Vemlidy

Apvalkotā tablete

Vemlidy

ABPE pudele, N90
Tenofoviri alafenamidum

UZMANĪBU!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
Zāļu produkta identifikators

EU/1/16/1154/002

Zāļu reģistrācijas numurs

EU/1/16/1154/002

Ražotājs

Gilead Sciences Ireland UC, Ireland

Zāļu reģ. apliecības izd. datums

09-JAN-17

Reģ. apliecības derīguma termiņš

Uz neierobežotu laiku

Zāļu izsniegšanas kārtība

Recepšu zāles

Zāļu stiprums/koncentrācija

25 mg

Zāļu forma

Apvalkotā tablete

Lietošana bērniem

Ir apstiprināta

Reģ. apliecības īpašnieks, valsts

Gilead Sciences Ireland UC, Ireland

Informācija atjaunota

03.09.2019 14:58

Papildus informācija

Latvijas Zāļu reģistrs

Lejupielādēt lietošanas instrukciju

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām. Skatīt 4.8. apakšpunktu par to, kā ziņot par nevēlamām blakusparādībām.
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Vemlidy 25 mg apvalkotās tabletes.
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS Katra apvalkotā tablete satur tenofovīra alafenamīda fumarātu, kas atbilst 25 mg tenofovīra alafenamīda (Tenofovir alafenamide). Palīgviela ar zināmu iedarbību Katra tablete satur 95 mg laktozes (monohidrāta veidā). Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA Apvalkotā tablete. Dzeltenas, apaļas formas apvalkotās tabletes, 8 mm diametrā, ar iespiestu uzrakstu „GSI“ vienā tabletes pusē un „25“ otrā tabletes pusē.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA 4.1. Terapeitiskās indikācijas Vemlidy ir paredzēts lietošanai pieaugušajiem un pusaudžiem (vecumā no 12 gadiem, ar ķermeņa masu vismaz 35 kg), kuriem ir hronisks B hepatīts (HBH) (skatīt 5.1. apakšpunktu). 4.2. Devas un lietošanas veids Ārstēšana jāuzsāk hroniska B hepatīta ārstēšanā pieredzējušam ārstam. Devas Pieaugušie un pusaudži (no 12 gadu vecuma ar ķermeņa masu vismaz 35 kg): viena tablete vienreiz dienā. Ārstēšanas pārtraukšana Ārstēšanas pārtraukšanu var apsvērt šādos gadījumos (skatīt 4.4. apakšpunktu): • HBeAg pozitīviem pacientiem bez cirozes ārstēšanu vajadzētu turpināt vismaz 6–12 mēnešus
pēc tam, kad ir apstiprināta HBe serokonversija (HBeAg zudums un B hepatīta vīrusa (HBV) DNS zudums ar anti-HBe parādīšanos) vai līdz HBs serokonversijai, vai līdz brīdim, kad novēro efektivitātes zudumu (skatīt 4.4. apakšpunktu). Pēc ārstēšanas pārtraukšanas ir jāveic regulāras veselības pārbaudes, lai atklātu vēlīnu viroloģisku recidīvu.
2

• HBeAg negatīviem pacientiem bez cirozes ārstēšanu vajadzētu turpināt vismaz līdz HBs serokonversijai vai līdz brīdim, kad novēro efektivitātes zudumu. Ja tiek veikta ilgstoša ārstēšana, ilgāk kā 2 gadus, ieteicams veikt regulāras pārbaudes, lai apstiprinātu, ka izvēlētās terapijas turpināšana ir piemērota pacientam.
Izlaista deva Ja deva tika izlaista pirms mazāk nekā 18 stundām, pacientam pēc iespējas ātrāk jālieto Vemlidy deva, nākamo devu lietojot kā paredzēts. Ja deva tika izlaista pirms vairāk nekā 18 stundām, pacientam nav jālieto aizmirstā deva, bet nākamā deva jālieto kā paredzēts.
Ja 1 stundas laikā pēc Vemlidy lietošanas pacientam sākas vemšana, jālieto otra tablete. Ja vemšana pacientam sākas vēlāk kā 1 stundu pēc Vemlidy lietošanas, otra tablete nav jālieto.
Īpašas populācijas
Gados vecāki cilvēki Nav nepieciešama Vemlidy devas pielāgošana pacientiem, kuri ir vecāki par 65 gadiem (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Nieru darbības traucējumi Nav nepieciešama Vemlidy devas pielāgošana pieaugušajiem vai pusaudžiem (vecumā no 12 gadiem un ar ķermeņa masu vismaz 35 kg), kuriem paredzamais kreatinīna klīrenss ir (CrCl) ≥15 ml/min vai CrCl <15 ml/min un kuriem tiek veikta hemodialīze.
Tajās dienās, kad tiek veikta hemodialīze, Vemlidy jālieto pēc hemodialīzes procedūras (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Pacientiem, kuriem netiek veikta hemodialīze un kreatinīna klīrenss ir CrCl <15 ml/min, nav iespējams sniegt norādījumus par devām (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Aknu darbības traucējumi Nav nepieciešama Vemlidy devas pielāgošana pacientiem ar aknu darbības traucējumiem (skatīt 4.4. un 5.2. apakšpunktu).
Pediatriskā populācija Vemlidy drošums un efektivitāte, lietojot bērniem vecumā līdz 12 gadiem vai ar ķermeņa masu <35 kg, līdz šim nav pierādīta. Dati nav pieejami.
Lietošanas veids
Perorāla lietošana: Vemlidy apvalkotās tabletes jālieto maltītes laikā.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
HBV pārnešana
Pacienti ir jāinformē par to, ka Vemlidy nenovērš inficēšanās ar HBV risku citām personām dzimumkontakta ceļā vai ar asinīm. Tādēļ jāveic atbilstoši piesardzības pasākumi.
Pacienti ar dekompensētu aknu slimību
Nav datu par Vemlidy drošumu un efektivitāti, lietojot ar HBV inficētiem pacientiem, kam ir dekompensēta aknu slimība un kam Child-Pugh-Turcotte (CPT) vērtējums ir >9 (t. i., C klase).
3

Šie pacienti ir pakļauti lielākam smagu nieru vai aknu darbības traucējumu rašanās riskam. Tādēļ šai pacientu populācijai ir rūpīgi jānovēro aknu, žultsceļu un nieru darbības parametri (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Hepatīta paasinājums
Paasinājumi ārstēšanas laikā Hroniska B hepatīta spontāni paasinājumi ir relatīvi bieži, un tiem raksturīga ir pārejoša alanīnaminotransferāzes (ALAT) līmeņa paaugstināšanās serumā. Pēc pretvīrusu terapijas sākšanas dažiem pacientiem var paaugstināties ALAT līmenis serumā. Pacientiem ar kompensētu aknu slimību šīs ALAT līmeņa serumā paaugstināšanās laikā parasti nav vērojama bilirubīna koncentrācijas palielināšanās serumā vai aknu dekompensācija. Pacientiem ar aknu cirozi var būt augstāks aknu dekompensācijas risks pēc hepatīta paasināšanās, tāpēc terapijas laikā viņi rūpīgi jānovēro.
Paasinājumi pēc ārstēšanas pārtraukšanas Tiek ziņots par akūtiem hepatīta paasinājumiem pacientiem, kas pārtrauca B hepatīta terapiju. Parasti tas tiek saistīts ar HBV DNS līmeņa plazmā paaugstināšanos. Lielākā daļa šādu gadījumu izrādījās pašierobežojoši, tomēr pēc B hepatīta ārstēšanas pārtraukšanas var sākties smagi paasinājumi, tostarp ar letālām sekām. Aknu funkcija jākontrolē atkārtoti, izmeklējot gan klīniski, gan laboratoriski vismaz 6 mēnešus pēc B hepatīta ārstēšanas pārtraukšanas. Ja nepieciešams, B hepatīta ārstēšanu var atsākt.
Pacientiem ar progresējošu aknu saslimšanu vai cirozi nav ieteicama ārstēšanas pārtraukšana, jo hepatīta paasinājuma turpmākā ārstēšana var novest pie aknu funkciju dekompensācijas. Pacientiem ar dekompensētu aknu slimību paasinājumi ir īpaši smagi un dažkārt ar letālām sekām.
Nieru darbības traucējumi
Pacienti ar kreatinīna klīrensu <30 ml/min Vemlidy lietošana vienreiz dienā pacientiem ar CrCl ≥15 ml/min, bet <30 ml/min, un pacientiem ar CrCl <15 ml/min, kam tiek veikta hemodialīze, tiek pamatota ar ļoti ierobežotiem farmakokinētikas datiem saistībā ar modelēšanu un simulāciju. Nav datu par Vemlidy drošumu un efektivitāti, lietojot ārstēšanā ar HBV inficētiem pacientiem, kam kreatinīna klīrenss ir <30 ml/min.
Pacientiem ar CrCl <15 ml/min, kam netiek veikta hemodialīze, lietot Vemlidy nav ieteicams (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Nefrotoksicitāte
Nevar izslēgt iespējamu, ar tenofovīra alafenamīda lietošanu saistītu, nefrotoksicitātes risku, kas rodas no hroniskas tenofovīra iedarbības mazās devās (skatīt 5.3. apakšpunktu).
Pacienti, kas vienlaicīgi ir inficēti ar HBV un hepatīta C vai D vīrusu
Nav datu par Vemlidy drošumu un efektivitāti, lietojot pacientiem, kas vienlaicīgi ir inficēti ar hepatīta C vai D vīrusu. C hepatīta ārstēšanā jāņem vērā vienlaicīgas zāļu lietošanas vadlīnijas (skatīt 4.5. apakšpunktu).
Pacienti, kas vienlaicīgi ir inficēti ar hepatīta B un HIV vīrusu
Visiem ar HBV inficētajiem pacientiem, kam nav zināms HIV-1 infekcijas statuss, pirms ārstēšanas ar Vemlidy jāpiedāvā veikt HIV antivielu testi. Pacientiem, kas vienlaicīgi inficēti ar HBV un HIV, Vemlidy jālieto vienlaicīgi ar citiem pretretrovīrusu līdzekļiem, lai nodrošinātu, ka pacients saņem pienācīgu HIV ārstēšanas režīmu (skatīt 4.5. apakšpunktu).
4

Lietošana kopā ar citām zālēm
Vemlidy nedrīkst lietot vienlaicīgi ar citām zālēm, kas satur tenofovīra alafenamīdu, tenofovīra disoproksila fumarātu vai adefovīra dipivoksilu.
Vemlidy nav ieteicams lietot vienlaicīgi ar pretkrampju līdzekļiem (piemēram, karbamazepīnu, okskarbazepīnu, fenobarbitālu un fenitoīnu), pretmikrobu līdzekļiem (piemēram, rifampicīnu, rifabutīnu un rifapentīnu) vai asinszāli, jo tie visi ir P-glikoproteīna induktori (P-gp), kas var samazināt tenofovīra alafenamīda koncentrāciju plazmā.
Vemlidy lietojot vienlaicīgi ar spēcīgiem P-gp inhibitoriem (piemēram, itrakonazolu, ketokonazolu), var palielināties tenofovīra alafenamīda koncentrācija plazmā. Vienlaicīga lietošana nav ieteicama.
Laktozes nepanesība
Vemlidy satur laktozes monohidrātu. Šīs zāles nevajadzētu lietot pacientiem ar retu iedzimtu galaktozes nepanesību, ar pilnīgu laktāzes deficītu vai glikozes-galaktozes malabsorbciju.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Mijiedarbības pētījumi veikti tikai pieaugušajiem.
Vemlidy nedrīkst lietot vienlaicīgi ar citām zālēm, kas satur tenofovīra disoproksila fumarātu, tenofovīra alafenamīdu vai adefovīra dipivoksilu.
Zāles, kas var ietekmēt tenofovīra alafenamīda uzsūkšanos
Tenofovīra alafenamīdu transportē P-glikoproteīns (P-gp) un krūts vēža rezistences proteīns (breast cancer resistance protein, BCRP). Zāles, kas inducē P-gp (piemēram, rifampicīns, rifabutīns, karbamazepīns, fenobarbitāls vai asinszāle), var samazināt tenofovīra alafenamīda koncentrāciju plazmā, tādējādi samazinot Vemlidy terapeitisko iedarbību. Vienlaicīga iepriekš minēto zāļu lietošana ar Vemlidy nav ieteicama.
Vienlaicīgi lietojot Vemlidy ar zālēm, kas inhibē P-gp un BCRP aktivitāti, var palielināt tenofovīra alafenamīda koncentrāciju plazmā. Vemlidy nav ieteicams lietot vienlaicīgi ar spēcīgiem P-gp inhibitoriem.
Tenofovīra alafenamīds ir OATP1B1 un OATP1B3 substrāts in vitro. Tenofovīra alafenamīda izplatību organismā var ietekmēt OATP1B1 un/vai OATP1B3 aktivitāte.
Tenofovīra alafenamīda ietekme uz citām zālēm
Tenofovīra alafenamīds nav CYP1A2, CYP2B6, CYP2C8, CYP2C9, CYP2C19 vai CYP2D6 inhibitors in vitro. Tas nav CYP3A inhibitors vai inducētājs in vivo.
Tenofovīra alafenamīds nav cilvēka uridīna difosfāta glikuronoziltransferāzes (UGT) 1A1 inhibitors in vitro. Nav zināms, vai tenofovīra alafenamīds ir citu UGT enzīmu inhibitors.
Mijiedarbības starp Vemlidy sastāvdaļām un iespējami vienlaicīgi lietotām zālēm ir norādītas tālāk 1. tabulā (darbības pastiprināšanās apzīmēta ar „↑“; samazināšanās — ar „↓“; bez izmaiņām — ar „↔“; divreiz dienā — ar „b.i.d.“; viena deva — ar „s.d.“; vienreiz dienā — ar „q.d.“; intravenozi — ar „IV“). Aprakstītā mijiedarbība ir pamatota ar pētījumiem par tenofovīra alafenamīdu, vai atspoguļo iespējamo mijiedarbību, lietojot Vemlidy.
5

1. tabula. Vemlidy mijiedarbība ar citām zālēm

Zāles pēc terapeitiskajām Ietekme uz zāļu līmeni.a,b

grupām

Vidējā (90% ticamības intervāls)

AUC, Cmax, Cmin attiecība

PRETKRAMPJU LĪDZEKĻI

Karbamazepīns

Tenofovīra alafenamīds

(300 mg perorāli, b.i.d.)

↓ Cmax 0,43 (0,36; 0,51)

↓ AUC 0,45 (0,40; 0,51)

Tenofovīra alafenamīdsc

(25 mg perorāli, s.d.)

Tenofovīrs

↓ Cmax 0,70 (0,65; 0,74)

↔ AUC 0,77 (0,74; 0,81)

Okskarbazepīns

Mijiedarbība nav pētīta.

Fenobarbitāls

Paredzams:

↓ Tenofovīra alafenamīds

Fenitoīns

Mijiedarbība nav pētīta.

Paredzams:

↓ Tenofovīra alafenamīds

Midazolāmsd

Midazolāms

(2,5 mg perorāli, s.d.)

↔ Cmax 1,02 (0,92; 1,13)

↔ AUC 1,13 (1,04; 1,23)

Tenofovīra alafenamīdsc

(25 mg perorāli, q.d.)

Midazolāmsd

Midazolāms

(1 mg IV, s.d.) Tenofovīra alafenamīdsc

↔ Cmax 0,99 (0,89; 1,11) ↔ AUC 1,08 (1,04; 1,14)

(25 mg perorāli, q.d.)

ANTIDEPRESANTI

Sertralīns

Tenofovīra alafenamīds

(50 mg perorāli, s.d.)

↔ Cmax 1,00 (0,86; 1,16)

Tenofovīra alafenamīdse

↔ AUC 0,96 (0,89; 1,03)

(10 mg perorāli, q.d.)

Tenofovīrs

↔ Cmax 1,10 (1,00; 1,21)

↔ AUC 1,02 (1,00; 1,04)

↔ Cmin 1,01 (0,99; 1,03)

Sertralīns

Sertralīns

(50 mg perorāli, s.d.)

↔ Cmax 1,14 (0,94; 1,38)

↔ AUC 0,93 (0,77; 1,13)

Tenofovīra alafenamīdse

(10 mg perorāli, q.d.)

PRETSĒNĪŠU LĪDZEKĻI

Itrakonazols

Mijiedarbība nav pētīta.

Ketokonazols

Paredzams:

↑ Tenofovīra alafenamīds

PRETMIKOBAKTĒRIJU LĪDZEKĻI

Rifampicīns

Mijiedarbība nav pētīta.

Rifapentīns

Paredzams:

↓ Tenofovīra alafenamīds

Rifabutīns

Mijiedarbība nav pētīta.

Paredzams:

↓ Tenofovīra alafenamīds

PRETVĪRUSU LĪDZEKĻI HCV ĀRSTĒŠANAI

Sofosbuvīrs (400 mg

Mijiedarbība nav pētīta.

perorāli, q.d.)

Paredzams:

↔ Sofosbuvīrs

↔ GS-331007

Ieteikumi lietošanai kopā ar Vemlidy Vienlaicīga lietošana nav ieteicama.
Vienlaicīga lietošana nav ieteicama Vienlaicīga lietošana nav ieteicama Midazolāma (lietojot perorāli vai ievadot vēnā) devas pielāgošana nav nepieciešama.
Vemlidy vai sertralīna devas pielāgošana nav nepieciešama.
Vienlaicīga lietošana nav ieteicama. Vienlaicīga lietošana nav ieteicama Vienlaicīga lietošana nav ieteicama Vemlidy vai sofosbuvīra devas pielāgošana nav nepieciešama.

6

Zāles pēc terapeitiskajām grupām
Ledipasvīrs/sofosbuvīrs (90 mg/400 mg perorāli, q.d.)
Tenofovīra alafenamīdsf (25 mg perorāli, q.d.)

Ietekme uz zāļu līmeni.a,b Vidējā (90% ticamības intervāls) AUC, Cmax, Cmin attiecība Ledipasvīrs ↔ Cmax 1,01 (0,97; 1,05) ↔ AUC 1,02 (0,97; 1,06) ↔ Cmin 1,02 (0,98; 1,07)
Sofosbuvīrs ↔ Cmax 0,96 (0,89; 1,04) ↔ AUC 1,05 (1,01; 1,09)

Ieteikumi lietošanai kopā ar Vemlidy
Vemlidy vai ledipasvīra/sofosbuvīra devas pielāgošana nav nepieciešama.

GS-331007g ↔ Cmax 1,08 (1,05; 1,11) ↔ AUC 1,08 (1,06; 1,10) ↔ Cmin 1,10 (1,07; 1,12)

Tenofovīra alafenamīds ↔ Cmax 1,03 (0,94; 1,14) ↔ AUC 1,32 (1,25; 1,40)

Sofosbuvīrs/velpatasvīrs (400 mg/100 mg perorāli, q.d.)
Sofosbuvīrs/velpatasvīrs/ voksilaprevīrs (400 mg/100 mg/ 100 mg + 100 mgi perorāli, q.d.)
Tenofovīra alafenamīdsf (25 mg perorāli, q.d.)

Tenofovīrs ↑ Cmax 1,62 (1,56; 1,68) ↑ AUC 1,75 (1,69; 1,81) ↑ Cmin 1,85 (1,78; 1,92) Mijiedarbība nav pētīta. Paredzams: ↔ Sofosbuvīrs ↔ GS-331007 ↔ Velpatasvīrs ↑ Tenofovīra alafenamīds Sofosbuvīrs ↔ Cmax 0,95 (0,86; 1,05) ↔ AUC 1,01 (0,97; 1,06)
GS-331007g ↔ Cmax 1,02 (0,98; 1,06) ↔ AUC 1,04 (1,01; 1,06)
Velpatasvīrs ↔ Cmax 1,05 (0,96; 1.16) ↔ AUC 1,01 (0,94; 1,07) ↔ Cmin 1,01 (0,95; 1,09)

Vemlidy vai sofosbuvīra/velpatasvīra devas pielāgošana nav nepieciešama.
Vemlidy vai sofosbuvīra/velpatasvīra/voksilaprevīra devas pielāgošana nav nepieciešama.

