Gammaplex

Šķīdums infūzijām

Gammaplex 100 mg/ml šķīdums infūzijām

Kartona kastīte, Stikla flakons, N1
Uzglabāt temperatūrā līdz 25°C. Uzglabāt ārējā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas. Nesasaldēt.
Immunoglobulinum humanum normale

UZMANĪBU!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
Zāļu produkta identifikators

18-0121-02

Zāļu reģistrācijas numurs

18-0121

Ražotājs

Bio Products Laboratory Limited, United Kingdom

Zāļu reģ. apliecības izd. datums

24-JUL-18

Reģ. apliecības derīguma termiņš

23-JUL-23

Zāļu izsniegšanas kārtība

Recepšu zāles

Zāļu stiprums/koncentrācija

100 mg/ml

Zāļu forma

Šķīdums infūzijām

Lietošana bērniem

Ir apstiprināta

Reģ. apliecības īpašnieks, valsts

Bio Products Laboratory Limited, United Kingdom

Informācija atjaunota

03.09.2019 14:58

Papildus informācija

Latvijas Zāļu reģistrs

Lejupielādēt lietošanas instrukciju

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam

Gammaplex 100 mg/ml šķīdums infūzijām

human normal immunoglobulin

Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Jūs varat palīdzēt, ziņojot par jebkādām novērotajām blakusparādībām. Par to, kā ziņot par blakusparādībām, skatīt 4. punkta beigās.

Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.

Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt.

- Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai medmāsai.

- Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes.

Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.

Šajā instrukcijā varat uzzināt:

1. Kas ir Gammaplex un kādam nolūkam to lieto

2. Kas Jums jāzina pirms Gammaplex lietošanas

3. Kā lietot Gammaplex

4. Iespējamās blakusparādības

Kā uzglabāt Gammaplex

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

1. Kas ir Gammaplex un kādam nolūkam to lieto

Kas ir Gammaplex

Gammaplex satur aktīvo vielu cilvēka normālo imūnglobulīnu. Imūnglobulīns satur antivielas, kas palīdz cīnīties ar infekcijām. Imūnglobulīnu iegūst no atlasītu donoru asins plazmas.

Kādam nolūkam Gammaplex lieto

Šīs zāles lieto, lai ārstētu pacientus, kam nav pietiekami daudz antivielu (olbaltumi, kas Jūs pasargā no infekcijām).

Gammaplex lieto, lai ārstētu pacientus, kam nepieciešama antivielu aizstāšana, jo viņi piedzimuši ar antivielu trūkumu vai tas attīstījies dzīves gaitā (primāri antivielu deficīti).

Gammaplex lieto arī, lai ārstētu antivielu deficītus, ko izraisījusi cita slimība, piemēram:

- hroniska limfoleikoze (asins vēzis, kad tiek ražots pārāk daudz balto asins šūnu), ja antibiotiku lietošana nenovērš infekcijas;

- daži citi kaulu smadzeņu vēži, kad infekcijas atkārtojas, un ja Jums neradās atbildes reakcija uz vakcināciju pret plaušu karsoni;

- kaulu smadzeņu transplantācija, kad jāaizstāj imūnglobulīni;

- AIDS bērniem, kas piedzimuši ar šo slimību un kam atkārtojas infekcijas.

Gammaplex lieto arī, lai ārstētu:

- idiopātisku trombocitopēnisku purpuru (ITP) (trombocītu traucējums) pacientiem ar augstu asiņošanas risku vai ja viņiem nepieciešama ķirurģiska operācija;

- Kavasaki (Kawasaki) slimību (asinsvadu un sirds slimība bērniem);

- Gijēna–Barē (Guillain–Barré) sindromu (perifērisko nervu slimība).

Gammaplex lieto, lai ārstētu pieaugušos, jaundzimušos, zīdaiņus, bērnus un pusaudžus (0–18 gadu vecumā).

2. Kas Jums jāzina pirms Gammaplex lietošanas

Uzmanīgi izlasiet šo punktu. Šī informācija jāņem vērā Jums un ārstam, pirms Jums ievada Gammaplex.

Nelietojiet Gammaplex šādos gadījumos:

ja Jums ir alerģija pret cilvēka normālo imūnglobulīnu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu. Ja Jums rodas alerģiska reakcija, Jums var būt nepieciešama tūlītēja medicīniska palīdzība;

ja Jums asinīs ir izveidojušās antivielas pret IgA tipa imūnglobulīniem.

Brīdinājumi un piesardzība lietošanā

Pirms Gammaplex lietošanas konsultējieties ar ārstu vai medmāsu šādos gadījumos:

ja Jūs esat gados vecāks cilvēks;

ja Jums ir nieru darbības traucējumi;

ja Jums ir diabēts;

ja Jums ir liekais svars;

ja Jums ir augsts asinsspiediens;

ja Jums jebkad ir bijis insults, sirdslēkme vai cita asins recēšanas slimība (tagad vai agrāk).

Iespējams, ārstēšanas laikā Jūs vajadzēs rūpīgāk uzraudzīt, un var būt nepieciešams mainīt devu un infūzijas ātrumu. Jūs novēros pirmās infūzijas laikā un pirmo stundu pēc tās. Nākamajās infūzijas reizēs Jūs novēros vismaz 20 minūtes pēc infūzijas.

Ārstējoties ar imūnglobulīniem, iespējams ar ārstēšanos saistīts plaušu bojājums – ar transfūziju saistīts akūts plaušu bojājums (Transfusion Related Acute Lung Injury, TRALI). Ja Jums rodas elpas trūkums un konstatējat, ka infūzijas laikā vai dažās stundās pēc tās Jums jāelpo ātri, nekavējoties pastāstiet ārstam vai medmāsai, jo šo simptomu gadījumā var būt nepieciešama neatliekama ārstēšana.

Drošums saistībā ar vīrusiem

Ja zāles izgatavotas no cilvēka asinīm vai plazmas, tiek veikti noteikti pasākumi, lai novērstu infekciju pārnešanu pacientiem. Tie ir, piemēram:

- rūpīga asins un plazmas donoru atlase, lai nodrošinātu, ka tie, kam ir infekciju pārnēsāšanas risks, netiktu izvēlēti;

- katra donora nodotā materiāla un apvienotā plazmas materiāla pārbaude, lai noteiktu, vai nav vīrusu/infekciju pazīmju;

- darbību, kas var inaktivēt vai likvidēt vīrusus, iekļaušana asins vai plazmas apstrādes procesā.

Neraugoties uz šiem pasākumiem, ja lieto no cilvēka asinīm vai plazmas izgatavotas zāles, nevar pilnībā izslēgt infekciju pārnešanas iespēju. Tas attiecas arī uz visiem nezināmiem vai jauniem vīrusiem vai citiem infekciju veidiem. Uzskata, ka veiktie pasākumi ir efektīvi pret apvalka vīrusiem, piemēram, cilvēka imūndeficīta vīrusu (HIV), B hepatīta vīrusu (HBV) un C hepatīta vīrusu (HCV), kā arī bezapvalka A hepatīta (HAV) vīrusu un parvovīrusa B19 vīrusiem. Imūnglobulīni nav bijuši saistīti ar A hepatīta vai parvovīrusa B19 infekciju, iespējams, tāpēc, ka zālēs iekļautās antivielas pret šīm infekcijām ir aizsargājošas.

