Dzuveo

Tablete lietošanai zem mēles

Dzuveo

Polipropilēna aplikators, N5
Sufentanilum

UZMANĪBU!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
Zāļu produkta identifikators

EU/1/18/1284/001

Zāļu reģistrācijas numurs

EU/1/18/1284/001

Ražotājs

Propak Health Ltd, Ireland

Zāļu reģ. apliecības izd. datums

25-JUN-18

Reģ. apliecības derīguma termiņš

Uz neierobežotu laiku

Zāļu izsniegšanas kārtība

Bez receptes

Zāļu stiprums/koncentrācija

30 µg

Zāļu forma

Tablete lietošanai zem mēles

Lietošana bērniem

Ir apstiprināta

Reģ. apliecības īpašnieks, valsts

FGK Representative Service GmbH, Germany

Informācija atjaunota

03.09.2019 14:58

Papildus informācija

Latvijas Zāļu reģistrs

Lejupielādēt lietošanas instrukciju

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Dzuveo 30 mikrogrami tabletes lietošanai zem mēles
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
Katra zem mēles lietojamā tablete satur 30 mikrogramus sufentanila (sufentanil) (citrāta veidā).
Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA
Tablete lietošanai zem mēles.
Zilas krāsas tablete ar plakanu virsmu, noapaļotām malām un 3 mm diametru.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Dzuveo ir paredzētas vidēji stipru līdz stipru akūtu sāpju remdēšanai pieaugušiem pacientiem.
4.2. Devas un lietošanas veids
Dzuveo jāievada veselības aprūpes speciālistam, un tas jādara tikai medicīniski uzraudzītos apstākļos. Medicīniski uzraudzīti apstākļi nozīmē, ka jābūt pieejamām iekārtām un personālam, kas ir apmācīts atklāt un novērst hipoventilāciju, kā arī papildu skābeklim un opioīdu antagonistiem, piemēram, naloksonam. Dzuveo drīkst parakstīt un ievadīt tikai veselības aprūpes speciālisti, kam ir pieredze opioīdu terapijas izmantošanā un jo īpaši opioīdu izraisītu nevēlamu blakusparādību (piemēram, elpošanas nomākuma) ārstēšanā (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Devas
Dzuveo tiek piegādātas vienreizlietojamos vienreizējas devas aplikatoros, un tās jāievada veselības aprūpes speciālistam atbilstoši katra individuālā pacienta vajadzībām, bet ne biežāk kā reizi stundā, nepārsniedzot maksimālo devu 720 mikrogramus dienā. Pacientiem ar augstāku sāpju intensitāti vienu stundu pēc sufentanila terapijas sākšanas deva bija jāatjauno biežāk salīdzinājumā ar pacientiem, kuru sāpju intensitātes pakāpe pēc vienas stundas bija zemāka.
Dzuveo nedrīkst lietot ilgāk par 48 stundām.
Gados vecāki pacienti Gados vecākiem pacientiem īpaša devas pielāgošana nav nepieciešama. Tomēr gados vecāki pacienti rūpīgi jānovēro, lai konstatētu, vai neparādās ar sufentanilu saistītas nevēlamas blakusparādības (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Aknu vai nieru darbības traucējumi Sufentanils jālieto piesardzīgi pacientiem ar vidēji smagiem līdz smagiem aknu vai smagiem nieru darbības traucējumiem (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Pediatriskā populācija Sufentanila drošums un efektivitāte, lietojot bērniem un pusaudžiem vecumā līdz 18 gadiem, nav pierādīta. Dati nav pieejami.
2

Lietošanas veids
Tikai lietošanai zem mēles.
Dzuveo jāievada veselības aprūpes speciālistam, izmantojot vienreizlietojamu vienreizējas devas aplikatoru (skatīt 6.6. apakšpunktu). Veselības aprūpes speciālists izmanto aplikatoru kā palīglīdzekli, lai pēc vajadzības saskaņā ar pacienta lūgumu ievietotu tableti pacientam zem mēles, ievērojot vismaz vienas stundas intervālu starp devām.
Zem mēles lietojamajai tabletei pēc ievietošanas jāļauj izšķīst zem mēles, un to nedrīkst sakošļāt vai norīt. Norijot Dzuveo, perorālā biopieejamība ir tikai 9 %, kas nozīmētu zāļu saņemšanu subterapeitiskās devās. Pēc katras sufentanila 30 mikrogramu tabletes lietošanai zem mēles saņemšanas pacienti 10 minūtes nedrīkst ēst un dzert un viņiem jācenšas pēc iespējas mazāk runāt. Pārmērīga mutes sausuma gadījumā pacientiem var dot ledus gabaliņus. Pēc tabletes pilnīgas izšķīšanas mutē var palikt dažas nešķīstošas tabletes palīgvielas, tas ir normāli un nenozīmē, ka sufentanils no tabletes nav absorbēts.
Norādījumus par rīkošanos ar Dzuveo zem mēles lietojamo tableti un aplikatoru skatīt 6.6. apakšpunktā.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
Būtisks elpošanas nomākums vai plaušu darbības traucējumi.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Elpošanas nomākums
Sufentanils var izraisīt elpošanas nomākumu, kura pakāpe/smagums ir atkarīgs no devas. Sufentanila ietekme uz elpošanas sistēmu ir jāvērtē, nodrošinot klīnisko rādītāju (piemēram, elpošanas frekvences, sedācijas līmeņa un skābekļa piesātinājuma) uzraudzību. Lielāks risks ir pacientiem ar elpošanas traucējumiem vai samazinātu elpošanas rezervi. Sufentanila izraisītu elpošanas nomākumu var novērst, lietojot opioīdu antagonistus. Var būt nepieciešama antagonista atkārtota lietošana, jo elpošanas nomākums var būt ilgāks nekā antagonista darbības laiks (skatīt 4.9. apakšpunktu).
Risks, ko rada vienlaicīga nomierinošu zāļu, piemēram, benzodiazepīnu vai zāļu ar līdzīgu iedarbību, lietošana
Sufentanila un nomierinošu zāļu, piemēram, benzodiazepīnu vai zāļu ar līdzīgu iedarbību, vienlaicīga lietošana, var izraisīt sedāciju, elpošanas nomākumu, komu un nāvi. Šo risku dēļ sufentanila un šo nomierinošo zāļu vienlaicīga ordinēšana ir pieļaujama tikai pacientiem, kam alternatīvas ārstēšanas iespējas nav piemērotas, vai ja sufentanilu lieto ārkārtas apstākļos.
Intrakraniālais spiediens
Sufentanils piesardzīgi jālieto pacientiem, kam ir iespējama īpaša jutība pret CO2 aiztures ietekmi uz galvas smadzenēm (piemēram, pacientiem ar paaugstināta intrakraniālā spiediena vai apziņas traucējumu pazīmēm). Sufentanils var maskēt klīniskās norises pacientiem ar galvas traumām. Sufentanils piesardzīgi jālieto pacientiem ar galvas smadzeņu audzējiem.
Ietekme uz sirds un asinsvadu sistēmu
3

Sufentanils var izraisīt bradikardiju. Tāpēc tas piesardzīgi jālieto pacientiem, kam anamnēzē vai pašlaik ir bradiaritmija.
Sufentanils var izraisīt hipotensiju (jo īpaši pacientiem ar hipovolēmiju). Ir jāveic atbilstoši pasākumi, lai uzturētu stabilu arteriālo spiedienu.
Aknu vai nieru darbības traucējumi
Sufentanils galvenokārt metabolizējas aknās un tiek izvadīts ar urīnu un fēcēm. Pacientiem ar smagiem aknu un nieru darbības traucējumiem ir iespējama iedarbības laika pagarināšanās. Ir pieejami tikai ierobežoti dati par sufentanila lietošanu šādiem pacientiem. Pacienti ar vidēji smagiem līdz smagiem aknu vai smagiem nieru darbības traucējumiem rūpīgi jānovēro, lai konstatētu, vai neparādās sufentanila pārdozēšanas simptomi (skatīt 4.9. apakšpunktu).
Ļaunprātīgas lietošanas iespējamība un tolerance
Pastāv sufentanila ļaunprātīgas lietošanas iespējamība. Tas jāņem vērā, parakstot vai lietojot sufentanilu gadījumos, kad pastāv neapzinātas nepareizas lietošanas, ļaunprātīgas lietošanas vai norādījumu neievērošanas risks.
Pacientiem, kam tiek veikta pastāvīga ārstēšana ar opioīdiem, vai pacientiem ar opioīdu atkarību var būt nepieciešama lielāka pretsāpju līdzekļu deva nekā satur Dzuveo.
Ietekme uz kuņģa un zarnu trakta darbību
Sufentanils, kas ir µ-opioīdu receptoru agonists, var palēnināt kuņģa un zarnu trakta motoriku. Šā iemesla dēļ sufentanils piesardzīgi jālieto pacientiem ar ileusa risku.
Sufentanils, kas ir µ-opioīdu receptoru agonists, var izraisīt Odi sfinktera spazmas. Šā iemesla dēļ sufentanils piesardzīgi jālieto pacientiem ar žultsceļu slimībām, tostarp akūtu pankreatītu.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Mijiedarbība ar citohroma P450 3A4 enzīmu
Sufentanilu metabolizē galvenokārt cilvēka citohroma P450 3A4 enzīms. Ketokonazols, kas ir spēcīgs CYP3A4 inhibitors, var būtiski pastiprināt zem mēles lietojamā sufentanila sistēmisko iedarbību (maksimālā koncentrācija plazmā (Cmax) palielinās par 19 %, aktīvās vielas kopējā iedarbība (AUC) pastiprinās par 77 %) un pagarināt maksimālās koncentrācijas sasniegšanas laiku par 41 %. Nevar izslēgt līdzīgu ietekmi, mijiedarbojoties ar citiem spēcīgiem CYP3A4 inhibitoriem (piemēram, itrakonazolu, ritonavīru). Visas ar zāļu pastiprinātu iedarbību saistītās efektivitātes/panesības izmaiņas praksē ir kompensējamas, palielinot intervālu starp devām (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Mijiedarbība ar kalcija kanālu un/vai bēta blokatoriem
Pacientiem, kam tiek veikta pastāvīga ārstēšana ar kalcija kanālu un/vai bēta blokatoriem, vienlaicīgi lietojot sufentanilu, var būt biežāk sastopama un izteiktāka bradikardija un hipotensija.
Pacientiem, kas vienlaicīgi lieto šīs zāles, jāievēro piesardzība, un viņi rūpīgi jāuzrauga.
Centrālo nervu sistēmu (CNS) nomācoši līdzekļi
CNS nomācošu līdzekļu, tostarp barbiturātu, benzodiazepīnu, neiroleptisku līdzekļu vai citu opioīdu, gāzveida halogēnu vai citu neselektīvu CNS nomācošu līdzekļu (piemēram, alkohola), lietošana var pastiprināt elpošanas nomākumu.
4

Apsverot safentanila lietošanu pacientiem, kas lieto CNS nomācošus līdzekļus, jānovērtē CNS nomācošā līdzekļa lietošanas ilgums un pacienta reakcija, tostarp pret CNS nomākumu izveidojušās tolerances pakāpe. Ja tiek pieņemts lēmums sākt lietot sufentanilu, pacients rūpīgi jāuzrauga un jāapsver iespēja samazināt vienlaicīgi lietojamā CNS nomācošā līdzekļa devu.
Monoamīnoksidāzes (MAO) inhibitori
Parasti MAO inhibitoru lietošanu iesaka pārtraukt divas nedēļas pirms ārstēšanas ar sufentanila sākšanas, jo ir ziņots, ka MAO inhibitori spēcīgi un neparedzami pastiprina opioīdo analgētisko līdzekļu iedarbību.
Citi
Mijiedarbība ar citām zem mēles lietojamām, mutes dobumā izšķīdināmām vai iedarbībai mutes dobumā paredzētām zālēm nav pētīta, tāpēc no to vienlaicīgas lietošanas jāizvairās.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība
Datu par sufentanila lietošanu grūtniecības laikā trūkst, vai tie ir ierobežoti. Pētījumi ar dzīvniekiem liecina par reproduktīvu toksicitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu). Sufentanilu nedrīkst lietot grūtniecības laikā, jo tas šķērso placentu un augļa elpošanas centrs ir jutīgs pret opiātiem. Ja sufentanilu šajā laikā ievada mātei, jābūt sagatavotam bērnam paredzētam antidotam. Pēc ilgstošas ārstēšanas sufentanils var izraisīt abstinences simptomus jaundzimušajiem. Sufentanila lietošana nav ieteicama grūtniecēm un sievietēm reproduktīvā vecumā, kuras nelieto kontracepcijas līdzekļus.
Barošana ar krūti
Sufentanils izdalās cilvēka pienā tādā daudzumā, ka ir iespējama ietekme uz jaundzimušajiem/zīdaiņiem, kas baroti ar krūti. Lēmums pārtraukt barošanu ar krūti vai pārtraukt terapiju / atturēties no terapijas ar sufentanilu jāpieņem, izvērtējot krūts barošanas ieguvumu bērnam un ieguvumu no terapijas sievietei.
Fertilitāte
Klīniskie dati par sufentanila ietekmi uz fertilitāti nav pieejami. Pētījumi ar žurkām uzrāda samazinātu fertilitāti un paaugstinātu embriju mirstību (skatīt 5.3. apakšpunktu).
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Sufentanils būtiski ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Pacientiem jāiesaka nevadīt transportlīdzekļus un neapkalpot mehānismus, ja viņiem pēc ārstēšanas ar sufentanilu rodas miegainība, reibonis vai redzes traucējumi. Pacienti drīkst vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus tikai tad, ja pēc sufentanila pēdējās ievadīšanas ir pagājis pietiekami ilgs laiks.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Drošuma profila kopsavilkums
Nopietnākā ar sufentanila lietošanu saistītā nevēlamā blakusparādība ir elpošanas nomākums, kas sufentanila klīniskajos pētījumos konstatēta 0,6 % gadījumu.
Klīniskajos pētījumos un sufentanilu saturošu zāļu pēcreģistrācijas periodā visbiežāk novērotās nevēlamās blakusparādības ir slikta dūša, vemšana un drudzis (≥1/10 pacientiem) (skatīt 4.4. apakšpunktu).
5

Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulas veidā

Klīniskajos pētījumos vai citu sufentanilu saturošu zāļu pēcreģistrācijas periodā apzinātās nevēlamās blakusparādības ir apkopotas tabulā. Biežuma iedalījums ir šāds:

ļoti bieži bieži
retāk reti
ļoti reti nav zināmi

(≥1/10) (≥1/100 līdz <1/10) (≥1/1 000 līdz <1/100) (≥1/10 000 līdz <1/1 000) <1/10 000
(nevar noteikt pēc pieejamajiem datiem)

MedDRA orgānu sistēmu klasifikācija Infekcijas un infestācijas
Labdabīgi, ļaundabīgi un neprecizēti audzēji (ieskaitot cistas un polipus) Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi

Ļoti bieži

Bieži
Anēmija Leikocitoze

Retāk

Nav zināmi

Bronhīts Infekciozs konjunktivīts Faringīts Lipoma

Trombocitopēnija

Imūnās sistēmas traucējumi Vielmaiņas un uztures traucējumi
Psihiskie traucējumi
Nervu sistēmas traucējumi

Paaugstināta jutība Hipokalciēmija Hipoalbuminēmija Hipokaliēmija Hiponatriēmija
Bezmiegs Trauksme Apjukuma stāvoklis
Galvassāpes Reibonis Miegainība Sedācija

Hipomagniēmija Hipoproteinēmija Hiperkaliēmija Cukura diabēts Hiperglikēmija Hiperlipidēmija Hipofosfatēmija Hipovolēmija Uzbudinājums Apātija Konversijas traucējumi Dezorientācija Eiforisks garastāvoklis Halucinācijas Psihiskā stāvokļa izmaiņas Nervozitāte Trīce Ataksija
Distonija
Hiperrefleksija
Trīce Dedzinoša sajūta Pirmsģīboņa stāvoklis Parestēzija Hipoestēzija Letarģija Atmiņas traucējumi Migrēna Tensijas tipa galvassāpes

Anafilaktiskais šoks
Krampji Koma

6

MedDRA orgānu sistēmu klasifikācija Acu bojājumi Sirds funkcijas traucējumi
Asinsvadu sistēmas traucējumi
Elpošanas sistēmas traucējumi, krūškurvja un videnes slimības
Kuņģa-zarnu trakta traucējumi
Aknu un/vai žults izvades sistēmas traucējumi Ādas un zemādas audu bojājumi
Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi
Nieru un urīnizvades sistēmas traucējumi
Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas

Ļoti bieži
Slikta dūša Vemšana

Bieži
Tahikardija Sinusa tahikardija
Hipotensija Hipertensija
Hipoksija Rīkles un balsenes sāpes Elpošanas nomākums
Aizcietējums Dispepsija Flatulence Sausa mute

Retāk
Acu sāpes Redzes traucējumi Bradikardija Stenokardija Priekškambaru fibrilācija Ventrikulāras ekstrasistoles Ortostatiska hipertensija Pietvīkums Diastoliska hipotensija Ortostatiska hipotensija
Palēnināta elpošana Deguna asiņošana Žagas Apnoja Atelektāze Hipoventilācija Plaušu embolija Plaušu tūska Respiratorais distress Elpošanas mazspēja Sēkšana Caureja Atraugas Rīstīšanās Diskomforta sajūta vēderā Vēdera uzpūšanās Sāpes vēdera augšdaļā Diskomforta sajūta pakrūtē Gastrīts Gastroezofageālā atviļņa slimība Orāla hipoestēzija Hiperbilirubinēmija

Drudzis

Nieze
Muskuļu spazmas Muskuļu raustīšanās Urīna aizture

Hiperhidroze
Sejas hipoestēzija Vispārēja nieze Tulznas
Izsitumi
Sausa āda Sāpes mugurā Skeleta-muskuļu sāpes Skeleta-muskuļu sāpes krūškurvī Sāpes ekstremitātēs Urinēšanas traucējumi Oligūrija Nieru mazspēja Urīnceļu sāpes Karstuma sajūta Nespēks

Nav zināmi Mioze Elpošanas apstāšanās
Eritēma
Abstinences sindroms

7

MedDRA orgānu sistēmu klasifikācija vietā

Ļoti bieži

Bieži

Izmeklējumi

Pazemināts skābekļa piesātinājums Paaugstināta ķermeņa temperatūra

Traumas, saindēšanās un ar manipulācijām saistītas komplikācijas

Pēcoperācijas anēmija

Retāk

Nav zināmi

Astēnija Drebuļi Lokāls pietūkums Nekardiālas sāpes krūškurvī Diskomforta sajūta krūškurvī Paaugstināts asinsspiediens
Samazināts elpošanas biežums
Paaugstināts glikozes līmenis asinīs Paaugstināts bilirubīna līmenis asinīs Samazināts urīna daudzums
Paaugstināts aspartātaminotransferāzes līmenis Paaugstināts urīnvielas līmenis asinīs Elektrokardiogrammas
T viļņa izmaiņas Elektrokardiogrammas
izmaiņas Paaugstināts aknu enzīmu līmenis Aknu funkcionālo testu izmaiņas Slikta dūša manipulācijas laikā Pēcoperācijas ileuss Vemšana manipulācijas laikā Ar gastrointestinālo stomu saistītas komplikācijas Sāpes manipulācijas laikā

Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām

Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju, kas minēta V pielikumā..

4.9. Pārdozēšana

Pazīmes un simptomi

Sufentanila pārdozēšana izpaužas kā tā pārmērīga farmakoloģiskā iedarbība. Atkarībā no individuālās jutības klīnisko ainu nosaka elpošanas nomākuma pakāpe. Tā var svārstīties, sākot ar hipoventilāciju un beidzot ar elpošanas apstāšanos. Citi iespējami simptomi ir samaņas zudums, koma, kardiovaskulārs šoks un muskuļu stīvums.

8

Ārstēšana
Ārstēšanai sufentanila pārdozēšanas gadījumā jābūt vērstai galvenokārt uz µ-opioīdu receptoru agonisma simptomu novēršanu, tostarp skābekļa ievadīšanu. Galvenā uzmanība jāpievērš elpceļu nosprostojumam un vajadzībai pēc mākslīgas vai kontrolētas plaušu ventilēšanas.
Elpošanas nomākuma gadījumā jālieto opiātu antagonisti (piemēram, naloksons). Tas neizslēdz tiešākus pretpasākumus. Jāņem vērā, ka opiātu antagonista darbības ilgums var būt mazāks nekā sufentanila darbības ilgums. Tādā gadījumā opioīdu antagonistu var lietot atkārtoti vai infūzijas veidā.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: anestēzijas līdzekļi, opioīdie anestēzijas līdzekļi, ATĶ kods: NO1AH03.
Darbības mehānisms
Sufentanils ir sintētisks spēcīgas iedarbības opioīds, kas īpaši selektīvi saistās ar µ-opioīdu receptoriem. Sufentanils µ-opioīdu receptoros darbojas kā pilnīgs agonists. Sufentanils neizraisa histamīna atbrīvošanos. Sufentanila visu veidu iedarbību var nekavējoties un pilnīgi bloķēt, ievadot specifisku antagonistu (piemēram, naloksonu).
Primārā farmakodinamiskā iedarbība
Analgēzija
Tiek uzskatīts, ka sufentanila izraisītā analgēzija ir saistīta ar µ-opioīdu receptoru aktivāciju galvenokārt CNS un to procesu izmaiņām, kuri ietekmē sāpju uztveri un reakciju uz sāpēm. Sufentanila iedarbība uz cilvēkiem ir 7–10 reizes spēcīgāka nekā fentanilam un 500–1 000 reižu spēcīgāka nekā morfijam (perorāli). Sufentanila augstā lipofilitāte ļauj to lietot zem mēles un panākt strauju analgētisku iedarbību.
Sekundārā farmakodinamiskā iedarbība
Elpošanas nomākums
Sufentanils var izraisīt elpošanas nomākumu (skatīt 4.4. apakšpunktu), kā arī apspiest klepus refleksu.
Cita ietekme uz CNS
Ir zināms, ka, ievadot intravenozi lielās devās, sufentanils izraisa muskuļu stīvumu (iespējams, iedarbības rezultātā uz substantia nigra un striate nucleus). Miega efekts var izpausties kā EEG izmaiņas.
Ietekme uz kuņģa un zarnu trakta darbību
Sufentanila analgētiskā koncentrācija plazmā var izraisīt sliktu dūšu un vemšanu, kairinot hemoreceptoru ierosas zonu.
Sufentanila ietekme uz kuņģa un zarnu trakta darbību izpaužas kā pasliktināta motorika, pavājināta sekrēcija un palielināts muskuļu tonuss (līdz spazmām) kuņģa un zarnu trakta sfinkteros (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Ietekme uz sirds un asinsvadu sistēmu
9

Mazas intravenozi ievadīta sufentanila devas ar iespējami vagālu (holīnerģisku) iedarbību izraisa nelielu bradikardiju un nelielu sistēmisku vaskulāro rezistenci, neizraisot nozīmīgu asinsspiediena pazemināšanos (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Kardiovaskulārā stabilitāte ir arī minimālas ietekmes uz sirds kreisā kambara beigu diastolisko spiedienu, sirds izsviedi un miokarda skābekļa patēriņu rezultāts. Sufentanila tieša ietekme uz miokarda funkciju nav konstatēta.
Klīniskā efektivitāte un drošums
Analgēzija Dzuveo efektivitāte tika novērtēta divos dubultmaskētos ar placebo kontrolētos pētījumos, kuros piedalījās 221 pacients ar vidēji stiprām līdz stiprām akūtām pēcoperācijas sāpēm (sāpju intensitāte ≥4 skalā no 0 līdz 10) pēc vēdera dobuma operācijām (apsekošanas ilgums līdz 48 stundām) vai ortopēdiskām (bunionektomijas) operācijām (apsekošanas ilgums līdz 12 stundām). No 221 pacienta 147 saņēma aktīvu ārstēšanu, pārējie 74 saņēma placebo. Pacienti pārsvarā bija sievietes (63 %), pacientu vidējais vecums bija 41 gads (diapazonā no 18 līdz 74 gadiem), ĶMI bija 15,8–53,5 kg/m2 robežās, lielākā daļa pacientu bija baltās rases pārstāvji (69 %) un melnās rases pārstāvji / afroamerikāņi (21 %). Šajos pētījumos bāzlīnijas sāpju intensitātes vidējā vērtība (vidējās vērtības standartkļūda) bija 6,48 (0,21) 12 stundu bunionektomijas pētījumā ar sufentanilu ārstētiem pacientiem un 5,98 (0,30) ar placebo ārstētiem pacientiem. Vēdera dobuma ķirurģijas pētījumā bāzlīnijas sāpju intensitātes vidējā vērtība bija 5,61 (0,13) ar sufentanilu ārstētiem pacientiem un 5,48 (0,18) ar placebo ārstētiem pacientiem. Abos pētījumos primārais efektivitātes vērtēšanas galarezultāts bija laikā svērtās summārās sāpju intensitātes izmaiņas (SSII) salīdzinājumā ar bāzlīnijas rādītājiem (saskaņā ar skaitliskā novērtējuma 11 punktu skalu) 12 stundu laikā (SSII12). Salīdzinājumā ar pacientiem, kas lietoja placebo, vidējais SSII12 rādītājs pacientiem, kuri lietoja Dzuveo, bija attiecīgi augstāks gan vēdera dobuma ķirurģijas pacientu grupā (25,8 pret 13,1) (p <0,001), gan bunionektomijas pacientu grupā (5,93 pret –6,7) (p = 0,005).
Abos pētījumos bija atļauta ārkārtas analgēzija, un “glābšanas” zāles nepietiekamas atsāpināšanas dēļ placebo grupā bija vajadzīgas lielākai daļai pacientu (64,8% vēdera dobuma ķirurģijas un 100 % bunionektomijas gadījumā) nekā grupā, kas lietoja sufentanilu (27,1 % vēdera dobuma ķirurģijas un 70,0 % bunionektomijas gadījumā). Analgētiskā iedarbība pēc pirmās devas (novērtēšanai izmantojot sāpju intensitātes izmaiņas salīdzinājumā bāzlīnijas rādītājiem) sufentanila grupā salīdzinājumā ar placebo grupu iestājās ātrāk (p <0,05) – par 15 minūtēm ātrāk vēdera dobuma ķirurģijas pētījumā un par 30 minūtēm ātrāk bunionektomijas pētījumā. Lielākā daļa (>90 %) veselības aprūpes speciālistu atzina, ka Dzuveo ir vienkārši lietojamas.
Abos ar placebo kontrolētajos klīniskajos pētījumos vidējais ievadīto devu skaits pirmajās sešās lietošanas stundās bija 2,8 tabletes, bet nākamajās sešās stundās lietošanas biežums samazinājās (līdz vidēji 1,7 tabletēm). Vidējais ievadīto Dzuveo devu skaits 24 stundās bija 7,0 devas (210 mikrogrami dienā). Pacientiem ar augstāku sāpju intensitāti vienu stundu pēc Dzuveo terapijas sākšanas deva bija jāatjauno biežāk salīdzinājumā ar pacientiem, kuru sāpju intensitātes pakāpe pēc vienas stundas bija zemāka.
Elpošanas nomākums Klīniskajos pētījumos sufentanils analgētiskās devās dažiem pacientiem izraisīja elpošanas nomākumu, tomēr nevienam no pacientiem, kas tika ārstēti ar Dzuveo, nebija jālieto opioīdu antagonisti (piemēram, naloksons).
10

5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Uzsūkšanās
Sufentanila farmakokinētiku pēc Dzuveo ievadīšanas var raksturot kā divu nodalījumu modeli ar pirmās kārtas uzsūkšanos. Salīdzinājumā ar perorālu lietošanu (norīšanu) šā ievadīšanas veida rezultāts ir lielāka absolūtā biopieejamība, jo tiek novērsts 3A4 enzīma metabolisms zarnās un pirmā loka metabolisms aknās. Vidējā absolūtā biopieejamība pēc vienas sufentanila tabletes lietošanas zem mēles, salīdzinot ar vienu minūti ilgu tādas pašas sufentanila devas intravenozu infūziju, bija 53 %.
Pētījumā ar zem mēles lietojamu 15 mikrogramu sufentanila tableti (ar tādu pašu sastāvu kā 30 mikrogramu tabletei) pēc perorālas lietošanas (norīšanas) tika novērota būtiski zemāka bioloģiskā pieejamība (9 %). Bukālas lietošanas pētījumā tika konstatēta lielāka biopieejamība (78 %), kad tabletes tika ievietotas priekšējo apakšzobu priekšā.
Sufentanila maksimālā koncentrācija tiek sasniegta aptuveni 60 minūtes pēc vienreizējas devas, pēc atkārtotas lietošanas reizi stundā šis laiks saīsinās līdz aptuveni 40 minūtēm. Lietojot Dzuveo reizi stundā, līdzsvara koncentrācija plazmā tiek sasniegta pēc septiņām devām.
Izkliede
Centrālais izkliedes tilpums pēc sufentanila intravenozas lietošanas ir aptuveni 14 litri, un izkliedes tilpums līdzsvara koncentrācijā ir aptuveni 350 litri.
Biotransformācija
Biotransformācija notiek galvenokārt aknās un tievajā zarnā. Cilvēkiem sufentanilu galvenokārt metabolizē citohroma P450 3A4 enzīma sistēma (skatīt 4.5. apakšpunktu). Sufentanils strauji metabolizējas vairākos neaktīvos metabolītos, un galvenie eliminācijas ceļi ir oksidatīvā N- un Odealkilācija.
Eliminācija
Tipiskam pacientam, kura ķermeņa masa ir 78,5 kg un vecums 47 gadi, klīrenss pēc Dzuveo pirmās devas ir 84,2 l/stundā. Klīrenss līdzsvara stāvoklī ir 129,3 l/stundā. Pacienta ķermeņa masa un vecums ir būtiski klīrensa kovariāti.
Pēc Dzuveo vienreizējas ievadīšanas tika konstatēts, ka vidējais terminālās fāzes eliminācijas pusperiods ir 13,4 stundas (2,5–34,4 stundu diapazonā). Pēc vairākkārtējas ievadīšanas tika konstatēts, ka vidējais terminālais pusperiods pagarinās līdz 15,7 stundām (2,4–42,7 stundu diapazonā), jo pēc vairāku devu saņemšanas sufentanila koncentrācija plazmā palielinājās un šo koncentrāciju bija iespējams kvantitatīvi noteikt ilgstošākā laikposmā.
Farmakokinētiskā/farmakodinamiskā attiecība
Lietojot Dzuveo, analgēzijas klīnisko ilgumu lielā mērā nosaka laiks, kurā sufentanila koncentrācija plazmā nokrītas no Cmax līdz 50 % no Cmax pēc lietošanas pārtraukšanas (no konteksta atkarīgais pusperiods jeb CST½), nevis terminālais pusperiods. Gan pēc vienreizējas devas, gan pēc vairākkārtējām devām, kas tika ievadītas ik pēc stundas 12 stundu laikposmā, CST½ mediāna bija 2,3 stundas, tātad sublingvālais ievadīšanas veids būtiski paildzina darbību salīdzinājumā ar sufentanila intravenozu ievadīšanu (kad CST½ ir 0,1 stunda). Līdzīgas CST½ vērtības tika konstatētas gan pēc vienreizējas, gan atkārtotas lietošanas, un tas liecina par paredzamu un konsekventu darbības ilgumu pēc vairākkārtējas zem mēles lietojamo tablešu ievadīšanas.
Pacienti lūdza ievadīt Dzuveo, lai plazmā uzturētu sufentanila koncentrāciju, kas pēc 12 stundām bija vidēji 40–50 pg/ml neatkarīgi no vecuma vai ķermeņa masas indeksa (ĶMI) un viegliem vai vidēji smagiem nieru vai aknu darbības traucējumiem.
11

Īpašas populācijas
Nieru darbības traucējumi
Veicot farmakokinētikas analīzi populācijā attiecībā uz sufentanila koncentrāciju plazmā pēc Dzuveo lietošanas, netika konstatēts, ka nieru darbība ir būtisks klīrensa kovariāts. Tomēr, ņemot vērā pētīto pacientu ar smagiem nieru darbības traucējumiem ierobežoto skaitu, Dzuveo šādiem pacientiem jālieto piesardzīgi (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Aknu darbības traucējumi
Pamatojoties uz Dzuveo farmakokinētikas analīzi populācijā, netika konstatēts, ka aknu darbība ir būtisks klīrensa kovariāts. Pacientu ar vidēji smagiem līdz smagiem aknu darbības traucējumiem ierobežotā skaita dēļ pastāv iespēja, ka aknu disfunkcijas kā klīrensa kovariāta potenciālā ietekme nav atklāta. Šā iemesla dēļ Dzuveo šādiem pacientiem jālieto piesardzīgi (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Pediatriskā populācija
Nav farmakokinētikas datu par sufentanila lietošanu pediatriskiem pacientiem.
Gados vecāki pacienti
Īpaši populācijas pētījumi par Dzuveo lietošanu gados vecākiem pacientiem nav veikti. Dzuveo farmakokinētikas analīze populācijā liecina par vecuma ietekmi, proti, gados vecākiem cilvēkiem (vecākiem par 65 gadiem) ir konstatēts klīrensa samazinājums par 18 %.
ĶMI ietekme uz devu biežumu
Farmakokinētikas analīze populācijā ar ķermeņa masu kā kovariātu liecina, ka pacienti ar lielāku ĶMI lieto biežākas devas.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Reproduktīvā toksicitāte
Tika veikti fertilitātes un agrīnas embrionālās attīstības pētījumi ar abu dzimumu žurkām. Palielinātu mirstību novēroja visās ārstētajās grupās.
Samazināts grūsnību biežums tika konstatēts pēc tēviņu ārstēšanas, kas liek domāt par iespējamu nelabvēlīgu ietekmi uz tēviņu fertilitāti. Mātītēm, kuras saņēma lielas devas, novēroja palielinātu augļu rezorbcijas biežumu un samazinātu metiena lielumu, kas liecina par iespējamu fetotoksicitāti, kura varētu būt saistīta ar maternālu toksicitāti.
Mutagenitāte
Veicot Eimsa (Ames) testu, sufentanila mutagēna iedarbība nav konstatēta.
Kancerogenitāte
Sufentanila kancerogenitātes pētījumi nav veikti.
Lokālā panesība
Tika veikti divi lokālās panesības pētījumi, ievietojot zem mēles lietojamās sufentanila tabletes kāmju vaigu maisiņos. Šajos pētījumos tika secināts, ka zem mēles lietojamajām sufentanila tabletēm nav lokāla kairinājuma potenciāla vai tas ir minimāls.
12

6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA 6.1 Palīgvielu saraksts Mannīts (E421) Kalcija hidrogēnfosfāts Hipromeloze Kroskarmelozes nātrija sāls Indigo karmīns (E132) Stearīnskābe Magnija stearāts 6.2 Nesaderība Nav piemērojama. 6.3 Uzglabāšanas laiks 3 gadi.
6.4 Īpaši uzglabāšanas nosacījumi Uzglabāt oriģinālajā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas un skābekļa. 6.5 Iepakojuma veids un saturs
Dzuveo ir iepakotas polipropilēna vienas devas aplikatorā, kas iepakots poliestera plēves/ZBPE/alumīnija folijas/ZBPE maisiņā ar skābekļa absorbētāju. Dzuveo būs pieejamas kartona kastītēs pa 5 un 10 aplikatoriem. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami. 6.6 Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos Norādījumi par vienas devas aplikatora (VDA) lietošanu Vienreiz lietojama ierīce / Nelietot atkārtoti Nelietot, ja maisiņa noslēgs ir bojāts Nelietot, ja vienreizējas devas aplikators (VDA) ir bojāts Paskaidrojiet pacientam, ka tableti nedrīkst sakošļāt vai norīt. Paskaidrojiet pacientam, ka 10 minūtes pēc tabletes saņemšanas nedrīkst ēst un dzert un jācenšas pēc iespējas mazāk runāt.
1. Kad esat gatavs ievadīt zāles, noplēsiet maisiņa augšdaļu pa iegriezuma līniju. Maisiņā ir viens caurspīdīgs plastmasas VDA ar vienu zilas krāsas tableti, kas ievietota aplikatora galā, un skābekļa absorbētāja paciņa. Skābekļa absorbētāja paciņa jāizmet.
13

Maisiņa saturs ir parādīts attēlā:
Virzulis Fiksators Tablete
2. Atbrīvojiet zaļo virzuļi no baltā fiksatora, saspiežot tā sānu malas kopā un noņemot no virzuļa. Izmetiet fiksatoru.
3. Lūdziet, lai pacients, ja iespējams, pieskaras ar mēli aukslējām. 4. Viegli atbalstiet VDA pret pacienta zobiem vai lūpām. 5. Novietojiet VDA galu zem pacienta mēles un mērķējiet uz mutes diafragmu. PIEZĪME. Izvairieties no gļotādas tiešas saskares ar VDA galu.
14

6. Nospiediet zaļo virzuli, lai tablete nonāktu pacienta zemmēles telpā, un pārliecinieties, ka tablete ir ievietota.
Vienas devas aplikators (VDA) jāiznīcina saskaņā ar iestādes politiku un vietējām prasībām. 7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS FGK Representative Service GmbH Heimeranstr. 35 80339 Munich Vācija 8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1284/001 EU/1/18/1284/002 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
15

II PIELIKUMS A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS
NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ
DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
16

A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Ražotāja(-u), kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese
Propak Health Ltd 3–4 Ballyboggan Industrial Estate Ballyboggan Road Finglas Dublin 11 Īrija
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI
Speciālu recepšu zāles ar parakstīšanas ierobežojumiem (skatīt I pielikumu: zāļu apraksts, 4.2. apakšpunkts).
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
• Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums
Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
• Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP.
Atjaunināts RPP jāiesniedz: • pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; • ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
• Papildu riska mazināšanas pasākumi
Pirms Dzuveo laišanas katras dalībvalsts tirgū reģistrācijas apliecības īpašniekam ar valsts kompetento iestādi ir jāvienojas par izglītojošo materiālu saturu un formātu, tostarp par izziņošanas līdzekļiem, informācijas izplatīšanas veidiem un citiem programmas aspektiem.
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jānodrošina, lai katrā dalībvalstī, kur pārdod Dzuveo, visiem veselības aprūpes speciālistiem (t. i., ārstiem, slimnīcu farmaceitiem un medmāsām), kam ir tiesības parakstīt/ievadīt šīs zāles, tiktu piegādāta veselības aprūpes speciālistu rokasgrāmata, kurā izklāstīta svarīgākā informācija par Dzuveo drošu un efektīvu lietošanu, tostarp:
• ierīces lietošanas veids;
17

• minimālais dozēšanas intervāls – viena zem mēles lietojamā tablete stundā, lai novērstu/mazinātu apzināto būtisko elpošanas nomākuma risku un būtisko iespējamo pārdozēšanas risku;
• galvenais vēstījums, kas jāpaziņo pacientu konsultēšanas laikā, par iespējamu elpošanas nomākumu / pārdozēšanu;
• sīki norādījumi par to, kā rīkoties pārdozēšanas / elpošanas nomākuma gadījumā.
18

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
19

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
20

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJĀ KARTONA KASTĪTE AR 5 VAI 10 MAISIŅIEM
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Dzuveo 30 mikrogrami tabletes lietošanai zem mēles sufentanils
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra zem mēles lietojamā tablete satur 30 mikrogramus sufentanila (citrāta veidā).
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 10 x 1 tablete lietošanai zem mēles vienas devas aplikatorā. 5 x 1 tablete lietošanai zem mēles vienas devas aplikatorā.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Lietošanai zem mēles Jālieto tikai ar vienas devas aplikatoru. Tableti nedrīkst sakošļāt vai norīt. Minimālais dozēšanas intervāls ir viena stunda.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt oriģinālajā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas un skābekļa.
21

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE FGK Representative Service GmbH Heimeranstr. 35 80339 Munich Vācija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1284/001 EU/1/18/1284/002
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts.
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KO VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
22

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA MAISIŅŠ
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Dzuveo 30 mikrogrami tabletes lietošanai zem mēles sufentanils
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra zem mēles lietojamā tablete satur 30 mikrogramus sufentanila (citrāta veidā).
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 1 vienreizējas devas aplikators ar 1 tableti lietošanai zem mēles.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Lietošanai zem mēles Jālieto tikai ar vienreizējas devas aplikatoru. Ievadiet zāles uzreiz pēc maisiņa atvēršanas. Tableti nedrīkst sakošļāt vai norīt. Minimālais lietošanas intervāls ir viena stunda.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt oriģinālajā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas un skābekļa ietekmes.
23

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE FGK Representative Service GmbH Heimeranstr. 35 80339 Munich Vācija 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1284/001 EU/1/18/1284/002 13. SĒRIJAS NUMURS Sērija 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts. 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KO VAR NOLASĪT PERSONA
24

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA VIENAS DEVAS APLIKATORS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Dzuveo 30 mikrogrami tabletes lietošanai zem mēles sufentanils 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 6. CITA
25

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
26

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Dzuveo 30 mikrogrami tabletes lietošanai zem mēles sufentanils
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas
attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt:
1. Kas ir Dzuveo un kādam nolūkam tās lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Dzuveo lietošanas 3. Kā lietot Dzuveo 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Dzuveo 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Dzuveo un kādam nolūkam tās lieto
Dzuveo aktīvā viela ir sufentanils, kas pieder spēcīgu sāpes remdējošu zāļu (opioīdu) grupai.
Sufentanilu lieto vidēji stipru līdz stipru akūtu sāpju remdēšanai pieaugušajiem medicīniski uzraudzītos apstākļos, piemēram, slimnīcā.
2. Kas Jums jāzina pirms Dzuveo lietošanas
Nelietojiet Dzuveo šādos gadījumos: - ja Jums ir alerģija pret sufentanilu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu; - ja Jums ir smagi plaušu darbības vai elpošanas traucējumi.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Pirms Dzuveo lietošanas konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Pirms ārstēšanas pastāstiet ārstam vai medmāsai, ja Jums: - ir jebkādi veselības traucējumi, kas ietekmē elpošanu (piemēram, astma, sēkšana vai elpas
trūkums). Tā kā Dzuveo var ietekmēt elpošanu, ārstēšanas laikā ārsts vai medmāsa pārbaudīs Jūsu elpošanu; - ir bijusi galvas trauma vai galvas smadzeņu audzējs; - ir sirdsdarbības un asinsrites traucējumi, jo īpaši palēnināta sirdsdarbība, neregulāra sirdsdarbība, samazināts asins tilpums vai pazemināts asinsspiediens; - ir vidēji smagi līdz smagi aknu vai smagi nieru darbības traucējumi, jo šie orgāni ietekmē to, kā notiek šo zāļu sadalīšanās un izvadīšana no organisma; ir patoloģiski vāja zarnu motorika; - ir žultspūšļa vai aizkuņģa dziedzera slimības; - ir bijusi atkarība no zālēm vai alkohola.
Bērni un pusaudži Dzuveo nedrīkst lietot bērni un pusaudži līdz 18 gadu vecumam.
Citas zāles un Dzuveo Pastāstiet ārstam par visām zālēm, kuras lietojat, pēdējā laikā esat lietojis vai varētu lietot. Jo īpaši pastāstiet ārstam, ja lietojat kādas no šīm zālēm: - ketokonazolu, ko lieto sēnīšu infekciju ārstēšanai, jo šīs zāles var ietekmēt to, kā notiek
sufentanila sadalīšanās organismā; - jebkādas zāles, kas var izraisīt miegainību vai kam ir nomierinoša iedarbība, piemēram, miega
zāles, zāles trauksmes ārstēšanai (piemēram, benzodiazepīnus), trankvilizatorus vai citas
27

opioīdus saturošas zāles, jo tās var palielināt smagu elpošanas traucējumu un komas risku un var apdraudēt dzīvību; - zāles smagas depresijas ārstēšanai (monoamīnoksidāzes (MAO) inhibitorus) (pat tad, ja esat tās lietojis pēdējo divu nedēļu laikā). MAO inhibitoru lietošana jāpārtrauc vismaz divas nedēļas pirms sufentanila lietošanas; - citas zāles, kas arī paredzētas lietošanai zem mēles (zāles, kurām ļauj izšķīst zem mēles), vai zāles, kuras iedarbojas mutes dobumā (piemēram, nistatīns, kas ir mutes dobumā lietojams šķidrums vai pastilas sēnīšu infekciju ārstēšanai), jo to ietekme uz Dzuveo nav pētīta; - opioīdus saturošas zāles, ko lietojat regulāri (piemēram, morfīnu, kodeīnu, fentanilu, hidromorfonu, oksikodonu); - zāles, ko lieto augsta asinsspiediena vai stenokardijas (sāpes krūškurvī) ārstēšanai un kas pazīstamas kā kalcija kanālu vai bēta blokatori, piemēram, diltiazems un nifedipīns.
Dzuveo kopā ar alkoholu Dzuveo lietošanas laikā nedrīkst lietot alkoholu. Alkohols var palielināt smagu elpošanas traucējumu iespējamību.
Grūtniecība un barošana ar krūti Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu.
Dzuveo lietošana nav ieteicama grūtniecēm un sievietēm reproduktīvā vecumā, kas nelieto kontracepcijas līdzekļus.
Dzuveo izdalās mātes pienā un var izraisīt blakusparādības ar krūti barotam bērnam. Dzuveo lietošanas laikā nav ieteicams barot bērnu ar krūti.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Dzuveo ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus, jo var izraisīt miegainību, reiboni vai redzes traucējumus. Ja sufentanila lietošanas laikā vai pēc tā lietošanas Jums rodas kāds no šiem simptomiem, Jūs nedrīkstat vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Jūs drīkstat vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus tikai tad, ja pēc Dzuveo pēdējās devas ir pagājis pietiekami ilgs laiks.
3. Kā lietot Dzuveo
Šīs zāles drīkst ievadīt tikai ārsts vai medmāsa, izmantojot vienreizējas devas ievadīšanas ierīci. Jūs nelietosiet šīs zāles patstāvīgi.
Dzuveo lieto tikai medicīniski uzraudzītos apstākļos, piemēram, slimnīcā. Šīs zāles paraksta tikai ārsti, kam ir pieredze tādu spēcīgu pretsāpju līdzekļu kā sufentanils lietošanā un kas ir informēti par to iespējamo ietekmi uz pacientiem, jo īpaši uz elpošanu (skatīt “Brīdinājumi un piesardzība lietošanā”).
Ieteicamā deva ir ne vairāk kā viena 30 mikrogramu tablete lietošanai zem mēles stundā. Zem mēles lietojamo tableti jums ievadīs veselības aprūpes speciālists, izmantojot vienreizējas devas aplikatoru. Aplikators palīdzēs veselības aprūpes speciālistam ievietot vienu tableti Jums zem mēles. Tabletes izšķīst zem mēles, un tās nedrīkst sakošļāt vai norīt, jo tablete efektīvi neremdē sāpes, ja tai neļauj izšķīst zem mēles. Pēc katras devas saņemšanas Jūs 10 minūtes nedrīkstat ēst un dzert un Jums būtu jācenšas pēc iespējas mazāk runāt.
Pēc devas saņemšanas Jūs vismaz vienu stundu nesaņemsiet nākamo devu. Maksimālā dienas deva ir 720 mikrogrami (24 tabletes dienā). Dzuveo nedrīkst lietot ilgāk par 48 stundām. Pēc zāļu ievadīšanas medicīniskais personāls atbilstošā veidā likvidēs aplikatoru.
28

Ja esat lietojis Dzuveo vairāk, nekā noteikts Pārdozēšanas simptomi ir smagi elpošanas traucējumi (piemēram, palēnināta un sekla elpošana), samaņas zudums, ārkārtīgi zems asinsspiediens, kolapss un muskuļu stīvums. Ja parādās kāds no šiem simptomiem, nekavējoties informējiet ārstu vai medmāsu.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai medmāsai.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Smagas blakusparādības Nopietnākās blakusparādības ir smagi elpošanas traucējumi (piemēram, palēnināta un sekla elpošana), kas var izraisīt pat elpošanas apstāšanos.
Konstatējot jebkuru no minētajām blakusparādībām, nekavējoties informējiet ārstu vai medmāsu.
Ļoti biežas blakusparādības (iespējamas vairāk nekā 1 no 10 cilvēkiem): slikta dūša (nelabums), vemšana, vispārēja karstuma sajūta.
Biežas blakusparādības (iespējamas līdz 1 no 10 cilvēkiem): - nespēja gulēt vai miega traucējumi, trauksmes sajūta vai apjukums, reibonis; - galvassāpes, miegainība; - paātrināta sirdsdarbība, paaugstināts asinsspiediens, pazemināts asinsspiediens; - pazemināts skābekļa līmenis asinīs, sāpes rīkles apakšdaļā, palēnināta un sekla elpošana; - sausa mute, gāzu uzkrāšanās (vēdera uzpūšanās), aizcietējums, gremošanas traucējumi vai reflukss; - alerģiskas reakcijas, ādas nieze; - muskuļu raustīšanās un spazmas; - nespēja urinēt. - Šīs zāles var izraisīt arī sarkano asinsķermenīšu, balto asinsķermenīšu, kalcija, albumīna, kālija un
nātrija līmeņa izmaiņas asinīs, ko var noteikt tikai ar asins analīzēm. Ja veicat asins analīzes, raugieties, lai ārsts zinātu, ka lietojat šīs zāles.
Retāk sastopamas blakusparādības (iespējamas līdz 1 no 100 cilvēkiem): - plaušu iekaisums, acu apsārtums un iekaisums, rīkles iekaisums; - taukaudu veidojumi zem ādas; - nespēja kontrolēt cukura līmeni asinīs (diabēts), paaugstināts holesterīna līmenis; - satraukuma sajūta, intereses vai emociju trūkums, enerģijas trūkums, dezorientācija, pacilātības
sajūta, halucinācijas (neesošu lietu redzēšana), nervozitāte; - apgrūtināta kustību koordinācija, muskuļu kontrakcijas, trīce (pārmērīga drebēšana), pārspīlēti
refleksi, dedzināšanas sajūta, ģībšanas sajūta, neparastas ādas sajūtas (tirpšana, “skudriņu skraidīšana”), vispārējs nejutīgums, nogurums, aizmāršība, migrēna, tensijas tipa galvassāpes; - redzes traucējumi, acu sāpes; - palēnināta sirdsdarbība, neregulāra sirdsdarbība, stenokardija vai cita diskomforta sajūta krūškurvī; - paaugstināts asinsspiediens vai pazemināts asinsspiediens pieceļoties, ādas pietvīkums; - palēnināta vai apgrūtināta elpošana (arī miega laikā), deguna asiņošana, žagas; - sāpes krūškurvī un apgrūtināta elpošana, ko izraisa asins receklis plaušās, šķidrums plaušās, sēkšana; - caureja, atraugāšanās, kuņģa gļotādas iekaisums (gastrīts), vēdera uzpūšanās, kuņģa skābes reflukss, rīstīšanās, sāpes vēderā vai diskomforta sajūta vēderā; - tulznu veidošanās, pārmērīga svīšana, izsitumi, sausa āda, mutes vai sejas nejutīgums; - sāpes mugurā, krūškurvī vai citās ķermeņa daļās, sāpes ekstremitātēs; - urinēšanas grūtības, smakojošs urīns, sāpes urinējot, nieru mazspēja; - pietūkums, diskomforta sajūta krūškurvī, drebuļi un vājums (enerģijas trūkums). Šīs zāles var izraisīt arī trombocītu (kas veicina asins recēšanu), magnija, olbaltumvielu, cukura, tauku, fosfātu un plazmas līmeņa izmaiņas asinīs, ko var noteikt tikai ar asins analīzēm. Ja veicat asins analīzes, raugieties, lai ārsts zinātu, ka lietojat šīs zāles.
29

Biežums nav zināms (biežumu nevar noteikt pēc pieejamajiem datiem): - smagas alerģiskas reakcijas (anafilaktiskais šoks), konvulsijas (krampji), koma, sašaurinātas acu
zīlītes, ādas apsārtums; - abstinences sindroms ar tādiem simptomiem kā uzbudinājums, trauksme, muskuļu sāpes, bezmiegs,
svīšana un žāvāšanās.

Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju, kas minēta V pielikumā. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.

5. Kā uzglabāt Dzuveo

Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.

Jūsu ārsts vai medmāsa nodrošinās, lai šīs zāles: - netiktu lietotas pēc derīguma termiņa, kas norādīts uz etiķetes un kartona kastītes aiz “Derīgs
līdz”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu; - tiktu uzglabātas oriģinālajā iepakojumā, kas tās pasargātu no gaismas un skābekļa; - netiktu lietotas, ja ir redzamas bojājuma pazīmes.

Zāles nedrīkst izmest kanalizācijā un sadzīves atkritumos. Jūsu veselības aprūpes speciālists likvidēs atkritumus saskaņā ar slimnīcas politiku. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

Ko Dzuveo satur - Aktīvā viela ir sufentanils. Katra zem mēles lietojamā tablete satur 30 mikrogramus sufentanila
(citrāta veidā). - Citas sastāvdaļas ir mannīts (E421), kalcija hidrogēnfosfāts, hipromeloze, kroskarmelozes
nātrija sāls, indigokarmīns (E132), stearīnskābe un magnija stearāts.

Dzuveo ārējais izskats un iepakojums Dzuveo ir lietošanai zem mēles paredzēta zilas krāsas tablete ar plakanu virsmu un noapaļotām malām. Tās diametrs ir 3 mm, un tā ir ievietota vienas devas aplikatorā (ar marķējumu [sublingual tablet]). Aplikators ar tableti ir ievietots maisiņā.