Voksilaprevīrs ↔ Cmax 0,96 (0,84; 1,11) ↔ AUC 0,94 (0,84; 1,05) ↔ Cmin 1,02 (0,92; 1,12)

Tenofovīra alafenamīds ↑ Cmax 1,32 (1,17; 1,48) ↑ AUC 1,52 (1,43; 1,61)

7

Zāles pēc terapeitiskajām Ietekme uz zāļu līmeni.a,b

grupām

Vidējā (90% ticamības intervāls)

AUC, Cmax, Cmin attiecība

HIV PRETVĪRUSU LĪDZEKĻI: PROTEĀZES INHIBITORI

Atazanavīrs/kobicistats

Tenofovīra alafenamīds

(300 mg/150 mg perorāli, ↑ Cmax 1,80 (1,48; 2,18)

q.d.)

↑ AUC 1,75 (1,55; 1,98)

Ieteikumi lietošanai kopā ar Vemlidy Vienlaicīga lietošana nav ieteicama.

Tenofovīra alafenamīdsc (10 mg perorāli, q.d.)

Tenofovīrs ↑ Cmax 3,16 (3,00; 3,33) ↑ AUC 3,47 (3,29; 3,67) ↑ Cmin 3,73 (3,54; 3,93)

Atazanavīrs ↔ Cmax 0,98 (0,94; 1,02) ↔ AUC 1,06 (1,01; 1,11) ↔ Cmin 1,18 (1,06; 1,31)

Atazanavīrs/ritonavīrs (300 mg/100 mg perorāli, q.d.)

Kobicistats ↔ Cmax 0,96 (0,92; 1,00) ↔ AUC 1,05 (1,00; 1,09) ↑ Cmin 1,35 (1,21; 1,51) Tenofovīra alafenamīds ↑ Cmax 1,77 (1,28; 2,44) ↑ AUC 1,91 (1,55; 2,35)

Vienlaicīga lietošana nav ieteicama.

Tenofovīra alafenamīdsc (10 mg perorāli, s.d.)

Tenofovīrs ↑ Cmax 2,12 (1,86; 2,43) ↑ AUC 2,62 (2,14; 3,20)

Darunavīrs/kobicistats (800 mg/150 mg perorāli, q.d.)

Atazanavīrs ↔ Cmax 0,98 (0,89; 1,07) ↔ AUC 0,99 (0,96; 1,01) ↔ Cmin 1,00 (0,96; 1,04) Tenofovīra alafenamīds ↔ Cmax 0,93 (0,72; 1,21) ↔ AUC 0,98 (0,80; 1,19)

Vienlaicīga lietošana nav ieteicama.

Tenofovīra alafenamīdsc (25 mg perorāli, q.d.)

Tenofovīrs ↑ Cmax 3,16 (3,00; 3,33) ↑ AUC 3,24 (3,02; 3,47) ↑ Cmin 3,21 (2,90; 3,54)

Darunavīrs ↔ Cmax 1,02 (0,96; 1,09) ↔ AUC 0,99 (0,92; 1,07) ↔ Cmin 0,97 (0,82; 1,15)

Kobicistats ↔ Cmax 1,06 (1,00; 1,12) ↔ AUC 1,09 (1,03; 1,15) ↔ Cmin 1,11 (0,98; 1,25)

8

Zāles pēc terapeitiskajām grupām
Darunavīrs/ritonavīrs (800 mg/100 mg perorāli, q.d.)

Ietekme uz zāļu līmeni.a,b Vidējā (90% ticamības intervāls) AUC, Cmax, Cmin attiecība Tenofovīra alafenamīds ↑ Cmax 1,42 (0,96; 2,09) ↔ AUC 1,06 (0,84; 1,35)

Ieteikumi lietošanai kopā ar Vemlidy Vienlaicīga lietošana nav ieteicama.

Tenofovīra alafenamīdsc (10 mg perorāli, s.d.)

Tenofovīrs ↑ Cmax 2,42 (1,98; 2,95) ↑ AUC 2,05 (1,54; 2,72)

Lopinavīrs/ritonavīrs (800 mg/200 mg perorāli, q.d.)

Darunavīrs ↔ Cmax 0,99 (0,91; 1,08) ↔ AUC 1,01 (0,96; 1,06) ↔ Cmin 1,13 (0,95; 1,34) Tenofovīra alafenamīds ↑ Cmax 2,19 (1,72; 2,79) ↑ AUC 1,47 (1,17; 1,85)

Vienlaicīga lietošana nav ieteicama.

Tenofovīra alafenamīdsc (10 mg perorāli, s.d.)

Tenofovīrs ↑ Cmax 3,75 (3,19; 4,39) ↑ AUC 4,16 (3,50; 4,96)

Lopinavīrs

↔ Cmax 1,00 (0,95; 1,06)

↔ AUC 1,00 (0,92; 1,09)

↔ Cmin 0,98 (0,85; 1,12)

Tipranavīrs/ritonavīrs

Mijiedarbība nav pētīta.

Paredzams:

↓ Tenofovīra alafenamīds

HIV PRETVĪRUSU LĪDZEKĻI: INTEGRĀZES INHIBITORI

Dolutegravīrs

Tenofovīra alafenamīds

(50 mg perorāli, q.d.)

↑ Cmax 1,24 (0,88; 1,74)

↑ AUC 1,19 (0,96; 1,48)

Tenofovīra alafenamīdsc

(10 mg perorāli, s.d.)

Tenofovīrs

↔ Cmax 1,10 (0,96; 1,25)

↑ AUC 1,25 (1,06; 1,47)

Vienlaicīga lietošana nav ieteicama.
Vemlidy vai dolutegravīra devas pielāgošana nav nepieciešama.

Dolutegravīrs

↔ Cmax 1,15 (1,04; 1,27)

↔ AUC 1,02 (0,97; 1,08)

↔ Cmin 1,05 (0,97; 1,13)

Raltegravīrs

Mijiedarbība nav pētīta.

Vemlidy vai raltegravīra devas pielāgošana

Paredzams:

nav nepieciešama.

↔ Tenofovīra alafenamīds

↔ Raltegravīrs

HIV PRETVĪRUSU LĪDZEKĻI: NENUKLEOZĪDU REVERSĀS TRANSKRIPTĀZES INHIBITORI

Efavirenzs

Tenofovīra alafenamīds

Vemlidy vai efavirenza devas pielāgošana

(600 mg perorāli, q.d.)

↓ Cmax 0,78 (0,58; 1,05)

nav nepieciešama.

↔ AUC 0,86 (0,72; 1,02)

Tenofovīra alafenamīdsh

(40 mg perorāli, q.d.)

Tenofovīrs

↓ Cmax 0,75 (0,67; 0,86)

↔ AUC 0,80 (0,73; 0,87)

↔ Cmin 0,82 (0,75; 0,89)

Paredzams: ↔ Efavirenzs

9

Zāles pēc terapeitiskajām grupām Nevirapīns
Rilpivirīns (25 mg perorāli, q.d.) Tenofovīra alafenamīds (25 mg perorāli, q.d.)

Ietekme uz zāļu līmeni.a,b Vidējā (90% ticamības intervāls) AUC, Cmax, Cmin attiecība Mijiedarbība nav pētīta. Paredzams: ↔ Tenofovīra alafenamīds ↔ Nevirapīns Tenofovīra alafenamīds ↔ Cmax 1,01 (0,84; 1,22) ↔ AUC 1,01 (0,94; 1,09)
Tenofovīrs ↔ Cmax 1,13 (1,02; 1,23) ↔ AUC 1,11 (1,07; 1,14) ↔ Cmin 1,18 (1,13; 1,23)

Ieteikumi lietošanai kopā ar Vemlidy
Vemlidy vai nevirapīna devas pielāgošana nav nepieciešama.
Vemlidy vai rilpivirīna devas pielāgošana nav nepieciešama.

Rilpivirīns

↔ Cmax 0,93 (0,87; 0,99)

↔ AUC 1,01 (0,96; 1,06)

↔ Cmin 1,13 (1,04; 1,23)

HIV PRETVĪRUSU LĪDZEKĻI: CCR5 RECEPTORU ANTAGONISTS

Maraviroks

Mijiedarbība nav pētīta.

Vemlidy vai maraviroka devas pielāgošana

Paredzams:

nav nepieciešama.

↔ Tenofovīra alafenamīds

↔ Maraviroks

ĀRSTNIECISKO AUGU PIEDEVAS

Asinszāle (Hypericum

Mijiedarbība nav pētīta.

Vienlaicīga lietošana nav ieteicama

perforatum)

Paredzams:

↓ Tenofovīra alafenamīds

PERORĀLIE KONTRACEPCIJAS LĪDZEKĻI

Norgestimāts

Norelgestromīns

Vemlidy vai norgestimāta/etinilestradiola

(0,180 mg/0,215 mg/

↔ Cmax 1,17 (1,07; 1,26)

devas pielāgošana nav nepieciešama.

0,250 mg perorāli, q.d.)

↔ AUC 1,12 (1,07; 1,17)

↔ Cmin 1,16 (1,08; 1,24)

Etinilestradiols

(0,025 mg perorāli, q.d.)

Norgestrels

Tenofovīra alafenamīdsc

↔ Cmax 1,10 (1,02; 1,18) ↔ AUC 1,09 (1,01; 1,18)

(25 mg perorāli, q.d.)

↔ Cmin 1,11 (1,03; 1,20)

Etinilestradiols ↔ Cmax 1,22 (1,15; 1,29) ↔ AUC 1,11 (1,07; 1,16) ↔ Cmin 1,02 (0,93; 1,12)
a Visi mijiedarbības pētījumi veikti veseliem brīvprātīgajiem. b Nav ietekmes: diapazons 70%–143%. c Pētījumā tika izmantota emtricitabīna/tenofovīra alafenamīda fiksētas devas kombinācijas tablete. d Jutīgs CYP3A4 substrāts. e Pētījumā tika izmantota elvitegravīra/kobicistata/emtricitabīna/tenofovīra alafenamīda fiksētas devas kombinācijas
tablete. f Pētījumā tika izmantota emtricitabīna/rilpivirīna/tenofovīra alafenamīda fiksētas devas kombinācijas tablete. g Predominants sofosbuvīra cirkulējošs nukleotīda metabolīts. h Pētījumā tika izmantoti 40 mg tenofovīra alafenamīda un 200 mg emtricitabīna. i Pētījums veikts ar papildu voksilaprevīra 100 mg devu, lai sasniegtu voksilaprevīra koncentrāciju, kāda ir sagaidāma
pacientiem ar HCV infekciju.

4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti

Grūtniecība

Dati par tenofovīra alafenamīda lietošanu sievietēm grūtniecības laikā ir ierobežoti (mazāk par 300 grūtniecības iznākumu) vai nav pieejami. Tomēr dati par lielu skaitu (vairāk kā 1000 grūtniecības

10

iznākumu) sieviešu grūtniecības laikā neuzrāda ne tenofovīra disoproksila fumarāta radītas malformācijas, ne toksisku ietekmi uz augli/jaundzimušo.

Pētījumi ar dzīvniekiem neuzrāda tiešu vai netiešu kaitīgu ietekmi saistītu ar reproduktīvo toksicitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu).

Ja nepieciešams, var apsvērt Vemlidy lietošanu grūtniecības laikā.

Barošana ar krūti

Nav zināms, vai tenofovīra alafenamīds izdalās cilvēka pienā. Pētījumos ar dzīvniekiem novērots, ka tenofovīrs izdalās pienā. Informācija par tenofovīra ietekmi uz jaundzimušajiem/zīdaiņiem nav pietiekama.

Nevar izslēgt risku ar krūti barotam jaundzimušajam/zīdainim, tādēļ Vemlidy lietošana nav ieteicama barošanas ar krūti laikā.

Fertilitāte

Dati par Vemlidy ietekmi uz fertilitāti cilvēkiem nav pieejami. Pētījumi ar dzīvniekiem neuzrāda kaitīgu tenofovīra alafenamīda ietekmi uz fertilitāti.

4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus

Vemlidy neietekmē vai nedaudz ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Pacienti jāinformē, ka Vemlidy lietošanas laikā ir kostatēts reibonis.

4.8. Nevēlamās blakusparādības

Drošuma profila kopsavilkums

Novērtējot nevēlamās blakusparādības, tika izmantoti apkopoti dati par drošumu, kas iegūti 2kontrolētos 3. fāzes pētījumos, kuros 866 ar HBV inficēti pacienti līdz 96. nedēļai (vidējais maskēto pētījuma zāļu iedarbības ilgums bija 104 nedēļas) vienreiz dienā dubultakla pētījuma ietvaros saņēma 25 mg tenofovīra alafenamīda, un uz pēcreģistrācijas pieredzi. Visbiežāk ziņotās nevēlamās blakusparādības bija galvassāpes (12%), slikta dūša (6%) un nogurums (6%). Pēc 96. nedēļas pacienti turpināja saņemt sākotnējo maskēto ārstēšanu vai saņēma zināmas zāles Vemlidy. No 96. nedēļas līdz 120. nedēļai ne dubultaklajā fāzē, ne pacientu grupā, kas saņēma ārstēšanu ar zināmām zālēm Vemlidy, netika identificētas nekādas papildu nevēlamās blakusparādības (skatīt 5.1. apakšpunktu).

Nevēlamo blakusparādību kopsavilkums tabulas veidā

Lietojot tenofovīra alafenamīdu pacientiem ar hronisku hepatītu B, tika novērotas tālāk minētās nevēlamās blakusparādības (2. tabula). Nevēlamās blakusparādības norādītas saskaņā ar orgānu sistēmu klasifikāciju un sastopamības biežumu, pamatojoties uz 96. nedēļas analīzi. Sastopamības biežums definēts šādi: ļoti bieži (≥1/10), bieži (≥1/100 līdz <1/10) vai retāk (≥1/1 000 līdz <1/100).

2. tabula. Nevēlamās blakusparādības, lietojot tenofovīra alafenamīdu

Orgānu sistēmu klasifikācija

Sastopamības biežums Nevēlamā blakusparādība

Nervu sistēmas traucējumi

Ļoti bieži

Galvassāpes

Bieži

Reibonis

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi

Bieži

Caureja, vemšana, slikta dūša, sāpes vēderā, vēdera uzpūšanās, flatulence

Aknu un/vai žults izvades sistēmas traucējumi

Bieži

Paaugstināts ALAT līmenis

11

Orgānu sistēmu klasifikācija

Sastopamības biežums Nevēlamā blakusparādība

Ādas un zemādas audu bojājumi

Bieži Retāk

Izsitumi, nieze Angioedēma1, nātrene1

Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi

Bieži

Artralģija

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā

Bieži

Nogurums

1 Šo nevēlamo blakusparādību konstatēja pēcreģistrācijas novērošanas laikā, lietojot tenofovīra alafenamīdu saturošas zāles.

Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām

Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.

4.9. Pārdozēšana

Ja notiek pārdozēšana, jāuzrauga, vai pacientam nerodas toksicitātes pazīmes (skatīt 4.8. apakšpunktu).

Vemlidy pārdozēšanas gadījumā jānodrošina parastā balstterapija, tostarp pacienta klīniskā stāvokļa novērošana un dzīvībai svarīgo pazīmju kontrolēšana.

Tenofovīru no organisma var efektīvi izvadīt, veicot hemodialīzi (izvadīšanas attiecība ir aptuveni 54%). Nav zināms, vai tenofovīru var izvadīt, veicot peritoneālo dialīzi.

5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: sistēmiski lietojamie pretvīrusu līdzekļi; nukleozīdie un nukleotīdie reversās transkriptāzes inhibitori; ATĶ kods: J05AF13.
Darbības mehānisms
Tenofovīra alafenamīds ir tenofovīra (2’-dezoksiadenozīna monofosfāta analoga) fosfonamidāta priekšzāles. Pasīvās difūzijas ceļā un ar transportproteīnu OATP1B1 un OATP1B3, kas nodrošina uzņemšanu aknās, tenofovīra alafenamīds spēj iekļūt galvenokārt hepatocītos. Tenofovīra alafenamīds karboksilesterāzes-1 ietekmē hepatocītos tiek metabolizēts līdz tenofovīram. Pēc tam intracelulāras fosforilācijas rezultātā tenofovīrs pārveidojas par farmakoloģiski aktīvu metabolītu tenofovīra difosfātu. Ar HBV reversās transkriptāzes palīdzību iekļaujoties vīrusa DNS, tenofovīra difosfāts nomāc HBV replikāciju, tādējādi pārtraucot DNS ķēdi.
Tenofovīra iedarbība ir specifiska pret B hepatīta vīrusu un cilvēka imūndeficīta vīrusu (HIV-1 un HIV-2). Tenofovīra difosfāts ir vājš zīdītāju DNS polimerāzes, tostarp mitohondriju DNS γ polimerāzes, inhibitors. Vairākās pārbaudēs, tostarp mitohondriju DNS analīzēs, netika iegūti pierādījumi par mitohondriju toksicitāti in vitro.
Pretvīrusu aktivitāte
Tenofovīra alafenamīda pretvīrusu aktivitāte HepG2 šūnās tika novērtēta pret HBV klīnisko izolātu paneli, kurā pārstāvēti A–H genotipi. Tenofovīra alafenamīda EC50 robežvērtības (50% efektīvā