Katru reizi, kad saņemat Gammaplex 100 mg/ml devu, stingri ieteicams pierakstīt zāļu nosaukumu un sērijas numuru, lai saglabātu informāciju par lietotajām zāļu sērijām.

Bērni un pusaudži

Pieaugušajiem aprakstītie brīdinājumi un piesardzības pasākumi attiecas arī uz bērniem un pusaudžiem (0–18 gadu vecumā).

Citas zāles un Gammaplex

Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot.

Vakcinācijas

Imūnglobulīnu infūzijas var nelabvēlīgi ietekmēt imunizāciju ar zināmām vīrusu vakcīnām, piemēram, vakcīnu pret masalām, masaliņām, epidēmisko parotītu un vējbakām, vismaz 6 nedēļas un līdz 3 mēnešiem. Masalu gadījumā šī pavājinošā iedarbība var saglabāties līdz vienam gadam. Ja šajā laika posmā Jums jāveic asins analīzes, pastāstiet ārstam, kad Jums pēdējo reizi injicēts Gammaplex, jo zināmām analīzēm iespējami pseidopozitīvi rezultāti. Šīs zāles paaugstinās dažādu antivielu līmeni asinīs uz vairākām nedēļām vai ilgāk.

Grūtniecība, barošana ar krūti un fertilitāte

Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība, vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu. Novērots, ka imūnglobulīna zāles šķērso placentu vēlākā grūtniecības laikā. Klīniskais drošums nav oficiāli pētīts, taču klīniskā pieredze liecina, ka nav kaitīgas ietekmes uz grūtniecības gaitu. Ja Jums ievada Gammaplex bērna barošanas ar krūti laikā, zālēs esošās antivielas var būt konstatējamas arī krūts pienā, un bērns var saņemt daļu aizsargājošo antivielu.

Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana

Dažas Gammaplex nevēlamās blakusparādības var ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekļus vai apkalpot mehānismus. Nogaidiet, līdz nevēlamās blakusparādības izzūd, tikai tad vadiet transportlīdzekli vai apkalpojiet mehānismus.

3. Kā lietot Gammaplex

Gammaplex ievada injekcijas veidā vēnā (intravenoza infūzija). Jums to ievadīs ārsts, medmāsa vai veselības aprūpes speciālists, un viņi Jūs uzraudzīs. Ārsts aprēķinās, cik daudz zāļu jāievada, atbilstoši tam, ko Jums ārstēs, Jūsu ķermeņa masai un Jūsu atbildes reakcijai uz ārstēšanu. Infūzijas sākumā Gammaplex Jums ievadīs ar lēnu infūzijas ātrumu, jo tādējādi var palīdzēt samazināt iespējamās blakusparādības. Ja ārstēšanu panesīsiet labi, ārsts var palielināt infūzijas ātrumu.

Infūzijas ātrumam jābūt 0,3 ml/kg stundā pirmās 15 minūtes. Ja panesamība ir laba, infūzijas ātrumu var palielināt ik pēc 15 minūtēm (0,6, 1,2, 2,4, 3,6 ml/kg stundā) maksimāli līdz 4,8 ml/kg stundā. Ja pirmās infūzijas panesamība ir laba, nākamo infūziju var sāk ar ātrumu 0,6 ml/kg stundā un pēc tam palielināt, kā norādīts iepriekš.

Ja esat saņēmis Gammaplex vairāk nekā noteikts

Maz ticams, ka Jūs saņemsiet pārāk daudz Gammaplex. Ja, neraugoties uz šo, esat saņēmis Gammaplex vairāk, nekā noteikts, Jūsu asinis var kļūt pārāk biezas (hiperviskozas). Tas iespējams īpaši tad, ja esat riska grupas pacients, piemēram, ja Jūs esat 65 gadus vecs vai vecāks vai ja Jums ir nieru slimība vai sirdsdarbības traucējumi. Ja pēc tam Jums ir slikta pašsajūta vai neērtības, pastāstiet ārstam vai medmāsai.

Ja esat aizmirsis lietot Gammaplex

Pastāstiet ārstam vai medmāsai, ja esat izlaidis devu. Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto devu.

Ja pārtraucat lietot Gammaplex

Jums jākonsultējas ar ārstu, ja Jums sākas slikta pašsajūta. Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai.

4. Iespējamās blakusparādības

Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.

Ja Jums ir slikta pašsajūta, nekavējoties pastāstiet ārstam. Blakusparādības var rasties arī tādā gadījumā, ja Jūs jau iepriekš esat saņēmis cilvēka imūnglobulīnus un tie ir bijuši labi panesami. 

Atsevišķos gadījumos Jums var rasties spēcīga alerģiska reakcija vai pēkšņi pazemināties asinsspiediens.

Nekavējoties pastāstiet ārstam vai medmāsai, ja Jums ir apgrūtināta elpošana, ja Jums ir reibonis un ģībonis vai ja Jums attīstās tūskas un sarkani niezoši izsitumi. Ārsts, iespējams, vēlēsies palēnināt zāļu ievadīšanu vai to pavisam pārtraukt, un Jums, iespējams, būs nepieciešama papildu ārstēšana simptomu novēršanai.

Retos gadījumos Jums var rasties arī neinfekcijas cilmes smadzeņu iekaisums vai izsitumi uz ādas, kas ar laiku izzudīs.

Nekavējoties pastāstiet ārstam vai medmāsai, ja ārstēšanas gaitā vai dažās dienās pēc tam jūtaties slims un Jums ir galvassāpes, augsta temperatūra, stīvums kaklā, psihiskā stāvokļa izmaiņas, slikta dūša un nelabums, drebuļi, vispārējas sāpes un smeldze locītavās vai izsitumi. Ārsts, iespējams, vēlēsies pārtraukt Jūsu ārstēšanu. 

Ārstēšanas laikā atkarībā no Jūsu asinsgrupas Jūs varat būt uzņēmīgāks pret asiņu bojājumiem. Ja tādi radīsies, ārsts vai medmāsa, iespējams, vēlēsies palielināt Jūsu asins līmeni ar asins pārliešanu.

Saistībā ar šādu ārstēšanu novērota nieru analīžu rādītāju paaugstināšanās un nieru bojājumi. Ja Jūsu nieres nedarbosies normāli, ārsts, iespējams, vēlēsies ievadīt Jums mazāku zāļu devu un palēnināt vai pārtraukt zāļu ievadīšanu.

Ļoti retos gadījumos Jums var rasties ar asins recēšanu saistīta slimība. Asins recekļi var nobloķēt organisma daļu asinsapgādi un var izraisīt smagas slimības, piemēram, sirdslēkmes vai insultu, kad var būt nepieciešama neatliekama ārstēšana. Nekavējoties pastāstiet ārstam vai medmāsai, ja Jums ir sāpes krūškurvī, elpas trūkums vai insulta pazīmes, piemēram, pēkšņs vājums muskuļos vai apgrūtināta runāšana. Pastāstiet ārstam vai medmāsai, ja Jums izveidojas sarkana, silta vai jutīga tūska kājā.

Ir ziņotas tālāk norādītās blakusparādības.

