Veselības nozares profesionāļi aicināti piedalīties starptautiskā konferencē par Latvijas un pasaules pieredzi veselības aprūpes kvalitātes paaugstināšanā 

Atzīmējot Veselības ministrijas pastāvēšanas 20 gadus, š. g. 28. septembrī Rīgā, Elizabetes ielā 55, notiks nozīmīga starptautiska konference ar diskusiju sesijām “Cilvēks - Latvijas veselības nozares vērtība”*. Konferenci organizē Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs. 

Konferencē aicinātas piedalīties ārstniecības personas, veselības aprūpes jomā strādājošie, veselības aprūpes politikas veidotāji, sabiedrisko organizāciju pārstāvji, kā arī dalībnieki no Lietuvas un Igaunijas. Dalībnieki iegūs tālākizglītības punktus, kas ir būtiski ārstniecības personu profesionālajai kvalifikācijai. Konference norisināsies klātienē un to varēs skatīties arī tiešsaistē. Dalība tajā ir bez maksas, bet iepriekš nepieciešams reģistrēties. 

Veselības ministrija 2023.gadā īpaši akcentējusi jautājumu par vērtībās balstītu un pacientu pieredzē centrētu veselības aprūpi, kas ir kvalitatīva ārstniecības procesa pamatā. Ar prezentācijām konferencē uzstāsies starptautiski eksperti - PVO Aprūpes kvalitātes un pacientu drošības biroja vadītājs un reģionālā direktora īpašais padomnieks Atēnās Žuans Žoakins Rodrigess da Silva Breda (João Joaquim Rodrigues da Silva Breda), Berila institūta prezidents no ASV Džeisons Vulfs (Jason Wolf), Nepārtrauktas aprūpes kvalitātes un pacientu drošības uzlabošanas platformas uzlabojumu daļas vadītājs un WMTY pasaules tīkla vēstnieks no Beļģijas Matjē Luizē (Mathieu Louiset), Veselības aprūpes drošības jautājumu pētniece no Apvienotās Karalistes Rozija Benīvorta (Rosie Benneyworth). No Latvijas  ar priekšlasījumiem uzstāsies pārstāvji no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, Rīgas Stradiņa universitātes, Rīgas Dzemdību nama un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas un citi speciālisti. Pasākuma laikā plānotas diskusiju sesijas par šādiem tematiem:  

  • Cilvēku pieredze veselības aprūpē; 
  • Veselības aprūpes darbinieku pieredze;  
  • Pacientu drošības kultūra; 
  • Datos balstīta veselības aprūpes pakalpojumu uzlabošana.  

Tiks skarti arī jautājumi par cilvēkpieredzes uzlabošanu, pacientu pieredzes mērījumiem slimnīcās, psihoemocionālo atbalstu darbiniekiem, pacientu drošības kultūru. Tāpat konferences laikā tiks demonstrēti vairāku Latvijas slimnīcu pieredzes videostāsti.  

Starptautiskajā konferencē dalību ir apstiprinājuši daudzi bijušie veselības ministri, kas dalīsies ar savu redzējumu par nozīmīgākajiem soļiem ilgtspējai un attīstībai veselības aprūpē. Šogad aprit 20 gadi, kopš Veselības ministrijas izveides. 

Veselība – tā ir viena no pamatvērtībām - cilvēka dzīves kvalitātes, viņa ģimenes un arī visas sabiedrības labklājības pamats. Vesels un darbspējīgs cilvēks, vesela sabiedrība ir priekšnoteikums tautsaimniecības attīstībai un valsts izaugsmei. Šobrīd tas vairs nav apstrīdams, bet attieksmes maiņa pret sabiedrības veselību nav notikusi vienā dienā. Tas ir process, kas prasījis noteiktu laiku, spēkus un pūliņus, un kas ir nozīmīgākais sabiedrības veselības speciālistu, ārstniecības personu, Veselības ministrijas un tās padotības iestāžu darbinieku nenogurstoša darba panākums pēdējos 20 gados. Vēlos pateikties ikvienam nozarē strādājošajam, kuri ar savu darbu ir sekmējuši sabiedrības veselības un veselības aprūpes pakalpojumu kvalitātes un pieejamības uzlabošanos. Jūsu ikdienas darbs ne tikai sniedz palīdzību mūsu cilvēkiem šodien, bet arī stiprina Latviju kā labklājības valsti, kur dzīvot mūsu bērniem nākamajās paaudzēs," uzsver veselības ministre Līga Meņģelsone.   

Klātienē konference “Cilvēks - Latvijas veselības nozares vērtība” norisināsies 28. septembrī Rīgā, Elizabetes ielā 55. Detalizēta konferences programma un reģistrēšanās www.arstubiedriba.lv 

* Konference ir daļa no Eiropas Sociālā fonda projekta “Veselības tīklu attīstības vadlīniju un kvalitātes nodrošināšanas sistēmas izstrāde un ieviešana prioritāro veselības jomu ietvaros”. 

VM ES socfonds
Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai

 

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē