērojot sākotnējo ievadīšanas ātrumu infūzijas vietā — aptuveni 60–120 ml/h — un palielinot, ja panesamība ir laba.
15. Ievadiet 10% cilvēka normālo imūnglobulīnu: Kad mazākās šļirces (ar rekombinanto cilvēka hialuronidāzi) saturs ir ievadīts, izņemiet šļirci no adatas komplektasaspraudņa. Pievienojiet sūkņa caurulītes vai lielāko šļirci, kas satur 10% cilvēka normālo imūnglobulīnu, pie adatu komplekta. Ievadiet 10% cilvēka normālā imūnglobulīna, izmantojot sūkni un ievērojot veselības aprūpes speciālista norādīto ātrumu, un sāciet infūziju.
16. Kad infūzija ir pabeigta, izskalojiet sūkņa caurulītes, ja tā ir norādījis veselības aprūpes speciālists: • Ja veselības aprūpes speciālists ir norādījis, pievienojiet fizioloģiskā šķīduma maisu pie sūkņa caurulītēm/adatas komplekta, lai izskalotu 10% cilvēka normālo imūnglobulīnu līdz pat adatas spārniņiem.
17. Noņemiet adatas komplektu: • Noņemiet pārsēju, atbrīvojot visas tā malas, un pēc tam noņemiet adatas komplektu. • Velciet adatas spārniņus taisnā leņķī uz augšu un atdaliet tos no ādas. • Viegli piespiediet nelielu vates gabaliņu virs adatas ievades vietas un pārklājiet to ar aizsargpārsēju. • Izmetiet adatu(-as) asiem priekšmetiem paredzētajā konteinerā. ο Utilizējiet asiem priekšmetiem paredzēto konteineru, ievērojot uz konteinera pieejamos norādījumus, vai sazinieties ar veselības aprūpes speciālistu.
39

18. Reģistrējiet infūzijas datus: • Noņemiet noplēšamo uzlīmi no HyQvia flakona, uz kura ir redzams sērijas numurs un derīguma termiņš, un ielīmējiet to savā terapijas pierakstu dienasgrāmatā/žurnālā. • Pierakstiet datumu, laiku, devu, infūzijas ievadīšanas vietu(-as) (lai atvieglotu ievadīšanas vietu rotāciju) un jebkādas reakcijas pēc infūzijas. • Izmetiet flakonā palikušo neizmantoto izstrādājumu un vienreizējas lietošanas piederumus, kā ieteicis jūsu veselības aprūpes speciālists. • Ievērojiet ārsta apmeklējumu grafiku atbilstoši norādījumiem.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas. Konkrētas blakusparādības, piemēram, galvassāpes, drebuļus vai ķermeņa sāpes, var mazināt, samazinot infūzijas ātrumu.
Smagas pakāpes blakusparādības Infūzijas veidā ievadāmās zāles, kā, piemēram, HyQvia, reizēm var izraisīt smagas pakāpes, bet retas, alerģiskas reakcijas. Jums var pēkšņi pazemināties asinsspiediens un atsevišķos gadījumos var rasties anafilaktiskais šoks. Ārsti ir informēti par šīm iespējamām blakusparādībām, tāpēc pirmo infūziju laikā un pēc tām jūs novēros.
Raksturīgie simptomi un pazīmes ir šādas: reibumam līdzīgs stāvoklis, reibonis, nespēks, ādas izsitumi un nieze, mutes dobuma vai rīkles pietūkums, apgrūtināta elpošana, sēkšana, patoloģiska sirdsdarbība, sāpes krūtīs, zilas lūpas vai roku un kāju pirksti, neskaidra redze. • Ja jūs infūzijas laikā ievērojat kādu no šīm pazīmēm, nekavējoties informējiet par to ārstu vai
medmāsu. • Ja HyQvia lietojat mājas apstākļos, infūzija ir jāveic nozīmētā aizbildņa klātbūtnē, kas palīdzēs
jums novērot alerģiskas reakcijas, apturēs infūziju un, ja nepieciešams, meklēs medicīnisko palīdzību. • Lai iegūtu informāciju par alerģiskām reakcijā un HyQvia lietošanu mājas apstākļos, lūdzu, skatiet arī lietošanas instrukcijas 2. apakšpunktu.
Ļoti bieži sastopamas blakusparādības (novērotas vairāk nekā 1 no 10 infūzijām) ir šādas: sāpes infūzijas vietā, tostarp vieglas līdz vidēji smagas sāpes/nepatīkama sajūta un jutīgums. Šīs reakcijas parasti izzūd dažu dienu laikā.
Bieži sastopamas blakusparādības (novērotas ne vairāk kā 1 no 10 infūzijām) ir šādas: reakcijas infūzijas vietā: tostarp apsārtums, pietūkums, nieze, ādas sacietējums, kā arī izsitumi infūzijas vietā. Šīs reakcijas parasti izzūd dažu dienu laikā. Galvassāpes, nogurums, slikta dūša, vemšana, caureja, sāpes vēderā, muskuļu vai locītavu sāpes, sāpes krūtīs, drudzis, vājuma sajūta vai slikta pašsajūta.
Retāk sastopamas blakusparādības (novērotas ne vairāk kā 1 no 100 infūzijām) ir šādas: drebuļi, migrēna, paaugstināts asinsspiediens, reibonis, vēdera uzpūšanās, izsitumi uz ādas/alerģiski izsitumi/apsārtums, nieze, sāpes krūtīs, rokās un/vai kājās, dzimumorgānu pietūkums (rodas pietūkuma izplatīšanās dēļ no infūzijas vietas), kāju, pēdu un potīšu pietūkums, pozitīvi asins analīžu rezultāti, pārbaudot antivielas.
Biežums nav zināms (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem): Paaugstināta jutība, gripai līdzīga saslimšana un noplūde infūzijas vietā, smadzeņu apvalku iekaisums (aseptisks meningīts).
40

Līdzīgu zāļu lietošanas gadījuma novērotās blakusparādības Lietojot zāles, kas, tāpat kā 10% cilvēka normālais imūnglobulīns, infūzijas veidā tiek ievadītas zem ādas (subkutāni), ir novērotas tālāk minētās blakusparādības. Lai gan šīs blakusparādības saistībā ar HyQvia lietošanu līdz šim nav novērotas, ir iespējams, ka dažiem cilvēkiem HyQvia lietošanas laika tās var parādīties. Trīce, tirpšanas sajūta mute dobumā, ātra sirdsdarbība, alerģiskas reakcijas, bālums vai pietvīkums, aukstuma sajūta rokās vai kājās, elpas trūkums, sejas pietūkums, pastiprināta svīšana, muskuļu stīvums, aknu funkcionālo testu asins analīžu rādītāju izmaiņas (paaugstināts alanīna aminotransferāzes līmenis).
Pacientiem, kam zāles, tāpat kā 10% cilvēka normālais imūnglobulīns, ievadītas vēnā (intravenozi), retos gadījumos novērotās tālāk minētās blakusparādības. Šīs reakcijas saistībā ar HyQvia lietošanu nav novērotas, tomēr pastāv neliela iespēja, ka kādam HyQvia lietošanas laika tās var parādīties. Asins recekļi asinsvados (tromboemboliskas reakcijas), kas izraisa miokarda infarktu, insultu, dziļo vēnu nosprostošanos vai plaušu asinsvadu nosprostošanos (plaušu embolija), nieru darbības traucējumi vai mazspēja, sarkano asinsķermenīšu sabrukums (hemolīze).
Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas šajā instrukcijā nav minētas.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt HyQvia
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietojiet šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz uzlīmes un kastītes pēc atzīmes “Der. līdz”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Uzglabājiet ledusskapī (2°C–8°C). Nesasaldēt.
Nekratīt.
Uzglabājiet flakonus ārējā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.
Nelietojiet zāles, ja šķīdums ir duļķains vai ir redzamas daļiņas vai nogulsnes.
Pēc atvēršanas iznīciniet visu flakonos neizmantoto šķīdumu.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Jautājiet farmaceitam, kā likvidēt nevajadzīgās zāles. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
41

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

Ko HyQvia satur

HyQvia ir divu flakonu vienība, kas satur: - rekombinantās cilvēka hialuronidāzes šķīdumu (HyQvia ievadīšanas 1. darbība/ievadīt
pirmo) un - 10% cilvēka normālā imūnglobulīna šķīdumu (HyQvia ievadīšanas 2. darbība/ievadīt otro).

Katra flakona saturs ir aprakstīts tālāk.

1. Rekombinanta cilvēka hialuronidāze

Flakons satur rekombinanto cilvēka hialuronidāzi.

Citas sastāvdaļas ir nātrija hlorīds, nātrija fosfāts, cilvēka albumīns, etilēndiamintetraetiķskābes (EDTA) dinātrijs, kalcija hlorīds un ūdens injekcijām (skatiet arī 2. apakšpunktu “HyQvia satur nātriju”).

2. 10% cilvēka normālais imūnglobulīns

Viens šī flakona šķīduma ml satur 100 mg cilvēka normāla imūnglobulīna, no kura vismaz 98% ir imūnglobulīns G (IgG).

HyQvia aktīvā viela ir cilvēka normālais imūnglobulīns. Šīs zāles satur imūnglobulīna A (IgA) zīmes (ar parastām metodēm nepierādāms vielas/piemaisījumu daudzums) (ne vairāk kā 140 mikrogramus/ml, vidējā koncentrācija ir 37 mikrogrami/ml).

Flakona satura citas sastāvdaļas ir glicīns un ūdens injekcijām.

HyQvia ārējais izskats un iepakojums

HyQvia ir pieejams iepakojumā, kas satur: - vienu stikla flakonu rekombinantās cilvēka hialuronidāzes un - vienu flakonu 10% cilvēka normālā imūnglobulīna.

Rekombinanta cilvēka hialuronidāze ir caurspīdīgs un bezkrāsains šķīdums. 10% cilvēka normālais imūnglobulīns ir caurspīdīgs un bezkrāsains vai gaiši dzeltens šķīdums.

Ir pieejami šādi iepakojumi:

Rekombinanta cilvēka hialuronidāze Tilpums (ml) 1,25 2,5 5 10 15

10% cilvēka normālais imūnglobulīns

Olbaltumviela (grami)

Tilpums (ml)

2,5

25

5

50

10

100

20

200

30

300

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

42

Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotāji Reģistrācijas apliecības turētājs (īpašnieks): Baxalta Innovations GmbH Industriestrasse 67 A-1221 Vienna Austrija Tel.: +44(0)1256 894 959 E-mail: medinfoEMEA@shire.com Ražotāji: Baxalta Belgium Manufacturing SA Boulevard René Branquart 80 B-7860 Lessines Beļģija Baxter SA Boulevard René Branquart 80 B-7860 Lessines Beļģija Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta Citi informācijas avoti Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē: http://www.ema.europa.eu
43

Lejupielādēt zāļu aprakstu

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām. Skatīt 4.8. apakšpunktu par to, kā ziņot par nevēlamām blakusparādībām.

1. ZĀĻU NOSAUKUMS HyQvia 100 mg/ml infūziju šķīdums subkutānai lietošanai

2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS

HyQvia ir divu flakonu komplekts, kas satur vienu flakonu cilvēka normālā imūnglobulīna (imūnglobulīns 10% vai IG 10%) un vienu flakonu ar rekombinantu cilvēka hialuronidāzi (rHuPH20).

Cilvēka normālais imūnglobulīns (SCIg)

Viens ml satur: Cilvēka normālais imūnglobulīns.(Human normal immunoglobulin) (tīrības pakāpe — vismaz 98% IgG)

100 mg

Katrs 25 ml flakons satur: 2,5 g cilvēka normālā imūnglobulīna Katrs 50 ml flakons satur: 5 g cilvēka normālā imūnglobulīna Katrs 100 ml flakons satur: 10 g cilvēka normālā imūnglobulīna Katrs 200 ml flakons satur: 20 g cilvēka normālā imūnglobulīna Katrs 300 ml flakons satur: 30 g cilvēka normālā imūnglobulīna

IgG apakšgrupu sadalījums (aptuvenās vērtības): IgG1 ≥ 56,9% IgG2 ≥ 26,6% IgG3 ≥ 3,4% IgG4 ≥ 1,7%
Maksimālais IgA saturs: 140 mikrogrami/ml.

Izgatavots no cilvēku donoru plazmas.

Palīgvielas ar zināmu iedarbību:

• Rekombinanta cilvēka hialuronidāze (rHuPH20) Rekombinanta cilvēka hialuronidāze ir attīrīts 447 aminoskābju glikoproteīns,
kas veidots Ķīnas kāmju olnīcās, izmantojot rekombinantu DNS tehnoloģiju.

• Nātrijs (kā hlorīds un kā fosfāts). Rekombinantas cilvēka hialuronidāzes kopējais nātrija saturs ir 4,03 mg/ml.

Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1 apakšpunktā.

3. ZĀĻU FORMA
Šķīdums infūzijām (infūzija).
IG 10% ir dzidrs vai viegli lāsmojošs, bezkrāsains vai bāli dzeltens šķīdums. Rekombinanta cilvēka hialuronidāze ir caurspīdīgs, bezkrāsains šķīdums.

2

4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Aizstājterapija pieaugušajiem, bērniem un pusaudžiem (0–18 gadi) šādos gadījumos: • primārā imūndeficīta sindroms ar antivielu izstrādāšanas traucējumiem
(skatīt 4.4. apakšpunktu); • hipogammaglobulinēmija un atkārtotas bakteriālas infekcijas pacientiem ar hronisku
limfoleikozi (HLL), kam profilaktiskās antibiotikas ir neefektīvas vai kontrindicētas; • hipogammaglobulinēmija un atkārtotas bakteriālas infekcijas pacientiem ar multiplo mielomu
(MM); • hipogammaglobulinēmija pacientiem pirms un pēc alogēnas asinsrades cilmes šūnu
transplantācijas (ACŠT).
4.2. Devas un lietošanas veids
Aizstājterapija jāuzsāk un jāveic ārsta uzraudzībā, kuram ir pieredze imūndeficīta ārstēšanā.
Devas Devas un lietošanas shēma ir atkarīga no indikācijām.
Aizstājterapija Zāles jāievada subkutāni.
Aizstājterapijā devu var būt nepieciešams pielāgot individuāli katram pacientam atkarībā no farmakokinētiskās un klīniskās atbildes reakcijas. Tālāk redzamās lietošanas shēmas ir dotas kā vadlīnijas.
Pacienti, kas nav saņēmuši imūnglobulīna terapiju Deva, kas nepieciešama, lai sasniegtu minimālo līmeni (6 g/l), ir 0,4–0,8 g/kg ķermeņa masas mēnesī. Lai saglabātu līdzsvara līmeni, devu intervāls mainās no 2 līdz 4 nedēļām.
Kopā ar infekciju biežumu jānosaka un jānovērtē minimālie līmeņi. Lai samazinātu infekciju biežumu, varētu būt nepieciešamība paaugstināt devu, lai panāktu augstāku minimālo līmeni(> 6 g/l).
Ārstēšanas sākumā ir ieteicams pakāpeniski pagarināt ārstēšanas intervālus pirmajām infūzijām no vienas nedēļas devas līdz 3 vai 4 nedēļu devai. IG 10% kumulatīvā mēneša deva ir jāsadala vienas nedēļas, divu nedēļu utt. devās, vadoties pēc plānotajiem ārstēšanas ar HyQvia intervāliem.
Pacienti, kas iepriekš ārstēti ar imūnglobulīnu, to ievadot intravenozi Pacientiem, kas pāriet no imūnglobulīna ievadīšanas intravenozi vai iepriekš ir lietojuši imūnglobulīnu intravenozi un to var pierādīt, zāles jālieto tādās pašās devās un tik pat bieži kā iepriekš, kad tika lietots imūnglobulīns intravenozi. Ja pacientam iepriekš piemērots 3 nedēļu devu režīms, tad palielināt intervālu līdz 4 nedēļām var, ievadot tās pašas nedēļas devas.
Pacienti, kas iepriekš ārstēti ar imūnglobulīnu, to ievadot subkutāni Pacientiem, kuri līdz šim lietojuši imūnglobulīnu subkutāni, sākuma HyQvia deva ir tāda pati kā iepriekš, bet to var piemērot 3 vai 4 nedēļu intervālam. Pirmā HyQvia infūzija jāveic vienu nedēļu pēc pēdējās iepriekš lietotā imūnglobulīna devas ievadīšanas.
3

Pediatriskā populācija Dozēšana bērniem un pusaudžiem (0–18 gadi) neatšķiras no dozēšanas pieaugušajiem, jo katrai indikācijai devu aprēķina pēc ķermeņa masas un pielāgo iepriekš minētā stāvokļa klīniskajiem rezultātiem. Pašlaik pieejamie dati aprakstīti 4.8, 5.1 un 5.2 apakšpunktā.

Lietošanas veids

• Zāles paredzētas tikai subkutānai lietošanai; neievadīt intravenozi. • Pirms ievadīšanas vizuāli pārbaudiet abus HyQvia komponentus, vai tiem nav mainījusies krāsa
un radušās nogulsnes.
• Pirms lietošanas sasildiet atdzesētās zāles līdz istabas temperatūrai. Neizmantojiet sildierīces, tostarp mikroviļņu krāsnis.
• Nekratīt. • Šīs zāles sastāv no diviem flakoniem. Šo zāļu komponentus nedrīkst sajaukt.

Kā norādīts tālāk redzamajā tabulā, katrs IG 10% flakons ir pieejams ar piemērotu attiecīgu rekombinantās cilvēka hialuronidāzes daudzumu. Viss rekombinantās cilvēka hialuronidāzes flakona saturs ir jāievada neatkarīgi no tā, vai tiek ievadīts viss IG 10% flakona saturs. Abi zāļu komponenti jāievada noteiktā secībā, vispirms ievadot rekombinanto cilvēka hialuronidāzi, pēc tam — IG 10%, izmantojot vienu un to pašu adatu, kā aprakstīts tālāk.

HyQvia lietošanas shēma

Rekombinanta cilvēka hialuronidāze

10% cilvēka normālais imūnglobulīns

Tilpums (ml)

Olbaltumviela (grami)

Tilpums (ml)

1,25

2,5

25

2,5

5

50

5

10

100

10

20

200

15

30

300

Subkutānas imūnglobulīna, tostarp HyQvia, ievades laikā vai pēc tās var rasties noplūde infūzijas vietā. Apsveriet iespēju izmantot garākas adatas un/vai vairāk nekā vienu infūzijas vietu. Jebkurām adatas izmēra izmaiņām jānotiek ārstējošā ārsta uzraudzībā.

Ja subkutānā HyQvia infūzija paredzēta izmantošanai ārstēšanai mājas apstākļos, ārstēšanu jāuzsāk un jāuzrauga ārstam ar pieredzi pacientu ārstēšanā mājas apstākļos. Pacients tiks apmācīts pareizi veikt infūziju, lietot infūzijas sūkni vai šļirces sūkni, veikt pierakstus ārstēšanas dienasgrāmatā, atpazīt smagas iespējamās nevēlamās blakusparādības un veikt nepieciešamos pasākumus, ja tās rodas.

HyQvia var lietot, lai ievadītu pilnu terapeitisko devu vienā vai divās infūzijas vietās ne biežāk kā reizi četrās nedēļās. Pielāgojot devas biežumu un infūzijas vietu skaitu, ņemiet vērā tilpumu, kopējo infūzijas laiku un panesamību, lai pacients saņemtu to pašu nedēļas devu. Ja pacients aizmirst ievadīt devu, ievadiet aizmirsto devu, cik drīz vien iespējams, un pēc tam atsāciet atbilstošo lietošanas shēmu.

IG 10% ir jāievada infūzijas veidā, izmantojot sūkni. rHuPH20 var ievadīt ar roku vai šim nolūkam var izmantot sūkni. Lai pacients varētu veikt infūziju ar plūsmas ātrumu 300 ml/h vienā infūzijas vietā, var būt nepieciešama 24. izmēra adata. Tomēr, ja ir pieļaujams mazāks plūsmas ātrums, var izmantot mazāka diametra adatas. Rekombinantās cilvēka hialuronidāzes flakonam ar tilpumu 1,25 ml satura izvilkšanai izmantojiet 18–22 izmēra adatu, lai neiespiestu vai nepārdurtu aizbāzni; visu citu tilpumu flakoniem satura izvilkšanai var izmantot ierīci ar vai bez adatas.

Ieteicamās infūzijas ievadīšanas vietas ir vēdera vidusdaļa un augšdaļa, kā arī augšstilbu rajons. Ja tiek izmantotas divas ievadīšanas vietas, infūzijas vietām ir jābūt ķermeņa pretējās pusēs. Izvairieties no kaulu izciļņiem un rētaudiem. Zāles nedrīkst ievadīt infūzijas veidā inficētā vai akūti iekaisušā reģionā vai tā apkārtnē lokālas infekcijas izplatīšanās riska dēļ.

4

Ir ieteicams, ka rekombinanta cilvēka hialuronidāze tiek ievadīta nemainīgā ātrumā, savukārt ievadīšanas ātrums IG 10% nav jāpalielina virs ieteiktajiem diapazoniem, jo īpaši, ja pacients ir tikko uzsācis HyQvia terapiju.
Vispirms infūzijas vietā tiek ievadīta pilna deva rekombinanta cilvēka hialuronidāzes šķīduma ar ātrumu ir 1–2 ml minūtē vai atbilstoši panesamībai. 10 minūšu laikā pēc rekombinantās cilvēka hialuronidāzes devas ievadīšanas tajā pašā infūzijas vietā ievadiet pilnu devu IG 10%, izmantojot to pašu zemādas adatu komplektu.
IG 10% ieteicamie infūzijas ātrumi vienā infūzijas vietā:

Intervāls/minūtes
10 minūtes 10 minūtes 10 minūtes 10 minūtes Atlikušās infūzijas

Pacienta svars < 40 kg

Pirmās divas infūzijas
(ml/h vienā infūzijas vietā)

Nākamās 2–3 infūzijas (ml/h vienā infūzijas vietā)

5

10

10

20

20

40

40

80

80

160

Pacienta svars ≥ 40 kg

Pirmās divas infūzijas
(ml/h vienā infūzijas vietā)

Nākamās 2–3 infūzijas (ml/h vienā infūzijas vietā)

10

10

30

30

60

120

120

240

240

300

Ja, vienā vietā ar maksimālo ātrumu ievadot pilnu devu sākotnējās infūzijas, pacientam tiek novērota laba panesamība, nākamo infūziju ātruma palielināšanu var apsvērt pēc ārsta un pacienta ieskatiem.

Ieteikumus par zāļu lietošanu skatiet 6.6 apakšpunktā.

4.3. Kontrindikācijas

HyQvia nedrīkst ievadīt ne intravenozi, ne intramuskulāri.

Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu(IgG) vai jebkuru no 6.1 apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām (skatīt 4.4. apakšpunktu).

Pastiprināta jutība pret cilvēka imūnglobulīniem, īpaši ļoti retos gadījumos IgA deficīts, kad pacientam ir antivielas pret IgA.

Zināma sistēmiska paaugstināta jutība pret hialuronidāzi vai rekombinantu cilvēka hialuronidāzi.

4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā

Ja HyQvia tiek nejauši ievadīts asinsvadā, pacientam var rasties šoks.

Jāievēro ieteiktais infūzijas ievadīšanas ātrums, kas norādīts 4.2 apakšpunktā. Pacienti rūpīgi jāuzrauga infūzijas laikā, jo īpaši pacienti, kas uzsāk terapiju.

Atsevišķas blakusparādības var novērot pacientiem, kas saņem cilvēka imūnglobulīnu pirmo reizi, vai, retos gadījumos, ja cilvēka normālā imūnglobulīna zāles ir nomainītas vai kopš pēdējās infūzijas ir pagājis ilgs laika periods.

