Permethrin LMP 40 mg/g ziede
Uzglabāt temperatūrā līdz 25 °C. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā. Uzglabāt cieši noslēgtā iepakojumā.
Permethrinum
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
Maks. cenu diapazons
€ ar PVN
11.01 €
I000691-01
I000691
LMP, SIA, Latvija
21-APR-16
Uz neierobežotu laiku
Bez receptes
40 mg/g
Ziede
Ir apstiprināta
LMP, SIA, Latvija
03.09.2019 14:58
Lejupielādēt lietošanas instrukciju
Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Permethrin LMP 40 mg/g ziede
Permethrinum
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.
Šīs zāles ir pieejamas bez receptes. Tomēr Jums jālieto Permethrin LMP rūpīgi, lai no zāļu lietošanas iegūtu vislabākos rezultātus.
- Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt.
Ja Jums nepieciešama papildus informācija vai padoms, vaicājiet farmaceitam.
Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējaties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4.punktu.
Ja pēc 4 nedēļām nejūtaties labāk vai jūtaties sliktāk, Jums jākonsultējas ar ārstu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt:
1. Kas ir Permethrin LMP un kādam nolūkam to lieto
2. Kas Jums jāzina pirms Permethrin LMP lietošanas
3. Kā lietot Permethrin LMP
4. Iespējamās blakusparādības
5 Kā uzglabāt Permethrin LMP
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Permethrin LMP un kādam nolūkam to lieto
Permethrin LMP pieder ārīgi lietojamu pretkašķa līdzekļu grupai. Ziedi lieto kašķa ārstēšanai pieaugušajiem, pusaudžiem un bērniem no 2 mēnešu vecuma.
2. Kas Jums jāzina pirms Permethrin LMP lietošanas
Nelietojiet Permethrin LMP šādos gadījumos:
ja Jums ir alerģija (paaugstināta jutība) pret aktīvo vielu vai citām vielām, kas pieder piretroīdu grupai, vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Lietošanai uz ādas. Nedrīkst norīt.
jāizvairās no zāļu iekļūšanas acīs. Ziede var izraisīt acs gļotādas kairinājumu. Kā arī jāizvairās no to nokļūšanas uz citām gļotādām (deguna, mutes, dzimumorgānu utt.) un atvērtās brūcēs. Ja tas noticis, nekavējoties jāskalo ar lielu daudzumu ūdens;
lai gan zāļu akūtā toksicitāte ir zema, tomēr to ilgstoša lietošana nav pieļaujama, jo pie ilgstošas permetrīna ekspozīcijas ir iespējama neirotoksiska ietekme, sevišķi maziem bērniem;
ja Jums ir paaugstināta jutība (alerģija) pret krizantēmu dzimtas vai citiem kurvjziežu dzimtas (Compositae) augiem, pirms šo zāļu lietošanas konsultējaties ar ārstu;
jāievēro precīzi zāļu lietošanas norādījumi (jo īpaši laiks, uz kādu zāles jāatstāj uz ķermeņa virsmas pēc uzklāšanas, un norādījumi par ziedes atkārtotu uzklāšanu gadījumos, kad ārstēšanas laikā tiek mazgātas kādas no ķermeņa daļām), jo ir fiksēti ziņojumi par terapijas neefektivitāti gadījumos, kad nav ievēroti zāļu lietošanas norādījumi.
Bērni
Permethrin LMP neiesaka lietot zīdaiņiem līdz 2 mēnešu vecumam, jo nav pietiekamas pieredzes par šo zāļu lietošanu šajā vecuma grupā. Bērniem no 2 mēnešu līdz 2 gadu vecumam lietot tikai ārsta uzraudzībā.
Citas zāles un Permethrin LMP
Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat vai pēdējā laikā esat lietojis, ieskaitot zāles, ko var iegādāties bez receptes.
Permethrin LMP mijiedarbība ar citām zālēm nav novērota.
Grūtniecība un barošana ar krūti
Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, vai domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība, vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Rūpīgi jāizvērtē riska un ieguvuma attiecība, un zāles jālieto tikai tad, ja tas tiešām ir nepieciešams. Zāļu lietošanas laikā un vismaz nedēļu pēc to lietošanas ieteicams atturēties no bērna barošanas ar krūti.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana
Permethrin LMP neietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus vai apkalpot mehānismus.
Zāles ir kaitīgas visa veida insektiem un ūdenī dzīvojošajai faunai un florai (zivīm, aļģēm, dafnijām). Nedrīkst pieļaut akvāriju piesārņošanu.
3. Kā lietot Permethrin LMP
Lietošanai uz ādas. Tikai ārīgai lietošanai. Nedrīkst norīt.
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā aprakstīts šajā instrukcijā, vai arī tā, kā to noteicis ārsts vai farmaceits. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.
Pirmo reizi atverot zāļu tūbu, noskrūvējiet tūbas vāciņu un ar tā otru pusi pārduriet tūbas kakliņā esošo mebrānu, stingri uzspiežot un pagriežot tūbas vāciņu.
