Navelbine 10 mg/ml koncentrāts infūziju šķīduma pagatavošanai
Uzglabāt ledusskapī (2 °C - 8 °C). Sargāt no gaismas. Nesasaldēt.
Vinorelbinum
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
99-0347-04
99-0347
Pierre Fabre Medicament Production, France
23-MAR-10
Uz neierobežotu laiku
Recepšu zāles
10 mg/ml
Koncentrāts infūziju šķīduma pagatavošanai
Ir apstiprināta
Pierre Fabre Medicament, France
03.09.2019 14:58
Lejupielādēt lietošanas instrukciju
SASKAŅOTS ZVA 21-11-2013
Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
NAVELBINE 10 mg/ml koncentrāts infūziju šķīduma pagatavošanai Vinorelbinum
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas
arī uz iespējamām blakusparādībā, kas nav minētas šajā instrukcijā.Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir Navelbine un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Navelbine lietošanas 3. Kā lietot Navelbine 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Navelbine 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1.
Kas ir Navelbine un kādam nolūkam to lieto
Navelbine sastāvā ir aktīvā viela vinorelbīns (tartrāta veidā), kas pieder zāļu grupai, ko sauc par Vinca alkaloīdiem un ko lieto vēža ārstēšanai.
Navelbine lieto plaušu vēža un dažu krūts vēža veidu ārstēšanai pacientiem, kuri vecāki par 18 gadiem.
2.
Kas Jums jāzina pirms Navelbine lietošanas
Nelietojiet Navelbine šādos gadījumos ja Jums ir alerģija (paaugstināta jutība) pret vinorelbīnu (aktīvo vielu) vai jebkurām citām līdzīgām zālēm vēža ārstēšanai, kuras sauc par Vinca alkaloīdiem; ja Jums ir alerģija (paaugstināta jutība) pret kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu; ja Jūs barojat bērnu ar krūti; ja Jums ir samazināts balto asins šūnu (neitrofilo leikocītu) un/vai trombocītu skaits vai pašlaik ir smaga infekcija vai smaga infekcija bijusi iepriekš (2 nedēļu laikā); ja Jums ir plānota vakcīna pret dzelteno drudzi vai arī Jūs to esat nesen saņēmis/-usi.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Lūdzu, pastāstiet savam ārstam:
ja Jums iepriekš ir bijusi sirdslēkme vai stipras sāpes krūškurvī; ja Jūs saņemt staru terapiju un apstarošanas lauks ietver aknas; ja Jums ir infekcijas pazīmes un simptomi (piemēram, drudzis, drebuļi, klepus); ja Jūs plānojat veikt vakcināciju. Dzīvās novājinātās vakcīnas (piemēram, masalu vakcīna,
parotīta, masaliņu vakcīna) nav ieteicamas ievadīt Navelbine lietošanas laikā, jo tās var paaugstināt dzīvībai bīstamas vakcīnas slimības risku;
SASKAŅOTS ZVA 21-11-2013
ja Jums ir aknu darbības traucējumi; Jūs esat grūtniece.
Pirms Navelbine terapijas un tās laikā tiks veiktas asins analīzes, lai pārliecinātos, ka Jums droši var ievadīt šīs zāles. Ja šo analīžu rezultāti nebūs apmierinoši, Jūsu ārstēšanu atliks un veiks papildus analīzes līdz rādītāji atgriezīsies normas robežās.
Bērni un pusaudži Zāles nav ieteicams lietot bērniem, kuri jaunāki par 18 gadiem.
Citas zāles un Navelbine Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot.
Jūsu ārstam īpaša uzmanība jāpievērš, ja Jūs lietojot sekojošas zāles: zāles, ko lieto asins šķidrināšanai (antikoagulanti); pretepilepsijas zāles (fenitoīnu); pretsēnīšu zāles (itrakonazolu); pretvēža zāles (mitomicīnu C) vai lapatinibs; zāles, kas ietekmē Jūsu imūno sistēmu, piemēram, ciklosporīns un takrolims.
Vienlaicīga Navelbine lietošana ar citām zālēm, kas, kā zināms, izraisa toksisku ietekmi uz kaulu smadzenēm (kas ietekmē Jūsu baltās un sarkanās asins šūnas, kā arī trombocītus), var pastiprināt dažas blakusparādības.
Grūtniecība, barošana ar krūti un fertilitāte Ja Jūs esat grūtniece, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu, jo pastāv potenciāls risks auglim. Ja Jūs saņemat Navelbine, Jūs nedrīkstat barot bērnu ar krūti. Sievietēm reproduktīvajā vecumā terapijas laikā un 3 mēnešus pēc terapijas beigām, jālieto efektīva kontracepcijas metode (dzimstības kontrolei). Vīrieši nedrīkst radīt bērnus Navelbine terapijas laikā un 3 mēnešus pēc pēdējas kapsulas ieņemšanas un, pirms terapijas uzsākšanas, jākonsultējas par spermas konservēšanu, jo Navelbine var ietekmēt vīriešu auglību.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Nav veikti pētījumi par ietekmi uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Tomēr, tāpat kā visos citos gadījumos, Jūs nedrīkstat vadīt transportlīdzekļus ja Jūs nejūtaties labi vai arī ārsts ir ieteicis Jums nevadīt transportlīdzekļus.
3.
Kā lietot Navelbine
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam. Pirms Navelbine terapijas sākuma un tās laikā Jūsu ārsts veiks Jums asins analīzes, lai noteiktu Jūsu asins šūnu skaitu. Atkarībā no šo analīžu rezultātiem tiks pieņemt lēmums, vai Jums drīkst uzsākt terapiju un kad to drīkst darīt. Deva būs atkarīga no Jūsu auguma garuma un ķermeņa masas, kā arī
SASKAŅOTS ZVA 21-11-2013
no Jūsu vispārējā veselības stāvokļa. Jūsu ārsts aprēķinās Jūsu ķermeņa virsmas laukumu, noteiks Jums piemēroto devu un pastāstīs, cik bieži un cik ilgi zāles jālieto.