Ļoti bieži (var attīstīties vairāk nekā 1 cilvēkam no 10)

Galvassāpes un augsta ķermeņa temperatūra (drudzis)

Bieži (var attīstīties ne vairāk kā 1 cilvēkam no 10)

Šķidruma aizture

Dehidratācija

Reibonis vai vertigo

Sirdsklauves

Pulsa paātrināšanās

Asinsspiediena paaugstināšanās vai pazemināšanās

Aizlikts deguns

Vemšana vai slikta dūša

Sāpes vēderā un caureja

Sāpes locītavās

Sāpes muskuļos vai muskuļu spazmas

Sāpes mugurā vai sāpes kaklā

Drebuļi

Diskomforts/sāpes krūškurvī

Nogurums vai vārgums

Sāpes, apsārtums, iekaisums vai tūska infūzijas vietā

Sāpes organismā

Patoloģiski asins analīžu (Kumbsa testa) rezultāti, kas liecina par sarkano asins šūnu līmeņa samazināšanos

Anēmija (zems hemoglobīna līmenis)

Retāk (var attīstīties ne vairāk kā 1 cilvēkam no 100)

Ēstgribas pasliktināšanās

Dzelzs deficīts

Bezmiegs (miega traucējumi)

Migrēna

Nejutīgums

Notirpums

Enerģijas trūkums

Zvanīšana ausīs (troksnis ausī)

Asins recekļi

Karstuma viļņi

Sēkšana

Asiņošana no deguna

Iekaisis kakls

Vēdera uzpūšanās

Aizcietējums

Čūlas mutes dobumā

Ādas reakcija

Ādas alerģija vai nieze

Stīvums muskuļos vai locītavās

Sāpes kājās un rokās

Antivielas pret sarkanajām asins šūnām (pierādīts asins analīzēs)

Balto asins šūnu skaita palielināšanās (pierādīts asins analīzēs)

Pozitīvs hemosiderīna, dzelzs uzkrājuma sastāvdaļas, urīnā testa rezultāts (saistīts ar anēmiju)

Kuņģa skābes līmeņa paaugstināšanās

Papildu blakusparādības bērniem un pusaudžiem

Paredzams, ka nevēlamās blakusparādības bērniem ir tādas pašas kā pieaugušajiem.

Ziņošana par blakusparādībām

Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši Zāļu valsts aģentūrai Jersikas ielā 15 Rīgā, LV 1003. Tīmekļa vietne: HYPERLINK "http://www.zva.gov.lv" www.zva.gov.lv

Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.

5. Kā uzglabāt Gammaplex

Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.

Uzglabāt temperatūrā līdz 25°C.

Nesasaldēt.

Uzglabāt flakonu ārējā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.

Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes un flakona marķējuma pēc „Der.līdz”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.

Nelietojiet šīs zāles, ja pamanāt, ka šķīdums ir duļķains vai tajā peld daļiņas.

Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

Ko satur Gammaplex 100 mg/ml

Aktīvā viela ir cilvēka normālais imūnglobulīns.

1 ml Gammaplex satur 100 mg cilvēka normālā imūnglobulīna, no kā vismaz 98% ir imūnglobulīns G (IgG).

Citas sastāvdaļas (palīgvielas) ir glicīns, polisorbāts 80, ūdens injekcijām un buferšķīdumi (pH pielāgošanai).

Gammaplex ārējais izskats un iepakojums

Gammaplex ir šķīdums infūzijām. Gammaplex ir dzidrs vai nedaudz pērļains (opalescējošs), bezkrāsains vai gaiši dzeltens šķīdums.

Gammaplex 100 mg/ml ir pieejams flakonos pa 50 ml, 100 ml vai 200 ml.

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs

Bio Products Laboratory Ltd

Dagger Lane,

Elstree,

Hertfordshire,

WD6 3BX

Lielbritānija

Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieku. Lūdzam sūtīt e-pasta vēstuli: HYPERLINK "C:\\Users\\51112\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe\\TempState\\Downloads\\medinfo@bpl.co.uk"medinfo@bpl.co.uk

Šīs zāles Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) dalībvalstīs ir reģistrētas ar šādiem nosaukumiem:

Austrija: Gammaplex 10%

Igaunija: Gammaplex 100 mg/ml

Vācija: Gammaplex 10%

Īrija: Gammaplex 10%

Itālija: Gammaplex

Latvija: Gammaplex

Lietuva: Gammaplex 10%

Nīderlande: Gammaplex 10%

Polija: Gammaplex 10%

Portugāle: Gammaplex 10%

Spānija: Gammaplex 100 mg/ml

Zviedrija: Gammaplex 100 mg/ml

Lielbritānija: Gammaplex 10%

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta 2018. gada jūnijā

Citi informācijas avoti

Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama {Zāļu valsts aģentūras tīmekļa vietnē ( HYPERLINK "https://www.zva.gov.lv/" https://www.zva.gov.lv/).

Versija 1

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem.

Gammaplex 100 mg/ml šķīdums infūzijām

cilvēka normālais imūnglobulīns (human normal immunoglobulin)

Devas un lietošanas veids

Ieteikumi par devām apkopoti nākamajā tabulā.

Indikācija

Deva

Injekciju biežums

Aizstājterapija primārā imūndeficīta gadījumā

Aizstājterapija sekundārā imūndeficīta gadījumā

Iedzimts AIDS

Hipogammaglobulinēmija (< 4 g/l) pacientiem pēc allogēnu asinsrades cilmes šūnu transplantācijas

- Sākuma deva:

0,4–0,8 g/kg

- Pēc tam:

0,2–0,8 g/kg

0,2–0,4 g/kg

0,2–0,4 g/kg

0,2–0,4 g/kg

Ik pēc 3–4 nedēļām, lai sasniegtu IgG mazāko koncentrāciju vismaz 5–6 g/l

Ik pēc 3–4 nedēļām, lai sasniegtu IgG mazāko koncentrāciju vismaz 5–6 g/l

Ik pēc 3–4 nedēļām

Ik pēc 3–4 nedēļām, lai sasniegtu IgG mazāko koncentrāciju virs 5 g/l

Imūnmodulācija

Primārā imūnā trombocitopēnija

Gijēna–Barē (Guillain–Barré) sindroms

Kavasaki (Kawasaki) slimība

0,8–1 g/kg

vai

0,4 g/kg/d

0,4 g/kg/d

1,6–2 g/kg

vai

2 g/kg

1. dienā, iespējams atkārtojot reizi 3 dienās

2–5 dienas

5 dienas

Dalītās devās 2–5 dienās kopā ar acetilsalicilskābi

Vienā devā kopā ar acetilsalicilskābi

Lietošanas veids

Intravenozai lietošanai.

Cilvēka normālais imūnglobulīns jāievada intravenozas infūzijas veidā ar sākotnējo ātrumu 0,3 ml/kg stundā 15 minūtēs. Ja panesamība ir laba, ievadīšanas ātrumu var pakāpeniski palielināt (ik pēc 15 minūtēm šādi: 0,6, 1,2, 2,4, 3,6 ml/kg stundā) maksimāli līdz 4,8 ml/kg stundā; nākamās infūzijas var sākt ar 0,6 ml/kg stundā un ātrumu palielināt, kā norādīts iepriekš.

Īpaši piesardzības pasākumi

Ja rodas blakusparādība, jāsamazina infūzijas ievadīšanas ātrums vai jāpārtrauc infūzija. Nepieciešamā ārstēšana ir atkarīga no blakusparādības veida un smaguma.