Katrā maisiņā ir viens aplikators un viena 30 mikrogramu sufentanila tablete. Katrā iepakojumā ir 5 vai 10 maisiņi. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks

FGK Representative Service GmbH

Heimeranstr. 35

80339 Munich

Vācija

Tālrunis:

+49 - 89-893 119 22

Fakss: +49 - 89-893 119 20

E-pasts: edgar.fenzl@fgk-rs.de

30

Ražotājs Propak Health Ltd 3–4 Ballyboggan Industrial Estate Ballyboggan Road Finglas, Dublin 11 Īrija Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta <------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------> Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem. Norādījumi par vienas devas aplikatora (VDA) lietošanu Vienreizlietojama ierīce / Nelietot atkārtoti Nelietot, ja maisiņa noslēgs ir bojāts Nelietot, ja vienas devas aplikators (VDA) ir bojāts Paskaidrojiet pacientam, ka tableti nedrīkst sakošļāt vai norīt. Paskaidrojiet pacientam, ka 10 minūtes pēc tabletes saņemšanas nedrīkst ēst un dzert un jācenšas pēc iespējas mazāk runāt.
1. Kad esat gatavs ievadīt zāles, noplēsiet maisiņa augšdaļu pa iegriezuma līniju. Maisiņā ir viens caurspīdīgs plastmasas VDA ar vienu zilas krāsas tableti, kas ievietota aplikatora galā, un skābekļa absorbētāja paciņa. Skābekļa absorbētāja paciņa jāizmet.
Maisiņa saturs ir parādīts attēlā:
Virzulis
Fiksators
Tablete
31

2. Atbrīvojiet zaļo virzuļi no baltā fiksatora, saspiežot tā sānu malas kopā un noņemot no virzuļa. Izmetiet fiksatoru.
3. Lūdziet, lai pacients, ja iespējams, pieskaras ar mēli aukslējām. 4. Viegli atbalstiet VDA pret pacienta zobiem vai lūpām. 5. Novietojiet VDA galu zem pacienta mēles un mērķējiet uz mutes diafragmu. PIEZĪME. Izvairieties no gļotādas tiešas saskares ar VDA galu.
6. Nospiediet zaļo virzuli, lai tablete nonāktu pacienta zemmēles telpā, un pārliecinieties, ka tablete ir ievietota.
Vienas devas aplikators (VDA) jāiznīcina saskaņā ar iestādes politiku un vietējām prasībām.
32

Lejupielādēt zāļu aprakstu

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Dzuveo 30 mikrogrami tabletes lietošanai zem mēles
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
Katra zem mēles lietojamā tablete satur 30 mikrogramus sufentanila (sufentanil) (citrāta veidā).
Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA
Tablete lietošanai zem mēles.
Zilas krāsas tablete ar plakanu virsmu, noapaļotām malām un 3 mm diametru.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Dzuveo ir paredzētas vidēji stipru līdz stipru akūtu sāpju remdēšanai pieaugušiem pacientiem.
4.2. Devas un lietošanas veids
Dzuveo jāievada veselības aprūpes speciālistam, un tas jādara tikai medicīniski uzraudzītos apstākļos. Medicīniski uzraudzīti apstākļi nozīmē, ka jābūt pieejamām iekārtām un personālam, kas ir apmācīts atklāt un novērst hipoventilāciju, kā arī papildu skābeklim un opioīdu antagonistiem, piemēram, naloksonam. Dzuveo drīkst parakstīt un ievadīt tikai veselības aprūpes speciālisti, kam ir pieredze opioīdu terapijas izmantošanā un jo īpaši opioīdu izraisītu nevēlamu blakusparādību (piemēram, elpošanas nomākuma) ārstēšanā (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Devas
Dzuveo tiek piegādātas vienreizlietojamos vienreizējas devas aplikatoros, un tās jāievada veselības aprūpes speciālistam atbilstoši katra individuālā pacienta vajadzībām, bet ne biežāk kā reizi stundā, nepārsniedzot maksimālo devu 720 mikrogramus dienā. Pacientiem ar augstāku sāpju intensitāti vienu stundu pēc sufentanila terapijas sākšanas deva bija jāatjauno biežāk salīdzinājumā ar pacientiem, kuru sāpju intensitātes pakāpe pēc vienas stundas bija zemāka.
Dzuveo nedrīkst lietot ilgāk par 48 stundām.
Gados vecāki pacienti Gados vecākiem pacientiem īpaša devas pielāgošana nav nepieciešama. Tomēr gados vecāki pacienti rūpīgi jānovēro, lai konstatētu, vai neparādās ar sufentanilu saistītas nevēlamas blakusparādības (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Aknu vai nieru darbības traucējumi Sufentanils jālieto piesardzīgi pacientiem ar vidēji smagiem līdz smagiem aknu vai smagiem nieru darbības traucējumiem (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Pediatriskā populācija Sufentanila drošums un efektivitāte, lietojot bērniem un pusaudžiem vecumā līdz 18 gadiem, nav pierādīta. Dati nav pieejami.
2

Lietošanas veids
Tikai lietošanai zem mēles.
Dzuveo jāievada veselības aprūpes speciālistam, izmantojot vienreizlietojamu vienreizējas devas aplikatoru (skatīt 6.6. apakšpunktu). Veselības aprūpes speciālists izmanto aplikatoru kā palīglīdzekli, lai pēc vajadzības saskaņā ar pacienta lūgumu ievietotu tableti pacientam zem mēles, ievērojot vismaz vienas stundas intervālu starp devām.
Zem mēles lietojamajai tabletei pēc ievietošanas jāļauj izšķīst zem mēles, un to nedrīkst sakošļāt vai norīt. Norijot Dzuveo, perorālā biopieejamība ir tikai 9 %, kas nozīmētu zāļu saņemšanu subterapeitiskās devās. Pēc katras sufentanila 30 mikrogramu tabletes lietošanai zem mēles saņemšanas pacienti 10 minūtes nedrīkst ēst un dzert un viņiem jācenšas pēc iespējas mazāk runāt. Pārmērīga mutes sausuma gadījumā pacientiem var dot ledus gabaliņus. Pēc tabletes pilnīgas izšķīšanas mutē var palikt dažas nešķīstošas tabletes palīgvielas, tas ir normāli un nenozīmē, ka sufentanils no tabletes nav absorbēts.
Norādījumus par rīkošanos ar Dzuveo zem mēles lietojamo tableti un aplikatoru skatīt 6.6. apakšpunktā.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
Būtisks elpošanas nomākums vai plaušu darbības traucējumi.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Elpošanas nomākums
Sufentanils var izraisīt elpošanas nomākumu, kura pakāpe/smagums ir atkarīgs no devas. Sufentanila ietekme uz elpošanas sistēmu ir jāvērtē, nodrošinot klīnisko rādītāju (piemēram, elpošanas frekvences, sedācijas līmeņa un skābekļa piesātinājuma) uzraudzību. Lielāks risks ir pacientiem ar elpošanas traucējumiem vai samazinātu elpošanas rezervi. Sufentanila izraisītu elpošanas nomākumu var novērst, lietojot opioīdu antagonistus. Var būt nepieciešama antagonista atkārtota lietošana, jo elpošanas nomākums var būt ilgāks nekā antagonista darbības laiks (skatīt 4.9. apakšpunktu).
Risks, ko rada vienlaicīga nomierinošu zāļu, piemēram, benzodiazepīnu vai zāļu ar līdzīgu iedarbību, lietošana
Sufentanila un nomierinošu zāļu, piemēram, benzodiazepīnu vai zāļu ar līdzīgu iedarbību, vienlaicīga lietošana, var izraisīt sedāciju, elpošanas nomākumu, komu un nāvi. Šo risku dēļ sufentanila un šo nomierinošo zāļu vienlaicīga ordinēšana ir pieļaujama tikai pacientiem, kam alternatīvas ārstēšanas iespējas nav piemērotas, vai ja sufentanilu lieto ārkārtas apstākļos.
Intrakraniālais spiediens
Sufentanils piesardzīgi jālieto pacientiem, kam ir iespējama īpaša jutība pret CO2 aiztures ietekmi uz galvas smadzenēm (piemēram, pacientiem ar paaugstināta intrakraniālā spiediena vai apziņas traucējumu pazīmēm). Sufentanils var maskēt klīniskās norises pacientiem ar galvas traumām. Sufentanils piesardzīgi jālieto pacientiem ar galvas smadzeņu audzējiem.
Ietekme uz sirds un asinsvadu sistēmu
3

Sufentanils var izraisīt bradikardiju. Tāpēc tas piesardzīgi jālieto pacientiem, kam anamnēzē vai pašlaik ir bradiaritmija.
Sufentanils var izraisīt hipotensiju (jo īpaši pacientiem ar hipovolēmiju). Ir jāveic atbilstoši pasākumi, lai uzturētu stabilu arteriālo spiedienu.
Aknu vai nieru darbības traucējumi
Sufentanils galvenokārt metabolizējas aknās un tiek izvadīts ar urīnu un fēcēm. Pacientiem ar smagiem aknu un nieru darbības traucējumiem ir iespējama iedarbības laika pagarināšanās. Ir pieejami tikai ierobežoti dati par sufentanila lietošanu šādiem pacientiem. Pacienti ar vidēji smagiem līdz smagiem aknu vai smagiem nieru darbības traucējumiem rūpīgi jānovēro, lai konstatētu, vai neparādās sufentanila pārdozēšanas simptomi (skatīt 4.9. apakšpunktu).
Ļaunprātīgas lietošanas iespējamība un tolerance
Pastāv sufentanila ļaunprātīgas lietošanas iespējamība. Tas jāņem vērā, parakstot vai lietojot sufentanilu gadījumos, kad pastāv neapzinātas nepareizas lietošanas, ļaunprātīgas lietošanas vai norādījumu neievērošanas risks.
Pacientiem, kam tiek veikta pastāvīga ārstēšana ar opioīdiem, vai pacientiem ar opioīdu atkarību var būt nepieciešama lielāka pretsāpju līdzekļu deva nekā satur Dzuveo.
Ietekme uz kuņģa un zarnu trakta darbību
Sufentanils, kas ir µ-opioīdu receptoru agonists, var palēnināt kuņģa un zarnu trakta motoriku. Šā iemesla dēļ sufentanils piesardzīgi jālieto pacientiem ar ileusa risku.
Sufentanils, kas ir µ-opioīdu receptoru agonists, var izraisīt Odi sfinktera spazmas. Šā iemesla dēļ sufentanils piesardzīgi jālieto pacientiem ar žultsceļu slimībām, tostarp akūtu pankreatītu.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Mijiedarbība ar citohroma P450 3A4 enzīmu
Sufentanilu metabolizē galvenokārt cilvēka citohroma P450 3A4 enzīms. Ketokonazols, kas ir spēcīgs CYP3A4 inhibitors, var būtiski pastiprināt zem mēles lietojamā sufentanila sistēmisko iedarbību (maksimālā koncentrācija plazmā (Cmax) palielinās par 19 %, aktīvās vielas kopējā iedarbība (AUC) pastiprinās par 77 %) un pagarināt maksimālās koncentrācijas sasniegšanas laiku par 41 %. Nevar izslēgt līdzīgu ietekmi, mijiedarbojoties ar citiem spēcīgiem CYP3A4 inhibitoriem (piemēram, itrakonazolu, ritonavīru). Visas ar zāļu pastiprinātu iedarbību saistītās efektivitātes/panesības izmaiņas praksē ir kompensējamas, palielinot intervālu starp devām (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Mijiedarbība ar kalcija kanālu un/vai bēta blokatoriem
Pacientiem, kam tiek veikta pastāvīga ārstēšana ar kalcija kanālu un/vai bēta blokatoriem, vienlaicīgi lietojot sufentanilu, var būt biežāk sastopama un izteiktāka bradikardija un hipotensija.
Pacientiem, kas vienlaicīgi lieto šīs zāles, jāievēro piesardzība, un viņi rūpīgi jāuzrauga.
Centrālo nervu sistēmu (CNS) nomācoši līdzekļi
CNS nomācošu līdzekļu, tostarp barbiturātu, benzodiazepīnu, neiroleptisku līdzekļu vai citu opioīdu, gāzveida halogēnu vai citu neselektīvu CNS nomācošu līdzekļu (piemēram, alkohola), lietošana var pastiprināt elpošanas nomākumu.
4

Apsverot safentanila lietošanu pacientiem, kas lieto CNS nomācošus līdzekļus, jānovērtē CNS nomācošā līdzekļa lietošanas ilgums un pacienta reakcija, tostarp pret CNS nomākumu izveidojušās tolerances pakāpe. Ja tiek pieņemts lēmums sākt lietot sufentanilu, pacients rūpīgi jāuzrauga un jāapsver iespēja samazināt vienlaicīgi lietojamā CNS nomācošā līdzekļa devu.
Monoamīnoksidāzes (MAO) inhibitori
Parasti MAO inhibitoru lietošanu iesaka pārtraukt divas nedēļas pirms ārstēšanas ar sufentanila sākšanas, jo ir ziņots, ka MAO inhibitori spēcīgi un neparedzami pastiprina opioīdo analgētisko līdzekļu iedarbību.
Citi
Mijiedarbība ar citām zem mēles lietojamām, mutes dobumā izšķīdināmām vai iedarbībai mutes dobumā paredzētām zālēm nav pētīta, tāpēc no to vienlaicīgas lietošanas jāizvairās.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība
Datu par sufentanila lietošanu grūtniecības laikā trūkst, vai tie ir ierobežoti. Pētījumi ar dzīvniekiem liecina par reproduktīvu toksicitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu). Sufentanilu nedrīkst lietot grūtniecības laikā, jo tas šķērso placentu un augļa elpošanas centrs ir jutīgs pret opiātiem. Ja sufentanilu šajā laikā ievada mātei, jābūt sagatavotam bērnam paredzētam antidotam. Pēc ilgstošas ārstēšanas sufentanils var izraisīt abstinences simptomus jaundzimušajiem. Sufentanila lietošana nav ieteicama grūtniecēm un sievietēm reproduktīvā vecumā, kuras nelieto kontracepcijas līdzekļus.
Barošana ar krūti
Sufentanils izdalās cilvēka pienā tādā daudzumā, ka ir iespējama ietekme uz jaundzimušajiem/zīdaiņiem, kas baroti ar krūti. Lēmums pārtraukt barošanu ar krūti vai pārtraukt terapiju / atturēties no terapijas ar sufentanilu jāpieņem, izvērtējot krūts barošanas ieguvumu bērnam un ieguvumu no terapijas sievietei.
Fertilitāte
Klīniskie dati par sufentanila ietekmi uz fertilitāti nav pieejami. Pētījumi ar žurkām uzrāda samazinātu fertilitāti un paaugstinātu embriju mirstību (skatīt 5.3. apakšpunktu).
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Sufentanils būtiski ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Pacientiem jāiesaka nevadīt transportlīdzekļus un neapkalpot mehānismus, ja viņiem pēc ārstēšanas ar sufentanilu rodas miegainība, reibonis vai redzes traucējumi. Pacienti drīkst vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus tikai tad, ja pēc sufentanila pēdējās ievadīšanas ir pagājis pietiekami ilgs laiks.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Drošuma profila kopsavilkums
Nopietnākā ar sufentanila lietošanu saistītā nevēlamā blakusparādība ir elpošanas nomākums, kas sufentanila klīniskajos pētījumos konstatēta 0,6 % gadījumu.
Klīniskajos pētījumos un sufentanilu saturošu zāļu pēcreģistrācijas periodā visbiežāk novērotās nevēlamās blakusparādības ir slikta dūša, vemšana un drudzis (≥1/10 pacientiem) (skatīt 4.4. apakšpunktu).
5

Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulas veidā

Klīniskajos pētījumos vai citu sufentanilu saturošu zāļu pēcreģistrācijas periodā apzinātās nevēlamās blakusparādības ir apkopotas tabulā. Biežuma iedalījums ir šāds:

ļoti bieži bieži
retāk reti
ļoti reti nav zināmi

(≥1/10) (≥1/100 līdz <1/10) (≥1/1 000 līdz <1/100) (≥1/10 000 līdz <1/1 000) <1/10 000
(nevar noteikt pēc pieejamajiem datiem)

MedDRA orgānu sistēmu klasifikācija Infekcijas un infestācijas
Labdabīgi, ļaundabīgi un neprecizēti audzēji (ieskaitot cistas un polipus) Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi

Ļoti bieži

Bieži
Anēmija Leikocitoze

Retāk

Nav zināmi

Bronhīts Infekciozs konjunktivīts Faringīts Lipoma

Trombocitopēnija

Imūnās sistēmas traucējumi Vielmaiņas un uztures traucējumi
Psihiskie traucējumi
Nervu sistēmas traucējumi

Paaugstināta jutība Hipokalciēmija Hipoalbuminēmija Hipokaliēmija Hiponatriēmija
Bezmiegs Trauksme Apjukuma stāvoklis
Galvassāpes Reibonis Miegainība Sedācija

Hipomagniēmija Hipoproteinēmija Hiperkaliēmija Cukura diabēts Hiperglikēmija Hiperlipidēmija Hipofosfatēmija Hipovolēmija Uzbudinājums Apātija Konversijas traucējumi Dezorientācija Eiforisks garastāvoklis Halucinācijas Psihiskā stāvokļa izmaiņas Nervozitāte Trīce Ataksija
Distonija
Hiperrefleksija
Trīce Dedzinoša sajūta Pirmsģīboņa stāvoklis Parestēzija Hipoestēzija Letarģija Atmiņas traucējumi Migrēna Tensijas tipa galvassāpes

Anafilaktiskais šoks
Krampji Koma

6

MedDRA orgānu sistēmu klasifikācija Acu bojājumi Sirds funkcijas traucējumi
Asinsvadu sistēmas traucējumi
Elpošanas sistēmas traucējumi, krūškurvja un videnes slimības
Kuņģa-zarnu trakta traucējumi
Aknu un/vai žults izvades sistēmas traucējumi Ādas un zemādas audu bojājumi
Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi
Nieru un urīnizvades sistēmas traucējumi
Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas

Ļoti bieži
Slikta dūša Vemšana

Bieži
Tahikardija Sinusa tahikardija
Hipotensija Hipertensija
Hipoksija Rīkles un balsenes sāpes Elpošanas nomākums
Aizcietējums Dispepsija Flatulence Sausa mute

Retāk
Acu sāpes Redzes traucējumi Bradikardija Stenokardija Priekškambaru fibrilācija Ventrikulāras ekstrasistoles Ortostatiska hipertensija Pietvīkums Diastoliska hipotensija Ortostatiska hipotensija
Palēnināta elpošana Deguna asiņošana Žagas Apnoja Atelektāze Hipoventilācija Plaušu embolija Plaušu tūska Respiratorais distress Elpošanas mazspēja Sēkšana Caureja Atraugas Rīstīšanās Diskomforta sajūta vēderā Vēdera uzpūšanās Sāpes vēdera augšdaļā Diskomforta sajūta pakrūtē Gastrīts Gastroezofageālā atviļņa slimība Orāla hipoestēzija Hiperbilirubinēmija

Drudzis

Nieze
Muskuļu spazmas Muskuļu raustīšanās Urīna aizture

Hiperhidroze
Sejas hipoestēzija Vispārēja nieze Tulznas
Izsitumi
Sausa āda Sāpes mugurā Skeleta-muskuļu sāpes Skeleta-muskuļu sāpes krūškurvī Sāpes ekstremitātēs Urinēšanas traucējumi Oligūrija Nieru mazspēja Urīnceļu sāpes Karstuma sajūta Nespēks

Nav zināmi Mioze Elpošanas apstāšanās
Eritēma
Abstinences sindroms

7

MedDRA orgānu sistēmu klasifikācija vietā

Ļoti bieži

Bieži

Izmeklējumi

Pazemināts skābekļa piesātinājums Paaugstināta ķermeņa temperatūra

Traumas, saindēšanās un ar manipulācijām saistītas komplikācijas

Pēcoperācijas anēmija

Retāk

Nav zināmi

Astēnija Drebuļi Lokāls pietūkums Nekardiālas sāpes krūškurvī Diskomforta sajūta krūškurvī Paaugstināts asinsspiediens
Samazināts elpošanas biežums
Paaugstināts glikozes līmenis asinīs Paaugstināts bilirubīna līmenis asinīs Samazināts urīna daudzums
Paaugstināts aspartātaminotransferāzes līmenis Paaugstināts urīnvielas līmenis asinīs Elektrokardiogrammas
T viļņa izmaiņas Elektrokardiogrammas
izmaiņas Paaugstināts aknu enzīmu līmenis Aknu funkcionālo testu izmaiņas Slikta dūša manipulācijas laikā Pēcoperācijas ileuss Vemšana manipulācijas laikā Ar gastrointestinālo stomu saistītas komplikācijas Sāpes manipulācijas laikā

Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām

Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju, kas minēta V pielikumā..

4.9. Pārdozēšana

Pazīmes un simptomi

Sufentanila pārdozēšana izpaužas kā tā pārmērīga farmakoloģiskā iedarbība. Atkarībā no individuālās jutības klīnisko ainu nosaka elpošanas nomākuma pakāpe. Tā var svārstīties, sākot ar hipoventilāciju un beidzot ar elpošanas apstāšanos. Citi iespējami simptomi ir samaņas zudums, koma, kardiovaskulārs šoks un muskuļu stīvums.

8

Ārstēšana
Ārstēšanai sufentanila pārdozēšanas gadījumā jābūt vērstai galvenokārt uz µ-opioīdu receptoru agonisma simptomu novēršanu, tostarp skābekļa ievadīšanu. Galvenā uzmanība jāpievērš elpceļu nosprostojumam un vajadzībai pēc mākslīgas vai kontrolētas plaušu ventilēšanas.
Elpošanas nomākuma gadījumā jālieto opiātu antagonisti (piemēram, naloksons). Tas neizslēdz tiešākus pretpasākumus. Jāņem vērā, ka opiātu antagonista darbības ilgums var būt mazāks nekā sufentanila darbības ilgums. Tādā gadījumā opioīdu antagonistu var lietot atkārtoti vai infūzijas veidā.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: anestēzijas līdzekļi, opioīdie anestēzijas līdzekļi, ATĶ kods: NO1AH03.
Darbības mehānisms
Sufentanils ir sintētisks spēcīgas iedarbības opioīds, kas īpaši selektīvi saistās ar µ-opioīdu receptoriem. Sufentanils µ-opioīdu receptoros darbojas kā pilnīgs agonists. Sufentanils neizraisa histamīna atbrīvošanos. Sufentanila visu veidu iedarbību var nekavējoties un pilnīgi bloķēt, ievadot specifisku antagonistu (piemēram, naloksonu).
Primārā farmakodinamiskā iedarbība
Analgēzija
Tiek uzskatīts, ka sufentanila izraisītā analgēzija ir saistīta ar µ-opioīdu receptoru aktivāciju galvenokārt CNS un to procesu izmaiņām, kuri ietekmē sāpju uztveri un reakciju uz sāpēm. Sufentanila iedarbība uz cilvēkiem ir 7–10 reizes spēcīgāka nekā fentanilam un 500–1 000 reižu spēcīgāka nekā morfijam (perorāli). Sufentanila augstā lipofilitāte ļauj to lietot zem mēles un panākt strauju analgētisku iedarbību.
Sekundārā farmakodinamiskā iedarbība
Elpošanas nomākums
Sufentanils var izraisīt elpošanas nomākumu (skatīt 4.4. apakšpunktu), kā arī apspiest klepus refleksu.
Cita ietekme uz CNS
Ir zināms, ka, ievadot intravenozi lielās devās, sufentanils izraisa muskuļu stīvumu (iespējams, iedarbības rezultātā uz substantia nigra un striate nucleus). Miega efekts var izpausties kā EEG izmaiņas.
Ietekme uz kuņģa un zarnu trakta darbību
Sufentanila analgētiskā koncentrācija plazmā var izraisīt sliktu dūšu un vemšanu, kairinot hemoreceptoru ierosas zonu.
Sufentanila ietekme uz kuņģa un zarnu trakta darbību izpaužas kā pasliktināta motorika, pavājināta sekrēcija un palielināts muskuļu tonuss (līdz spazmām) kuņģa un zarnu trakta sfinkteros (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Ietekme uz sirds un asinsvadu sistēmu
9

Mazas intravenozi ievadīta sufentanila devas ar iespējami vagālu (holīnerģisku) iedarbību izraisa nelielu bradikardiju un nelielu sistēmisku vaskulāro rezistenci, neizraisot nozīmīgu asinsspiediena pazemināšanos (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Kardiovaskulārā stabilitāte ir arī minimālas ietekmes uz sirds kreisā kambara beigu diastolisko spiedienu, sirds izsviedi un miokarda skābekļa patēriņu rezultāts. Sufentanila tieša ietekme uz miokarda funkciju nav konstatēta.
Klīniskā efektivitāte un drošums
Analgēzija Dzuveo efektivitāte tika novērtēta divos dubultmaskētos ar placebo kontrolētos pētījumos, kuros piedalījās 221 pacients ar vidēji stiprām līdz stiprām akūtām pēcoperācijas sāpēm (sāpju intensitāte ≥4 skalā no 0 līdz 10) pēc vēdera dobuma operācijām (apsekošanas ilgums līdz 48 stundām) vai ortopēdiskām (bunionektomijas) operācijām (apsekošanas ilgums līdz 12 stundām). No 221 pacienta 147 saņēma aktīvu ārstēšanu, pārējie 74 saņēma placebo. Pacienti pārsvarā bija sievietes (63 %), pacientu vidējais vecums bija 41 gads (diapazonā no 18 līdz 74 gadiem), ĶMI bija 15,8–53,5 kg/m2 robežās, lielākā daļa pacientu bija baltās rases pārstāvji (69 %) un melnās rases pārstāvji / afroamerikāņi (21 %). Šajos pētījumos bāzlīnijas sāpju intensitātes vidējā vērtība (vidējās vērtības standartkļūda) bija 6,48 (0,21) 12 stundu bunionektomijas pētījumā ar sufentanilu ārstētiem pacientiem un 5,98 (0,30) ar placebo ārstētiem pacientiem. Vēdera dobuma ķirurģijas pētījumā bāzlīnijas sāpju intensitātes vidējā vērtība bija 5,61 (0,13) ar sufentanilu ārstētiem pacientiem un 5,48 (0,18) ar placebo ārstētiem pacientiem. Abos pētījumos primārais efektivitātes vērtēšanas galarezultāts bija laikā svērtās summārās sāpju intensitātes izmaiņas (SSII) salīdzinājumā ar bāzlīnijas rādītājiem (saskaņā ar skaitliskā novērtējuma 11 punktu skalu) 12 stundu laikā (SSII12). Salīdzinājumā ar pacientiem, kas lietoja placebo, vidējais SSII12 rādītājs pacientiem, kuri lietoja Dzuveo, bija attiecīgi augstāks gan vēdera dobuma ķirurģijas pacientu grupā (25,8 pret 13,1) (p <0,001), gan bunionektomijas pacientu grupā (5,93 pret –6,7) (p = 0,005).
Abos pētījumos bija atļauta ārkārtas analgēzija, un “glābšanas” zāles nepietiekamas atsāpināšanas dēļ placebo grupā bija vajadzīgas lielākai daļai pacientu (64,8% vēdera dobuma ķirurģijas un 100 % bunionektomijas gadījumā) nekā grupā, kas lietoja sufentanilu (27,1 % vēdera dobuma ķirurģijas un 70,0 % bunionektomijas gadījumā). Analgētiskā iedarbība pēc pirmās devas (novērtēšanai izmantojot sāpju intensitātes izmaiņas salīdzinājumā bāzlīnijas rādītājiem) sufentanila grupā salīdzinājumā ar placebo grupu iestājās ātrāk (p <0,05) – par 15 minūtēm ātrāk vēdera dobuma ķirurģijas pētījumā un par 30 minūtēm ātrāk bunionektomijas pētījumā. Lielākā daļa (>90 %) veselības aprūpes speciālistu atzina, ka Dzuveo ir vienkārši lietojamas.
Abos ar placebo kontrolētajos klīniskajos pētījumos vidējais ievadīto devu skaits pirmajās sešās lietošanas stundās bija 2,8 tabletes, bet nākamajās sešās stundās lietošanas biežums samazinājās (līdz vidēji 1,7 tabletēm). Vidējais ievadīto Dzuveo devu skaits 24 stundās bija 7,0 devas (210 mikrogrami dienā). Pacientiem ar augstāku sāpju intensitāti vienu stundu pēc Dzuveo terapijas sākšanas deva bija jāatjauno biežāk salīdzinājumā ar pacientiem, kuru sāpju intensitātes pakāpe pēc vienas stundas bija zemāka.
Elpošanas nomākums Klīniskajos pētījumos sufentanils analgētiskās devās dažiem pacientiem izraisīja elpošanas nomākumu, tomēr nevienam no pacientiem, kas tika ārstēti ar Dzuveo, nebija jālieto opioīdu antagonisti (piemēram, naloksons).
10

5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Uzsūkšanās
Sufentanila farmakokinētiku pēc Dzuveo ievadīšanas var raksturot kā divu nodalījumu modeli ar pirmās kārtas uzsūkšanos. Salīdzinājumā ar perorālu lietošanu (norīšanu) šā ievadīšanas veida rezultāts ir lielāka absolūtā biopieejamība, jo tiek novērsts 3A4 enzīma metabolisms zarnās un pirmā loka metabolisms aknās. Vidējā absolūtā biopieejamība pēc vienas sufentanila tabletes lietošanas zem mēles, salīdzinot ar vienu minūti ilgu tādas pašas sufentanila devas intravenozu infūziju, bija 53 %.
Pētījumā ar zem mēles lietojamu 15 mikrogramu sufentanila tableti (ar tādu pašu sastāvu kā 30 mikrogramu tabletei) pēc perorālas lietošanas (norīšanas) tika novērota būtiski zemāka bioloģiskā pieejamība (9 %). Bukālas lietošanas pētījumā tika konstatēta lielāka biopieejamība (78 %), kad tabletes tika ievietotas priekšējo apakšzobu priekšā.
Sufentanila maksimālā koncentrācija tiek sasniegta aptuveni 60 minūtes pēc vienreizējas devas, pēc atkārtotas lietošanas reizi stundā šis laiks saīsinās līdz aptuveni 40 minūtēm. Lietojot Dzuveo reizi stundā, līdzsvara koncentrācija plazmā tiek sasniegta pēc septiņām devām.
Izkliede
Centrālais izkliedes tilpums pēc sufentanila intravenozas lietošanas ir aptuveni 14 litri, un izkliedes tilpums līdzsvara koncentrācijā ir aptuveni 350 litri.
Biotransformācija
Biotransformācija notiek galvenokārt aknās un tievajā zarnā. Cilvēkiem sufentanilu galvenokārt metabolizē citohroma P450 3A4 enzīma sistēma (skatīt 4.5. apakšpunktu). Sufentanils strauji metabolizējas vairākos neaktīvos metabolītos, un galvenie eliminācijas ceļi ir oksidatīvā N- un Odealkilācija.
Eliminācija
Tipiskam pacientam, kura ķermeņa masa ir 78,5 kg un vecums 47 gadi, klīrenss pēc Dzuveo pirmās devas ir 84,2 l/stundā. Klīrenss līdzsvara stāvoklī ir 129,3 l/stundā. Pacienta ķermeņa masa un vecums ir būtiski klīrensa kovariāti.
Pēc Dzuveo vienreizējas ievadīšanas tika konstatēts, ka vidējais terminālās fāzes eliminācijas pusperiods ir 13,4 stundas (2,5–34,4 stundu diapazonā). Pēc vairākkārtējas ievadīšanas tika konstatēts, ka vidējais terminālais pusperiods pagarinās līdz 15,7 stundām (2,4–42,7 stundu diapazonā), jo pēc vairāku devu saņemšanas sufentanila koncentrācija plazmā palielinājās un šo koncentrāciju bija iespējams kvantitatīvi noteikt ilgstošākā laikposmā.
Farmakokinētiskā/farmakodinamiskā attiecība
Lietojot Dzuveo, analgēzijas klīnisko ilgumu lielā mērā nosaka laiks, kurā sufentanila koncentrācija plazmā nokrītas no Cmax līdz 50 % no Cmax pēc lietošanas pārtraukšanas (no konteksta atkarīgais pusperiods jeb CST½), nevis terminālais pusperiods. Gan pēc vienreizējas devas, gan pēc vairākkārtējām devām, kas tika ievadītas ik pēc stundas 12 stundu laikposmā, CST½ mediāna bija 2,3 stundas, tātad sublingvālais ievadīšanas veids būtiski paildzina darbību salīdzinājumā ar sufentanila intravenozu ievadīšanu (kad CST½ ir 0,1 stunda). Līdzīgas CST½ vērtības tika konstatētas gan pēc vienreizējas, gan atkārtotas lietošanas, un tas liecina par paredzamu un konsekventu darbības ilgumu pēc vairākkārtējas zem mēles lietojamo tablešu ievadīšanas.
Pacienti lūdza ievadīt Dzuveo, lai plazmā uzturētu sufentanila koncentrāciju, kas pēc 12 stundām bija vidēji 40–50 pg/ml neatkarīgi no vecuma vai ķermeņa masas indeksa (ĶMI) un viegliem vai vidēji smagiem nieru vai aknu darbības traucējumiem.
11

Īpašas populācijas
Nieru darbības traucējumi
Veicot farmakokinētikas analīzi populācijā attiecībā uz sufentanila koncentrāciju plazmā pēc Dzuveo lietošanas, netika konstatēts, ka nieru darbība ir būtisks klīrensa kovariāts. Tomēr, ņemot vērā pētīto pacientu ar smagiem nieru darbības traucējumiem ierobežoto skaitu, Dzuveo šādiem pacientiem jālieto piesardzīgi (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Aknu darbības traucējumi
Pamatojoties uz Dzuveo farmakokinētikas analīzi populācijā, netika konstatēts, ka aknu darbība ir būtisks klīrensa kovariāts. Pacientu ar vidēji smagiem līdz smagiem aknu darbības traucējumiem ierobežotā skaita dēļ pastāv iespēja, ka aknu disfunkcijas kā klīrensa kovariāta potenciālā ietekme nav atklāta. Šā iemesla dēļ Dzuveo šādiem pacientiem jālieto piesardzīgi (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Pediatriskā populācija
Nav farmakokinētikas datu par sufentanila lietošanu pediatriskiem pacientiem.
Gados vecāki pacienti
Īpaši populācijas pētījumi par Dzuveo lietošanu gados vecākiem pacientiem nav veikti. Dzuveo farmakokinētikas analīze populācijā liecina par vecuma ietekmi, proti, gados vecākiem cilvēkiem (vecākiem par 65 gadiem) ir konstatēts klīrensa samazinājums par 18 %.
ĶMI ietekme uz devu biežumu
Farmakokinētikas analīze populācijā ar ķermeņa masu kā kovariātu liecina, ka pacienti ar lielāku ĶMI lieto biežākas devas.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Reproduktīvā toksicitāte
Tika veikti fertilitātes un agrīnas embrionālās attīstības pētījumi ar abu dzimumu žurkām. Palielinātu mirstību novēroja visās ārstētajās grupās.
Samazināts grūsnību biežums tika konstatēts pēc tēviņu ārstēšanas, kas liek domāt par iespējamu nelabvēlīgu ietekmi uz tēviņu fertilitāti. Mātītēm, kuras saņēma lielas devas, novēroja palielinātu augļu rezorbcijas biežumu un samazinātu metiena lielumu, kas liecina par iespējamu fetotoksicitāti, kura varētu būt saistīta ar maternālu toksicitāti.
Mutagenitāte
Veicot Eimsa (Ames) testu, sufentanila mutagēna iedarbība nav konstatēta.
Kancerogenitāte
Sufentanila kancerogenitātes pētījumi nav veikti.
Lokālā panesība
Tika veikti divi lokālās panesības pētījumi, ievietojot zem mēles lietojamās sufentanila tabletes kāmju vaigu maisiņos. Šajos pētījumos tika secināts, ka zem mēles lietojamajām sufentanila tabletēm nav lokāla kairinājuma potenciāla vai tas ir minimāls.
12

6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA 6.1 Palīgvielu saraksts Mannīts (E421) Kalcija hidrogēnfosfāts Hipromeloze Kroskarmelozes nātrija sāls Indigo karmīns (E132) Stearīnskābe Magnija stearāts 6.2 Nesaderība Nav piemērojama. 6.3 Uzglabāšanas laiks 3 gadi.
6.4 Īpaši uzglabāšanas nosacījumi Uzglabāt oriģinālajā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas un skābekļa. 6.5 Iepakojuma veids un saturs
Dzuveo ir iepakotas polipropilēna vienas devas aplikatorā, kas iepakots poliestera plēves/ZBPE/alumīnija folijas/ZBPE maisiņā ar skābekļa absorbētāju. Dzuveo būs pieejamas kartona kastītēs pa 5 un 10 aplikatoriem. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami. 6.6 Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos Norādījumi par vienas devas aplikatora (VDA) lietošanu Vienreiz lietojama ierīce / Nelietot atkārtoti Nelietot, ja maisiņa noslēgs ir bojāts Nelietot, ja vienreizējas devas aplikators (VDA) ir bojāts Paskaidrojiet pacientam, ka tableti nedrīkst sakošļāt vai norīt. Paskaidrojiet pacientam, ka 10 minūtes pēc tabletes saņemšanas nedrīkst ēst un dzert un jācenšas pēc iespējas mazāk runāt.
1. Kad esat gatavs ievadīt zāles, noplēsiet maisiņa augšdaļu pa iegriezuma līniju. Maisiņā ir viens caurspīdīgs plastmasas VDA ar vienu zilas krāsas tableti, kas ievietota aplikatora galā, un skābekļa absorbētāja paciņa. Skābekļa absorbētāja paciņa jāizmet.
13

Maisiņa saturs ir parādīts attēlā:
Virzulis Fiksators Tablete
2. Atbrīvojiet zaļo virzuļi no baltā fiksatora, saspiežot tā sānu malas kopā un noņemot no virzuļa. Izmetiet fiksatoru.
3. Lūdziet, lai pacients, ja iespējams, pieskaras ar mēli aukslējām. 4. Viegli atbalstiet VDA pret pacienta zobiem vai lūpām. 5. Novietojiet VDA galu zem pacienta mēles un mērķējiet uz mutes diafragmu. PIEZĪME. Izvairieties no gļotādas tiešas saskares ar VDA galu.
14

6. Nospiediet zaļo virzuli, lai tablete nonāktu pacienta zemmēles telpā, un pārliecinieties, ka tablete ir ievietota.
Vienas devas aplikators (VDA) jāiznīcina saskaņā ar iestādes politiku un vietējām prasībām. 7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS FGK Representative Service GmbH Heimeranstr. 35 80339 Munich Vācija 8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1284/001 EU/1/18/1284/002 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
15

II PIELIKUMS A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS
NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ
DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
16

A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Ražotāja(-u), kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese
Propak Health Ltd 3–4 Ballyboggan Industrial Estate Ballyboggan Road Finglas Dublin 11 Īrija
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI
Speciālu recepšu zāles ar parakstīšanas ierobežojumiem (skatīt I pielikumu: zāļu apraksts, 4.2. apakšpunkts).
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
• Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums
Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
• Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP.
Atjaunināts RPP jāiesniedz: • pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; • ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
• Papildu riska mazināšanas pasākumi
Pirms Dzuveo laišanas katras dalībvalsts tirgū reģistrācijas apliecības īpašniekam ar valsts kompetento iestādi ir jāvienojas par izglītojošo materiālu saturu un formātu, tostarp par izziņošanas līdzekļiem, informācijas izplatīšanas veidiem un citiem programmas aspektiem.
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jānodrošina, lai katrā dalībvalstī, kur pārdod Dzuveo, visiem veselības aprūpes speciālistiem (t. i., ārstiem, slimnīcu farmaceitiem un medmāsām), kam ir tiesības parakstīt/ievadīt šīs zāles, tiktu piegādāta veselības aprūpes speciālistu rokasgrāmata, kurā izklāstīta svarīgākā informācija par Dzuveo drošu un efektīvu lietošanu, tostarp:
• ierīces lietošanas veids;
17

• minimālais dozēšanas intervāls – viena zem mēles lietojamā tablete stundā, lai novērstu/mazinātu apzināto būtisko elpošanas nomākuma risku un būtisko iespējamo pārdozēšanas risku;
• galvenais vēstījums, kas jāpaziņo pacientu konsultēšanas laikā, par iespējamu elpošanas nomākumu / pārdozēšanu;
• sīki norādījumi par to, kā rīkoties pārdozēšanas / elpošanas nomākuma gadījumā.
18

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
19

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
20

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJĀ KARTONA KASTĪTE AR 5 VAI 10 MAISIŅIEM
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Dzuveo 30 mikrogrami tabletes lietošanai zem mēles sufentanils
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra zem mēles lietojamā tablete satur 30 mikrogramus sufentanila (citrāta veidā).
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 10 x 1 tablete lietošanai zem mēles vienas devas aplikatorā. 5 x 1 tablete lietošanai zem mēles vienas devas aplikatorā.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Lietošanai zem mēles Jālieto tikai ar vienas devas aplikatoru. Tableti nedrīkst sakošļāt vai norīt. Minimālais dozēšanas intervāls ir viena stunda.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt oriģinālajā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas un skābekļa.
21

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE FGK Representative Service GmbH Heimeranstr. 35 80339 Munich Vācija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1284/001 EU/1/18/1284/002
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts.
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KO VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
22

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA MAISIŅŠ
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Dzuveo 30 mikrogrami tabletes lietošanai zem mēles sufentanils
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra zem mēles lietojamā tablete satur 30 mikrogramus sufentanila (citrāta veidā).
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 1 vienreizējas devas aplikators ar 1 tableti lietošanai zem mēles.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Lietošanai zem mēles Jālieto tikai ar vienreizējas devas aplikatoru. Ievadiet zāles uzreiz pēc maisiņa atvēršanas. Tableti nedrīkst sakošļāt vai norīt. Minimālais lietošanas intervāls ir viena stunda.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt oriģinālajā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas un skābekļa ietekmes.
23

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE FGK Representative Service GmbH Heimeranstr. 35 80339 Munich Vācija 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1284/001 EU/1/18/1284/002 13. SĒRIJAS NUMURS Sērija 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts. 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KO VAR NOLASĪT PERSONA
24

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA VIENAS DEVAS APLIKATORS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Dzuveo 30 mikrogrami tabletes lietošanai zem mēles sufentanils 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 6. CITA
25