Ievadīšanas metode un veids Pirms lietošana Navelbine jāatšķaida. Navelbine drīkst ievadīt tikai vēnā. Šīs zāles Jums ievadīs 6 – 10 minūšu garas infūzijas veidā. Pēc zāļu ievadīšanas vēnu kārtīgi izskalos ar sterilu šķīdumu.
Ja esat lietojis Navelbine vairāk nekā noteikts Jums ievadāmo Navelbine devu rūpīgi uzraudzīs un pārbaudīs Jūsu ārsts un farmaceits. Tomēr, gadījumā, ja Jūs būsiet saņēmis/usi lielāku Navelbine devu kā noteikts, nekavējoties sazinieties ar savu ārstu. Iespējami smagi simptomi, kas saistīti ar Jūsu asins sastāvu un Jums var attīstīties infekcijas pazīmes (piemēram, drudzis, drebuļi, klepus). Jums iespējams arī smags aizcietējums. Ja tas tā notiek, Jums nekavējoties jāsazinās ar savu ārstu.
Ja pārtraucat lietot Navelbine Jūsu ārsts izlems, kad Jums jāpārtrauc terapija. Tomēr, ja Jūs vēlaties terapiju pārtraukt ātrāk, citas iespējas Jums jāpārrunā ar savu ārstu.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet savam ārstam vai farmaceitam.
4.
Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā citas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Ja Navelbine lietošanas laikā Jums rodas jebkurš no šiem simptomiem, nekavējoties
sazinieties ar savu ārstu. nopietnas infekcijas pazīmes, piemēram, klepus, drudzis un drebuļi; izteikts aizcietējums ar sāpēm vēderā, kad Jums nav bijusi vēdera izeja vairākas dienas; stiprs reibonis, ģīboņa sajūta pieceļoties stāvus; tā var būt izteikta asinsspiediena pazemināšanās pazīme; stipras sāpes krūškurvī, kas parasti Jums nav bijušas, simptomi var būt saistīti ar sirds
funkcijas traucējumiem, ar sekojošu asinsrites nepietiekamību, ko sauc par išēmisko sirds slimību; elpošanas grūtības, reibonis, samazināts asinsspiediens, izsitumi, kas var būt uz visa
ķermeņa vai acu plakstiņu, sejas, lūpu vai rōkles tūsku, kas var būt alerģiskas reakcijas
pazīmes. .
Ļoti bieži (var rasties vairāk nekā vienam no 10 pacientiem) Slikta dūša, vemšana, samazināts sarkano asins šūnu skaits (anēmija), kas padara ādu bālu, izrasisa vājumu vai elpas trūkumu; apakšējo ekstremitāšu vājums, dažu refleksu zudums, atsevišķos gadījumos mainās pieskārienu sajūta; matu izkrišana (alopēcija), kas ilgstošas terapijas gadījumā nav smaga; mutes vai rīkles iekaisums vai čūla (stomatīts); tādas reakcijas Navelbine ievadīšanas vietā kā apsārtums, dedzināšanas sajūta, sāpes, vēnu krāsas izmaiņas, vēnu iekaisums (lokāls flebīts).
Bieži (var rasties mazāk nekā vienam no 10 pacientiem) Samazināts trombocītu skaits, kas var paaugstināt asiņošanas vai zilumu veidošanās risku;
SASKAŅOTS ZVA 21-11-2013
locītavu sāpes (artralģija); žokļa sāpes; muskuļu sāpes (mialģija); nogurums (astēnija, nogurums); sāpes dažādās ķermeņa vietās, piemēram, sāpes krūšu kurvī un sāpes Jūsu audzēja vietā; caureja.
Retāk (var rasties retāk nekā 1 no 100 pacientiem) Smagi ķermeņa kustību un pieskāriena sajūtu traucējumi (smaga parestēzija); galvassāpes; reibonis; pēkšņa karstuma sajūta, sejas un kakla ādas apsārtums (pietvīkums); aukstuma sajūta rokās un pēdās (perifērs vēsums); apgrūtināta elpošana vai sēkšana (elpas trūkums vai bronhospazmas).
Reti (var rasties mazāk nekā 1 no 1000 pacientiem) Stipras sāpes krūšu kurvī, sirdslēkme (išēmiska sirds slimība, stenokardija, miokarda infarkts, dažreiz ar letālu iznākumu); plaušu slimība (intersticiāla pneimonopātija, dažreiz ar letālu iznākumu); stipras vēdera un muguras sāpes (aizkuņģa dziedzera iekaisums); pazemināts nātrija līmenis Jūsu asinīs, kas var radīt noguruma simptomus, apjukumu, muskuļu raustīšanos un bezsamaņu); čūlas injekcijas vietā, kur ievadīts Navelbine (lokāla nekroze); izsitumi uz ādas, piemēram, izsitumi (ģeneralizētas ādas reakcijas).
Ļoti reti (var rasties mazāk nekā 1 no 10 000 pacientiem) Neregulāra sirdsdarbība (tahikardija), sirdsklauves, sirds ritma traucējumi.
Nav zināmi: sastopamības biežumu nevar noteikt pieejamiem datiem Ēstgribas zudums (anoreksija); plaukstu un pēdu apsārtums (eritēma).
Ziņošana par blakusparādībām
Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši Zāļu valsts aģentūrai, Jersikas ielā15, Rīgā, LV 1003. Tālr.: +371 67078400; Fakss: +371 67078428. Tīmekļa vietne: www.zva.gov.lv. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5.
Kā uzglabāt Navelbine
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Navelbine atšķaidīs un uzglabās slimnīcas personāls. Uzglabāt ledusskapī (2○C - 8○C). Sargāt no gaismas. Nesasaldēt.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz flakona un kartona kastītes (pēc Derīgs līdz). Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
SASKAŅOTS ZVA 21-11-2013
6.
Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Navelbine satur Aktīvā viela ir vinorelbīns (tartrāta veidā). 1 ml šķīduma satur 10 mg vinorelbīna. Cita sastāvdaļa ir ūdens injekcijām.
Navelbine ārējais izskats un iepakojums Navelbine ir dzidrs, bezkrāsains līdz bāli dzeltens šķīdums. Šīs zāles ir koncentrāts infūziju šķīduma pagatavošanai stikla flakonos (1 vai 5 ml).