Katru reizi pacientam ievadot Gammaplex, stingri ieteicams pierakstīt zāļu nosaukumu un sērijas numuru, lai saglabātu informāciju par konkrētajam pacientam lietoto zāļu sēriju.

Nesaderība

Saderības pētījumu trūkuma dēļ šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm.

Īpaši norādījumi par rīkošanos un likvidēšanu

Pirms lietošanas zālēm jāsasilst līdz istabas vai ķermeņa temperatūrai.

Šķīdumam jābūt dzidram vai nedaudz opalescējošam un bezkrāsainam vai gaiši dzeltenam. Šķīdumus, kas ir duļķaini vai kuros ir nogulsnes, nedrīkst lietot.

Gammaplex jāizlieto tūlīt pēc atvēršanas. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.

Versija 1

SASKAŅOTS ZVA 19-07-2018

EQ PAGE 1

EQ PAGE 1

Lejupielādēt zāļu aprakstu

ZĀĻU APRAKSTS

Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām. Skatīt 4.8. apakšpunktu par to, kā ziņot par nevēlamām blakusparādībām.

1. ZĀĻU NOSAUKUMS

Gammaplex 100 mg/ml šķīdums infūzijām

2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS

Cilvēka normālais imūnglobulīns (human normal immunoglobulin) (IVIg).

Viens ml satur 100 mg cilvēka normālā imūnglobulīna (tīrība vismaz 98% IgG).

Katrs 50 ml flakons satur 5 g cilvēka normālā imūnglobulīna.

Katrs 100 ml flakons satur 10 g cilvēka normālā imūnglobulīna.

Katrs 200 ml flakons satur 20 g cilvēka normālā imūnglobulīna.

IgG apakšklašu sadalījums (aptuvenās vērtības):

IgG1 ……… 63%

IgG2 ……… 31%

IgG3 ……… 5%

IgG4 ……… 1%

Maksimālais IgA saturs ir < 20 mikrogrami/ml.

Izgatavots no cilvēku donoru plazmas.

Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.

3. ZĀĻU FORMA

Šķīdums infūzijām.

Šķīdums ir dzidrs vai nedaudz opalescējošs un bezkrāsains vai gaiši dzeltens (skatīt 6.6. apakšpunktu).

Šķīduma pH ir 4,9–5,2, osmolalitāte nav mazāka par 240 mOsmol/kg, parasti tā ir 280 mOsmol/kg.

4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA

4.1. Terapeitiskās indikācijas

Aizstājterapija pieaugušajiem, kā arī bērniem un pusaudžiem (0–18 gadi) šādos gadījumos:

primārā imūndeficīta sindromi ar antivielu veidošanās traucējumiem (skatīt 4.4. apakšpunktu);

hipogammaglobulinēmija un recidivējošas bakteriālas infekcijas pacientiem ar hronisku limfoleikozi, kuriem profilaktiska antibiotiku lietošana bijusi neefektīva;

hipogammaglobulinēmija un recidivējošas bakteriālas infekcijas pacientiem ar multiplo mielomu plato fāzē, kuriem nebija atbildes reakcijas uz imunizāciju pret pneimokokiem;

hipogammaglobulinēmija pacientiem pēc allogēnu asinsrades cilmes šūnu transplantācijas (allogeneic haematopoietic stem cell transplantation, HSCT);

iedzimts AIDS un recidivējošas bakteriālas infekcijas.

Imūnmodulācija pieaugušajiem, bērniem un pusaudžiem (0–18 gadi) šādos gadījumos:

primārā imūnā trombocitopēnija (ITP) pacientiem ar augstu asiņošanas risku vai pirms ķirurģiskas operācijas, lai koriģētu trombocītu skaitu;

Gijēna–Barē (Guillain–Barré) sindroms

Kavasaki (Kawasaki) slimība

4.2. Devas un lietošanas veids

Aizstājterapija jāsāk un jāuzrauga ārstam, kuram ir pieredze imūndeficīta ārstēšanā.

Devas

Deva un devu režīms ir atkarīgs no indikācijas.

Aizstājterapijā var būt nepieciešams pielāgot devu katram pacientam individuāli atkarībā no farmakokinētiskās un klīniskās atbildes reakcijas. Tālāk minētie devu režīmi ir norādīti kā vadlīnijas.

Aizstājterapija primārā imūndeficīta sindromu gadījumā

Devu režīmam jābūt tādam, lai panāktu IgG mazāko koncentrāciju (mērot pirms nākamās infūzijas) vismaz 5–6 g/l. Līdzsvara panākšanai ir nepieciešami trīs līdz seši mēneši pēc ārstēšanas sākuma. Ieteicamā vienreiz ievadāmā sākuma deva ir 0,4–0,8 g/kg, pēc tam ik pēc trim līdz četrām nedēļām ievada vismaz 0,2 g/kg.

Mazākās koncentrācijas 5–6 g/l panākšanai nepieciešamā deva ir 0,2–0,8 g/kg mēnesī. Kad panākta līdzsvara koncentrācija, dozēšanas intervāls ir 3–4 nedēļas.

Mazākās koncentrācijas jāmēra un jānovērtē kopā ar infekcijas sastopamību. Lai mazinātu infekcijas biežumu, var būt jāpalielina deva un jācenšas panākt augstākas mazākās koncentrācijas.

Hipogammaglobulinēmija un recidivējošas bakteriālas infekcijas pacientiem ar hronisku limfoleikozi, kuriem profilaktiska antibiotiku lietošana bijusi neefektīva; hipogammaglobulinēmija un recidivējošas bakteriālas infekcijas pacientiem ar multiplo mielomu plato fāzē, kuriem nebija atbildes reakcijas uz imunizāciju pret pneimokokiem; iedzimts AIDS un recidivējošas bakteriālas infekcijas

Ieteicamā deva ir 0,2–0,4 g/kg ik pēc trim līdz četrām nedēļām.

Hipogammaglobulinēmija pacientiem pēc allogēnu asinsrades cilmes šūnu transplantācijas

Ieteicamā deva ir 0,2–0,4 g/kg ik pēc trim līdz četrām nedēļām. Mazākā koncentrācija jāuztur virs 5 g/l.

Primārā imūnā trombocitopēnija

Ir divas alternatīvas ārstēšanas shēmas:

0,8–1 g/kg pirmajā dienā; šo devu var atkārtot reizi 3 dienās;

0,4 g/kg dienā divas līdz piecas dienas.

Recidīva gadījumā ārstēšanu var atkārtot.

Gijēna–Barē sindroms

0,4 g/kg dienā 5 dienas.

Kavasaki slimība

1,6–2,0 g/kg jāievada dalītās devās divās līdz piecās dienās vai 2,0 g/kg kā viena deva. Pacienti vienlaikus jāārstē ar acetilsalicilskābi.

