Carbaglu

Disperģējamā tablete

Carbaglu

Kartona kastīte, Konteiners, N15
Acidum carglumicum

UZMANĪBU!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
Zāļu produkta identifikators

EU/1/02/246/001

Zāļu reģistrācijas numurs

EU/1/02/246/001

Ražotājs

Orphan Europe SARL, France

Zāļu reģ. apliecības izd. datums

24-JAN-03

Reģ. apliecības derīguma termiņš

Uz neierobežotu laiku

Zāļu izsniegšanas kārtība

Recepšu zāles

Zāļu stiprums/koncentrācija

200 mg

Zāļu forma

Disperģējamā tablete

Lietošana bērniem

Ir apstiprināta

Reģ. apliecības īpašnieks, valsts

Orphan Europe SARL, France

Informācija atjaunota

03.09.2019 14:58

Papildus informācija

Latvijas Zāļu reģistrs

Lejupielādēt lietošanas instrukciju

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Carbaglu 200 mg disperģējamās tabletes.
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
2.1 Vispārējs apraksts Katra tablete satur 200 mg karglumīnskābes (carglumic acid).
2.2 Kvalitatīvais un kvantitatīvais sastāvs Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt apakšpunktā 6.1.
3. ZĀĻU FORMA
Disperģējamās tabletes. Tabletes ir baltas un iegarenas ar trīs dalījuma atzīmēm un gravējumu vienā pusē. Tabletes var sadalīt vienādās daļās.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1 Terapeitiskās indikācijas
Carbaglu ir indicēts, lai ārstētu: • primāra N-acetilglutamāta sintāzes deficīta izraisītu hiperamonēmiju; • izovaleriānskābes acidēmijas izraisītu hiperamonēmiju; • metilmalonskābes acidēmijas izraisītu hiperamonēmiju; • propionskābes acidēmijas izraisītu hiperamonēmiju.
4.2 Devas un lietošanas veids
Ārstēšana ar Carbaglu ir jāuzsāk ārsta uzraudzībā, kuram ir pieredze metabolisma traucējumu ārstēšanā..
Devas
• N-acetilglutamāta sintāzes deficīta gadījumā Klīniskie dati pierāda, ka ārstēšanu drīkst sākt jau pirmajā dzīves dienā. Sākuma devai jābūt 100 mg/kg, nepieciešamības gadījumā līdz 250 mg/kg. Deva jānosaka individuāli, lai saglabātu normālu amonjaka līmeni plazmā (skatīt apakšpunktu 4.4).
Ja, lietojot zāles ilglaicīgi, izdodas panākt adekvātu vielmaiņas korekciju, devu palielināšana atbilstoši svara izmaiņām nav nepieciešama; diennakts deva svārstās no 10 mg/kg līdz 100 mg/kg.
Karglumīnskābes jutības (atbildreakcijas) pārbaude Pirms ilglaicīgas ārstēšanas uzsākšanas ieteicams noteikt individuālo jutību uz karglumīnskābi. Piemēram:
- komatozam bērnam sāk ar devu 100 līdz 250 mg/kg/dienā, pārbaudot amonjaka līmeni plazmā vismaz pirms katras ievadīšanas reizes; tam vajadzētu normalizēties dažu stundu laikā pēc Carbaglu lietošanas uzsākšanas;
- pacientam ar vidēji smagu hiperamonēmiju, lieto pārbaudes devu no 100 līdz 200 mg/kg/dienā 3 dienas pēc kārtas, vienlaicīgi nodrošinot nemainīgu proteīnu uzņemšanu un pārbaudot amonjaka līmeni plazmā (pirms un vienu stundu pēc maltītes); jāizvēlas deva, kuru lietojot, saglabājas normāls amonjaka līmenis plazmā.
2

• Izovaleriānskābes acidēmijas, metilmalonskābes acidēmijas un propionskābes acidēmijas gadījumā
Ārstēšana jāsāk, kad pacientiem ar organisku acidēmiju ir izveidojusies hiperamonēmija. Sākotnējai dienas devai jābūt 100 mg/kg, līdz 250 mg/kg, ja nepieciešams. Pēc tam tā individuāli jāpielāgo, lai uzturētu normālu amonjaka līmeni plazmā (skatīt apakšpunktu 4.4).
Lietošanas veids:
Šīs zāles ir paredzētas TIKAI perorālai lietošanai (norīšanai vai ievadīšanai ar nazogastrālo zondi, izmantojot šļirci, ja nepieciešams).
Farmakokinētiskie dati un klīniskie novērojumi liecina, ka diennakts devu ieteicams sadalīt divās līdz četrās daļās un lietot pirms maltītes vai barošanas. Tabletes dalījums uz pusēm pieļauj ieteiktās devas piemērošanu. Atsevišķos gadījumos, pēc ārsta ieteikuma, var lietot arī ceturto daļu tabletes. Tabletes jāizšķīdina vismaz 5 – 10 ml ūdens un jāizdzer uzreiz vai strauji jāievada ar šļirci caur nazogastrālo zondi.
Suspensijai ir nedaudz skāba garša..
4.3 Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu un/vai kādu no palīgvielām. Karglumīnskābes lietošana zīdīšanas periodā ir kontrindicēta (skatīt apakšpunktus 4.6 un 5.3.)
4.4 Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Terapijas pārraudzība Jāseko, lai plazmas amonjaka un aminoskābju līmenis atbilstu normas parametriem. Tā kā datu skaits par karglumīnskābes drošību ir ļoti ierobežots, ieteicams regulāri pārbaudīt aknu, nieru, sirds funkcionālo stāvokli un hematoloģiskos parametrus.
Uztura režīms Pacientiem ar zemu proteīna panesamību ieteicams uzturs ar ierobežotu proteīna saturu un arginīnu saturošiem uztura bagātinātājiem.
4.5 Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Nav veikti īpaši mijiedarbības pētījumi.
4.6 Fertilitāte, grūtniecība un zīdīšanas periods
Grūtniecība Klīniskie dati par karglumīnskābes lietošanu grūtniecības laikā nav pieejami. Pētījumi ar dzīvniekiem pierādījuši minimālu toksicitāti uz mazuļu attīstību (skatīt apakšpunktu 5.3). Lietojot sievietēm grūtniecības laikā, jāievēro piesardzība.
Zīdīšanas periods Kaut gan nav zināms, vai karglumīnskābe izdalās mātes pienā, pētījumos ar žurkām tika konstatēta tās klātbūtne pienā (skatīt apakšpunktu 5.3). Tāpēc karglumīnskābes lietošana zīdīšanas laikā ir kontrindicēta (skatīt apakšpunktu 4.3).
4.7 Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Nav veikti pētījumi par ietekmi uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
3

4.8 Nevēlamās blakusparādības

Ziņotās blakusparādības saistībā ar orgānu sistēmām, kā arī pēc biežuma ir nosauktas turpmāk.
Biežums ir definēts šādi: ļoti bieži (≥ 1/10), bieži (≥1/100 līdz <1/10), retāk (≥ 1/1 000 līdz <1/100), reti (≥ 1/10 000 līdz < 1/1 000), ļoti reti (< 1/10 000), nav zināmi (nevar noteikt pēc pieejamiem
datiem). Katrā biežuma grupā blakusparādības ir nosauktas smaguma pakāpes samazināšanās secībā

- Nevēlamās blakusparādības N-acetilglutamāta sintāzes deficīta gadījumā

Izmeklējumi

Retāk: palielināts transamināžu līmenis

Ādas un zemādas audu traucējumi Bieži: pastiprināta svīšana Nav zināmi: izsitumi

- Nevēlamās blakusparādības organiskas acidēmijas gadījumā

Sirds funkcijas traucējumi

Retāk: bradikardija

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi

Retāk: caureja, vemšana

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā

Retāk: paaugstināta ķermeņa temperatūra

Ādas un zemādas audu bojājumi Nav zināmi: izsitumi

Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.

4.9 Pārdozēšana

Vienam pacientam, karglumīnskābes ārstēšanas devu paaugstinot līdz 750 mg/kg/dienā, novēroja intoksikācijas simptomus, kurus var raksturot kā simpatomimētisku reakciju: tahikardiju, profūzu svīšanu, pastiprinātu bronhu sekrēciju, paaugstinātu ķermeņa temperatūru, nemieru. Samazinot devu, simptomi izzuda.

5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1 Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: aminoskābes un to atvasinājumi; ATĶ kods: A16AA05
Darbības mehānisms Karglumīnskābe ir N-acetilglutamāta, karbamilfosfāta sintetāzes dabiskā aktivētāja, strukturāls analogs. Karbamilfosfāta sintetāze ir urīnvielas cikla pirmais ferments. In vitro karglumīnskābe aktivē aknu karbamilfosfāta sintetāzi. Neskatoties uz to, ka karbamilfosfāta sintetāzei ir mazāka saistība ar karglumīnskābi kā ar N-acetilglutamātu, in vivo karglumīnskābe stimulē karbamilfosfāta sintetāzi un pētījumos ar žurkām daudz efektīgāk kā N-acetilglutamāts aizsargā pret amonjaka intoksikāciju. To var skaidrot šādi: i) mitohondriju membrānu karglumīnskābes caurlaidība ir daudz augstāka nekā
N-acetilglutamāta caurlaidība;
4

ii) karglumīnskābei ir augstāka rezistence pret citosolā esošās aminoacilāzes hidrolīzi nekā Nacetilglutamātam.
Farmakodinamiskā ietekme Ir veikti pētījumi ar žurkām, eksperimentāli radot apstākļus, kas paaugstina amonjaka līmeni (badošanās, bezproteīna vai augsta proteīnu satura barība). Izrādījās, ka karglumīnskābe samazināja amonjaka līmeni asinīs un paaugstināja urīnvielas līmeni asinīs un urīnā, turpretim karbamilfosfāta sintetāzes aktivētāju daudzums aknās ievērojami paaugstinājās.
Klīniskā efektivitāte un drošums Pacientiem ar N-acetilglutamāta sintāzes deficītu, karglumīnskābe ātri normalizēja amonjaka līmeni plazmā, parasti 24 stundu laikā. Ja ārstēšanu uzsāka pirms neatgriezenisku smadzeņu bojājumu izveidošanās, pacientu augšanas process un psihomotorā attīstība noritēja pilnīgi normāli. Pacientiem ar organisku acidēmiju (jaundzimušajiem un ne tikai jaundzimušajiem) ārstēšana ar karglumīnskābi izraisīja strauju amonjaka līmeņa pazemināšanos plazmā, samazinot neiroloģisku komplikāciju risku.
5.2 Farmakokinētiskās īpašības
Karglumīnskābes farmakokinētiskā iedarbība tika pētīta veseliem brīvprātīgiem vīriešiem, izmantojot radioaktīvi iezīmētu produktu un neiezīmētas produktu.
Uzsūkšanās Uzskata, ka, saņemot perorāli vienreizēju karglumīnskābes devu 100 mg/kg ķermeņa svara, uzsūcas apmēram 30% karglumīnskābes. 12 brīvprātīgajiem, saņemot šādas devas Carbaglu tabletes, maksimālā plazmas koncentrācija 2,6 µg/ml (vidēji; robežās no 1,8 līdz 4,8) tika sasniegta pēc 3 stundām (vidēji; robežās no 2 līdz 4 stundām).
Izplatīšanās Karglumīnskābes plazmas eliminācijas līknei ir divas fāzes – ātrai fāzei, kas ir 12 pirmās stundas pēc zāļu devas ieņemšanas, seko lēnā fāze (beigu pusperiods līdz 28 stundām). Difūzija eritrocītos nenotiek. Karglumīnskābes saistīšanās ar proteīniem nav noteikta.
Metabolisms Daļa karglumīnsklābes metabolizējas. Domājams, ka atkarībā no aktivitātes, tās sadalīšanās procesā sākotnēji piedalās zarnu baktēriju flora, tādējādi veicinot dažāda līmeņa metabolismu molekulās. Viens no identificētajiem metabolītiem fekālijās ir glutamīnskābe. Metabolītu maksimālo koncentrāciju plazmā noteica pēc 36-48 stundām, ar ļoti lēnu tās samazināšanos (pusperiods ap 100 stundām). Karglumīnskābes metabolisma galaprodukts ir oglekļa dioksīds, kas eliminējas caur plaušām.
Eliminācija Saņemot perorāli vienreizēju karglumīnskābes devu 100 mg/kg ķermeņa svara, 9% devas neizmainītā veidā izdalījās ar urīnu un līdz 60% ar fekālijām.
Visu vecuma grupu pacientiem, no jaundzimušiem līdz pusaudžiem, kurus ārstēja ar dažādām diennakts devām (7 – 122 mg/kg/dienā), noteica karglumīnskābes līmeni plazmā. Pat jaundzimušiem bērniem tas atbilda veselu pieaugušu cilvēku rādītājiem. Neatkarīgi no diennakts devas, rādītāji lēni samazinājās 15 stundu laikā līdz apmēram 100 ng/ml līmenim.
5.3 Preklīniskie dati par drošību
Drošības farmakoloģiskie pētījumi parāda, ka Carbaglu 250, 500, 1000 mg/kg perorāla lietošana statistiski ticami neietekmē elpošanas sistēmu, cetrālo nervu sistēmu un sirds-asinsvadu sistēmu.
5

Genotoksicitātes testi in vitro (Ames tests, cilvēka limfocītu metafāzes analīze) un in vivo (mikronukleārie testi žurkām) neliecina par ievērojamu Carbaglu mutagenitāti.
Vienreizēja karglumīnskābes deva perorāli līdz 2800 mg/kg un intravenozi līdz 239 mg/kg žurkām neizraisīja nāvi vai citu pataloģisku klīnisku simptomātiku. Ievadot karglumīnskābi 18 dienas perorāli jaundzimušām žurkām un 26 dienas žurku mazuļiem, lietojot devu 500 mg/kg/dienā, nekādu ietekmi nenovēroja – No Observed Effect Level (NOEL), un, lietojot devu 1000 mg/kg/dienā, nekādu nevēlamu ietekmi nenovēroja – No Observed Adverse Effect Level (NOAEL).
Netika novērota nelabvēlīga ietekme uz vīriešu vai sieviešu auglību. Pētījumos ar žurkām un trušiem netika gūti pierādījumi par embriotoksicitāti, fetotoksicitāti vai teratogenitāti līdz mātītei toksiskām devām, kas salīdzinājumā ar cilvēkiem žurkām ir piecdesmit reižu augstāka un trušiem septiņas reizes augstāka iedarbība . Pētījumi ar žurkām parādīja, ka karglumīnskābe izdalās pienā un, kaut arī mazuļu attīstības parametrus tas neietekmēja, bija vērojama ietekme uz mazuļu svaru/svara pieaugumu zīdītiem mazuļiem no mātītes, kas saņēma devu 500 mg/kg/dienā, un lielāka mirstība zīdītiem mazuļiem no mātītes, kas saņēma 2000 mg/kg/dienā - devu, kas bija mātītei toksiska. Sistēmiskā iedarbība uz dzīvnieku reproduktīvās sistēmu, saņemot devu 500 un 2000 mg/kg/dienā, bija divdesmit piecas reizes un septiņdesmit reizes lielāka salīdzinājumā ar paredzamo iedarbību uz cilvēkiem.
Nav veikti pētījumi par karglumīnskābes kancerogenitāti.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1 Palīgvielu saraksts
Mikrokristāliskā celuloze Nātrija laurilsulfāts Hipromeloze Nātrija kroskarmeloze Koloidālais bezūdens silīcija dioksīds Nātrija stearilfumarāts
6.2 Nesaderība
Nav piemērojama
6.3 Uzglabāšanas laiks
36 mēneši Pēc tablešu konteinera pirmreizējas atvēršanas: 3 mēneši
6.4 Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C temperatūrā)
Pēc tablešu konteinera pirmreizējas atvēršanas: Nesasaldēt. Uzglabāt temperatūrā līdz 30° C. Uzglabāt cieši noslēgtā iepakojumā, lai pasargātu no mitruma.
6.5 Iepakojuma veids un saturs
5, 15 vai 60 tabletes blīvā polietilēna konteinerā ar bērniem drošu polipropilēna vāciņu un desikantu.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
6

6.6 Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai Nav īpašu prasību. 7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Orphan Europe SARL Immeuble “Le Wilson” 70, Avenue du Général de Gaulle F-92800 Puteaux Francija 8. REĢISTRĀCIJAS NUMURS(I) EU/1/02/246/001 (15 disperģējamās tabletes) EU/1/02/246/002 (60 disperģējamās tabletes) EU/1/02/246/003 (5 disperģējamās tabletes) 9. REĢISTRĀCIJAS /PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Pirmās reģistrācijas datums: 2003. gada 24. janvāris Pārreģistrācijas datums: 2008. gada 20. maijs 10. TEKSTA PĒDĒJĀS PĀRSKATĪŠANAS DATUMS
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas zāļu aģentūras (EMA) mājas lapā: http://www.ema.europa.eu/.
7

II PIELIKUMS A. RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS
NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ
DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
8

A. RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Ražotāja, kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese
Orphan Europe SARL Immeuble ‘Le Wilson’ 70, Avenue du Général de Gaulle F-92800 Puteaux Francija
vai
Orphan Europe SARL Eco River Parc 30, rue des Peupliers F-92000 Nanterre Francija
Drukātajā lietošanas instrukcijā jānorāda ražotāja, kas atbild par attiecīgās sērijas izlaidi, nosaukums un adrese.
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI
Zāles, kurām ir parakstīšanas ierobežojumi. (skatīt Pielikumu I: Zāļu apraksts, apakšpunkts 4.2)
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
• Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
• Riska pārvaldības plāns (RPP) Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP.
Atjaunināts RPP jāiesniedz: • pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; • ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
9

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
10

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
11

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA UN TIEŠĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJĀ KARTONA IEPAKOJUMA UN TABLEŠU KONTEINERA MARĶĒJUMA TEKSTS X 5 TABLETES
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Carbaglu 200 mg disperģējamās tabletes. Karglumīnskābe (Carglumic acid)
2. AKTĪVĀS(O) VIELAS(U) NOSAUKUMS(I) UN DAUDZUMS(I) Katra tablete satur 200 mg karglumīnskābes.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 5 disperģējamās tabletes.
5. LIETOŠANAS METODE UN IEVADĪŠANAS VEIDS TIKAI perorālai lietošanai. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEPIEEJAMĀ UN NEREDZAMĀ VIETĀ
Uzlabāt bērniem nepieejamā un neredzamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz {MM/GGGG} Izlietot 3 mēneši laikā pēc atvēršanas. Atvērts:
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C temperatūrā). Pēc tablešu konteinera pirmreizējas atvēršanas: nesasaldēt, uzglabāt temperatūrā līdz 30°C. Uzglabāt cieši noslēgtā konteinerā, lai pasargātu no mitruma.
12

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTO PREPARĀTU VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠO PREPARĀTU (JA PIEMĒROJAMS)
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Orphan Europe SARL Immeuble “Le Wilson” 70, Avenue du Général de Gaulle F-92800 Puteaux Francija
12. REĢISTRĀCIJAS NUMURS(I) EU/1/02/246/003
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija{numurs}
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles.
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Carbaglu 200 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
13

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA UN TIEŠĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJĀ KARTONA IEPAKOJUMA UN TABLEŠU KONTEINERA MARĶĒJUMA TEKSTS X 15 TABLETES
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Carbaglu 200 mg disperģējamās tabletes. Karglumīnskābe (Carglumic acid)
2. AKTĪVĀS(O) VIELAS(U) NOSAUKUMS(I) UN DAUDZUMS(I) Katra tablete satur 200 mg karglumīnskābes.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 15 disperģējamās tabletes.
5. LIETOŠANAS METODE UN IEVADĪŠANAS VEIDS TIKAI perorālai lietošanai. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEPIEEJAMĀ UN NEREDZAMĀ VIETĀ
Uzlabāt bērniem nepieejamā un neredzamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz {MM/GGGG} Izlietot 3 mēneši laikā pēc atvēršanas. Atvērts:
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C temperatūrā). Pēc tablešu konteinera pirmreizējas atvēršanas: nesasaldēt, uzglabāt temperatūrā līdz 30°C. Uzglabāt cieši noslēgtā konteinerā, lai pasargātu no mitruma.
14

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTO PREPARĀTU VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠO PREPARĀTU (JA PIEMĒROJAMS)
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Orphan Europe SARL Immeuble “Le Wilson” 70, Avenue du Général de Gaulle F-92800 Puteaux Francija
12. REĢISTRĀCIJAS NUMURS(I) EU/1/02/246/001
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija{numurs}
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles.
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Carbaglu 200 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
15

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA UN TIEŠĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJĀ KARTONA IEPAKOJUMA UN TABLEŠU KONTEINERA MARĶĒJUMA TEKSTS X 60 TABLETES
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Carbaglu 200 mg disperģējamās tabletes. karglumīnskābe (Carglumic acid)
2. AKTĪVĀS(O) VIELAS(U) NOSAUKUMS(I) UN DAUDZUMS(I) Katra tablete satur 200 mg karglumīnskābes.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 60 disperģējamās tabletes.
5. LIETOŠANAS METODE UN IEVADĪŠANAS VEIDS TIKAI perorālai lietošanai. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEPIEEJAMĀ UN NEREDZAMĀ VIETĀ
Uzlabāt bērniem nepieejamā un neredzamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz {MM/GGGG} Izlietot 3 mēneši laikā pēc atvēršanas. Atvērts:
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C temperatūrā). Pēc tablešu konteinera pirmreizējas atvēršanas: nesasaldēt, uzglabāt temperatūrā līdz 30°C. Uzglabāt cieši noslēgtā konteinerā., lai pasargātu no mitruma.
16

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTO PREPARĀTU VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠO PREPARĀTU (JA PIEMĒROJAMS)
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Orphan Europe SARL Immeuble “Le Wilson” 70, Avenue du Général de Gaulle F-92800 Puteaux Francija
12. REĢISTRĀCIJAS NUMURS(I) EU/1/02/246/002
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija{numurs}
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles.
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Carbaglu 200 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
17

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
18

LIETOŠANAS INSTRUKCIJA: INFORMĀCIJA LIETOTĀJAM
Carbaglu 200 mg disperģējamās tabletes Karglumīnskābe (carglumic acid)
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šīs zāles ir parakstītas tieši Jums, un tās nedrīkst dot citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja
šiem cilvēkiem ir līdzīgi simptomi - Ja kāda no blakusparādībām sāk izpausties smagāk vai ja novērojat blakusparādības, kas nav
minētas šajā instrukcijā, lūdzu, pastāstiet par tām savam āŗstam vai farmaceitam.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir Carbaglu un kādam nolūkam to lieto 2. Pirms Carbaglu lietošanas 3. Kā lietot Carbaglu 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Carbaglu 6. Sīkāka informācija
1. KAS IR CARBAGLU UN KĀDAM NOLŪKAM TO LIETO
Carbaglu var palīdzēt novērst pārāk augstu amonjaka līmeni plazmā (paaugstināts amonjaka līmenis asinīs). Amonjaks ir īpaši toksisks galvas smadzenēm, un smagos gadījumos tas izraisa samaņas traucējumus un komu. Pārāk augsts amonjaka līmenis plazmā (hiperamonēmija) var rasties:
• ja organismā netiek sintezēts īpašais aknu enzīms N-acetilglutamāta sintāze. Pacientiem ar šo reto slimību nenotiek liekā slāpekļa, kas rodas organismā pēc proteīnu lietošanas uzturā, izvadīšana. Ar šo slimību pacients slimo visu mūžu, tādēļ šī ārstēšana ir nepieciešama visu mūžu. • ja pacientam ir izovaleriānskābes acidēmija, metilmalonskābes acidēmija vai propionskābes
acidēmija. Pacientiem, kam ir kāds no šiem traucējumiem, ārstēšana nepieciešama hiperamonēmijas krīzes laikā.
2. PIRMS CARBAGLU LIETOŠANAS
Nelietojiet Carbaglu šādos gadījumos: Ja Jums ir paaugstināta jutība (alerģija) pret karglumīnskābi vai kādu citu Carbaglu sastāvdaļu. Nelietot Carbaglu bērna zīdīšanas laikā.
Īpaša piesardzība, lietojot Carbaglu, nepieciešama šādos gadījumos: Carbaglu drīkst lietot tikai tāda ārsta uzraudzībā, kuram ir pieredze metabolisma traucējumu ārstēšanā.
Uzsākot ilglaicīgu ārstēšanu, ārsts novērtēs Jūsu individuālo jutību uz karglumīnskābi. Devu nosaka individuāli, lai saglabātu normālu amonjaka līmeni plazmā.
Ārsts var parakstīt Jums lietot papildu arginīnu vai noteikt ierobežotu proteīnu lietošanu uzturā.
Lai novērotu Jūsu stāvokli un ārstēšanas rezultātus, ārsts var nozīmēt regulārus aknu, nieru, sirds un asins izmeklējumus.
19