Iespējamās komplikācijas bieži var novērst: • infūziju pirmoreiz ievadot lēnām (skatīt 4.2 apakšpunktu);

5

• pārliecinoties, vai infūzijas ievadīšanas laikā pacienti tiek rūpīgi novēroti, lai noteiktu iespējamu simptomu parādīšanos. Īpaši pacienti, kuriem agrāk nav ievadīts cilvēka normālais imūnglobulīns, pacienti, kuri pirms tam lietojuši citas zāles, vai ja kopš iepriekšējās infūzijas pagājis ilgs laiks, jānovēro pirmās infūzijas laikā un pirmo stundu pēc pirmās infūzijas, lai konstatētu iespējamās nevēlamās pazīmes.
Visi citi pacienti ir jānovēro vismaz 20 minūtes pēc zāļu ievadīšanas. • veicot ārstēšanu mājās, jānodrošina atbildīgās personas atbalsts, lai veiktu nevēlamu
blakusparādību ārstēšanu vai sniegtu palīdzību smagu blakusparādību gadījumā. Pacients, kas veic ārstēšanos mājās, un/vai aizbildnis jāapmāca atpazīt agrīnas paaugstinātas jutības reakciju pazīmes.
Ja rodas nevēlamas blakusparādības, ir jāsamazina ievadīšanas ātrums vai jāpārtrauc infūzija. Nepieciešamā ārstēšana ir atkarīga no nevēlamo blakusparādību veida un smaguma. Šoka gadījumā nekavējoties pārtrauciet infūziju un veiciet šoka ārstēšanai paredzēto standarta terapiju.
Klīniskajos pētījumos nav novērotas hroniskas ādas izmaiņas. Jāatgādina pacientiem, ka ir jāziņo par jebkādiem hroniskiem iekaisumiem, mezgliem vai iekaisumiem, kas rodas infūzijas vietā un ilgst vairāk nekā dažas dienas.
Paaugstināta jutība pret IG 10%
Īstas paaugstinātas jutības reakcijas ir retas. Tās var īpaši rasties pacientiem ar anti IgA antivielām, tāpēc šādus pacientus ir jāārstē īpaši piesardzīgi. Pacientiem ar anti IgA antivielām, kam vienīgā ārstēšanas iespēja ir zemādas IgG zāļu lietošana, ārstēšana ar HyQvia jāveic tikai stingrā medicīniskā uzraudzībā. Dažos gadījumos cilvēka normālais imūnglobulīns var izraisīt asinsspiediena pazemināšanos ar anafilaktisku reakciju pat tādiem pacientiem, kas pirms tam ir panesuši ārstēšanu ar cilvēka normālo imūnglobulīnu.
• Ja pastāv risks, ka pacientam varētu izveidoties alerģiskas reakcijas, tad šīs zāles drīkst ievadīt tikai tad, ja ir pieejama atbilstoša aprūpe dzīvībai bīstamu reakciju gadījumā.
• Pacienti jāinformē par anafilakses/paaugstinātas jutības reakciju agrīniem simptomiem (nātreni, vispārēju nātreni, spiediena sajūtu krūtīs, sēkšanu un pazeminātu asinsspiedienu).
• Atkarībā no saistīto reakciju smaguma un medicīnas prakses, izmantojot premedikāciju, šāda veida reakcijas var novērst.
• Ja pacientam ir anafilaktiska reakcija vai smaga paaugstināta jutība pret cilvēka imūnglobulīnu, tas jāatzīmē pacienta medicīniskajā ierakstā.
Paaugstināta jutība pret rekombinanto cilvēka hialuronidāzi
Ja, ievadot rekombinantu cilvēka hialuronidāzi, rodas aizdomas par alerģiskām vai anafilaksei līdzīgām reakcijām, infūzija nekavējoties jāpārtrauc un, ja nepieciešams, jāpielieto standarta terapija.
Rekombinantās cilvēka hialuronidāzes imunogenitāte
Pacientiem, kas klīniskajos pētījumos saņēma HyQvia, tika novērota tādu antivielu veidošanās pret rekombinantās cilvēka hialuronidāzes komponentu, kas nebija neitralizējošas. Pastāv iespēja, ka šīs antivielas var krusteniski reaģēt ar endogeno PH20, par ko ir zināms, ka tas rodas pieaugušu vīriešu sēkliniekos, sēklinieku piedēklī un spermā. Nav zināms, vai šīm antivielām ir klīniska nozīme cilvēku organismā.
6

Trombembolija
Ar imūnglobulīnu lietošanu ir saistīti arteriālās un venozās trombembolijas gadījumi, tostarp miokarda infarkts, insults, dziļo vēnu tromboze un plaušu embolija. Pirms imūnglobulīnu lietošanas pacientiem ir jānodrošina pietiekama hidratācija. Piesardzība jāievēro pacientiem ar esošiem trombembolijas riska faktoriem (piemēram, vecums, paaugstināts asinsspiediens, cukura diabēts un asinsvadu saslimšanas vēsture vai trombotiski gadījumi, pacienti ar iegūtiem vai iedzimtiem trombofīlijas traucējumiem, pacienti ar ilgstošu imobilizāciju, pacienti ar smagu hipovolēmiju vai slimībām, kas paaugstina asins viskozitāti). Pacienti, kam pastāv hiperviskozitātes risks, jānovēro, vai viņiem nerodas trombozes pazīmes un simptomi, kā arī jānosaka asins viskozitāte. Tromboze var rasties arī tad, ja nav zināmi riska faktori.
Pacienti ir jāinformē par tromboembolisku gadījumu pirmajiem simptomiem, tostarp par elpas trūkumu, ekstremitāšu sāpēm vai pietūkumu, fokālu neiroloģisku deficītu un sāpēm krūtīs, un pacientiem ir jāiesaka nekavējoties sazināties ar savu ārstu, tiklīdz rodas šie simptomi.
Hemolītiskā anēmija
Imūnglobulīnu produkti satur asins grupu antivielas (piemēram, A, B, D), kas var darboties kā hemolizīni. Šīs antivielas saistās ar eritrocītu epitopiem (kurus var noteikt, ja tiešais antiglobulīna tests [DAT, (Kumbsa tests)] ir pozitīvs) un reti var izraisīt hemolīzi. Imūnglobulīnu produktu recipienti ir jāuzrauga, lai noteiktu, vai neattīstās hemolīzes klīniskās pazīmes un simptomi.
Akūta nieru mazspēja
Saistībā ar nierēm tiek ziņots par smagām nevēlamām blakusparādībām pacientiem, kas saņem imūnglobulīnu intravenozi, it īpaši zāles, kas satur saharozi (HyQvia nesatur saharozi).
Aseptisks meningīta sindroms (AMS — Aseptic meningitis syndrome)
Ir saņemti ziņojumi par aseptiskā meningīta sindromu saistībā ar intravenozu un subkutānu imūnglobulīna ievadīšanu; parasti simptomi parādās dažas stundas līdz 2 dienas pēc imūnglobulīna ievadīšanas. Pacientiem jābūt informētiem par pirmajiem simptomiem, tie ietver - stipras galvassāpes, kakla stīvumu, miegainumu, drudzi, fotofobiju, sliktu dūšu un vemšanu. Pārtraucot ievadīt imūnglobulīnu, dažu dienu laikā bez komplikācijām var samazināties AMS. Cerebrospinālā šķidruma analīzes bieži ir pozitīvas uz pleocitozi līdz dažiem tūkstošiem šūnu mm3, galvenokārt granulocīti, un proteīnu līmenis ir palielināts līdz dažiem simtiem mg/dl.
AMS var parādīties biežāk, ja intravenozi tiek ievadīta liela deva (2 g/kg) imūnglobulīna. Pēcreģistrācijas dati neliecina par AMS tiešu saistību ar lielām devām. Biežāk AMS gadījumi tika novēroti sievietēm.
Svarīga informācija par dažām HyQvia sastāvdaļām
Šīs zāles nesatur cukurus. IG 10% satur nelielu nātrija daudzumu. Viens mililitrs rekombinantās cilvēka hialuronidāzes satur 4,03 mg nātrija ar maksimālo dienas devu apmēram 120 mg. Tas jāņem vērā pacientiem ar kontrolētu nātrija diētu.
Ietekme uz seroloģiskiem testiem
Īslaicīga dažādu pasīvi pārnestu antivielu līmeņa paaugstināšanās pēc imūnglobulīnu ievadīšanas infūzijas veidā var uzrādīt maldinoši pozitīvus seroloģisko testu rezultātus. Pasīva antivielu pārnese eritrocītu virsmas antigēnos (piemēram, A, B, D) var ietekmēt dažu seroloģisko testu rezultātus (piemēram, tiešais antiglobulīna tests eritrocītu antivielām (DAT, tiešais Kumbsa tests)).
7

Ja tiek ievadīts imūnglobulīns, testos, kur jānosaka beta D glikāna klātbūtne, lai diagnosticētu sēnīšu infekcijas, var tikt uzrādīti kļūdaini pozitīvi rezultāti. Šādi rezultāti var tikt uzrādīti vairākas nedēļas pēc zāļu infūzijas.
Infekciju izraisītāji
Sastāvā esošais cilvēka normālais imūnglobulīns un cilvēka seruma albumīns (rekombinanta cilvēka hialuronidāzes stabilizators) ir izgatavots no cilvēka plazmas. Standarta pasākumi, lai novērstu infekcijas, kas var rasties, lietojot no cilvēka asinīm vai plazmas gatavotus preparātus, ietver donoru atlasi, individuāli nodoto devu un plazmas fondu pārbaudi, lai noteiktu specifisku infekciju marķieru klātbūtni, un efektīvu soļu iekļaušanu ražošanas procesā vīrusu inaktivēšanai/likvidēšanai. Neskatoties uz to, lietojot no cilvēka asinīm vai plazmas gatavotas zāles, nevar pilnībā izslēgt infekciju izraisītāju pārnešanas iespēju. Tas attiecas arī uz nezināmiem vai jauniem vīrusiem, kā arī citiem patogēniem.
Iepriekš minētie pasākumi tiek uzskatīti par iedarbīgiem pret apvalkotiem vīrusiem, piemēram, cilvēka imūdeficīta vīrusu (HIV), B hepatīta vīrusu (HBV) un C hepatīta vīrusu (HCV), kā arī neapvalkotiem A hepatīta vīrusu (HAV) un parvovīrusu B19.
Klīniskie pierādījumi tomēr neapstiprina A hepatīta un parvovīrusa B19 pārnešanu ar imūnglobulīniem, turklāt tiek uzskatīts, ka antivielu daudzums ievērojami paaugstina drošību pret vīrusiem.
Pēc katras HyQvia devas ievadīšanas pacientam stingri ieteicams pierakstīt preparāta nosaukumu un sērijas numuru, lai saglabātu datus par pacientam ievadīto zāļu sērijas numuru.
Pediatriskā populācija
Iepriekš minētie brīdinājumi un piesardzības pasākumi attiecas gan uz pieaugušajiem, gan uz bērniem.
4.5 Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Dzīvu novājinātu vīrusu vakcīnas
Imūnglobulīna ievadīšana uz laika periodu no 6 nedēļām līdz 3 mēnešiem var mazināt dzīvu novājinātu vīrusu vakcīnu, piemēram, masalu, masaliņu, cūciņu un vējbaku, iedarbību. Pēc šo zāļu ievadīšanas jānogaida vismaz 3 mēneši, lai veiktu vakcināciju ar dzīvu novājinātu vīrusu vakcīnām. Masalu gadījumā vājinošā ietekme var saglabāties pat 1 gadu. Tāpēc jāpārbauda antivielu stāvoklis pacientiem, ko vakcinēs pret masalām.
Pediatriskā populācija
Iepriekš minētie mijiedarbības veidi attiecas gan uz pieaugušajiem, gan uz bērniem.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība
Šo zāļu lietošanas drošums grūtniecēm nav pārbaudīts kontrolētos klīniskos pētījumos, tādēļ sievietēm grūtniecības laikā un barojot ar krūti zāles jālieto piesardzīgi. Ir pierādīts, ka imūnglobulīna zāles šķērso placentas barjeru (trešajā trimestrī — pastiprināti). Klīniskā pieredze ar imūnglobulīniem liecina, ka nav sagaidāma kaitīga ietekme uz grūtniecības norisi vai augli un jaundzimušo.
8

Ir veikti attīstības un reproduktīvās toksicitātes pētījumi, lietojot rekombinanto cilvēka hialuronidāzi pelēm un trušiem. Lietojot anti-rHuPH20 antivielas, nav novērota nelabvēlīga ietekme uz grūtniecību un augļa attīstību. Šo pētījumu laikā mātes antivielas pret rekombinanto cilvēka hialuronidāzi tika pārnestas uz pēcnācēju dzemdē. HyQvia rekombinantās cilvēka hialuronidāzes komponentu antivielu ietekme uz cilvēka embrija vai augļa attīstību šobrīd nav zināma (skatīt 5.3 apakšpunktu).
Ja sievietei iestājas grūtniecība, ārstējošajam ārstam ir jāiedrošina sieviete pieteikties grūtniecības reģistrā.
Barošana ar krūti
Imūnglobulīni izdalās pienā un var palīdzēt aizsargāt jaundzimušo pret patogēniem, kas ķermenī iekļūst caur gļotādu.
Fertilitāte
Pašlaik nav pieejami klīniskie dati par HyQvia drošumu attiecībā uz fertilitāti.
Klīniskā pieredze, izmantojot imūnglobulīnus, rāda, ka IG 10% nav kaitīgas ietekmes uz fertilitāti.
Pētījumi ar dzīvniekiem neuzrāda rekombinantās cilvēka hialuronidāzes tiešu vai netiešu kaitīgu ietekmi, kas saistīta ar reproduktīvajām spējām, lietojot devās, kas uzlabo IG 10% ievadīšanu (skatīt 5.3 apakšpunktu).
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus var ietekmēt dažas ar HyQvia saistītās nevēlamās blakusparādības. Pacientiem, kuriem ārstēšanas laikā novēro blakusparādības, pirms transportlīdzekļu vadīšanas vai mehānismu apkalpošanas ir jānogaida, līdz tās pāriet.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Drošuma profila kopsavilkums Nevēlamās blakusparādības, par kurām visbiežāk ziņots, lietojot HyQvia, bija lokāla rakstura. Sistēmiskās nevēlamās blakusparādības, par kurām visbiežāk ziņots, bija galvassāpes, nogurums un drudzis. Vairums no šīm blakusparādībām pēc nozīmības bija vieglas vai vidējas.
Cilvēka normālais imūnglobulīns Var novērot arī šādas blakusparādības: drebuļi, galvassāpes, reibonis, paaugstināta temperatūra, vemšana, alerģiskas reakcijas, slikta dūša, locītavu sāpes, pazemināts asinsspiediens un reizēm mērenas muguras sāpes.
Retos gadījumos cilvēka normālais imūnglobulīns var izraisīt pēkšņu asinsspiediena pazemināšanos un atsevišķos gadījumos — anafilaktisko šoku pat tādiem pacientiem, kam iepriekšējās terapijas laikā nav bijusi paaugstinātas jutības reakcija.
Lokālas reakcijas infūzijas ievadīšanas vietā: bieži var rasties pietūkums, sāpīgums, apsārtums, indurācija, lokāls karstums, nieze, zilumi un izsitumi.
Ir novēroti gadījumi, ka, lietojot cilvēka normālo imūnglobulīnu, tiek konstatēts īslaicīgs aseptisks meningīts, īslaicīgas hemolītiskas reakcijas, kreatinīna līmeņa paaugstināšanās serumā un/vai akūta nieru mazspēja, skatiet 4.4 apakšpunktu.
Lietojot imūnglobulīnu produktus intravenozi un subkutāni, retos gadījumos tika konstatētas tromboemboliskas reakcijas, piemēram, miokarda infarkts, insults, plaušu embolija un dziļo vēnu tromboze.
9

