ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
EU/1/18/1343/006
EU/1/18/1343/006
Laboratoires Bouchara-Recordati, France; Recordati Industria Chimica e Farmaceutica S.p.A., Italy
07-JAN-19
Uz neierobežotu laiku
Recepšu zāles
4 mg
Kapsula, cietā
Ir apstiprināta
Recordati Ireland Limited, Ireland
03.09.2019 14:58
Lejupielādēt lietošanas instrukciju
I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1
1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Silodosin Recordati 4 mg cietās kapsulas Silodosin Recordati 8 mg cietās kapsulas
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
Silodosin Recordati 4 mg cietās kapsulas Katra cietā kapsula satur 4 mg silodozīna (silodosin).
Silodosin Recordati 8 mg cietās kapsulas Katra cietā kapsula satur 8 mg silodozīna (silodosin).
Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA
Cietā kapsula.
Silodosin Recordati 4 mg cietās kapsulas Dzeltena, necaurspīdīga, cieta želatīna kapsula, 3. izmēra (apmēram 15,9 x 5,8 mm).
Silodosin Recordati 8 mg cietās kapsulas Balta, necaurspīdīga, cieta želatīna kapsula, 0. izmēra (apmēram 21,7 x 7,6 mm).
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Labdabīgās prostatas hiperplāzijas (LPH) pazīmju un simptomu ārstēšana pieaugušiem vīriešiem.
4.2. Devas un lietošanas veids
Devas
Ieteicamā deva ir viena Silodosin Recordati 8 mg kapsula dienā. Īpašām pacientu populācijām ieteicams lietot vienu Silodosin Recordati 4 mg kapsulu dienā (skatīt zemāk).
Gados vecāki cilvēki Nav nepieciešams pielāgot devu gados vecākiem pacientiem (skatīt 5.2. apakšpunktā).
Nieru darbības traucējumi Nav nepieciešams pielāgot devu pacientiem ar viegliem nieru darbības traucējumiem (CLCR ≥ 50 līdz ≤ 80 ml/min). Pacientiem ar vidēji smagiem nieru darbības traucējumiem ieteicamā sākuma deva ir 4 mg vienu reizi dienā (CLCR ≥ 30 līdz < 50 ml/min). Pēc vienas ārstēšanas nedēļas devu var palielināt līdz 8 mg vienu reizi dienā, vadoties pēc pacienta individuālās reakcijas. Zāles nav ieteicams lietot pacientiem ar smagiem nieru darbības traucējumiem (CLCR < 30 ml/min) (skatīt 4.4. un 5.2. apakšpunktā).
Aknu darbības traucējumi Pacientiem ar viegli vai vidēji smagiem aknu darbības traucējumiem nav nepieciešams pielāgot devu. Datu trūkuma dēļ zāles nav ieteicams lietot pacientiem ar smagiem aknu darbības traucējumiem (skatīt 4.4. un 5.2. apakšpunktā).
2
Pediatriskā populācija Silodosin Recordati nav piemērots lietošanai pediatriskā populācijā indikācijas labdabīga prostatas hiperplāzija (LPH) gadījumā.
Lietošanas veids
Iekšķīgai lietošanai. Kapsula jālieto kopā ar uzturu, ieteicams katru dienu vienā un tajā pašā laikā. Kapsulu nedrīkst sasmalcināt vai košļāt, bet to norīt veselu, ieteicams, uzdzerot glāzi ūdens.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Intraoperatīvs kustīgas varavīksnenes sindroms (IKVS) IKVS (šauras acs zīlītes sindroma variants) novērots kataraktas operācijas laikā dažiem pacientiem, kuri lieto vai iepriekš ir lietojuši α1-blokatorus. Tas var pastiprināt ar procedūru saistītas komplikācijas operācijas laikā. Nav ieteicams uzsākt silodozīna terapiju pacientiem, kuriem paredzēta kataraktas operācija. Ieteikts pārtraukt α1-blokatoru lietošanu 1-2 nedēļas pirms kataraktas operācijas, tomēr vēl nav noteiktas terapijas pārtraukšanas priekšrocības un pareizais laika periods. Izvērtējot pacienta stāvokli pirms kataraktas operācijas, acs ķirurgiem un acs speciālistu komandai nepieciešams noskaidrot, vai pacients pašreiz lieto vai iepriekš ir lietojis silodozīnu, lai IKVS gadījumā sniegtu atbilstošu palīdzību operācijas laikā.
Ortostatiski traucējumi Lietojot silodozīnu, ortostatisko traucējumu biežumi vērojami ļoti reti. Tomēr tika novērota atsevišķiem pacientiem asinsspiediena samazināšanās, kas retos gadījumos izraisa ģīboni. Pie pirmajām ortostatiskās hipotensijas pazīmēm (piemēram, reibonis, mainot ķermeņa stāvokli) pacientam ieteicams ieņemt sēdus vai guļus stāvokli, līdz simptomi pazūd. Pacientiem ar ortostatisko hipotensiju silodozīna lietošana nav ieteicama.
Nieru darbības traucējumi Silodozīnu nav ieteicams lietot pacientiem ar smagiem nieru darbības traucējumiem (CLCR < 30 ml/min) (skatīt 4.2. un 5.2. apakšpunktā).
Aknu darbības traucējumi Tā kā nav pieejami dati par zāļu lietošanu pacientiem ar smagiem aknu darbības traucējumiem, silodozīna lietošana šiem pacientiem nav ieteicama (skatīt 4.2. un 5.2. apakšpunktā).
Prostatas karcinoma Tā kā LPH un prostatas karcinoma var izpausties ar vienādiem simptomiem un vienlaikus, pirms silodozīna lietošanas pacienti jāizmeklē, lai apstiprinātu LPH un izslēgtu prostatas karcinomas diagnozi. Pirms un pēc ārstēšanas regulāri jāveic digitāla rektālā izmeklēšana un, ja nepieciešams, jānosaka prostatas specifiskais antigēns (PSA).
Ārstēšana ar silodozīnu samazina orgasma laikā izdalīto spermas daudzumu, kas var īslaicīgi ietekmēt vīrieša fertilitāti. Šī ietekme izzūd, pārtraucot silodozīna lietošanu (skatīt 4.8. apakšpunktā).
Nātrijs Zāles satur mazāk par 1 mmol nātrija (23 mg) katrā kapsulā, - būtībā tās ir “nātriju nesaturošas”.
3
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Silodozīnam raksturīgs intensīvs metabolisms, galvenokārt CYP3A4, alkohola dehidrogenāzes un UGT2B7 ceļā. Silodozīns ir arī P-glikoproteīna substrāts. Zāles, kas nomāc (piemēram, ketokonazols, itrakonazols, ritonavīrs vai ciklosporīns) vai inducē (piemēram, rifampicīns, barbiturāti, karbamazepīns, fenitoīns) šos enzīmus un transportētājus, var ietekmēt silodozīna un tā aktīvā metabolīta koncentrāciju plazmā.
Alfa-blokatori Trūkst adekvātas informācijas par drošumu, lietojot silodozīnu kopā ar citiem α-adrenoreceptoru antagonistiem. Šī iemesla dēļ nav ieteicams lietot šīs zāles vienlaikus ar citiem α-adrenoreceptoru blokatoriem.
CYP3A4 inhibitori Mijiedarbības pētījumā, lietojot silodozīnu vienlaikus ar spēcīgu CYP3A4 inhibitoru (ketokonazols 400 mg), silodozīna maksimālā koncentrācija plazmā paaugstinājās par 3,7 reizēm un silodozīna iedarbība (t.i., AUC) pieauga 3,1 reizi. Nav ieteicams lietot silodozīnu kopā ar spēcīgiem CYP3A4 inhibitoriem (kā ketokonazols, itrakonazols, ritonavīrs vai ciklosporīns). Lietojot silodozīnu vienlaikus ar vidēji spēcīgu CYP3A4 inhibitoru (piemēram, diltiazēmu), silodozīna AUC vērtība palielinājās par apmēram 30%, bet neietekmēja Cmax un eliminācijas pusperiodu. Tā kā šīs pārmaiņas nav klīniski nozīmīgas, nav nepieciešams pielāgot devu.
PDE-5 inhibitori Minimāla farmakodinamiska mijiedarbība tika novērota starp silodozīnu un maksimālajām sildenafila vai tadalafila devām. Placebo kontrolētā pētījumā, kurā 24 pacienti vecumā no 45-78 gadiem lietoja silodozīnu, vienlaicīga sildenafila 100 mg vai tadalafila 20 mg lietošana neizraisīja klīniski nozīmīgu vidējo sistoliskā vai diastoliskā asinsspiediena kritumu, vērtējot pēc ortostatiskajiem testiem (salīdzinot stāvus un guļus stāvokli). Pacientiem, kuri vecāki par 65 gadiem, vidējais asinsspiediena kritums dažādos laika punktos bija starp 5 un 15 mmHg (sistoliskais asinsspiediens), kā arī 0 un 10 mmHg (diastoliskais asinsspiediens). Vienlaicīgas lietošanas laikā nedaudz biežāk vēroja pozitīvus ortostatiskos testus; tomēr netika konstatēta simptomātiska ortostāze vai reibonis. Pacientus, kuri lieto PDE-5 inhibitorus vienlaicīgi ar silodozīnu, jānovēro attiecībā uz iespējamajām nevēlamām blakusparādībām.
Antihipertensīvi līdzekļi Klīniskā pētījuma programmā daudzi pacienti vienlaikus saņēma antihipertensīvu terapiju (galvenokārt zāles, kas iedarbojas uz renīna-angiotenzīna sistēmu, bēta-blokatorus, kalcija kanālu blokatorus un diurētiķus), nevērojot ortostatiskās hipotensijas biežuma pieaugumu. Tomēr nepieciešams ievērot piesardzību, uzsākot silodozīna lietošanu vienlaikus ar antihipertensīviem līdzekļiem, un pacienti jānovēro attiecībā uz iespējamajām nevēlamām blakusparādībām.
Digoksīns Lietojot vienlaikus ar silodozīna 8 mg vienu reizi dienā, netika novērotas nozīmīgas pārmaiņas digoksīna, kas ir P-glikoproteīna substrāts, stabila stāvokļa līmeņos. Nav nepieciešams pielāgot silodozīna devu.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība un barošana ar krūti Nav piemērojams, jo silodozīns indicēts lietošanai tikai vīriešu kārtas pacientiem.
Fertilitāte Klīniskajos pētījumos, lietojot silodozīnu, pacientiem vēroja ejakulāciju ar samazinātu spermas noplūdi vai bez tās (skatīt 4.8. apakšpunktā). Tas izskaidrojams ar silodozīna farmakodinamiskajām īpašībām. Pirms terapijas uzsākšanas nepieciešams informēt pacientu par šo blakusparādību, kas īslaicīgi varētu ietekmēt vīrieša fertilitāti.
4
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Silodosin Recordati maz vai mēreni ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Pacientus nepieciešams informēt par iespējamajiem ortostatiskās hipotensijas simptomiem (piemēram, reiboni) un jāiesaka ievērot piesardzību, vadot transportlīdzekļus vai apkalpojot mehānismus, līdz netiek novērtēta silodozīna ietekme.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Drošuma profila kopsavilkums
Silodozīna drošums vērtēts četros II un III fāzes dubultaklos, kontrolētos klīniskos pētījumos (931 pacienti saņēma 8 mg silodozīna vienu reizi dienā, bet 733 pacienti saņēma placebo) un divos ilgtermiņa, atklātos pagarinājuma fāzes pētījumos. Kopumā 1 581 pacients saņēma 8 mg silodozīna vienu reizi dienā, no tiem 961 pacients lietoja zāles vismaz 6 mēnešus, bet 384 pacienti lietoja zāles 1 gadu.
Biežākās nevēlamās blakusparādības pēc silodozīna lietošanas placebo kontrolētos klīniskajos pētījumos un ilglaicīgā ārstēšanas periodā bija ejakulācijas traucējumi, piemēram, retrogrāda ejakulācija un anejakulācija (ejakulāta daudzuma samazināšanās vai iztrūkums). Šīs blakusparādības vēroja 23% gadījumu. Tā var īslaicīgi ietekmēt vīrieša fertilitāti. Šī nevēlamā blakusparādība izzūd pāris dienu laikā pēc terapijas pārtraukšanas (skatīt 4.4. apakšpunktā).
Nevēlamo blakusparādību uzskaitījums tabulas veidā Visos klīniskajos pētījumos un pēcreģistrācijas periodā globālā mērogā ziņotās nevēlamās blakusparādības, kas, visticamāk, varētu būt saistītas ar zāļu lietošanu, norādītas zemāk esošajā tabulā saskaņā ar MedDRA orgānu sistēmu klasifikāciju un sastopamības biežumu: ļoti bieži (≥ 1/10); bieži (≥ 1/100 līdz < 1/10); retāk (≥ 1/1 000 līdz < 1/100); reti (≥ 1/10 000 līdz < 1/1 000); ļoti reti (< 1/10 000), nav zināmi (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem). Katrā sastopamības biežuma grupā novērotās nevēlamās blakusparādības sakārtotas to nopietnības samazinājuma secībā.
Orgānu sistēmu
klasifikācija
Ļoti bieži
Bieži
Retāk
Reti
Ļoti reti
Nav zināms
Imūnās sistēmas traucējumi
Psihiskie traucējumi Nervu sistēmas traucējumi
Sirds funkcijas traucējumi Asinsvadu sistēmas traucējumi Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības
Reibonis
Samazināts libido
Tahikardija1
Alerģiska veida reakcijas, tai skaitā sejas pietūkums, mēles pietūkums un rīkles tūska1
Ģībonis Samaņas zaudēšana1 Sirdsklauves1
Ortostatiskā Hipotensija1 hipotensija
Aizlikts deguns
5
Orgānu sistēmu
klasifikācija
Ļoti bieži
Bieži
Retāk
Reti
Ļoti reti
Nav zināms
Kuņģa-zarnu
Caureja
Slikta dūša
trakta
Sausuma
traucējumi
sajūta mutē
Aknu un/vai
Novirzes
žults izvades
aknu
sistēmas traucējumi
funkciju testos1
Ādas un zemādas audu bojājumi
Ādas izsitumi1
Nieze1
Nātrene1
Zāļu izraisīti izsitumi1
Reproduktīvās Ejakulācijas
Erektilā
sistēmas
traucējumi, tai
disfunkcija
traucējumi un skatā
krūts slimības retrogrāda
ejakulācija
Anejakulācija
Traumas,
Intraoperatīvs
saindēšanās un
kustīgas
ar
varavīksnenes
manipulācijām
sindroms
saistītas
komplikācijas
1 – blakusparādības, kas minētas spontānajos ziņojumos pēcreģistrācijas periodā globālā mērogā (biežums aprēķināts,
balstoties uz blakusparādībām, par kurām Ziņots I-IV fāzes klīniskajos pētījumos un neintervences pētījumos).
Atsevišķu nevēlamo blakusparādību apraksts
Ortostatiskā hipotensija Lietojot silodozīnu, ortostatiskās hipotensijas biežums placebo kontrolētos klīniskajos pētījumos bija 1,2%, salīdzinot ar 1,0% placebo lietotājiem. Ortostatiskā hipotensija reizēm var izraisīt ģīboni (skatīt 4.4. apakšpunktā).
Intraoperatīvs kustīgas varavīksnenes sindroms (IKVS) Kataraktas operācijas laikā ziņots par IKVS (skatīt 4.4. apakšpunktā).
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Silodozīns tika vērtēts, lietojot veseliem vīriešiem devās līdz 48 mg/dienā. Devu ierobežojošā nevēlamā blakusparādība bija ortostatiska hipotensija. Ja zāles lietotas nesen, pacientam iespējams izraisīt vemšanu vai arī veikt kuņģa skalošanu. Ja silodozīna pārdozēšana izraisījusi hipotensiju, nepieciešams uzturēt kardiovaskulārās sistēmas funkcijas. Maz ticams, ka dialīzei varētu būt nozīmīgas priekšrocības, jo silodozīns lielā mērā (96,6%) saistīts ar proteīniem.
6
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: uroloģiski līdzekļi, alfa-adrenoreceptoru antagonisti, ATĶ kods: G04CA04.
Darbības mehānisms Silodozīns ar augstu selektivitāti iedarbojas uz α1A-adrenoreceptoriem, kas primāri lokalizēti cilvēka prostatā, urīnpūšļa pamatnē, urīnpūšļa kakliņā, prostatas kapsulā un prostatas uretras daļā. Bloķējot α1A-adrenoreceptorus, gludā muskulatūra šajos audos atslābst, mazinot urīnpūšļa izejas rezistenci un neietekmējot detrusora gludās muskulatūras kontraktilitāti. Tas uzlabo labdabīgās prostatas hiperplāzijas pildīšanās (kairinājuma) un tukšošanās (obstruktīvos) simptomus (apakšējo urīnceļu simptomi, AUS). Silodozīnam vērojama daudz zemāka afinitāte pret α1B-adrenoreceptoriem, kas primāri lokalizējas kardiovaskulārajā sistēmā. In vitro konstatētā silodozīna α1A:α1B saistīšanās attiecība (162:1) ir ļoti augsta.
Klīniskā efektivitāte un drošums II fāzes devu nosakošā, dubultaklā, placebo kontrolētā klīniskā pētījumā, lietojot silodozīnu 4 vai 8 mg vienu reizi dienā, lielāku uzlabošanos pēc Amerikas Urologu asociācijas (AUA) simptomu skalas novēroja silodozīna 8 mg (-6,8 ± 5,8, n = 90; p = 0,0018) grupā un silodozīna 4 mg (-5,7 ± 5,5, n = 88; p = 0,0355) grupā, salīdzinot ar placebo (-4,0 ± 5,5, n = 83).
Vairāk nekā 800 pacienti ar mērenas vai smagas pakāpes LPH simptomiem (Starptautiskā prostatas simptomu skala, International Prostate Symptom Score, IPSS, sākotnējā vērtība ≥ 13) saņēma silodozīnu 8 mg vienu reizi dienā divos III fāzes placebo kontrolētos klīniskajos pētījumos Amerikas Savienotajās Valstīs un vienā placebo, un aktīvi kontrolētā klīniskajā pētījumā Eiropā. Visos pētījumos pacienti, kuriem nenovēroja atbildes reakciju pēc placebo lietošanas 4 nedēļas ilgajā pētījuma ievadfāzē, tika randomizēti pētījuma ārstēšanas grupā. Visos pētījumos, izvērtējot rezultātus pēc 12 terapijas nedēļām, pacientiem, kuri saņēma silodozīnu, vēroja lielāku LPH pildīšanās (kairinājuma) un iztukšošanās (obstruktīvos) simptomu uzlabošanos, salīdzinot ar placebo. Pētījumu Intent-to-treat populācijās iegūtie dati norādīti zemāk:
Pētījums
US-1
Ārstēšanas grupa
Silodozīns Placebo
IPSS
Kopējā vērtība
Pacientu skaits
Sākotnējā vērtība (± SN)
Pārmaiņas, salīdzinot ar
sākotnējo vērtību
IPSS Kairinājuma simptomi
Atšķirība (95% TI),
salīdzinot ar placebo
Pārmaiņas, salīdzinot ar
sākotnējo vērtību
Atšķirība (95% TI),
salīdzinot ar placebo
IPSS Obstruktīvie simptomi
Pārmaiņas, salīdzinot ar
sākotnējo vērtību
Atšķirība (95% TI),
salīdzinot ar placebo
233 22 ± 5 -6,5
-2,8*
-2,3
-0,9*
-4,2
-1,9*
228 21 ± 5 -3,6
(-3,9; -1,7)
-1,4
(-1,4; -0,4)
-2,2
(-2,6; -1,2)
Silodozīns US-2
Placebo
233 21 ± 5 -6,3
-2,9*
-2,4
229 21 ± 5
-3,4
(-4,0; -1,8)
-1,3
-1,0*
-3,9
-1,8*
(-1,5; -0,6)
-2,1
(-2,5; -1,1)
Silodozīns
371 19 ± 4 -7,0
-2,3*
-2,5
(-3,2; -1,4)
-0,7°
-4,5
-1,7*
(-1,1; -0,2)
(-2,2; -1,1)
Eiropa Tamsulosīns 376 19 ± 4 -6,7
-2,0*
-2,4
-0,6°
-4,2
-1,4*
(-2,9; -1,1)
(-1,1; -0,2)
(-2,0; -0,8)
Placebo
185 19 ± 4 -4,7
-1,8
-2,9
* p < 0,001, salīdzinot ar placebo; ° p = 0,002, salīdzinot ar placebo
7
Eiropas aktīvi kontrolētā klīniskā pētījumā silodozīna 8 mg deva, lietota vienu reizi dienā, izrādījās, ka ir ne mazvērtīgāka kā tamsulosīna 0,4 mg deva, lietota vienu reizi dienā: pielāgotā IPSS kopējās vērtības vidējā atšķirība (95% TI), vērtējot ārstēšanas rezultātus protokola populācijā, bija 0,4 (-0,4 līdz 1,1). Atbildes reakcijas proporcija (t.i., IPSS kopējās vērtības palielināšanās par vismaz 25%) bija ievērojami augstāka silodozīna (68%) un tamsulosīna grupās (65%), salīdzinot ar placebo (53%).
Ilgtermiņa kontrolēto pētījumu atklātajā pagarinājuma fāzē pacienti saņēma silodozīnu laika periodā līdz 1 gadam. Simptomu uzlabošanās, silodozīna 12. terapijas nedēļā izraisīta, turpinājās 1 gadu.
Eiropā veiktā IV fāzes klīniskā pētījumā pacientiem ar vidējo sākotnējo IPSS kopējo vērtību 18,9 punkti, 77,1% novēroja atbildes reakciju pret silodozīnu (pārmaiņām IPSS kopējā vērtībā, salīdzinot ar sākotnējo vērtību, bija jābūt vismaz 25%). Novērtēšanai izmantojot vīriešiem paredzēto ICS (International Continence Society – Starptautiskā inkontinences biedrība) anketu, tika konstatēts, ka aptuveni pusei pacientu uzlabojās visvairāk traucējošie simptomi, par kuriem tika saņemtas sūdzības pētījuma sākumā (t.i., niktūrija, urinēšanas biežums, vājāka plūsma, steidzamība, pilēšana urinācijas beigās un nepilnīga urīnpūšļa iztukšošanās).
Silodozīna klīniskajos pētījumos netika novērots nozīmīgs asinsspiediena kritums guļus stāvoklī.
Silodozīna 8 mg un 24 mg deva, lietota vienu reizi dienā, neuzrādīja statistiski nozīmīgu ietekmi uz EKG intervāliem vai sirds repolarizāciju, salīdzinot ar placebo.
Pediatriskā populācija Eiropas Zāļu aģentūra atbrīvojusi no pienākuma iesniegt silodozīnu saturošām atsauces zālēm pētījumu rezultātus visās pediatriskās populācijas apakšgrupās ar LPH (informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2. apakšpunktā).
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Silodozīna un tā galveno metabolītu farmakokinētika novērtēta pieaugušiem vīriešiem ar un bez LPH pēc vienreizējas un vairākkārtējām zāļu devām no 0,1 mg līdz 48 mg dienā. Silodozīnam šajā devu intervālā raksturīga lineāra farmakokinētika. Zāļu galvenā metabolīta, silodozīna glikuronīda (KMD-3213G), iedarbība plazmā stabilā stāvoklī apmēram 3 reizes pārsniedz silodozīna iedarbību. Silodozīns un tā glikuronīds sasniedz stabilu stāvokli pēc atbilstoši 3 un 5 ārstēšanas dienām.
Uzsūkšanās Perorāli uzņemtam silodozīnam raksturīga laba uzsūkšanās, kas atkarīga no devas. Zāļu absolūtā biopieejamība ir aptuveni 32%. In vitro pētījums ar Caco-2 šūnām liecina, ka silodozīns ir P-glikoproteīna substrāts. Uzturs mazina Cmax par apmēram 30%, paildzina tmax par apmēram 1 stundu un ietekmē nedaudz AUC. Veseliem vīriešiem mērķa vecuma grupā (n = 16, vidējais vecums 55 ± 8 gadi), uzņemot 8 mg devu perorāli vienu reizi dienā tūlīt pēc brokastīm 7 dienas, tika iegūti šādi farmakokinētiskie parametri: Cmax 87 ± 51 ng/ml (SN), tmax 2,5 stundas (intervāls 1,0-3,0), AUC 433 ± 286 ng • h/ml.
Izkliede Silodozīna izkliedes tilpums ir 0,81 l/kg, un 96,6% silodozīna saistās ar plazmas proteīniem. Tas neizkliedējas asins šūnās. 91% silodozīna glikuronīda saistās ar proteīniem.
Biotransformācija Silodozīnam raksturīgs intensīvs metabolisms glikuronidācijas (UGT2B7), alkohola un aldehīda dehidrogenāzes un oksidatīvā ceļā, galvenokārt CYP3A4. Galvenajam zāļu metabolītam plazmā, silodozīna glikuronīda konjugātam (KMD-3213G), in vitro uzrādīja aktivitāti, ir pagarināts eliminācijas pusperiods (apmēram 24 stundas) un koncentrācija plazmā bija aptuveni četras reizes
8
augstāka nekā silodozīna koncentrācija. In vitro dati liecina, ka silodozīnam nepiemīt potenciāls nomākt vai inducēt citohroma P450 enzīmu sistēmas.
Eliminācija Pēc orālas 14C-iezīmēta silodozīna uzņemšanas radioaktivitātes atpazīšana pēc 7 dienām bija apmēram 33,5% urīnā un 54,9% fēcēs. Silodozīna klīrenss organismā bija aptuveni 0,28 l/h/kg. Silodozīns izdalās no organisma galvenokārt metabolītu veidā, un urīnā atrodams ļoti mazs neizmainītu zāļu daudzums. Silodozīna un tā glikuronīda terminālais eliminācijas pusperiods atbilstoši ir aptuveni 11 un 18 stundas.
Īpašas populācijas
Gados vecāki cilvēki Silodozīna un tā galveno metabolītu iedarbība vecumā ievērojami nemainās pat pacientiem, kuri vecāki par 75 gadiem.
Pediatriskā populācija Silodozīns nav pētīts pacientiem, kuri jaunāki par 18 gadiem.
Aknu darbības traucējumi Vienas devas pētījumā nenovēroja silodozīna farmakokinētikas pārmaiņas, lietojot to deviņiem pacientiem ar vidēji smagiem aknu darbības traucējumiem (Child-Pugh skala no 7 līdz 9), salīdzinot ar rādītājiem deviņiem veseliem cilvēkiem. Šā pētījuma rezultāti jāinterpretē piesardzīgi, jo iekļautajiem pacientiem bioķīmiskie rādītāji bija normāli, kas liecināja par normālu metabolo funkciju, un viņi tika klasificēti kā pacienti ar vidēji smagiem aknu darbības traucējumiem, pamatojoties uz ascīta un aknu encefalopātijas esamību. Silodozīna farmakokinētika pacientiem ar smagiem aknu darbības traucējumiem nav pētīta.
Nieru darbības traucējumi Vienas devas pētījumā pēc silodozīna (nesaistīta) iedarbības pacientiem ar viegli izteiktu (n = 8) un vidēji smagiem nieru darbības traucējumiem (n = 8) vidējie rezultāti uzrādīja Cmax paaugstināšanos (1,6 reizes) un AUC pieaugumu (1,7 reizes), salīdzinot ar rādītājiem, kas iegūti pacientiem ar normālu nieru funkciju (n = 8). Pacientiem ar smagiem nieru darbības traucējumiem (n = 5) pēc zāļu iedarbības Cmax pieauga 2,2 reizes, bet AUC palielinājās 3,7 reizes. Paaugstinājās arī silodozīna galveno metabolītu, silodozīna glikuronīda un KMD-3293 iedarbība. Plazmas līmeņu monitorēšana III fāzes klīniskajā pētījumā liecina, ka kopumā silodozīna līmeņi pēc 4 nedēļu ārstēšanas perioda nemainījās pacientiem ar viegli izteiktiem traucējumiem (n = 70), salīdzinot ar pacientiem, kuriem bija normāla nieru funkcija (n = 155), savukārt pacientiem ar vidēji smagiem nieru darbības traucējumiem (n = 7), pētot vidējās vērtības, līmeņi dubultojās. Drošuma datu izvērtēšana, kas iegūta visos klīniskajos pētījumos iekļautajiem pacientiem, neliecina, ka viegliem nieru darbības traucējumi (n = 487) saistīti ar papildu risku silodozīna lietošanas laikā (piemēram, paaugstinātu reiboņu vai ortostatiskās hipotensijas risku), salīdzinot ar pacientiem, kuriem ir normāla nieru funkcija (n = 955). Tādēļ nav nepieciešams pielāgot devas pacientiem ar viegliem nieru darbības traucējumiem. Tā kā zāļu lietošanas pieredze pacientiem ar vidēji smagiem nieru darbības traucējumiem (n = 35) ir ierobežota, ieteicama zemāka sākuma deva - 4 mg. Pacientiem ar smagiem nieru darbības traucējumiem nav ieteicams lietot Silodosin Recordati.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Neklīniskajos standartpētījumos iegūtie dati par farmakoloģisko drošumu, iespējamu kancerogenitāti, mutagenitāti un teratogenitāti neliecina par īpašu risku cilvēkam. Efektus dzīvniekiem (ietekmi uz vairogdziedzeri grauzējiem) novēroja vienīgi tad, ja izmantotās devas un iedarbības ilgums pārsniedza cilvēkam maksimāli pieļaujamos. Tas liecina, ka klīniskajā praksē šī iedarbība nav būtiska. Žurku tēviņiem auglības spējas mazinājās, pakļaujot dzīvniekus zāļu iedarbībai, kas aptuveni divas reizes pārsniedza maksimālo cilvēkiem ieteicamo iedarbības devu. Novērotais efekts bija atgriezenisks.
9
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Silodosin Recordati 4 mg un 8 mg cietās kapsulas Kapsulas saturs Preželatinizēta ciete (kukurūzas) Mannīts (E421) Magnija stearāts Nātrija laurilsulfāts
Kapsulas apvalks Želatīns Titāna dioksīds (E171) Dzeltenais dzelzs oksīds (E172) (tikai 4 mg kapsulām)
6.2. Nesaderība
Nav piemērojama.
6.3. Uzglabāšanas laiks
3 gadi.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt temperatūrā līdz 30°C. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas un mitruma.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
Kapsulas piedāvātas PVH/PVDH/alumīnija folijas blisteros, ievietotos kartona kastītēs.
Iepakojumi ar 10, 20, 30, 50, 90, 100 kapsulām. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai
Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS
Recordati Ireland Ltd. Raheens East Ringaskiddy Co. Cork Īrija
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I)
EU/1/18/1343/001 EU/1/18/1343/002 EU/1/18/1343/003 EU/1/18/1343/004 EU/1/18/1343/005 EU/1/18/1343/006
10
EU/1/18/1343/007 EU/1/18/1343/008 EU/1/18/1343/009 EU/1/18/1343/010 EU/1/18/1343/011 EU/1/18/1343/012 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: Pēdējās pārreģistrācijas datums: 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/.
11
II PIELIKUMS A. RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS
NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ
DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
12
A. RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI Ražotāja, kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese Laboratoires Bouchara-Recordati Parc Mécatronic 03410 Saint Victor Francija Recordati Industria Chimica e Farmaceutica S.p.A. Via M. Civitali 1 20148 Milan Itālija Drukātajā lietošanas instrukcijā jānorāda ražotāja, kas atbild par attiecīgās sērijas izlaidi, nosaukums un adrese.
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI Recepšu zāles.
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS • Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
• Riska pārvaldības plāns (RPP) Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP. Atjaunināts RPP jāiesniedz: • pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; • ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna
informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
13
III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
14
A. MARĶĒJUMA TEKSTS
15
INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Silodosin Recordati 4 mg cietās kapsulas silodosin
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra cietā kapsula satur 4 mg silodozīna.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 10 cietās kapsulas 20 cietās kapsulas 30 cietās kapsulas 50 cietās kapsulas 90 cietās kapsulas 100 cietās kapsulas
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt temperatūrā līdz 30 °C. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas un mitruma.
16
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Recordati Ireland Ltd. Raheens East Ringaskiddy Co. Cork Īrija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1343/001 EU/1/18/1343/002 EU/1/18/1343/003 EU/1/18/1343/004 EU/1/18/1343/005 EU/1/18/1343/006
13. SĒRIJAS NUMURS Sēr.
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ silodosin recordati 4 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
17
MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES PVH/PVDH/ALUMĪNIJA FOLIJAS BLISTERI 1. ZĀĻU NOSAUKUMS Silodosin Recordati 4 mg cietās kapsulas silodosin 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS Recordati Ireland Ltd. 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. CITA
18
INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Silodosin Recordati 8 mg cietās kapsulas silodosin
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra cietā kapsula satur 8 mg silodozīna.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 10 cietās kapsulas 20 cietās kapsulas 30 cietās kapsulas 50 cietās kapsulas 90 cietās kapsulas 100 cietās kapsulas
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt temperatūrā līdz 30 °C. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas un mitruma.
19
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Recordati Ireland Ltd. Raheens East Ringaskiddy Co. Cork Īrija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1343/007 EU/1/18/1343/008 EU/1/18/1343/009 EU/1/18/1343/010 EU/1/18/1343/011 EU/1/18/1343/012
13. SĒRIJAS NUMURS Sēr.
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ silodosin recordati 8 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
20
MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES PVH/PVDH/ALUMĪNIJA FOLIJAS BLISTERI 1. ZĀĻU NOSAUKUMS Silodosin Recordati 8 mg cietās kapsulas silodosin 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS Recordati Ireland Ltd. 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. CITA
21
B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
22
Lietošanas instrukcija: informācija pacientam
Silodosin Recordati 8 mg cietās kapsulas Silodosin Recordati 4 mg cietās kapsulas
silodosin
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī
uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir Silodosin Recordati un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Silodosin Recordati lietošanas 3. Kā lietot Silodosin Recordati 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Silodosin Recordati 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Silodosin Recordati un kādam nolūkam to lieto
Kas ir Silodosin Recordati
Silodosin Recordati pieder zāļu grupai, ko sauc par alfa1A-adrenoreceptoru blokatoriem. Silodosin Recordati iedarbojas tieši uz receptoriem prostatā, urīnpūslī un urīnizvadkanālā. Bloķējot šos receptorus, gludā muskulatūra šajos audos atslābst. Tas atvieglo urinēšanu un slimības simptomus.
Kādam nolūkam Silodosin Recordati lieto
Silodosin Recordati lieto pieaugušiem vīriešiem prostatas labdabīgas palielināšanās (prostatas hiperplāzija) simptomu ārstēšanai, piemēram: • grūtības uzsākt urināciju, • urīnpūšļa nepilnīgas iztukšošanās sajūta, • biežāka urinācija, arī naktī.
2. Kas Jums jāzina pirms Silodosin Recordati lietošanas
Nelietojiet Silodosin Recordati šādos gadījumos
ja Jums ir alerģija pret silodozīnu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Pirms Silodosin Recordati lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu
• Ja Jums paredzēta acs operācija duļķainas acs lēcas dēļ (kataraktas operācija), ir svarīgi nekavējoties informēt acu ārstu, ka pašreiz lietojat vai iepriekš esat lietojis Silodosin Recordati. Tas ir svarīgi tāpēc, ka dažiem pacientiem, kuri saņēmuši šāda veida zāles, novērots varavīksnenes (acs krāsainā, cirkulārā daļa) muskuļu tonusa zudums operācijas laikā. Zinot par lietotajām zālēm, acu ārsts var īstenot atbilstošus piesardzības pasākumus zāļu un ķirurģiskās
23
tehnikas ziņā. Vaicājiet padomu ārstam, vai nav nepieciešams atlikt vai īslaicīgi pārtraukt Silodosin Recordati lietošanu, ja ir paredzēta kataraktas operācija.
• Ja kādreiz pēc straujas piecelšanās kājās esat noģībis vai apreibis, lūdzu, paziņojiet to savam ārstam pirms Silodosin Recordati lietošanas. Lietojot Silodosin Recordati, iespējami reiboņi, pieceļoties kājās, reizēm ģīboņi, sevišķi ārstēšanas sākumā vai tad, ja lietojat zāles asinsspiediena pazemināšanai. Novērojot šādus simptomus, ieteicams tūlīt ieņemt sēdus vai guļus stāvokli, līdz simptomi pāriet, un ziņot par tiem ārstam, cik drīz vien iespējams (skatīt arī punktu „Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana”).
• Ja Jums ir smagi aknu darbības traucējumi, nedrīkst lietot Silodosin Recordati, jo šīs zāles nav pētītas ar šo slimību.
• Ja Jums ir nieru darbības traucējumi, lūdzu, vaicājiet padomu ārstam. Ja Jums ir vidēji smagi nieru darbības traucējumi, ārsts, iespējams, uzsāks Silodosin Recordati lietošanu ar piesardzību un mazākā devā (skatīt 3. punktu „Deva”). Ja Jums ir smagi nieru darbības traucējumi, Silodosin Recordati nedrīkst lietot.
• Tā kā prostatas labdabīga palielināšanās un prostatas vēzis var izpausties ar vienādiem simptomiem, ārsts pirms Silodosin Recordati lietošanas veiks pārbaudes prostatas vēža diagnozes izslēgšanai. Silodosin Recordati nav paredzēts prostatas vēža ārstēšanai.
• Ārstēšana ar Silodosin Recordati varētu radīt traucētu ejakulāciju (samazināties izdalītais spermas daudzums dzimumakta laikā), kas var īslaicīgi ietekmēt vīrieša auglību. Šī blakusparādība zūd pēc Silodosin Recordati lietošanas pārtraukšanas. Lūdzu, informējiet ārstu, ja plānojat bērnus.
Nātrijs Zāles satur mazāk par 1 mmol nātrija (23 mg) katrā kapsulā, - būtībā tās ir “nātriju nesaturošas”.
Bērni un pusaudži
Nelietojiet šīs zāles bērniem un pusaudžiem, kuri jaunāki par 18 gadiem, jo nav atbilstošas indikācijas zāļu lietošanai šajā vecuma grupā.
Citas zāles un Silodosin Recordati
Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot.
Sevišķi svarīgi izstāstīt ārstam, ja lietojat: • zāles, kas pazemina asinsspiedienu (sevišķi zāles, ko sauc par alfa1-blokatoriem, piemēram,
prazosīns vai doksazosīns), jo Silodosin Recordati lietošanas laikā šo zāļu iedarbība varētu pastiprināties. • pretsēnīšu zāles (piemēram, ketokonazols vai itrakonazols), zāles HIV infekcijas/AIDS ārstēšanai (kā ritonavīrs) vai zāles, kas lietojamas pēc transplantācijas orgānu atgrūšanas novēršanai (piemēram, ciklosporīns), jo šīs zāles var paaugstināt Silodosin Recordati koncentrāciju asinīs. • zāles erekcijas panākšanai un uzturēšanai (piemēram, sildenafils vai tadalafils), jo, lietojot tās kopā ar Silodosin Recordati, varētu nedaudz pazemināties asinsspiediens. • zāles epilepsijas ārstēšanai vai rifampicīnu (zāles tuberkulozes ārstēšanai), jo tās var mazināt Silodosin Recordati iedarbību.
Grūtniecība un barošana ar krūti
Silodosin Recordati nav paredzēts lietošanai sievietēm.
24
Fertilitāte Silodosin Recordati var samazināt spermas daudzumu un tādējādi uz laiku ietekmēt Jūsu spēju radīt bērnus. Ja plānojat bērnus, pirms šo zāļu lietošanas jautājiet padomu ārstam vai farmaceitam.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana
Nevadiet transportlīdzekļus un nelietojiet mehānismus, ja jūtat vājumu, reiboni, miegainību vai ir miglaina redze.
3. Kā lietot Silodosin Recordati
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts vai farmaceits Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.
Ieteicamā deva ir viena Silodosin Recordati 8 mg kapsula dienā.
Vienmēr lietojiet kapsulas kopā ar uzturu, ieteicams katru dienu vienā un tajā pašā laikā. Nesasmalciniet vai nekošļājiet kapsulu, bet norijiet to veselu, ieteicams, uzdzerot glāzi ūdens.
Pacienti ar nieru darbības traucējumiem Ja Jums ir vidēji smagi nieru darbības traucējumi, ārsts, iespējams, izrakstīs citu devu. Šim mērķim pieejamas Silodosin Recordati 4 mg cietās kapsulas.
Ja esat lietojis Silodosin Recordati vairāk nekā noteikts
Ja esat lietojis vairāk nekā vienu kapsulu, paziņojiet ārstam, cik drīz vien iespējams. Ja jūtat reiboni vai vājumu, tūlīt paziņojiet ārstam par šiem simptomiem.
Ja esat aizmirsis lietot Silodosin Recordati
Ja aizmirsāt lietot kapsulu, varat ieņemt to vēlāk tajā pašā dienā. Ja gandrīz pienācis laiks nākamajai devai, izlaidiet aizmirsto devu. Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto kapsulu.
Ja pārtraucat lietot Silodosin Recordati
Pārtraucot ārstēšanu, simptomi var atjaunoties.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Nekavējoties sazinieties ar ārstu, ja pamanāt kādu no šīm alerģiskajām reakcijām: sejas vai rīkles pietūkums, apgrūtināta elpošana, ģīboņa sajūta, ādas nieze vai nātrene, jo sekas var būt nopietnas.
Visbiežāk sastopamā blakusparādība ir izdalītā spermas daudzuma samazināšanās dzimumakta laikā. Šī blakusparādība zūd pēc Silodosin Recordati lietošanas pārtraukšanas. Lūdzu, informējiet ārstu, ja plānojat bērnus.
Reibonis, ieskaitot reiboni, pieceļoties kājās, un reizēm ģībonis. Jūtot vājumu vai reiboni, ieteicams nekavējoties apsēsties vai apgulties un nogaidīt, līdz simptomi pāriet. Ja vērojams reibonis vai ģībonis, pieceļoties kājās, lūdzu, informējiet ārstu, cik drīz vien iespējams.
25
Silodosin Recordati var veicināt komplikācijas kataraktas operācijas laikā (acs operācija, dēļ acs lēcas apduļķošanās, skatīt punktu „Brīdinājumi un piesardzība lietošanā”). Svarīgi nekavējoties informēt acu ārstu, ja lietojat vai iepriekš esat lietojis Silodosin Recordati.
Iespējamās blakusparādības norādītas tālāk:
Ļoti bieži sastopamas blakusparādības (var skart vairāk nekā 1 no 10 cilvēkiem) • Traucēta ejakulācija (dzimumakta laikā neizdalās vai izdalās mazāk spermas; skatīt punktu
„Brīdinājumi un piesardzība lietošanā”)
Bieži sastopamas blakusparādības (var skart līdz 1 no 10 cilvēkiem) • Reibonis, ieskaitot reiboni, pieceļoties kājās (skatīt arī iepriekš, šajā punktā) • Šķidri izdalījumi no deguna vai aizlikts deguns • Caureja
Retāk sastopamas blakusparādības (var skart līdz 1 no 100 cilvēkiem) • Samazināta seksuālā vēlme • Slikta dūša • Sausuma sajūta mutē • Grūtības panākt vai saglabāt erekciju • Paātrināta sirdsdarbība • Ādas alerģiskas reakcijas simptomi, piemēram, izsitumi, nieze, nātrene un zāļu izraisīti izsitumi • Izmainīti aknu funkciju testi • Zems asinsspiediens
Reti sastopamas blakusparādības (var skart līdz 1 no 1 000 cilvēkiem) • Paātrināta vai neregulāra sirdsdarbība (sirdsklauves) • Ģībonis/samaņas zaudēšana
Ļoti reti sastopamas blakusparādības (var skart līdz 1 no 10 000 cilvēkiem) • Citas alerģiskas reakcijas ar sejas vai rīkles pietūkumu
Nav zināms (biežumu nevar noteikt pēc pieejamiem datiem) • Kustīga acs zīlīte kataraktas operācijas laikā (skatīt arī iepriekš, šajā sadaļā)
Ja jūtat seksuālās funkcijas traucējumus, lūdzam par to izstātīt ārstam.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Silodosin Recordati
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes un blistera pēc Der. līdz/EXP. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Uzglabāt temperatūrā līdz 30 °C. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas un mitruma.
Nelietojiet šīs zāles, ja pamanāt, ka iepakojums ir atvērts vai redzamas bojājuma pazīmes.
26
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija Ko Silodosin Recordati satur
Silodosin Recordati 8 mg Aktīvā viela ir silodozīns. Katra kapsula satur 8 mg silodozīna.
Citas sastāvdaļas ir preželatinizēta kukurūzas ciete, mannīts (E421), magnija stearāts, nātrija laurilsulfāts, želatīns, titāna dioksīds (E171).
Silodosin Recordati 4 mg Aktīvā viela ir silodozīns. Katra kapsula satur 4 mg silodozīna.
Citas sastāvdaļas ir preželatinizēta kukurūzas ciete, mannīts (E421), magnija stearāts, nātrija laurilsulfāts, želatīns, titāna dioksīds (E171), dzeltenais dzelzs oksīds (E172).
Silodosin Recordati ārējais izskats un iepakojums Silodosin Recordati 8 mg ir baltas, necaurspīdīgas, cietas želatīna kapsulas, 0. izmēra (apmēram 21,7 x 7,6 mm).
Silodosin Recordati 4 mg ir dzeltenas, necaurspīdīgas, cietas želatīna kapsulas, 3. izmēra (apmēram 15,9 x 5,8 mm).
Silodosin Recordati tiek piedāvāts iepakojumos ar 10, 20, 30, 50, 90, 100 kapsulām. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks Recordati Ireland Ltd. Raheens East Ringaskiddy Co. Cork Īrija
Ražotājs Recordati Industria Chimica e Farmaceutica S.p.A. Via Matteo Civitali 1 20148 Milan Itālija
Laboratoires Bouchara-Recordati Parc Mécatronic 03410 Saint Victor Francija
27
Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:
België/Belgique/Belgien Recordati Ireland Ltd. Tél/Tel: + 353 21 4379400
Lietuva Recordati Ireland Ltd. Tel: + 353 21 4379400
България Recordati Ireland Ltd.
Tel: + 353 21 4379400
Luxembourg/Luxemburg Recordati Ireland Ltd. Tél/Tel: + 353 21 4379400
Česká republika Herbacos Recordati s.r.o.
Tel: + 420 466 741 915
Magyarország Recordati Ireland Ltd. Tel: + 353 21 4379400
Danmark Recordati Ireland Ltd. Tlf: + 353 21 4379400
Malta Recordati Ireland Ltd. Tel: + 353 21 4379400
Deutschland Recordati Pharma GmbH Tel: + 49 731 70470
Nederland Recordati Ireland Ltd. Tel: + 353 21 4379400
Eesti Recordati Ireland Ltd. Tel: + 353 21 4379400
Norge Recordati Ireland Ltd. Tlf: + 353 21 4379400
Ελλάδα Recordati Hellas Pharmaceuticals A.E.
Τηλ: + 30 210-6773822
Österreich Recordati Ireland Ltd. Tel: + 353 21 4379400
España Casen Recordati, S.L. Tel: + 34 91 659 15 50
Polska Recordati Polska Sp. z o.o. Tel: + 48 22 206 84 50
France Laboratoires Bouchara-Recordati Tél: + 33 1 45 19 10 00
Portugal Jaba Recordati, S.A. Tel: + 351 21 432 95 00
Hrvatska Recordati Ireland Ltd. Tel: + 353 21 4379400
România Recordati România S.R.L. Tel: + 40 21 667 17 41
Ireland Recordati Ireland Ltd. Tel: + 353 21 4379400
Slovenija Recordati Ireland Ltd. Tel: + 353 21 4379400
Ísland Recordati Ireland Ltd. Sími: + 353 21 4379400
Slovenská republika Herbacos Recordati s.r.o. Tel: + 420 466 741 915
Italia
Suomi/Finland
Recordati Industria Chimica e Farmaceutica S.p.A. Recordati Ireland Ltd.
Tel: + 39 02 487871
Puh/Tel: + 353 21 4379400
28
Κύπρος Recordati Ireland Ltd. Tel: + 353 21 4379400
Latvija Recordati Ireland Ltd. Tel: + 353 21 4379400
Sverige Recordati Ireland Ltd. Tel: + 353 21 4379400
United Kingdom Recordati Pharmaceuticals Ltd. Tel: + 44 1491 576336
Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta {MM/GGGG}
Citi informācijas avoti Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
29
I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1
1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Silodosin Recordati 4 mg cietās kapsulas Silodosin Recordati 8 mg cietās kapsulas
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
Silodosin Recordati 4 mg cietās kapsulas Katra cietā kapsula satur 4 mg silodozīna (silodosin).
Silodosin Recordati 8 mg cietās kapsulas Katra cietā kapsula satur 8 mg silodozīna (silodosin).
Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA
Cietā kapsula.
Silodosin Recordati 4 mg cietās kapsulas Dzeltena, necaurspīdīga, cieta želatīna kapsula, 3. izmēra (apmēram 15,9 x 5,8 mm).
Silodosin Recordati 8 mg cietās kapsulas Balta, necaurspīdīga, cieta želatīna kapsula, 0. izmēra (apmēram 21,7 x 7,6 mm).
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Labdabīgās prostatas hiperplāzijas (LPH) pazīmju un simptomu ārstēšana pieaugušiem vīriešiem.
4.2. Devas un lietošanas veids
Devas
Ieteicamā deva ir viena Silodosin Recordati 8 mg kapsula dienā. Īpašām pacientu populācijām ieteicams lietot vienu Silodosin Recordati 4 mg kapsulu dienā (skatīt zemāk).
Gados vecāki cilvēki Nav nepieciešams pielāgot devu gados vecākiem pacientiem (skatīt 5.2. apakšpunktā).
Nieru darbības traucējumi Nav nepieciešams pielāgot devu pacientiem ar viegliem nieru darbības traucējumiem (CLCR ≥ 50 līdz ≤ 80 ml/min). Pacientiem ar vidēji smagiem nieru darbības traucējumiem ieteicamā sākuma deva ir 4 mg vienu reizi dienā (CLCR ≥ 30 līdz < 50 ml/min). Pēc vienas ārstēšanas nedēļas devu var palielināt līdz 8 mg vienu reizi dienā, vadoties pēc pacienta individuālās reakcijas. Zāles nav ieteicams lietot pacientiem ar smagiem nieru darbības traucējumiem (CLCR < 30 ml/min) (skatīt 4.4. un 5.2. apakšpunktā).
Aknu darbības traucējumi Pacientiem ar viegli vai vidēji smagiem aknu darbības traucējumiem nav nepieciešams pielāgot devu. Datu trūkuma dēļ zāles nav ieteicams lietot pacientiem ar smagiem aknu darbības traucējumiem (skatīt 4.4. un 5.2. apakšpunktā).
2
Pediatriskā populācija Silodosin Recordati nav piemērots lietošanai pediatriskā populācijā indikācijas labdabīga prostatas hiperplāzija (LPH) gadījumā.
Lietošanas veids
Iekšķīgai lietošanai. Kapsula jālieto kopā ar uzturu, ieteicams katru dienu vienā un tajā pašā laikā. Kapsulu nedrīkst sasmalcināt vai košļāt, bet to norīt veselu, ieteicams, uzdzerot glāzi ūdens.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Intraoperatīvs kustīgas varavīksnenes sindroms (IKVS) IKVS (šauras acs zīlītes sindroma variants) novērots kataraktas operācijas laikā dažiem pacientiem, kuri lieto vai iepriekš ir lietojuši α1-blokatorus. Tas var pastiprināt ar procedūru saistītas komplikācijas operācijas laikā. Nav ieteicams uzsākt silodozīna terapiju pacientiem, kuriem paredzēta kataraktas operācija. Ieteikts pārtraukt α1-blokatoru lietošanu 1-2 nedēļas pirms kataraktas operācijas, tomēr vēl nav noteiktas terapijas pārtraukšanas priekšrocības un pareizais laika periods. Izvērtējot pacienta stāvokli pirms kataraktas operācijas, acs ķirurgiem un acs speciālistu komandai nepieciešams noskaidrot, vai pacients pašreiz lieto vai iepriekš ir lietojis silodozīnu, lai IKVS gadījumā sniegtu atbilstošu palīdzību operācijas laikā.
Ortostatiski traucējumi Lietojot silodozīnu, ortostatisko traucējumu biežumi vērojami ļoti reti. Tomēr tika novērota atsevišķiem pacientiem asinsspiediena samazināšanās, kas retos gadījumos izraisa ģīboni. Pie pirmajām ortostatiskās hipotensijas pazīmēm (piemēram, reibonis, mainot ķermeņa stāvokli) pacientam ieteicams ieņemt sēdus vai guļus stāvokli, līdz simptomi pazūd. Pacientiem ar ortostatisko hipotensiju silodozīna lietošana nav ieteicama.
Nieru darbības traucējumi Silodozīnu nav ieteicams lietot pacientiem ar smagiem nieru darbības traucējumiem (CLCR < 30 ml/min) (skatīt 4.2. un 5.2. apakšpunktā).
Aknu darbības traucējumi Tā kā nav pieejami dati par zāļu lietošanu pacientiem ar smagiem aknu darbības traucējumiem, silodozīna lietošana šiem pacientiem nav ieteicama (skatīt 4.2. un 5.2. apakšpunktā).
Prostatas karcinoma Tā kā LPH un prostatas karcinoma var izpausties ar vienādiem simptomiem un vienlaikus, pirms silodozīna lietošanas pacienti jāizmeklē, lai apstiprinātu LPH un izslēgtu prostatas karcinomas diagnozi. Pirms un pēc ārstēšanas regulāri jāveic digitāla rektālā izmeklēšana un, ja nepieciešams, jānosaka prostatas specifiskais antigēns (PSA).
Ārstēšana ar silodozīnu samazina orgasma laikā izdalīto spermas daudzumu, kas var īslaicīgi ietekmēt vīrieša fertilitāti. Šī ietekme izzūd, pārtraucot silodozīna lietošanu (skatīt 4.8. apakšpunktā).
Nātrijs Zāles satur mazāk par 1 mmol nātrija (23 mg) katrā kapsulā, - būtībā tās ir “nātriju nesaturošas”.
3
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Silodozīnam raksturīgs intensīvs metabolisms, galvenokārt CYP3A4, alkohola dehidrogenāzes un UGT2B7 ceļā. Silodozīns ir arī P-glikoproteīna substrāts. Zāles, kas nomāc (piemēram, ketokonazols, itrakonazols, ritonavīrs vai ciklosporīns) vai inducē (piemēram, rifampicīns, barbiturāti, karbamazepīns, fenitoīns) šos enzīmus un transportētājus, var ietekmēt silodozīna un tā aktīvā metabolīta koncentrāciju plazmā.
Alfa-blokatori Trūkst adekvātas informācijas par drošumu, lietojot silodozīnu kopā ar citiem α-adrenoreceptoru antagonistiem. Šī iemesla dēļ nav ieteicams lietot šīs zāles vienlaikus ar citiem α-adrenoreceptoru blokatoriem.
CYP3A4 inhibitori Mijiedarbības pētījumā, lietojot silodozīnu vienlaikus ar spēcīgu CYP3A4 inhibitoru (ketokonazols 400 mg), silodozīna maksimālā koncentrācija plazmā paaugstinājās par 3,7 reizēm un silodozīna iedarbība (t.i., AUC) pieauga 3,1 reizi. Nav ieteicams lietot silodozīnu kopā ar spēcīgiem CYP3A4 inhibitoriem (kā ketokonazols, itrakonazols, ritonavīrs vai ciklosporīns). Lietojot silodozīnu vienlaikus ar vidēji spēcīgu CYP3A4 inhibitoru (piemēram, diltiazēmu), silodozīna AUC vērtība palielinājās par apmēram 30%, bet neietekmēja Cmax un eliminācijas pusperiodu. Tā kā šīs pārmaiņas nav klīniski nozīmīgas, nav nepieciešams pielāgot devu.
PDE-5 inhibitori Minimāla farmakodinamiska mijiedarbība tika novērota starp silodozīnu un maksimālajām sildenafila vai tadalafila devām. Placebo kontrolētā pētījumā, kurā 24 pacienti vecumā no 45-78 gadiem lietoja silodozīnu, vienlaicīga sildenafila 100 mg vai tadalafila 20 mg lietošana neizraisīja klīniski nozīmīgu vidējo sistoliskā vai diastoliskā asinsspiediena kritumu, vērtējot pēc ortostatiskajiem testiem (salīdzinot stāvus un guļus stāvokli). Pacientiem, kuri vecāki par 65 gadiem, vidējais asinsspiediena kritums dažādos laika punktos bija starp 5 un 15 mmHg (sistoliskais asinsspiediens), kā arī 0 un 10 mmHg (diastoliskais asinsspiediens). Vienlaicīgas lietošanas laikā nedaudz biežāk vēroja pozitīvus ortostatiskos testus; tomēr netika konstatēta simptomātiska ortostāze vai reibonis. Pacientus, kuri lieto PDE-5 inhibitorus vienlaicīgi ar silodozīnu, jānovēro attiecībā uz iespējamajām nevēlamām blakusparādībām.
Antihipertensīvi līdzekļi Klīniskā pētījuma programmā daudzi pacienti vienlaikus saņēma antihipertensīvu terapiju (galvenokārt zāles, kas iedarbojas uz renīna-angiotenzīna sistēmu, bēta-blokatorus, kalcija kanālu blokatorus un diurētiķus), nevērojot ortostatiskās hipotensijas biežuma pieaugumu. Tomēr nepieciešams ievērot piesardzību, uzsākot silodozīna lietošanu vienlaikus ar antihipertensīviem līdzekļiem, un pacienti jānovēro attiecībā uz iespējamajām nevēlamām blakusparādībām.
Digoksīns Lietojot vienlaikus ar silodozīna 8 mg vienu reizi dienā, netika novērotas nozīmīgas pārmaiņas digoksīna, kas ir P-glikoproteīna substrāts, stabila stāvokļa līmeņos. Nav nepieciešams pielāgot silodozīna devu.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība un barošana ar krūti Nav piemērojams, jo silodozīns indicēts lietošanai tikai vīriešu kārtas pacientiem.
Fertilitāte Klīniskajos pētījumos, lietojot silodozīnu, pacientiem vēroja ejakulāciju ar samazinātu spermas noplūdi vai bez tās (skatīt 4.8. apakšpunktā). Tas izskaidrojams ar silodozīna farmakodinamiskajām īpašībām. Pirms terapijas uzsākšanas nepieciešams informēt pacientu par šo blakusparādību, kas īslaicīgi varētu ietekmēt vīrieša fertilitāti.
4
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Silodosin Recordati maz vai mēreni ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Pacientus nepieciešams informēt par iespējamajiem ortostatiskās hipotensijas simptomiem (piemēram, reiboni) un jāiesaka ievērot piesardzību, vadot transportlīdzekļus vai apkalpojot mehānismus, līdz netiek novērtēta silodozīna ietekme.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Drošuma profila kopsavilkums
Silodozīna drošums vērtēts četros II un III fāzes dubultaklos, kontrolētos klīniskos pētījumos (931 pacienti saņēma 8 mg silodozīna vienu reizi dienā, bet 733 pacienti saņēma placebo) un divos ilgtermiņa, atklātos pagarinājuma fāzes pētījumos. Kopumā 1 581 pacients saņēma 8 mg silodozīna vienu reizi dienā, no tiem 961 pacients lietoja zāles vismaz 6 mēnešus, bet 384 pacienti lietoja zāles 1 gadu.
Biežākās nevēlamās blakusparādības pēc silodozīna lietošanas placebo kontrolētos klīniskajos pētījumos un ilglaicīgā ārstēšanas periodā bija ejakulācijas traucējumi, piemēram, retrogrāda ejakulācija un anejakulācija (ejakulāta daudzuma samazināšanās vai iztrūkums). Šīs blakusparādības vēroja 23% gadījumu. Tā var īslaicīgi ietekmēt vīrieša fertilitāti. Šī nevēlamā blakusparādība izzūd pāris dienu laikā pēc terapijas pārtraukšanas (skatīt 4.4. apakšpunktā).
Nevēlamo blakusparādību uzskaitījums tabulas veidā Visos klīniskajos pētījumos un pēcreģistrācijas periodā globālā mērogā ziņotās nevēlamās blakusparādības, kas, visticamāk, varētu būt saistītas ar zāļu lietošanu, norādītas zemāk esošajā tabulā saskaņā ar MedDRA orgānu sistēmu klasifikāciju un sastopamības biežumu: ļoti bieži (≥ 1/10); bieži (≥ 1/100 līdz < 1/10); retāk (≥ 1/1 000 līdz < 1/100); reti (≥ 1/10 000 līdz < 1/1 000); ļoti reti (< 1/10 000), nav zināmi (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem). Katrā sastopamības biežuma grupā novērotās nevēlamās blakusparādības sakārtotas to nopietnības samazinājuma secībā.
Orgānu sistēmu
klasifikācija
Ļoti bieži
Bieži
Retāk
Reti
Ļoti reti
Nav zināms
Imūnās sistēmas traucējumi
Psihiskie traucējumi Nervu sistēmas traucējumi
Sirds funkcijas traucējumi Asinsvadu sistēmas traucējumi Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības
Reibonis
Samazināts libido
Tahikardija1
Alerģiska veida reakcijas, tai skaitā sejas pietūkums, mēles pietūkums un rīkles tūska1
Ģībonis Samaņas zaudēšana1 Sirdsklauves1
Ortostatiskā Hipotensija1 hipotensija
Aizlikts deguns
5
Orgānu sistēmu
klasifikācija
Ļoti bieži
Bieži
Retāk
Reti
Ļoti reti
Nav zināms
Kuņģa-zarnu
Caureja
Slikta dūša
trakta
Sausuma
traucējumi
sajūta mutē
Aknu un/vai
Novirzes
žults izvades
aknu
sistēmas traucējumi
funkciju testos1
Ādas un zemādas audu bojājumi
Ādas izsitumi1
Nieze1
Nātrene1
Zāļu izraisīti izsitumi1
Reproduktīvās Ejakulācijas
Erektilā
sistēmas
traucējumi, tai
disfunkcija
traucējumi un skatā
krūts slimības retrogrāda
ejakulācija
Anejakulācija
Traumas,
Intraoperatīvs
saindēšanās un
kustīgas
ar
varavīksnenes
manipulācijām
sindroms
saistītas
komplikācijas
1 – blakusparādības, kas minētas spontānajos ziņojumos pēcreģistrācijas periodā globālā mērogā (biežums aprēķināts,
balstoties uz blakusparādībām, par kurām Ziņots I-IV fāzes klīniskajos pētījumos un neintervences pētījumos).
Atsevišķu nevēlamo blakusparādību apraksts
Ortostatiskā hipotensija Lietojot silodozīnu, ortostatiskās hipotensijas biežums placebo kontrolētos klīniskajos pētījumos bija 1,2%, salīdzinot ar 1,0% placebo lietotājiem. Ortostatiskā hipotensija reizēm var izraisīt ģīboni (skatīt 4.4. apakšpunktā).
Intraoperatīvs kustīgas varavīksnenes sindroms (IKVS) Kataraktas operācijas laikā ziņots par IKVS (skatīt 4.4. apakšpunktā).
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Silodozīns tika vērtēts, lietojot veseliem vīriešiem devās līdz 48 mg/dienā. Devu ierobežojošā nevēlamā blakusparādība bija ortostatiska hipotensija. Ja zāles lietotas nesen, pacientam iespējams izraisīt vemšanu vai arī veikt kuņģa skalošanu. Ja silodozīna pārdozēšana izraisījusi hipotensiju, nepieciešams uzturēt kardiovaskulārās sistēmas funkcijas. Maz ticams, ka dialīzei varētu būt nozīmīgas priekšrocības, jo silodozīns lielā mērā (96,6%) saistīts ar proteīniem.
6
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: uroloģiski līdzekļi, alfa-adrenoreceptoru antagonisti, ATĶ kods: G04CA04.
Darbības mehānisms Silodozīns ar augstu selektivitāti iedarbojas uz α1A-adrenoreceptoriem, kas primāri lokalizēti cilvēka prostatā, urīnpūšļa pamatnē, urīnpūšļa kakliņā, prostatas kapsulā un prostatas uretras daļā. Bloķējot α1A-adrenoreceptorus, gludā muskulatūra šajos audos atslābst, mazinot urīnpūšļa izejas rezistenci un neietekmējot detrusora gludās muskulatūras kontraktilitāti. Tas uzlabo labdabīgās prostatas hiperplāzijas pildīšanās (kairinājuma) un tukšošanās (obstruktīvos) simptomus (apakšējo urīnceļu simptomi, AUS). Silodozīnam vērojama daudz zemāka afinitāte pret α1B-adrenoreceptoriem, kas primāri lokalizējas kardiovaskulārajā sistēmā. In vitro konstatētā silodozīna α1A:α1B saistīšanās attiecība (162:1) ir ļoti augsta.
Klīniskā efektivitāte un drošums II fāzes devu nosakošā, dubultaklā, placebo kontrolētā klīniskā pētījumā, lietojot silodozīnu 4 vai 8 mg vienu reizi dienā, lielāku uzlabošanos pēc Amerikas Urologu asociācijas (AUA) simptomu skalas novēroja silodozīna 8 mg (-6,8 ± 5,8, n = 90; p = 0,0018) grupā un silodozīna 4 mg (-5,7 ± 5,5, n = 88; p = 0,0355) grupā, salīdzinot ar placebo (-4,0 ± 5,5, n = 83).
Vairāk nekā 800 pacienti ar mērenas vai smagas pakāpes LPH simptomiem (Starptautiskā prostatas simptomu skala, International Prostate Symptom Score, IPSS, sākotnējā vērtība ≥ 13) saņēma silodozīnu 8 mg vienu reizi dienā divos III fāzes placebo kontrolētos klīniskajos pētījumos Amerikas Savienotajās Valstīs un vienā placebo, un aktīvi kontrolētā klīniskajā pētījumā Eiropā. Visos pētījumos pacienti, kuriem nenovēroja atbildes reakciju pēc placebo lietošanas 4 nedēļas ilgajā pētījuma ievadfāzē, tika randomizēti pētījuma ārstēšanas grupā. Visos pētījumos, izvērtējot rezultātus pēc 12 terapijas nedēļām, pacientiem, kuri saņēma silodozīnu, vēroja lielāku LPH pildīšanās (kairinājuma) un iztukšošanās (obstruktīvos) simptomu uzlabošanos, salīdzinot ar placebo. Pētījumu Intent-to-treat populācijās iegūtie dati norādīti zemāk:
Pētījums
US-1
Ārstēšanas grupa
Silodozīns Placebo
IPSS
Kopējā vērtība
Pacientu skaits
Sākotnējā vērtība (± SN)
Pārmaiņas, salīdzinot ar
sākotnējo vērtību
IPSS Kairinājuma simptomi
Atšķirība (95% TI),
salīdzinot ar placebo
Pārmaiņas, salīdzinot ar
sākotnējo vērtību
Atšķirība (95% TI),
salīdzinot ar placebo
IPSS Obstruktīvie simptomi
Pārmaiņas, salīdzinot ar
sākotnējo vērtību
Atšķirība (95% TI),
salīdzinot ar placebo
233 22 ± 5 -6,5
-2,8*
-2,3
-0,9*
-4,2
-1,9*
228 21 ± 5 -3,6
(-3,9; -1,7)
-1,4
(-1,4; -0,4)
-2,2
(-2,6; -1,2)
Silodozīns US-2
Placebo
233 21 ± 5 -6,3
-2,9*
-2,4
229 21 ± 5
-3,4
(-4,0; -1,8)
-1,3
-1,0*
-3,9
-1,8*
(-1,5; -0,6)
-2,1
(-2,5; -1,1)
Silodozīns
371 19 ± 4 -7,0
-2,3*
-2,5
(-3,2; -1,4)
-0,7°
-4,5
-1,7*
(-1,1; -0,2)
(-2,2; -1,1)
Eiropa Tamsulosīns 376 19 ± 4 -6,7
-2,0*
-2,4
-0,6°
-4,2
-1,4*
(-2,9; -1,1)
(-1,1; -0,2)
(-2,0; -0,8)
Placebo
185 19 ± 4 -4,7
-1,8
-2,9
* p < 0,001, salīdzinot ar placebo; ° p = 0,002, salīdzinot ar placebo
7
Eiropas aktīvi kontrolētā klīniskā pētījumā silodozīna 8 mg deva, lietota vienu reizi dienā, izrādījās, ka ir ne mazvērtīgāka kā tamsulosīna 0,4 mg deva, lietota vienu reizi dienā: pielāgotā IPSS kopējās vērtības vidējā atšķirība (95% TI), vērtējot ārstēšanas rezultātus protokola populācijā, bija 0,4 (-0,4 līdz 1,1). Atbildes reakcijas proporcija (t.i., IPSS kopējās vērtības palielināšanās par vismaz 25%) bija ievērojami augstāka silodozīna (68%) un tamsulosīna grupās (65%), salīdzinot ar placebo (53%).
Ilgtermiņa kontrolēto pētījumu atklātajā pagarinājuma fāzē pacienti saņēma silodozīnu laika periodā līdz 1 gadam. Simptomu uzlabošanās, silodozīna 12. terapijas nedēļā izraisīta, turpinājās 1 gadu.
Eiropā veiktā IV fāzes klīniskā pētījumā pacientiem ar vidējo sākotnējo IPSS kopējo vērtību 18,9 punkti, 77,1% novēroja atbildes reakciju pret silodozīnu (pārmaiņām IPSS kopējā vērtībā, salīdzinot ar sākotnējo vērtību, bija jābūt vismaz 25%). Novērtēšanai izmantojot vīriešiem paredzēto ICS (International Continence Society – Starptautiskā inkontinences biedrība) anketu, tika konstatēts, ka aptuveni pusei pacientu uzlabojās visvairāk traucējošie simptomi, par kuriem tika saņemtas sūdzības pētījuma sākumā (t.i., niktūrija, urinēšanas biežums, vājāka plūsma, steidzamība, pilēšana urinācijas beigās un nepilnīga urīnpūšļa iztukšošanās).
Silodozīna klīniskajos pētījumos netika novērots nozīmīgs asinsspiediena kritums guļus stāvoklī.
Silodozīna 8 mg un 24 mg deva, lietota vienu reizi dienā, neuzrādīja statistiski nozīmīgu ietekmi uz EKG intervāliem vai sirds repolarizāciju, salīdzinot ar placebo.
Pediatriskā populācija Eiropas Zāļu aģentūra atbrīvojusi no pienākuma iesniegt silodozīnu saturošām atsauces zālēm pētījumu rezultātus visās pediatriskās populācijas apakšgrupās ar LPH (informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2. apakšpunktā).
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Silodozīna un tā galveno metabolītu farmakokinētika novērtēta pieaugušiem vīriešiem ar un bez LPH pēc vienreizējas un vairākkārtējām zāļu devām no 0,1 mg līdz 48 mg dienā. Silodozīnam šajā devu intervālā raksturīga lineāra farmakokinētika. Zāļu galvenā metabolīta, silodozīna glikuronīda (KMD-3213G), iedarbība plazmā stabilā stāvoklī apmēram 3 reizes pārsniedz silodozīna iedarbību. Silodozīns un tā glikuronīds sasniedz stabilu stāvokli pēc atbilstoši 3 un 5 ārstēšanas dienām.
Uzsūkšanās Perorāli uzņemtam silodozīnam raksturīga laba uzsūkšanās, kas atkarīga no devas. Zāļu absolūtā biopieejamība ir aptuveni 32%. In vitro pētījums ar Caco-2 šūnām liecina, ka silodozīns ir P-glikoproteīna substrāts. Uzturs mazina Cmax par apmēram 30%, paildzina tmax par apmēram 1 stundu un ietekmē nedaudz AUC. Veseliem vīriešiem mērķa vecuma grupā (n = 16, vidējais vecums 55 ± 8 gadi), uzņemot 8 mg devu perorāli vienu reizi dienā tūlīt pēc brokastīm 7 dienas, tika iegūti šādi farmakokinētiskie parametri: Cmax 87 ± 51 ng/ml (SN), tmax 2,5 stundas (intervāls 1,0-3,0), AUC 433 ± 286 ng • h/ml.
Izkliede Silodozīna izkliedes tilpums ir 0,81 l/kg, un 96,6% silodozīna saistās ar plazmas proteīniem. Tas neizkliedējas asins šūnās. 91% silodozīna glikuronīda saistās ar proteīniem.
Biotransformācija Silodozīnam raksturīgs intensīvs metabolisms glikuronidācijas (UGT2B7), alkohola un aldehīda dehidrogenāzes un oksidatīvā ceļā, galvenokārt CYP3A4. Galvenajam zāļu metabolītam plazmā, silodozīna glikuronīda konjugātam (KMD-3213G), in vitro uzrādīja aktivitāti, ir pagarināts eliminācijas pusperiods (apmēram 24 stundas) un koncentrācija plazmā bija aptuveni četras reizes
8
augstāka nekā silodozīna koncentrācija. In vitro dati liecina, ka silodozīnam nepiemīt potenciāls nomākt vai inducēt citohroma P450 enzīmu sistēmas.
Eliminācija Pēc orālas 14C-iezīmēta silodozīna uzņemšanas radioaktivitātes atpazīšana pēc 7 dienām bija apmēram 33,5% urīnā un 54,9% fēcēs. Silodozīna klīrenss organismā bija aptuveni 0,28 l/h/kg. Silodozīns izdalās no organisma galvenokārt metabolītu veidā, un urīnā atrodams ļoti mazs neizmainītu zāļu daudzums. Silodozīna un tā glikuronīda terminālais eliminācijas pusperiods atbilstoši ir aptuveni 11 un 18 stundas.
Īpašas populācijas
Gados vecāki cilvēki Silodozīna un tā galveno metabolītu iedarbība vecumā ievērojami nemainās pat pacientiem, kuri vecāki par 75 gadiem.
Pediatriskā populācija Silodozīns nav pētīts pacientiem, kuri jaunāki par 18 gadiem.
Aknu darbības traucējumi Vienas devas pētījumā nenovēroja silodozīna farmakokinētikas pārmaiņas, lietojot to deviņiem pacientiem ar vidēji smagiem aknu darbības traucējumiem (Child-Pugh skala no 7 līdz 9), salīdzinot ar rādītājiem deviņiem veseliem cilvēkiem. Šā pētījuma rezultāti jāinterpretē piesardzīgi, jo iekļautajiem pacientiem bioķīmiskie rādītāji bija normāli, kas liecināja par normālu metabolo funkciju, un viņi tika klasificēti kā pacienti ar vidēji smagiem aknu darbības traucējumiem, pamatojoties uz ascīta un aknu encefalopātijas esamību. Silodozīna farmakokinētika pacientiem ar smagiem aknu darbības traucējumiem nav pētīta.
Nieru darbības traucējumi Vienas devas pētījumā pēc silodozīna (nesaistīta) iedarbības pacientiem ar viegli izteiktu (n = 8) un vidēji smagiem nieru darbības traucējumiem (n = 8) vidējie rezultāti uzrādīja Cmax paaugstināšanos (1,6 reizes) un AUC pieaugumu (1,7 reizes), salīdzinot ar rādītājiem, kas iegūti pacientiem ar normālu nieru funkciju (n = 8). Pacientiem ar smagiem nieru darbības traucējumiem (n = 5) pēc zāļu iedarbības Cmax pieauga 2,2 reizes, bet AUC palielinājās 3,7 reizes. Paaugstinājās arī silodozīna galveno metabolītu, silodozīna glikuronīda un KMD-3293 iedarbība. Plazmas līmeņu monitorēšana III fāzes klīniskajā pētījumā liecina, ka kopumā silodozīna līmeņi pēc 4 nedēļu ārstēšanas perioda nemainījās pacientiem ar viegli izteiktiem traucējumiem (n = 70), salīdzinot ar pacientiem, kuriem bija normāla nieru funkcija (n = 155), savukārt pacientiem ar vidēji smagiem nieru darbības traucējumiem (n = 7), pētot vidējās vērtības, līmeņi dubultojās. Drošuma datu izvērtēšana, kas iegūta visos klīniskajos pētījumos iekļautajiem pacientiem, neliecina, ka viegliem nieru darbības traucējumi (n = 487) saistīti ar papildu risku silodozīna lietošanas laikā (piemēram, paaugstinātu reiboņu vai ortostatiskās hipotensijas risku), salīdzinot ar pacientiem, kuriem ir normāla nieru funkcija (n = 955). Tādēļ nav nepieciešams pielāgot devas pacientiem ar viegliem nieru darbības traucējumiem. Tā kā zāļu lietošanas pieredze pacientiem ar vidēji smagiem nieru darbības traucējumiem (n = 35) ir ierobežota, ieteicama zemāka sākuma deva - 4 mg. Pacientiem ar smagiem nieru darbības traucējumiem nav ieteicams lietot Silodosin Recordati.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Neklīniskajos standartpētījumos iegūtie dati par farmakoloģisko drošumu, iespējamu kancerogenitāti, mutagenitāti un teratogenitāti neliecina par īpašu risku cilvēkam. Efektus dzīvniekiem (ietekmi uz vairogdziedzeri grauzējiem) novēroja vienīgi tad, ja izmantotās devas un iedarbības ilgums pārsniedza cilvēkam maksimāli pieļaujamos. Tas liecina, ka klīniskajā praksē šī iedarbība nav būtiska. Žurku tēviņiem auglības spējas mazinājās, pakļaujot dzīvniekus zāļu iedarbībai, kas aptuveni divas reizes pārsniedza maksimālo cilvēkiem ieteicamo iedarbības devu. Novērotais efekts bija atgriezenisks.
9
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Silodosin Recordati 4 mg un 8 mg cietās kapsulas Kapsulas saturs Preželatinizēta ciete (kukurūzas) Mannīts (E421) Magnija stearāts Nātrija laurilsulfāts
Kapsulas apvalks Želatīns Titāna dioksīds (E171) Dzeltenais dzelzs oksīds (E172) (tikai 4 mg kapsulām)
6.2. Nesaderība
Nav piemērojama.
6.3. Uzglabāšanas laiks
3 gadi.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt temperatūrā līdz 30°C. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas un mitruma.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
Kapsulas piedāvātas PVH/PVDH/alumīnija folijas blisteros, ievietotos kartona kastītēs.
Iepakojumi ar 10, 20, 30, 50, 90, 100 kapsulām. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai
Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS
Recordati Ireland Ltd. Raheens East Ringaskiddy Co. Cork Īrija
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I)
EU/1/18/1343/001 EU/1/18/1343/002 EU/1/18/1343/003 EU/1/18/1343/004 EU/1/18/1343/005 EU/1/18/1343/006
10
EU/1/18/1343/007 EU/1/18/1343/008 EU/1/18/1343/009 EU/1/18/1343/010 EU/1/18/1343/011 EU/1/18/1343/012 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: Pēdējās pārreģistrācijas datums: 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/.
11
II PIELIKUMS A. RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS
NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ
DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
12
A. RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI Ražotāja, kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese Laboratoires Bouchara-Recordati Parc Mécatronic 03410 Saint Victor Francija Recordati Industria Chimica e Farmaceutica S.p.A. Via M. Civitali 1 20148 Milan Itālija Drukātajā lietošanas instrukcijā jānorāda ražotāja, kas atbild par attiecīgās sērijas izlaidi, nosaukums un adrese.
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI Recepšu zāles.
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS • Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
• Riska pārvaldības plāns (RPP) Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP. Atjaunināts RPP jāiesniedz: • pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; • ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna
informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
13
III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
14
A. MARĶĒJUMA TEKSTS
15
INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Silodosin Recordati 4 mg cietās kapsulas silodosin
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra cietā kapsula satur 4 mg silodozīna.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 10 cietās kapsulas 20 cietās kapsulas 30 cietās kapsulas 50 cietās kapsulas 90 cietās kapsulas 100 cietās kapsulas
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt temperatūrā līdz 30 °C. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas un mitruma.
16
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Recordati Ireland Ltd. Raheens East Ringaskiddy Co. Cork Īrija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1343/001 EU/1/18/1343/002 EU/1/18/1343/003 EU/1/18/1343/004 EU/1/18/1343/005 EU/1/18/1343/006
13. SĒRIJAS NUMURS Sēr.
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ silodosin recordati 4 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
17
MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES PVH/PVDH/ALUMĪNIJA FOLIJAS BLISTERI 1. ZĀĻU NOSAUKUMS Silodosin Recordati 4 mg cietās kapsulas silodosin 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS Recordati Ireland Ltd. 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. CITA
18
INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Silodosin Recordati 8 mg cietās kapsulas silodosin
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra cietā kapsula satur 8 mg silodozīna.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 10 cietās kapsulas 20 cietās kapsulas 30 cietās kapsulas 50 cietās kapsulas 90 cietās kapsulas 100 cietās kapsulas
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt temperatūrā līdz 30 °C. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas un mitruma.
19
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Recordati Ireland Ltd. Raheens East Ringaskiddy Co. Cork Īrija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1343/007 EU/1/18/1343/008 EU/1/18/1343/009 EU/1/18/1343/010 EU/1/18/1343/011 EU/1/18/1343/012
13. SĒRIJAS NUMURS Sēr.
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ silodosin recordati 8 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
20
MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES PVH/PVDH/ALUMĪNIJA FOLIJAS BLISTERI 1. ZĀĻU NOSAUKUMS Silodosin Recordati 8 mg cietās kapsulas silodosin 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS Recordati Ireland Ltd. 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. CITA
21
B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
22
Lietošanas instrukcija: informācija pacientam
Silodosin Recordati 8 mg cietās kapsulas Silodosin Recordati 4 mg cietās kapsulas
silodosin
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī
uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir Silodosin Recordati un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Silodosin Recordati lietošanas 3. Kā lietot Silodosin Recordati 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Silodosin Recordati 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Silodosin Recordati un kādam nolūkam to lieto
Kas ir Silodosin Recordati
Silodosin Recordati pieder zāļu grupai, ko sauc par alfa1A-adrenoreceptoru blokatoriem. Silodosin Recordati iedarbojas tieši uz receptoriem prostatā, urīnpūslī un urīnizvadkanālā. Bloķējot šos receptorus, gludā muskulatūra šajos audos atslābst. Tas atvieglo urinēšanu un slimības simptomus.
Kādam nolūkam Silodosin Recordati lieto
Silodosin Recordati lieto pieaugušiem vīriešiem prostatas labdabīgas palielināšanās (prostatas hiperplāzija) simptomu ārstēšanai, piemēram: • grūtības uzsākt urināciju, • urīnpūšļa nepilnīgas iztukšošanās sajūta, • biežāka urinācija, arī naktī.
2. Kas Jums jāzina pirms Silodosin Recordati lietošanas
Nelietojiet Silodosin Recordati šādos gadījumos
ja Jums ir alerģija pret silodozīnu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Pirms Silodosin Recordati lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu
• Ja Jums paredzēta acs operācija duļķainas acs lēcas dēļ (kataraktas operācija), ir svarīgi nekavējoties informēt acu ārstu, ka pašreiz lietojat vai iepriekš esat lietojis Silodosin Recordati. Tas ir svarīgi tāpēc, ka dažiem pacientiem, kuri saņēmuši šāda veida zāles, novērots varavīksnenes (acs krāsainā, cirkulārā daļa) muskuļu tonusa zudums operācijas laikā. Zinot par lietotajām zālēm, acu ārsts var īstenot atbilstošus piesardzības pasākumus zāļu un ķirurģiskās
23
tehnikas ziņā. Vaicājiet padomu ārstam, vai nav nepieciešams atlikt vai īslaicīgi pārtraukt Silodosin Recordati lietošanu, ja ir paredzēta kataraktas operācija.
• Ja kādreiz pēc straujas piecelšanās kājās esat noģībis vai apreibis, lūdzu, paziņojiet to savam ārstam pirms Silodosin Recordati lietošanas. Lietojot Silodosin Recordati, iespējami reiboņi, pieceļoties kājās, reizēm ģīboņi, sevišķi ārstēšanas sākumā vai tad, ja lietojat zāles asinsspiediena pazemināšanai. Novērojot šādus simptomus, ieteicams tūlīt ieņemt sēdus vai guļus stāvokli, līdz simptomi pāriet, un ziņot par tiem ārstam, cik drīz vien iespējams (skatīt arī punktu „Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana”).
