Glucotrol XL 5 mg ilgstošās darbības tabletes
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
Maks. cenu diapazons
€ ar PVN
7.16 €
98-0341-01
98-0341
Fareva Amboise, France
30-MAY-08
Uz neierobežotu laiku
Recepšu zāles
5 mg
Modificētās darbības tablete
Ir apstiprināta
Pfizer Europe MA EEIG, Belgium
03.09.2019 14:58
Lejupielādēt lietošanas instrukciju
Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Glucotrol XL 5 mg ilgstošās darbības tabletes
Glucotrol XL 10 mg ilgstošās darbības tabletes
Glipizidum
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.
- Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt.
- Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam.
- Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes.
- Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā var uzzināt:
Kas ir Glucotrol XL un kādam nolūkam tās lieto
Kas Jums jāzina pirms Glucotrol XL lietošanas
Kā lietot Glucotrol XL
Iespējamās blakusparādības
Kā uzglabāt Glucotrol XL
Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Glucotrol XL un kādam nolūkam tās lieto
Glucotrol XL ir zāles, kas pazemina glikozes līmeni asinīs. Glucotrol XL lieto kā papildus līdzekli 2. tipa (insulīnneatkarīgā) cukura diabēta slimniekiem, kuriem ar atbilstošu diētu un fizisko aktivitāti vien vēlamais glikozes līmenis asinīs nav sasniegts.
Glucotrol XL lietošanas laikā Jums ir jāievēro ārsta nozīmētā diēta un regulāri jāveic fiziskās aktivitātes.
Terapijas laikā Jums regulāri jāpārbauda glikozes līmenis asinīs, lai kontrolētu zāļu efektivitāti un lai nepieciešamības gadījumā ārsts varētu pielāgot Glucotrol XL devu.
2. Kas Jums jāzina pirms Glucotrol XL lietošanas
Nelietojiet Glucotrol XL šādos gadījumos:
ja Jums ir alerģija pret glipizīdu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu,
ja Jums ir 1. tipa cukura diabēts, diabētiskā ketoacidoze vai diabētiskā koma.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Īpaša piesardzība, lietojot Glucotrol XL, nepieciešama šādos gadījumos:
ja Jums ir kāda kuņģa- zarnu trakta slimība,
ja Jums ir nieru un/ vai aknu slimība,
ja Jums ir virsnieru dziedzera vai hipofīzes nepietiekamība,
ja Jums ir konstatēts fermenta G6PD deficīts,
ja Jūs tiekat pakļauts ilgstošam stresam (drudzis, infekcija, trauma),
ja Jums ir liela un ilgstoša slodze,
ja Jūs esat gados vecāks pacients,
ja Jūs esat novājināts vai novājējis,
ja Jūs lietojat alkoholu,
ja Jūs nesaņemat regulāru un pilnvērtīgu uzturu, vai ja Jūsu uzturā trūkst ogļhidrātu,
ja Jūs vienlaikus lietojat divus vai vairāk perorālos cukura līmeni pazeminošos līdzekļus.
Visu perorālo hipoglikēmisko līdzekļu, arī glipizīda, spēja pazemināt glikozes līmeni asinīs līdz vēlamai robežai daudziem pacientiem ar laiku pavājinās. Tas var būt saistīts ar diabēta progresēšanu vai ar jutības samazināšanos pret zālēm. Šo fenomenu sauc par sekundāro nejutību.
Citas zāles un Glucotrol XL
Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot.
Dažu zāļu vienlaikus lietošana ar glipizīdu var pastiprināt tā hipoglikemizējošo efektu, savukārt citas zāles var kavēt glipizīda iedarbību, kā rezultātā palielinās glikozes līmenis asinīs un rodas hiperglikēmija.
Hipoglikēmisko efektu pastiprina šādas zāles: mikonazols, flukonazols, nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi (NSPIL) (piemēram, fenilbutazons, ibuprofēns), salicilāti (acetilsalicilskābe), etilspirts (palīgviela (konservants) dažu zāļu sastāvā), bēta adrenoblokatori (piemēram, metoprolols, propranolols), angiotensīnu konvertējošā enzīma inhibitori (piemēram, kaptoprils, enalaprils), H2 receptoru antagonisti (piemēram, cimetidīns), monoamīnoksidāzes inhibitori (fenelzīns), hinoloni un zāles, kas intensīvi saistās ar proteīniem (sulfanilamīdi, hloramfenikols (levomicetīns), probenecīds, kumarīni).
Hiperglikēmiju var izraisīt šādas zāles: fenotiazīni (piem., hlorpromazīns) lielās devās (>100 mg hlorpromazīna dienā), kortikosteroīdi, simpatomimētiskie līdzekļi (piem., ritodrīns, salbutamols, terbutalīns), tiazīdu grupas diurētiskie līdzekļi un citi diurētiskie līdzekļi, vairogdziedzera hormoni, estrogēni, progesteroni, perorālie kontraceptīvie līdzekļi, fenitoīns, nikotīnskābe, kalcija kanālu blokatori, izoniazīds.
Kolesevelams: lietojot glipizīda ilgstošās darbības tabletes vienlaikus ar kolesevelamu, samazinās glipizīda iedarbība. Tādēļ glipizīda ilgstošās darbības tabletes jālieto vismaz 4 stundas pirms kolesevelama lietošanas.
Grūtniecība un barošana ar krūti
Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība, vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.
Grūtniecība
Grūtniecības laikā glipizīdu drīkst lietot vienīgi gadījumos, kad sagaidāmais labvēlīgais efekts attaisno iespējamo risku auglim.
Speciālisti iesaka grūtniecības laikā izmantot insulīnu, lai glikozes koncentrāciju asinīs noturētu pēc iespējas tuvāku normālam līmenim.
Ja grūtniecības laikā tiek lietots Glucotrol XL, tad tā lietošana jāpārtrauc ne vēlāk kā mēnesi pirms plānotā dzemdību laika un jāpāriet uz citu terapiju, cenšoties pastāvīgi saglabāt iespējami normālu glikozes līmeni asinīs.
Barošana ar krūti
Nav zināms, vai glipizīds izdalās ar mātes pienu.
Tā kā nevar izslēgt iespēju, ka ar krūti barotam bērnam attīstās hipoglikēmija, tad ārsts izvērtēs, cik svarīgi mātei saņemt glipizīdu, un pieņems lēmumu, vai pārtraukt bērna barošanu ar krūti un izvēlēties citu barošanas veidu, vai arī pārtraukt zāļu lietošanu.
Ja ārsts izlems par glipizīda lietošanas pārtraukšanu, un ar diētu vien neizdosies nodrošināt pietiekamu glikozes līmeņa asinīs kontroli, tad tiks lemts par insulīna terapiju.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana
Ievērojiet piesardzību, vadot transportlīdzekļus un apkalpojot mehānismus, jo zāļu lietošanas laikā iespējama hipoglikēmijas attīstīšanās, kas var ietekmēt Jūsu spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
3. Kā lietot Glucotrol XL
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.
Tāpat kā jebkura hipoglikemizējošā līdzekļa, arī Glucotrol XL devu ārsts pielāgo individuāli katram pacientam.
Ieteicamā sākuma deva ir 5 mg glipizīda dienā, ko lieto brokastu laikā. Devas palielināšana notiek pakāpeniski, ņemot vērā glikozes līmeni asinīs.
Maksimālā ieteicamā deva ir 20 mg glipizīda dienā.
Glucotrol XL tabletes jānorij veselas, uzdzerot pietiekamu šķidruma daudzumu. Tabletes nedrīkst sakošļāt, dalīt vai sasmalcināt.
Glucotrol XL tabletē aktīvā viela atrodas īpaši izveidotā apvalkā, kas pats organismā neuzsūcas, bet ļauj zālēm lēni un pakāpeniski izdalīties. Kad zāļu izdalīšanās process ir beidzies, tukšais tabletes apvalks tiek izvadīts no organisma. Tādēļ nevajag uztraukties gadījumā, ja izkārnījumos pamanāt kaut ko līdzīgu tabletei.
Lietošana bērniem
Lietošanas drošums un efektivitāte bērniem nav noskaidroti.
Lietošana gados vecākiem pacientiem un pacientiem ar augstu risku
Lai novērstu hipoglikēmijas attīstīšanās risku, gados vecākiem pacientiem, novājinātiem vai novājējušiem pacientiem un pacientiem, kuri neregulāri uzņem kalorijas, kā arī pacientiem ar nieru vai aknu mazspēju, glipizīda devas pielāgošana tiek veikta ar īpašu piesardzību.
Lietošana pacientiem, kuri saņem insulīnu
Ar Glucotrol XL var aizvietot insulīnu pacientiem, kuriem ir stabils 2. tipa cukura diabēts. Ārsts izvērtēs, kāda Glucotrol XL deva Jums ir nepieciešama.
Insulīna aizvietošanas periodā Jums regulāri jāpārbauda glikozes līmenis asinīs. Gadījumos, kad kontrolrādījumi neatbilst normai, nekavējoties sazinieties ar savu ārstu.
Lietošana pacientiem, kuri saņem citus perorālos hipoglikēmiskos līdzekļus
Aizvietojot citus perorālos hipoglikēmiskos līdzekļus ar Glucotrol XL, nepieciešams rūpīgi sekot glikozes līmenim asinīs, lai nerastos hipoglikēmija. Ārsts izvērtēs, cik liela Glucotrol XL deva Jums ir nepieciešama.
Lietošana kombinācijās
Glucotrol XL var pievienot kā papildus terapijas līdzekli kādam citam hipoglikēmiskam līdzeklim. Šādā gadījumā glipizīda sākuma deva būs 5 mg dienā. Pacientiem, kuri ir vairāk jutīgi pret glikozes līmeni asinīs pazeminošām zālēm, ārsts dozēšanu veiks ar īpašu piesardzību.
Pacientiem, kuri lieto Glucotrol XL, ārsts var pievienot terapijā kādu citu hipoglikēmisko līdzekli. Šajā gadījumā ārsts nozīmēs zemāko ieteicamo cita hipoglikēmiskā līdzekļa sākuma devu.
Lietojot vienlaikus vairākus hipoglikemizējošos līdzekļus, rūpīgi jāseko glikozes līmenim asinīs, lai novērstu hipoglikēmijas attīstīšanās risku.
Ja esat lietojis Glucotrol XL vairāk nekā noteikts
Ja Jūs esat lietojis vairāk Glucotrol XL tablešu nekā ārsts Jums licis, nekavējoties griezieties pēc palīdzības pie sava ārsta vai tuvākās slimnīcas uzņemšanas nodaļā. Glipizīda pārdozēšana var izraisīt hipoglikēmiju (zema cukura līmeņa asinīs izraisītus simptomus), kas var izpausties kā auksti sviedri, nogurums, izsalkums, apmulsums, neskaidra redze, pastiprināts bālums, ģībonis, un nopietnos gadījumos var radīt komu, krampjus vai citus neiroloģiskus traucējumus.
Ja esat aizmirsis lietot Glucotrol XL
Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto tableti.