Persona, kura uzklās gēlu, drīkst izmantot gumijas cimdus, lai pasargātu roku ādu no iespējama kairinājuma.
Ziedi jāuzklāj plānā kārtiņā uz tīras, sausas, vēsas ādas. Nelietot zāles uzreiz pēc karstas vannas vai dušas. Ziede pilnībā uzsūcas ādā, tādēļ nav nepieciešams turpināt uzklāšanu līdz Jūs varat to saskatīt uz ādas.
Dozēšana, kas norādīta šajā instrukcijā, ir tikai kā ieteikums, jo cilvēka virsmas laukums var atšķirties tik ļoti, ka Jums, iespējams, būs nepieciešams nedaudz vairāk vai nedaudz mazāk ziedes, lai pilnībā noklātu visu ķermeni.
Permethrin LMP jāatstāj līdz 14 stundām, bet ne mazāk par 8 stundām. Ja šajā laika periodā tiek mazgāta kāda ķermeņa daļa, uz kuras zāles tika uzklātas, tad nepieciešams atkārtoti tās uzklāt uz šīm ķermeņa daļām. Pēc 8-14 stundām viss ķermenis rūpīgi jānomazgā, piemēram, izmantojot vannu vai dušu.
Permethrin LMP paredzēts lietot tikai vienu reizi. Ziedi atkārtoti lieto tikai tad, ja nav mazinājusies nieze vai tā atjaunojusies, vai ir parādījušies jauni kašķa skarti ādas apvidi. Atkārtota apstrāde, ja nepieciešams, atļauta ne ātrāk kā pēc 7 dienām no pirmās apstrādes reizes.
Tāpat ir svarīgi ievērot vispārēju parazītu izskaušanas stratēģiju:
personas, kuras nonākušas saskarē ar kašķa skarto slimnieku, jāārstē vienlaicīgi, pat tad, ja nav parādījušies kašķa simptomi;
īsi jāapgriež roku nagi, tiem jābūt tīriem;
drēbes, gultas veļa, dvieļi jāmaina katru dienu vismaz 7 dienas, jāmazgā augstā temperatūrā (vismaz 60 ºC);
drēbes (kuras nav piemērotas mazgāšanai, piemēram, virsdrēbes) jātur hermētiskā plastmasas maisā vismaz 7 dienas;
paklāji, gultas, matrači un visas mīkstās mēbeles jāizsūc ar putekļu sūcēju.
Ja 4 nedēļu laikā kopš zāļu lietošanas nav manāmi uzlabojumi vai ir kļuvis sliktāk, obligāti jāvēršas pie ārsta vai farmaceita.
Ja Jums šķiet, ka Permethrin LMP iedarbība ir par stipru vai par vāju, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.
Pieaugušie, pusaudži un bērni, kuri vecāki par 2 gadiem: Permethrin LMP uzklāj uz visa ķermeņa, izņemot seju un galvas mataino daļu, ja vien arī šīs ķermeņa daļas nav kašķa skartas. Uzklājot zāles, īpaša uzmanība jāpievērš ādai starp roku un kāju pirkstiem, aiz nagiem, plaukstu locītavās, padusēs, ārējo dzimumorgānu rajonā, ap krūtīm un sēžamvietu.
Bērni vecumā no 2 mēnešiem līdz 2 gadiem: zāles jāuzklāj kā pieaugušajiem, ieskaitot arī kaklu, seju, ausis un galvas mataino daļu. Jāizvairās no zāļu uzklāšanas tuvu acīm un mutei, kur pastāv iespēja, ka bērns zāles var nolaizīt un norīt. Ja nepieciešams, izmantojiet bērnam cimdus.
Bērni vecumā līdz 2 mēnešiem: pieejami tikai ierobežoti dati šajā vecuma grupā un nav iespējams sniegt norādījumus par devām.
Vecāka gadagājuma cilvēki (virs 65 gadiem): zāles jālieto tāpat kā pieaugušajiem, bet šai pacientu grupai papildus jāapstrādā arī kakla zona, seja, ausis un galvas matainā daļa. Jāizvairās no zāļu uzklāšanas tuvu acīm.
Tabulā norādītas aptuvenās nepieciešamās zāļu devas.
VECUMS | APTUVENĀ DEVA (var atšķirties no norādītās atkarībā no ārstējamās virmas laukuma) |
---|---|
Pieaugušie, vecāka gadagājuma cilvēki un bērni, kuri vecāki par 12 gadiem | Līdz 1 tūbai, tomēr atsevišķos gadījumos var būt nepieciešama papildus tūba, bet nelietot vairāk kā 2 tūbas. |
Bērni vecumā no 6 līdz 12 gadiem | Līdz 1/2 tūbas |
Bērni vecumā no 2 mēnešiem līdz 5 gadiem | Līdz 1/4 tūbas |
Sausu ādu var apstrādāt ar ādu mīkstinošiem līdzekļiem pēc ārstēšanas beigām.
Pēc ārstēšanas atlikušais produkts jāiznīcina.
