Baneocin

Ziede

Baneocin ziede

Kartona kastīte, Alumīnija tūbiņa, N1
Uzglabāt temperatūrā līdz 25°C.
Bacitracinum zincum Neomycini sulphas

UZMANĪBU!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI

Maks. cenu diapazons

€ ar PVN

9.73 €

Zāļu produkta identifikators

I001042-01

Zāļu reģistrācijas numurs

I001042

Ražotājs

Sandoz GmbH, Austria

Zāļu reģ. apliecības izd. datums

11-DEC-18

Reģ. apliecības derīguma termiņš

Uz neierobežotu laiku

Zāļu izsniegšanas kārtība

Recepšu zāles

Zāļu stiprums/koncentrācija

250 IU/5000 IU/g

Zāļu forma

Ziede

Lietošana bērniem

Ir apstiprināta

Reģ. apliecības īpašnieks, valsts

Sandoz GmbH, Austria

Informācija atjaunota

03.09.2019 14:58

Papildus informācija

Latvijas Zāļu reģistrs

Lejupielādēt lietošanas instrukciju

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam

Baneocin® ziede

Bacitracinum zincum/Neomycini sulfas

Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.

- Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt.

- Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam.

- Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes.

- Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4.punktu.

Šajā instrukcijā varat uzzināt:

1. Kas ir Baneocin un kādam nolūkam to lieto

2. Kas Jums jāzina pirms Baneocin lietošanas

3. Kā lietot Baneocin

4. Iespējamās blakusparādības

5 Kā uzglabāt Baneocin

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

1. Kas ir Baneocin un kādam nolūkam to lieto

Baneocin ir divu antibiotiku apvienojums, kas paredzēts tikai ārīgai lietošanai. Zāļu sastāvā ir divas vielas, kas, lietotas vietēji, ir ļoti iedarbīgas un kurām piemīt antibakteriāla (baktērijas iznīcinoša) iedarbība – tās ir neomicīns un bacitracīns.

To darbības spektri viens otru papildina, un tādējādi pastiprinās kopējā iedarbība, tāpēc Baneocin darbojas pret daudziem dažādiem patogēniem mikroorganismiem (plaša spektra darbība). Lietojot pareizi, ne neomicīns, ne bacitracīns nozīmīgā daudzumā neuzsūcas organismā, tāpēc tie var ātri pilnībā iedarboties iekaisuma vietā.

Abām antibiotikām ir ļoti laba panesamība, un to iedarbību nepavājina brūču izdalījumi, strutas, asinis un audu daļiņas. Tāpēc Baneocin var lietot vietēji uz ādas, gļotādām, brūcēm u.c.

Baneocin ir iedarbīgs pret visām infekcijām, ko izraisījuši pret neomicīnu un/vai bacitracīnu jutīgi baciļi. Lietojot pārsēju, iedarbība pastiprinās.

Fokālas ādas bakteriālas infekcijas, piemēram, furunkuli, karbunkuli (pēc operatīvas ārstēšanas), matu maisiņu iekaisums bārdas daļā, matu maisiņu iekaisums ar dziļāku iekaisuma izplatību, strutojošs sviedru dziedzeru iekaisums, infekciozs ādas iekaisums ar papulu un pūslīšu veidošanos, (biežāk zīdaiņiem), strutains pirksta iekaisums.

Ādas bakteriālas infekcijas ar ierobežotu izplatību, piemēram, baktēriju izraisīta ādas slimība ar pūslīšu veidošanos, inficētas apakšstilba čūlas, sekundāri inficēta ekzēma, sekundāri inficētas plēstas, durtas, applaucētas brūces, apdegumi, kosmētiskā ķirurģijā un ādas pārstādīšanā (arī profilaktiskai lietošanai un pārsējiem).

Pēc plašām vai nelielām ķirurģiskām procedūrām Baneocin ziedi var lietot pēcoperācijas periodā kā papildus terapijas līdzekli: Baneocin ziedi uzklāj uz marles saites, lai lokāli ārstētu pacientus ar inficētiem ķermeņa vai brūču dobumiem (piemēram, ārējā auss kanāla infekcijas, brūču vai ķirurģisku rētu sekundāra dzīšana).

2. Kas Jums jāzina pirms Baneocin lietošanas

Nelietojiet Baneocin šādos gadījumos:

- Ja Jums ir alerģija pret bacitracīnu un/vai neomicīnu, vai kādu citu aminoglikozīdu antibiotiku, vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu;

- nedrīkst lietot Baneocin uz smagiem, plašiem ādas bojājumiem, jo uzsūkšanās asinsritē var izraisīt blakusparādības, kas bojā dzirdi, pat kurlumu;

- smagu sirds vai nieru darbības traucējumu gadījumā, kas pasliktina izvadīšanu, kā arī tad, ja jau ir iekšējās auss vai vestibulārā aparāta (līdzsvaru nodrošinošā orgāna) bojājums, ja pastāv nekontrolētas uzsūkšanās iespējamība asinsritē;

- nelietot auss ārējā ejā, ja ir bojāta bungplēvīte.