Ja pārtraucat lietot Glucotrol XL
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Pilns blakusparādību saraksts:
Bieži (var skart 1 līdz 10 lietotājus no 100):
hipoglikēmija (pazemināts glikozes līmenis asinīs),
galvassāpes,
trīce,
redzes traucējumi,
sāpes vēderā, slikta dūša, aizcietējums, caureja, vemšana,
ādas nieze,
izmaiņas laboratoriskajās asins analīzēs (paaugstināts AsAT, sārmainās fosfatāzes, kreatinīna līmenis)
Retāk (var skart 1 līdz 10 lietotājus no 1000):
apmulsums,
nātrene,
Nav zināmi (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem)
leikopēnija (samazināts balto asins šūnu (leikocītu) skaits),
agranulocitoze (noteikta veida balto asins šūnu (granulocītu) trūkums),
trombocitopēnija (samazināts asins plātnīšu (trombocītu) skaits),
pancitopēnija (samazināts visu asins šūnu skaits),
hemolītiska anēmija (pataloģiska sarkano asins šūnu bojāeja),
aplastiska anēmija (samazināta asins šūnu veidošanās kaulu smadzenēs)
hiponatriēmija (samazināts nātrija daudzums asinīs)
neskaidra redze, redzes pasliktināšanās,
diskomforta sajūta pakrūtē,
holestātiskā dzelte, toksisks hepatīts (aknu iekaisums); (rodoties holestātiskai dzeltei, jāpārtrauc terapija),
alerģisks dermatīts (ādas iekaisums), izsitumi uz ādas un gļotādām, tai skaitā, makulopapulozi (sārti, piepacelti) izsitumi,
neakūta porfīrija (reta iedzimta vielmaiņas slimība),
savārgums,
izmaiņas laboratoriskajās asins analīzēs (paaugstināts laktātdehidrogenāzes un urīnvielas līmenis)
Saņemti ziņojumi par sulfonilurīnvielas līdzekļu izraisītām disulfirāmam līdzīgām reakcijām.
Ziņošana par blakusparādībām
Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši Zāļu valsts aģentūrai, Jersikas ielā 15, Rīgā, LV 1003. Tīmekļa vietne: HYPERLINK "http://www.zva.gov.lv/?id=613&sa=613&top=3" www.zva.gov.lv.
Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Glucotrol XL
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Uzglabāt temperatūrā līdz 30°C. Sargāt no mitruma.
Nelietojiet šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz iepakojuma. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Glucotrol XL satur
Aktīvā viela ir glipizīds (glipizidum).
Glucotrol XL 5 mg ilgstošās darbības tabletes satur 5 mg glipizīda.
Glucotrol XL 10 mg ilgstošās darbības tabletes satur 10 mg glipizīda.
Glucotrol XL tabletēs aktīvā viela ir ietverta speciālās gastro- intestinālās (kuņģa- zarnu trakta) transporta sistēmās (angliski GITS (Gastro Intestinal Transport System)), kas ļauj tai izdalīties no tabletes lēnām un ilgstoši, tādēļ Glucotrol XL ir jālieto reizi dienā.
Citas sastāvdaļas ir : polietilēna oksīds, hidroksipropilmetilceluloze, dzelzs oksīds, magnija stearāts, celulozes acetāts, polietilēnglikols 3350, nātrija hlorīds, krāsviela (balta- Opadry White), melnā tinte.
Glucotrol XL ārējais izskats un iepakojums
Glucotrol XL 5 mg ilgstošās darbības tabletes ir apaļas, abpusēji izliektas, baltas apvalkotās tabletes ar uzrakstu „GXL 5” vienā pusē.
Glucotrol XL 10 mg ilgstošās darbības tabletes ir apaļas, abpusēji izliektas, baltas apvalkotās tabletes ar uzrakstu „GXL 10” vienā pusē.
30 tabletes baltā, ABPE pudelītē ar bērniem neatveramu vāciņu.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks
Pfizer Europe MA EEIG
Boulevard de la Plaine 17
1050 Bruxelles
Beļģija
Ražotājs
Fareva Amboise
Zone Industrielle
29 route des Industries
37530 Pocé-sur-Cisse
Francija
Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:
Pfizer Luxembourg SARL filiāle Latvijā
Tel. 67035775
Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta 08/2018.
Citi informācijas avoti
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Zāļu valsts aģentūras tīmekļa vietnē HYPERLINK "http://www.zva.gov.lv" www.zva.gov.lv.
SASKAŅOTS ZVA 18-10-2018
PAGE \* MERGEFORMAT 1
98-0341/II/009; 98-0340/II/009; Pfleet 2018-0041762
ZĀĻU APRAKSTS
1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Glucotrol XL 5 mg ilgstošās darbības tabletes
Glucotrol XL 10 mg ilgstošās darbības tabletes
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
Glucotrol XL ilgstošās darbības tabletes satur 5 mg vai 10 mg glipizīda (glipizidum).
Palīgviela(s) ar zināmu iedarbību:
Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA
Ilgstošās darbības tabletes.
Glucotrol XL tabletēs aktīvā viela glipizīds ir izveidots speciālās gastro- intestinālās (kuņģa- zarnu trakta) transporta sistēmās (GITS - Gastro Intestinal Transport System), kas nodrošina lēnu un pakāpenisku aktīvās vielas izdalīšanos.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Glucotrol XL tabletes tiek nozīmētas kā papildus terapija diētai un fiziskai aktivitātei, lai uzlabotu glikēmisko kontroli pieaugušajiem ar 2. tipa cukura diabētu.
4.2. Devas un lietošanas veids
Glipizīda, tāpat kā jebkura hipoglikemizējoša līdzekļa, deva jāpielāgo individuāli katram pacientam.
Glucotrol XL tabletes jānorij veselas, uzdzerot pietiekami daudz šķidruma. Tabletes nedrīkst sakošļāt, dalīt vai sasmalcināt (skatīt 4.4. apakšpunktu “Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā”: Pacienta informēšana).
Sākuma deva
Ieteicamā Glucotrol XL sākuma deva ir 5 mg dienā, ko lieto brokastu laikā. Par dozēšanu gados vecākiem pacientiem un pacientiem ar hipoglikēmijas risku skatīt apakšpunktā „Lietošana gados vecākiem pacientiem un augsta riska pacientiem”.
Devas pielāgošana
Devas pielāgošanu var veikt pakāpeniski, katrā solī pa 5 mg, vadoties pēc glikozes līmeņa asinīs. Starp devas maiņām jāietur vairāku dienu intervāls. Lietojot Glucotrol XL, stabils glipizīda līmenis plazmā tiek sasniegts 5. dienā. Gados vecākiem pacientiem nepieciešams 1 vai 2 dienas garāks intervāls.
Balstterapija
Balstterapiju nodrošina zāļu lietošana 1 reizi dienā. Maksimālā ieteicamā deva ir 20 mg glipizīda dienā, jo ar šādu devu ir novērota maksimāla glikozes līmeņa asinīs pazemināšanās.
Pacientiem, kuri lieto glipizīdu ātras iedarbības tabletēs devās no 5 mg līdz 20 mg dienā, tā vietā var droši ordinēt Glucotrol XL vienu reizi dienā, izvēloties ekvivalentu vai mazāku dienas devu.
Lietošana bērniem
Lietošanas drošums un efektivitāte bērniem nav noskaidroti.
Lietošana gados vecākiem pacientiem un augsta riska pacientiem
Lai samazinātu hipoglikēmijas risku augsta riska pacientiem, ieskaitot gados vecākus cilvēkus, novājinātus vai novājējušus pacientus, kuri kalorijas uzņem neregulāri, un pacientiem ar nieru vai aknu darbības traucējumiem, sākuma deva un balstdeva ir jāpielāgo individuāli ar īpašu piesardzību, balstoties uz pacienta atbildes reakciju uz terapiju (skatīt „Sākuma deva” un 4.4. apakšpunktu “Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā”).
Pētījumā, kas aptvēra aptuveni 200 pacientus, kuri bija 65 gadus veci vai vecāki, konstatēts, ka šajā vecuma grupā glipizīda ilgstošās darbības tabletes ir tikpat drošas un efektīvas kā pacientiem līdz 65 gadu vecumam.
Pacientiem, kuri saņem insulīnu
Tāpat kā ar citiem sulfonilurīnvielas grupas hipoglikēmiskiem līdzekļiem, ar Glucotrol XL droši var aizvietot insulīnu pacientiem, kuriem ir stabils 2. tipa cukura diabēts. Terapijas maiņas laikā (no insulīna terapijas uz Glucotrol XL) jāievēro tālāk norādītās vadlīnijas.
Ja pacientam diennaktī nepieciešamas 20 vienības insulīna vai mazāk, var pārtraukt insulīna ievadīšanu un sākt terapiju ar Glucotrol XL parastās devās. Pielāgojot devu, starp devas maiņām jābūt vairāku dienu intervālam.
Ja insulīna diennakts deva ir lielāka par 20 vienībām, tad samazina insulīna devu par 50% un sāk terapiju ar Glucotrol XL parastajās devās. Pēc tam insulīna devu samazina atkarībā no pacienta individuālās reakcijas. Pielāgojot devas, starp devu maiņām jābūt vairāku dienu intervālam.
Insulīna aizvietošanas periodā pacientam pašam jāpārbauda glikozes līmenis. Pacients jābrīdina, ka gadījumos, kad kontrolrādījumi neatbilst normai, nepieciešams nekavējoties sazināties ar ārstu. Dažos gadījumos, sevišķi tad, ja insulīna deva ir lielāka par 40 vienībām diennaktī, pārejas periodā ieteicams pacientu hospitalizēt.
Pacientiem, kuri saņem citus perorālos hipoglikēmiskos līdzekļus
Tāpat kā tas ir ar citiem sulfonilurīnvielas grupas hipoglikēmiskiem līdzekļiem, ar Glucotrol XL aizvietojot citu sulfonilurīnvielas grupas līdzekli, ne mazāk kā divas nedēļas rūpīgi jāseko, vai pacientam nerodas hipoglikēmija (piem., novērojot simptomus vai kontrolējot glikozes līmeni asinīs). Terapijas maiņas laikā Glucotrol XL deva jāizvēlas piesardzīgi.
Lietošana kombinācijās
Pievienojot kombinācijā citu glikozes līmeni asinīs pazeminošu līdzekli Glucotrol XL terapijai, šī līdzekļa uzsākšanas devai jābūt zemākai ieteicamai un būtu rūpīgi jāseko, vai pacientam nerodas hipoglikēmija. Papildus informāciju skatīt attiecīgo zāļu zāļu aprakstā.
Pievienojot glipizīdu citam glikozes līmeni asinīs pazeminošam līdzeklim, Glucotrol XL sākuma deva var būt 5 mg. Tiem pacientiem, kuri varētu būt vairāk jutīgi pret hipoglikēmiskām zālēm, dozēšanā jāievēro piesardzība. Titrēšanai vajadzētu balstīties uz klīniskiem pierādījumiem.
Lietojot glipizīda ilgstošās darbības tabletes vienlaikus ar kolesevelamu, samazinās glipizīda maksimālā plazmas koncentrācija un iedarbība. Tādēļ glipizīda ilgstošās darbības tabletes jālieto vismaz 4 stundas pirms kolesevelama lietošanas (skatīt 4.5. apakšpunktu).
4.3. Kontrindikācijas
Glucotrol XL kontrindicēts pacientiem ar:
paaugstinātu jutību pret glipizīdu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām,
1. tipa cukura diabētu, diabētisko ketoacidozi, diabētisko komu.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Glikozes-6-fosfāta dehidrogenāzes deficīts
Tā kā glipizīds pieder pie sulfonilurīnvielas atvasinājumiem, piesardzība jāievēro pacientiem ar G6PD deficītu. Pacientiem ar G6PD deficītu sulfonilurīnvielas atvasinājumu lietošana var izraisīt hemolītisko anēmiju, tādēļ šādiem pacientiem jāpiemēro alternatīvu (sulfonilurīnvielas atvasinājumus nesaturošu) līdzekļu lietošana.