12

koncentrācija) ir no 34,7 līdz 134,4 nM, un vidējā EC50 vērtība — 86,6 nM. CC50 (50% citotoksiskā koncentrācija) HepG2 šūnās bija >44400 nM.
Rezistence
Kontrolētā pētījumā tika veikta sākotnējā stāvokļa un ārstēšanas ar HBV izolātiem rezultātu salīdzinošā sekvencanalīze pacientiem, kuri lieto Vemlidy un kuriem: tika novērots viroloģisks uzliesmojums (2 secīgi apmeklējumi ar HBV DNS ≥69 IU/ml, bet iepriekš <69 IU/ml, vai 1,0 log10 vai lielāku HBV DNS pieaugumu, salīdzinot ar zemāko līmeni), vai 96. nedēļā, vai priekšlaicīgas zāļu lietošanas pārtraukšanas laikā 24. nedēļā, vai pēc tās, HBV DNS līmenis bija ≥69 IU/ml. 48. nedēļā veiktajās analīzēs (N = 20) un 96. nedēļā veiktajās analīzēs (N = 72) šiem izolātiem netika novēroti nekādi aminoskābju aizvietotāji saistībā ar rezistanci pret Vemlidy (genotipiskās un fenotipiskās analīzes).
Krusteniskā rezistence Tenofovīra alafenamīda pretvīrusu aktivitāte tika novērtēta pret to izolātu paneli, kas HepG2 šūnās satur nukleoz(t)īda reversās transkriptāzes inhibitoru mutācijas. HBV izolāti ar rtV173L, rtL180M un rtM204V/I substitūcijām ir saistīti ar lamivudīna rezistenci, bet jutīgums pret tenofovīra alafenamīdu ir saglabāts (<2-kārtīgas EC50 izmaiņas). HBV izolāti ar rtL180M, rtM204V un rtT184G, rtS202G vai rtM250V substitūcijām ir saistīti ar entekavīra rezistenci, bet jutīgums pret tenofovīra alafenamīdu ir saglabāts. HBV izolāti ar rtA181T, rtA181V vai rtN236T substitūcijām ir saistīti ar adefovīra rezistenci, bet jutīgums pret tenofovīra alafenamīdu ir saglabāts. Tomēr HBV izolātiemar rtA181V un rtN236T, novēroja samazinātu jutību pret tenofovīra alafenamīdu (3,7-kārtīgas EC50 izmaiņas). Šo substitūciju klīniskā nozīme nav zināma.
Klīniskie dati
Dati par Vemlidy drošumu un efektivitāti, lietojot pacientiem ar hronisku B hepatītu, tiek pamatoti ar 48 un 96 nedēļu datiem, kas iegūti divos randomizētos, dubultmaskētos, aktīvi kontrolētos pētījumos: GS-US-320-0108 („108. pētījums“) un GS-US-320-0110 („110. pētījums“). Vemlidy drošumu apstiprina arī apkopotie 108. un 110. pētījuma dati par pacientiem, kuri no 96. nedēļas līdz 120. nedēļai turpināja saņemt maskēto ārstēšanu, un papildu dati par pacientiem 108. un 110. pētījuma atklātajā fāzē no 96. nedēļas līdz 120. nedēļai (N = 361 turpināja lietot Vemlidy; N = 180 no tenofovīra disoproksila fumarāta 96. nedēļā pārgāja uz Vemlidy).
108. pētījumā HBeAg negatīvi pacienti ar kompensētu aknu darbību, kas iepriekš nebija saņēmuši pretvīrusa ārstēšanu, un pacienti, kas iepriekš bija ārstēti, tika randomizēti attiecībā 2:1, lai saņemtu Vemlidy (25 mg; N = 285) vienreiz dienā vai tenofovīra disoproksila fumarātu (300 mg; N = 140) vienreiz dienā. Pacientu vidējais vecums bija 46 gadi, 61% pacientu bija vīrieši, 72% bija aziātu rases, 25% bija baltās rases un 2% (8 pacienti) bija melnās rases. 24%, 38% un 31% pacientu bija attiecīgi HBV genotips B, C un D. 21% pacientu iepriekš tika ārstēti (agrāk lietoja perorālus pretvīrusu līdzekļus, tostarp entekavīru (N = 41), lamivudīnu (N = 42), tenofovīra disoproksila fumarātu (N = 21) vai citus līdzekļus (N = 18)). Sākotnēji vidējais HBV DNS līmenis plazmā bija 5,8 log10 SV/ml, vidējais ALAT līmenis serumā bija 94 v/l, savukārt 9% pacientu anamnēzē bija aknu ciroze.
110. pētījumā HBeAg pozitīvi pacienti ar kompensētu aknu darbību, kas iepriekš nebija saņēmuši pretvīrusa ārstēšanu, un pacienti, kas iepriekš tika ārstēti, tika randomizēti attiecībā 2:1, lai saņemtu Vemlidy (25 mg; N = 581) vienreiz dienā vai tenofovīra disoproksila fumarātu (300 mg; N = 292) vienreiz dienā. Pacientu vidējais vecums bija 38 gadi, 64% pacientu bija vīrieši, 82% bija aziātu rases, 17% bija baltās rases un <1% (5 pacienti) bija melnās rases. 17%, 52% un 23% pacientu bija attiecīgi HBV genotips B, C un D. 26% pacientu iepriekš tika ārstēti (agrāk lietoja perorālus pretvīrusu līdzekļus, tostarp adefovīru (N = 42), entekavīru (N = 117), lamivudīnu (N = 84), telbivudīnu (N = 25), tenofovīra disoproksila fumarātu (N = 70) vai citus līdzekļus (N = 17)). Sākotnēji vidējais HBV DNS līmenis plazmā bija 7,6 log10 SV/ml, vidējais ALAT līmenis serumā bija 120 v/l, savukārt 7% pacientu anamnēzē bija aknu ciroze.
13

Abos pētījumos primārais mērķa kritērijs bija pacientu daļa ar HBV DNS līmeni plazmā zemāku par 29 IU/ml 48. nedēļā. Salīdzinot ar tenofovīra disoproksila fumarātu, Vemlidy atbilst līdzvērtīgas efektivitātes kritērijiem, sasniedzot HBV DNS līmeni, kas ir zemāks par 29 IU/ml.

Ārstēšanas rezultāti 108. pētījuma un 110. pētījuma 48. nedēļā ir apkopoti 3. un 4. tabulā.

3. tabula. HBV DNS efektivitātes parametri 48. nedēļāa

108. pētījums (HBeAg negatīvi) 110. pētījums (HBeAg pozitīvi)

Vemlidy (N = 285)

TDF (N = 140)

Vemlidy (N = 581)

TDF (N = 292)

HBV DNA <29 SV/mL Ārstēšanas atšķirībab

94%

93%

64%

67%

1,8% (95% CI = -3,6% līdz 7,2%) -3,6% (95% CI = -9,8% līdz 2,6%)

HBV DNA ≥29 SV/mL

2%

3%

31%

30%

Sākotnējais HBV DNS < 7 log10 SV/ml ≥ 7 log10 SV/ml
Sākotnējais HBV DNS < 8 log10 SV/ml ≥ 8 log10 SV/ml
Ar nukleozīdiem iepriekš neārstēti pacientic Ar nukleozīdiem ārstēti pacienti

96% (221/230) 85% (47/55)
N/A
94% (212/225) 93% (56/60)

92% (107/116)

N/A

96% (23/24)

N/A

82% (254/309)

43% (117/272)

93% (102/110) 68% (302/444) 93% (28/30) 50% (69/137)

N/A
82% (123/150) 51% (72/142)
70% (156/223) 57% (39/69)

Nav datu par viroloģisko iznākumu 48. nedēļā

4%

4%

5%

3%

Pārtraukta pētījuma zāļu

lietošana, jo netika novērota

0

0

<1%

0

to efektivitāte

Pārtraukta pētījuma zāļu

lietošana nevēlamas

1%

1%

1%

1%

blakusparādības vai nāves dēļ

Pārtraukta pētījuma zāļu lietošana citu iemeslu dēļd

2%

3%

3%

2%

Trūkst datu par laika logu, bet pētījuma zāles tika lietotas

<1%

1%

<1%

0

N/A = nav attiecināms

TDF = tenofovīra disoproksila fumarāts

a Trūkst datu = ārstēšanas neveiksme.

b Koriģēts, ņemot vērā sākotnējās HBV DNS līmeņu plazmā kategorijas un perorālas vīrusa ārstēšanas statusu.

c Iepriekš neārstēti pacienti saņēma perorālu pretvīrusu terapiju < 12 nedēļas, lietojot nukleozīdu vai nukleotīdu analogu

preparātu, tostarp tenofovīra dizoproksila fumarātu vai tenofovīra alafenamīdu.

d Iekļauti pacienti, kuri pārtrauca pētījuma zāļu lietošanu tādu iemeslu dēļ, kas nebija saistīti ar nevēlamām

blakusparādībām (NB), nāvi, vai arī tādēļ, ka netika novērota zāļu efektivitāte, piemēram, tika atsaukta informētā

piekrišana, tika pārtraukta novērošana utt.

4. tabula. Papildu efektivitātes parametri 48. nedēļāa

ALAT Normalizēts ALAT līmenis (centrālā laboratorija)b Normalizēts ALAT līmenis (AASLD)c
Seroloģija HBeAg samazinājums/serokonversijad
HBsAg samazinājums/serokonversija
N/A = nav attiecināms TDF = tenofovīra disoproksila fumarāts a Trūkst datu = ārstēšanas neveiksme.

108. pētījums (HBeAg negatīvi)

Vemlidy (N = 285)

TDF (N = 140)

83%

75%

50%

32%

N/A

N/A

0/0

0/0

110. pētījums (HBeAg pozitīvi)

Vemlidy (N = 581)

TDF (N = 292)

72% 45%
14%/10% 1%/1%

67% 36%
12%/8% <1%/0

14

b ALAT normalizēšanas analīzē izmantotajā populācijā tika ietverti tikai tie pacienti, kuriem centrālajā laboratorijā sākotnēji tika noteikta ALT normas augšējā robeža (NAR). Centrālās laboratorijas ALAT līmeņa NAR rādītāji ir šādi: ≤ 43 v/l no 18 līdz < 69 gadus veciem vīriešiem un ≤ 35 v/l ≥ 69 gadus veciem vīriešiem; ≤ 34 v/l 18 līdz < 69 gadus vecām sievietēm un ≤ 32 v/l ≥ 69 gadus vecām sievietēm.
c ALAT normalizēšanas analīzē izmantotajā populācijā tika ietverti tikai tie pacienti, kuriem Amerikas Aknu slimību pētījumu apvienībā (American Association of the Study of Liver Diseases — AASLD) sākotnēji tika noteikta ALAT normas augšējā robeža (NAR) (> 30 v/l vīriešiem un > 19 v/l sievietēm).
d. Seroloģijas analīzē izmantotajā populācijā tika ietverti tikai tie pacienti, kuriem sākotnēji bija antigēna (HBeAg) pozitīvi, antivielu (HBeAb) negatīvi vai trūkstoši paraugi.

Pieredze pēc 108. un 110. pētījuma 48. nedēļas 96. nedēļā vīrusu nomākums, kā arī bioķīmiskā un seroloģiskā atbildes reakcija tika nodrošināta, turpinot ārstēšanu ar tenofovīra alafenamīdu (skatīt 5. tabulu).
5. tabula. HBV DNS un papildu efektivitātes parametri 96. nedēļāa

108. pētījums (HBeAg negatīvi)

110. pētījums (HBeAg pozitīvi)

Vemlidy (N = 285)

TDF (N = 140)

Vemlidy (N = 581)

TDF (N = 292)

HBV DNS < 29 SV/ml

90%

91%

73%

75%

Sākotnējais HBV DNS

< 7 log10 SV/ml

90% (207/230) 91% (105/116)

N/A

N/A

≥ 7 log10 SV/ml

91% (50/55)

92% (22/24)

Sākotnējais HBV DNS < 8 log10 SV/ml ≥ 8 log10 SV/ml

N/A

N/A

84% (260/309) 60% (163/272)

81% (121/150) 68% (97/142)

Ar nukleozīdiem iepriekš neārstēti pacientib
Ar nukleozīdiem ārstēti pacienti

90% (203/225) 90% (54/60)

92% (101/110) 87% (26/30)

75% (331/444) 67% (92/137)

75% (168/223) 72% (50/69)

ALAT

Normalizēts ALAT (Centrālā

81%

71%

75%

68%

laboratorija)c

Normalizēts ALAT (AASLD)d

50%

40%

52%

42%

Seroloģija HBeAg samazinājums / serokonversijae
HBsAg samazinājum / serokonversija

N/A

N/A

22% / 18%

18% / 12%

<1% / <1%

0/0

1% / 1%

1% / 0

N/A = nav attiecināms TDF = tenofovīra disoproksila fumarāts a Trūkst datu = ārstēšanas neveiksme. b Iepriekš neārstēti pacienti saņēma perorālu pretvīrusu terapiju < 12 nedēļas, lietojot nukleozīdu vai nukleotīdu analogu
preparātu, tostarp tenofovīra dizoproksila fumarātu vai tenofovīra alafenamīdu. c ALAT normalizēšanas analīzē izmantotajā populācijā tika ietverti tikai tie pacienti, kuriem centrālajā laboratorijā
sākotnējais ALAT līmenis pārsniedza NAR. Centrālās laboratorijas ALAT līmeņa NAR rādītāji ir šādi: ≤ 43 v/l no 18 līdz < 69 gadus veciem vīriešiem un ≤ 35 v/l ≥ 69 gadus veciem vīriešiem; ≤ 34 V/l 18 līdz < 69 gadus vecām sievietēm un ≤ 32 v/l ≥ 69 gadus vecām sievietēm. d ALAT normalizēšanas analīzē izmantotajā populācijā tika ietverti tikai tie pacienti, kuriem AASLD sākotnēji tika noteikts ALAT līmenis, kas pārsniedza normas augšējo robežu (NAR) (>30 v/l vīriešiem un >19 v/l sievietēm). e Seroloģijas analīzē izmantotajā populācijā tika ietverti tikai tie pacienti, kuriem sākotnēji bija antigēna (HBeAg) pozitīvi, antivielu (HBeAb) negatīvi vai trūkstoši paraugi.

Izmaiņas kaulu minerālvielu blīvuma rādītājos Abos pētījumos tenofovīra alafenamīda lietošana tika saistīta ar mazāku vidējā kaulu minerālvielu blīvuma samazinājumu (KMB, saskaņā ar gūžas kaula un mugurkaula duālās enerģijas rentgena absorbciometrijas [DXA] analīzes datiem), salīdzinot ar datiem par tenofovīra disoproksila fumarātu pēc 96 ārstēšanas nedēļām.

Pacientiem, kuriem pēc 96. nedēļas tika turpināta maskētā ārstēšana, KMB vidējās procentuālās izmaiņas katrā grupā 120. nedēļā bija līdzīgas tām, kas tika konstatētas 96. nedēļā. Abu pētījumu atklātajā fāzē KMB vidējās procentuālās izmaiņas no 96. līdz 120 nedēļai bija +0,6% mugurkaulam un 0% gūžas kaulam pacientiem, kuri turpināja lietot Vemlidy, salīdzinot ar +1,7% mugurkaulam un
15

+0,6% gūžas kaulam pacientiem, kuri 96. nedēļā pārgāja no tenofovīra disoproksla fumarāta uz Vemlidy.
Izmaiņas nieru darbības rādītājos Abos pētījumos tenofovīra alafenamīda lietošana tika saistīta ar mazāku ietekmi uz nieru drošuma rādītājiem (pēc Kokrofta-Golta metodes aprēķinātā CrCl mazāks vidējais samazinājums un retinolu saistošā proteīna un kreatinīna attiecības urīnā un bēta 2 mikroglobulīna un kreatinīna attiecības urīnā mazāks vidējais procentuālais pieaugums), salīdzinot ar datiem par tenofovīra disoproksila fumarātu pēc 96 ārstēšanas nedēļām (skatīt arī 4.4. apakšpunktu).
Pacientiem, kuriem pēc 96. nedēļas tika turpināta maskētā ārstēšana 108. un 110. pētījumā, nieru laboratorisko rādītāju vērtību izmaiņas katrā grupā, salīdzinot ar sākotnējo stāvokli, 120. nedēļā bija līdzīgas tām, kas tika konstatētas 96. nedēļā. 108. un 110. pētījuma atklātajā fāzē vidējās (±SD) seruma kreatinīna izmaiņas no 96. nedēļas līdz 120. nedēļai bija -0,002 (0,10) mg/100 ml pacientiem, kuri turpināja lietot Vemlidy, salīdzinot ar -0,008 (0,09) mg/100 ml pacientiem, kuri 96. nedēļā pārgāja no tenofovīra disoproksila fumarāta uz Vemlidy. Atklātajā fāzē vidējās izmaiņas aprēķinātajā glomerulārās filtrācijas ātrumā no 96. nedēļas līdz 120. nedēļai bija -0,6 ml/min pacientiem, kuri turpināja lietot Vemlidy, salīdzinot ar +1,8 ml/min pacientiem, kuri 96. nedēļā pārgāja no tenofovīra disoproksila fumarāta uz Vemlidy.
Pediatriskā populācijā
Eiropas Zāļu aģentūra atliek pienākumu iesniegt pētījumu rezultātus Vemlidy vienā vai vairākās pediatriskās populācijas apakšgrupās hroniska B hepatīta ārstēšanai (informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2. un 5.2. apakšpunktā).
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Uzsūkšanās
Pieaugušiem pacientiem ar hronisku B hepatītu, perolāli lietojot Vemlidy tukšā dūšā, maksimālā tenofovīra alafenamīda koncentrācija plazmā tika novērotā 0,48 stundas pēc devas lietošanas. Vadoties pēc 3. fāzes populācijas farmakokinētikas analīzes datiem pacientiem ar hronisku B hepatītu, tenofovīra alafenamīda (n = 698) un tenofovīra (n = 856) vidējā AUC0-24 vērtība līdzsvara koncentrācijā bija attiecīgi 0,22 un 0,32 µg•h/ml. Tenofovīra alafenamīda un tenofovīra Cmax vērtība līdzsvara koncentrācijā bija attiecīgi 0,18 un 0,02 µg/ml. Attiecībā uz zāļu lietošanu tukšā dūšā, lietojot vienu Vemlidy devu kopā ar augsta tauku satura maltīti, tika novērota tenofovīra alafenamīda iedarbības palielināšanās par 65%.
Izkliede
Klīniskajos pētījumos paņemtajos paraugos ar cilvēka plazmas olbaltumvielām saistījās apmēram 80% tenofovīra alafenamīda. Ar cilvēka plazmas olbaltumvielām saistījās mazāk nekā 0,7% tenofovīra, un šī saistīšanās nav atkarīga no koncentrācijas diapazonā 0,01–25 μg/ml.
Biotransformācija
Metabolisms ir galvenais tenofovīra alafenamīda eliminācijas ceļš cilvēka organismā; tādā veidā eliminējas >80% no perorāli lietotas devas. In vitro pētījumos pierādīts, ka tenofovīra alafenamīds A katepsīna ietekmē perifēro asiņu mononukleārajās šūnās (PAMŠ) un makrofāgos, kā arī karboksilesterāzes-1 ietekmē hepatocītos, tiek metabolizēts līdz tenofovīram (galvenais metabolīts). In vivo šūnās notiek tenofovīra alafenamīda hidrolīze, veidojoties tenofovīram (galvenais metabolīts), kura fosforilācijas rezultātā veidojas aktīvais metabolīts tenofovīra difosfāts.
In vitro tenofovīra alafenamīdu nemetabolizē CYP1A2, CYP2C8, CYP2C9, CYP2C19 vai CYP2D6. Tenofovīra alafenamīdu minimāli metabolizē CYP3A4.
16