Indikācija

Deva

Injekciju biežums

Aizstājterapija primārā imūndeficīta gadījumā

Aizstājterapija sekundārā imūndeficīta gadījumā

Iedzimts AIDS

Hipogammaglobulinēmija (< 4 g/l) pacientiem pēc allogēnu asinsrades cilmes šūnu transplantācijas

- Sākuma deva:

0,4–0,8 g/kg

- Pēc tam:

0,2–0,8 g/kg

0,2–0,4 g/kg

0,2–0,4 g/kg

0,2–0,4 g/kg

Ik pēc 3–4 nedēļām, lai sasniegtu IgG mazāko koncentrāciju vismaz 5–6 g/l

Ik pēc 3–4 nedēļām, lai sasniegtu IgG mazāko koncentrāciju vismaz 5–6 g/l

Ik pēc 3–4 nedēļām

Ik pēc 3–4 nedēļām, lai sasniegtu IgG mazāko koncentrāciju virs 5 g/l

Imūnmodulācija

Primārā imūnā trombocitopēnija

Gijēna–Barē sindroms

Kavasaki slimība

0,8–1 g/kg

vai

0,4 g/kg/d

0,4 g/kg/d

1,6–2 g/kg

vai

2 g/kg

1. dienā, iespējams atkārtojot reizi 3 dienās

2–5 dienas

5 dienas

Dalītās devās 2–5 dienās kopā ar acetilsalicilskābi

Vienā devā kopā ar acetilsalicilskābi

Gados vecāki cilvēki

Nepārsniegt ieteicamās devas, Gammaplex 10% ievadīt ar iespējamo mazāko infūzijas ātrumu.

Nieru darbības traucējumi

Ja uzskatāms, ka pacientiem ir nieru darbības traucējumu attīstības paaugstināts risks, Gammaplex 100 mg/ml jāievada infūzijas veidā ar mazāko iespējamo ātrumu. Nieru darbība jānovērtē pirms Gammaplex 100 mg/ml sākotnējās infūzijas un pēc tam pēc atbilstošiem intervāliem. Ja nieru darbība pasliktinās, jāapsver Gammaplex 100 mg/ml lietošanas pārtraukšana (skatīt 4.4. apakšpunktu).

Aknu darbības traucējumi

Pacientiem ar aknu darbības traucējumiem deva nav jāpielāgo.

Pediatriskā populācija

Devas bērniem un pusaudžiem (0–18 gadi) neatšķiras no pieaugušajiem paredzētajām devām, jo katras indikācijas gadījumā devas ievada atbilstoši ķermeņa masai un pielāgo iepriekš minēto stāvokļu klīniskajam iznākumam.

Lietošanas veids

Intravenozai lietošanai.

Cilvēka normālais imūnglobulīns jāievada intravenozas infūzijas veidā ar sākotnējo ātrumu 0,3 ml/kg stundā 15 minūtēs. Ja panesamība ir laba (skatīt 4.4. apakšpunktu), ievadīšanas ātrumu var pakāpeniski palielināt (ik pēc 15 minūtēm šādi: 0,6, 1,2, 2,4, 3,6 ml/kg stundā) maksimāli līdz 4,8 ml/kg stundā; nākamās infūzijas var sākt ar 0,6 ml/kg stundā un ātrumu palielināt, kā norādīts iepriekš.

4.3. Kontrindikācijas

Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām (skatīt arī 4.4. apakšpunktu).

Paaugstināta jutība pret cilvēka imūnglobulīniem, īpaši pacientiem ar antivielām pret IgA.

4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā

Zināmas smagas blakusparādības var būt saistītas ar infūzijas ātrumu. Stingri jāievēro ieteicamais infūzijas ātrums, kas norādīts 4.2. apakšpunktā. Infūzijas laikā pacienti rūpīgi jāuzrauga un uzmanīgi jāvēro, vai viņiem neparādās kādi simptomi.

Zināmas blakusparādības var rasties biežāk:

ja ir liels infūzijas ātrums;

pacientiem, kuri pirmoreiz saņem cilvēka normālo imūnglobulīnu, vai retos gadījumos, kad cilvēka normālo imūnglobulīnu sāk lietot citu zāļu vietā, vai ja ir pagājis ilgs laiks kopš iepriekšējās infūzijas.

No iespējamām komplikācijām var bieži izvairīties, pārliecinoties un nodrošinot, ka:

pacientiem nav jutības pret cilvēka normālo imūnglobulīnu, zāles sākotnēji injicējot lēnām (0,3 ml/kg stundā);

infūzijas laikā pacienti tiek rūpīgi uzraudzīti, vērojot, vai viņiem neparādās kādi simptomi. Īpaši pacienti, kam agrāk nav lietots cilvēka normālais imūnglobulīns, pacienti, kuriem pirms tam lietotas alternatīvas IVIg zāles, vai ja kopš iepriekšējās infūzijas pagājis ilgs laiks, jāuzrauga pirmās infūzijas laikā un pirmo stundu pēc infūzijas, lai konstatētu iespējamās nevēlamās pazīmes. Visi citi pacienti jānovēro vismaz 20 minūtes pēc zāļu ievadīšanas.

Ja rodas blakusparādība, jāsamazina infūzijas ievadīšanas ātrums vai jāpārtrauc infūzija. Nepieciešamā ārstēšana ir atkarīga no blakusparādības veida un smaguma.

Šoka gadījumā jāsāk šoka standarta ārstēšana.

Lai varētu ievadīt IVIg, visiem pacientiem jāizpilda šādi nosacījumi:

pietiekama hidratācija pirms IVIg infūzijas sākuma;

urīna izvades uzraudzība;

kreatinīna līmeņa serumā uzraudzība;

izvairīšanās no cilpas diurētisko līdzekļu vienlaicīgas lietošanas.

Paaugstināta jutība

Īstas paaugstinātas jutības reakcijas ir reti sastopamas. Tās var rasties pacientiem ar antivielām pret IgA.

IVIg nav paredzēts lietošanai pacientiem ar selektīvu IgA deficītu, ja IgA deficīts ir vienīgā patoloģija.

Retos gadījumos cilvēka normālais imūnglobulīns var izraisīt asinsspiediena pazemināšanos ar anafilaktisku reakciju arī pacientiem, kas ir labi panesuši iepriekšējo ārstēšanu ar cilvēka normālo imūnglobulīnu.

Trombembolija

Ir klīniski pierādījumi saistībai starp IVIg ievadīšanu un trombembolijas epizodēm, piemēram, miokarda infarktu, cerebrovaskulāru epizodi (tostarp insultu), plaušu emboliju un dziļo vēnu trombozi, un tiek uzskatīts, ka tas ir saistīts ar relatīvu asins viskozitātes palielināšanos liela imūnglobulīnu daudzuma ieplūšanas rezultātā riska grupas pacientiem. Jāievēro piesardzība, ordinējot un ievadot IVIg pacientiem ar aptaukošanos un pacientiem ar trombožu riska faktoriem (piemēram, liels vecums, hipertensija, cukura diabēts un anamnēzē asinsvadu slimība vai trombozes, pacientiem ar iegūtiem vai iedzimtiem trombofiliskiem traucējumiem, pacientiem ar ilgstošiem imobilizācijas periodiem, pacientiem ar smagu hipovolēmiju un slimībām, kuru rezultātā palielinās asins viskozitāte).

Pacientiem ar trombembolisku blakusparādību risku IVIg zāles jāievada ar iespējamo mazāko infūzijas ātrumu un devu.

Akūta nieru mazspēja

Pacientiem, kuri ārstējas ar IVIg, ir novēroti akūtas nieru mazspējas gadījumi. Vairākumā gadījumu ir identificēti riska faktori, piemēram, jau esoša nieru mazspēja, cukura diabēts, hipovolēmija, liekais svars, nefrotoksisku zāļu vienlaikus lietošana vai vecums virs 65 gadiem.