Navelbine ir pieejams: Kartona kastītes pa 1 un 10 flakoniem.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks: Pierre Fabre Medicament, 45, Place Abel Gance, 92100 Boulogne, Francija
Ražotājs: Pierre Fabre Médicament Production, Avenue du Béarn, 64320 Idron, Francija
Teksta pēdējās pārskatīšanas datums: 2013.gada oktobris
Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai medicīnas vai veselības aprūpes profesionāļiem:
Navelbine pagatavošana un ievadīšana jāveic apmācītam personālam. Jāvalkā atbilstošas aizsargbrilles, sterili vienreizējās lietošanas cimdi, sejas maska un vienreizējās lietošanas priekšauts.
Noteikti jāizvairās no jebkāda kontakta ar acīm. Ja ir noticis jebkāds kontakts ar acīm, nekavējoties tās jāskalo ar 9 mg/ml (0,9 %) nātrija hlorīda šķīdumu injekcijām. Pabeidzot zāļu ievadīšanu, jebkura virsma ar kuru saskārās zāles ir rūpīgi jānotīra, rokas un seja jānomazgā.
Pēc Navelbine atšķaidīšanas ar 9 mg/ml (0,9 %) nātrija hlorīda šķīdumu vai 5 % glikozes šķīdumu injekcijām, zāļu fizikāli - ķīmiskā stabilitāte ir pierādīta 1 dienu, uzglabājot temperatūrā 20°C ± 5°C, gaismā, 40 dienas uzglabājot temperatūrā 20°C ± 5°C, sargājot no gaismas, vai 40 dienas, uzglabājot ledusskapī (2°C līdz 8°C), sargājot no gaismas, uzglabājot neitrāla stikla pudelēs, PVH, polietilēna vai vinila acetāta maisiņos.
No mikrobioloģiskā viedokļa zāles jāievada nekavējoties. Ja tās neizlieto uzreiz, par uzglabāšanas laiku un apstākļiem ir atbildīgs lietotājs, bet parasti tas nedrīkst pārsniegt 24 stundas uzglabājot temperatūrā no 2○C līdz 8○C, ja vien atšķaidīšana notiek kontrolētos un validētos aseptiskos apstākļos.
Nav sastāva un iepakojuma nesaderība starp Navelbine un neitrālo stikla pudeli, PVH maisiņiem, vinil acetāta maisiņiem, polietilēna maisiņiem vai infūzijas sistēmu un tās PVH caurulītēm.
Navelbine ieteicams ievadīt 6 – 10 minūšu ilgas infūzijas veidā pēc atšķaidīšanas ar 20 – 50 ml 9 mg/ml (0,9 %) nātrija hlorīda šķīdumu vai 5 % glikozes šķīdumu, kas domāti injekcijām. Pēc zāļu
SASKAŅOTS ZVA 21-11-2013
lietošanas vēna vienmēr jāizskalo, ievadot vismaz 250 ml izotoniska šķīduma. Navelbine jāievada tikai intravenozi. Ļoti svarīgi pirms Navelbine infūzijas uzsākšanas pārliecināties, ka kanula ir ievadīta tieši vēnā. Ja intravenozās ievadīšanas laikā šīs zāles nokļūst apkārtējos audos, iespējams izteikts kairinājums. Šādā gadījumā injekcija ir jāpārtrauc, vēna ir jāizskalo ar fizioloģisko šķīdumu, bet atlikusī deva jāievada citā vēnā. Ekstravazācijas gadījumā, lai mazinātu flebīta risku, nekavējoties intravenozi var ievadīt glikokortikoīdus. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
SASKAŅOTS ZVA 21-11-2013
ZĀĻU APRAKSTS
1. ZĀĻU NOSAUKUMS NAVELBINE 10 mg/ml koncentrāts infūziju šķīduma pagatavošanai
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS 1 ml koncentrāta infūziju šķīduma pagatavošanai satur 13,85 mg vinorelbīna tartrāta, kas atbilst 10 mg vinorelbīna (Vinorelbinum).
Viens (1 ml) flakons koncentrāta infūziju šķīduma pagatavošanai satur 10 mg vinorelbīna (tartrāta veidā). Viens (5 ml) flakons koncentrāta infūziju šķīduma pagatavošanai satur 50 mg vinorelbīna (tartrāta veidā).
Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA Koncentrāts infūziju šķīduma pagatavošanai. Navelbine ir dzidrs, bezkrāsains līdz bāli dzeltens šķīdums ar pH robežās no 3,3 līdz 3,8.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA 4.1. Terapeitiskās indikācijas
Nesīkšūnu plaušu vēzis (3. vai 4. stadija). Progresējošs krūts vēzis. 4.2. Devas un lietošanas veids Tikai intravenozām infūzijām pēc atbilstošas atšķaidīšanas. Intratekāla Navelbine ievadīšana var būt letāla. Norādījumus par zāļu atšķaidīšanu pirms lietošanas skatīt 6.6. apakšpunktā.
Navelbine ieteicams ievadīt 6 – 10 minūšu ilgas infūzijas veidā pēc atšķaidīšanas ar 20 – 50 ml 9 mg/ml (0,9 %) nātrija hlorīda šķīduma injekcijām vai 5 % glikozes šķīduma injekcijām.
Lai izskalotu vēnu, pēc zāļu lietošanas vienmēr jāievada 250 ml fizioloģiska šķīduma infūzija.
Nesīkšūnu plaušu vēzis un progresējošs krūts vēzis Monoterapijā parastā deva ir 25 – 30 mg/m2, ko lieto vienu reizi nedēļā. Kombinētas ķīmijterapijas gadījumā parastā deva ir 25 – 30 mg/m2, bet ir jāsamazina ievadīšanas biežums, piemēram, jāievada katru trešo nedēļu 1. un 5. dienā vai katru trešo nedēļu 1. un 8. dienā atbilstoši ārstēšanas protokolam.