Ja esat lietojis Permethrin LMP vairāk nekā noteikts
Ja ir pārsniegta Permethrin LMP uz ādas ieteicamā zāļu deva, tā jānomazgā ar ziepēm un siltu ūdeni. Tā kā aktīvā viela Permethrin maz uzsūcas caur ādu organismā, maz ticams, ka, lietojot uz ādas, zāles var pārdozēt.
Zāļu norīšana lielā daudzumā var izraisīt pārdozēšanu. Ja Jūs vai Jūsu bērns nejauši norijis Permethrin LMP, sazinieties ar ārstu vai tuvāko medicīnas iestādi.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, Permethrin LMP var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Visbiežākās blakusparādības, kas novērotas saistībā ar permetrīna lietošanu, ir vieglas un pārejošas ādas reakcijas, piemēram, izsitumi, nieze, ādas parestēzijas – durstošu, dedzinošu vai tirpstošu sajūtu veidā. Neskatoties uz veiksmīgu ārstēšanu, šādas ādas reakcijas var saglabāties līdz pat 2 nedēļām vai atsevišķos gadījumos līdz pat 4 nedēļām pēc ārstēšanas. Niezi galvenokārt izraisa alerģiska tipa reakcija uz ādā palikušajām bojā gājušo kašķa ērcīšu atliekām, un tas ne vienmēr norāda uz nesekmīgu ārstēšanu.
Ādas un zemādas audu bojājumi
Bieži (var rasties līdz 1 no 10 cilvēkiem): izsitumi, nieze, apsārtums, ekzēma, sakasījumi/sausa āda.
Ļoti reti (var rasties līdz 1 no 10 000 cilvēkiem): ādas krāsas pārmaiņas (ādas hipopigmentācija), ādas infekcija (folikulīts).
Nav zināmi (biežumu nevar noteikt pēc pieejamiem datiem): kontakta dermatīts, nātrene.
Nervu sistēmas traucējumi
Bieži (var rasties līdz 1 no 10 cilvēkiem): jušanas traucējumi, dedzinoša, durstoša, tirpstoša sajūta.
Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības
Nav zināmi (biežumu nevar noteikt pēc pieejamiem datiem): paaugstinātas jutības reakcija izpaužas kā aizdusa.
Kuņģa-zarnu trakta traucējumi
Nav zināmi (biežumu nevar noteikt pēc pieejamiem datiem): slikta dūša, caureja
Kašķa pacienti ādas diskomfortu parasti apraksta kā dedzināšanu, durstīšanu vai tirpšanu, ko novēro atsevišķiem pacientiem uzreiz pēc zāļu lietošanas. Tas biežāk novērots pacientiem ar smagām kašķa formām, un parasti šīs ādas reakcijas ir vieglas un pārejošas.
Citas pārejošas kairinājuma pazīmes un simptomi, piemēram, apsārtums, tūska, ekzēma, izsitumi un nieze, kas var pavadīt kašķa ārstēšanu ar gēlu, uzskatāmas par daļu no kašķa infekcijas simptomiem.
Ziņošana par blakusparādībām
Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši Zāļu valsts aģentūrai, Jersikas ielā 15, Rīgā, LV 1003. Tīmekļa vietne: www.zva.gov.lv. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Permethrin LMP
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Uzglabāt temperatūrā līdz 25 oC.
Uzglabāt oriģinālā iepakojumā.
Uzglabāt cieši noslēgtā iepakojumā.
Nelietot Permethrin LMP pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz iepakojuma pēc “Tinka iki”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko satur Permethrin LMP
Aktīvā viela ir permetrīns 40 mg/g;
Citas sastāvdaļas ir etilspirts (96%), karbomērs 980, trolamīns, attīrīts ūdens.
Permethrin LMP ārējais izskats un iepakojums
Permethrin LMP ir balta līdz krēmkrāsas, necaurspīdīga gelveida masa. Zāles iepakotas alumīnija tūbā ar epoksifenola iekšējo pārklājumu un skrūvējamu polipropilēna vāciņu. Tūba satur 40 g ziedes, kopā ar lietošanas instrukciju tā iepakota kartona kastītē.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs
SIA “LMP”
Vietalvas 1, Rīga
LV-1009, Latvija
Tel: +371 67040788
Paralēli importēto zāļu izplatīšanas atļaujas turētājs:
SIA FARM IMPEKS, Uriekstes iela 2a, Rīga, LV-1005. Tālr.67454380
Zāļu pārpakotājs: SIA LMP, Vietalvas iela 1, Rīga, LV-1009
Paralēli importēto zāļu izplatīšanas atļaujas numurs: I000691.
Šīs zāles Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) dalībvalstīs ir reģistrētas ar šādiem nosaukumiem:
Latvija Permetrīns LMP 40 mg/g gels
Polija Permetryna Scabinol
Paralēli importēto zāļu izplatīšanas atļaujas turētājs lietošanas instrukciju pēdējo reizi pārskatījis 2018. gada jūnijā.