Nieru darbības traucējumu gadījumā jāapsver IVIg lietošanas pārtraukšana. Lai gan šie nieru disfunkcijas un akūtas nieru mazspējas gadījumi ir saistīti ar daudzu reģistrētu tādu IVIg zāļu lietošanu, kas satur atšķirīgas palīgvielas, piemēram, saharozi, glikozi un maltozi, lielākā daļa šo ziņojumu attiecas uz zālēm, kas kā stabilizatoru satur saharozi. Riska grupas pacientiem var apsvērt IVIg zāļu, kas nesatur šīs palīgvielas, lietošanu. Gammaplex 100 mg/ml nesatur saharozi, glikozi vai maltozi.

Pacientiem ar akūtas nieru mazspējas risku IVIg zāles jāievada ar iespējamo mazāko infūzijas ātrumu un devu.

Ar transfūziju saistīts akūts plaušu bojājums (transfusion-related acute lung injury, TRALI)

Pacientiem, kuriem ievada IVIg zāles, ir bijuši TRALI, t. i., nekardiogēnas plaušu tūskas gadījumi.

Aseptiska meningīta sindroms (AMS)

Saistībā ar ārstēšanu ar IVIg ir novērots aseptiska meningīta sindroms.

Pārtraucot ārstēšanu ar IVIg, pēc vairākām dienām novēroja AMS remisiju bez sekām. Šis sindroms parasti sākas dažu stundu līdz 2 dienu laikā pēc ārstēšanas ar IVIg. Cerebrospinālā šķidruma pētījumu rezultāti bieži ir pozitīvi, uzrādot pleocitozi līdz vairākiem tūkstošiem šūnu vienā mm3, galvenokārt no granulocītu rindas šūnām, un paaugstinātu olbaltumu līmeni līdz vairākiem simtiem mg/dl.

AMS biežāk var rasties saistībā ar ārstēšanu ar IVIg lielās devās (2 g/kg).

Hemolītiska anēmija

IVIg zāles var saturēt asinsgrupu antivielas, kas var darboties kā hemolizīni un ierosināt eritrocītu pārklāšanos ar imūnglobulīnu in vivo, izraisot pozitīvu tiešo antiglobulīna reakciju (Kumbsa testu), un reti – hemolīzi. Pastiprinātās eritrocītu sekvestrācijas dēļ pēc ārstēšanas ar IVIg var attīstīties hemolītiska anēmija. Pacientiem, kuri saņem IVIg, jākontrolē hemolīzes klīniskās pazīmes un simptomi (skatīt 4.8. apakšpunktu).

Traucējumi seroloģiskos izmeklējumos

Pēc imūnglobulīna injekcijas īslaicīgs dažādo pasīvi pārnesto antivielu pieaugums pacienta asinīs var uzrādīt maldinoši pozitīvus seroloģisko izmeklējumu rezultātus.

Pasīva antivielu pārnese uz eritrocītu antigēniem, piemēram, A, B, D, var ietekmēt dažus seroloģiskos izmeklējumus eritrocītu antivielu noteikšanai, piemēram, tiešo antiglobulīna testu (direct antiglobulin test, DAT, tiešo Kumbsa testu).

Pārnesami infekciju ierosinātāji

Standarta pasākumi, lai novērstu infekcijas, ko izraisa no cilvēka asinīm vai plazmas izgatavotas zāles, ir donoru atlase, atsevišķu donoru materiālu un apvienotā plazmas materiāla skrīningošana, lai noteiktu konkrētus infekcijas marķierus, un efektīvas ražošanas procesā iekļautas darbības, lai inaktivētu/atdalītu vīrusus. Tomēr, izmantojot no cilvēka asinīm vai plazmas izgatavotas zāles, nevar pilnībā izslēgt infekciju ierosinātāju pārnešanas iespēju. Tas attiecas arī uz nezināmiem vai jauniem vīrusiem un citiem patogēniem.

Uzskata, ka veiktie pasākumi ir efektīvi pret apvalka vīrusiem, piemēram, cilvēka imūndeficīta vīrusu (HIV), B hepatīta vīrusu (HBV), C hepatīta vīrusu (HCV) un bezapvalka A hepatīta vīrusu, kā arī parvovīrusa B19 vīrusiem.

Klīniskā pieredze pārliecinoši pierāda A hepatīta vīrusa un parvovīrusa B19 nepārnešanu ar imūnglobulīniem, un ir arī pieņemts, ka antivielu klātbūtne nozīmīgi veicina drošumu pret vīrusiem.

Katru reizi pacientam ievadot Gammaplex 100 mg/ml, stingri ieteicams pierakstīt zāļu nosaukumu un sērijas numuru, lai saglabātu informāciju par konkrētajam pacientam lietoto zāļu sēriju.

Aknu darbības traucējumi

Pacientiem ar aknu darbības traucējumiem nav īpašu brīdinājumu vai piesardzības pasākumu.

Pediatriskā populācija

Aprakstītie brīdinājumi un piesardzības pasākumi attiecas gan uz pieaugušajiem, gan bērniem.

4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi

Dzīvas, novājinātas vīrusu vakcīnas

Imūnglobulīna ievadīšana var pavājināt dzīvu, novājinātu vīrusu vakcīnu, piemēram, vakcīnu pret masalām, masaliņām, epidēmisko parotītu un vējbakām, iedarbību vismaz 6 nedēļas un līdz 3 mēnešiem. Pēc šo zāļu ievadīšanas jāpaiet 3 mēnešiem pirms vakcinācijas ar dzīvu, novājinātu vīrusu vakcīnām. Masalu gadījumā šī pavājinošā iedarbība var saglabāties līdz 1 gadam. Tāpēc pacientiem, kas saņem masalu vakcīnu, jāpārbauda antivielu stāvoklis.

Pediatriskā populācija

Mijiedarbības pētījumi nav veikti. Pieaugušajiem norādītie mijiedarbības veidi attiecas arī uz bērniem.

4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti

Grūtniecība

Šo zāļu lietošanas drošums sievietēm grūtniecības laikā nav pierādīts kontrolētos klīniskajos pētījumos, tāpēc grūtniecēm un mātēm, kas baro bērnu ar krūti, tās jālieto piesardzīgi. Novērots, ka IVIg zāles šķērso placentu, īpaši trešajā trimestrī. Klīniskā pieredze ar imūnglobulīniem liecina, ka nav paredzama kaitīga ietekme uz grūtniecības gaitu vai augli un jaundzimušo.

Barošana ar krūti

Imūnglobulīni izdalās pienā un var veicināt jaundzimušo aizsardzību no patogēniem, kas iekļūst caur gļotādu.

Fertilitāte

Klīniskā pieredze ar imūnglobulīniem liecina, ka nav paredzama kaitīga ietekme uz fertilitāti.

4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus

Dažas ar Gammaplex 100 mg/ml lietošanu saistītas blakusparādības var ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Pacientiem, kuriem ārstēšanas laikā rodas blakusparādības, pirms transportlīdzekļu vadīšanas vai mehānismu apkalpošanas jānogaida, līdz tās izzūd.

4.8. Nevēlamās blakusparādības

Drošuma profila kopsavilkums

Reizēm var rasties nevēlamas blakusparādības, piemēram, drebuļi, galvassāpes, reibonis, drudzis, vemšana, alerģiskas reakcijas, slikta dūša, artralģija, zems asinsspiediens un vidēji stipras sāpes muguras lejasdaļā.

Retos gadījumos cilvēka normālie imūnglobulīni var izraisīt pēkšņu asinsspiediena pazemināšanos un dažos gadījumos – anafilaktisko šoku, pat ja pacientam iepriekšējās ievadīšanas reizēs nenovēroja paaugstinātu jutību.

Ievadot cilvēka normālo imūnglobulīnu, ir novēroti atgriezeniska aseptiska meningīta gadījumi un reti pārejošu ādas reakciju gadījumi (ieskaitot ādas sistēmisko sarkano vilkēdi, biežums- nav zināmi). Pacientiem novērotas atgriezeniskas hemolītiskas reakcijas, īpaši tiem, kam ir A, B un AB asinsgrupa. Retos gadījumos pēc ārstēšanas ar lielu devu IVIg var attīstīties hemolītiska anēmija, kad nepieciešama asins pārliešana (skatīt 4.4. apakšpunktu).

Ir novērota kreatinīna līmeņa paaugstināšanās serumā un/vai akūta nieru mazspēja.

Ļoti reti: trombemboliskas reakcijas, piemēram, miokarda infarkts, insults, plaušu embolija, dziļo vēnu tromboze.

Informāciju par drošumu attiecībā uz pārnesamiem infekciju ierosinātājiem skatīt 4.4. apakšpunktā.

Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulas veidā

Nākamā tabula sagatavota atbilstīgi MedDRA orgānu sistēmu klasifikācijai (OSK un ieteicamā termina līmenim).

Biežums novērtēts atbilstīgi šādam iedalījumam: ļoti bieži (≥ 1/10); bieži (≥ 1/100 līdz < 1/10); retāk (≥ 1/1000 līdz < 1/100); reti (≥ 1/10 000 līdz < 1/1000); ļoti reti (< 1/10 000), nav zināmi (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem).

Katrā sastopamības biežuma grupā nevēlamās blakusparādības sakārtotas to būtiskuma samazinājuma secībā.

Nevēlamo blakusparādību biežums klīniskajos pētījumos ar Gammaplex

MedDRA orgānu sistēmu klasifikācija

Nevēlamā blakusparādība

Biežums

Vielmaiņas un uztures traucējumi

Šķidruma aizture, dehidratācija

Bieži

Ēstgribas pasliktināšanās, dzelzs deficīts

Retāk

Psihiskie traucējumi

Bezmiegs

Retāk

Nervu sistēmas traucējumi

Galvassāpes

Ļoti bieži

Reibonis

Bieži

Migrēna, hipestēzija, parestēzija, letarģija

Retāk

Ausu un labirinta bojājumi

Vertigo

Bieži

Troksnis ausī

Retāk

Sirds funkcijas traucējumi

Sirdsklauves, tahikardija

Bieži

Asinsvadu sistēmas traucējumi

Hipertensija, hipotensija

Bieži

Tromboze, karstuma viļņi

Retāk

Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības

Aizlikts deguns

Bieži

Bronhospazma, deguna asiņošana, sāpes rīklē un balsenē

Retāk

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi

Vemšana, slikta dūša, caureja, sāpes vēderā

Bieži

Vēdera uzpūšanās, aizcietējums, stomatīts

Retāk

Ādas un zemādas audu bojājumi

Daudzformu eritēma, nātrene, nieze

Retāk

Ādas sistēmiskā sarkanā vilkēde

Nav zināmi

Skeleta-muskuļu, saistaudu sistēmas bojājumi

Artralģija, mialģija, muskuļu spazmas, sāpes mugurā, sāpes kaklā

Bieži

skeleta-muskuļu stīvums, sāpes ekstremitātēs

Retāk

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā

Drudzis

Ļoti bieži

Drebuļi, diskomforts/sāpes krūškurvī, nespēks, astēnija, reakcija infūzijas vietā, sāpes

Bieži

Izmeklējumi

Kumbsa tiešā testa rezultāts pozitīvs, anēmija/hemoglobīna līmeņa pazemināšanās

Bieži

Antivielu pret eritrocītiem testa rezultāts pozitīvs, leikocītu skaita palielināšanās, hemosiderīna urīnā testa rezultāts pozitīvs, kuņģa pH samazināšanās

Retāk

Atsevišķu nevēlamo blakusparādību apraksts

Nevienai no ziņotajām Gammaplex izraisītajām blakusparādībām nav atsevišķa apraksta.

Pediatriskā populācija

Paredzams, ka nevēlamo blakusparādību biežums, veids un smaguma pakāpe bērniem ir tāda pati kā pieaugušajiem. Klīniskie pētījumi ar Gammaplex bērniem vecumā no 0 līdz < 2 gadiem nav veikti.

Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām

Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām Zāļu valsts aģentūrai, Jersikas iela 15, Rīgā, LV 1003. Tīmekļa vietne: www.zva.gov.lv.

4.9. Pārdozēšana

Pārdozēšana var izraisīt ūdens pārslodzi un hiperviskozitāti, īpaši riska grupas pacientiem, tai skaitā gados vecākiem pacientiem vai pacientiem ar sirds vai nieru darbības traucējumiem.

5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS

5.1. Farmakodinamiskās īpašības

Farmakoterapeitiskā grupa: imūnserumi un imūnglobulīni: normālie cilvēka imūnglobulīni intravaskulārai ievadīšanai, ATĶ kods: J06BA02

Cilvēka normālais imūnglobulīns satur pamatā imūnglobulīnu G (IgG) ar plašu antivielu spektru pret infekciju izraisītājiem.

Cilvēka normālais imūnglobulīns satur IgG antivielas, kādas ir sastopamas normālā populācijā. To parasti gatavo no apvienota plazmas materiāla, kas iegūts vismaz no 1000 donoru materiāla. Imūnglobulīna G apakšklašu sadalījums ir ļoti līdzīgs sadalījumam dabīgā cilvēka plazmā. Ar atbilstošām šo zāļu devām patoloģiski zemu imūnglobulīna G līmeni var atjaunot līdz normālam līmenim.

Darbības mehānisms citu indikāciju gadījumā, izņemot aizstājterapiju, nav pilnībā noskaidrots, bet ietver imūnmodulējošu iedarbību.

GMX01

III fāzes, daudzcentru, nerandomizētā, atklātā pētījumā 50 galvenokārt pieaugušiem pacientiem ar primāra imūndeficīta (PID) slimībām, Gammaplex 5% ievadot infūzijas veidā devā no 300 līdz 800 mg/kg ik pēc 21 dienas vai 28 dienām, secināja, ka Gammaplex 5% ir labi panesams un iedarbīgs un tāpēc ir piemērots pacientu ar PID ārstēšanai. Ārstēšanas 12 mēnešos nebija būtisku akūtu bakteriālu infekciju, visbiežāk ziņotās nevēlamās blakusparādības bija galvassāpes (18 pacienti), slikta dūša (6 pacienti), drudzis (6 pacienti) un nespēks (6 pacienti).

GMX02

Vēlāk veiktā III fāzes, atklātā, daudzcentru klīniskajā pētījumā, kurā pētīja Gammaplex 5% drošumu un efektivitāti, to ievadot infūzijas veidā devā 1 g/kg dienā divas dienas pēc kārtas 35 pacientiem ar hronisku imūnu trombocitopēnisku purpuru (ITP), pierādīja, ka Gammaplex 5% ir iedarbīgs līdzeklis, un tādējādi tā iedarbīgumu imūnmodulācijā. Visbiežāk ziņotās nevēlamās blakusparādības bija galvassāpes (10 pacienti), vemšana (6 pacienti) un drudzis (5 pacienti).

GMX07

Daudzcentru III fāzes pētījums PID gadījumā divām grupām: pieaugušajiem un bērniem. Plānojums pieaugušo grupai (> 16 gadi) – randomizēts divu posmu krustenisks pētījums – atšķīrās no plānojuma bērniem (vienas grupas, nesalīdzinošs). Visiem pacientiem vismaz piecas reizes infūzijas veidā ievadīja Gammaplex 10%, un visiem > 16 gadus veciem pacientiem papildus infūzijas veidā vismaz piecas reizes ievadīja Gammaplex 5%. Devas pacientiem ievadīja ik pēc 21 dienas vai 28 dienām; devas FK infūzijās bija intervālā no 254 līdz 794 mg/kg Gammaplex 10% un no 269 līdz 786 mg/kg Gammaplex 5%. Kopumā pacientu procentuālā daļa, kuriem radās nevēlamās blakusparādības, abām zāļu formām bija līdzīga; visbiežāk ziņotās nevēlamās blakusparādības, lietojot Gammaplex 10%, bija galvassāpes (14,9% pacientu), migrēna un drudzis (pa 6,4% pacientu).

Pediatriskā populācija

Iepriekš aprakstītajā pētījumā GMX01 piedalījās galvenokārt pieauguši pacienti ar PID, kā arī septiņi pacienti, kas bija jaunāki par 18 gadiem (9–17 gadi, ieskaitot). Nav ziņots par būtiskām nevēlamām blakusparādībām nevienam no pediatriskajiem pacientiem.

Iepriekš aprakstītajā pētījumā GMX02 par ITP piedalījās trīs pacienti, kas bija jaunāki par 18 gadiem (6–17 gadi, ieskaitot). Vienam no pediatriskajiem pacientiem (sešus gadus vecam) radās būtiska nevēlamā blakusparādība (galvassāpes ar vemšanu un dehidratāciju).

GMX04

III fāzes, daudzcentru, nerandomizētā, atklātā pediatriskajā pētījumā 25 bērniem un pusaudžiem (vecums 3–16 gadi, ieskaitot) ar primāra imūndeficīta (PID) slimībām, Gammaplex 5% ievadot infūzijas veidā devā no 300 līdz 800 mg/kg ik pēc 21 dienas vai 28 dienām, secināja, ka Gammaplex 5% ir labi panesams un iedarbīgs bērniem ar PID. Ārstēšanas 12 mēnešos ziņots par diviem būtiskas akūtas bakteriālas infekcijas gadījumiem, visbiežāk ziņotās nevēlamās blakusparādības bija galvassāpes (8 pacienti), hipotensija (4 pacienti), drudzis (3 pacienti) un tahikardija (3 pacienti).

GMX07

Analīzē bērnus klasificējā kā < 18 gadus vecus pacientus. Bērnu procentuālā daļa, kuriem radās nevēlamās blakusparādības, lietojot Gammaplex 10%, (7/17; 41,2%) bija nedaudz lielāka nekā pieaugušajiem (9/30; 30,0%), taču visbiežāk ziņotā blakusparādība abās vecuma grupās bija galvassāpes. Par drudzi ziņots 2 bērniem (11,8%). Visas pārējās nevēlamās blakusparādības bērniem neziņoja vairāk kā viens pacients.

5.2. Farmakokinētiskās īpašības

Farmakokinētiskā(-s)/farmakodinamiskā(-s) attiecība(-s)

Pēc intravenozas ievadīšanas cilvēka normālā imūnglobulīna bioloģiskā pieejamība saņēmēja asinsritē ir tūlītēja un pilnīga. Tas relatīvi ātri izkliedējas starp plazmu un ekstravaskulāro šķidrumu; pēc aptuveni 3–5 dienām tiek sasniegts līdzsvars starp intravaskulāro un ekstravaskulāro telpu. Cilvēka normālā imūnglobulīna eliminācijas pusperiods ir apmēram 31,4 dienas (intervāls no 19,7 līdz 53,8 dienām) pieaugušajiem (> 18 gadi). Šis eliminācijas pusperiods pacientiem var atšķirties, īpaši primāra imūndeficīta gadījumā.

IgG un IgG kompleksi sašķeļas retikuloendotēlija sistēmas šūnās.

Pediatriskā populācija

Gammaplex 10% eliminācijas pusperiods bērniem (< 18 gadus veci) ir aptuveni 31,0 dienu (intervāls no 17,0 līdz 50,4 dienām), kas ir līdzīgs pieaugušajiem (skatīt iepriekš).

5.3. Preklīniskie dati par drošumu

Imūnglobulīni ir cilvēka plazmas normāla sastāvdaļa, tāpēc toksicitātes noteikšana heterologām sugām nav būtiska. Gammaplex satur augstas tīrības pakāpes imūnglobulīnus, tas ir pārbaudīts neklīniskajos hemodinamikas uzraudzības pētījumos. Nav pierādījumu par iedarbību uz asinsspiedienu vai sirdsdarbību, ja infūzijas ātrums ir līdzīgs klīniski izmantotajam ātrumam. Ja infūzijas ātrums bija lielāks vai apmēram 2–7 reizes lielāks par klīniski izmantoto ātrumu, konstatēja hipertensīvu iedarbību. Citi preklīniskie pētījumi nav veikti.

6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA

6.1. Palīgvielu saraksts

Glicīns

Polisorbāts 80

Ūdens injekcijām

Nātrija hidroksīds (pH pielāgošanai)

Sālsskābe (pH pielāgošanai)

6.2. Nesaderība

Saderības pētījumu trūkuma dēļ šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm.

6.3. Uzglabāšanas laiks

3 gadi.

Gammaplex 100 mg/ml jāizlieto tūlīt pēc atvēršanas.

6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi

Uzglabāt temperatūrā līdz 25°C.

Nesasaldēt.

Uzglabāt flakonu ārējā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.

6.5. Iepakojuma veids un saturs

50 ml, 100 ml vai 200 ml šķīduma II klases stikla flakonā ar halobutila aizbāzni.

Iepakojuma lielumi

1 flakons (50 ml vai 100 ml, vai 200 ml)

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos

Pirms lietošanas zālēm jāsasilst līdz istabas vai ķermeņa temperatūrai.

Šķīdumus, kas ir duļķaini vai kuros ir nogulsnes, nedrīkst lietot.

Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.

7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS

Bio Products Laboratory Ltd

Dagger Lane,

Elstree,

Hertfordshire,

WD6 3BX

Lielbritānija

8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I)

9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS

Reģistrācijas datums:

10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS

2018. gada jūnijs

SASKAŅOTS ZVA 17-01-2019

EQ PAGE 1

EQ PAGE 1