Eliminācija
Tenofovīra alafenamīds tiek izvadīts galvenokārt caur nierēm; <1% no lietotās devas izdalās ar urīnu. Tenofovīra alafenamīds tiek izvadīts galvenokārt pēc metabolizēšanas līdz tenofovīram. Tenofovīra alafenamīda un tenofovīra vidējais koncentrācijas plazmā eliminācijas pusperiods ir attiecīgi no 0,51 līdz 32,37 stundām. Tenofovīrs no organisma izvadās caur nierēm, gan ar glomerulārās filtrācijas, gan aktīvas tubulārās sekrēcijas starpniecību.
Linearitāte/nelinearitāte
Tenofovīra alafenamīda iedarbība ir proporcionāla devai, ja devas diapazons ir no 8 līdz 125 mg.
Farmakokinētika īpašām populācijām
Vecums, dzimums un etniskā piederība Nav konstatētas klīniski nozīmīgas farmakokinētikas atšķirības atkarībā no vecuma vai etniskās piederības. No dzimuma atkarīgas farmakokinētikas atšķirības netika uzskatītas par klīniski nozīmīgām.
Aknu darbības traucējumi Pacientiem ar smagiem aknu funkciju traucējumiem kopējā tenofovīra alafenamīda vai tenofovīra koncentrācija plazmā ir zemāka par koncentrāciju cilvēkiem ar normālu aknu darbību. Pacientiem ar smagiem aknu funkciju traucējumiem, koriģējot līmeni pēc saistīšanās ar olbaltumvielām, nesaistītā (tīrā) tenofovīra alafenamīda koncentrācija plazmā, bija līdzīga koncentrācijai cilvēkiem ar normālu aknu darbību.
Nieru darbības traucējumi Pētījumos ar tenofovīra alafenamīdu nav konstatētas klīniski nozīmīgas atšķirības tenofovīra alafenamīda vai tenofovīra farmakokinētikas rādītājos veseliem cilvēkiem un pacientiem ar smagiem nieru darbības traucējumiem (aprēķinātais CrCl >15, bet <30 ml/min).
Pediatriskā populācijā Tenofovīra alafenamīda un tenofovīra farmakokinētiskās īpašības tika novērtētas ar HIV-1 inficētiem un iepriekš neārstētiem pusaudžiem, kas tenofovīra alafenamīdu (10 mg) lietoja kopā ar elvitegravīru, kobicistatu un emtricitabīnu fiksētas devas kombinētas tabletes (E/C/F/TAF; Genvoya) veidā. Ar HIV-1 inficētiem pusaudžiem un pieagušajiem netika novērotas klīniski nozīmīgas tenofovīra alafenamīda vai tenofovīra farmakokinētisko īpašību atšķirības.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Neklīniskos pētījumos ar žurkām un suņiem tika atklāts, ka galvenie toksicitātes mērķorgāni ir kauli un nieres. Toksiskā ietekme uz kauliem tika novērota kā samazināts kaulu minerālvielu blīvums žurkām un suņiem, kad tenofovīra iedarbība bija vismaz četras reizes lielāka par to, kāda paredzama pēc tenofovīra alafenamīda lietošanas. Suņiem pēc tenofovīra alafenamīda un tenofovīra iedarbības, kas bija attiecīgi apmēram 4–17 reizes lielāka par to, kāda paredzama pēc tenofovīra alafenamīda lietošanas, novēroja minimālu histiocītu infiltrāciju acīs.
Konvencionālajos genotoksicitātes testos tenofovīra alafenamīdam netika konstatēta mutagenitāte vai klastogenitāte.
Pēc tenofovīra alafenamīda lietošanas tenofovīra iedarbība ir mazāka nekā pēc tenofovīra dizoproksila fumarāta lietošanas, tādēļ kancerogenitātes pētījumi un perinatālais un postnatālais pētījums ar žurkām veikts tikai ar tenofovīra disoproksila fumarātu. Standartpētījumos iegūtie dati par tenofovīra disoproksila (kā fumarāta) vai tenofovīra alafenamīda iespējamu kancerogenitāti un toksisku ietekmi uz reproduktivitāti un attīstību neliecina par īpašu risku cilvēkiem. Reproduktīvās toksicitātes pētījumi žurkām un trušiem neuzrādīja ietekmi uz pārošanās, auglības, grūsnības vai augļa parametriem. Tomēr perinatālās un postnatālās toksicitātes pētījumā tenofovīra disoproksila fumarāts mazināja mazuļu
17

dzīvotspējas indeksu un ķermeņa masu, lietojot mātītēm toksiskas devas. Ilgstošā perorālas lietošanas kancerogenitātes pētījumā ar pelēm tika atklāta neliela divpadsmitpirkstu zarnas audzēju sastopamība, ko saistīja ar augsto lokālo koncentrāciju kuņģa-zarnu traktā, lietojot devu 600 mg/kg/dienā. Audzēja veidošanās mehānisms nav zināms, tādēļ iespējama saistība ar cilvēka veselību nav noteikta.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA 6.1. Palīgvielu saraksts Tabletes kodols Laktozes monohidrāts Mikrokristāliskā celuloze (E460(i)) Kroskarmelozes nātrija sāls (E468) Magnija stearāts (E470b) Apvalks Polivinilspirts (E1203) Titāna dioksīds (E171) Makrogols (E1521) Talks (E553b) Dzeltenais dzelzs oksīds (E172) 6.2. Nesaderība Nav piemērojama. 6.3. Uzglabāšanas laiks 4 gadi. 6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi Uzglabāt oriģinālajā iepakojumā, lai pasargātu no mitruma. Uzglabāt cieši noslēgtā pudelē. 6.5. Iepakojuma veids un saturs Vemlidy tabletes ir iepakotas augsta blīvuma polietilēna (ABPE) pudelē ar bērniem neatveramu polipropilēna aizdari ar vītni, kas no iekšpuses klāta ar indukcijas aktivētu alumīnija folijas pārklājumu. Katrā pudelē ir silikagēla mitruma absorbents un poliestera gredzens. Pieejami šāda lieluma iepakojumi: kartona kastītes, kurās ir 1 pudele ar 30 apvalkotām tabletēm, un kartona kastītes, kurās ir 90 (3 pudeles x 30) apvalkotās tabletes. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami. 6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
18

7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Gilead Sciences Ireland UC Carrigtohill County Cork, T45 DP77 Īrija 8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/16/1154/001 EU/1/16/1154/002 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 2017. 09. janvārī 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
19

II PIELIKUMS A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS
NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ
DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
20

A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI Ražotāja(-u), kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese Gilead Sciences Ireland UC IDA Business & Technology Park Carrigtohill County Cork ĪRIJA
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI
Zāles ar parakstīšanas ierobežojumiem (skatīt I pielikumu: zāļu apraksts, 4.2. apakšpunkts).
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS • Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē. Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāiesniedz šo zāļu pirmais periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums 6 mēnešu laikā pēc reģistrācijas apliecības piešķiršanas.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
• Riska pārvaldības plāns (RPP) Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP. Atjaunināts RPP jāiesniedz: • pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; • ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna
informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
21

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
22

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
23

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA UN UZ TIEŠĀ IEPAKOJUMA PUDELES UN KASTĪTES MARĶĒJUMS
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Vemlidy 25 mg apvalkotās tabletes Tenofovir alafenamide
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra apvalkotā tablete satur tenofovīra alafenamīda fumarātu, kas atbilst 25 mg tenofovīra alafenamīda.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Satur laktozes monohidrātu. Sīkāku informāciju skatīt lietošanas instrukcijā.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 30 apvalkotās tabletes. 90 (3 pudeles x 30) apvalkotās tabletes.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai. Nenorīt mitruma absorbentu.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz
24

9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt oriģinālajā iepakojumā, lai pasargātu no mitruma. Uzglabāt cieši noslēgtā pudelē.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Gilead Sciences Ireland UC Carrigtohill County Cork, T45 DP77 Īrija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/16/1154/001 30 apvalkotās tabletes EU/1/16/1154/002 90 (3 pudeles x 30) apvalkotās tabletes.
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Vemlidy [Tikai ārējais iepakojums]
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: {numurs} SN: {numurs} NN: {numurs}
25

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
26

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Vemlidy 25 mg apvalkotās tabletes. Tenofovir alafenamide
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Jūs varat palīdzēt, ziņojot par jebkādām novērotajām blakusparādībām. Par to, kā ziņot par blakusparādībām, skatīt 4. punkta beigās.
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī
uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt:
1. Kas ir Vemlidy un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Vemlidy lietošanas 3. Kā lietot Vemlidy 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Vemlidy 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Vemlidy un kādam nolūkam to lieto
Vemlidy satur aktīvo vielu tenofovīra alafenamīdu. Tās ir pretvīrusu zāles, kas zināmas kā nukleotīdu reversās transkriptāzes inhibitors (NtRTI).
Vemlidy lieto hroniska (ilgstoša) B hepatīta ārstēšanai pieaugušajiem un pusaudžiem, sākot no 12 gadu vecuma, ja viņu ķermeņa masa ir vismaz 35 kg. B hepatīts ir infekcija, kas skar aknas, un to izraisa B hepatīta vīruss. Pacientiem, kuri ir slimi ar B hepatītu, Vemlidy lieto, lai, apturot vīrusa vairošanos, kontrolētu infekciju.
2. Kas Jums jāzina pirms Vemlidy lietošanas
Nelietojiet Vemlidy šādos gadījumos:
• ja Jums ir alerģija pret tenofovīra alafenamīdu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu.
 Ja iepriekš minētais norādījums attiecas uz Jums, nelietojiet Vemlidy un nekavējoties pastāstiet par to ārstam.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
• Uzmanieties, lai neinficētu ar B hepatīta vīrusu citas personas. Risks inficēt citas personas saglabājas arī tad, ja tiek lietotas šīs zāles. Vemlidy nenovērš risku inficēt citas personas ar B hepatīta vīrusu dzimumkontakta ceļā vai ar asinīm. Ievērojiet piesardzības pasākumus, lai izvairītos no citu cilvēku inficēšanas. Pārrunājiet ar ārstu nepieciešamos piesardzības pasākumus, lai izvairītos no citu personu inficēšanas.
27

• Pastāstiet ārstam, ja Jums ir bijusi aknu slimība. Pacientiem ar aknu slimību, kuri tiek ārstēti ar B hepatīta pretvīrusa zālēm, ir palielināts smagu un potenciāli letālu ar aknu darbību saistītu komplikāciju rašanās risks. Lai uzraudzītu Jūsu aknu darbību, ārsts var Jums veikt asins analīzes.
• Ja Jums ir bijusi nieru slimība vai izmeklējumos ir atklāti nieru darbības traucējumi, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Pirms ārstēšanas un tās laikā Jūsu ārsts var Jums veikt asins analīzes, lai uzraudzītu nieru darbību.
• Konsultējieties ar ārstu, ja esat inficējies arī ar C vai D hepatīta vīrusu. Vemlidy iedarbība nav pārbaudīta pacientiem, kuriem vienlaicīgi ar B hepatīta vīrusu ir arī C vai D hepatīta vīruss.
• Konsultējieties ar ārstu, ja Jums ir arī HIV infekcija. Ja nezināt, vai jums ir arī HIV infekcija, pirms Vemlidy lietošanas B hepatīta vīrusa ārstēšanai, Jūsu ārstam būtu jāpiedāvā Jums veikt HIV analīzes.
 Ja kāds no iepriekš minētajiem apstākļiem attiecas uz jums, pirms Vemlidy lietošanas konsultējieties ar savu ārstu.
Bērni un pusaudži
Nedodiet šīs zāles bērniem, kuri ir jaunāki par 12 gadiem vai kuriem ķermeņa masa ir mazāka par 35 kg. Vemlidy iedarbība bērniem, kuri ir jaunāki par 12 gadiem vai kuriem ķermeņa masa ir mazāka par 35 kg, līdz šim nav pārbaudīta.
Citas zāles un Vemlidy
Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat, pēdējā laikā esat lietojis vai varētu lietot. Iespējama Vemlidy mijiedarbība ar citām zālēm. Tādējādi var mainīties Vemlidy vai citu zāļu daudzums asinīs. Tas var traucēt normālu zāļu darbību vai pastiprināt blakusparādības.
Zāles B hepatīta infekcijas ārstēšanai Vemlidy nedrīkst lietot kopā ar zālēm, kuru sastāvā ir: • tenofovīra alafenamīds; • tenofovīra disoproksila fumarāts; • adefovīra dipivoksils.
Citi zāļu veidi Konsultējieties ar ārstu, ja Jūs lietojat šādas zāles: • antibiotikas, kuras lieto baktēriju infekciju, tostarp tuberkulozes, ārstēšanai:
- rifabutīnu, rifampicīnu vai rifapentīnu; • pretvīrusu līdzekļus, ko lieto HIV ārstēšanai, piemēram:
- ritonavīru vai kobicistata pastiprinātu darunavīru, lopinavīru vai atazanavīru; • pretkrampju līdzekļus, kurus lieto epilepsijas ārstēšanai, piemēram:
- karbamazepīnu, okskarbazepīnu, fenobarbitālu vai fenitoīnu; • augu izcelsmes līdzekļus, ko lieto depresijas un trauksmes ārstēšanai:
- asinszāle (hypericum perforatum); • pretsēnīšu līdzekļus, kurus lieto sēnīšu infekciju ārstēšanai:
- ketokonazolu vai itrakonazolu.
 Pastāstiet ārstam, ja lietojat šīs vai jebkādas citas zāles.
28

Grūtniecība un barošana ar krūti
Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība, vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu.
• Vemlidy lietošanas laikā ievērojiet piesardzības pasākumus, lai neiestātos grūtniecība. Lietojiet efektīvu kontracepcijas metodi. Ja Jums iestājas grūtniecība, nekavējoties informējiet savu ārstu.
• Vemlidy lietošanas laikā nebarojiet bērnu ar krūti. Ieteicams nebarot bērnu ar krūti, lai izvairītos no tenofovīra alafenamīda vai tenofovīra nokļūšanas bērna organismā ar mātes pienu.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana
Vemlidy var izraisīt reiboni. Ja pēc Vemlidy lietošanas jūtat reiboni, nevadiet transportlīdzekli un neapkalpojiet mehānismus.
Vemlidy satur laktozi
Ja ārsts ir teicis, ka Jums ir kāda cukura nepanesība, pirms lietojat šīs zāles, konsultējieties ar ārstu.
3. Kā lietot Vemlidy
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.
Ieteicamā deva ir viena tablete vienu reizi dienā kopā ar uzturu. Ārstēšana jāturpina tik ilgi, cik to noteicis ārsts. Parasti šīs zāles jālieto vismaz 6–12 mēnešus un, iespējams, pat vairākus gadus.
Ja esat lietojis Vemlidy vairāk nekā noteikts
Ja nejauši esat lietojis Vemlidy vairāk par ieteikto devu, Jūs esat pakļauts paaugstinātam šo zāļu iespējamo blakusparādību riskam (skatīt 4. sadaļu, Iespējamās blakusparādības).
Nekavējoties sazinieties ar ārstu vai tuvāko ātrās palīdzības nodaļu. Ņemiet līdzi tablešu pudeli, lai varētu pastāstīt, kādas zāles esat lietojis.
Ja esat aizmirsis lietot Vemlidy
Ir svarīgi neizlaist nevienu Vemlidy devu. Ja esat izlaidis devu, aprēķiniet, cik ilgs laiks ir pagājis kopš pēdējās šo zāļu lietošanas reizes.
• Ja to ievērojat 18 stundu laikā kopš paredzētā Vemlidy lietošanas laika, ieņemiet tableti, cik ātri vien iespējams. Nākamo devu lietojiet ierastajā laikā.
• Ja to ievērojat ne ātrāk kā 18 stundas kopš paredzētā Vemlidy lietošanas laika, nelietojiet nokavēto devu. Nogaidiet un lietojiet nākamo devu paredzētajā laikā. Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto tableti.
Ja 1 stundas laikā pēc Vemlidy lietošanas Jums kļūst slikti (sākas vemšana), lietojiet vēl vienu tableti. Ja vemšana sākas vairāk nekā 1 stundu pēc Vemlidy lietošanas, vēl viena tablete nav jālieto.
Ja pārtraucat lietot Vemlidy
Nepārtrauciet Vemlidy lietošanu, vispirms neapspriežoties ar savu ārstu. Pārtraucot Vemlidy lietošanu, B hepatīts var pasliktināties. Dažiem pacientiem ar progresējošu aknu saslimšanu vai aknu
29

cirozi tādējādi var tikt apdraudēta dzīvība. Vairākus mēnešus pēc Vemlidy lietošanas pārtraukšanas Jums regulāri jāveic veselības pārbaudes un asins analīzes, lai pārbaudītu B hepatīta stāvokli.
• Pirms pārtraucat lietot Vemlidy, konsultējieties ar ārstu neatkarīgi no iemesla, jo īpaši, ja novērojāt jebkādas blakusparādības vai Jums tika atklāta cita slimība.
• Nekavējoties informējiet ārstu par jauniem vai neparastiem simptomiem pēc ārstēšanas pārtraukšanas, it īpaši par simptomiem, ko Jūs saistāt ar B hepatīta infekciju.
• Pirms Vemlidy tablešu lietošanas atsākšanas konsultējieties ar ārstu.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Ļoti biežas blakusparādības (var rasties vismaz 1 no 10 cilvēkiem) • Galvassāpes
Biežas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 10 cilvēkiem) • Caureja • Slikta dūša (vemšana) • Nelabums (slikta dūša) • Reibonis • Sāpes vēderā • Locītavu sāpes (artralģija) • Izsitumi • Nieze • Vēdera uzpūšanās sajūta • Gāzu izdalīšanās • Noguruma sajūta
Retākas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 100 cilvēkiem) • sejas, lūpu, mēles vai rīkles pietūkums (angioedēma) • nātrene (urticaria)
Analīzes var uzrādīt arī šādus rezultātus: • paaugstināts aknu enzīmu (ALAT) līmenis asinīs.
 Ja kāda no šīm blakusparādībām pastiprinās, pastāstiet to ārstam.
Ziņošana par blakusparādībām
Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
30

5. Kā uzglabāt Vemlidy
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz pudeles un kastītes pēc „Der. līdz“. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Uzglabāt oriģinālajā iepakojumā, lai pasargātu no mitruma. Uzglabāt cieši noslēgtā pudelē.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Vemlidy satur
Aktīvā viela ir tenofovīra alafenamīds. Katra Vemlidy apvalkotā tablete satur tenofovīra alafenamīda fumarātu, kas atbilst 25 mg tenofovīra alafenamīda.
Citas sastāvdaļas ir: Tabletes kodols: laktozes monohidrāts, mikrokristāliskā celuloze (E460(i)), kroskarmelozes nātrija sāls (E468), magnija stearāts (E470b).
Apvalks: polivinilspirts (E1203), titāna dioksīds (E171), makrogols (E1521), talks (E553b), dzeltenais dzelzs oksīds (E172).
Vemlidy ārējais izskats un iepakojums
Vemlidy apvalkotās tabletes ir dzeltenas, apaļas formas tabletes ar iespiestu uzrakstu „GSI“ vienā tabletes pusē un „25“ otrā tabletes pusē. Vemlidy ir pieejamas pudelēs pa 30 tabletēm (ar silikagēla mitruma absorbentu, kas jāglabā pudelē, lai aizsargātu tabletes). Silikagēla mitruma absorbents ir ievietots atsevišķā maisiņā vai kārbā, un to nedrīkst norīt.
Pieejami šāda lieluma iepakojumi: kartona kastītes, kurās ir 1 pudele ar 30 apvalkotām tabletēm, un kartona kastītes, kurās ir 90 (3 pudeles x 30) apvalkotās tabletes. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks Gilead Sciences Ireland UC Carrigtohill County Cork, T45 DP77 Īrija
Ražotājs Gilead Sciences Ireland UC IDA Business & Technology Park Carrigtohill County Cork Īrija
31

Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

België/Belgique/Belgien Gilead Sciences Belgium SPRL-BVBA Tél/Tel: + 32 (0) 24 01 35 50

Lietuva Gilead Sciences Poland Sp. z o.o. Tel: + 48 (0) 22 262 8702

България Gilead Sciences Ireland UC Тел.: + 353 (0) 1 686 1888

Luxembourg/Luxemburg Gilead Sciences Belgium SPRL-BVBA Tél/Tel: + 32 (0) 24 01 35 50

Česká republika Gilead Sciences s.r.o. Tel: + 420 910 871 986

Magyarország Gilead Sciences Ireland UC Tel.: + 353 (0) 1 686 1888

Danmark Gilead Sciences Sweden AB Tlf: + 46 (0) 8 5057 1849

Malta Gilead Sciences Ireland UC Tel: + 353 (0) 1 686 1888

Deutschland Gilead Sciences GmbH Tel: + 49 (0) 89 899890-0

Nederland Gilead Sciences Netherlands B.V. Tel: + 31 (0) 20 718 36 98

Eesti Gilead Sciences Poland Sp. z o.o. Tel: + 48 (0) 22 262 8702

Norge Gilead Sciences Sweden AB Tlf: + 46 (0) 8 5057 1849

Ελλάδα Gilead Sciences Ελλάς Μ.ΕΠΕ. Τηλ: + 30 210 8930 100

Österreich Gilead Sciences GesmbH Tel: + 43 1 260 830

España Gilead Sciences, S.L. Tel: + 34 91 378 98 30

Polska Gilead Sciences Poland Sp. z o.o. Tel.: + 48 (0) 22 262 8702

France Gilead Sciences Tél: + 33 (0) 1 46 09 41 00

Portugal Gilead Sciences, Lda. Tel: + 351 21 7928790

Hrvatska Gilead Sciences Ireland UC Tel: + 353 (0) 1 686 1888

România Gilead Sciences Ireland UC Tel: + 353 (0) 1 686 1888

Ireland Gilead Sciences Ireland UC Tel: +353 (0) 214 825 999

Slovenija Gilead Sciences Ireland UC Tel: + 353 (0) 1 686 1888

Ísland Gilead Sciences Sweden AB Sími: + 46 (0) 8 5057 1849

Slovenská republika Gilead Sciences Slovakia s.r.o. Tel: + 421 232 121 210

Italia Gilead Sciences S.r.l. Tel: + 39 02 439201

Suomi/Finland Gilead Sciences Sweden AB Puh/Tel: + 46 (0) 8 5057 1849

32

Κύπρος Gilead Sciences Ελλάς Μ.ΕΠΕ. Τηλ: + 30 210 8930 100
Latvija Gilead Sciences Poland Sp. z o.o. Tel: + 48 (0) 22 262 8702

Sverige Gilead Sciences Sweden AB Tel: + 46 (0) 8 5057 1849
United Kingdom Gilead Sciences Ltd. Tel: + 44 (0) 8000 113 700

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta {MM/GGGG}
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.

33

Lejupielādēt zāļu aprakstu

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām. Skatīt 4.8. apakšpunktu par to, kā ziņot par nevēlamām blakusparādībām.
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Vemlidy 25 mg apvalkotās tabletes.
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS Katra apvalkotā tablete satur tenofovīra alafenamīda fumarātu, kas atbilst 25 mg tenofovīra alafenamīda (Tenofovir alafenamide). Palīgviela ar zināmu iedarbību Katra tablete satur 95 mg laktozes (monohidrāta veidā). Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA Apvalkotā tablete. Dzeltenas, apaļas formas apvalkotās tabletes, 8 mm diametrā, ar iespiestu uzrakstu „GSI“ vienā tabletes pusē un „25“ otrā tabletes pusē.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA 4.1. Terapeitiskās indikācijas Vemlidy ir paredzēts lietošanai pieaugušajiem un pusaudžiem (vecumā no 12 gadiem, ar ķermeņa masu vismaz 35 kg), kuriem ir hronisks B hepatīts (HBH) (skatīt 5.1. apakšpunktu). 4.2. Devas un lietošanas veids Ārstēšana jāuzsāk hroniska B hepatīta ārstēšanā pieredzējušam ārstam. Devas Pieaugušie un pusaudži (no 12 gadu vecuma ar ķermeņa masu vismaz 35 kg): viena tablete vienreiz dienā. Ārstēšanas pārtraukšana Ārstēšanas pārtraukšanu var apsvērt šādos gadījumos (skatīt 4.4. apakšpunktu): • HBeAg pozitīviem pacientiem bez cirozes ārstēšanu vajadzētu turpināt vismaz 6–12 mēnešus
pēc tam, kad ir apstiprināta HBe serokonversija (HBeAg zudums un B hepatīta vīrusa (HBV) DNS zudums ar anti-HBe parādīšanos) vai līdz HBs serokonversijai, vai līdz brīdim, kad novēro efektivitātes zudumu (skatīt 4.4. apakšpunktu). Pēc ārstēšanas pārtraukšanas ir jāveic regulāras veselības pārbaudes, lai atklātu vēlīnu viroloģisku recidīvu.
2

• HBeAg negatīviem pacientiem bez cirozes ārstēšanu vajadzētu turpināt vismaz līdz HBs serokonversijai vai līdz brīdim, kad novēro efektivitātes zudumu. Ja tiek veikta ilgstoša ārstēšana, ilgāk kā 2 gadus, ieteicams veikt regulāras pārbaudes, lai apstiprinātu, ka izvēlētās terapijas turpināšana ir piemērota pacientam.
Izlaista deva Ja deva tika izlaista pirms mazāk nekā 18 stundām, pacientam pēc iespējas ātrāk jālieto Vemlidy deva, nākamo devu lietojot kā paredzēts. Ja deva tika izlaista pirms vairāk nekā 18 stundām, pacientam nav jālieto aizmirstā deva, bet nākamā deva jālieto kā paredzēts.
Ja 1 stundas laikā pēc Vemlidy lietošanas pacientam sākas vemšana, jālieto otra tablete. Ja vemšana pacientam sākas vēlāk kā 1 stundu pēc Vemlidy lietošanas, otra tablete nav jālieto.
Īpašas populācijas
Gados vecāki cilvēki Nav nepieciešama Vemlidy devas pielāgošana pacientiem, kuri ir vecāki par 65 gadiem (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Nieru darbības traucējumi Nav nepieciešama Vemlidy devas pielāgošana pieaugušajiem vai pusaudžiem (vecumā no 12 gadiem un ar ķermeņa masu vismaz 35 kg), kuriem paredzamais kreatinīna klīrenss ir (CrCl) ≥15 ml/min vai CrCl <15 ml/min un kuriem tiek veikta hemodialīze.
Tajās dienās, kad tiek veikta hemodialīze, Vemlidy jālieto pēc hemodialīzes procedūras (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Pacientiem, kuriem netiek veikta hemodialīze un kreatinīna klīrenss ir CrCl <15 ml/min, nav iespējams sniegt norādījumus par devām (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Aknu darbības traucējumi Nav nepieciešama Vemlidy devas pielāgošana pacientiem ar aknu darbības traucējumiem (skatīt 4.4. un 5.2. apakšpunktu).
Pediatriskā populācija Vemlidy drošums un efektivitāte, lietojot bērniem vecumā līdz 12 gadiem vai ar ķermeņa masu <35 kg, līdz šim nav pierādīta. Dati nav pieejami.
Lietošanas veids
Perorāla lietošana: Vemlidy apvalkotās tabletes jālieto maltītes laikā.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
HBV pārnešana
Pacienti ir jāinformē par to, ka Vemlidy nenovērš inficēšanās ar HBV risku citām personām dzimumkontakta ceļā vai ar asinīm. Tādēļ jāveic atbilstoši piesardzības pasākumi.
Pacienti ar dekompensētu aknu slimību
Nav datu par Vemlidy drošumu un efektivitāti, lietojot ar HBV inficētiem pacientiem, kam ir dekompensēta aknu slimība un kam Child-Pugh-Turcotte (CPT) vērtējums ir >9 (t. i., C klase).
3

Šie pacienti ir pakļauti lielākam smagu nieru vai aknu darbības traucējumu rašanās riskam. Tādēļ šai pacientu populācijai ir rūpīgi jānovēro aknu, žultsceļu un nieru darbības parametri (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Hepatīta paasinājums
Paasinājumi ārstēšanas laikā Hroniska B hepatīta spontāni paasinājumi ir relatīvi bieži, un tiem raksturīga ir pārejoša alanīnaminotransferāzes (ALAT) līmeņa paaugstināšanās serumā. Pēc pretvīrusu terapijas sākšanas dažiem pacientiem var paaugstināties ALAT līmenis serumā. Pacientiem ar kompensētu aknu slimību šīs ALAT līmeņa serumā paaugstināšanās laikā parasti nav vērojama bilirubīna koncentrācijas palielināšanās serumā vai aknu dekompensācija. Pacientiem ar aknu cirozi var būt augstāks aknu dekompensācijas risks pēc hepatīta paasināšanās, tāpēc terapijas laikā viņi rūpīgi jānovēro.
Paasinājumi pēc ārstēšanas pārtraukšanas Tiek ziņots par akūtiem hepatīta paasinājumiem pacientiem, kas pārtrauca B hepatīta terapiju. Parasti tas tiek saistīts ar HBV DNS līmeņa plazmā paaugstināšanos. Lielākā daļa šādu gadījumu izrādījās pašierobežojoši, tomēr pēc B hepatīta ārstēšanas pārtraukšanas var sākties smagi paasinājumi, tostarp ar letālām sekām. Aknu funkcija jākontrolē atkārtoti, izmeklējot gan klīniski, gan laboratoriski vismaz 6 mēnešus pēc B hepatīta ārstēšanas pārtraukšanas. Ja nepieciešams, B hepatīta ārstēšanu var atsākt.
Pacientiem ar progresējošu aknu saslimšanu vai cirozi nav ieteicama ārstēšanas pārtraukšana, jo hepatīta paasinājuma turpmākā ārstēšana var novest pie aknu funkciju dekompensācijas. Pacientiem ar dekompensētu aknu slimību paasinājumi ir īpaši smagi un dažkārt ar letālām sekām.
Nieru darbības traucējumi
Pacienti ar kreatinīna klīrensu <30 ml/min Vemlidy lietošana vienreiz dienā pacientiem ar CrCl ≥15 ml/min, bet <30 ml/min, un pacientiem ar CrCl <15 ml/min, kam tiek veikta hemodialīze, tiek pamatota ar ļoti ierobežotiem farmakokinētikas datiem saistībā ar modelēšanu un simulāciju. Nav datu par Vemlidy drošumu un efektivitāti, lietojot ārstēšanā ar HBV inficētiem pacientiem, kam kreatinīna klīrenss ir <30 ml/min.
Pacientiem ar CrCl <15 ml/min, kam netiek veikta hemodialīze, lietot Vemlidy nav ieteicams (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Nefrotoksicitāte
Nevar izslēgt iespējamu, ar tenofovīra alafenamīda lietošanu saistītu, nefrotoksicitātes risku, kas rodas no hroniskas tenofovīra iedarbības mazās devās (skatīt 5.3. apakšpunktu).
Pacienti, kas vienlaicīgi ir inficēti ar HBV un hepatīta C vai D vīrusu
Nav datu par Vemlidy drošumu un efektivitāti, lietojot pacientiem, kas vienlaicīgi ir inficēti ar hepatīta C vai D vīrusu. C hepatīta ārstēšanā jāņem vērā vienlaicīgas zāļu lietošanas vadlīnijas (skatīt 4.5. apakšpunktu).
Pacienti, kas vienlaicīgi ir inficēti ar hepatīta B un HIV vīrusu
Visiem ar HBV inficētajiem pacientiem, kam nav zināms HIV-1 infekcijas statuss, pirms ārstēšanas ar Vemlidy jāpiedāvā veikt HIV antivielu testi. Pacientiem, kas vienlaicīgi inficēti ar HBV un HIV, Vemlidy jālieto vienlaicīgi ar citiem pretretrovīrusu līdzekļiem, lai nodrošinātu, ka pacients saņem pienācīgu HIV ārstēšanas režīmu (skatīt 4.5. apakšpunktu).
4

Lietošana kopā ar citām zālēm
Vemlidy nedrīkst lietot vienlaicīgi ar citām zālēm, kas satur tenofovīra alafenamīdu, tenofovīra disoproksila fumarātu vai adefovīra dipivoksilu.
Vemlidy nav ieteicams lietot vienlaicīgi ar pretkrampju līdzekļiem (piemēram, karbamazepīnu, okskarbazepīnu, fenobarbitālu un fenitoīnu), pretmikrobu līdzekļiem (piemēram, rifampicīnu, rifabutīnu un rifapentīnu) vai asinszāli, jo tie visi ir P-glikoproteīna induktori (P-gp), kas var samazināt tenofovīra alafenamīda koncentrāciju plazmā.
Vemlidy lietojot vienlaicīgi ar spēcīgiem P-gp inhibitoriem (piemēram, itrakonazolu, ketokonazolu), var palielināties tenofovīra alafenamīda koncentrācija plazmā. Vienlaicīga lietošana nav ieteicama.
Laktozes nepanesība
Vemlidy satur laktozes monohidrātu. Šīs zāles nevajadzētu lietot pacientiem ar retu iedzimtu galaktozes nepanesību, ar pilnīgu laktāzes deficītu vai glikozes-galaktozes malabsorbciju.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Mijiedarbības pētījumi veikti tikai pieaugušajiem.
Vemlidy nedrīkst lietot vienlaicīgi ar citām zālēm, kas satur tenofovīra disoproksila fumarātu, tenofovīra alafenamīdu vai adefovīra dipivoksilu.
Zāles, kas var ietekmēt tenofovīra alafenamīda uzsūkšanos
Tenofovīra alafenamīdu transportē P-glikoproteīns (P-gp) un krūts vēža rezistences proteīns (breast cancer resistance protein, BCRP). Zāles, kas inducē P-gp (piemēram, rifampicīns, rifabutīns, karbamazepīns, fenobarbitāls vai asinszāle), var samazināt tenofovīra alafenamīda koncentrāciju plazmā, tādējādi samazinot Vemlidy terapeitisko iedarbību. Vienlaicīga iepriekš minēto zāļu lietošana ar Vemlidy nav ieteicama.
Vienlaicīgi lietojot Vemlidy ar zālēm, kas inhibē P-gp un BCRP aktivitāti, var palielināt tenofovīra alafenamīda koncentrāciju plazmā. Vemlidy nav ieteicams lietot vienlaicīgi ar spēcīgiem P-gp inhibitoriem.
Tenofovīra alafenamīds ir OATP1B1 un OATP1B3 substrāts in vitro. Tenofovīra alafenamīda izplatību organismā var ietekmēt OATP1B1 un/vai OATP1B3 aktivitāte.
Tenofovīra alafenamīda ietekme uz citām zālēm
Tenofovīra alafenamīds nav CYP1A2, CYP2B6, CYP2C8, CYP2C9, CYP2C19 vai CYP2D6 inhibitors in vitro. Tas nav CYP3A inhibitors vai inducētājs in vivo.
Tenofovīra alafenamīds nav cilvēka uridīna difosfāta glikuronoziltransferāzes (UGT) 1A1 inhibitors in vitro. Nav zināms, vai tenofovīra alafenamīds ir citu UGT enzīmu inhibitors.
Mijiedarbības starp Vemlidy sastāvdaļām un iespējami vienlaicīgi lietotām zālēm ir norādītas tālāk 1. tabulā (darbības pastiprināšanās apzīmēta ar „↑“; samazināšanās — ar „↓“; bez izmaiņām — ar „↔“; divreiz dienā — ar „b.i.d.“; viena deva — ar „s.d.“; vienreiz dienā — ar „q.d.“; intravenozi — ar „IV“). Aprakstītā mijiedarbība ir pamatota ar pētījumiem par tenofovīra alafenamīdu, vai atspoguļo iespējamo mijiedarbību, lietojot Vemlidy.
5

1. tabula. Vemlidy mijiedarbība ar citām zālēm

Zāles pēc terapeitiskajām Ietekme uz zāļu līmeni.a,b

grupām

Vidējā (90% ticamības intervāls)

AUC, Cmax, Cmin attiecība

PRETKRAMPJU LĪDZEKĻI

Karbamazepīns

Tenofovīra alafenamīds

(300 mg perorāli, b.i.d.)

↓ Cmax 0,43 (0,36; 0,51)

↓ AUC 0,45 (0,40; 0,51)

Tenofovīra alafenamīdsc

(25 mg perorāli, s.d.)

Tenofovīrs

↓ Cmax 0,70 (0,65; 0,74)

↔ AUC 0,77 (0,74; 0,81)

Okskarbazepīns

Mijiedarbība nav pētīta.

Fenobarbitāls

Paredzams:

↓ Tenofovīra alafenamīds

Fenitoīns

Mijiedarbība nav pētīta.

Paredzams:

↓ Tenofovīra alafenamīds

Midazolāmsd

Midazolāms

(2,5 mg perorāli, s.d.)

↔ Cmax 1,02 (0,92; 1,13)

↔ AUC 1,13 (1,04; 1,23)

Tenofovīra alafenamīdsc

(25 mg perorāli, q.d.)

Midazolāmsd

Midazolāms

(1 mg IV, s.d.) Tenofovīra alafenamīdsc

↔ Cmax 0,99 (0,89; 1,11) ↔ AUC 1,08 (1,04; 1,14)

(25 mg perorāli, q.d.)

ANTIDEPRESANTI

Sertralīns

Tenofovīra alafenamīds

(50 mg perorāli, s.d.)

↔ Cmax 1,00 (0,86; 1,16)

Tenofovīra alafenamīdse

↔ AUC 0,96 (0,89; 1,03)

(10 mg perorāli, q.d.)

Tenofovīrs

↔ Cmax 1,10 (1,00; 1,21)

↔ AUC 1,02 (1,00; 1,04)

↔ Cmin 1,01 (0,99; 1,03)

Sertralīns

Sertralīns

(50 mg perorāli, s.d.)

↔ Cmax 1,14 (0,94; 1,38)

↔ AUC 0,93 (0,77; 1,13)

Tenofovīra alafenamīdse

(10 mg perorāli, q.d.)

PRETSĒNĪŠU LĪDZEKĻI

Itrakonazols

Mijiedarbība nav pētīta.

Ketokonazols

Paredzams:

↑ Tenofovīra alafenamīds

PRETMIKOBAKTĒRIJU LĪDZEKĻI

Rifampicīns

Mijiedarbība nav pētīta.

Rifapentīns

Paredzams:

↓ Tenofovīra alafenamīds

Rifabutīns

Mijiedarbība nav pētīta.

Paredzams:

↓ Tenofovīra alafenamīds

PRETVĪRUSU LĪDZEKĻI HCV ĀRSTĒŠANAI

Sofosbuvīrs (400 mg

Mijiedarbība nav pētīta.

perorāli, q.d.)

Paredzams:

↔ Sofosbuvīrs

↔ GS-331007

Ieteikumi lietošanai kopā ar Vemlidy Vienlaicīga lietošana nav ieteicama.
Vienlaicīga lietošana nav ieteicama Vienlaicīga lietošana nav ieteicama Midazolāma (lietojot perorāli vai ievadot vēnā) devas pielāgošana nav nepieciešama.
Vemlidy vai sertralīna devas pielāgošana nav nepieciešama.
Vienlaicīga lietošana nav ieteicama. Vienlaicīga lietošana nav ieteicama Vienlaicīga lietošana nav ieteicama Vemlidy vai sofosbuvīra devas pielāgošana nav nepieciešama.

6

Zāles pēc terapeitiskajām grupām
Ledipasvīrs/sofosbuvīrs (90 mg/400 mg perorāli, q.d.)
Tenofovīra alafenamīdsf (25 mg perorāli, q.d.)

Ietekme uz zāļu līmeni.a,b Vidējā (90% ticamības intervāls) AUC, Cmax, Cmin attiecība Ledipasvīrs ↔ Cmax 1,01 (0,97; 1,05) ↔ AUC 1,02 (0,97; 1,06) ↔ Cmin 1,02 (0,98; 1,07)
Sofosbuvīrs ↔ Cmax 0,96 (0,89; 1,04) ↔ AUC 1,05 (1,01; 1,09)

Ieteikumi lietošanai kopā ar Vemlidy
Vemlidy vai ledipasvīra/sofosbuvīra devas pielāgošana nav nepieciešama.

GS-331007g ↔ Cmax 1,08 (1,05; 1,11) ↔ AUC 1,08 (1,06; 1,10) ↔ Cmin 1,10 (1,07; 1,12)

Tenofovīra alafenamīds ↔ Cmax 1,03 (0,94; 1,14) ↔ AUC 1,32 (1,25; 1,40)

Sofosbuvīrs/velpatasvīrs (400 mg/100 mg perorāli, q.d.)
Sofosbuvīrs/velpatasvīrs/ voksilaprevīrs (400 mg/100 mg/ 100 mg + 100 mgi perorāli, q.d.)
Tenofovīra alafenamīdsf (25 mg perorāli, q.d.)

Tenofovīrs ↑ Cmax 1,62 (1,56; 1,68) ↑ AUC 1,75 (1,69; 1,81) ↑ Cmin 1,85 (1,78; 1,92) Mijiedarbība nav pētīta. Paredzams: ↔ Sofosbuvīrs ↔ GS-331007 ↔ Velpatasvīrs ↑ Tenofovīra alafenamīds Sofosbuvīrs ↔ Cmax 0,95 (0,86; 1,05) ↔ AUC 1,01 (0,97; 1,06)
GS-331007g ↔ Cmax 1,02 (0,98; 1,06) ↔ AUC 1,04 (1,01; 1,06)
Velpatasvīrs ↔ Cmax 1,05 (0,96; 1.16) ↔ AUC 1,01 (0,94; 1,07) ↔ Cmin 1,01 (0,95; 1,09)

Vemlidy vai sofosbuvīra/velpatasvīra devas pielāgošana nav nepieciešama.
Vemlidy vai sofosbuvīra/velpatasvīra/voksilaprevīra devas pielāgošana nav nepieciešama.

Voksilaprevīrs ↔ Cmax 0,96 (0,84; 1,11) ↔ AUC 0,94 (0,84; 1,05) ↔ Cmin 1,02 (0,92; 1,12)

Tenofovīra alafenamīds ↑ Cmax 1,32 (1,17; 1,48) ↑ AUC 1,52 (1,43; 1,61)

7

Zāles pēc terapeitiskajām Ietekme uz zāļu līmeni.a,b

grupām

Vidējā (90% ticamības intervāls)

AUC, Cmax, Cmin attiecība

HIV PRETVĪRUSU LĪDZEKĻI: PROTEĀZES INHIBITORI

Atazanavīrs/kobicistats

Tenofovīra alafenamīds

(300 mg/150 mg perorāli, ↑ Cmax 1,80 (1,48; 2,18)

q.d.)

↑ AUC 1,75 (1,55; 1,98)

Ieteikumi lietošanai kopā ar Vemlidy Vienlaicīga lietošana nav ieteicama.

Tenofovīra alafenamīdsc (10 mg perorāli, q.d.)

Tenofovīrs ↑ Cmax 3,16 (3,00; 3,33) ↑ AUC 3,47 (3,29; 3,67) ↑ Cmin 3,73 (3,54; 3,93)

Atazanavīrs ↔ Cmax 0,98 (0,94; 1,02) ↔ AUC 1,06 (1,01; 1,11) ↔ Cmin 1,18 (1,06; 1,31)

Atazanavīrs/ritonavīrs (300 mg/100 mg perorāli, q.d.)

Kobicistats ↔ Cmax 0,96 (0,92; 1,00) ↔ AUC 1,05 (1,00; 1,09) ↑ Cmin 1,35 (1,21; 1,51) Tenofovīra alafenamīds ↑ Cmax 1,77 (1,28; 2,44) ↑ AUC 1,91 (1,55; 2,35)

Vienlaicīga lietošana nav ieteicama.

Tenofovīra alafenamīdsc (10 mg perorāli, s.d.)

Tenofovīrs ↑ Cmax 2,12 (1,86; 2,43) ↑ AUC 2,62 (2,14; 3,20)

Darunavīrs/kobicistats (800 mg/150 mg perorāli, q.d.)

Atazanavīrs ↔ Cmax 0,98 (0,89; 1,07) ↔ AUC 0,99 (0,96; 1,01) ↔ Cmin 1,00 (0,96; 1,04) Tenofovīra alafenamīds ↔ Cmax 0,93 (0,72; 1,21) ↔ AUC 0,98 (0,80; 1,19)

Vienlaicīga lietošana nav ieteicama.

Tenofovīra alafenamīdsc (25 mg perorāli, q.d.)

Tenofovīrs ↑ Cmax 3,16 (3,00; 3,33) ↑ AUC 3,24 (3,02; 3,47) ↑ Cmin 3,21 (2,90; 3,54)

Darunavīrs ↔ Cmax 1,02 (0,96; 1,09) ↔ AUC 0,99 (0,92; 1,07) ↔ Cmin 0,97 (0,82; 1,15)

Kobicistats ↔ Cmax 1,06 (1,00; 1,12) ↔ AUC 1,09 (1,03; 1,15) ↔ Cmin 1,11 (0,98; 1,25)

8

Zāles pēc terapeitiskajām grupām
Darunavīrs/ritonavīrs (800 mg/100 mg perorāli, q.d.)

Ietekme uz zāļu līmeni.a,b Vidējā (90% ticamības intervāls) AUC, Cmax, Cmin attiecība Tenofovīra alafenamīds ↑ Cmax 1,42 (0,96; 2,09) ↔ AUC 1,06 (0,84; 1,35)

Ieteikumi lietošanai kopā ar Vemlidy Vienlaicīga lietošana nav ieteicama.

Tenofovīra alafenamīdsc (10 mg perorāli, s.d.)

Tenofovīrs ↑ Cmax 2,42 (1,98; 2,95) ↑ AUC 2,05 (1,54; 2,72)

Lopinavīrs/ritonavīrs (800 mg/200 mg perorāli, q.d.)

Darunavīrs ↔ Cmax 0,99 (0,91; 1,08) ↔ AUC 1,01 (0,96; 1,06) ↔ Cmin 1,13 (0,95; 1,34) Tenofovīra alafenamīds ↑ Cmax 2,19 (1,72; 2,79) ↑ AUC 1,47 (1,17; 1,85)

Vienlaicīga lietošana nav ieteicama.

Tenofovīra alafenamīdsc (10 mg perorāli, s.d.)

Tenofovīrs ↑ Cmax 3,75 (3,19; 4,39) ↑ AUC 4,16 (3,50; 4,96)

Lopinavīrs

↔ Cmax 1,00 (0,95; 1,06)

↔ AUC 1,00 (0,92; 1,09)

↔ Cmin 0,98 (0,85; 1,12)

Tipranavīrs/ritonavīrs

Mijiedarbība nav pētīta.

Paredzams:

↓ Tenofovīra alafenamīds

HIV PRETVĪRUSU LĪDZEKĻI: INTEGRĀZES INHIBITORI

Dolutegravīrs

Tenofovīra alafenamīds

(50 mg perorāli, q.d.)

↑ Cmax 1,24 (0,88; 1,74)

↑ AUC 1,19 (0,96; 1,48)

Tenofovīra alafenamīdsc

(10 mg perorāli, s.d.)

Tenofovīrs

↔ Cmax 1,10 (0,96; 1,25)

↑ AUC 1,25 (1,06; 1,47)

Vienlaicīga lietošana nav ieteicama.
Vemlidy vai dolutegravīra devas pielāgošana nav nepieciešama.

Dolutegravīrs

↔ Cmax 1,15 (1,04; 1,27)

↔ AUC 1,02 (0,97; 1,08)

↔ Cmin 1,05 (0,97; 1,13)

Raltegravīrs

Mijiedarbība nav pētīta.

Vemlidy vai raltegravīra devas pielāgošana

Paredzams:

nav nepieciešama.

↔ Tenofovīra alafenamīds

↔ Raltegravīrs

HIV PRETVĪRUSU LĪDZEKĻI: NENUKLEOZĪDU REVERSĀS TRANSKRIPTĀZES INHIBITORI

Efavirenzs

Tenofovīra alafenamīds

Vemlidy vai efavirenza devas pielāgošana

(600 mg perorāli, q.d.)

↓ Cmax 0,78 (0,58; 1,05)

nav nepieciešama.

↔ AUC 0,86 (0,72; 1,02)

Tenofovīra alafenamīdsh

(40 mg perorāli, q.d.)

Tenofovīrs

↓ Cmax 0,75 (0,67; 0,86)

↔ AUC 0,80 (0,73; 0,87)

↔ Cmin 0,82 (0,75; 0,89)

Paredzams: ↔ Efavirenzs

9

Zāles pēc terapeitiskajām grupām Nevirapīns
Rilpivirīns (25 mg perorāli, q.d.) Tenofovīra alafenamīds (25 mg perorāli, q.d.)

Ietekme uz zāļu līmeni.a,b Vidējā (90% ticamības intervāls) AUC, Cmax, Cmin attiecība Mijiedarbība nav pētīta. Paredzams: ↔ Tenofovīra alafenamīds ↔ Nevirapīns Tenofovīra alafenamīds ↔ Cmax 1,01 (0,84; 1,22) ↔ AUC 1,01 (0,94; 1,09)
Tenofovīrs ↔ Cmax 1,13 (1,02; 1,23) ↔ AUC 1,11 (1,07; 1,14) ↔ Cmin 1,18 (1,13; 1,23)

Ieteikumi lietošanai kopā ar Vemlidy
Vemlidy vai nevirapīna devas pielāgošana nav nepieciešama.
Vemlidy vai rilpivirīna devas pielāgošana nav nepieciešama.

Rilpivirīns

↔ Cmax 0,93 (0,87; 0,99)

↔ AUC 1,01 (0,96; 1,06)

↔ Cmin 1,13 (1,04; 1,23)

HIV PRETVĪRUSU LĪDZEKĻI: CCR5 RECEPTORU ANTAGONISTS

Maraviroks

Mijiedarbība nav pētīta.

Vemlidy vai maraviroka devas pielāgošana

Paredzams:

nav nepieciešama.

↔ Tenofovīra alafenamīds

↔ Maraviroks

ĀRSTNIECISKO AUGU PIEDEVAS

Asinszāle (Hypericum

Mijiedarbība nav pētīta.

Vienlaicīga lietošana nav ieteicama

perforatum)

Paredzams:

↓ Tenofovīra alafenamīds

PERORĀLIE KONTRACEPCIJAS LĪDZEKĻI

Norgestimāts

Norelgestromīns

Vemlidy vai norgestimāta/etinilestradiola

(0,180 mg/0,215 mg/

↔ Cmax 1,17 (1,07; 1,26)

devas pielāgošana nav nepieciešama.

0,250 mg perorāli, q.d.)

↔ AUC 1,12 (1,07; 1,17)

↔ Cmin 1,16 (1,08; 1,24)

Etinilestradiols

(0,025 mg perorāli, q.d.)

Norgestrels

Tenofovīra alafenamīdsc

↔ Cmax 1,10 (1,02; 1,18) ↔ AUC 1,09 (1,01; 1,18)

(25 mg perorāli, q.d.)

↔ Cmin 1,11 (1,03; 1,20)

Etinilestradiols ↔ Cmax 1,22 (1,15; 1,29) ↔ AUC 1,11 (1,07; 1,16) ↔ Cmin 1,02 (0,93; 1,12)
a Visi mijiedarbības pētījumi veikti veseliem brīvprātīgajiem. b Nav ietekmes: diapazons 70%–143%. c Pētījumā tika izmantota emtricitabīna/tenofovīra alafenamīda fiksētas devas kombinācijas tablete. d Jutīgs CYP3A4 substrāts. e Pētījumā tika izmantota elvitegravīra/kobicistata/emtricitabīna/tenofovīra alafenamīda fiksētas devas kombinācijas
tablete. f Pētījumā tika izmantota emtricitabīna/rilpivirīna/tenofovīra alafenamīda fiksētas devas kombinācijas tablete. g Predominants sofosbuvīra cirkulējošs nukleotīda metabolīts. h Pētījumā tika izmantoti 40 mg tenofovīra alafenamīda un 200 mg emtricitabīna. i Pētījums veikts ar papildu voksilaprevīra 100 mg devu, lai sasniegtu voksilaprevīra koncentrāciju, kāda ir sagaidāma
pacientiem ar HCV infekciju.

4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti

Grūtniecība

Dati par tenofovīra alafenamīda lietošanu sievietēm grūtniecības laikā ir ierobežoti (mazāk par 300 grūtniecības iznākumu) vai nav pieejami. Tomēr dati par lielu skaitu (vairāk kā 1000 grūtniecības

10

iznākumu) sieviešu grūtniecības laikā neuzrāda ne tenofovīra disoproksila fumarāta radītas malformācijas, ne toksisku ietekmi uz augli/jaundzimušo.

Pētījumi ar dzīvniekiem neuzrāda tiešu vai netiešu kaitīgu ietekmi saistītu ar reproduktīvo toksicitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu).

Ja nepieciešams, var apsvērt Vemlidy lietošanu grūtniecības laikā.

Barošana ar krūti

Nav zināms, vai tenofovīra alafenamīds izdalās cilvēka pienā. Pētījumos ar dzīvniekiem novērots, ka tenofovīrs izdalās pienā. Informācija par tenofovīra ietekmi uz jaundzimušajiem/zīdaiņiem nav pietiekama.

Nevar izslēgt risku ar krūti barotam jaundzimušajam/zīdainim, tādēļ Vemlidy lietošana nav ieteicama barošanas ar krūti laikā.

Fertilitāte

Dati par Vemlidy ietekmi uz fertilitāti cilvēkiem nav pieejami. Pētījumi ar dzīvniekiem neuzrāda kaitīgu tenofovīra alafenamīda ietekmi uz fertilitāti.

4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus

Vemlidy neietekmē vai nedaudz ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Pacienti jāinformē, ka Vemlidy lietošanas laikā ir kostatēts reibonis.

4.8. Nevēlamās blakusparādības

Drošuma profila kopsavilkums

Novērtējot nevēlamās blakusparādības, tika izmantoti apkopoti dati par drošumu, kas iegūti 2kontrolētos 3. fāzes pētījumos, kuros 866 ar HBV inficēti pacienti līdz 96. nedēļai (vidējais maskēto pētījuma zāļu iedarbības ilgums bija 104 nedēļas) vienreiz dienā dubultakla pētījuma ietvaros saņēma 25 mg tenofovīra alafenamīda, un uz pēcreģistrācijas pieredzi. Visbiežāk ziņotās nevēlamās blakusparādības bija galvassāpes (12%), slikta dūša (6%) un nogurums (6%). Pēc 96. nedēļas pacienti turpināja saņemt sākotnējo maskēto ārstēšanu vai saņēma zināmas zāles Vemlidy. No 96. nedēļas līdz 120. nedēļai ne dubultaklajā fāzē, ne pacientu grupā, kas saņēma ārstēšanu ar zināmām zālēm Vemlidy, netika identificētas nekādas papildu nevēlamās blakusparādības (skatīt 5.1. apakšpunktu).

Nevēlamo blakusparādību kopsavilkums tabulas veidā

Lietojot tenofovīra alafenamīdu pacientiem ar hronisku hepatītu B, tika novērotas tālāk minētās nevēlamās blakusparādības (2. tabula). Nevēlamās blakusparādības norādītas saskaņā ar orgānu sistēmu klasifikāciju un sastopamības biežumu, pamatojoties uz 96. nedēļas analīzi. Sastopamības biežums definēts šādi: ļoti bieži (≥1/10), bieži (≥1/100 līdz <1/10) vai retāk (≥1/1 000 līdz <1/100).

2. tabula. Nevēlamās blakusparādības, lietojot tenofovīra alafenamīdu

Orgānu sistēmu klasifikācija

Sastopamības biežums Nevēlamā blakusparādība

Nervu sistēmas traucējumi

Ļoti bieži

Galvassāpes

Bieži

Reibonis

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi

Bieži

Caureja, vemšana, slikta dūša, sāpes vēderā, vēdera uzpūšanās, flatulence

Aknu un/vai žults izvades sistēmas traucējumi

Bieži

Paaugstināts ALAT līmenis

11

Orgānu sistēmu klasifikācija

Sastopamības biežums Nevēlamā blakusparādība

Ādas un zemādas audu bojājumi

Bieži Retāk

Izsitumi, nieze Angioedēma1, nātrene1

Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi

Bieži

Artralģija

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā

Bieži

Nogurums

1 Šo nevēlamo blakusparādību konstatēja pēcreģistrācijas novērošanas laikā, lietojot tenofovīra alafenamīdu saturošas zāles.

Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām

Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.

4.9. Pārdozēšana

Ja notiek pārdozēšana, jāuzrauga, vai pacientam nerodas toksicitātes pazīmes (skatīt 4.8. apakšpunktu).

Vemlidy pārdozēšanas gadījumā jānodrošina parastā balstterapija, tostarp pacienta klīniskā stāvokļa novērošana un dzīvībai svarīgo pazīmju kontrolēšana.

Tenofovīru no organisma var efektīvi izvadīt, veicot hemodialīzi (izvadīšanas attiecība ir aptuveni 54%). Nav zināms, vai tenofovīru var izvadīt, veicot peritoneālo dialīzi.

5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: sistēmiski lietojamie pretvīrusu līdzekļi; nukleozīdie un nukleotīdie reversās transkriptāzes inhibitori; ATĶ kods: J05AF13.
Darbības mehānisms
Tenofovīra alafenamīds ir tenofovīra (2’-dezoksiadenozīna monofosfāta analoga) fosfonamidāta priekšzāles. Pasīvās difūzijas ceļā un ar transportproteīnu OATP1B1 un OATP1B3, kas nodrošina uzņemšanu aknās, tenofovīra alafenamīds spēj iekļūt galvenokārt hepatocītos. Tenofovīra alafenamīds karboksilesterāzes-1 ietekmē hepatocītos tiek metabolizēts līdz tenofovīram. Pēc tam intracelulāras fosforilācijas rezultātā tenofovīrs pārveidojas par farmakoloģiski aktīvu metabolītu tenofovīra difosfātu. Ar HBV reversās transkriptāzes palīdzību iekļaujoties vīrusa DNS, tenofovīra difosfāts nomāc HBV replikāciju, tādējādi pārtraucot DNS ķēdi.
Tenofovīra iedarbība ir specifiska pret B hepatīta vīrusu un cilvēka imūndeficīta vīrusu (HIV-1 un HIV-2). Tenofovīra difosfāts ir vājš zīdītāju DNS polimerāzes, tostarp mitohondriju DNS γ polimerāzes, inhibitors. Vairākās pārbaudēs, tostarp mitohondriju DNS analīzēs, netika iegūti pierādījumi par mitohondriju toksicitāti in vitro.
Pretvīrusu aktivitāte
Tenofovīra alafenamīda pretvīrusu aktivitāte HepG2 šūnās tika novērtēta pret HBV klīnisko izolātu paneli, kurā pārstāvēti A–H genotipi. Tenofovīra alafenamīda EC50 robežvērtības (50% efektīvā

12

koncentrācija) ir no 34,7 līdz 134,4 nM, un vidējā EC50 vērtība — 86,6 nM. CC50 (50% citotoksiskā koncentrācija) HepG2 šūnās bija >44400 nM.
Rezistence
Kontrolētā pētījumā tika veikta sākotnējā stāvokļa un ārstēšanas ar HBV izolātiem rezultātu salīdzinošā sekvencanalīze pacientiem, kuri lieto Vemlidy un kuriem: tika novērots viroloģisks uzliesmojums (2 secīgi apmeklējumi ar HBV DNS ≥69 IU/ml, bet iepriekš <69 IU/ml, vai 1,0 log10 vai lielāku HBV DNS pieaugumu, salīdzinot ar zemāko līmeni), vai 96. nedēļā, vai priekšlaicīgas zāļu lietošanas pārtraukšanas laikā 24. nedēļā, vai pēc tās, HBV DNS līmenis bija ≥69 IU/ml. 48. nedēļā veiktajās analīzēs (N = 20) un 96. nedēļā veiktajās analīzēs (N = 72) šiem izolātiem netika novēroti nekādi aminoskābju aizvietotāji saistībā ar rezistanci pret Vemlidy (genotipiskās un fenotipiskās analīzes).
Krusteniskā rezistence Tenofovīra alafenamīda pretvīrusu aktivitāte tika novērtēta pret to izolātu paneli, kas HepG2 šūnās satur nukleoz(t)īda reversās transkriptāzes inhibitoru mutācijas. HBV izolāti ar rtV173L, rtL180M un rtM204V/I substitūcijām ir saistīti ar lamivudīna rezistenci, bet jutīgums pret tenofovīra alafenamīdu ir saglabāts (<2-kārtīgas EC50 izmaiņas). HBV izolāti ar rtL180M, rtM204V un rtT184G, rtS202G vai rtM250V substitūcijām ir saistīti ar entekavīra rezistenci, bet jutīgums pret tenofovīra alafenamīdu ir saglabāts. HBV izolāti ar rtA181T, rtA181V vai rtN236T substitūcijām ir saistīti ar adefovīra rezistenci, bet jutīgums pret tenofovīra alafenamīdu ir saglabāts. Tomēr HBV izolātiemar rtA181V un rtN236T, novēroja samazinātu jutību pret tenofovīra alafenamīdu (3,7-kārtīgas EC50 izmaiņas). Šo substitūciju klīniskā nozīme nav zināma.
Klīniskie dati
Dati par Vemlidy drošumu un efektivitāti, lietojot pacientiem ar hronisku B hepatītu, tiek pamatoti ar 48 un 96 nedēļu datiem, kas iegūti divos randomizētos, dubultmaskētos, aktīvi kontrolētos pētījumos: GS-US-320-0108 („108. pētījums“) un GS-US-320-0110 („110. pētījums“). Vemlidy drošumu apstiprina arī apkopotie 108. un 110. pētījuma dati par pacientiem, kuri no 96. nedēļas līdz 120. nedēļai turpināja saņemt maskēto ārstēšanu, un papildu dati par pacientiem 108. un 110. pētījuma atklātajā fāzē no 96. nedēļas līdz 120. nedēļai (N = 361 turpināja lietot Vemlidy; N = 180 no tenofovīra disoproksila fumarāta 96. nedēļā pārgāja uz Vemlidy).
108. pētījumā HBeAg negatīvi pacienti ar kompensētu aknu darbību, kas iepriekš nebija saņēmuši pretvīrusa ārstēšanu, un pacienti, kas iepriekš bija ārstēti, tika randomizēti attiecībā 2:1, lai saņemtu Vemlidy (25 mg; N = 285) vienreiz dienā vai tenofovīra disoproksila fumarātu (300 mg; N = 140) vienreiz dienā. Pacientu vidējais vecums bija 46 gadi, 61% pacientu bija vīrieši, 72% bija aziātu rases, 25% bija baltās rases un 2% (8 pacienti) bija melnās rases. 24%, 38% un 31% pacientu bija attiecīgi HBV genotips B, C un D. 21% pacientu iepriekš tika ārstēti (agrāk lietoja perorālus pretvīrusu līdzekļus, tostarp entekavīru (N = 41), lamivudīnu (N = 42), tenofovīra disoproksila fumarātu (N = 21) vai citus līdzekļus (N = 18)). Sākotnēji vidējais HBV DNS līmenis plazmā bija 5,8 log10 SV/ml, vidējais ALAT līmenis serumā bija 94 v/l, savukārt 9% pacientu anamnēzē bija aknu ciroze.
110. pētījumā HBeAg pozitīvi pacienti ar kompensētu aknu darbību, kas iepriekš nebija saņēmuši pretvīrusa ārstēšanu, un pacienti, kas iepriekš tika ārstēti, tika randomizēti attiecībā 2:1, lai saņemtu Vemlidy (25 mg; N = 581) vienreiz dienā vai tenofovīra disoproksila fumarātu (300 mg; N = 292) vienreiz dienā. Pacientu vidējais vecums bija 38 gadi, 64% pacientu bija vīrieši, 82% bija aziātu rases, 17% bija baltās rases un <1% (5 pacienti) bija melnās rases. 17%, 52% un 23% pacientu bija attiecīgi HBV genotips B, C un D. 26% pacientu iepriekš tika ārstēti (agrāk lietoja perorālus pretvīrusu līdzekļus, tostarp adefovīru (N = 42), entekavīru (N = 117), lamivudīnu (N = 84), telbivudīnu (N = 25), tenofovīra disoproksila fumarātu (N = 70) vai citus līdzekļus (N = 17)). Sākotnēji vidējais HBV DNS līmenis plazmā bija 7,6 log10 SV/ml, vidējais ALAT līmenis serumā bija 120 v/l, savukārt 7% pacientu anamnēzē bija aknu ciroze.
13