Rekombinanta cilvēka hialuronidāze Nevēlamās blakusparādības, par kurām ziņots visbiežāk, lietojot rekombinanto cilvēka hialuronidāzi pēcreģistrācijas periodā līdzīga sastāva produktos, kas tika ievadīti subkutāni, lai noteiktu subkutāni ievadītu šķīdumu vai zāļu dispersiju un absorbciju, bija mērena reakcija infūzijas vietā, piemēram, eritēma un sāpes. Visbiežāk par tūsku tika ziņots, subkutāni ievadot lielu šķīduma apjomu.

Antivielas pret rekombinantu cilvēka hialuronidāzi Pivotālā pētījuma kopumā 13 no 38 personām izveidojās antivielas, kas spēja piesaistīties rekombinantai cilvēka hialuronidāzei (rHuPH20) vismaz vienu reizi klīniskā pētījuma laikā. Šīs antivielas nespēja neitralizēt rekombinanto cilvēka hialuronidāzi. Saistība laika ziņā starp nevēlamām blaksuparādībām un anti-rHuPH20 antivielām netika pierādīta. Pacientiem, kam izveidojās antivielas pret rekombinantu cilvēka hialuronidāzi, netika novērota nelabvēlīgu blakusparādību biežuma vai smaguma palielināšanās.

Nevēlamo blakusparādību uzskaitījums tabulā HyQvia drošums tika vērtēts 4 klīniskos pētījumos (160602, 160603, 160902 un 161101) ar 124 unikāliem pacientiem ar PID, kas saņēma 3202 infūzijas.

Tālāk redzamā tabula ir izveidota saskaņā ar MedDRA orgānu sistēmas klasifikāciju (orgānu sistēmas klasifikācijas un ieteikto terminu līmenī).

Sastopamības biežums uz vienu infūziju tika vērtēts, izmantojot šādu klasifikāciju: ļoti bieži (≥ 1/10), bieži (≥ 1/100 līdz < 1/10), retāk (≥ 1/1000 līdz < 1/100), reti (≥ 1/10 000 līdz < 1/1000), ļoti reti (< 1/10 000), nav zināms (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem).

MedDRA orgānu sistēmas
klasifikācija (OSK)
Kuņģa-zarnu trakta traucējumi
Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā

Nevēlamo blakusparādību biežums, lietojot HyQvia

Ļoti bieži

Bieži

Retāk

(≥1/10)

(≥1/100 līdz (≥1/1000 līdz < 1/100)

< 1/10)

Reti (≥1/10 000 līdz
< 1/1000)

Lokālas reakcijas (kopējās)a: sāpes infūzijas vietā (tostarp diskomforts, jutīgums, sāpes cirkšņos)

Vemšana, slikta dūša, sāpes vēderā (tostarp sāpes vēdera augšdaļā un apakšdaļā, kā arī jutīgums vēderā), caureja Lokālas reakcijas (kopējās): apsārtums infūzijas vietā, pietūkums infūzijas vietā (tostarp lokāls pietūkums un tūska), nieze infūzijas vietā (tostarp vulvovagināla nieze)
Pireksija, astēniski traucējumi

Vēdera uzpūšanās
Lokālas reakcijas (kopējās): krāsas izmaiņas infūzijas vietā, zilumu veidošanās infūzijas vietā (tostarp hematoma, asinsizplūdums), infūzijas vietas uztūkums (tostarp mezgli), siltums infūzijas vietā, sacietējums infūzijas vietā, gravitācijas izraisīta tūska/dzimumorgānu pietūkumsb (tostarp ģenitāliju tūska, kā arī sēklinieku maisiņu un vulvovaginālais

Dedzinoša sajūta

10

MedDRA orgānu sistēmas
klasifikācija (OSK)

Nevēlamo blakusparādību biežums, lietojot HyQvia

Ļoti bieži

Bieži

Retāk

(≥1/10)

(≥1/100 līdz (≥1/1000 līdz < 1/100)

< 1/10)

Reti (≥1/10 000 līdz
< 1/1000)

(tostarp nespēks, nogurums, letarģija, savārgums)

pietūkums)
Tūska (tostarp perifēra, pietūkums), drebuļi, hiperhidroze

Izmeklējumi
Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi Nervu sistēmas traucējumi Ādas un zemādas audu bojājumi
Asinsvadu sistēmas traucējumi Nieru un urīnizvades sistēmas traucējumi

Muskuļu sāpes, muskuļu-skeleta sāpes krūšu kurvī
Galvassāpes

Pozitīvs tiešais Kumbsa tests Locītavu sāpes, muguras sāpes, sāpes ekstremitātē
Migrēna, reibonis

Parestēzija

Apsārtums, izsitumi (tostarp eritematozi, papulāri, makulopapulozi), nieze, nātrene
Hipertensija, paaugstināts asinsspiediens

Hemosiderinūrija

a Šīs nevēlamās blakusparādības nav uzskaitītas, bet arī ir ietvertas lokālo reakciju sastopamības biežuma aprēķinos: karstuma sajūta, parestēzija infūzijas vietā. b Gravitācijas izraisīta tūska/dzimumorgānu pietūkums tika novērots pēc zāļu ievadīšanas vēdera lejasdaļā.

Papildus nevēlamajām blakusparādībām, kas tika novērotas klīniskajos pētījumos, pēcreģistrācijas periodā tika ziņots par šādām nevēlamajām blakusparādībām (šo blakusparādību biežums nav zināms (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem)): infekcijas un infestācijas: aseptisks meningīts; imūnās sistēmas traucējumi: paaugstināta jutība; vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā: gripai līdzīga saslimšana, noplūde infūzijas vietā.

Papildus iepriekš norādītajām nevēlamajām blakusparādībām saistībā ar imūnglobulīnu produktu ievadīšanu subkutāni tika ziņots par papildu nevēlamām blakusparādībām: anafilaktiskais šoks, anafilaktiska/anafilaktoīda reakcija, trīce, tahikardija, pazemināts asinsspiediens, pietvīkums, bālums, aukstuma sajūta rokās vai kājās, elpas trūkums, orāla parestēzija, sejas pietūkums, alerģiskais dermatīts, balsta un kustību aparāta stīvums, nātrene injekcijas vietā, izsitumi injekcijas vietā, paaugstināts alanīnaminotransferāzes līmenis.

11

Izvēlēto nevēlamo blakusparādību apraksts
Lokāla reakcija, kas tika konstatēta pivotāla klīniskā pētījuma laikā, ietvēra mērenu infūzijas vietas pietūkumu (vairumā infūzijas vietu) lielā ievadītā šķīduma tilpuma dēļ, taču vairumā gadījumu netika klasificēta kā nevēlama blakusparādība, ja vien neizraisīja diskomfortu. Tikai divos gadījumos nevēlamās blakusparādības bija smagas: sāpes infūzijas vietā un infūzijas vietas pietūkums. Divos gadījumos tika konstatēta īslaicīga dzimumorgānu tūska, vienā gadījumā tā tika atzīta par smagu, jo veidojās, zālēm izplatoties no infūzijas vietas vēdera rajonā. Netika konstatētas izmaiņas ādā, kas klīniskā pētījuma laikā nebūtu pārgājušas.
Pediatriskā populācija
Klīnisko pētījumu rezultāti uzrāda līdzīgus drošuma profilus pieaugušajiem pacientiem un pediatriskajai populācijai, tostarp līdzīgu nevēlamo blakusparādību raksturu, biežumu, nopietnību un atgriezeniskumu.
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Nav zināmas pārdozēšanas sekas.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa (cilvēka normālais imūnglobulīns): imūnserumi un imūnglobulīni: imūnglobulīni, normāli cilvēka, ATĶ kods: J06BA
Darbības mehānisms
IG 10% nodrošina šo zāļu terapeitisko iedarbību. Rekombinantā cilvēka hialuronidāze veicina IG 10% dispersiju un absorbciju.
Cilvēka normālais imūnglobulīns satur galvenokārt imūnglobulīnu G (IgG) ar plašu spektru antivielu, kas opsonizē un neitralizē infekciju izraisītājus. Cilvēka normālais imūnglobulīns satur Ig G antivielas, kas sastopamas normālā populācijā. To parasti iegūst no cilvēka plazmas, kas savākta no vismaz 1000 devām. Tam ir IgG apakšgrupu sadalījums, kas ir proporcionāli ļoti tuvs dabīgai cilvēka plazmai. Atbilstošas cilvēka normālā imūnglobulīna devas var atjaunot pārmērīgi zemu IgG līmeni līdz normālam līmenim.
Rekombinanta cilvēka hialuronidāze ir šķīstoša rekombinanta cilvēka hialuronidāzes forma, kas pastiprina zemādas audu caurlaidību, īslaicīgi depolimerizējot hialuronānu. Hialuronāns ir polisaharīds, kas atrodams saistaudu starpšūnu matricā. To depolimerizē dabiska enzīmu hialuronidāze. Atšķirībā no intersticiālās matricas stabilajiem strukturālajiem komponentiem hialuronānam ir ļoti strauja aprite ar pussabrukšanas periodu aptuveni 0,5 dienas. HyQvia rekombinanta cilvēka hialuronidāze iedarbojas lokāli. Hialuronidāzes iedarbība ir atgriezeniska, un zemādas audu caurlaidība atjaunojas 24–48 stundu laikā.
12

Klīniskā efektivitāte un drošums
HyQvia efektivitāte un drošums tika novērtēts 3. fāzes pētījumā (160603) ar 83 pacientiem ar PID. Pacienti tika ārstēti ar HyQvia, izmantojot gan 3, gan 4 nedēļu terapijas intervālus kopumā 12 mēnešu garumā (sekojot īsam titrēšanas periodam). HyQvia deva tika noteikta, balsoties uz iepriekšējo ārstēšanu ar intravenozi ievadāmu IG 10% (320 līdz 1000 mg/kg ķermeņa masas/4 nedēļās) un tika piemērota individuāli, nodrošinot atbilstošu IgG līmeni visu pētījuma laiku.
Pētījuma rezultāti par gadu, veicot ārstēšanu ar HyQvia, uzrādīja apstiprinātu, akūtu, smagu bakteriālu infekciju diapazonu 0,025 (vienpusīgā 99% ticamības intervāla augšējā robeža 0,046). Vispārējais infekciju diapazons HyQvia lietošanas laikā bija zemāks, nekā 3 mēnešus intravenozi lietojot IG 10%: HyQvia gada diapazona novērtējuma punkts visām infekcijām bija 2,97 (95% CI: 2,51 līdz 3,47), savukārt intravenozām IG 10% infūzijām — 4,51 (95% CI: 3,50 līdz 5,69).
Gandrīz visi subjekti varēja sasniegt to pašu devu intervālu, lietojot HyQvia, kāds tika sasniegts pie intravenozas ievadīšanas. Septiņdesmit astoņi (78) subjekti no 83 (94%) sasniedza to pašu 3 vai 4 nedēļu devu intervālu, bet vienam tas samazinājās no 4 līdz 3 nedēļām, vienam no 4 līdz 2 nedēļām un vienam no 3 līdz 2 nedēļām (2 subjekti aizgāja titrēšanas periodā).
Vidējais infūzijas vietu skaits mēnesī, lietojot HyQvia, bija 1,09, kas ir nedaudz zemāks nekā intravenozi ievadāmajam IG 10%, kur vidējais pētījumā izmantoto infūzijas vietu skaits bija 1,34, un ievērojami mazāks nekā vidējais infūzijas vietu skaits pētījumā izmantotajam subkutāni ievadāmajam IG 10%(21,43).
66 pacienti, kas pabeidza pivotālo 3. fāzes pētījumu, piedalījās paplašinātajā pētījumā (160902), lai izvērtētu HyQvia ilgtermiņa drošumu, panesību un efektivitāti pacientiem ar PID. Abos pētījumos kopā zāļu iedarbība pacientiem ar PID tika pētīta 187,69 pacientu gadus; pieaugušo pacientu populācijā visilgākais zāļu ievadīšanas periods bija 3,8 gadi, pediatriskajā populācijā — 3,3 gadi.
Pediatriskā populācija
HyQvia tika novērtēts, to izmantojot ārstēšanā līdz 3,3 gadiem (ar kopējo drošuma pieredzi, kas līdzvērtīga 48,66 pacientu gadiem) 24 pediatrijas pacientiem, no kuriem 13 pacienti bija vecuma grupā no 4 līdz 12 gadiem un 11 pacienti bija vecumā no 12 līdz 18 gadiem (kā aprakstīts sadaļā Klīniskā efektivitāte un drošums). HyQvia farmakodinamiskajā iedarbībā vai efektivitātē un drošumā netika konstatētas vērā ņemamas atšķirības starp pediatrijas pacientiem un pieaugušajiem. Skatiet 4.2 un 4.8 apakšpunktu.
Eiropas Zāļu aģentūra atliek pienākumu iesniegt pētījumu rezultātus HyQvia vienā vai vairākās pediatriskās populācijas apakšgrupās primāro imūndeficītu ārstēšanai kā aizstājterapijas modelim (informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2 apakšpunktā).
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Pēc HyQvia subkutānas ievadīšanas recipienta asinsritē maksimālā IgG koncentrācija serumā tiek sasniegta aptuveni pēc 3 līdz 5 dienām.
Dati no klīniskajiem pētījumiem ar HyQvia parāda, ka minimālais IgG līmenis serumā saglabājas, izmantojot dozēšanas režīmu 320 līdz 1000 mg/kg ķermeņa svara/4 nedēļās ar 3 vai 4 nedēļu intervālu.
13

HyQvia farmakokinētika tika novērtēta klīniskajā pētījumā ar pacientiem ar PID vecumā no 12 gadiem. Farmakokinētiskie rezultāti ir parādīti tālāk redzamajā tabulā salīdzinājumā ar datiem, kas iegūti tajā pašā pētījumā, intravenozi ievadot IG 10%.

IgG un IgG savienojumi tiek sadalīti retikuloendoteliālās sistēmas šūnās.

HyQvia farmakokinētiskie parametri salīdzinājumā ar intravenozi ievadāmu IG 10%.

Parametrs

HyQvia

IVIG 10%

Vidējais rādītājs

Vidējais rādītājs

(95% Cl)

(95% Cl)

N=60

N=68

Cmax [g/l]

15,5 (14,5; 17,1)

21,9 (20,7; 23,9)

Cmin [g/l]

10,4 (9,4 līdz 11,2)

10,1 (9,5 līdz 10,9)

AUC nedēļā [g*dienas/l]

90,52 (83,8 līdz 98,4)

93,9 (89,1 līdz 102,1)

Tmax [dienas] Galējais klīrenss vai klīrenss [ml/kg/dienas]

5,0 (3,3 līdz 5,1) 1,6 (1,4 līdz 1,79)

0,1 (0,1 līdz 0,1) 1,4 (1,2 līdz 1,4)

Terminālais pusperiods [dienas]

45,3 (41,0 līdz 60,2)

35,7 (32,4 līdz 40,4)

Pediatriskā populācija

Klīniskajā pētījumā ar HyQvia netika konstatētas atšķirības IgG minimālajā plazmas līmenī starp pieaugušajiem un pediatrijas pacientiem.

5.3. Preklīniskie dati par drošumu

Imūnglobulīni ir normāla cilvēka organisma sastāvdaļa.

IG 10% drošums ir pierādīts vairākos neklīniskajos pētījumos. Neklīniskajos standartpētījumos iegūtie dati par farmakoloģisko drošumu un toksicitāti neliecina par īpašu risku cilvēkam. Pētījumi par atkārtotas devas toksicitāti, genotoksicitāti un toksisku ietekmi uz reproduktivitāti dzīvniekiem nav realizējami, jo rodas pret heterologiem proteīniem izveidojušos antivielu indukcija un mijiedarbība.

Nav veikti ilgtermiņa pētījumi ar dzīvniekiem, kur tiktu vērtēta rekombinantas cilvēka hialuronidāzes kancerogenitāte un mutagenitāte. Pelēm, trušiem un pērtiķiem (makakiem Macaca fascicularis), kam tika ievadītas antivielas, kas saistās ar rekombinantu cilvēka hialuronidāzi un sugai tipisku hialuronidāzi, nav novērota nevēlama iedarbība uz fertilitāti. Ir novērota atgriezeniska neauglība vīriešu un sieviešu dzimuma jūrascūciņām, kas tika imunizētas antivielu izstrādei pret hialuronidāzi. Taču pelēm, trušiem, aitām un pērtiķiem (makakiem Macaca fascicularis) pēc imunizācijas antivielas pret hialuronidāzi reprodukciju neietekmēja. Nav zināms, vai antivielas, kas saistās ar rekombinantu cilvēka hialuronidāzi, ietekmē cilvēka fertilitāti.

6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Cilvēka normālais imūnglobulīns (IG 10%) flakonā Glicīns Ūdens injekcijām
Rekombinanta cilvēka hialuronidāze (rHuPH20) flakonā Nātrija hlorīds Nātrija fosfāts, dibāziskais Cilvēka albumīns Etilēndiamīntetraetiķskābes (EDTA) dinātrijs Kalcija hlorīds Nātrija hidroksīds (pH pielāgošanai)
14

Sālsskābe (pH pielāgošanai) Ūdens injekcijām
6.2. Nesaderība
Saderības pētījumu trūkuma dēļ šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm.
6.3. Uzglabāšanas laiks
3 gadi.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt ledusskapī (2°C–8°C). Nesasaldēt. Uzglabājiet flakonus ārējā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
Cilvēka normālais imūnglobulīns (IG 10%) flakonā Šķīdums 25, 50, 100, 200 vai 300 ml flakonos (I klases stikls) ar aizbāzni (brombutilgumija).
Rekombinanta cilvēka hialuronidāze (rHuPH20) flakonā Šķīdums 1,25, 2,5, 5, 10 vai 15 ml flakonos (I klases stikls) ar aizbāzni (hlorbutilgumija).
Iepakojuma izmēri: viens flakons ar IG 10% un viens flakons ar rekombinantu cilvēka hialuronidāzi divu flakonu vienībā.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Pirms lietošanas zāles jāsasilda līdz istabas temperatūrai. Neizmantojiet sildierīces, tostarp mikroviļņu krāsnis.
IG 10% ir dzidrs vai viegli lāsmojošs, bezkrāsains vai bāli dzeltens šķīdums. Rekombinanta cilvēka hialuronidāze ir caurspīdīgs, bezkrāsains šķīdums.
Pirms ievadīšanas vizuāli pārbaudiet flakonus, vai tiem nav mainījusies krāsa un radušās nogulsnes. Nedrīkst lietot šķīdumu, ja tas ir duļķains vai ir redzamas nogulsnes.
Nekratīt.
HyQvia komponentus pirms ievadīšanas nedrīkst sajaukt.
Lai piekļūtu rekombinantai cilvēka hialuronidāzei flakonā, nelietojiet ventilējamas flakona piekļuves ierīces.
Veicot HyQvia sagatavošanu un infūziju, izmantojiet aseptisku ievadīšanas tehniku. Ja vajadzīgās infūzijas devas sasniegšanai nepieciešams vairāk kā viens zāļu, IG 10% vai rekombinantas cilvēka hialuronidāzes flakons, tad IG 10% un/vai rekombinanta cilvēka hialuronidāze pirms ievadīšanas atbilstošajos šķīdumu konteineros ir jāsagatavo atsevišķi. Daļēji izlietoti flakoni ir jālikvidē.
Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
15

7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Baxalta Innovations GmbH Industriestrasse 67 A-1221 Vienna, Austrija 8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/13/840/001 EU/1/13/840/002 EU/1/13/840/003 EU/1/13/840/004 EU/1/13/840/005 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 16 Maijs 2013 Pārreģistrācijas datums: 8 Janvāris 2018 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu
16

II PIELIKUMS A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) RAŽOTĀJS(-I)UN RAŽOTĀJS(-
I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI
VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU
UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
17

A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) RAŽOTĀJS(-I) UN RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Bioloģiski aktīvās(-o) vielas(-u) ražotāja(-u) nosaukums un adrese
Baxalta Belgium Manufacturing SA Boulevard René Branquart 80 B-7860 Lessines Beļģija
Ražotāja(-u), kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese
Baxalta Belgium Manufacturing SA Boulevard René Branquart 80 B-7860 Lessines Beļģija
Baxter SA Boulevard René Branquart 80 B-7860 Lessines Beļģija
Drukātajā lietošanas instrukcijā jānorāda ražotāja, kas atbild par attiecīgās sērijas izlaidi, nosaukums un adrese.
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI
Zāles ar parakstīšanas ierobežojumiem (skatīt I pielikumu: zāļu apraksts, 4.2. apakšpunkts).
• Oficiāla sērijas izlaide
Saskaņā ar grozītās Direktīvas 2001/83/EK 114. pantu oficiālu sērijas izlaidi veiks valsts laboratorija vai cita šim mērķim apstiprināta laboratorija.
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
• Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums
Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
• Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2 modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjaunotajos apstiprinātajos RPP.
18

Atjaunināts RPP jāiesniedz: • pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; • ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
19

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
20

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
21

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJĀ KARTONA KASTĪTE (2,5 G, 5 G, 10 G, 20 G UN 30 G)
1. ZĀĻU NOSAUKUMS HyQvia 100 mg/ml infūziju šķīdums subkutānai lietošanai Cilvēka normālais imūnglobulīns Human normal immunoglobulin
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Cilvēka normālā imūnglobulīna flakons: 100 mg/ml, vismaz 98% ir IgG Maksimālais imūnglobulīna A (IgA) saturs: 140 mikrogrami/ml.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Cilvēka normālā imūnglobulīna flakons: glicīns, ūdens injekcijām. Rekombinantas cilvēka hialuronidāzes flakons: cilvēka hialuronidāze. Nātrija hlorīds, nātrija fosfāts, cilvēka albumīns, etilēndiamīntetraetiķskābes dinātrijs, kalcija hlorīds, ūdens injekcijām. Sīkāku informāciju skatiet lietošanas instrukcijā.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Šķīdums infuzijām subkutānai lietošanai 1 flakons cilvēka normālā imūnglobulīna 2,5 g/25 ml 5 g/50 ml 10 g/100 ml 20 g/200 ml 30 g/300 ml 1 flakons rekombinanta cilvēka hialuronidāze 1,25 ml 2,5 ml 5 ml 10 ml 15 ml
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Tikai subkutānai lietošanai. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju.
22

6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMS PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS Nekratīt. Abu flakonu saturu pirms ievadīšanas nedrīkst sajaukt. Vispirms ievadīt rekombinanto cilvēka hialuronidāzi.
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz:
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī. Nesasaldēt. Uzglabājiet flakonus ārējā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Baxalta Innovations GmbH A-1221 Vienna, Austrija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/13/840/001 2,5 g/25 ml EU/1/13/840/002 5 g/50 ml EU/1/13/840/003 10 g/100 ml EU/1/13/840/004 20 g/200 ml EU/1/13/840/005 30 g/300 ml
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija:
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles.
23

15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ HyQvia 100 mg/ml 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA Iekļauts unikāls nacionālais kods.
24

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONA UZLĪME CILVĒKA NORMĀLAIS IMŪNGLOBULĪNS (5 G, 10 G, 20 G UN 30 G)
1. ZĀĻU NOSAUKUMS HyQvia 100 mg/ml infūzija subkutānai lietošanai Cilvēka normālais imūnglobulīns Human normal immunoglobulin
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Imūnglobulīns: 100 mg/ml, vismaz 98% ir IgG Maks. imūnglobulīna A (IgA) saturs: 140 µg/ml.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Glicīns, ūdens injekcijām.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Infūzija subkutānai lietošanai 1 flakons 5 g/50 ml 10 g/100 ml 20 g/200 ml 30 g/300 ml
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Tikai subkutānai lietošanai. 2. infūzija. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMS PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz:
25