Hipoglikēmija
Visi sulfonilurīnvielas līdzekļi, arī Glucotrol XL, var izraisīt smagas pakāpes hipoglikēmiju, kas var novest līdz komai un kuras dēļ var būt nepieciešama hospitalizācija. Pacientiem ar smagas pakāpes hipoglikēmiju jāievada glikoze atbilstošā devā, un vismaz 24- 48 stundas rūpīgi jāseko pacienta stāvoklim.
Nieru un aknu mazspēja var ietekmēt Glucotrol XL nokļūšanu iedarbības vietā un var samazināt glikoneoģenēzes kapacitāti; kā viens, tā otrs palielina nopietnas hipoglikēmiskas reakcijas risku. Sevišķi augsts hipoglikēmijas risks ir gados vecākiem, novājinātiem vai novājējušiem pacientiem, kā arī pacientiem ar virsnieru vai hipofīzes mazspēju. Gados vecākiem pacientiem un cilvēkiem, kuri lieto bēta- adrenoblokatorus, mēdz būt grūtāk atklāt hipoglikēmiju. Hipoglikēmija biežāk rodas tad, ja uzņem par maz kaloriju, bijusi liela vai ilgstoša slodze, lietots alkohols, kā arī tad, ja terapijā izmanto divus vai vairāk hipoglikēmiskos līdzekļus.
Diabēta kontroles zudums
Ja pacients ar stabilu diabēta kontroles režīmu tiek pakļauts stresam, piemēram, rodas drudzis, trauma, infekcija vai tiek veikta operācija, var zust diabēta kontrole. Šādos periodos var rasties nepieciešamība pārtraukt Glucotrol XL lietošanu un ordinēt insulīnu.
Visu perorālo hipoglikēmisko līdzekļu, arī Glucotrol XL, spēja pazemināt glikozes līmeni asinīs līdz vēlamai robežai daudziem pacientiem ar laiku pavājinās. Tas var būt saistīts ar diabēta progresēšanu vai ar jutības samazināšanos pret zālēm. Šo fenomenu sauc par sekundāro nejutību atšķirībā no primārās nejutības, kad zāles konkrētajam pacientam ir neefektīvs jau terapijas sākumā. Pirms izlemt, ka pacientam iestājusies sekundārā nejutība, jāmēģina adekvāti pielāgot devu un nodrošināt pareizu diētu.
Laboratorijas testi
Regulāri jāseko glikozes līmenim asinīs. Pēc pašreizējā aprūpes standarta ir jānosaka glikozilētā hemoglobīna saturs un attiecīgi jākoriģē terapija, sasniedzot mērķa rādītājus.
Nieru un aknu slimība
Nieru vai aknu funkciju traucējumi var ietekmēt glipizīda farmakokinētiku un/vai farmakodinamiku. Ja šādiem pacientiem rodas hipoglikēmija, tā mēdz būt ilgstoša, tādēļ nepieciešama atbilstoša terapija.
Kuņģa-zarnu trakta slimība
Pārāk īslaicīga glipizīda ilgstošās darbības tablešu atrašanās kuņģa-zarnu traktā ietekmē zāļu farmakokinētisko profilu, kā rezultātā samazinās zāļu klīniskā efektivitāte.
Glipizīda ilgstošās darbības tabletes ar piesardzību jānozīmē pacientiem, kuriem ir izteikts kuņģa- zarnu trakta sašaurinājums (patoloģisks vai jatrogēns). Saņemti atsevišķi ziņojumi par obstrukcijas simptomu rašanos pacientiem ar gremošanas trakta striktūru, kad Glucotrol XL lietots kopā ar vēl vienu kontrolētas iedarbības līdzekli tabletē, kas nepadodas deformācijai.
Pacienta informēšana
Pacientam un par viņu aprūpi atbildīgiem ģimenes locekļiem jāpastāsta par hipoglikēmijas risku, tās simptomiem un novēršanu, kā arī par situācijām, kas veicina hipoglikēmijas attīstību. Jāizskaidro arī primārā un sekundārā nejutība.
Pacientam jāpasaka, ka Glucotrol XL tablete jānorij vesela: to nedrīkst sakošļāt, dalīt vai saberzt. Jānorāda neuztraukties, ja dažreiz izkārnījumos pamanāms kaut kas līdzīgs tabletei. Glucotrol XL tabletē aktīvā viela atrodas īpaši izveidotā apvalkā, kas neuzsūcas, bet ļauj zālēm lēni izdalīties, lai tās pakāpeniski uzsūktos organismā. Kad process beidzies, tukšā tablete tiek izvadīta no organisma.
Pacienti jāinformē par glipizīda lietošanas iespējamo risku un priekšrocībām, kā arī par alternatīvām ārstēšanās iespējām. Bez tam viņiem jāpastāsta, cik svarīgi ievērot norādīto diētu, uzturēt vienmērīgu slodzi un regulāri pārbaudīt glikozes līmeni asinīs.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Hipoglikēmisko efektu pastiprina šādi līdzekļi
Pretsēnīšu līdzekļi
Mikonazols - pastiprina hipoglikēmisko efektu, iespējama hipoglikēmijas simptomu rašanās vai pat koma.
Flukonazols - saņemti ziņojumi par hipoglikēmijas rašanos, lietojot glipizīdu kopā ar flukonazolu. Iespējams, ka tas izskaidrojams ar glipizīda eliminācijas pusperioda pagarināšanos.
Vorikonazols - lai gan nav veikti pētījumi, vorikonazols var paaugstināt sulfonilurīnvielas atvasinājumu (piem, tolbutamīda, glipizīda un gliburīda) līmeni plazmā, tādējādi izraisot hipoglikēmiju. Lietojot šīs zāles vienlaikus, jāveic rūpīga glikozes līmeņa asinīs kontrole.
Nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi (NSPIL) (piem., fenilbutazons)
Pastiprinās sulfonilurīnvielas grupas līdzekļu hipoglikēmiskais efekts (sulfonilurīnvielas līdzeklis tiek izspiests no sasaistes ar plazmas proteīniem un/vai pavājinās sulfonilurīnvielas līdzekļa eliminācija).