Abos pētījumos primārais mērķa kritērijs bija pacientu daļa ar HBV DNS līmeni plazmā zemāku par 29 IU/ml 48. nedēļā. Salīdzinot ar tenofovīra disoproksila fumarātu, Vemlidy atbilst līdzvērtīgas efektivitātes kritērijiem, sasniedzot HBV DNS līmeni, kas ir zemāks par 29 IU/ml.

Ārstēšanas rezultāti 108. pētījuma un 110. pētījuma 48. nedēļā ir apkopoti 3. un 4. tabulā.

3. tabula. HBV DNS efektivitātes parametri 48. nedēļāa

108. pētījums (HBeAg negatīvi) 110. pētījums (HBeAg pozitīvi)

Vemlidy (N = 285)

TDF (N = 140)

Vemlidy (N = 581)

TDF (N = 292)

HBV DNA <29 SV/mL Ārstēšanas atšķirībab

94%

93%

64%

67%

1,8% (95% CI = -3,6% līdz 7,2%) -3,6% (95% CI = -9,8% līdz 2,6%)

HBV DNA ≥29 SV/mL

2%

3%

31%

30%

Sākotnējais HBV DNS < 7 log10 SV/ml ≥ 7 log10 SV/ml
Sākotnējais HBV DNS < 8 log10 SV/ml ≥ 8 log10 SV/ml
Ar nukleozīdiem iepriekš neārstēti pacientic Ar nukleozīdiem ārstēti pacienti

96% (221/230) 85% (47/55)
N/A
94% (212/225) 93% (56/60)

92% (107/116)

N/A

96% (23/24)

N/A

82% (254/309)

43% (117/272)

93% (102/110) 68% (302/444) 93% (28/30) 50% (69/137)

N/A
82% (123/150) 51% (72/142)
70% (156/223) 57% (39/69)

Nav datu par viroloģisko iznākumu 48. nedēļā

4%

4%

5%

3%

Pārtraukta pētījuma zāļu

lietošana, jo netika novērota

0

0

<1%

0

to efektivitāte

Pārtraukta pētījuma zāļu

lietošana nevēlamas

1%

1%

1%

1%

blakusparādības vai nāves dēļ

Pārtraukta pētījuma zāļu lietošana citu iemeslu dēļd

2%

3%

3%

2%

Trūkst datu par laika logu, bet pētījuma zāles tika lietotas

<1%

1%

<1%

0

N/A = nav attiecināms

TDF = tenofovīra disoproksila fumarāts

a Trūkst datu = ārstēšanas neveiksme.

b Koriģēts, ņemot vērā sākotnējās HBV DNS līmeņu plazmā kategorijas un perorālas vīrusa ārstēšanas statusu.

c Iepriekš neārstēti pacienti saņēma perorālu pretvīrusu terapiju < 12 nedēļas, lietojot nukleozīdu vai nukleotīdu analogu

preparātu, tostarp tenofovīra dizoproksila fumarātu vai tenofovīra alafenamīdu.

d Iekļauti pacienti, kuri pārtrauca pētījuma zāļu lietošanu tādu iemeslu dēļ, kas nebija saistīti ar nevēlamām

blakusparādībām (NB), nāvi, vai arī tādēļ, ka netika novērota zāļu efektivitāte, piemēram, tika atsaukta informētā

piekrišana, tika pārtraukta novērošana utt.

4. tabula. Papildu efektivitātes parametri 48. nedēļāa

ALAT Normalizēts ALAT līmenis (centrālā laboratorija)b Normalizēts ALAT līmenis (AASLD)c
Seroloģija HBeAg samazinājums/serokonversijad
HBsAg samazinājums/serokonversija
N/A = nav attiecināms TDF = tenofovīra disoproksila fumarāts a Trūkst datu = ārstēšanas neveiksme.

108. pētījums (HBeAg negatīvi)

Vemlidy (N = 285)

TDF (N = 140)

83%

75%

50%

32%

N/A

N/A

0/0

0/0

110. pētījums (HBeAg pozitīvi)

Vemlidy (N = 581)

TDF (N = 292)

72% 45%
14%/10% 1%/1%

67% 36%
12%/8% <1%/0

14

b ALAT normalizēšanas analīzē izmantotajā populācijā tika ietverti tikai tie pacienti, kuriem centrālajā laboratorijā sākotnēji tika noteikta ALT normas augšējā robeža (NAR). Centrālās laboratorijas ALAT līmeņa NAR rādītāji ir šādi: ≤ 43 v/l no 18 līdz < 69 gadus veciem vīriešiem un ≤ 35 v/l ≥ 69 gadus veciem vīriešiem; ≤ 34 v/l 18 līdz < 69 gadus vecām sievietēm un ≤ 32 v/l ≥ 69 gadus vecām sievietēm.
c ALAT normalizēšanas analīzē izmantotajā populācijā tika ietverti tikai tie pacienti, kuriem Amerikas Aknu slimību pētījumu apvienībā (American Association of the Study of Liver Diseases — AASLD) sākotnēji tika noteikta ALAT normas augšējā robeža (NAR) (> 30 v/l vīriešiem un > 19 v/l sievietēm).
d. Seroloģijas analīzē izmantotajā populācijā tika ietverti tikai tie pacienti, kuriem sākotnēji bija antigēna (HBeAg) pozitīvi, antivielu (HBeAb) negatīvi vai trūkstoši paraugi.

Pieredze pēc 108. un 110. pētījuma 48. nedēļas 96. nedēļā vīrusu nomākums, kā arī bioķīmiskā un seroloģiskā atbildes reakcija tika nodrošināta, turpinot ārstēšanu ar tenofovīra alafenamīdu (skatīt 5. tabulu).
5. tabula. HBV DNS un papildu efektivitātes parametri 96. nedēļāa

108. pētījums (HBeAg negatīvi)

110. pētījums (HBeAg pozitīvi)

Vemlidy (N = 285)

TDF (N = 140)

Vemlidy (N = 581)

TDF (N = 292)

HBV DNS < 29 SV/ml

90%

91%

73%

75%

Sākotnējais HBV DNS

< 7 log10 SV/ml

90% (207/230) 91% (105/116)

N/A

N/A

≥ 7 log10 SV/ml

91% (50/55)

92% (22/24)

Sākotnējais HBV DNS < 8 log10 SV/ml ≥ 8 log10 SV/ml

N/A

N/A

84% (260/309) 60% (163/272)

81% (121/150) 68% (97/142)

Ar nukleozīdiem iepriekš neārstēti pacientib
Ar nukleozīdiem ārstēti pacienti

90% (203/225) 90% (54/60)

92% (101/110) 87% (26/30)

75% (331/444) 67% (92/137)

75% (168/223) 72% (50/69)

ALAT

Normalizēts ALAT (Centrālā

81%

71%

75%

68%

laboratorija)c

Normalizēts ALAT (AASLD)d

50%

40%

52%

42%

Seroloģija HBeAg samazinājums / serokonversijae
HBsAg samazinājum / serokonversija

N/A

N/A

22% / 18%

18% / 12%

<1% / <1%

0/0

1% / 1%

1% / 0

N/A = nav attiecināms TDF = tenofovīra disoproksila fumarāts a Trūkst datu = ārstēšanas neveiksme. b Iepriekš neārstēti pacienti saņēma perorālu pretvīrusu terapiju < 12 nedēļas, lietojot nukleozīdu vai nukleotīdu analogu
preparātu, tostarp tenofovīra dizoproksila fumarātu vai tenofovīra alafenamīdu. c ALAT normalizēšanas analīzē izmantotajā populācijā tika ietverti tikai tie pacienti, kuriem centrālajā laboratorijā
sākotnējais ALAT līmenis pārsniedza NAR. Centrālās laboratorijas ALAT līmeņa NAR rādītāji ir šādi: ≤ 43 v/l no 18 līdz < 69 gadus veciem vīriešiem un ≤ 35 v/l ≥ 69 gadus veciem vīriešiem; ≤ 34 V/l 18 līdz < 69 gadus vecām sievietēm un ≤ 32 v/l ≥ 69 gadus vecām sievietēm. d ALAT normalizēšanas analīzē izmantotajā populācijā tika ietverti tikai tie pacienti, kuriem AASLD sākotnēji tika noteikts ALAT līmenis, kas pārsniedza normas augšējo robežu (NAR) (>30 v/l vīriešiem un >19 v/l sievietēm). e Seroloģijas analīzē izmantotajā populācijā tika ietverti tikai tie pacienti, kuriem sākotnēji bija antigēna (HBeAg) pozitīvi, antivielu (HBeAb) negatīvi vai trūkstoši paraugi.

Izmaiņas kaulu minerālvielu blīvuma rādītājos Abos pētījumos tenofovīra alafenamīda lietošana tika saistīta ar mazāku vidējā kaulu minerālvielu blīvuma samazinājumu (KMB, saskaņā ar gūžas kaula un mugurkaula duālās enerģijas rentgena absorbciometrijas [DXA] analīzes datiem), salīdzinot ar datiem par tenofovīra disoproksila fumarātu pēc 96 ārstēšanas nedēļām.

Pacientiem, kuriem pēc 96. nedēļas tika turpināta maskētā ārstēšana, KMB vidējās procentuālās izmaiņas katrā grupā 120. nedēļā bija līdzīgas tām, kas tika konstatētas 96. nedēļā. Abu pētījumu atklātajā fāzē KMB vidējās procentuālās izmaiņas no 96. līdz 120 nedēļai bija +0,6% mugurkaulam un 0% gūžas kaulam pacientiem, kuri turpināja lietot Vemlidy, salīdzinot ar +1,7% mugurkaulam un
15

+0,6% gūžas kaulam pacientiem, kuri 96. nedēļā pārgāja no tenofovīra disoproksla fumarāta uz Vemlidy.
Izmaiņas nieru darbības rādītājos Abos pētījumos tenofovīra alafenamīda lietošana tika saistīta ar mazāku ietekmi uz nieru drošuma rādītājiem (pēc Kokrofta-Golta metodes aprēķinātā CrCl mazāks vidējais samazinājums un retinolu saistošā proteīna un kreatinīna attiecības urīnā un bēta 2 mikroglobulīna un kreatinīna attiecības urīnā mazāks vidējais procentuālais pieaugums), salīdzinot ar datiem par tenofovīra disoproksila fumarātu pēc 96 ārstēšanas nedēļām (skatīt arī 4.4. apakšpunktu).
Pacientiem, kuriem pēc 96. nedēļas tika turpināta maskētā ārstēšana 108. un 110. pētījumā, nieru laboratorisko rādītāju vērtību izmaiņas katrā grupā, salīdzinot ar sākotnējo stāvokli, 120. nedēļā bija līdzīgas tām, kas tika konstatētas 96. nedēļā. 108. un 110. pētījuma atklātajā fāzē vidējās (±SD) seruma kreatinīna izmaiņas no 96. nedēļas līdz 120. nedēļai bija -0,002 (0,10) mg/100 ml pacientiem, kuri turpināja lietot Vemlidy, salīdzinot ar -0,008 (0,09) mg/100 ml pacientiem, kuri 96. nedēļā pārgāja no tenofovīra disoproksila fumarāta uz Vemlidy. Atklātajā fāzē vidējās izmaiņas aprēķinātajā glomerulārās filtrācijas ātrumā no 96. nedēļas līdz 120. nedēļai bija -0,6 ml/min pacientiem, kuri turpināja lietot Vemlidy, salīdzinot ar +1,8 ml/min pacientiem, kuri 96. nedēļā pārgāja no tenofovīra disoproksila fumarāta uz Vemlidy.
Pediatriskā populācijā
Eiropas Zāļu aģentūra atliek pienākumu iesniegt pētījumu rezultātus Vemlidy vienā vai vairākās pediatriskās populācijas apakšgrupās hroniska B hepatīta ārstēšanai (informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2. un 5.2. apakšpunktā).
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Uzsūkšanās
Pieaugušiem pacientiem ar hronisku B hepatītu, perolāli lietojot Vemlidy tukšā dūšā, maksimālā tenofovīra alafenamīda koncentrācija plazmā tika novērotā 0,48 stundas pēc devas lietošanas. Vadoties pēc 3. fāzes populācijas farmakokinētikas analīzes datiem pacientiem ar hronisku B hepatītu, tenofovīra alafenamīda (n = 698) un tenofovīra (n = 856) vidējā AUC0-24 vērtība līdzsvara koncentrācijā bija attiecīgi 0,22 un 0,32 µg•h/ml. Tenofovīra alafenamīda un tenofovīra Cmax vērtība līdzsvara koncentrācijā bija attiecīgi 0,18 un 0,02 µg/ml. Attiecībā uz zāļu lietošanu tukšā dūšā, lietojot vienu Vemlidy devu kopā ar augsta tauku satura maltīti, tika novērota tenofovīra alafenamīda iedarbības palielināšanās par 65%.
Izkliede
Klīniskajos pētījumos paņemtajos paraugos ar cilvēka plazmas olbaltumvielām saistījās apmēram 80% tenofovīra alafenamīda. Ar cilvēka plazmas olbaltumvielām saistījās mazāk nekā 0,7% tenofovīra, un šī saistīšanās nav atkarīga no koncentrācijas diapazonā 0,01–25 μg/ml.
Biotransformācija
Metabolisms ir galvenais tenofovīra alafenamīda eliminācijas ceļš cilvēka organismā; tādā veidā eliminējas >80% no perorāli lietotas devas. In vitro pētījumos pierādīts, ka tenofovīra alafenamīds A katepsīna ietekmē perifēro asiņu mononukleārajās šūnās (PAMŠ) un makrofāgos, kā arī karboksilesterāzes-1 ietekmē hepatocītos, tiek metabolizēts līdz tenofovīram (galvenais metabolīts). In vivo šūnās notiek tenofovīra alafenamīda hidrolīze, veidojoties tenofovīram (galvenais metabolīts), kura fosforilācijas rezultātā veidojas aktīvais metabolīts tenofovīra difosfāts.
In vitro tenofovīra alafenamīdu nemetabolizē CYP1A2, CYP2C8, CYP2C9, CYP2C19 vai CYP2D6. Tenofovīra alafenamīdu minimāli metabolizē CYP3A4.
16

Eliminācija
Tenofovīra alafenamīds tiek izvadīts galvenokārt caur nierēm; <1% no lietotās devas izdalās ar urīnu. Tenofovīra alafenamīds tiek izvadīts galvenokārt pēc metabolizēšanas līdz tenofovīram. Tenofovīra alafenamīda un tenofovīra vidējais koncentrācijas plazmā eliminācijas pusperiods ir attiecīgi no 0,51 līdz 32,37 stundām. Tenofovīrs no organisma izvadās caur nierēm, gan ar glomerulārās filtrācijas, gan aktīvas tubulārās sekrēcijas starpniecību.
Linearitāte/nelinearitāte
Tenofovīra alafenamīda iedarbība ir proporcionāla devai, ja devas diapazons ir no 8 līdz 125 mg.
Farmakokinētika īpašām populācijām
Vecums, dzimums un etniskā piederība Nav konstatētas klīniski nozīmīgas farmakokinētikas atšķirības atkarībā no vecuma vai etniskās piederības. No dzimuma atkarīgas farmakokinētikas atšķirības netika uzskatītas par klīniski nozīmīgām.
Aknu darbības traucējumi Pacientiem ar smagiem aknu funkciju traucējumiem kopējā tenofovīra alafenamīda vai tenofovīra koncentrācija plazmā ir zemāka par koncentrāciju cilvēkiem ar normālu aknu darbību. Pacientiem ar smagiem aknu funkciju traucējumiem, koriģējot līmeni pēc saistīšanās ar olbaltumvielām, nesaistītā (tīrā) tenofovīra alafenamīda koncentrācija plazmā, bija līdzīga koncentrācijai cilvēkiem ar normālu aknu darbību.
Nieru darbības traucējumi Pētījumos ar tenofovīra alafenamīdu nav konstatētas klīniski nozīmīgas atšķirības tenofovīra alafenamīda vai tenofovīra farmakokinētikas rādītājos veseliem cilvēkiem un pacientiem ar smagiem nieru darbības traucējumiem (aprēķinātais CrCl >15, bet <30 ml/min).
Pediatriskā populācijā Tenofovīra alafenamīda un tenofovīra farmakokinētiskās īpašības tika novērtētas ar HIV-1 inficētiem un iepriekš neārstētiem pusaudžiem, kas tenofovīra alafenamīdu (10 mg) lietoja kopā ar elvitegravīru, kobicistatu un emtricitabīnu fiksētas devas kombinētas tabletes (E/C/F/TAF; Genvoya) veidā. Ar HIV-1 inficētiem pusaudžiem un pieagušajiem netika novērotas klīniski nozīmīgas tenofovīra alafenamīda vai tenofovīra farmakokinētisko īpašību atšķirības.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Neklīniskos pētījumos ar žurkām un suņiem tika atklāts, ka galvenie toksicitātes mērķorgāni ir kauli un nieres. Toksiskā ietekme uz kauliem tika novērota kā samazināts kaulu minerālvielu blīvums žurkām un suņiem, kad tenofovīra iedarbība bija vismaz četras reizes lielāka par to, kāda paredzama pēc tenofovīra alafenamīda lietošanas. Suņiem pēc tenofovīra alafenamīda un tenofovīra iedarbības, kas bija attiecīgi apmēram 4–17 reizes lielāka par to, kāda paredzama pēc tenofovīra alafenamīda lietošanas, novēroja minimālu histiocītu infiltrāciju acīs.
Konvencionālajos genotoksicitātes testos tenofovīra alafenamīdam netika konstatēta mutagenitāte vai klastogenitāte.
Pēc tenofovīra alafenamīda lietošanas tenofovīra iedarbība ir mazāka nekā pēc tenofovīra dizoproksila fumarāta lietošanas, tādēļ kancerogenitātes pētījumi un perinatālais un postnatālais pētījums ar žurkām veikts tikai ar tenofovīra disoproksila fumarātu. Standartpētījumos iegūtie dati par tenofovīra disoproksila (kā fumarāta) vai tenofovīra alafenamīda iespējamu kancerogenitāti un toksisku ietekmi uz reproduktivitāti un attīstību neliecina par īpašu risku cilvēkiem. Reproduktīvās toksicitātes pētījumi žurkām un trušiem neuzrādīja ietekmi uz pārošanās, auglības, grūsnības vai augļa parametriem. Tomēr perinatālās un postnatālās toksicitātes pētījumā tenofovīra disoproksila fumarāts mazināja mazuļu
17