Ievadīšana gados vecākiem pacientiem Klīniskā pieredze neliecina par nozīmīgām atšķirībām gados vecākiem pacientiem attiecībā uz atbildes reakciju, lai gan dažiem pacientiem nav iespējams izslēgt palielinātas jutības risku. Vecums neietekmē vinorelbīna farmakokinētiku (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Ievadīšana pacientiem ar aknu mazspēju Pacientiem ar vidēji smagiem vai smagiem aknu darbības traucējumiem Navelbine farmakokinētika nav izmainīta. Tomēr, piesardzības nolūkos, pacientiem ar smagiem aknu darbības traucējumiem
SASKAŅOTS ZVA 21-11-2013
ieteicams ievadīt samazinātu devu (20 mg/m2) un rūpīgi kontrolēt hematoloģiskos rādītājus (skatīt 4.4. un 5.2. apakšpunktu).
Ievadīšana pacientiem ar nieru mazspēju Ņemot vērā, ka izdalīšanās caur nierēm ir niecīga, nav farmakokinētiska pamatojuma samazināt Navelbine devu pacientiem ar nieru mazspēju (skatīt 4.4. un 5.2. apakšpunktu).
Ievadīšana bērniem Lietošanas drošums un efektivitāte bērniem nav pierādīti, tāpēc šo zāļu lietošana bērniem nav ieteicama.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutību pret vinorelbīnu vai citiem Vinca grupas alkaloīdiem, vai arī jebkuru no
palīgvielām. Neitrofilie leikocīti < 1500/mm3 vai nopietna, pašreiz esoša vai nesen pārciesta infekcija (2
nedēļu laikā). Trombocītu skaits
mazāks
par
100
000/mm3.
Kombinācijā ar vakcīnu pret dzelteno drudzi (skatīt 4.5. apakšpunktu).
Zīdīšanas periods (skatīt 4.6. apakšpunktu).
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Īpaši brīdinājumi
Navelbine jāievada ārsta, kuram ir pieredze ķīmijterapijā, uzraudzībā.
Terapijas laikā jāveic rūpīga hematoloģiskā kontrole (dienā pirms katras jaunas ievadīšanas jānosaka hemoglobīna līmenis un leikocītu, neitrofilo leikocītu un trombocītu skaits), jo hemopoētiskās sistēmas nomākums ir galvenais risks Navelbine terapijas laikā.
Neitropēnija ir devu ierobežojoša blakusparādība. Tā nav kumulatīva un visizteiktākā ir no 7. līdz 14. dienai pēc zāļu ievadīšanas, kas ātri atgriežas iepriekšējā līmenī 5 – 7 dienu laikā. Ja neitrofilo leikocītu skaits ir mazāks par 1500/mm3 un/vai trombocītu skaits mazāks par 100 000/mm3 ārstēšana jāatceļ līdz asinsaina normalizējas.
Ja pacientam ir pazīmes vai simptomi, kas liecina par infekciju, jāveic tūlītēja izmeklēšana.
Īpaši norādījumi par lietošanu Īpaša piesardzība ieteicama pacientiem ar sirds išēmisko slimību anamnēzē (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Pacientiem ar vidēji smagiem vai smagiem aknu darbības traucējumiem Navelbine farmakokinētika nemainās. Norādījumus par devas pielāgošanu šiem pacientiem, lūdzu, skatīt 4.2. apakšpunktā.
Ņemot vērā, ka izdalīšanās caur nierēm ir niecīga, nav farmakokinētiska pamatojuma samazināt Navelbine devu pacientiem ar nieru darbības traucējumiem (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Navelbine nedrīkst ievadīt staru terapijas laikā, ja apstarojamais lauks ietver aknas.
Šīs zāles ir viennozīmīgi kontrindicētas vienlaicīgi ar dzeltenā drudža vakcīnu un nav ieteicama vienlaicīga lietošana ar citām dzīvām novājinātām vakcīnām. Piesardzība jāievēro, ja Navelbine lieto vienlaicīgi ar spēcīgiem CYP3A4 inhibitoriem vai
SASKAŅOTS ZVA 21-11-2013
induktoriem (skatīt 4.5. apakšpunktu – Specifiska vinorelbīna mijiedarbība) un nav ieteicams lietot vienlaicīgi ar fenitoīnu (tāpat kā ar citiem citotoksiskiem līdzekļiem) un itrakonazolu (tāpat kā ar citiem Vinca grupas alkaloīdiem).
Jāizvairās no jebkādas saskares ar acīm: pastāv izteikta kairinājuma un pat radzenes čūlas veidošanās risks, ja zāles tiek iešļāktas acī ar spiedienu. Ja tas ir noticis, acis nekavējoties jāskalo ar 9 mg/ml (0,9 %) nātrija hlorīda šķīdumu injekcijām.
Intersticiālā plaušu slimība daudz biežāk novērota Japānas iedzīvotājiem. Lietojot zāles šajā populācijā, jāievēro īpaša uzmanība.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi Mijiedarbība, kas raksturīga visiem citotoksiskiem līdzekļiem Audzēju gadījumos, sakarā ar paaugstinātu trombozes risku, bieži tiek izmantota antikoagulantu terapija. Ja tiek nolemts pacientus ārstēt ar perorālajiem antikoagulantiem, būs nepieciešams biežāk kontrolēt INR (Starptautiskais standartizētais koeficients) sakarā ar augsto koagulācijas spēju mainīgumu starp indivīdiem slimības laikā un iespējamo perorālo antikoagulantu un pretaudzēju ķīmijterapijas līdzekļu mijiedarbību.
Vienlaicīga lietošana kontrindicēta Vakcīna pret dzelteno drudzi: letālas sistēmiskas vakcīnas izraisītas slimības risks (skatīt 4.3. apakšpunktu).
Vienlaicīga lietošana nav ieteicama Dzīvas novājinātas vakcīnas (attiecībā uz vakcīnu pret dzelteno drudzi, skatīt Vienlaicīga lietošana kontrindicēta): pastāv sistēmiskas, iespējams letālas, saslimšanas risks. Šis risks ir lielāks pacientiem, kuriem ir jau pamatslimības izraisīts imūnās sistēmas nomākums. Jālieto inaktivētas vakcīnas, ja iespējams (poliomielīts) (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Fenitoīns: krampju saasināšanās risks, kas rodas samazinoties fenitoīna absorbcijai no kuņģa zarnu trakta, lietojot citotoksiskus līdzekļus, un citotoksisko līdzekļu efektivitātes samazināšanās risks sakarā ar pastiprināto fenitoīna metabolismu aknās.
