Eksperti informēs par vakcināciju pret garo klepu pusaudžiem un grūtniecēm

Lai informētu sabiedrību par vakcināciju pret garo klepu pusaudžiem un grūtniecēm, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) 13. aprīlī plkst. 10.00 organizēs tiešsaistes diskusiju, kurā speciālisti pastāstīs par vakcināciju pret garo klepu, kliedēs ar vakcināciju saistītos mītus, prezentēs aktuālos statistikas datus.

Garais klepus ir ļoti lipīga, akūta elpceļu infekcija ar smagu, lēkmjveida klepu, kas var ilgt divus mēnešus vai pat ilgāk. Pirms vakcinācijas uzsākšanas (1958. gadā) garais klepus bija ļoti plaši izplatīta slimība, ar kuru galvenokārt slimoja bērni vecumā līdz 5 gadiem, visvairāk – līdz 1 gada vecumam. Šobrīd vislielākā saslimstība tiek novērota pusaudžiem, bērniem līdz gada vecumam un gados jauniem pieaugušajiem.

Līdz šim Vakcinācijas noteikumi paredzēja, ka pret garo klepu obligāti vakcinējami bērni divu mēnešu, četru mēnešu, 12 mēnešu un septiņu gadu vecumā. Grozījumi Vakcinācijas noteikumos paredz, ka no 2022. gada vakcināciju pret garo klepu valsts apmaksā arī 14 gadu veciem pusaudžiem un grūtniecēm.

Diskusijā piedalīsies:

  • asoc. prof., Dace Zavadska, infektoloģe, BKUS Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja, Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja;
  • dr. Vija Veisa, ginekoloģe, Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas prezidente;
  • dr. Ainis Dzalbs, ģimenes ārsts,Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas valdes loceklis; 
  • Larisa Savrasova, SPKC Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāja.

Ja vēlaties pieslēgties diskusijai vai jautājumus uzdot jau iepriekš, lūdzam rakstīt prese@spkc.gov.lv

Diskusiju būs iespējams vērot SPKC Facebook lapā.

Lasīt vairāk Slimību profilakses un kontroles centra vietnē