Citu zāļu lietošana Lūdzu, pastāstiet savam ārstam vai farmaceitam, ja Jūs lietojat arī citas zāles vai nesen esat tādas lietojis, arī, ja tās ir bezrecepšu zāles.
Carbaglu lietošana ar ēdieniem un dzērieniem Carbaglu jālieto pirms ēdienreizēm vai barošanas. Tabletes jādisperģē vismz 5 līdz 10 ml ūdens un uzreiz jāizlieto. Suspensijai ir mazliet skābena garša.
Grūtniecība un zīdīšanas periods Carbaglu ietekme uz grūtniecību un nedzimušu bērnu nav zināma. Ja iestājusies grūtniecība vai ja plānojat grūtniecību, lūdzu, konsultējieties ar ārstu. Nav veikti pētījumi par karglumīnskābes izdalīšanos mātes pienā sievietēm. Tomēr, tā kā karglumīnskābe tika konstatēta pienā pētījumos ar žurkām, ar potenciālu toksisku ietekmi uz to zīdītajiem mazuļiem, Jums nevajadzētu barot bērnu ar krūti, kamēr ārstējaties ar Carbaglu.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana: Nav zināma ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
3. KĀ LIETOT CARBAGLU
Vienmēr lietojiet Carbaglu tieši tā, kā noteicis ārsts. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.
Ieteicamā deva: - sākuma diennakts deva parasti ir 100 mg uz kilogramu ķermeņa svara līdz maksimāli 250 mg uz kilogramu ķermeņa svara (piemēram, ja Jūsu svars ir 10 kg, Jums jālieto 1 grams jeb 5 tabletes dienā), pacientiem, kam ir N-acetilglutamāta sintāzes deficīts, lietojot zāles ilglaicīgi, diennakts deva parasti svārstās no 10 mg līdz 100 mg uz kilogramu ķermeņa svara.
Ārsts noteiks Jums piemērotu devu, lai saglabātu normālu amonjaka līmeni asinīs.
Carbaglu drīkst ievadīt TIKAI caur muti vai caur barošanas zondi kuņģī (izmantojot šļirci, ja nepieciešams).
Ja pacientam iestājusies hiperamonēmiskā koma, Carbaglu strauji jāievada ar šļirci caur zondi, kas ievadīta pacienta barošanai.
Ja esat lietojis Carbaglu vairāk nekā noteikts Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.
Ja esat aizmirsis lietot Carbaglu Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto devu.
Ja Jūs pārtraucat lietot Carbaglu Nepārtrauciet Carbaglu lietošanu, neinformējot par to ārstu.
Ja Jums ir jautājumi par šo zāļu lietošanu, vaicājiet savam ārstam vai farmaceitam.
4. IESPĒJAMĀS BLAKUSPARĀDĪBAS
Tāpat kā citas zāles, arī Carbaglu var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Ir ziņots par šādām blakusparādībām: ļoti bieži (novērojamas vismaz vienam no 10 pacientiem), bieži (novērojamas vismaz vienam no 100 pacientiem), retāk (novērojamas vismaz vienam pacientam no
20

1 000), reti (novērojamas vismaz vienam pacientam no 10 000), ļoti reti (novērojamas vismaz vienam pacientam no 100 000) un nav zināmi (biežumu nevar noteikti pēc pieejamiem datiem).
• Bieži: pastiprināta svīšana • Retāk: bradikardija (palēnināta sirdsdarbība), caureja, drudzis, palielināts transamināžu līmenis,
vemšana • Nav zināmi: izsitumi
Ja novērojat blakusparādības, kas šajā instrukcijā nav minētas, vai kāda no minētajām blakusparādībām Jums izpaužas smagi, lūdzam par tām izstāstīt ārstam vai farmaceitam.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. KĀ UZGLABĀT CARBAGLU
Uzglabāt bērniem nepieejamā un neredzamā vietā.
Nelietot pēc derīguma termiņa beigām, kurš norādīts uz tablešu konteinera.
Uzglabāt ledusskapī ( 2°C - 8°C temperatūrā).
Pēc konteinera atvēršanas: nesasaldēt un uzglabāt temperatūrā līdz 30°C. Uzglabāt cieši noslēgtā konteinerā, lai pasargātu no mitruma. Atzīmēt uz konteinera tā atvēršanas datumu. Izlietot 3 mēneši laikā pēc atvēršanas.
6. SĪKĀKA INFORMĀCIJA
Ko Carbaglu satur
- Aktīvā viela ir karglumīnskābe. Katra tablete satur 200 mg karglumīnskābes.
- Pārējās sastāvdaļas ir mikrokristāliskā celuloze, nātrija laurilsulfāts, hipromeloze, nātrija kroskarmeloze, koloidālais bezūdens silīcija dioksīds, nātrija stearilfumarāts.
Carbaglu ārējais izskats un iepakojums Carbaglu 200 mg tabletes ir iegarenas formas tabletes ar 4 iespiedumiem un 3 dalījuma atzīmēm vienā pusē. Carbaglu ir pieejams plastmasas iepakojumā pa 5, 15 un 60 tabletēm, kas ir noslēgts ar bērniem drošu vāciņu.
Rreģistrācijas apliecības īpašnieks Orphan Europe SARL Immeuble “Le Wilson” 70, Avenue du Général de Gaulle F-92800 Puteaux Francija Tel: + 33 1 4773 6458 Fakss: + 33 1 4900 1800
21

Ražotājs Orphan Europe SARL Immeuble “Le Wilson” 70, Avenue du Général de Gaulle F-92800 Puteaux Francija
vai
Orphan Europe SARL Eco River Parc 30, rue des Peupliers F-92000 Nanterre Francija

Lai iegūtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam kontaktēties ar Reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību.

Belgique/België/Belgien
Recordati Tél/Tel: +32 2 46101 36

Lietuva Recordati AB. Tel: + 46 8 545 80 230 Švedija

България Orphan Europe SARL Teл.: +33 (0)1 47 73 64 58
Франция

Luxembourg/Luxemburg
Recordati Tél/Tel: +32 2 46101 36 Belgique/Belgien

Česká republika Orphan Europe SARL
Tel: +33 (0)1 47 73 64 58 Francie

Magyarország Orphan Europe SARL Tel: +33 (0)1 47 73 64 58 Franciaország

Danmark Recordati AB. Tlf : +46 8 545 80 230 Sverige

Malta Orphan Europe SARL Tel: +33 1 47 73 64 58 Franza

Deutschland Orphan Europe (Germany) GmbH Tel: +49 731 140 554 0

Nederland Recordati Tel: +32 2 46101 36 België

Eesti Recordati AB. Tel: + 46 8 545 80 230 Rootsi

Norge Recordati AB. Tlf : +46 8 545 80 230 Sverige

Ελλάδα Recordati Hellas
Τηλ: +30 210 6773822

Österreich Orphan Europe (Germany) GmbH Tel: +49 731 140 554 0 Deutschland

22

España Orphan Europe S.L.U. Tel: + 34 91 659 28 90
France Orphan Europe SARL Tél: +33 (0)1 47 73 64 58
Hrvatska Orphan Europe SARL Tél: +33 (0)1 47 73 64 58 Francuska
Ireland Orphan Europe SARL Tel: +33 (0)1 47 73 64 58 France
Ísland Recordati AB. Simi:+46 8 545 80 230 Svíþjóð
Italia Orphan Europe (Italy) Srl Tel: +39 02 487 87 173
Κύπρος Orphan Europe SARL Τηλ : +33 1 47 73 64 58 Γαλλία
Latvija Recordati AB. Tel: + 46 8 545 80 230 Zviedrija

Polska Orphan Europe SARL Tel: +33 (0)1 47 73 64 58 Francja
Portugal Jaba Recordati S.A. Tel: +351 21 432 95 00
România Orphan Europe SARL Tel: +33 (0)1 47 73 64 58 Franţa
Slovenija Orphan Europe SARL Tel: +33 (0)1 47 73 64 58 Francija
Slovenská republika Orphan Europe SARL Tel: +33 (0)1 47 73 64 58 Francúzsko
Suomi/Finland Recordati AB. Puh/Tel : +46 8 545 80 230 Sverige
Sverige Recordati AB. Tel : +46 8 545 80 230
United Kingdom Orphan Europe (UK) Ltd. Tel: +44 (0)1491 414333

Šī lietošanas instrukcija akceptēta
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras mājaslapā http://www.ema.europa.eu/, kur ir arī saites uz citām mājaslapām par retām slimībām un to ārstēšanu.