Vienlaicīgas lietošanas gadījumā nepieciešama piesardzība Ciklosporīns, takrolīms: izteikts imūnās sistēmas nomākums kopā ar limfoproliferācijas risku.
Mijiedarbība, kas raksturīga Vinca grupas alkaloīdiem Vienlaicīga lietošana nav ieteicama
Itrakonazols: palielinās Vinca grupas alkaloīdu neirotoksicitāte, jo samazinās to metabolisms aknās.
Vienlaicīgas lietošanas gadījumā nepieciešama piesardzība Mitomicīns C: palielināts bronhospazmu un aizdusas risks, retos gadījumos ziņots par intersticiālu pneimonītu.
Tā kā zināms, ka Vinca grupas alkaloīdi ir P-glikoproteīna substrāti, un tā kā nav veikti specifiski pētījumi, lietojot Navelbine kombinācijā ar spēcīgiem šīs membrānas transporta mediatoriem, jāievēro piesardzība.
Mijiedarbība, kas raksturīga vinorelbīnam Kombinējot Navelbine ar citām zālēm, kas izraisa zināmu toksisku iedarbību uz kaulu smadzenēm,
SASKAŅOTS ZVA 21-11-2013
iespējams, ka pastiprināsies mielosupresīvās blakusparādības.
Tā kā CYP3A4 ir galvenais enzīms, kas iesaistīts vinorelbīna metabolismā, kombinācija ar spēcīgiem šī enzīma inhibitoriem (piemēram, ketokonazolu, itrakonazolu) var palielināt vinorelbīna koncentrāciju asinīs un kombinācija ar spēcīgiem šī enzīma induktoriem (piemēram, rifampicīnu, fenitoīnu) var samazināt vinorelbīna koncentrāciju asinīs.
Vairāku terapijas ciklu laikā nav novērota savstarpēja farmakokinētiska mijiedarbība starp Navelbine un cisplatīnu. Tomēr kombinētas Navelbine un cisplatīna terapijas gadījumā granulocitopēnijas sastopamība ir biežāka nekā lietojot Navelbine vienu pašu.
Vienā I fāzes klīniskajā pētījumā paaugstināta 3./4. pakāpes neitropēnijas sastopamība bija saistīta ar intravenozu vinorelbīna un lapatiniba ievadīšanu. Šajā pētījumā vinorelbīna intravenozās zāļu formas ieteicamā deva 3 nedēļu kursā bija 22,5 mg/m2 1. un 8. dienā, kombinējot ar 1000 mg lapatiniba dienā. Šāda veida kombinācija jālieto piesardzīgi.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un zīdīšana Grūtniecība Pieejamie dati par vinorelbīna lietošanu grūtniecēm nav pietiekami. Pētījumi ar dzīvniekiem pierāda embriotoksicitāti un teratogenitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu). Pamatojoties uz pētījuma ar dzīvniekiem rezultātiem un zāļu farmakoloģisko iedarbību, pastāv potenciāls embrija un augļa anomāliju risks. Tāpēc Navelbine nedrīkst lietot grūtniecības laikā, ja vien individuāli sagaidāmais ieguvums sievietei acīmredzami neatsver potenciālo risku. Ja grūtniecība iestājas terapijas laikā, paciente jāinformē par iespējamo risku vēl nedzimušajam bērnam un viņa rūpīgi jākontrolē. Jāapsver ģenētiskās konsultācijas iespēja.
Sievietes reproduktīvā vecumā Sievietēm reproduktīvā vecumā terapijas laikā un 3 mēnešus pēc terapijas beigām jālieto efektīvi kontracepcijas līdzekļi.
Zīdīšana Nav zināms, vai vinorelbīns izdalās mātes pienā. Vinorelbīna izdalīšanās māte pienā nav pētīta pētījumos ar dzīvniekiem. Nevar izslēgt risku ar krūti barotajam bērnam, tāpēc pirms uzsākt terapiju ar Navelbine, bērna barošana ar krūti jāpārtrauc (skatīt 4.3. apakšpunktu).
Fertilitāte Vīriešiem, kuri tiek ārstēti ar Navelbine, ārstēšanās laikā un līdz 3 mēnešiem pēc tās pārtraukšanas ieteicams neradīt bērnus. Pirms terapijas sākuma jākonsultējas par spermas konservāciju, jo vinorelbīna terapijas rezultātā iespējama neatgriezeniska neauglība.
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus Pētījumi par ietekmi uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus nav veikti, bet, ņemot vērā vinorelbīna farmakodinamisko profilu, vinorelbīns neietekmē spējas vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Tomēr ar vinorelbīnu ārstētiem pacientiem jāievēro piesardzība, ņemot vērā dažas šo zāļu iespējamās blakusparādības.
4.8. Nevēlamās blakusparādības Nevēlamās blakusparādības, par kurām tika ziņots vairāk nekā atsevišķos gadījumos, ir sagrupētas zemāk atbilstoši orgānu sistēmām un sastopamības biežuma. Sastopamības biežums ir izteikts,
SASKAŅOTS ZVA 21-11-2013
lietojot sekojošu sadalījumu: ļoti bieži (>1/10); bieži (>1/100, <1/10); retāk (>1/1000, <1/100); reti (>1/10 000, <1/1000); ļoti reti (<1/10 000), atbilstoši MedDRA sastopamības biežuma un orgānu sistēmu klasifikācijai.
Visbiežāk ziņotās blakusparādības ir kaulu smadzeņu nomākums ar neitropēniju, anēmiju, neiroloģiskiem traucējumiem, kuņģa – zarnu trakta traucējumi ar sliktu dūšu, vemšanu, stomatītu un aizcietējumu, pārejoši paaugstināti aknu funkcionālo analīžu rezultāti, alopēcija un lokāls flebīts.
Papildus pēcreģistrācijas pieredzē ziņotās blakusparādības ir pievienotas atbilstoši MedDRA klasifikācijai ar sastopamības biežumu – Nav zināms.
Sīkāka informācija par blakusparādībām Reakcijas tika aprakstītas izmantojot Pasaules Veselības Organizācijas (PVO) klasifikāciju (1. pakāpe = G1; 2. pakāpe = G2; 3. pakāpe = G3; 4. pakāpe = G4; 1. – 2. pakāpe = G1-2; 3. – 4. pakāpe = G3-4)
Infekcijas un infestācijas Bieži Vieglas līdz vidēji smagas dažādas lokalizācijas bakteriālas, vīrusu vai sēnīšu infekcijas (elpošanas, urīnceļu, kuņģa – zarnu trakta), kas parasti izzūd veicot atbilstošu ārstēšanu. Retāk Smaga sepse ar citu iekšējo orgānu mazspēju. Septicēmija. Ļoti reti Komplicēta septicēmija, kas dažkārt var būt letāla. Nav zināms Neitropēniska sepse.
Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi Ļoti bieži Kaulu smadzeņu nomākums, kā rezultāta galvenokārt rodas neitropēnija (G3: 24,3 %; G4: 27,8 %), kas ir atgriezeniska 5 – 7 dienu laikā un tā nav kumulatīva ilgstošā periodā. Anēmija (G3-4: 7,4 %). Bieži Iespējama trombocitopēnija (G3-4: 2,5 %), kas atsevišķos gadījumos ir smaga. Nav zināms Febrila neitropēnija, pancitopēnija.
Imūnās sistēmas traucējumi Nav zināms Sistēmiskas alerģiskas reakcijas, piemēram, anafilakse, anafilaktisks šoks vai anafilaktoīda tipa reakcijas.
Endokrīnās sistēmas traucējumi Nav zināms Antidiurētiskā hormona (ADH) neatbilstošas sekrēcijas sindroms.
Vielmaiņas un uztures traucējumi Reti Smaga hiponatriēmija. Nav zināms
SASKAŅOTS ZVA 21-11-2013
Anoreksija.
Nervu sistēmas traucējumi Ļoti bieži Neiroloģiski traucējumi (G3-4: 2,7 %), tai skaitā dziļo cīpslu refleksu zudums. Ilgstošas ķīmijterapijas gadījumā ziņots par apakšējo ekstremitāšu vājumu. Retāk Retāk novērojama smaga parestēzija ar jušanas un kustību simptomiem. Šīs parādības parasti ir atgriezeniskas. Sirds funkcijas traucējumi Reti Išēmiska sirds slimība (stenokardija, miokarda infarkts, dažkārt ar letālu iznākumu). Ļoti reti Tahikardija, sirdsklauves un sirds ritma traucējumi.
Asinsvadu sistēmas traucējumi Retāk Hipotensija, hipertensija, pietvīkums un perifēro ķermeņa daļu vēsums. Reti Smaga hipotensija, kolapss.
Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības Retāk Navelbine terapijas laikā, līdzīgi kā lietojot citus Vinca grupas alkaloīdus, iespējams elpas trūkums un bronhospazmas. Reti Dažkārt ir saņemti ziņojumi par intersticiālu plaušu slimību ar letālu iznākumu. .
Kuņģa-zarnu trakta traucējumi Ļoti bieži Stomatīts (G1-4: 15 %, lietojot Navelbine monoterapijā). Slikta dūša un vemšana (G1-2: 30,4 % un G3-4: 2,2 %). Antiemētiska terapija var samazināt šo blakusparādību rašanās biežumu. Aizcietējums ir galvenais simptoms (G3-4: 2,7 %), kas retākos gadījumos progresē līdz paralītiskam ileusam, lietojot Navelbine monoterapijā un simptoms (G3-4: 4,1 %), lietojot Navelbine kombinācijā ar citiem ķīmijterapeitiskajiem līdzekļiem. Bieži Iespējama caureja, kas parasti ir viegla līdz vidēji smaga. Reti Paralītisks ileuss, terapiju drīkst atsākt kad normalizējas zarnu darbība. Ir ziņots par pankreatītu.
Aknu un/vai žults izvades sistēmas traucējumi Ļoti bieži Ziņots par pārejoši paaugstinātiem aknu funkcionālo analīžu rezultātiem (G1-2) bez klīniskiem simptomiem (ALAT 27,6 % un ASAT 29,3 %).
Ādas un zemādas audu bojājumi Ļoti bieži Iespējama alopēcija, parasti vidēji izteikta (G3-4: 4,1 % Navelbine monoterapijas gadījumā).
SASKAŅOTS ZVA 21-11-2013
Reti Saistībā ar Navelbine terapiju ziņots par ģeneralizētām ādas reakcijām. Nav zināms Palmāri-plantārais eritrodizestēzijas sindroms.
Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi Bieži Artralģija, tai skaitā žokļa sāpes, un mialģija.
Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā Ļoti bieži Reakcijas injekcijas vietā var ietvert eritēmu, dedzinošas sāpes, vēnas krāsas maiņu un lokālu flebītu (G3-4: 3,7 % Navelbine monoterapijas gadījumā). Bieži Pacientiem, kuri tika ārstēti ar Navelbine, novēroja astēniju, nogurumu, drudzi, sāpes dažādās vietās, tai skaitā sāpes krūškurvī un sāpes audzēja vietā. Reti Novērota arī lokāla nekroze. Šo iedarbību var ierobežot, pareizi ievietojot intravenozo kanulu vai katetru, un izskalojot vēnu pēc bolus injekcijas.
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām
Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām Zāļu valsts aģentūrai, Jersikas ielā15, Rīgā, LV 1003. Tālr.: +371 67078400; Fakss: +371 67078428. Tīmekļa vietne: www.zva.gov.lv
4.9. Pārdozēšana Simptomi Navelbine pārdozēšanas gadījumā iespējama kaulu smadzeņu hipoplāzija, ko dažkārt pavada infekcija, drudzis un paralītisks ileuss.
Ārstēšana Ārstam pēc nepieciešamības jānozīmē vispārīgi atbalstoši pasākumi vienlaicīgi ar asins pārliešanu, augšanas faktoru un plaša spektra antibiotiku lietošanu.