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
26

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Dzuveo 30 mikrogrami tabletes lietošanai zem mēles sufentanils
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas
attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt:
1. Kas ir Dzuveo un kādam nolūkam tās lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Dzuveo lietošanas 3. Kā lietot Dzuveo 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Dzuveo 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Dzuveo un kādam nolūkam tās lieto
Dzuveo aktīvā viela ir sufentanils, kas pieder spēcīgu sāpes remdējošu zāļu (opioīdu) grupai.
Sufentanilu lieto vidēji stipru līdz stipru akūtu sāpju remdēšanai pieaugušajiem medicīniski uzraudzītos apstākļos, piemēram, slimnīcā.
2. Kas Jums jāzina pirms Dzuveo lietošanas
Nelietojiet Dzuveo šādos gadījumos: - ja Jums ir alerģija pret sufentanilu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu; - ja Jums ir smagi plaušu darbības vai elpošanas traucējumi.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Pirms Dzuveo lietošanas konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Pirms ārstēšanas pastāstiet ārstam vai medmāsai, ja Jums: - ir jebkādi veselības traucējumi, kas ietekmē elpošanu (piemēram, astma, sēkšana vai elpas
trūkums). Tā kā Dzuveo var ietekmēt elpošanu, ārstēšanas laikā ārsts vai medmāsa pārbaudīs Jūsu elpošanu; - ir bijusi galvas trauma vai galvas smadzeņu audzējs; - ir sirdsdarbības un asinsrites traucējumi, jo īpaši palēnināta sirdsdarbība, neregulāra sirdsdarbība, samazināts asins tilpums vai pazemināts asinsspiediens; - ir vidēji smagi līdz smagi aknu vai smagi nieru darbības traucējumi, jo šie orgāni ietekmē to, kā notiek šo zāļu sadalīšanās un izvadīšana no organisma; ir patoloģiski vāja zarnu motorika; - ir žultspūšļa vai aizkuņģa dziedzera slimības; - ir bijusi atkarība no zālēm vai alkohola.
Bērni un pusaudži Dzuveo nedrīkst lietot bērni un pusaudži līdz 18 gadu vecumam.
Citas zāles un Dzuveo Pastāstiet ārstam par visām zālēm, kuras lietojat, pēdējā laikā esat lietojis vai varētu lietot. Jo īpaši pastāstiet ārstam, ja lietojat kādas no šīm zālēm: - ketokonazolu, ko lieto sēnīšu infekciju ārstēšanai, jo šīs zāles var ietekmēt to, kā notiek
sufentanila sadalīšanās organismā; - jebkādas zāles, kas var izraisīt miegainību vai kam ir nomierinoša iedarbība, piemēram, miega
zāles, zāles trauksmes ārstēšanai (piemēram, benzodiazepīnus), trankvilizatorus vai citas
27

opioīdus saturošas zāles, jo tās var palielināt smagu elpošanas traucējumu un komas risku un var apdraudēt dzīvību; - zāles smagas depresijas ārstēšanai (monoamīnoksidāzes (MAO) inhibitorus) (pat tad, ja esat tās lietojis pēdējo divu nedēļu laikā). MAO inhibitoru lietošana jāpārtrauc vismaz divas nedēļas pirms sufentanila lietošanas; - citas zāles, kas arī paredzētas lietošanai zem mēles (zāles, kurām ļauj izšķīst zem mēles), vai zāles, kuras iedarbojas mutes dobumā (piemēram, nistatīns, kas ir mutes dobumā lietojams šķidrums vai pastilas sēnīšu infekciju ārstēšanai), jo to ietekme uz Dzuveo nav pētīta; - opioīdus saturošas zāles, ko lietojat regulāri (piemēram, morfīnu, kodeīnu, fentanilu, hidromorfonu, oksikodonu); - zāles, ko lieto augsta asinsspiediena vai stenokardijas (sāpes krūškurvī) ārstēšanai un kas pazīstamas kā kalcija kanālu vai bēta blokatori, piemēram, diltiazems un nifedipīns.
Dzuveo kopā ar alkoholu Dzuveo lietošanas laikā nedrīkst lietot alkoholu. Alkohols var palielināt smagu elpošanas traucējumu iespējamību.
Grūtniecība un barošana ar krūti Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu.
Dzuveo lietošana nav ieteicama grūtniecēm un sievietēm reproduktīvā vecumā, kas nelieto kontracepcijas līdzekļus.
Dzuveo izdalās mātes pienā un var izraisīt blakusparādības ar krūti barotam bērnam. Dzuveo lietošanas laikā nav ieteicams barot bērnu ar krūti.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Dzuveo ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus, jo var izraisīt miegainību, reiboni vai redzes traucējumus. Ja sufentanila lietošanas laikā vai pēc tā lietošanas Jums rodas kāds no šiem simptomiem, Jūs nedrīkstat vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Jūs drīkstat vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus tikai tad, ja pēc Dzuveo pēdējās devas ir pagājis pietiekami ilgs laiks.
3. Kā lietot Dzuveo
Šīs zāles drīkst ievadīt tikai ārsts vai medmāsa, izmantojot vienreizējas devas ievadīšanas ierīci. Jūs nelietosiet šīs zāles patstāvīgi.
Dzuveo lieto tikai medicīniski uzraudzītos apstākļos, piemēram, slimnīcā. Šīs zāles paraksta tikai ārsti, kam ir pieredze tādu spēcīgu pretsāpju līdzekļu kā sufentanils lietošanā un kas ir informēti par to iespējamo ietekmi uz pacientiem, jo īpaši uz elpošanu (skatīt “Brīdinājumi un piesardzība lietošanā”).
Ieteicamā deva ir ne vairāk kā viena 30 mikrogramu tablete lietošanai zem mēles stundā. Zem mēles lietojamo tableti jums ievadīs veselības aprūpes speciālists, izmantojot vienreizējas devas aplikatoru. Aplikators palīdzēs veselības aprūpes speciālistam ievietot vienu tableti Jums zem mēles. Tabletes izšķīst zem mēles, un tās nedrīkst sakošļāt vai norīt, jo tablete efektīvi neremdē sāpes, ja tai neļauj izšķīst zem mēles. Pēc katras devas saņemšanas Jūs 10 minūtes nedrīkstat ēst un dzert un Jums būtu jācenšas pēc iespējas mazāk runāt.
Pēc devas saņemšanas Jūs vismaz vienu stundu nesaņemsiet nākamo devu. Maksimālā dienas deva ir 720 mikrogrami (24 tabletes dienā). Dzuveo nedrīkst lietot ilgāk par 48 stundām. Pēc zāļu ievadīšanas medicīniskais personāls atbilstošā veidā likvidēs aplikatoru.
28

Ja esat lietojis Dzuveo vairāk, nekā noteikts Pārdozēšanas simptomi ir smagi elpošanas traucējumi (piemēram, palēnināta un sekla elpošana), samaņas zudums, ārkārtīgi zems asinsspiediens, kolapss un muskuļu stīvums. Ja parādās kāds no šiem simptomiem, nekavējoties informējiet ārstu vai medmāsu.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai medmāsai.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Smagas blakusparādības Nopietnākās blakusparādības ir smagi elpošanas traucējumi (piemēram, palēnināta un sekla elpošana), kas var izraisīt pat elpošanas apstāšanos.
Konstatējot jebkuru no minētajām blakusparādībām, nekavējoties informējiet ārstu vai medmāsu.
Ļoti biežas blakusparādības (iespējamas vairāk nekā 1 no 10 cilvēkiem): slikta dūša (nelabums), vemšana, vispārēja karstuma sajūta.
Biežas blakusparādības (iespējamas līdz 1 no 10 cilvēkiem): - nespēja gulēt vai miega traucējumi, trauksmes sajūta vai apjukums, reibonis; - galvassāpes, miegainība; - paātrināta sirdsdarbība, paaugstināts asinsspiediens, pazemināts asinsspiediens; - pazemināts skābekļa līmenis asinīs, sāpes rīkles apakšdaļā, palēnināta un sekla elpošana; - sausa mute, gāzu uzkrāšanās (vēdera uzpūšanās), aizcietējums, gremošanas traucējumi vai reflukss; - alerģiskas reakcijas, ādas nieze; - muskuļu raustīšanās un spazmas; - nespēja urinēt. - Šīs zāles var izraisīt arī sarkano asinsķermenīšu, balto asinsķermenīšu, kalcija, albumīna, kālija un
nātrija līmeņa izmaiņas asinīs, ko var noteikt tikai ar asins analīzēm. Ja veicat asins analīzes, raugieties, lai ārsts zinātu, ka lietojat šīs zāles.
Retāk sastopamas blakusparādības (iespējamas līdz 1 no 100 cilvēkiem): - plaušu iekaisums, acu apsārtums un iekaisums, rīkles iekaisums; - taukaudu veidojumi zem ādas; - nespēja kontrolēt cukura līmeni asinīs (diabēts), paaugstināts holesterīna līmenis; - satraukuma sajūta, intereses vai emociju trūkums, enerģijas trūkums, dezorientācija, pacilātības
sajūta, halucinācijas (neesošu lietu redzēšana), nervozitāte; - apgrūtināta kustību koordinācija, muskuļu kontrakcijas, trīce (pārmērīga drebēšana), pārspīlēti
refleksi, dedzināšanas sajūta, ģībšanas sajūta, neparastas ādas sajūtas (tirpšana, “skudriņu skraidīšana”), vispārējs nejutīgums, nogurums, aizmāršība, migrēna, tensijas tipa galvassāpes; - redzes traucējumi, acu sāpes; - palēnināta sirdsdarbība, neregulāra sirdsdarbība, stenokardija vai cita diskomforta sajūta krūškurvī; - paaugstināts asinsspiediens vai pazemināts asinsspiediens pieceļoties, ādas pietvīkums; - palēnināta vai apgrūtināta elpošana (arī miega laikā), deguna asiņošana, žagas; - sāpes krūškurvī un apgrūtināta elpošana, ko izraisa asins receklis plaušās, šķidrums plaušās, sēkšana; - caureja, atraugāšanās, kuņģa gļotādas iekaisums (gastrīts), vēdera uzpūšanās, kuņģa skābes reflukss, rīstīšanās, sāpes vēderā vai diskomforta sajūta vēderā; - tulznu veidošanās, pārmērīga svīšana, izsitumi, sausa āda, mutes vai sejas nejutīgums; - sāpes mugurā, krūškurvī vai citās ķermeņa daļās, sāpes ekstremitātēs; - urinēšanas grūtības, smakojošs urīns, sāpes urinējot, nieru mazspēja; - pietūkums, diskomforta sajūta krūškurvī, drebuļi un vājums (enerģijas trūkums). Šīs zāles var izraisīt arī trombocītu (kas veicina asins recēšanu), magnija, olbaltumvielu, cukura, tauku, fosfātu un plazmas līmeņa izmaiņas asinīs, ko var noteikt tikai ar asins analīzēm. Ja veicat asins analīzes, raugieties, lai ārsts zinātu, ka lietojat šīs zāles.
29

Biežums nav zināms (biežumu nevar noteikt pēc pieejamajiem datiem): - smagas alerģiskas reakcijas (anafilaktiskais šoks), konvulsijas (krampji), koma, sašaurinātas acu
zīlītes, ādas apsārtums; - abstinences sindroms ar tādiem simptomiem kā uzbudinājums, trauksme, muskuļu sāpes, bezmiegs,
svīšana un žāvāšanās.

Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju, kas minēta V pielikumā. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.

5. Kā uzglabāt Dzuveo

Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.

Jūsu ārsts vai medmāsa nodrošinās, lai šīs zāles: - netiktu lietotas pēc derīguma termiņa, kas norādīts uz etiķetes un kartona kastītes aiz “Derīgs
līdz”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu; - tiktu uzglabātas oriģinālajā iepakojumā, kas tās pasargātu no gaismas un skābekļa; - netiktu lietotas, ja ir redzamas bojājuma pazīmes.

Zāles nedrīkst izmest kanalizācijā un sadzīves atkritumos. Jūsu veselības aprūpes speciālists likvidēs atkritumus saskaņā ar slimnīcas politiku. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

Ko Dzuveo satur - Aktīvā viela ir sufentanils. Katra zem mēles lietojamā tablete satur 30 mikrogramus sufentanila
(citrāta veidā). - Citas sastāvdaļas ir mannīts (E421), kalcija hidrogēnfosfāts, hipromeloze, kroskarmelozes
nātrija sāls, indigokarmīns (E132), stearīnskābe un magnija stearāts.

Dzuveo ārējais izskats un iepakojums Dzuveo ir lietošanai zem mēles paredzēta zilas krāsas tablete ar plakanu virsmu un noapaļotām malām. Tās diametrs ir 3 mm, un tā ir ievietota vienas devas aplikatorā (ar marķējumu [sublingual tablet]). Aplikators ar tableti ir ievietots maisiņā.

Katrā maisiņā ir viens aplikators un viena 30 mikrogramu sufentanila tablete. Katrā iepakojumā ir 5 vai 10 maisiņi. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks

FGK Representative Service GmbH

Heimeranstr. 35

80339 Munich

Vācija

Tālrunis:

+49 - 89-893 119 22

Fakss: +49 - 89-893 119 20

E-pasts: edgar.fenzl@fgk-rs.de

30

Ražotājs Propak Health Ltd 3–4 Ballyboggan Industrial Estate Ballyboggan Road Finglas, Dublin 11 Īrija Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta <------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------> Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem. Norādījumi par vienas devas aplikatora (VDA) lietošanu Vienreizlietojama ierīce / Nelietot atkārtoti Nelietot, ja maisiņa noslēgs ir bojāts Nelietot, ja vienas devas aplikators (VDA) ir bojāts Paskaidrojiet pacientam, ka tableti nedrīkst sakošļāt vai norīt. Paskaidrojiet pacientam, ka 10 minūtes pēc tabletes saņemšanas nedrīkst ēst un dzert un jācenšas pēc iespējas mazāk runāt.
1. Kad esat gatavs ievadīt zāles, noplēsiet maisiņa augšdaļu pa iegriezuma līniju. Maisiņā ir viens caurspīdīgs plastmasas VDA ar vienu zilas krāsas tableti, kas ievietota aplikatora galā, un skābekļa absorbētāja paciņa. Skābekļa absorbētāja paciņa jāizmet.
Maisiņa saturs ir parādīts attēlā:
Virzulis
Fiksators
Tablete
31

2. Atbrīvojiet zaļo virzuļi no baltā fiksatora, saspiežot tā sānu malas kopā un noņemot no virzuļa. Izmetiet fiksatoru.
3. Lūdziet, lai pacients, ja iespējams, pieskaras ar mēli aukslējām. 4. Viegli atbalstiet VDA pret pacienta zobiem vai lūpām. 5. Novietojiet VDA galu zem pacienta mēles un mērķējiet uz mutes diafragmu. PIEZĪME. Izvairieties no gļotādas tiešas saskares ar VDA galu.
6. Nospiediet zaļo virzuli, lai tablete nonāktu pacienta zemmēles telpā, un pārliecinieties, ka tablete ir ievietota.
Vienas devas aplikators (VDA) jāiznīcina saskaņā ar iestādes politiku un vietējām prasībām.
32