23

Lejupielādēt zāļu aprakstu

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Carbaglu 200 mg disperģējamās tabletes.
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
2.1 Vispārējs apraksts Katra tablete satur 200 mg karglumīnskābes (carglumic acid).
2.2 Kvalitatīvais un kvantitatīvais sastāvs Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt apakšpunktā 6.1.
3. ZĀĻU FORMA
Disperģējamās tabletes. Tabletes ir baltas un iegarenas ar trīs dalījuma atzīmēm un gravējumu vienā pusē. Tabletes var sadalīt vienādās daļās.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1 Terapeitiskās indikācijas
Carbaglu ir indicēts, lai ārstētu: • primāra N-acetilglutamāta sintāzes deficīta izraisītu hiperamonēmiju; • izovaleriānskābes acidēmijas izraisītu hiperamonēmiju; • metilmalonskābes acidēmijas izraisītu hiperamonēmiju; • propionskābes acidēmijas izraisītu hiperamonēmiju.
4.2 Devas un lietošanas veids
Ārstēšana ar Carbaglu ir jāuzsāk ārsta uzraudzībā, kuram ir pieredze metabolisma traucējumu ārstēšanā..
Devas
• N-acetilglutamāta sintāzes deficīta gadījumā Klīniskie dati pierāda, ka ārstēšanu drīkst sākt jau pirmajā dzīves dienā. Sākuma devai jābūt 100 mg/kg, nepieciešamības gadījumā līdz 250 mg/kg. Deva jānosaka individuāli, lai saglabātu normālu amonjaka līmeni plazmā (skatīt apakšpunktu 4.4).
Ja, lietojot zāles ilglaicīgi, izdodas panākt adekvātu vielmaiņas korekciju, devu palielināšana atbilstoši svara izmaiņām nav nepieciešama; diennakts deva svārstās no 10 mg/kg līdz 100 mg/kg.
Karglumīnskābes jutības (atbildreakcijas) pārbaude Pirms ilglaicīgas ārstēšanas uzsākšanas ieteicams noteikt individuālo jutību uz karglumīnskābi. Piemēram:
- komatozam bērnam sāk ar devu 100 līdz 250 mg/kg/dienā, pārbaudot amonjaka līmeni plazmā vismaz pirms katras ievadīšanas reizes; tam vajadzētu normalizēties dažu stundu laikā pēc Carbaglu lietošanas uzsākšanas;
- pacientam ar vidēji smagu hiperamonēmiju, lieto pārbaudes devu no 100 līdz 200 mg/kg/dienā 3 dienas pēc kārtas, vienlaicīgi nodrošinot nemainīgu proteīnu uzņemšanu un pārbaudot amonjaka līmeni plazmā (pirms un vienu stundu pēc maltītes); jāizvēlas deva, kuru lietojot, saglabājas normāls amonjaka līmenis plazmā.
2

• Izovaleriānskābes acidēmijas, metilmalonskābes acidēmijas un propionskābes acidēmijas gadījumā
Ārstēšana jāsāk, kad pacientiem ar organisku acidēmiju ir izveidojusies hiperamonēmija. Sākotnējai dienas devai jābūt 100 mg/kg, līdz 250 mg/kg, ja nepieciešams. Pēc tam tā individuāli jāpielāgo, lai uzturētu normālu amonjaka līmeni plazmā (skatīt apakšpunktu 4.4).
Lietošanas veids:
Šīs zāles ir paredzētas TIKAI perorālai lietošanai (norīšanai vai ievadīšanai ar nazogastrālo zondi, izmantojot šļirci, ja nepieciešams).
Farmakokinētiskie dati un klīniskie novērojumi liecina, ka diennakts devu ieteicams sadalīt divās līdz četrās daļās un lietot pirms maltītes vai barošanas. Tabletes dalījums uz pusēm pieļauj ieteiktās devas piemērošanu. Atsevišķos gadījumos, pēc ārsta ieteikuma, var lietot arī ceturto daļu tabletes. Tabletes jāizšķīdina vismaz 5 – 10 ml ūdens un jāizdzer uzreiz vai strauji jāievada ar šļirci caur nazogastrālo zondi.
Suspensijai ir nedaudz skāba garša..
4.3 Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu un/vai kādu no palīgvielām. Karglumīnskābes lietošana zīdīšanas periodā ir kontrindicēta (skatīt apakšpunktus 4.6 un 5.3.)
4.4 Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Terapijas pārraudzība Jāseko, lai plazmas amonjaka un aminoskābju līmenis atbilstu normas parametriem. Tā kā datu skaits par karglumīnskābes drošību ir ļoti ierobežots, ieteicams regulāri pārbaudīt aknu, nieru, sirds funkcionālo stāvokli un hematoloģiskos parametrus.
Uztura režīms Pacientiem ar zemu proteīna panesamību ieteicams uzturs ar ierobežotu proteīna saturu un arginīnu saturošiem uztura bagātinātājiem.
4.5 Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Nav veikti īpaši mijiedarbības pētījumi.
4.6 Fertilitāte, grūtniecība un zīdīšanas periods
Grūtniecība Klīniskie dati par karglumīnskābes lietošanu grūtniecības laikā nav pieejami. Pētījumi ar dzīvniekiem pierādījuši minimālu toksicitāti uz mazuļu attīstību (skatīt apakšpunktu 5.3). Lietojot sievietēm grūtniecības laikā, jāievēro piesardzība.
Zīdīšanas periods Kaut gan nav zināms, vai karglumīnskābe izdalās mātes pienā, pētījumos ar žurkām tika konstatēta tās klātbūtne pienā (skatīt apakšpunktu 5.3). Tāpēc karglumīnskābes lietošana zīdīšanas laikā ir kontrindicēta (skatīt apakšpunktu 4.3).
4.7 Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Nav veikti pētījumi par ietekmi uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
3

4.8 Nevēlamās blakusparādības

Ziņotās blakusparādības saistībā ar orgānu sistēmām, kā arī pēc biežuma ir nosauktas turpmāk.
Biežums ir definēts šādi: ļoti bieži (≥ 1/10), bieži (≥1/100 līdz <1/10), retāk (≥ 1/1 000 līdz <1/100), reti (≥ 1/10 000 līdz < 1/1 000), ļoti reti (< 1/10 000), nav zināmi (nevar noteikt pēc pieejamiem
datiem). Katrā biežuma grupā blakusparādības ir nosauktas smaguma pakāpes samazināšanās secībā

- Nevēlamās blakusparādības N-acetilglutamāta sintāzes deficīta gadījumā

Izmeklējumi

Retāk: palielināts transamināžu līmenis

Ādas un zemādas audu traucējumi Bieži: pastiprināta svīšana Nav zināmi: izsitumi

- Nevēlamās blakusparādības organiskas acidēmijas gadījumā

Sirds funkcijas traucējumi

Retāk: bradikardija

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi

Retāk: caureja, vemšana

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā

Retāk: paaugstināta ķermeņa temperatūra

Ādas un zemādas audu bojājumi Nav zināmi: izsitumi

Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.

4.9 Pārdozēšana

Vienam pacientam, karglumīnskābes ārstēšanas devu paaugstinot līdz 750 mg/kg/dienā, novēroja intoksikācijas simptomus, kurus var raksturot kā simpatomimētisku reakciju: tahikardiju, profūzu svīšanu, pastiprinātu bronhu sekrēciju, paaugstinātu ķermeņa temperatūru, nemieru. Samazinot devu, simptomi izzuda.

5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1 Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: aminoskābes un to atvasinājumi; ATĶ kods: A16AA05
Darbības mehānisms Karglumīnskābe ir N-acetilglutamāta, karbamilfosfāta sintetāzes dabiskā aktivētāja, strukturāls analogs. Karbamilfosfāta sintetāze ir urīnvielas cikla pirmais ferments. In vitro karglumīnskābe aktivē aknu karbamilfosfāta sintetāzi. Neskatoties uz to, ka karbamilfosfāta sintetāzei ir mazāka saistība ar karglumīnskābi kā ar N-acetilglutamātu, in vivo karglumīnskābe stimulē karbamilfosfāta sintetāzi un pētījumos ar žurkām daudz efektīgāk kā N-acetilglutamāts aizsargā pret amonjaka intoksikāciju. To var skaidrot šādi: i) mitohondriju membrānu karglumīnskābes caurlaidība ir daudz augstāka nekā
N-acetilglutamāta caurlaidība;
4

ii) karglumīnskābei ir augstāka rezistence pret citosolā esošās aminoacilāzes hidrolīzi nekā Nacetilglutamātam.
Farmakodinamiskā ietekme Ir veikti pētījumi ar žurkām, eksperimentāli radot apstākļus, kas paaugstina amonjaka līmeni (badošanās, bezproteīna vai augsta proteīnu satura barība). Izrādījās, ka karglumīnskābe samazināja amonjaka līmeni asinīs un paaugstināja urīnvielas līmeni asinīs un urīnā, turpretim karbamilfosfāta sintetāzes aktivētāju daudzums aknās ievērojami paaugstinājās.
Klīniskā efektivitāte un drošums Pacientiem ar N-acetilglutamāta sintāzes deficītu, karglumīnskābe ātri normalizēja amonjaka līmeni plazmā, parasti 24 stundu laikā. Ja ārstēšanu uzsāka pirms neatgriezenisku smadzeņu bojājumu izveidošanās, pacientu augšanas process un psihomotorā attīstība noritēja pilnīgi normāli. Pacientiem ar organisku acidēmiju (jaundzimušajiem un ne tikai jaundzimušajiem) ārstēšana ar karglumīnskābi izraisīja strauju amonjaka līmeņa pazemināšanos plazmā, samazinot neiroloģisku komplikāciju risku.
5.2 Farmakokinētiskās īpašības
Karglumīnskābes farmakokinētiskā iedarbība tika pētīta veseliem brīvprātīgiem vīriešiem, izmantojot radioaktīvi iezīmētu produktu un neiezīmētas produktu.
Uzsūkšanās Uzskata, ka, saņemot perorāli vienreizēju karglumīnskābes devu 100 mg/kg ķermeņa svara, uzsūcas apmēram 30% karglumīnskābes. 12 brīvprātīgajiem, saņemot šādas devas Carbaglu tabletes, maksimālā plazmas koncentrācija 2,6 µg/ml (vidēji; robežās no 1,8 līdz 4,8) tika sasniegta pēc 3 stundām (vidēji; robežās no 2 līdz 4 stundām).
Izplatīšanās Karglumīnskābes plazmas eliminācijas līknei ir divas fāzes – ātrai fāzei, kas ir 12 pirmās stundas pēc zāļu devas ieņemšanas, seko lēnā fāze (beigu pusperiods līdz 28 stundām). Difūzija eritrocītos nenotiek. Karglumīnskābes saistīšanās ar proteīniem nav noteikta.
Metabolisms Daļa karglumīnsklābes metabolizējas. Domājams, ka atkarībā no aktivitātes, tās sadalīšanās procesā sākotnēji piedalās zarnu baktēriju flora, tādējādi veicinot dažāda līmeņa metabolismu molekulās. Viens no identificētajiem metabolītiem fekālijās ir glutamīnskābe. Metabolītu maksimālo koncentrāciju plazmā noteica pēc 36-48 stundām, ar ļoti lēnu tās samazināšanos (pusperiods ap 100 stundām). Karglumīnskābes metabolisma galaprodukts ir oglekļa dioksīds, kas eliminējas caur plaušām.
Eliminācija Saņemot perorāli vienreizēju karglumīnskābes devu 100 mg/kg ķermeņa svara, 9% devas neizmainītā veidā izdalījās ar urīnu un līdz 60% ar fekālijām.
Visu vecuma grupu pacientiem, no jaundzimušiem līdz pusaudžiem, kurus ārstēja ar dažādām diennakts devām (7 – 122 mg/kg/dienā), noteica karglumīnskābes līmeni plazmā. Pat jaundzimušiem bērniem tas atbilda veselu pieaugušu cilvēku rādītājiem. Neatkarīgi no diennakts devas, rādītāji lēni samazinājās 15 stundu laikā līdz apmēram 100 ng/ml līmenim.
5.3 Preklīniskie dati par drošību
Drošības farmakoloģiskie pētījumi parāda, ka Carbaglu 250, 500, 1000 mg/kg perorāla lietošana statistiski ticami neietekmē elpošanas sistēmu, cetrālo nervu sistēmu un sirds-asinsvadu sistēmu.
5

Genotoksicitātes testi in vitro (Ames tests, cilvēka limfocītu metafāzes analīze) un in vivo (mikronukleārie testi žurkām) neliecina par ievērojamu Carbaglu mutagenitāti.
Vienreizēja karglumīnskābes deva perorāli līdz 2800 mg/kg un intravenozi līdz 239 mg/kg žurkām neizraisīja nāvi vai citu pataloģisku klīnisku simptomātiku. Ievadot karglumīnskābi 18 dienas perorāli jaundzimušām žurkām un 26 dienas žurku mazuļiem, lietojot devu 500 mg/kg/dienā, nekādu ietekmi nenovēroja – No Observed Effect Level (NOEL), un, lietojot devu 1000 mg/kg/dienā, nekādu nevēlamu ietekmi nenovēroja – No Observed Adverse Effect Level (NOAEL).
Netika novērota nelabvēlīga ietekme uz vīriešu vai sieviešu auglību. Pētījumos ar žurkām un trušiem netika gūti pierādījumi par embriotoksicitāti, fetotoksicitāti vai teratogenitāti līdz mātītei toksiskām devām, kas salīdzinājumā ar cilvēkiem žurkām ir piecdesmit reižu augstāka un trušiem septiņas reizes augstāka iedarbība . Pētījumi ar žurkām parādīja, ka karglumīnskābe izdalās pienā un, kaut arī mazuļu attīstības parametrus tas neietekmēja, bija vērojama ietekme uz mazuļu svaru/svara pieaugumu zīdītiem mazuļiem no mātītes, kas saņēma devu 500 mg/kg/dienā, un lielāka mirstība zīdītiem mazuļiem no mātītes, kas saņēma 2000 mg/kg/dienā - devu, kas bija mātītei toksiska. Sistēmiskā iedarbība uz dzīvnieku reproduktīvās sistēmu, saņemot devu 500 un 2000 mg/kg/dienā, bija divdesmit piecas reizes un septiņdesmit reizes lielāka salīdzinājumā ar paredzamo iedarbību uz cilvēkiem.
Nav veikti pētījumi par karglumīnskābes kancerogenitāti.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1 Palīgvielu saraksts
Mikrokristāliskā celuloze Nātrija laurilsulfāts Hipromeloze Nātrija kroskarmeloze Koloidālais bezūdens silīcija dioksīds Nātrija stearilfumarāts
6.2 Nesaderība
Nav piemērojama
6.3 Uzglabāšanas laiks
36 mēneši Pēc tablešu konteinera pirmreizējas atvēršanas: 3 mēneši
6.4 Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C temperatūrā)
Pēc tablešu konteinera pirmreizējas atvēršanas: Nesasaldēt. Uzglabāt temperatūrā līdz 30° C. Uzglabāt cieši noslēgtā iepakojumā, lai pasargātu no mitruma.
6.5 Iepakojuma veids un saturs
5, 15 vai 60 tabletes blīvā polietilēna konteinerā ar bērniem drošu polipropilēna vāciņu un desikantu.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
6

6.6 Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai Nav īpašu prasību. 7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Orphan Europe SARL Immeuble “Le Wilson” 70, Avenue du Général de Gaulle F-92800 Puteaux Francija 8. REĢISTRĀCIJAS NUMURS(I) EU/1/02/246/001 (15 disperģējamās tabletes) EU/1/02/246/002 (60 disperģējamās tabletes) EU/1/02/246/003 (5 disperģējamās tabletes) 9. REĢISTRĀCIJAS /PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Pirmās reģistrācijas datums: 2003. gada 24. janvāris Pārreģistrācijas datums: 2008. gada 20. maijs 10. TEKSTA PĒDĒJĀS PĀRSKATĪŠANAS DATUMS
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas zāļu aģentūras (EMA) mājas lapā: http://www.ema.europa.eu/.
7