Antidots Specifisks antidots Navelbine pārdozēšanas gadījumā nav zināms.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības Farmakoterapeitiskā grupa: pretaudzēju līdzekļi, Vinca grupas alkaloīdi un analogi ATĶ kods: L01CA04
Navelbine ir pretaudzēju zāles, kas pieder Vinca alkaloīdu grupai, taču atšķirībā no citiem Vinca alkaloīdiem vinorelbīna katarantīna daļā ir notikušas strukturālas izmaiņas. Molekulārā līmenī tas ietekmē tubulīna dinamisko līdzsvaru šūnas mikrotubulārajā sistēmā. Vinorelbīns inhibē tubulīna
SASKAŅOTS ZVA 21-11-2013
polimerizāciju un galvenokārt saistās pie mitotiskajiem mikrotubuliem, kamēr aksonālos mikrotubulus tas ietekmē vienīgi augstā koncentrācijā. Tubulīna spiralizācijas indukcija ir mazāka nekā vinkristīnam. Navelbine bloķē mitozi G2-M fāzē, izraisot šūnu bojāeju interfāzē vai sekojošajā mitozē.
Navelbine drošība un efektivitāte bērniem nav pierādīta. Klīniskie dati, kas iegūti divos vienas grupas II fāzes pētījumos, intravenozi ievadot vinorelbīnu (30 – 33,75 mg/m2 1. dienā un 8. dienā ik pēc 3 nedēļām vai vienu reizi nedēļā 6 nedēļas ik pēc 8 nedēļām) 33 un 46 bērniem ar norobežota audzēja recidīvu, tai skaitā rabdomisarkomu, citu mīksto audu sarkomu, Jūinga (Ewing) sarkomu, liposarkomu, sinoviālo sarkomu, fibrosarkomu, centrālās nervu sistēmas vēzi, osteosarkomu, neiroblastomu, netika novērota būtiska klīniskā aktivitāte. Toksicitātes profils bija līdzīgs tam, kas novērots pieaugušajiem (skatīt apakšpunktu 4.2).
5.2. Farmakokinētiskās īpašības Tika izvērtēti vinorelbīna farmakokinētiskie parametri asinīs.
Izplatīšanās Līdzsvara koncentrācijas
apstākļos
izkliedes
tilpums
ir
liels
–
vidēji
21,2
l/kg-1
(robežās
no
7,5
–
39,7 l/kg-1), kas liecina par plašu izplatīšanos audos.
Saistība ar plazmas olbaltumvielām ir neliela (13,5 %), bet izteikta saistīšanās ir ar asins šūnām,
īpaši trombocītiem (78 %).
Vinorelbīnam piemīt vērā ņemama izplatīšanās plaušu audos, ko noteica ar ķirurģisku plaušu
biopsiju, kas uzrādīja 300 reizes lielāku koncentrāciju nekā serumā. Vinorelbīns nav konstatēts
centrālajā nervu sistēmā.
Biotransformācija Visus vinorelbīna metabolītus veido citohromu P450 izoforma CYP3A4, izņemot 4-Odeacetilvinorelbīnu, ko veido karboksilesterāzes. 4-O-deacetilvinorelbīns ir vienīgais aktīvais metabolīts un pats galvenais, kas novērots asinīs. Nav konstatēti ne sulfātu, ne glikuronīdu konjugāti.
Eliminācija
Vinorelbīna augsts, cieši
terminālais eliminācijas pusperiods vidēji saistīts ar asins plūsmu aknās un ir aptuveni
i0r,7a2pml/sētr-a1m/kg4-10
stundas. (robežās
Klīrenss no 0,32 –
asinīs
ir
1,26 l/st-1/kg-1).
Izdalīšanās caur nierēm ir neliela (< 20 % no intravenozi ievadītas devas) un galvenokārt
pamatvielas veidā. Biliārā ekskrēcija ir visnozīmīgākais eliminācijas veids, gan metabolītiem, gan
neizmainītajam vinorelbīnam, kas ir galvenā konstatētā sastāvdaļa.
Īpašas pacientu grupas Nieru un aknu darbības traucējumi Nieru darbības traucējumu ietekme uz vinorelbīna farmakokinētiku nav pētīta, tomēr devas samazināšana pacientiem ar nieru darbības traucējumiem nav nepieciešama sakarā ar nelielo izdalīšanos caur nierēm.
Pirmajā pētījumā tika ziņots par aknu darbības traucējumu ietekmi uz vinorelbīna farmakokinētiku. Šīs pētījums tika veikts pacientiem ar metastāzēm aknās, ko izraisīja krūts vēzis, un tika konstatēts, ka vinorelbīna vidējais klīrenss izmainījās, ja ir skarts vairāk par 75 % no aknas. I fāzes farmakokinētiskajā devas piemērošanas pētījumā vēža pacientiem ar aknu darbības traucējumiem 6 pacientiem bija vidēji smagi aknu darbības traucējumi (bilirubīns ≤ 2x NAR (normas augšējā
SASKAŅOTS ZVA 21-11-2013
robeža) un transamināzes≤ 5x NAR), ārstētiem ar vinorelbīnu līdz 25 mg/m2, un 8 pacientiem bija smagi aknu darbības traucējumi (bilirubīns > 2x NAR un transamināzes > 5x NAR), ārstētiem ar vinorelbīnu līdz 20 mg/m2, vidējais kopējais klīrenss (abās grupās) bija līdzīgs kā pacientiem ar normālu aknu darbību. Tādejādi, pacientiem ar vidēji smagiem līdz smagiem aknu darbības traucējumiem, vinorelbīna farmakokinētika nav izmainīta. Tomēr, piesardzības nolūkos, pacientiem ar smagiem aknu darbības traucējumiem ieteicams ievadīt samazinātu devu (20 mg/m2) un rūpīgi kontrolēt hematoloģiskos rādītājus (skatīt apakšpunktus 4.2).
Gados vecāki pacienti Pētījumā ar gados vecākiem pacientiem (vecākiem par 70 gadiem) ar NSŠPV pierādīts, ka vinorelbīna farmakokinētiku neietekmē vecums. Tomēr, tā kā gados vecāki pacienti ir vārgi, palielinot Navelbine devu, jāievēro piesardzība (skatīt apakšpunktu 4.2. Devas un lietošanas veids).