Salicilāti (acetilsalicilskābe)
Lielas acetilsalicilskābes devas pastiprina hipoglikēmisko efektu (acetilsalicilskābes hipoglikēmiskā iedarbība).
Alkohols
Pastiprina hipoglikēmisko reakciju, kas var novest līdz komai.
Bēta blokatori
Visi bēta blokatori nomāc dažu hipoglikēmijas simptomu, piemēram, sirdsklauvju un tahikardijas izpausmi. Lielākā daļa kardioneselektīvo bēta blokatoru palielina hipoglikēmijas rašanās iespēju un tās smaguma pakāpi.
Angiotensīnu konvertējošā enzīma inhibitori
Angiotensīnu konvertējošā enzīma inhibitoru lietošana var pastiprināt sulfonilurīnvielas līdzekļu, arī Glucotrol XL, hipoglikēmisko efektu, tādēļ var rasties nepieciešamība samazināt glipizīda devu.
H2 receptoru antagonisti
Lietojot H2 receptoru antagonistus (piem., cimetidīnu) var pastiprināties glipizīda hipoglikēmiskais efekts.
Sulfonilurīnvielas līdzekļu hipoglikēmisko darbību potencē arī monoamīnoksidāzes inhibitori, hinoloni un zāles, kas intensīvi saistās ar proteīniem, tādi kā sulfanilamīdi, hloramfenikols, probenecīds un kumarīni.
Ja šādus līdzekļus nozīmē (vai atceļ) pacientam, kurš lieto Glucotrol XL, vērīgi jāseko pacienta stāvoklim, lai laikus atklātu hipoglikēmiju (vai kontroles zudumu).
In vitro pētījumos par saistīšanos ar cilvēka seruma proteīniem konstatēts, ka glipizīds ar proteīniem saistās citādi nekā tolbutamīds un tas neietekmē salicilātu vai dikumarola saistību. Tomēr in vitro iegūtos rezultātus nevar droši ekstrapolēt uz klīnisko situāciju un uz glipizīda kombinēšanu ar šiem līdzekļiem.
Hiperglikēmiju var izraisīt šādi līdzekļi
Fenotiazīni (piem., hlorpromazīns) lielās devās (>100 mg hlorpromazīna dienā)
Paaugstina glikozes līmeni asinīs (pavājinās insulīna atbrīvošanās).
Kortikosteroīdi
Paaugstina glikozes līmeni asinīs.
Simpatomimētiskie līdzekļi (piem., ritodrīns, salbutamols, terbutalīns)
Paaugstina glikozes līmeni asinīs, jo stimulē bēta-2 adrenoreceptorus.
Citas zāles, kas var izraisīt hiperglikēmiju un novest pie diabēta kontroles zuduma: tiazīdi un citi diurētiskie līdzekļi, vairogdziedzera hormoni, estrogēni, progesteroni, perorālie kontraceptīvie līdzekļi, fenitoīns, nikotīnskābe, kalcija kanālu blokatori un izoniazīds.
Ja šādus līdzekļus nozīmē (vai atceļ) pacientam, kurš lieto Glucotrol XL, vērīgi jāseko pacienta stāvoklim, lai laikus atklātu hiperglikēmiju (vai kontroles zudumu).
Kolesevelams
Pētījumos, kuros veseliem brīvprātīgajiem tika novērtēta kolesevelama ietekme uz glipizīda ilgstošās darbības tablešu farmakokinētiku, glipizīda AUC0-∞ un Cmax samazinājās attiecīgi par 12% un 13%, lietojot kolesevelamu vienlaikus ar glipizīda ilgstošās darbības tabletēm. Lietojot glipizīda ilgstošās darbības tabletes 4 stundas pirms kolesevelama, būtiskas izmaiņas glipizīda AUC0-∞ un Cmax netika novērotas- attiecīgi -4% un 0%. Tāpēc glipizīda ilgstošās darbības tabletes jālieto vismaz 4 stundas pirms kolesevelama, lai nodrošinātu, ka kolesevelams nemazina glipizīda uzsūkšanos.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība
Reproduktīvos pētījumos ar žurkām glipizīdam konstatēta viegli izteikta fetotoksicitāte. Pētījumos ar žurkām un trušiem nav novēroti teratogēni efekti.
Grūtniecības laikā Glucotrol XL drīkst lietot tikai tad, ja sagaidāmais labvēlīgais efekts attaisno potenciālo risku auglim.
Novērojumi liecina, ka paaugstināts glikozes līmenis asinīs grūtniecības periodā saistās ar iedzimto anomāliju biežuma pieaugumu, tādēļ daudzi speciālisti iesaka grūtniecības laikā izmantot insulīnu, lai glikozes koncentrāciju asinīs noturētu pēc iespējas tuvāku normālam līmenim.
Ziņots par ilgstošu (no 4 līdz pat 10 dienām) smagu hipoglikēmiju jaundzimušajiem, kuru mātes dzemdību laikā saņēmušas sulfonilurīnvielas līdzekļus. Ja grūtniecības periodā tiek lietotas glipizīda ilgstošās darbības tabletes, tad to lietošana jāpārtrauc ne vēlāk kā mēnesi pirms plānotā dzemdību laika un jāpāriet uz citu terapiju, cenšoties pastāvīgi saglabāt iespējami normālu glikozes līmeni asinīs.
Barošana ar krūti
Nav noskaidrots, vai glipizīds nonāk mātes pienā, tomēr zināms, ka daži sulfonilurīnvielas līdzekļi izdalās ar mātes pienu. Tā kā nevar izslēgt iespēju, ka ar krūti barotam bērnam rodas hipoglikēmija, tad jāizvērtē, cik svarīgi mātei saņemt glipizīdu, un jāpieņem lēmums vai nu izbeigt bērna barošanu ar krūti, vai arī pārtraukt zāļu lietošanu. Ja zāles pārtrauc lietot, un ar diētu vien neizdodas nodrošināt pietiekamu glikozes līmeņa kontroli, tad jāizšķiras par insulīna terapiju.
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Glipizīda ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus nav pētīta, taču nav arī iegūti dati, ka Glucotrol XL varētu to traucēt. Pacientam jāzina hipoglikēmijas simptomi un jāievēro piesardzība, vadot transportlīdzekļus un apkalpojot mehānismus.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Orgānu sistēmu klasifikācija
Ļoti bieži
≥1/10
Bieži
≥1/100 līdz <1/10
Retāk
≥1/1000 līdz <1/100
Reti ≥1/10000 līdz <1/1000
Ļoti reti <1/10000
Nav zināmi (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem)
Asins un limfātiskās sistēmas traucējumiLeikopēnija
Agranulocitoze
Trombocitopēnija
Hemolītiska anēmija
Aplastiska anēmija
PancitopēnijaVielmaiņas un uztures traucējumiHipoglikēmijaHiponatriēmijaPsihiskie traucējumiApmulsums#
Nervu sistēmas traucējumiGalvassāpes#
Trīce#Acu bojājumiRedzes traucējumiNeskaidra redze#
Redzes pasliktināšanās#Kuņģa-zarnu trakta traucējumi
Sāpes vēderā
Slikta dūša
Aizcietējums
Caureja
VemšanaDiskomforta sajūta epigastrijāAknu un/vai žults izvades sistēmas traucējumi
Holestātiska dzelte†
Toksisks hepatīts
Ādas un zemādas audu bojājumiĀdas niezeNātrene
Alerģisks dermatīts
Izsitumi uz ādas un gļotādām
Makulopapulozi izsitumi Iedzimtas, pārmantotas un ģenētiskas izcelsmes traucējumiNeakūta porfīrijaVispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietāSavārgums#IzmeklējumiPaaugstināts aspartātamino- transferāzes līmenis§
Paaugstināts sārmainās fosfatāzes līmenis§
Paaugstināts kreatinīna līmenis asinīs§Paaugstināts laktātdehidrogenāzes līmenis asinīs§
Paaugstināts urīnvielas līmenis asinīs§
# Parasti šīs blakusparādības ir īslaicīgas un to dēļ nav jāpārtrauc ārstēšana, taču tās var arī būt hipoglikēmijas izpausme
‡ Var būt smaga, ilgstoša un izraisīt komu
† Ja rodas holestātiska dzelte, terapija jāpārtrauc
§ Nav droši zināms, vai tas saistīts ar Glucotrol XL lietošanu,
Lietojot sulfonilurīnvielas grupas līdzekļus, ziņots par disulfirāmam līdzīgām reakcijām.
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām
Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām Zāļu valsts aģentūrai, Jersikas ielā 15, Rīgā, LV 1003. Tīmekļa vietne: HYPERLINK "http://www.zva.gov.lv/?id=613&sa=613&top=3" www.zva.gov.lv
4.9. Pārdozēšana
Precīzi dokumentēti novērojumu dati par Glucotrol XL pārdozēšanu cilvēkam nav pieejami.
Sulfonilurīnvielas līdzekļu, arī Glucotrol XL, pārdozēšana izraisa hipoglikēmiju. Viegli hipoglikēmijas simptomi bez samaņas zuduma vai neiroloģiskām izpausmēm enerģiski jāārstē ar glikozi per os, kā arī jākoriģē zāļu deva un/vai ēšanas režīms. Vērīgi jāseko pacienta stāvoklim tik ilgi, kamēr ārsts ir drošs, ka pacients vairs nav apdraudēts.
Smagas hipoglikēmiskas reakcijas ar komu, krampjiem vai citiem neiroloģiskiem traucējumiem rodas reti, taču tādos gadījumos nepieciešama neatliekama palīdzība, tādēļ pacients steidzami jāhospitalizē.
Ja diagnosticēta vai ir iespējama hipoglikēmiska koma, pacientam strauji intravenozi ievada koncentrētu (50%) glikozes šķīdumu. Pēc tam turpina ievadīt vājākas koncentrācijas (10%) glikozes šķīdumu pastāvīgas infūzijas veidā ar ātrumu, kas nodrošina glikozes līmeni asinīs ap 100 mg/dl. Pacients rūpīgi jānovēro ne mazāk kā 24- 48 stundas, jo pēc klīniskas uzlabošanās var atkal iestāties hipoglikēmija. Pacientiem ar aknu bojājumu var būt palēnināts glipizīda klīrenss no plazmas. Glipizīds intensīvi saistās ar proteīniem, tādēļ dialīze nebūs efektīva.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: asins glikozes līmeni pazeminošas zāles, izņemot insulīnus; sulfonilurīnvielas atvasinājumi
ATĶ kods: A10BB07
Uzskata, ka Glucotrol XL pazemina glikozes līmeni asinīs, tieši stimulējot insulīna atbrīvošanos aizkuņģa dziedzerī, tādējādi efekts atkarīgs no aizkuņģa dziedzera saliņu bēta šūnu funkcionēšanas. Ļoti svarīgi, ka glipizīda stimulējošā ietekme uz insulīna sekrēciju izpaužas kā reakcija uz uztura uzņemšanu. Diabēta pacientiem Glucotrol XL terapija pastiprina maltītes insulinotropo reakciju. Postprandiālā insulīna un C peptīda izdale paaugstinātā līmenī saglabājas vismaz 6 mēnešus pēc terapijas. Novērots, ka HbA1c daudzuma pazemināšanās un glikozes līmeņa samazinājums plazmā tukšā dūšā gados jauniem un gados vecākiem pacientiem ir vienāds.
Citi efekti
Vienā pētījumā noskaidrots, ka 2. tipa cukura diabēta pacientiem Glucotrol XL terapija ir efektīva glikozes līmeņa asinīs kontrolei bez kaitīgas ietekmes uz plazmas lipoproteīnu sastāvu. Šīm labvēlīgajām pārmaiņām bija izteikta korelācija ar panākto glikozes līmeņa pazemināšanos tukšā dūšā.
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
2- 3 stundas pēc Glucotrol XL lietošanas zāļu koncentrācija plazmā sāk pakāpeniski pieaugt, maksimālo koncentrāciju sasniedzot 6- 12 stundu laikā kopš devas lietošanas. Ja Glucotrol XL lieto pastāvīgi vienu reizi dienā, tad visu 24 stundu intervālā starp devām plazmā saglabājas iedarbīga glipizīda koncentrācija ar mazākām svārstībām nekā tad, ja divas reizes dienā lieto glipizīdu ātras iedarbības zāļu formā.
21 vīrietim ar 2. tipa cukura diabētu pēc 20 mg Glucotrol XL lietošanas vienmērīgas koncentrācijas apstākļos glipizīda vidējā relatīvā biopieejamība, salīdzinot ar tūlītējas iedarbības glipizīdu (10 mg divas reizes dienā), bija 90%. Līdzsvara koncentrācijas līmenis plazmā tika sasniegts ne vēlāk kā Glucotrol XL lietošanas 5. dienā. Aptuveni 1- 2 dienas ilgāks laika periods līdz līdzsvara koncentrācijas līmeņa sasniegšanai bija nepieciešams par 65 gadiem vecākiem pacientiem.
Pacientiem ar 2. tipa cukura diabētu Glucotrol XL pastāvīgas lietošanas laikā netika novērota zāļu akumulēšanās.
Glucotrol XL lietošana kopā ar uzturu nekādi neietekmēja 2- 3 stundu intervālu, ar kādu zāles absorbējas.
Atsevišķu devu pētījumā par uztura ietekmi novērots, ka Glucotrol XL lietošana pirms treknas brokastu maltītes par 40% paaugstināja glipizīda vidējo Cmax, kas bija statistiski būtiska novirze, kamēr ietekme uz koncentrācijas-laika līknes zemlīknes laukumu (AUC) bija statistiski nenozīmīga. Glikozes reakcija nebija atkarīga no tā, vai pacients bija paēdis, vai tukšā dūšā.
Glucotrol XL atrašanās kuņģa-zarnu traktā ievērojami īsāku laiku (piem., t.s. īso zarnu sindroma dēļ) var ietekmēt zāļu farmakokinētisko profilu, un tad var būt pazemināta glipizīda koncentrācija plazmā.
Daudzdevu pētījumā 26 vīriešiem, 2. tipa cukura diabēta pacientiem, lietojot Glucotrol XL devās no 5 mg līdz 60 mg, glipizīda farmakokinētika bija lineāra, proti, zāļu koncentrācija plazmā pieauga proporcionāli devai.
Atsevišķu devu pētījumā 24 veseliem cilvēkiem četras 5 mg, divas 10 mg tabletes un viena 20 mg Glucotrol XL tablete bija bioekvivalentas.
Glipizīda eliminācija galvenokārt notiek metabolizējoties aknās. Nepārveidotā formā ar urīnu un izkārnījumiem izdalās mazāk par 10 % no devas. Ap 90 % no devas izdalās biotransformācijas produktu formā ar urīnu (80%) un izkārnījumiem (10%).
98- 99% glipizīda saistās ar plazmas proteīniem, pārsvarā ar albumīniem.
Placebo kontrolētā krusteniskā (crossover) pētījumā veseliem brīvprātīgajiem glipizīdam netika konstatēta antidiurētiska iedarbība, - patiesībā tas nedaudz pastiprina brīvā ūdens klīrensu.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Preklīniskajos pētījumos iekšķīgi lietota glipizīda akūtā toksicitāte visām pārbaudītajām dzīvnieku sugām bija niecīga (LD50 pārsniedza 4 g/kg).
Akūtās toksicitātes pētījumos specifisks jutīgums netika novērots.
Hroniskās toksicitātes pārbaudēs, žurkām un suņiem ievadot līdz 8 mg/kg lielas devas, neizpaudās nekādi toksiskie efekti.
Eksperimentālos pētījumos 20 mēnešus žurkām un 18 mēnešus pelēm tika ievadītas devas, kas līdz 75 reizēm pārsniedza maksimālo devu cilvēkam, bet ar zālēm saistīta karcinogēna ietekme neparādījās.
Visi ar baktērijām un in vivo veiktie mutagēnā potenciāla testi bija negatīvi. Pētījumos gan ar žurku mātītēm, gan tēviņiem glipizīda devas, kas līdz 75 reizēm pārsniedza maksimālo devu cilvēkam, neietekmēja dzīvnieku fertilitāti.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Polietilēna oksīds, hidroksipropilmetilceluloze, dzelzs oksīds, magnija stearāts, celulozes acetāts, polietilēnglikols, nātrija hlorīds, balta krāsviela (Opadry White) un melnā tinte.
6.2. Nesaderība
Nav piemērojama.
6.3. Uzglabāšanas laiks
3 gadi
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt temperatūrā līdz 30°C. Sargāt no mitruma.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
Glucotrol XL tabletes iepakotas augsta blīvuma polietilēna (ABPE) pudelītēs ar bērniem neatveramu vāciņu.
Iepakojumā 30 tabletes.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Nav īpašu prasību.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS
Pfizer Europe MA EEIG
Boulevard de la Plaine 17
1050 Bruxelles
Beļģija
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I)
Glucotrol XL 5 mg ilgstošās darbības tabletes: 98-0341
Glucotrol XL 10 mg ilgstošās darbības tabletes: 98-0340
9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS
Reģistrācijas datums: 16.06.1998.
Pēdējās pārreģistrācijas datums: 30.05.2008.
10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS
08/2018
PAGE
SASKAŅOTS ZVA 18-10-2018
98-0341/II/009; 98-0340/II/009; Pfleet 2018-0041762