Brīdinājumi un piesardzība lietošanā

Pirms Baneocin lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.

Īpaša piesardzība, lietojot Baneocin, nepieciešama šādos gadījumos:

Jums ir jāizstāsta savam ārstam, ja jūtat kādu blakusparādību pirmās pazīmes.

Tā kā toksicitātes risks palielinās pavājinātu aknu un/vai nieru funkciju gadījumā, pacientiem ar aknu un/vai nieru darbības traucējumiem pirms intensīvas Baneocin terapijas un tās laikā jāveic urīna un asins analīzes, kā arī audiometrija. Lūdzu, pievērsiet uzmanību simptomiem, kas varētu liecināt par nieru bojājumu (ēstgribas trūkums, stipras slāpes, samazināta urīna izdalīšanās, asins “pēdas” urīnā) vai dzirdes traucējumiem (dzirdes pavājināšanās augsto skaņu diapazonā, troksnis ausīs, dūkoņa un spiediens auss iekšienē). Šāds risks lielāks ir pacientiem ar traucētu aknu un/vai nieru darbību.

Piesardzība jāievēro pacientiem ar hronisku vidusauss iekaisumu iespējamās toksiskas ietekmes uz ausīm dēļ.

Baneocin nedrīkst lietot auss apvidū, ja ir bojāta bunglēvīte.

Ja notiek nekontrolēta Baneocin uzsūkšanās, jāpievērš uzmanība iespējamai impulsu pārvades blokādei starp nervu šķiedrām un muskuļiem, īpaši pacientiem ar palielinātu asins skābumu, un slimību, kas izpaužas ar izteiktu muskuļu vājumu (Myasthenia gravis) vai citām neiromuskulārām slimībām. Neiromuskulārās pārvades blokādi neitralizē kalcijs un neostigmīns.

Ilgstošas lietošanas gadījumā jāņem vērā rezistentu mikroorganismu, īpaši sēnīšu, savairošanās iespēja. Šādos gadījumos jākonsultējas ar ārstu.

Lūdzu, pievērsiet uzmanību iekaisuma pazīmēm (karstuma sajūtai, apsārtumam, pietūkumam, sāpēm) vai sēnīšinfekcijas pazīmēm ārstētajā apvidū. Izstāstiet ārstam par šīm vai kādām citām neparastām pārmaiņām.

Lietojiet Baneocin visu ārstēšanas periodu, ko noteicis ārsts, lai iznīcinātu visus baciļus un nepieļautu infekcijas atkārtošanos.

Izstāstiet ārstam, ja Jums iestājas grūtniecība.

Pacientiem, kuri pakļauj sevi saules vai UV starojuma iedarbībai, iespējamas ādas reakcijas, tāpēc ārstēšanas laikā ar Baneocin jāievēro piesardzība.

Citas zāles un Baneocin

Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot.

Ja Baneocin aktīvās vielas nonāk organismā pēc plašas lietošanas uz atklātām brūcēm, tās var pastiprināt citu zāļu (piemēram, cefalosporīnu vai citu aminoglikozīdu antibiotiku) nieres bojājošo iedarbību.

Lietojot vienlaikus ar diurētiskajām (urīndzenošajām) tabletēm, piemēram, etakrīnskābi vai furosemīdu,) var pastiprināties toksiskā iedarbība uz dzirdi vai nierēm.

Pacientiem, kas lieto narkotiskos, anestēzijas līdzekļus vai miorelaksantus, Baneocin uzsūkšanās var pastiprināt impulsu pārvades blokādi starp nervu šķiedrām un muskuļiem.

Grūtniecība, barošana ar krūti un fertilitāte

Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.

Lietojot uz lielām, atklātām brūcēm vai līdzīgiem bojājumiem, aktīvās vielas var iedarboties ne tikai iekaisuma vietā, bet arī nonākt mātes organismā. Šādos gadījumos Baneocin drīkst lietot tikai stingrā medicīniskā uzraudzībā.

Neomicīns, tāpat kā visas aminoglikozīdu grupas antibiotikas, spēj šķērsot placentāro barjeru. Ir aprakstīti dzirdes bojājumi auglim, ja sistēmiski lietotas lielas aminoglikozīdu devas.

Tādēļ zāles drīkst lietot tikai tad, ja iespējamais ieguvums attaisno risku auglim.

Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana

Nav zināmas iedarbības uz spēju vadīt transportlīdzekli un apkalpot mehānismus.

Baneocin satur lanolīnu

Lanolīns var izraisīt lokālas ādas reakcijas (piemēram, kontaktdermatītu).

3. Kā lietot Baneocin

Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā aprakstīts šajā instrukcijā vai kā ārsts vai farmaceits Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.

Ja nav norādīts citādi, stingri ievērojiet šeit minētās devas.