Farmakokinētiska/farmakodinamiska saistība Pierādīta cieša saistība starp ietekmi uz asinīm un leikocītu vai polinukleāro leikocītu skaita samazināšanos.
5.3. Preklīniskie dati par drošību Vinorelbīns izraisīja hromosomu bojājumus, bet tas nebija mutagēns Eimsa (Ames) testā. Tiek uzskatīts, ka Navelbine cilvēkiem var izraisīt mutagēnu iedarbību (aneiploīdas un poliploīdas izmaiņas).
Reproduktivitātes pētījumos ar dzīvniekiem ir pierādīts, ka Navelbine ir embrio-feto-letāls un teratogēns.
Ievadot suņiem maksimāli panesamo vinorelbīna devu, netika novērota hemodinamiska iedarbība. Tika novēroti tikai daži nelieli, nebūtiski repolarizācijas traucējumi, līdzīgi kā ar citiem pētītajiem Vinca grupas alkaloīdiem. Ievadot primātiem atkārtotas Navelbine devas 39 nedēļas ilgi, netika novērota ietekme uz kardiovaskulāro sistēmu.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA 6.1. Palīgvielu saraksts Ūdens injekcijām.
6.2. Nesaderība Navelbine nevajadzētu atšķaidīt ar sārmainiem šķīdumiem (nogulsnējumu veidošanās risks). Zāles ar citiem preparātiem (izņemot apakšpunktā 6.6 minētos) sajaukt (lietot maisījumā) nedrīkst.
6.3. Uzglabāšanas laiks Uzglabāšanas laiks zālēm, kas iepakotas pārdošanai ir 3 gadi.
Pēc Navelbine atšķaidīšanas ar 9 mg/ml (0,9 %) nātrija hlorīda šķīduma injekcijām vai 5 % glikozes šķīduma injekcijām zāļu fizikāli -ķīmiskā stabilitāte līdz lietošanai ir pierādīta 1 dienu, uzglabājot temperatūrā 20°C ± 5°C, gaismā, 40 dienas uzglabājot temperatūrā 20°C ± 5°C, sargājot no gaismas, vai 40 dienas, uzglabājot ledusskapī (2°C līdz 8°C), sargājot no gaismas, uzglabājot neitrāla stikla pudelēs, PVH, polietilēna vai vinila acetāta maisiņos.
No mikrobioloģiskā viedokļa zāles jālieto nekavējoties. Ja tās neizlieto uzreiz, par uzglabāšanas laiku un apstākļiem līdz lietošanai ir atbildīgs lietotājs, bet parasti tas nedrīkst pārsniegt 24 stundas uzglabājot temperatūrā no 2○C līdz 8○C, ja vien atšķaidīšana notiek kontrolētos un validētos
SASKAŅOTS ZVA 21-11-2013
aseptiskos apstākļos.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi Uzglabāt ledusskapī (2○C - 8○C). Sargāt no gaismas. Skatīt apakšpunktu 6.3. Nesasaldēt.
6.5. Iepakojuma veids un saturs Navelbine ir pieejams atbilstoša tilpuma stikla flakonos (I tips): 1 ml vai 5 ml flakons, kas noslēgti ar butil vai hlorbutilgumijas aizbāzni. Aizbāznis ir pārklāts ar gofrētu alumīnija vāciņu un polipropilēna pārklājumu.
Kartona kastītes pa 1 un 10 flakoniem.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
6.6. Īpaši norādījumi par sagatavošanu lietošanai un iznīcināšanu Navelbine pagatavošana un ievadīšana jāveic apmācītam personālam. Jāvalkā atbilstošas aizsargbrilles, sterili vienreizējās lietošanas cimdi, sejas maska un vienreizējās lietošanas priekšauts.
Nejauši izlijušais vai iztecējušais šķidrums ir jāsaslauka.
Stingri jāizvairās no jebkādas saskares ar acīm. Ja ir notikusi saskare ar acīm, nekavējoties tās jāskalo ar 9 mg/ml (0,9 %) nātrija hlorīda šķīdumu injekcijām.
Beigās visas atklātās virsmas ir rūpīgi jānotīra, bet rokas un seja jānomazgā.
Nesaderības starp Navelbine un neitrāliem stikla flakoniem, PVH maisiņiem, vinila acetāta maisiņiem, polietilēna maisiņiem vai infūzijas sistēmām ar PVH caurulītēm nav.
Navelbine ieteicams ievadīt 6 – 10 minūšu ilgas infūzijas veidā pēc atšķaidīšanas ar 20 – 50 ml 9 mg/ml (0,9 %) nātrija hlorīda šķīduma injekcijām vai 5 % glikozes šķīduma injekcijām. Lai izskalotu vēnu, pēc zāļu lietošanas vienmēr jāievada vismaz 250 ml fizioloģiska šķīduma infūzija.
Navelbine jāievada tikai intravenozi. Ļoti svarīgi pirms Navelbine infūzijas uzsākšanas pārliecināties, ka kanula ir ievadīta tieši vēnā. Ja intravenozās ievadīšanas laikā šīs zāles iekļūst apkārtējos audos, iespējams izteikts kairinājums. Šādā gadījumā injekcija ir jāpārtrauc, vēna ir jāizskalo ar fizioloģisko šķīdumu, bet atlikusī deva jāievada citā vēnā.
Izdalījumi un vēmekļi uzmanīgi jāsavāc. Ekstravazācijas gadījumā, lai mazinātu flebīta risku, nekavējoties intravenozi var ievadīt glikokortikoīdus.
Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Pierre Fabre Medicament, 45, Place Abel Gance, 92100 Boulogne, Francija
8. REĢISTRĀCIJAS NUMURS 99-0347
SASKAŅOTS ZVA 21-11-2013
9. REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS 1998.gada 23.novembris/2004.gada 22.decembris/2010.gada 23.marts. 10. TEKSTA PĒDĒJĀS PĀRSKATĪŠANAS DATUMS 2013.gada oktobris