II PIELIKUMS A. RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS
NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ
DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
8

A. RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Ražotāja, kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese
Orphan Europe SARL Immeuble ‘Le Wilson’ 70, Avenue du Général de Gaulle F-92800 Puteaux Francija
vai
Orphan Europe SARL Eco River Parc 30, rue des Peupliers F-92000 Nanterre Francija
Drukātajā lietošanas instrukcijā jānorāda ražotāja, kas atbild par attiecīgās sērijas izlaidi, nosaukums un adrese.
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI
Zāles, kurām ir parakstīšanas ierobežojumi. (skatīt Pielikumu I: Zāļu apraksts, apakšpunkts 4.2)
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
• Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
• Riska pārvaldības plāns (RPP) Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP.
Atjaunināts RPP jāiesniedz: • pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; • ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
9

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
10

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
11

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA UN TIEŠĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJĀ KARTONA IEPAKOJUMA UN TABLEŠU KONTEINERA MARĶĒJUMA TEKSTS X 5 TABLETES
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Carbaglu 200 mg disperģējamās tabletes. Karglumīnskābe (Carglumic acid)
2. AKTĪVĀS(O) VIELAS(U) NOSAUKUMS(I) UN DAUDZUMS(I) Katra tablete satur 200 mg karglumīnskābes.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 5 disperģējamās tabletes.
5. LIETOŠANAS METODE UN IEVADĪŠANAS VEIDS TIKAI perorālai lietošanai. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEPIEEJAMĀ UN NEREDZAMĀ VIETĀ
Uzlabāt bērniem nepieejamā un neredzamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz {MM/GGGG} Izlietot 3 mēneši laikā pēc atvēršanas. Atvērts:
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C temperatūrā). Pēc tablešu konteinera pirmreizējas atvēršanas: nesasaldēt, uzglabāt temperatūrā līdz 30°C. Uzglabāt cieši noslēgtā konteinerā, lai pasargātu no mitruma.
12

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTO PREPARĀTU VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠO PREPARĀTU (JA PIEMĒROJAMS)
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Orphan Europe SARL Immeuble “Le Wilson” 70, Avenue du Général de Gaulle F-92800 Puteaux Francija
12. REĢISTRĀCIJAS NUMURS(I) EU/1/02/246/003
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija{numurs}
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles.
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Carbaglu 200 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
13

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA UN TIEŠĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJĀ KARTONA IEPAKOJUMA UN TABLEŠU KONTEINERA MARĶĒJUMA TEKSTS X 15 TABLETES
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Carbaglu 200 mg disperģējamās tabletes. Karglumīnskābe (Carglumic acid)
2. AKTĪVĀS(O) VIELAS(U) NOSAUKUMS(I) UN DAUDZUMS(I) Katra tablete satur 200 mg karglumīnskābes.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 15 disperģējamās tabletes.
5. LIETOŠANAS METODE UN IEVADĪŠANAS VEIDS TIKAI perorālai lietošanai. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEPIEEJAMĀ UN NEREDZAMĀ VIETĀ
Uzlabāt bērniem nepieejamā un neredzamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz {MM/GGGG} Izlietot 3 mēneši laikā pēc atvēršanas. Atvērts:
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C temperatūrā). Pēc tablešu konteinera pirmreizējas atvēršanas: nesasaldēt, uzglabāt temperatūrā līdz 30°C. Uzglabāt cieši noslēgtā konteinerā, lai pasargātu no mitruma.
14

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTO PREPARĀTU VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠO PREPARĀTU (JA PIEMĒROJAMS)
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Orphan Europe SARL Immeuble “Le Wilson” 70, Avenue du Général de Gaulle F-92800 Puteaux Francija
12. REĢISTRĀCIJAS NUMURS(I) EU/1/02/246/001
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija{numurs}
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles.
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Carbaglu 200 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
15

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA UN TIEŠĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJĀ KARTONA IEPAKOJUMA UN TABLEŠU KONTEINERA MARĶĒJUMA TEKSTS X 60 TABLETES
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Carbaglu 200 mg disperģējamās tabletes. karglumīnskābe (Carglumic acid)
2. AKTĪVĀS(O) VIELAS(U) NOSAUKUMS(I) UN DAUDZUMS(I) Katra tablete satur 200 mg karglumīnskābes.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 60 disperģējamās tabletes.
5. LIETOŠANAS METODE UN IEVADĪŠANAS VEIDS TIKAI perorālai lietošanai. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEPIEEJAMĀ UN NEREDZAMĀ VIETĀ
Uzlabāt bērniem nepieejamā un neredzamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz {MM/GGGG} Izlietot 3 mēneši laikā pēc atvēršanas. Atvērts:
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C temperatūrā). Pēc tablešu konteinera pirmreizējas atvēršanas: nesasaldēt, uzglabāt temperatūrā līdz 30°C. Uzglabāt cieši noslēgtā konteinerā., lai pasargātu no mitruma.
16

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTO PREPARĀTU VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠO PREPARĀTU (JA PIEMĒROJAMS)
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Orphan Europe SARL Immeuble “Le Wilson” 70, Avenue du Général de Gaulle F-92800 Puteaux Francija
12. REĢISTRĀCIJAS NUMURS(I) EU/1/02/246/002
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija{numurs}
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles.
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Carbaglu 200 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
17

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
18

LIETOŠANAS INSTRUKCIJA: INFORMĀCIJA LIETOTĀJAM
Carbaglu 200 mg disperģējamās tabletes Karglumīnskābe (carglumic acid)
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šīs zāles ir parakstītas tieši Jums, un tās nedrīkst dot citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja
šiem cilvēkiem ir līdzīgi simptomi - Ja kāda no blakusparādībām sāk izpausties smagāk vai ja novērojat blakusparādības, kas nav
minētas šajā instrukcijā, lūdzu, pastāstiet par tām savam āŗstam vai farmaceitam.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir Carbaglu un kādam nolūkam to lieto 2. Pirms Carbaglu lietošanas 3. Kā lietot Carbaglu 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Carbaglu 6. Sīkāka informācija
1. KAS IR CARBAGLU UN KĀDAM NOLŪKAM TO LIETO
Carbaglu var palīdzēt novērst pārāk augstu amonjaka līmeni plazmā (paaugstināts amonjaka līmenis asinīs). Amonjaks ir īpaši toksisks galvas smadzenēm, un smagos gadījumos tas izraisa samaņas traucējumus un komu. Pārāk augsts amonjaka līmenis plazmā (hiperamonēmija) var rasties:
• ja organismā netiek sintezēts īpašais aknu enzīms N-acetilglutamāta sintāze. Pacientiem ar šo reto slimību nenotiek liekā slāpekļa, kas rodas organismā pēc proteīnu lietošanas uzturā, izvadīšana. Ar šo slimību pacients slimo visu mūžu, tādēļ šī ārstēšana ir nepieciešama visu mūžu. • ja pacientam ir izovaleriānskābes acidēmija, metilmalonskābes acidēmija vai propionskābes
acidēmija. Pacientiem, kam ir kāds no šiem traucējumiem, ārstēšana nepieciešama hiperamonēmijas krīzes laikā.
2. PIRMS CARBAGLU LIETOŠANAS
Nelietojiet Carbaglu šādos gadījumos: Ja Jums ir paaugstināta jutība (alerģija) pret karglumīnskābi vai kādu citu Carbaglu sastāvdaļu. Nelietot Carbaglu bērna zīdīšanas laikā.
Īpaša piesardzība, lietojot Carbaglu, nepieciešama šādos gadījumos: Carbaglu drīkst lietot tikai tāda ārsta uzraudzībā, kuram ir pieredze metabolisma traucējumu ārstēšanā.
Uzsākot ilglaicīgu ārstēšanu, ārsts novērtēs Jūsu individuālo jutību uz karglumīnskābi. Devu nosaka individuāli, lai saglabātu normālu amonjaka līmeni plazmā.
Ārsts var parakstīt Jums lietot papildu arginīnu vai noteikt ierobežotu proteīnu lietošanu uzturā.
Lai novērotu Jūsu stāvokli un ārstēšanas rezultātus, ārsts var nozīmēt regulārus aknu, nieru, sirds un asins izmeklējumus.
19