Ārīgas lietošanas gadījumā neomicīna devai nevajadzētu pārsniegt 1 g dienā (atbilst aptuveni 200 g Baneocin) 7 dienu periodā. Ja ārstēšana tiek atkārtota, šī maksimālā deva ir jāsamazina uz pusi.

Pieaugušajiem Baneocin parasti uzklāj divas līdz trīs reizes dienā.

Lietošana bērniem

Bērniem Baneocin parasti uzklāj divas līdz trīs reizes dienā

Lietošanas veids

Uzklājiet ziedi plānā kārtiņā uz ārstējamā apvidus, nepieciešamības gadījumā izmantojot pārsēju.

Ja esat lietojis Baneocin vairāk nekā noteikts

Ja Jūs nejauši esat lietojis pārāk daudz Baneocin, Jums nekavējoties jākonsultējas ar savu ārstu.

Lietojot devas, kas pārsniedz ieteiktās, iespējamās Baneocin uzsūkšanās dēļ jāpievērš uzmanība toksiskas ietekmes simptomiem uz nierēm un ausīm., īpaši pacientiem ar trofiskām čūlām.

Ja esat aizmirsis lietot Baneocin

Ja esat aizmirsis lietot Baneocin, lietojiet tiklīdz atceraties. Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto devu.

Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.

4. Iespējamās blakusparādības

Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.

Reti (var rasties līdz 1 no 1000 cilvēkiem)

alerģiskas reakcijas (iespējamās pazīmes var būt: ādas apsārtums, sausums un zvīņošanās, izsitumi uz ādas un nieze; ādas infekcija, kas tiek ārstēta ar šīm zālēm var pastiprināties vai nepadoties ārstēšanai).

Ja jums rodas šādi simptomi, pārtrauciet lietot šīs zāles un nekavējoties informējiet ārstu vai farmaceitu.

Lietojot šīs zāles uz lieliem atsegtas ādas laukumiem, blakusparādības var izraisīt aktīvās vielas nonākšana organismā.

Saistībā ar Baneocin ārīgu lietošanu ziņots par šādām blakusparādībām:

Reti (var rasties līdz 1 no 1000 cilvēkiem)

- ja jums ir alerģija pret neomicīnu, aptuveni 50 % gadījumu būt arī krustotā alerģija pret citām aminoglikozīdu grupas antibiotikām.

Nav zināmi (biežumu nevar noteikt pēc pieejamiem datiem)

- salīdzinot ar nebojātu ādu, hroniska dermatoze (piemēram, stāzes dermatoze vai

hronisks vidusauss iekaisums) parasti veicina sensibilizāciju pret dažādām vielām, arī neomicīnu. Noteiktos apstākļos šī alerģija var izpausties tikai kā neveiksmīgas ārstēšanas rezultāts.

- līdzsvara nerva bojājums, neiromuskulāra blokāde

- dzirdes pasliktināšanās

- lietojot ilgstoši, var rasties alerģiskas reakcijas, piemēram, ādas apsārtums vai sausums, izsitumi uz ādas un nieze.

- bojājumu izplatīšanās vai neveiksmīga ārstēšana

- saskarē ar saules gaismu vai ultravioleto starojumu — fotosensibilizācija vai fototoksiskas reakcijas.

- nieru darbības traucējumi

Ziņošana par blakusparādībām

Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši Zāļu valsts aģentūrai, Jersikas ielā 15, Rīgā, LV 1003. Tālr.: +371 67078400; Fakss: +371 67078428.

Tīmekļa vietne: HYPERLINK "http://www.zva.gov.lv" www.zva.gov.lv. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.

5 Kā uzglabāt Baneocin

Uzglabāt temperatūrā līdz 25°C.

Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.

Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes vai alumīnija tūbiņas pēc “Felhasználható”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.

Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

Ko Baneocin satur

- Aktīvā viela ir bacitracīna cinka sāls un neomicīna sulfāts.

1 g ziedes satur 250 SV bacitracīna cinka sāls un 5000 SV neomicīna sulfāta.

- Citas sastāvdaļas ir: lanolīns, baltais vazelīns.

Baneocin ārējais izskats un iepakojums

Dzeltenīga, viendabīga ziede ar vieglu raksturīgu smaržu.

Iepakojuma lielums:

20 g ziedes alumīnija tūbiņā, ar PE uzskrūvējamo vāciņu, kas iepakota kastītē.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs

Sandoz GmbH

Biochemiestrasse 10

A-6250 Kundl

Austrija

Paralēli importēti zāļu izplatīšanas atļaujas turētājs un pārpakotājs Latvijā

SIA “MAGNUM MEDICAL”, Ulbrokas ielā 23, Rīga, LV-1021, t.67718700.

Paralēli importēto zāļu izplatīšanas atļaujas numurs:

Paralēli importēto zāļu izplatīšanas atļaujas turētājs lietošanas instrukciju pēdējo reizi pārskatījis 11/2018.

Saskaņots ZVA 10.12.2018.