9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī. Nesasaldēt. Uzglabāt flakonu ārējā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Baxalta Innovations GmbH A-1221 Vienna, Austrija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/13/840/002 5 g/50 ml EU/1/13/840/003 10 g/100 ml EU/1/13/840/004 20 g/200 ml EU/1/13/840/005 30 g/300 ml
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija:
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA Iekļauts unikāls nacionālais kods.
26

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONA UZLĪME CILVĒKA NORMĀLAIS IMŪNGLOBULĪNS (2,5 G) 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) HyQvia 100 mg/ml infūzija subkutānai lietošanai Cilvēka normālais imūnglobulīns Tikai s.c. lietošanai. 2. LIETOŠANAS METODE 2. infūzija. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija: 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 2,5 g/25 ml 6. CITA
27

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONA UZLĪME REKOMBINANTA CILVĒKA HIALURONIDĀZE (1,25 ML) 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Infūzija subkutānai lietošanai zālēm HyQvia Hialuronidāze Tikai s.c. lietošanai. 2. LIETOŠANAS METODE 1. infūzija. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija: 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 1,25 ml 6. CITA
28

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONA UZLĪME REKOMBINANTA CILVĒKA HIALURONIDĀZE (2,5 ML, 5 ML, 10 ML, 15 ML) 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Infūzija subkutānai lietošanai zālēm HyQvia Hialuronidāze Tikai s.c. lietošanai. 2. LIETOŠANAS VEIDS 1. infūzija. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija: 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 2,5 ml 5 ml 10 ml 15 ml 6. CITA
29

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
30

Lietošanas instrukcija: Informācija lietotājam
HyQvia 100 mg/ml infūziju šķīdums subkutānai lietošanai Cilvēka normālais imūnglobulīns Human normal immunoglobulin
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Jūs varat palīdzēt, ziņojot par jebkādām novērotajām blakusparādībām. Par to, kā ziņot par blakusparādībām, skatīt 4. punkta beigās.
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.
- Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai. - Šīs zāles ir parakstītas tikai jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad,
ja šiem cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu.
Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt:
1. Kas ir HyQvia un kādam nolūkam tās lieto 2. Kas Jums jāzina pirms HyQvia lietošanas 3. Kā lietot HyQvia 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt HyQvia 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir HyQvia un kādam nolūkam tās lieto
Kas ir HyQvia
HyQvia satur divus šķīdumus infūzijai (pilienu veidā) zem ādas (subkutāni vai s.c. infūzijai). Zāles ir pieejamas kā viens iepakojums, kas satur vienu flakonu 10% cilvēka normālā imūnglobulīna (aktīvā viela) un vienu flakonu rekombinantas cilvēka hialuronidāzes (substance, kas atvieglo 10% cilvēka normālā imūnglobulīna nonākšanu asinīs).
10% cilvēka normālais imūnglobulīns pieder zāļu grupai, ko sauc par “cilvēka normālo imūnglobulīnu”. Imūnglobulīni ir pazīstami arī kā antivielas, un tie ir arī veselu cilvēku asinīs. Antivielas ir daļa no imūnsistēmas (organisma dabīgās aizsargspējas) un palīdz organismam cīnīties pret infekcijām.
Kā HyQvia iedarbojas
Imūnglobulīna flakona saturs ir sagatavots no veselu cilvēku asinīm. Zāles iedarbojas tieši tādā pašā veidā, kā imūnglobulīni to dara dabīgā veidā asinīs. Rekombinanta cilvēka hialuronidāze ir olbaltumviela, kas atvieglo imūnglobulīnu ievadīšanu zem ādas infūzijas (pilienu) veidā un to nonākšanu asinsritē.
Kādam nolūkam lieto HyQvia
HyQvia lieto pacientiem ar novājinātu imūnsistēmu, kuru asinīs trūkst antivielu un kuri bieži slimo ar infekcijas slimībām. Regulāru un atbilstošu HyQvia devu ievadīšana var paaugstināt pazeminātu imūnglobulīna līmeni asinīs līdz normālam līmenim (aizstājterapija).
31

HyQvia tiek parakstīts kā aizstājterapija pacientiem, kam ir nepietiekams daudzums antivielu, kā arī pacientiem šādās grupās: • pacientiem ar iedzimtu nespēju vai ar samazinātu spēju ģenerēt antivielas (primārais
imūndeficīts); • pacientiem ar noteikta veida asins vēzi (hronisku limfoleikozi), kas izraisa antivielu
izstrādāšanas nepietiekamību un atkārtotas infekcijas, kad profilaktiskās antibiotikas ir neefektīvas; • pacientiem ar noteiktu kaulu smadzeņu vēzi (multiplo mielomu) un antivielu izstrādāšanās nepietiekamību ar atkārtotām infekcijām, kas nereaģē uz vakcīnu pret konkrētām baktērijām (pneimokokiem); • pacientien ar zemu antivielu izstrādāšanās līmeni pirms un pēc kaulu smadzeņu šūnu transplantēšanas no donora.
2. Kas Jums jāzina pirms HyQvia lietošanas
HyQvia NEDRĪKST injicēt vai ievadīt infūzijas veidā:
- ja Jums ir alerģija pret imūnglobulīniem, hialuronidāzi, rekombinantu hialuronidāzi vai kādu citu šo zāļu sastāvdaļu (sastāvdaļas minētas 6. sadaļā “Iepakojuma saturs un cita informācija”);
- ja jums asinīs ir antivielas pret imūnglobulīnu A (IgA); tās var rasties, ja jums ir IgA deficīts; tā kā HyQvia satur IgA zīmes (ar parastām metodēm nepierādāms vielas/piemaisījumu daudzums), jums var rasties alerģiskas reakcijas;
- asinsvadā (intravenozi).
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Pirms HyQvia ievadīšanas vai lietošanas ir jāņem vērā tālāk minētie brīdinājumi un piesardzība lietošanā. Ja jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai medmāsai.
Grūtniecība, barošana ar krūti un fertilitāte
Patlaban nav zināms, kāda ir cilvēka rekombinantās hialuronidāzes ilgtermiņa lietošanas ietekme uz grūtniecību, barošanu ar krūti un fertilitāti. Grūtnieces un sievietes, kas baro bērnu ar krūti, drīkst lietot HyQvia tikai pēc konsultēšanās ar ārstu. Ja HyQvia terapijas kursa laikā Jums iestājas grūtniecība, Jums un ārstam jāapspriež iespēja, ka Jūs varētu piedalīties grūtniecības reģistrā. Šī reģistra mērķis ir apkopot un koplietot datus tikai ar sabiedrības veselības iestādēm, kas atbildīgas par šo zāļu drošuma uzraudzību. Piedalīšanās reģistrā ir brīvprātīga.
Alerģiskas reakcijas Jums var rasties alerģiskas reakcijas pret imūnglobulīniem, to nemaz nezinot. Alerģiskas reakcijas, piemēram, pēkšņa asinsspiediena pazemināšanās vai anafilaktiskais šoks (strauja asinsspiediena pazemināšanās ar citiem simptomiem, piemēram, kakla pietūkumu, apgrūtinātu elpošanu un ādas izsitumiem), rodas reti, bet reizēm tās var rasties pat tad, ja līdzīga terapija iepriekš jums nav radījusi problēmas. Ja jums ir IgA deficīts un ir antivielas pret IgA, jūs atbilstat alerģisku reakciju paaugstinātai riska grupai. Minēto reto alerģisko reakciju simptomu pazīmes ir šādas:
- reibumam līdzīgs stāvoklis, reibonis, nespēks; - ādas izsitumi un nieze, mutes dobuma vai rīkles pietūkums, apgrūtināta elpošana, sēkšana; - patoloģiska sirdsdarbība, sāpes krūtīs, zilas lūpas vai roku un kāju pirksti; - neskaidra redze.
Pirmo reizi ārsts vai medmāsa zāles HyQvia ievadīs lēnas infūzijas veidā un pirmo infūziju laikā uzmanīgi jūs novēros, lai nekavējoties varētu konstatēt jebkādas alerģiskas reakcijas un ārstēt tās.
► Ja jūs infūzijas laikā ievērojat kādu no šīm pazīmēm, nekavējoties informējiet par to ārstu vai medmāsu. Ārsts vai medmāsa izlems, vai samazināt infūzijas ātrumu, vai arī apturēt to pilnībā.
32

Infūzijas ātrums Ir ļoti svarīgi veikt zāļu infūziju pareizā ātrumā. Ja HyQvia ievadīsiet mājas apstākļos, ārsts vai medmāsa ieteiks attiecīgo piemērojamo infūzijas ātrumu (skatiet 3. apakšpunktu “Kā lietot HyQvia”).
Uzraudzība infūzijas laikā Konkrētas blakusparādības ir biežāk sastopamas tad, ja: - HyQvia jums ievada pirmo reizi; - jūs lietojāt citu imūnglobulīnu un tad tā vietā saņemat HyQvia; - ir pagājis ilgāks laika posms (t.i., vairāk nekā 2 vai 3 infūziju cikli), kopš pēdējo reizi
saņēmāt HyQvia. ► Šādā gadījumā pirmās infūzijas laikā un stundu pēc tās pārtraukšanas jūs rūpīgi novēros.
Visos citos gadījumos HyQvia dažu pirmo infūziju laikā un vismaz 20 minūtes pēc zāļu saņemšanas medicīniskajam personālam jūs jāuzrauga.
Ārstēšanās mājas apstākļos Pirms ārstēšanās uzsākšanas mājās apstākļos ir jānozīmē aizbildnis. Jūs un jūsu aizbildni apmācīs atpazīt agrīnas blakusparādību, it īpaši alerģisku reakciju, pazīmes. Aizbildnim ir jāpalīdz novērot iespējamo blakusparādību izpausmes. Infūzijas laikā jāpievērš uzmanība iespējamo blakusparādību pirmajā pazīmēm (lai iegūtu papildinformāciju, skatiet 4. apakšpunktu “Iespējamās blakusparādības”).
► Ja novērojat jebkādas blakusparādības, jums vai jūsu aizbildnim infūzijas ievadīšana ir nekavējoties jāpārtrauc un jāsazinās ar ārstu.
► Ja jums attīstās smagas pakāpes blakusparādības, jums vai jūsu aizbildnim nekavējoties ir jāmeklē neatliekamā medicīniskā palīdzība.
Lokālas infekcijas izplatīšanās HyQvia infūzijas veidā nedrīkst ievadīt tādas vietas tuvumā vai vietā, kur ādā ir radusies infekcija vai kur tā ir sarkana un uztūkusi, jo tādējādi var rasties infekcijas izplatīšanās.
Klīniskajos pētījumos nav novērotas ilglaicīgas (hroniskas) ādas izmaiņas. Ziņojiet ārstam par jebkādiem ilglaicīgiem iekaisumiem, sacietējumiem (mezgliem) vai iekaisumiem, kas rodas infūzijas vietā un ilgst vairāk nekā dažas dienas.
Ietekme uz asins analīžu rādītājiem HyQvia satur dažādu antivielu klāstu, no kurām dažas var ietekmēt asins analīžu rādītājus (seroloģisko testu rādītājus).
► Pirms asins analīžu veikšanas pastāstiet ārstam, ka saņemat HyQvia terapiju.
Informācija par HyQvia izejmateriālu HyQvia sastāvā esošais 10% cilvēka normālais imūnglobulīns un cilvēka seruma albumīns (rekombinantas cilvēka hialuronidāzes sastāvdaļa) ir izgatavots no cilvēka plazmas (asiņu šķidrā daļa). Izgatavojot zāles no cilvēka asinīm vai plazmas, tiek veikti noteikti pasākumi, lai novērstu infekciju pārnešanas risku pacientam. Tie ir šādi:
- rūpīga asins un plazmas donoru atlase, lai pārliecinātos, vai par donoriem nekļūst cilvēki, kuri ir infekciju pārnešanas riska grupā;
- individuāli ziedoto asiņu un plazmas fondu pārbaude, lai noskaidrotu vīrusu vai infekciju klātbūtni.
Turklāt šo preparātu ražošanā asiņu un plazmas pārstrādes laikā ir iekļauti pasākumi, kas ļauj inaktivēt vai iznīcināt vīrusus. Neraugoties uz šiem pasākumiem, no cilvēka asinīm vai plazmas izgatavotu zāļu lietošanā nevar pilnībā izslēgt infekciju pārnešanas risku. Tas attiecas arī uz nezināmiem vai jauna veida vīrusiem, kā arī cita veida infekcijām.
33