• Ja Jums ir smagi aknu darbības traucējumi, nedrīkst lietot Silodosin Recordati, jo šīs zāles nav pētītas ar šo slimību.
• Ja Jums ir nieru darbības traucējumi, lūdzu, vaicājiet padomu ārstam. Ja Jums ir vidēji smagi nieru darbības traucējumi, ārsts, iespējams, uzsāks Silodosin Recordati lietošanu ar piesardzību un mazākā devā (skatīt 3. punktu „Deva”). Ja Jums ir smagi nieru darbības traucējumi, Silodosin Recordati nedrīkst lietot.
• Tā kā prostatas labdabīga palielināšanās un prostatas vēzis var izpausties ar vienādiem simptomiem, ārsts pirms Silodosin Recordati lietošanas veiks pārbaudes prostatas vēža diagnozes izslēgšanai. Silodosin Recordati nav paredzēts prostatas vēža ārstēšanai.
• Ārstēšana ar Silodosin Recordati varētu radīt traucētu ejakulāciju (samazināties izdalītais spermas daudzums dzimumakta laikā), kas var īslaicīgi ietekmēt vīrieša auglību. Šī blakusparādība zūd pēc Silodosin Recordati lietošanas pārtraukšanas. Lūdzu, informējiet ārstu, ja plānojat bērnus.
Nātrijs Zāles satur mazāk par 1 mmol nātrija (23 mg) katrā kapsulā, - būtībā tās ir “nātriju nesaturošas”.
Bērni un pusaudži
Nelietojiet šīs zāles bērniem un pusaudžiem, kuri jaunāki par 18 gadiem, jo nav atbilstošas indikācijas zāļu lietošanai šajā vecuma grupā.
Citas zāles un Silodosin Recordati
Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot.
Sevišķi svarīgi izstāstīt ārstam, ja lietojat: • zāles, kas pazemina asinsspiedienu (sevišķi zāles, ko sauc par alfa1-blokatoriem, piemēram,
prazosīns vai doksazosīns), jo Silodosin Recordati lietošanas laikā šo zāļu iedarbība varētu pastiprināties. • pretsēnīšu zāles (piemēram, ketokonazols vai itrakonazols), zāles HIV infekcijas/AIDS ārstēšanai (kā ritonavīrs) vai zāles, kas lietojamas pēc transplantācijas orgānu atgrūšanas novēršanai (piemēram, ciklosporīns), jo šīs zāles var paaugstināt Silodosin Recordati koncentrāciju asinīs. • zāles erekcijas panākšanai un uzturēšanai (piemēram, sildenafils vai tadalafils), jo, lietojot tās kopā ar Silodosin Recordati, varētu nedaudz pazemināties asinsspiediens. • zāles epilepsijas ārstēšanai vai rifampicīnu (zāles tuberkulozes ārstēšanai), jo tās var mazināt Silodosin Recordati iedarbību.
Grūtniecība un barošana ar krūti
Silodosin Recordati nav paredzēts lietošanai sievietēm.
24
Fertilitāte Silodosin Recordati var samazināt spermas daudzumu un tādējādi uz laiku ietekmēt Jūsu spēju radīt bērnus. Ja plānojat bērnus, pirms šo zāļu lietošanas jautājiet padomu ārstam vai farmaceitam.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana
Nevadiet transportlīdzekļus un nelietojiet mehānismus, ja jūtat vājumu, reiboni, miegainību vai ir miglaina redze.
3. Kā lietot Silodosin Recordati
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts vai farmaceits Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.
Ieteicamā deva ir viena Silodosin Recordati 8 mg kapsula dienā.
Vienmēr lietojiet kapsulas kopā ar uzturu, ieteicams katru dienu vienā un tajā pašā laikā. Nesasmalciniet vai nekošļājiet kapsulu, bet norijiet to veselu, ieteicams, uzdzerot glāzi ūdens.
Pacienti ar nieru darbības traucējumiem Ja Jums ir vidēji smagi nieru darbības traucējumi, ārsts, iespējams, izrakstīs citu devu. Šim mērķim pieejamas Silodosin Recordati 4 mg cietās kapsulas.
Ja esat lietojis Silodosin Recordati vairāk nekā noteikts
Ja esat lietojis vairāk nekā vienu kapsulu, paziņojiet ārstam, cik drīz vien iespējams. Ja jūtat reiboni vai vājumu, tūlīt paziņojiet ārstam par šiem simptomiem.
Ja esat aizmirsis lietot Silodosin Recordati
Ja aizmirsāt lietot kapsulu, varat ieņemt to vēlāk tajā pašā dienā. Ja gandrīz pienācis laiks nākamajai devai, izlaidiet aizmirsto devu. Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto kapsulu.
Ja pārtraucat lietot Silodosin Recordati
Pārtraucot ārstēšanu, simptomi var atjaunoties.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Nekavējoties sazinieties ar ārstu, ja pamanāt kādu no šīm alerģiskajām reakcijām: sejas vai rīkles pietūkums, apgrūtināta elpošana, ģīboņa sajūta, ādas nieze vai nātrene, jo sekas var būt nopietnas.
Visbiežāk sastopamā blakusparādība ir izdalītā spermas daudzuma samazināšanās dzimumakta laikā. Šī blakusparādība zūd pēc Silodosin Recordati lietošanas pārtraukšanas. Lūdzu, informējiet ārstu, ja plānojat bērnus.
Reibonis, ieskaitot reiboni, pieceļoties kājās, un reizēm ģībonis. Jūtot vājumu vai reiboni, ieteicams nekavējoties apsēsties vai apgulties un nogaidīt, līdz simptomi pāriet. Ja vērojams reibonis vai ģībonis, pieceļoties kājās, lūdzu, informējiet ārstu, cik drīz vien iespējams.
25
Silodosin Recordati var veicināt komplikācijas kataraktas operācijas laikā (acs operācija, dēļ acs lēcas apduļķošanās, skatīt punktu „Brīdinājumi un piesardzība lietošanā”). Svarīgi nekavējoties informēt acu ārstu, ja lietojat vai iepriekš esat lietojis Silodosin Recordati.
Iespējamās blakusparādības norādītas tālāk:
Ļoti bieži sastopamas blakusparādības (var skart vairāk nekā 1 no 10 cilvēkiem) • Traucēta ejakulācija (dzimumakta laikā neizdalās vai izdalās mazāk spermas; skatīt punktu
„Brīdinājumi un piesardzība lietošanā”)
Bieži sastopamas blakusparādības (var skart līdz 1 no 10 cilvēkiem) • Reibonis, ieskaitot reiboni, pieceļoties kājās (skatīt arī iepriekš, šajā punktā) • Šķidri izdalījumi no deguna vai aizlikts deguns • Caureja
Retāk sastopamas blakusparādības (var skart līdz 1 no 100 cilvēkiem) • Samazināta seksuālā vēlme • Slikta dūša • Sausuma sajūta mutē • Grūtības panākt vai saglabāt erekciju • Paātrināta sirdsdarbība • Ādas alerģiskas reakcijas simptomi, piemēram, izsitumi, nieze, nātrene un zāļu izraisīti izsitumi • Izmainīti aknu funkciju testi • Zems asinsspiediens
Reti sastopamas blakusparādības (var skart līdz 1 no 1 000 cilvēkiem) • Paātrināta vai neregulāra sirdsdarbība (sirdsklauves) • Ģībonis/samaņas zaudēšana
Ļoti reti sastopamas blakusparādības (var skart līdz 1 no 10 000 cilvēkiem) • Citas alerģiskas reakcijas ar sejas vai rīkles pietūkumu
Nav zināms (biežumu nevar noteikt pēc pieejamiem datiem) • Kustīga acs zīlīte kataraktas operācijas laikā (skatīt arī iepriekš, šajā sadaļā)
Ja jūtat seksuālās funkcijas traucējumus, lūdzam par to izstātīt ārstam.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Silodosin Recordati
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes un blistera pēc Der. līdz/EXP. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Uzglabāt temperatūrā līdz 30 °C. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas un mitruma.
Nelietojiet šīs zāles, ja pamanāt, ka iepakojums ir atvērts vai redzamas bojājuma pazīmes.
26
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija Ko Silodosin Recordati satur
Silodosin Recordati 8 mg Aktīvā viela ir silodozīns. Katra kapsula satur 8 mg silodozīna.
Citas sastāvdaļas ir preželatinizēta kukurūzas ciete, mannīts (E421), magnija stearāts, nātrija laurilsulfāts, želatīns, titāna dioksīds (E171).
Silodosin Recordati 4 mg Aktīvā viela ir silodozīns. Katra kapsula satur 4 mg silodozīna.
Citas sastāvdaļas ir preželatinizēta kukurūzas ciete, mannīts (E421), magnija stearāts, nātrija laurilsulfāts, želatīns, titāna dioksīds (E171), dzeltenais dzelzs oksīds (E172).
Silodosin Recordati ārējais izskats un iepakojums Silodosin Recordati 8 mg ir baltas, necaurspīdīgas, cietas želatīna kapsulas, 0. izmēra (apmēram 21,7 x 7,6 mm).
Silodosin Recordati 4 mg ir dzeltenas, necaurspīdīgas, cietas želatīna kapsulas, 3. izmēra (apmēram 15,9 x 5,8 mm).
Silodosin Recordati tiek piedāvāts iepakojumos ar 10, 20, 30, 50, 90, 100 kapsulām. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks Recordati Ireland Ltd. Raheens East Ringaskiddy Co. Cork Īrija
Ražotājs Recordati Industria Chimica e Farmaceutica S.p.A. Via Matteo Civitali 1 20148 Milan Itālija
Laboratoires Bouchara-Recordati Parc Mécatronic 03410 Saint Victor Francija
27
Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:
België/Belgique/Belgien Recordati Ireland Ltd. Tél/Tel: + 353 21 4379400
Lietuva Recordati Ireland Ltd. Tel: + 353 21 4379400
България Recordati Ireland Ltd.
Tel: + 353 21 4379400
Luxembourg/Luxemburg Recordati Ireland Ltd. Tél/Tel: + 353 21 4379400
Česká republika Herbacos Recordati s.r.o.
Tel: + 420 466 741 915
Magyarország Recordati Ireland Ltd. Tel: + 353 21 4379400
Danmark Recordati Ireland Ltd. Tlf: + 353 21 4379400
Malta Recordati Ireland Ltd. Tel: + 353 21 4379400
Deutschland Recordati Pharma GmbH Tel: + 49 731 70470
Nederland Recordati Ireland Ltd. Tel: + 353 21 4379400
Eesti Recordati Ireland Ltd. Tel: + 353 21 4379400
Norge Recordati Ireland Ltd. Tlf: + 353 21 4379400
Ελλάδα Recordati Hellas Pharmaceuticals A.E.
Τηλ: + 30 210-6773822
Österreich Recordati Ireland Ltd. Tel: + 353 21 4379400
España Casen Recordati, S.L. Tel: + 34 91 659 15 50
Polska Recordati Polska Sp. z o.o. Tel: + 48 22 206 84 50
France Laboratoires Bouchara-Recordati Tél: + 33 1 45 19 10 00
Portugal Jaba Recordati, S.A. Tel: + 351 21 432 95 00
Hrvatska Recordati Ireland Ltd. Tel: + 353 21 4379400
România Recordati România S.R.L. Tel: + 40 21 667 17 41
Ireland Recordati Ireland Ltd. Tel: + 353 21 4379400
Slovenija Recordati Ireland Ltd. Tel: + 353 21 4379400
Ísland Recordati Ireland Ltd. Sími: + 353 21 4379400
Slovenská republika Herbacos Recordati s.r.o. Tel: + 420 466 741 915
Italia
Suomi/Finland
Recordati Industria Chimica e Farmaceutica S.p.A. Recordati Ireland Ltd.
Tel: + 39 02 487871
Puh/Tel: + 353 21 4379400
28
Κύπρος Recordati Ireland Ltd. Tel: + 353 21 4379400
Latvija Recordati Ireland Ltd. Tel: + 353 21 4379400
Sverige Recordati Ireland Ltd. Tel: + 353 21 4379400
United Kingdom Recordati Pharmaceuticals Ltd. Tel: + 44 1491 576336
Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta {MM/GGGG}
Citi informācijas avoti Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
29