dzīvotspējas indeksu un ķermeņa masu, lietojot mātītēm toksiskas devas. Ilgstošā perorālas lietošanas kancerogenitātes pētījumā ar pelēm tika atklāta neliela divpadsmitpirkstu zarnas audzēju sastopamība, ko saistīja ar augsto lokālo koncentrāciju kuņģa-zarnu traktā, lietojot devu 600 mg/kg/dienā. Audzēja veidošanās mehānisms nav zināms, tādēļ iespējama saistība ar cilvēka veselību nav noteikta.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA 6.1. Palīgvielu saraksts Tabletes kodols Laktozes monohidrāts Mikrokristāliskā celuloze (E460(i)) Kroskarmelozes nātrija sāls (E468) Magnija stearāts (E470b) Apvalks Polivinilspirts (E1203) Titāna dioksīds (E171) Makrogols (E1521) Talks (E553b) Dzeltenais dzelzs oksīds (E172) 6.2. Nesaderība Nav piemērojama. 6.3. Uzglabāšanas laiks 4 gadi. 6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi Uzglabāt oriģinālajā iepakojumā, lai pasargātu no mitruma. Uzglabāt cieši noslēgtā pudelē. 6.5. Iepakojuma veids un saturs Vemlidy tabletes ir iepakotas augsta blīvuma polietilēna (ABPE) pudelē ar bērniem neatveramu polipropilēna aizdari ar vītni, kas no iekšpuses klāta ar indukcijas aktivētu alumīnija folijas pārklājumu. Katrā pudelē ir silikagēla mitruma absorbents un poliestera gredzens. Pieejami šāda lieluma iepakojumi: kartona kastītes, kurās ir 1 pudele ar 30 apvalkotām tabletēm, un kartona kastītes, kurās ir 90 (3 pudeles x 30) apvalkotās tabletes. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami. 6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
18

7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Gilead Sciences Ireland UC Carrigtohill County Cork, T45 DP77 Īrija 8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/16/1154/001 EU/1/16/1154/002 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 2017. 09. janvārī 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
19

II PIELIKUMS A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS
NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ
DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
20

A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI Ražotāja(-u), kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese Gilead Sciences Ireland UC IDA Business & Technology Park Carrigtohill County Cork ĪRIJA
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI
Zāles ar parakstīšanas ierobežojumiem (skatīt I pielikumu: zāļu apraksts, 4.2. apakšpunkts).
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS • Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē. Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāiesniedz šo zāļu pirmais periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums 6 mēnešu laikā pēc reģistrācijas apliecības piešķiršanas.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
• Riska pārvaldības plāns (RPP) Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP. Atjaunināts RPP jāiesniedz: • pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; • ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna
informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
21

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
22

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
23

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA UN UZ TIEŠĀ IEPAKOJUMA PUDELES UN KASTĪTES MARĶĒJUMS
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Vemlidy 25 mg apvalkotās tabletes Tenofovir alafenamide
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra apvalkotā tablete satur tenofovīra alafenamīda fumarātu, kas atbilst 25 mg tenofovīra alafenamīda.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Satur laktozes monohidrātu. Sīkāku informāciju skatīt lietošanas instrukcijā.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 30 apvalkotās tabletes. 90 (3 pudeles x 30) apvalkotās tabletes.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai. Nenorīt mitruma absorbentu.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz
24

9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt oriģinālajā iepakojumā, lai pasargātu no mitruma. Uzglabāt cieši noslēgtā pudelē.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Gilead Sciences Ireland UC Carrigtohill County Cork, T45 DP77 Īrija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/16/1154/001 30 apvalkotās tabletes EU/1/16/1154/002 90 (3 pudeles x 30) apvalkotās tabletes.
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Vemlidy [Tikai ārējais iepakojums]
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: {numurs} SN: {numurs} NN: {numurs}
25

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
26

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Vemlidy 25 mg apvalkotās tabletes. Tenofovir alafenamide
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Jūs varat palīdzēt, ziņojot par jebkādām novērotajām blakusparādībām. Par to, kā ziņot par blakusparādībām, skatīt 4. punkta beigās.
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī
uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt:
1. Kas ir Vemlidy un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Vemlidy lietošanas 3. Kā lietot Vemlidy 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Vemlidy 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Vemlidy un kādam nolūkam to lieto
Vemlidy satur aktīvo vielu tenofovīra alafenamīdu. Tās ir pretvīrusu zāles, kas zināmas kā nukleotīdu reversās transkriptāzes inhibitors (NtRTI).
Vemlidy lieto hroniska (ilgstoša) B hepatīta ārstēšanai pieaugušajiem un pusaudžiem, sākot no 12 gadu vecuma, ja viņu ķermeņa masa ir vismaz 35 kg. B hepatīts ir infekcija, kas skar aknas, un to izraisa B hepatīta vīruss. Pacientiem, kuri ir slimi ar B hepatītu, Vemlidy lieto, lai, apturot vīrusa vairošanos, kontrolētu infekciju.
2. Kas Jums jāzina pirms Vemlidy lietošanas
Nelietojiet Vemlidy šādos gadījumos:
• ja Jums ir alerģija pret tenofovīra alafenamīdu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu.
 Ja iepriekš minētais norādījums attiecas uz Jums, nelietojiet Vemlidy un nekavējoties pastāstiet par to ārstam.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
• Uzmanieties, lai neinficētu ar B hepatīta vīrusu citas personas. Risks inficēt citas personas saglabājas arī tad, ja tiek lietotas šīs zāles. Vemlidy nenovērš risku inficēt citas personas ar B hepatīta vīrusu dzimumkontakta ceļā vai ar asinīm. Ievērojiet piesardzības pasākumus, lai izvairītos no citu cilvēku inficēšanas. Pārrunājiet ar ārstu nepieciešamos piesardzības pasākumus, lai izvairītos no citu personu inficēšanas.
27

• Pastāstiet ārstam, ja Jums ir bijusi aknu slimība. Pacientiem ar aknu slimību, kuri tiek ārstēti ar B hepatīta pretvīrusa zālēm, ir palielināts smagu un potenciāli letālu ar aknu darbību saistītu komplikāciju rašanās risks. Lai uzraudzītu Jūsu aknu darbību, ārsts var Jums veikt asins analīzes.
• Ja Jums ir bijusi nieru slimība vai izmeklējumos ir atklāti nieru darbības traucējumi, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Pirms ārstēšanas un tās laikā Jūsu ārsts var Jums veikt asins analīzes, lai uzraudzītu nieru darbību.
• Konsultējieties ar ārstu, ja esat inficējies arī ar C vai D hepatīta vīrusu. Vemlidy iedarbība nav pārbaudīta pacientiem, kuriem vienlaicīgi ar B hepatīta vīrusu ir arī C vai D hepatīta vīruss.
• Konsultējieties ar ārstu, ja Jums ir arī HIV infekcija. Ja nezināt, vai jums ir arī HIV infekcija, pirms Vemlidy lietošanas B hepatīta vīrusa ārstēšanai, Jūsu ārstam būtu jāpiedāvā Jums veikt HIV analīzes.
 Ja kāds no iepriekš minētajiem apstākļiem attiecas uz jums, pirms Vemlidy lietošanas konsultējieties ar savu ārstu.
Bērni un pusaudži
Nedodiet šīs zāles bērniem, kuri ir jaunāki par 12 gadiem vai kuriem ķermeņa masa ir mazāka par 35 kg. Vemlidy iedarbība bērniem, kuri ir jaunāki par 12 gadiem vai kuriem ķermeņa masa ir mazāka par 35 kg, līdz šim nav pārbaudīta.
Citas zāles un Vemlidy
Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat, pēdējā laikā esat lietojis vai varētu lietot. Iespējama Vemlidy mijiedarbība ar citām zālēm. Tādējādi var mainīties Vemlidy vai citu zāļu daudzums asinīs. Tas var traucēt normālu zāļu darbību vai pastiprināt blakusparādības.
Zāles B hepatīta infekcijas ārstēšanai Vemlidy nedrīkst lietot kopā ar zālēm, kuru sastāvā ir: • tenofovīra alafenamīds; • tenofovīra disoproksila fumarāts; • adefovīra dipivoksils.
Citi zāļu veidi Konsultējieties ar ārstu, ja Jūs lietojat šādas zāles: • antibiotikas, kuras lieto baktēriju infekciju, tostarp tuberkulozes, ārstēšanai:
- rifabutīnu, rifampicīnu vai rifapentīnu; • pretvīrusu līdzekļus, ko lieto HIV ārstēšanai, piemēram:
- ritonavīru vai kobicistata pastiprinātu darunavīru, lopinavīru vai atazanavīru; • pretkrampju līdzekļus, kurus lieto epilepsijas ārstēšanai, piemēram:
- karbamazepīnu, okskarbazepīnu, fenobarbitālu vai fenitoīnu; • augu izcelsmes līdzekļus, ko lieto depresijas un trauksmes ārstēšanai:
- asinszāle (hypericum perforatum); • pretsēnīšu līdzekļus, kurus lieto sēnīšu infekciju ārstēšanai:
- ketokonazolu vai itrakonazolu.
 Pastāstiet ārstam, ja lietojat šīs vai jebkādas citas zāles.
28

Grūtniecība un barošana ar krūti
Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība, vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu.
• Vemlidy lietošanas laikā ievērojiet piesardzības pasākumus, lai neiestātos grūtniecība. Lietojiet efektīvu kontracepcijas metodi. Ja Jums iestājas grūtniecība, nekavējoties informējiet savu ārstu.
• Vemlidy lietošanas laikā nebarojiet bērnu ar krūti. Ieteicams nebarot bērnu ar krūti, lai izvairītos no tenofovīra alafenamīda vai tenofovīra nokļūšanas bērna organismā ar mātes pienu.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana
Vemlidy var izraisīt reiboni. Ja pēc Vemlidy lietošanas jūtat reiboni, nevadiet transportlīdzekli un neapkalpojiet mehānismus.
Vemlidy satur laktozi
Ja ārsts ir teicis, ka Jums ir kāda cukura nepanesība, pirms lietojat šīs zāles, konsultējieties ar ārstu.
3. Kā lietot Vemlidy
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.
Ieteicamā deva ir viena tablete vienu reizi dienā kopā ar uzturu. Ārstēšana jāturpina tik ilgi, cik to noteicis ārsts. Parasti šīs zāles jālieto vismaz 6–12 mēnešus un, iespējams, pat vairākus gadus.
Ja esat lietojis Vemlidy vairāk nekā noteikts
Ja nejauši esat lietojis Vemlidy vairāk par ieteikto devu, Jūs esat pakļauts paaugstinātam šo zāļu iespējamo blakusparādību riskam (skatīt 4. sadaļu, Iespējamās blakusparādības).
Nekavējoties sazinieties ar ārstu vai tuvāko ātrās palīdzības nodaļu. Ņemiet līdzi tablešu pudeli, lai varētu pastāstīt, kādas zāles esat lietojis.
Ja esat aizmirsis lietot Vemlidy
Ir svarīgi neizlaist nevienu Vemlidy devu. Ja esat izlaidis devu, aprēķiniet, cik ilgs laiks ir pagājis kopš pēdējās šo zāļu lietošanas reizes.
• Ja to ievērojat 18 stundu laikā kopš paredzētā Vemlidy lietošanas laika, ieņemiet tableti, cik ātri vien iespējams. Nākamo devu lietojiet ierastajā laikā.
• Ja to ievērojat ne ātrāk kā 18 stundas kopš paredzētā Vemlidy lietošanas laika, nelietojiet nokavēto devu. Nogaidiet un lietojiet nākamo devu paredzētajā laikā. Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto tableti.
Ja 1 stundas laikā pēc Vemlidy lietošanas Jums kļūst slikti (sākas vemšana), lietojiet vēl vienu tableti. Ja vemšana sākas vairāk nekā 1 stundu pēc Vemlidy lietošanas, vēl viena tablete nav jālieto.
Ja pārtraucat lietot Vemlidy
Nepārtrauciet Vemlidy lietošanu, vispirms neapspriežoties ar savu ārstu. Pārtraucot Vemlidy lietošanu, B hepatīts var pasliktināties. Dažiem pacientiem ar progresējošu aknu saslimšanu vai aknu
29

cirozi tādējādi var tikt apdraudēta dzīvība. Vairākus mēnešus pēc Vemlidy lietošanas pārtraukšanas Jums regulāri jāveic veselības pārbaudes un asins analīzes, lai pārbaudītu B hepatīta stāvokli.
• Pirms pārtraucat lietot Vemlidy, konsultējieties ar ārstu neatkarīgi no iemesla, jo īpaši, ja novērojāt jebkādas blakusparādības vai Jums tika atklāta cita slimība.
• Nekavējoties informējiet ārstu par jauniem vai neparastiem simptomiem pēc ārstēšanas pārtraukšanas, it īpaši par simptomiem, ko Jūs saistāt ar B hepatīta infekciju.
• Pirms Vemlidy tablešu lietošanas atsākšanas konsultējieties ar ārstu.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Ļoti biežas blakusparādības (var rasties vismaz 1 no 10 cilvēkiem) • Galvassāpes
Biežas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 10 cilvēkiem) • Caureja • Slikta dūša (vemšana) • Nelabums (slikta dūša) • Reibonis • Sāpes vēderā • Locītavu sāpes (artralģija) • Izsitumi • Nieze • Vēdera uzpūšanās sajūta • Gāzu izdalīšanās • Noguruma sajūta
Retākas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 100 cilvēkiem) • sejas, lūpu, mēles vai rīkles pietūkums (angioedēma) • nātrene (urticaria)
Analīzes var uzrādīt arī šādus rezultātus: • paaugstināts aknu enzīmu (ALAT) līmenis asinīs.
 Ja kāda no šīm blakusparādībām pastiprinās, pastāstiet to ārstam.
Ziņošana par blakusparādībām
Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
30

5. Kā uzglabāt Vemlidy
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz pudeles un kastītes pēc „Der. līdz“. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Uzglabāt oriģinālajā iepakojumā, lai pasargātu no mitruma. Uzglabāt cieši noslēgtā pudelē.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Vemlidy satur
Aktīvā viela ir tenofovīra alafenamīds. Katra Vemlidy apvalkotā tablete satur tenofovīra alafenamīda fumarātu, kas atbilst 25 mg tenofovīra alafenamīda.
Citas sastāvdaļas ir: Tabletes kodols: laktozes monohidrāts, mikrokristāliskā celuloze (E460(i)), kroskarmelozes nātrija sāls (E468), magnija stearāts (E470b).
Apvalks: polivinilspirts (E1203), titāna dioksīds (E171), makrogols (E1521), talks (E553b), dzeltenais dzelzs oksīds (E172).
Vemlidy ārējais izskats un iepakojums
Vemlidy apvalkotās tabletes ir dzeltenas, apaļas formas tabletes ar iespiestu uzrakstu „GSI“ vienā tabletes pusē un „25“ otrā tabletes pusē. Vemlidy ir pieejamas pudelēs pa 30 tabletēm (ar silikagēla mitruma absorbentu, kas jāglabā pudelē, lai aizsargātu tabletes). Silikagēla mitruma absorbents ir ievietots atsevišķā maisiņā vai kārbā, un to nedrīkst norīt.
Pieejami šāda lieluma iepakojumi: kartona kastītes, kurās ir 1 pudele ar 30 apvalkotām tabletēm, un kartona kastītes, kurās ir 90 (3 pudeles x 30) apvalkotās tabletes. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks Gilead Sciences Ireland UC Carrigtohill County Cork, T45 DP77 Īrija
Ražotājs Gilead Sciences Ireland UC IDA Business & Technology Park Carrigtohill County Cork Īrija
31

Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

België/Belgique/Belgien Gilead Sciences Belgium SPRL-BVBA Tél/Tel: + 32 (0) 24 01 35 50

Lietuva Gilead Sciences Poland Sp. z o.o. Tel: + 48 (0) 22 262 8702

България Gilead Sciences Ireland UC Тел.: + 353 (0) 1 686 1888

Luxembourg/Luxemburg Gilead Sciences Belgium SPRL-BVBA Tél/Tel: + 32 (0) 24 01 35 50

Česká republika Gilead Sciences s.r.o. Tel: + 420 910 871 986

Magyarország Gilead Sciences Ireland UC Tel.: + 353 (0) 1 686 1888

Danmark Gilead Sciences Sweden AB Tlf: + 46 (0) 8 5057 1849

Malta Gilead Sciences Ireland UC Tel: + 353 (0) 1 686 1888

Deutschland Gilead Sciences GmbH Tel: + 49 (0) 89 899890-0

Nederland Gilead Sciences Netherlands B.V. Tel: + 31 (0) 20 718 36 98

Eesti Gilead Sciences Poland Sp. z o.o. Tel: + 48 (0) 22 262 8702

Norge Gilead Sciences Sweden AB Tlf: + 46 (0) 8 5057 1849

Ελλάδα Gilead Sciences Ελλάς Μ.ΕΠΕ. Τηλ: + 30 210 8930 100

Österreich Gilead Sciences GesmbH Tel: + 43 1 260 830

España Gilead Sciences, S.L. Tel: + 34 91 378 98 30

Polska Gilead Sciences Poland Sp. z o.o. Tel.: + 48 (0) 22 262 8702

France Gilead Sciences Tél: + 33 (0) 1 46 09 41 00

Portugal Gilead Sciences, Lda. Tel: + 351 21 7928790

Hrvatska Gilead Sciences Ireland UC Tel: + 353 (0) 1 686 1888

România Gilead Sciences Ireland UC Tel: + 353 (0) 1 686 1888

Ireland Gilead Sciences Ireland UC Tel: +353 (0) 214 825 999

Slovenija Gilead Sciences Ireland UC Tel: + 353 (0) 1 686 1888

Ísland Gilead Sciences Sweden AB Sími: + 46 (0) 8 5057 1849

Slovenská republika Gilead Sciences Slovakia s.r.o. Tel: + 421 232 121 210

Italia Gilead Sciences S.r.l. Tel: + 39 02 439201

Suomi/Finland Gilead Sciences Sweden AB Puh/Tel: + 46 (0) 8 5057 1849

32

Κύπρος Gilead Sciences Ελλάς Μ.ΕΠΕ. Τηλ: + 30 210 8930 100
Latvija Gilead Sciences Poland Sp. z o.o. Tel: + 48 (0) 22 262 8702

Sverige Gilead Sciences Sweden AB Tel: + 46 (0) 8 5057 1849
United Kingdom Gilead Sciences Ltd. Tel: + 44 (0) 8000 113 700

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta {MM/GGGG}
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.

33

Vemlidy variācijas
Citi medikamenti ar aktīvo vielu: Tenofoviri alafenamidum