HyQvia ražotāja veiktie pasākumi tiek uzskatīti par iedarbīgiem attiecībā uz apvalkotiem vīrusiem, piemēram, cilvēka imūndeficīta vīrusu (HIV), hepatīta B vīrusu un hepatīta C vīrusu, kā arī neapvalkotu hepatīta A vīrusu un parvovīrusu B19.
Imūnglobulīnu lietošana netiek saistīta ar inficēšanos ar A hepatīta vīrusu vai parvovīrusu B19, iespējams, tāpēc, ka HyQvia sastāvā esošajām antivielām piemīt aizsargājošas īpašības.
Katru reizi, lietojot HyQvia, ir īpaši ieteicams savā terapijas dienasgrāmatā atzīmēt šādus datus: - ievadīšanas datums; - zāļu sērijas numurs; - injicētais tilpums, plūsmas ātrums, infūzijas ievadīšanas vietu skaits un atrašanās vieta.
Bērni un pusaudži
Nedodiet šīs zāles bērniem un pusaudžiem 0–18 gadu vecumā, jo to lietošanas drošums ilgtermiņā nav zināms.
Citas zāles un HyQvia
Pastāstiet ārstam, medmāsai vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot.
Vakcīnas HyQvia var mazināt dažu vīrusu vakcīnu iedarbību, piemēram, vakcīnu pret masalām, cūciņām un vējbakām (dzīvu vīrusu vakcīnas). Tādēļ pēc HyQvia ievadīšanas, iespējams, nāksies nogaidīt pat 3 mēnešus, līdz varēsiet saņemt noteiktas vakcīnas. Iespējams, ka pēc HyQvia saņemšanas ir jānogaida pat 1 gads, līdz varēsiet saņemt masalu vakcīnu.
► Lūdzu, pastāstiet ārstam vai medmāsai, kas ievada vakcīnu, ka saņemat HyQvia terapiju.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana
HyQvia terapijas laikā pacientiem var rasties blakusparādības (piemēram, reibonis un slikta dūša), kas var ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Šādā gadījumā ir jānogaida, līdz reakcijas pazīmes ir izzudušas.
HyQvia satur nātriju
HyQvia rekombinanta cilvēka hialuronidāze nelielā daudzumā (4,03 mg uz ml) satur nātriju. Tas ir jāņem vērā pacientiem ar kontrolētu nātrija diētu.
3. Kā lietot HyQvia
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam.
HyQvia infūzijas veidā ir jāievada zem ādas (subkutāna vai s.c. ievadīšana).
Ārstēšanu ar HyQvia uzsāk ārsts vai medmāsa, bet pēc pirmās infūzijas saņemšanas medicīnas darbinieku uzraudzībā jūs varat saņemt atļauju lietot zāles mājas apstākļos, kad jūs (un/vai jūsu aizbildnis) esat saņēmis atbilstošu apmācību. Jūs kopā ārstu pieņemsiet lēmumu, vai varat lietot HyQvia mājas apstākļos. Neuzsāciet HyQvia terapiju mājas apstākļos, līdz nav saņemtas pilnīgas instrukcijas.
34

Devas Jūsu ārsts aprēķinās pareizo devu, ņemot vērā jūsu ķermeņa svaru, jebkādas iepriekšējas terapijas, kuras jums, iespējams, ir bijušas, un jūsu atbildes reakciju. Ieteicamā sākumdeva sastāvno 400 līdz 800 mg aktīvās vielas uz ķermeņa kg mēnesī. Terapijas sākumā jūs saņemsiet vienu ceturtdaļu šīs devas ar 1 nedēļas intervālu. Šī deva ar katru nākamo infūziju pakāpeniski tiks palielināta ik pēc 3–4 nedēļām. Reizēm jūsu ārsts var ieteikt lielākas devas sadalīt un vienlaicīgi ievadīt divās vietās. Ārsts var devu koriģēt atkarībā no jūsu atbildes reakcijas uz ārstēšanu.
Ārstēšanas uzsākšana Ārstēšanu uzsāks ārsts vai medmāsa ar zināšanām par to, kā ārstēt pacientus ar novājinātu imūnsistēmu un kā sagatavot pacientus terapijai mājas apstākļos. Infūzijas laikā un vismaz 1 stundu pēc tās apturēšanas jūs rūpīgi novēros, lai pārliecinātos, vai panesat šīs zāles. Sākotnēji ārsts vai medmāsa izmantos lēnu infūzijas ātrumu, pirmās un turpmāko infūziju laikā to pakāpeniski palielinot. Kad ārsts vai medmāsa noteiks jums piemēroto devu un infūzijas ātrumu, iespējams, jūs varēsiet ārstēšanos turpināt mājas apstākļos.
Ārstēšanās mājas apstākļos Jums sniegs norādījumus par šādām tēmām: - infūzijas bez mikrobu klātbūtnes (aseptiskas) metodes; - infūzijas sūkņa vai šļirces vadības ierīces lietošana (ja nepieciešams); - terapijas dienasgrāmatas rakstīšana; - smagas pakāpes blakusparādību gadījumā veicamie pasākumi.
Jums ir precīzi jāievēro ārsta norādījumi, kas attiecas uz devu, infūzijas ātrumu un HyQvia infūzijas ievadīšanas grafiku, lai nodrošinātu terapijas iedarbību.

Intervāls/minūtes
10 minūtes 10 minūtes 10 minūtes 10 minūtes Atlikušās infūzijas

Pacienta svars < 40 kg

Pirmās divas infūzijas
(ml/h vienā infūzijas vietā)

Nākamās 2–3 infūzijas (ml/h vienā infūzijas vietā)

5

10

10

20

20

40

40

80

80

160

Pacienta svars ≥ 40 kg

Pirmās divas infūzijas
(ml/h vienā infūzijas vietā)

Nākamās 2–3 infūzijas (ml/h vienā infūzijas vietā)

10

10

30

30

60

120

120

240

240

300

Ja jums ir noplūde infūzijas vietā

Pajautājiet savam ārstam, farmaceitam vai medmāsai, vai jums nebūtu piemērotāks cits adatas izmērs. Jebkurām adatas izmēra izmaiņām jānotiek ārstējošā ārsta uzraudzībā.

Ja esat lietojis HyQvia vairāk, nekā noteikts

Ja jums šķiet, ka esat ievadījis HyQvia vairāk, nekā nepieciešams, sazinieties ar savu ārstu, cik vien ātri iespējams.

Ja esat aizmirsis lietot HyQvia

Neievadiet dubultu HyQvia devu, lai aizvietotu izlaisto devu. Ja jums šķiet, ka esat izlaidis devu, sazinieties ar savu ārstu, cik vien ātri iespējams.

Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai.

35

Detalizēti norādījumi par zāļu lietošanu ir sniegti turpmākajā sadaļā.
1. Izņemiet HyQvia no kastītes: • Ļaujiet, lai flakoni sasilst līdz istabas temperatūrai. Tas var ilgt aptuveni 60 minūtes. Neizmantojiet sildierīces, tostarp mikroviļņu krāsnis. • Nesildiet vai nekratiet HyQvia. • Pirms lietošanas pārbaudiet katru HyQvia flakonu.: • Derīguma termiņš: nelietojiet, ja derīguma termiņš ir beidzies. • Krāsa: o rekombinantai cilvēka hialuronidāzei ir jābūt caurspīdīgai un bezkrāsainai; o 10% cilvēka normālajam imūnglobulīnam ir jābūt caurspīdīgam un bezkrāsainam vai gaiši dzeltenā krāsā; o nelietojiet, ja kāds no šķīdumiem ir duļķains vai satur daļiņas. • Vāciņš: uz divu flakonu vienības atrodas aizsargvāciņš. Nelietojiet izstrādājumu, ja tam nav vāciņa.
2. Sagatavojiet visus piederumus: sagatavojiet visus infūzijai nepieciešamos priekšmetus. Tie ir šādi: HyQvia dubultā flakona vienība, infūzijas piederumi (adatu komplekts subkutānai ievadīšanai, šķīduma tvertne (maiss vai šļirce), sterila, tīra saite un plāksteris, sūkņa caurulītes, pārnešanas ierīces, šļirces, vates tampons vai plāksteris), asiem priekšmetiem paredzēts konteiners, sūknis, terapijas dienasgrāmata un, ja nepieciešams, citi piederumi.
3. Sagatavojiet tīru darba virsmu. 4. Nomazgājiet rokas:
rūpīgi nomazgājiet rokas. Novietojiet visus sagatavotos piederumus un atveriet tos, kā norādījis veselības aprūpes speciālists.
5. Atveriet HyQvia divu flakonu vienību(-as): • noņemiet zilos aizsargvāciņus, atsedzot flakonu aizbāžņus; • sagatavojiet flakonu HyQvia rekombinantās cilvēka hialuronidāzes pārnešanai, katru flakona aizbāzni notīrot ar spirtā samitrinātu vates tamponu, ja tā norādīts. Ļaujiet tiem nožūt (vismaz 30 sekundes).
36

6. Sagatavojiet rekombinantās cilvēka hialuronidāzes flakonu (HY): • izņemiet no iepakojuma mazāko sterilo šļirci un pievienojiet to noasinātajam uzgalim bez gaisa padeves vai adatai (ierīce); • pavelciet atpakaļ virzuli un ievelciet mazākajā šļircē gaisu, kas līdzvērtīgs rekombinantās cilvēka hialuronidāzes daudzumam HY flakonā(-os); • noņemiet vāciņu adatai/pārnešanas ierīcei bez gaisa padeves; • ievietojiet flakona aizbāžņa centrā adatas/pārnešanas ierīces bez gaisa padeves galu un bīdiet to taisni uz priekšu; ievadiet flakonā gaisu; • pagrieziet flakonu, kurā ir ievietota adata/pārnešanas ierīce bez gaisa padeves, ar apakšu uz augšu; šļirces gals ir vērsts uz augšu; • ievelciet šļircē visu rekombinantās cilvēka hialuronidāzes saturu; • ja jūsu devai ir nepieciešams vairāk nekā viens rekombinantās cilvēka hialuronidāzes flakons, atkārtojiet 6. darbību; • ja iespējams, apvienojiet vienā šļircē visu rekombinanto cilvēka hialuronidāzi, kas nepieciešama kopējai IgG devai; • pavērsiet šļirces galu uz augšu un, tā turot un viegli uzsitot pa šļirci ar pirkstu, izvadiet visus gaisa burbuļus; lēni un uzmanīgi bīdiet virzuli, lai izvadītu visu atlikušo gaisu.
7. Sagatavojiet adatu komplektu izmantošanai ar rekombinanto cilvēka hialuronidāzi: • pievienojiet ar rekombinanto cilvēka hialuronidāzi uzpildīto šļirci adatu komplektam; • bīdiet mazākās šļirces virzuli, lai izvadītu gaisu, un uzpildiet ar rekombinanto cilvēka hialuronidāzi adatu komplektu līdz adatas spārniņiem.
• Piezīme: jūsu veselības aprūpes speciālists var ieteikt izmantot Y veida savienojumu (ja ir vairāk nekā viena infūzijas vieta) vai citu adatu komplekta konfigurāciju.
37

8. Sagatavojiet 10% cilvēka normālā imūnglobulīna flakonu:

• sagatavojiet HyQvia 10% imūnglobulīna komponentu

(a)

(b)

pārnešanai, katru flakona aizbāzni notīrot ar spirtā

samitrinātu vates tamponu, ja tā norādīts. Ļaujiet tiem nožūt

(vismaz 30 sekundes).

• HyQvia 10% cilvēka normālo imūnglobulīnu var

ievadīt šādi:

ο no flakoniem ievadot lielākajā šļircē (a) vai infūzijas

maisā (b), kā norādījis jūsu veselības aprūpes

speciālists, atkarībā no izmantotā sūkņa; vai

ο tieši no IG flakona (c). Ievadiet ar gaisa padevi

aprīkoto sūkņa caurulīšu noasināto uzgali vai

(c)

noasināto uzgali un ventilēšanas adatu 10% cilvēka

normālo imūnglobulīna flakonā(-os). Uzpildiet

ievadīšanas sūkņa caurulītes un nolieciet tās malā, līdz

ir ievadīta rekombinantā cilvēka hialuronidāze.

• Ja visai devai ir nepieciešams vairāk nekā viens flakons, pēc

visa pirmā flakona satura ievadīšanas caurduriet nākamos

flakonus.

9. Sagatavojiet sūkni: lai sagatavotu sūkni, ievērojiet tā ražotāja norādījumus.
10. Sagatavojiet infūzijas ievadīšanas vietu: • izvēlieties infūzijas ievadīšanas vietu(-as) vēdera vai augšstilbu vidusdaļā vai augšdaļā; skatiet infūzijas ievadīšanas vietu piemērus attēlā. ο Ja infūzijai ir jāizmanto divas vietas, ievadot par 600 ml lielākas devas, izvēlieties vietas ķermeņa pretējās pusēs. • izvairieties no zonām kaulu tuvumā, redzamiem asinsvadiem, rētām un visām tām vietām, kur ir radies iekaisums vai infekcija; • turpmākajām infūzijām izvēlieties vietas ķermeņa pretējās pusēs, mainot infūzijas vietas; • ja veselības aprūpes speciālists ir norādījis, notīriet infūzijas vietu(-as) ar spirtā samitrinātu vates tamponu. Ļaujiet nožūt (vismaz 30 sekundes).

11. Ievadiet adatu:
• noņemiet adatas vāciņu; stingri satveriet un saspiediet starp diviem pirkstiem vismaz 2–2,5 cm ādas.
• Ar strauju kustību ievadiet adatu taisni 90 grādu leņķī ādā līdz adatas spārniņiem. Adatas spārniņiem jāatrodas vienmērīgi uz ādas.
• Nostipriniet adatu vietā ar sterilu plāksteri.
• Atkārtojiet šo darbību, ja infūzija ir jāievada arī otrajā infūzijas vietā.

90 grādu leņķī ādā

38

12. Ja veselības aprūpes speciālists ir norādījis, pirms infūzijas uzsākšanas pārbaudiet, vai adata ir ievietota pareizi.
13. Nostipriniet adatu pie ādas: • Uzklājiet virs ādas sterilu, tīru pārsēju un nostipriniet adatu(-as) vietā. • Visas infūzijas laikā ik pēc brīža pārbaudiet infūzijas vietu(-as), vai nav radusies nobīde vai noplūde.
14. Ievadiet infūziju ar rekombinantās cilvēka hialuronidāzes ievadīšanu: • Lēnām bīdiet mazākās šļirces, kurā ir ar rekombinantā cilvēka hialuronidāze, virzuli, ievērojot sākotnējo ievadīšanas ātrumu infūzijas vietā — aptuveni 1–2 ml minūtē — un palielinot, ja panesamība ir laba. • Ja izmantojat sūkni, sagatavojiet sūkni veikt rekombinantā cilvēka hialuronidāzes infūziju, ievērojot sākotnējo ievadīšanas ātrumu infūzijas vietā — aptuveni 60–120 ml/h — un palielinot, ja panesamība ir laba.
15. Ievadiet 10% cilvēka normālo imūnglobulīnu: Kad mazākās šļirces (ar rekombinanto cilvēka hialuronidāzi) saturs ir ievadīts, izņemiet šļirci no adatas komplektasaspraudņa. Pievienojiet sūkņa caurulītes vai lielāko šļirci, kas satur 10% cilvēka normālo imūnglobulīnu, pie adatu komplekta. Ievadiet 10% cilvēka normālā imūnglobulīna, izmantojot sūkni un ievērojot veselības aprūpes speciālista norādīto ātrumu, un sāciet infūziju.
16. Kad infūzija ir pabeigta, izskalojiet sūkņa caurulītes, ja tā ir norādījis veselības aprūpes speciālists: • Ja veselības aprūpes speciālists ir norādījis, pievienojiet fizioloģiskā šķīduma maisu pie sūkņa caurulītēm/adatas komplekta, lai izskalotu 10% cilvēka normālo imūnglobulīnu līdz pat adatas spārniņiem.
17. Noņemiet adatas komplektu: • Noņemiet pārsēju, atbrīvojot visas tā malas, un pēc tam noņemiet adatas komplektu. • Velciet adatas spārniņus taisnā leņķī uz augšu un atdaliet tos no ādas. • Viegli piespiediet nelielu vates gabaliņu virs adatas ievades vietas un pārklājiet to ar aizsargpārsēju. • Izmetiet adatu(-as) asiem priekšmetiem paredzētajā konteinerā. ο Utilizējiet asiem priekšmetiem paredzēto konteineru, ievērojot uz konteinera pieejamos norādījumus, vai sazinieties ar veselības aprūpes speciālistu.
39

18. Reģistrējiet infūzijas datus: • Noņemiet noplēšamo uzlīmi no HyQvia flakona, uz kura ir redzams sērijas numurs un derīguma termiņš, un ielīmējiet to savā terapijas pierakstu dienasgrāmatā/žurnālā. • Pierakstiet datumu, laiku, devu, infūzijas ievadīšanas vietu(-as) (lai atvieglotu ievadīšanas vietu rotāciju) un jebkādas reakcijas pēc infūzijas. • Izmetiet flakonā palikušo neizmantoto izstrādājumu un vienreizējas lietošanas piederumus, kā ieteicis jūsu veselības aprūpes speciālists. • Ievērojiet ārsta apmeklējumu grafiku atbilstoši norādījumiem.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas. Konkrētas blakusparādības, piemēram, galvassāpes, drebuļus vai ķermeņa sāpes, var mazināt, samazinot infūzijas ātrumu.
Smagas pakāpes blakusparādības Infūzijas veidā ievadāmās zāles, kā, piemēram, HyQvia, reizēm var izraisīt smagas pakāpes, bet retas, alerģiskas reakcijas. Jums var pēkšņi pazemināties asinsspiediens un atsevišķos gadījumos var rasties anafilaktiskais šoks. Ārsti ir informēti par šīm iespējamām blakusparādībām, tāpēc pirmo infūziju laikā un pēc tām jūs novēros.
Raksturīgie simptomi un pazīmes ir šādas: reibumam līdzīgs stāvoklis, reibonis, nespēks, ādas izsitumi un nieze, mutes dobuma vai rīkles pietūkums, apgrūtināta elpošana, sēkšana, patoloģiska sirdsdarbība, sāpes krūtīs, zilas lūpas vai roku un kāju pirksti, neskaidra redze. • Ja jūs infūzijas laikā ievērojat kādu no šīm pazīmēm, nekavējoties informējiet par to ārstu vai
medmāsu. • Ja HyQvia lietojat mājas apstākļos, infūzija ir jāveic nozīmētā aizbildņa klātbūtnē, kas palīdzēs
jums novērot alerģiskas reakcijas, apturēs infūziju un, ja nepieciešams, meklēs medicīnisko palīdzību. • Lai iegūtu informāciju par alerģiskām reakcijā un HyQvia lietošanu mājas apstākļos, lūdzu, skatiet arī lietošanas instrukcijas 2. apakšpunktu.
Ļoti bieži sastopamas blakusparādības (novērotas vairāk nekā 1 no 10 infūzijām) ir šādas: sāpes infūzijas vietā, tostarp vieglas līdz vidēji smagas sāpes/nepatīkama sajūta un jutīgums. Šīs reakcijas parasti izzūd dažu dienu laikā.
Bieži sastopamas blakusparādības (novērotas ne vairāk kā 1 no 10 infūzijām) ir šādas: reakcijas infūzijas vietā: tostarp apsārtums, pietūkums, nieze, ādas sacietējums, kā arī izsitumi infūzijas vietā. Šīs reakcijas parasti izzūd dažu dienu laikā. Galvassāpes, nogurums, slikta dūša, vemšana, caureja, sāpes vēderā, muskuļu vai locītavu sāpes, sāpes krūtīs, drudzis, vājuma sajūta vai slikta pašsajūta.
Retāk sastopamas blakusparādības (novērotas ne vairāk kā 1 no 100 infūzijām) ir šādas: drebuļi, migrēna, paaugstināts asinsspiediens, reibonis, vēdera uzpūšanās, izsitumi uz ādas/alerģiski izsitumi/apsārtums, nieze, sāpes krūtīs, rokās un/vai kājās, dzimumorgānu pietūkums (rodas pietūkuma izplatīšanās dēļ no infūzijas vietas), kāju, pēdu un potīšu pietūkums, pozitīvi asins analīžu rezultāti, pārbaudot antivielas.
Biežums nav zināms (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem): Paaugstināta jutība, gripai līdzīga saslimšana un noplūde infūzijas vietā, smadzeņu apvalku iekaisums (aseptisks meningīts).
40

Līdzīgu zāļu lietošanas gadījuma novērotās blakusparādības Lietojot zāles, kas, tāpat kā 10% cilvēka normālais imūnglobulīns, infūzijas veidā tiek ievadītas zem ādas (subkutāni), ir novērotas tālāk minētās blakusparādības. Lai gan šīs blakusparādības saistībā ar HyQvia lietošanu līdz šim nav novērotas, ir iespējams, ka dažiem cilvēkiem HyQvia lietošanas laika tās var parādīties. Trīce, tirpšanas sajūta mute dobumā, ātra sirdsdarbība, alerģiskas reakcijas, bālums vai pietvīkums, aukstuma sajūta rokās vai kājās, elpas trūkums, sejas pietūkums, pastiprināta svīšana, muskuļu stīvums, aknu funkcionālo testu asins analīžu rādītāju izmaiņas (paaugstināts alanīna aminotransferāzes līmenis).
Pacientiem, kam zāles, tāpat kā 10% cilvēka normālais imūnglobulīns, ievadītas vēnā (intravenozi), retos gadījumos novērotās tālāk minētās blakusparādības. Šīs reakcijas saistībā ar HyQvia lietošanu nav novērotas, tomēr pastāv neliela iespēja, ka kādam HyQvia lietošanas laika tās var parādīties. Asins recekļi asinsvados (tromboemboliskas reakcijas), kas izraisa miokarda infarktu, insultu, dziļo vēnu nosprostošanos vai plaušu asinsvadu nosprostošanos (plaušu embolija), nieru darbības traucējumi vai mazspēja, sarkano asinsķermenīšu sabrukums (hemolīze).
Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas šajā instrukcijā nav minētas.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt HyQvia
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietojiet šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz uzlīmes un kastītes pēc atzīmes “Der. līdz”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Uzglabājiet ledusskapī (2°C–8°C). Nesasaldēt.
Nekratīt.
Uzglabājiet flakonus ārējā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.
Nelietojiet zāles, ja šķīdums ir duļķains vai ir redzamas daļiņas vai nogulsnes.
Pēc atvēršanas iznīciniet visu flakonos neizmantoto šķīdumu.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Jautājiet farmaceitam, kā likvidēt nevajadzīgās zāles. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
41

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

Ko HyQvia satur

HyQvia ir divu flakonu vienība, kas satur: - rekombinantās cilvēka hialuronidāzes šķīdumu (HyQvia ievadīšanas 1. darbība/ievadīt
pirmo) un - 10% cilvēka normālā imūnglobulīna šķīdumu (HyQvia ievadīšanas 2. darbība/ievadīt otro).

Katra flakona saturs ir aprakstīts tālāk.

1. Rekombinanta cilvēka hialuronidāze

Flakons satur rekombinanto cilvēka hialuronidāzi.

Citas sastāvdaļas ir nātrija hlorīds, nātrija fosfāts, cilvēka albumīns, etilēndiamintetraetiķskābes (EDTA) dinātrijs, kalcija hlorīds un ūdens injekcijām (skatiet arī 2. apakšpunktu “HyQvia satur nātriju”).

2. 10% cilvēka normālais imūnglobulīns

Viens šī flakona šķīduma ml satur 100 mg cilvēka normāla imūnglobulīna, no kura vismaz 98% ir imūnglobulīns G (IgG).

HyQvia aktīvā viela ir cilvēka normālais imūnglobulīns. Šīs zāles satur imūnglobulīna A (IgA) zīmes (ar parastām metodēm nepierādāms vielas/piemaisījumu daudzums) (ne vairāk kā 140 mikrogramus/ml, vidējā koncentrācija ir 37 mikrogrami/ml).

Flakona satura citas sastāvdaļas ir glicīns un ūdens injekcijām.

HyQvia ārējais izskats un iepakojums

HyQvia ir pieejams iepakojumā, kas satur: - vienu stikla flakonu rekombinantās cilvēka hialuronidāzes un - vienu flakonu 10% cilvēka normālā imūnglobulīna.

Rekombinanta cilvēka hialuronidāze ir caurspīdīgs un bezkrāsains šķīdums. 10% cilvēka normālais imūnglobulīns ir caurspīdīgs un bezkrāsains vai gaiši dzeltens šķīdums.

Ir pieejami šādi iepakojumi:

Rekombinanta cilvēka hialuronidāze Tilpums (ml) 1,25 2,5 5 10 15

10% cilvēka normālais imūnglobulīns

Olbaltumviela (grami)

Tilpums (ml)

2,5

25

5

50

10

100

20

200

30

300

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

42

Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotāji Reģistrācijas apliecības turētājs (īpašnieks): Baxalta Innovations GmbH Industriestrasse 67 A-1221 Vienna Austrija Tel.: +44(0)1256 894 959 E-mail: medinfoEMEA@shire.com Ražotāji: Baxalta Belgium Manufacturing SA Boulevard René Branquart 80 B-7860 Lessines Beļģija Baxter SA Boulevard René Branquart 80 B-7860 Lessines Beļģija Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta Citi informācijas avoti Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē: http://www.ema.europa.eu
43