Citu zāļu lietošana Lūdzu, pastāstiet savam ārstam vai farmaceitam, ja Jūs lietojat arī citas zāles vai nesen esat tādas lietojis, arī, ja tās ir bezrecepšu zāles.
Carbaglu lietošana ar ēdieniem un dzērieniem Carbaglu jālieto pirms ēdienreizēm vai barošanas. Tabletes jādisperģē vismz 5 līdz 10 ml ūdens un uzreiz jāizlieto. Suspensijai ir mazliet skābena garša.
Grūtniecība un zīdīšanas periods Carbaglu ietekme uz grūtniecību un nedzimušu bērnu nav zināma. Ja iestājusies grūtniecība vai ja plānojat grūtniecību, lūdzu, konsultējieties ar ārstu. Nav veikti pētījumi par karglumīnskābes izdalīšanos mātes pienā sievietēm. Tomēr, tā kā karglumīnskābe tika konstatēta pienā pētījumos ar žurkām, ar potenciālu toksisku ietekmi uz to zīdītajiem mazuļiem, Jums nevajadzētu barot bērnu ar krūti, kamēr ārstējaties ar Carbaglu.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana: Nav zināma ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
3. KĀ LIETOT CARBAGLU
Vienmēr lietojiet Carbaglu tieši tā, kā noteicis ārsts. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.
Ieteicamā deva: - sākuma diennakts deva parasti ir 100 mg uz kilogramu ķermeņa svara līdz maksimāli 250 mg uz kilogramu ķermeņa svara (piemēram, ja Jūsu svars ir 10 kg, Jums jālieto 1 grams jeb 5 tabletes dienā), pacientiem, kam ir N-acetilglutamāta sintāzes deficīts, lietojot zāles ilglaicīgi, diennakts deva parasti svārstās no 10 mg līdz 100 mg uz kilogramu ķermeņa svara.
Ārsts noteiks Jums piemērotu devu, lai saglabātu normālu amonjaka līmeni asinīs.
Carbaglu drīkst ievadīt TIKAI caur muti vai caur barošanas zondi kuņģī (izmantojot šļirci, ja nepieciešams).
Ja pacientam iestājusies hiperamonēmiskā koma, Carbaglu strauji jāievada ar šļirci caur zondi, kas ievadīta pacienta barošanai.
Ja esat lietojis Carbaglu vairāk nekā noteikts Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.
Ja esat aizmirsis lietot Carbaglu Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto devu.
Ja Jūs pārtraucat lietot Carbaglu Nepārtrauciet Carbaglu lietošanu, neinformējot par to ārstu.
Ja Jums ir jautājumi par šo zāļu lietošanu, vaicājiet savam ārstam vai farmaceitam.
4. IESPĒJAMĀS BLAKUSPARĀDĪBAS
Tāpat kā citas zāles, arī Carbaglu var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Ir ziņots par šādām blakusparādībām: ļoti bieži (novērojamas vismaz vienam no 10 pacientiem), bieži (novērojamas vismaz vienam no 100 pacientiem), retāk (novērojamas vismaz vienam pacientam no
20

1 000), reti (novērojamas vismaz vienam pacientam no 10 000), ļoti reti (novērojamas vismaz vienam pacientam no 100 000) un nav zināmi (biežumu nevar noteikti pēc pieejamiem datiem).
• Bieži: pastiprināta svīšana • Retāk: bradikardija (palēnināta sirdsdarbība), caureja, drudzis, palielināts transamināžu līmenis,
vemšana • Nav zināmi: izsitumi
Ja novērojat blakusparādības, kas šajā instrukcijā nav minētas, vai kāda no minētajām blakusparādībām Jums izpaužas smagi, lūdzam par tām izstāstīt ārstam vai farmaceitam.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. KĀ UZGLABĀT CARBAGLU
Uzglabāt bērniem nepieejamā un neredzamā vietā.
Nelietot pēc derīguma termiņa beigām, kurš norādīts uz tablešu konteinera.
Uzglabāt ledusskapī ( 2°C - 8°C temperatūrā).
Pēc konteinera atvēršanas: nesasaldēt un uzglabāt temperatūrā līdz 30°C. Uzglabāt cieši noslēgtā konteinerā, lai pasargātu no mitruma. Atzīmēt uz konteinera tā atvēršanas datumu. Izlietot 3 mēneši laikā pēc atvēršanas.
6. SĪKĀKA INFORMĀCIJA
Ko Carbaglu satur
- Aktīvā viela ir karglumīnskābe. Katra tablete satur 200 mg karglumīnskābes.
- Pārējās sastāvdaļas ir mikrokristāliskā celuloze, nātrija laurilsulfāts, hipromeloze, nātrija kroskarmeloze, koloidālais bezūdens silīcija dioksīds, nātrija stearilfumarāts.
Carbaglu ārējais izskats un iepakojums Carbaglu 200 mg tabletes ir iegarenas formas tabletes ar 4 iespiedumiem un 3 dalījuma atzīmēm vienā pusē. Carbaglu ir pieejams plastmasas iepakojumā pa 5, 15 un 60 tabletēm, kas ir noslēgts ar bērniem drošu vāciņu.
Rreģistrācijas apliecības īpašnieks Orphan Europe SARL Immeuble “Le Wilson” 70, Avenue du Général de Gaulle F-92800 Puteaux Francija Tel: + 33 1 4773 6458 Fakss: + 33 1 4900 1800
21

Ražotājs Orphan Europe SARL Immeuble “Le Wilson” 70, Avenue du Général de Gaulle F-92800 Puteaux Francija
vai
Orphan Europe SARL Eco River Parc 30, rue des Peupliers F-92000 Nanterre Francija

Lai iegūtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam kontaktēties ar Reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību.

Belgique/België/Belgien
Recordati Tél/Tel: +32 2 46101 36

Lietuva Recordati AB. Tel: + 46 8 545 80 230 Švedija

България Orphan Europe SARL Teл.: +33 (0)1 47 73 64 58
Франция

Luxembourg/Luxemburg
Recordati Tél/Tel: +32 2 46101 36 Belgique/Belgien

Česká republika Orphan Europe SARL
Tel: +33 (0)1 47 73 64 58 Francie

Magyarország Orphan Europe SARL Tel: +33 (0)1 47 73 64 58 Franciaország

Danmark Recordati AB. Tlf : +46 8 545 80 230 Sverige

Malta Orphan Europe SARL Tel: +33 1 47 73 64 58 Franza

Deutschland Orphan Europe (Germany) GmbH Tel: +49 731 140 554 0

Nederland Recordati Tel: +32 2 46101 36 België

Eesti Recordati AB. Tel: + 46 8 545 80 230 Rootsi

Norge Recordati AB. Tlf : +46 8 545 80 230 Sverige

Ελλάδα Recordati Hellas
Τηλ: +30 210 6773822

Österreich Orphan Europe (Germany) GmbH Tel: +49 731 140 554 0 Deutschland

22

España Orphan Europe S.L.U. Tel: + 34 91 659 28 90
France Orphan Europe SARL Tél: +33 (0)1 47 73 64 58
Hrvatska Orphan Europe SARL Tél: +33 (0)1 47 73 64 58 Francuska
Ireland Orphan Europe SARL Tel: +33 (0)1 47 73 64 58 France
Ísland Recordati AB. Simi:+46 8 545 80 230 Svíþjóð
Italia Orphan Europe (Italy) Srl Tel: +39 02 487 87 173
Κύπρος Orphan Europe SARL Τηλ : +33 1 47 73 64 58 Γαλλία
Latvija Recordati AB. Tel: + 46 8 545 80 230 Zviedrija

Polska Orphan Europe SARL Tel: +33 (0)1 47 73 64 58 Francja
Portugal Jaba Recordati S.A. Tel: +351 21 432 95 00
România Orphan Europe SARL Tel: +33 (0)1 47 73 64 58 Franţa
Slovenija Orphan Europe SARL Tel: +33 (0)1 47 73 64 58 Francija
Slovenská republika Orphan Europe SARL Tel: +33 (0)1 47 73 64 58 Francúzsko
Suomi/Finland Recordati AB. Puh/Tel : +46 8 545 80 230 Sverige
Sverige Recordati AB. Tel : +46 8 545 80 230
United Kingdom Orphan Europe (UK) Ltd. Tel: +44 (0)1491 414333

Šī lietošanas instrukcija akceptēta
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras mājaslapā http://www.ema.europa.eu/, kur ir arī saites uz citām mājaslapām par retām slimībām un to ārstēšanu.

23