Hosams Abu Meri apmeklē A/S “Grindeks” ražotni

Šodien, 10.janvārī, veselības ministrs Hosams Abu Meri apmeklēja AS “Grindeks”, kur tikās ar uzņēmuma vadību un apmeklēja uzņēmuma aktīvo farmaceitisko vielu un gatavo zāļu formu ražotnes.

Tikšanās laikā veselības ministrs ar “Grindeks” vadību apsprieda jautājumus par kompensējamo medikamentu sistēmu un tās attīstību, iecerētajām pārmaiņām medikamentu pieejamības uzlabošanā, zāļu piecenojumu pārskatīšanu, Zāļu valsts aģentūras kapacitāti un tās stiprināšanu, kā arī “Grindeks” attīstības plāniem. Veselības ministrs novērtēja uzņēmuma ambīcijas un mērķtiecīgo darbu globālās eksportspējas stiprināšanā.

Diskutējot par farmācijas jomā risināmajiem jautājumiem, veselības ministrs Hosams Abu Meri uzsvēra:

Mēs strādājam pie kompleksiem risinājumiem, lai Latvijas pacientiem nebūtu jāmaksā par zālēm dārgāk kā kaimiņiem Lietuvā vai Igaunijā. Tas ietver kompensējamo zāļu saraksta paplašināšanu un atbilstoša finansējuma novirzīšanu tam, lieltirgotavu un aptieku piecenojumu regulējuma pārskatīšanu un digitālas sistēmas izveide, lai ikvienam iespējams viegli pārliecināties par nepieciešamā medikamenta esamību aptiekā. Tāpat kopīgi ar nozares pārstāvjiem strādājam pie valsts nodrošinājuma ar kritiski nepieciešamajiem medikamentiem, un vietējiem ražotājiem un to kapacitātei šajā jautājumā ir nozīmīga loma. Mums ir ļoti spēcīga zāļu ražošanas nozare Latvijā un spēcīgas tradīcijas, šobrīd tas ir ļoti svarīgi – tas nav tikai tautsaimniecības un zinātnes attīstības, tas ir drošības jautājums.”

AS “Grindeks” valdes priekšsēdētājs Juris Hmeļņickis uzsvēra uzņēmuma iespējas attīstīt un nodrošināt gan farmaceitisko izejvielu, gan gatavo zāļu ražošanu. Tas ir ļoti būtiski, jo mazina atkarību no ārvalstu piegādātājiem un iespējamiem loģistikas apgrūtinājumiem.

Farmācijas jomā arī ražotājiem no salīdzinoši nelielām valstīm ir iespēja konkurēt globāli un mēs uz to tiecamies. Šobrīd produkciju eksportējam uz vairāk nekā 100 pasaules valstīm un turpinām strādāt pie eksporta palielināšanas. Mūsu mērķis ir kļūt par vienu no TOP 100 pasaules farmācijas uzņēmumiem,” atzina AS “Grindeks” valdes priekšsēdētājs Juris Hmeļņickis.

Jau ziņots, ka veselības ministra viena no prioritātēm amatā ir panākt medikamentu pieejamības uzlabošanos iedzīvotājiem, gan attīstot medikamentu kompensācijas sistēmu un sarakstu, iekļaujot tajā arī jaunas un efektīvas zāles, gan pārskatot zāļu cenu veidošanas principus līdzīgi kā Lietuvā un Igaunijā. Viens no kvalitatīvas, drošas un ilgtspējīgas veselības aprūpes sistēmas pamatfaktoriem ir medikamentu pieejamība.

GOTOGALERIJA pieejama šeit:https://failiem.lv/u/zmr8h63nvg

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē