Veselības nozarei piešķir papildu 41 miljonu eiro

Šodien, 26.septembrī, Ministru kabineta sēdē tika atbalstīti MK rīkojumu projekti, ar kuriem veselības nozarei piešķirti kopumā 41 miljons eiro.

No minētās summas 33,3 miljoni eiro ir daļa no iepriekš veselības nozarei rezervētā finansējuma, lai novērstu ārkārtas situāciju pakalpojumu pieejamībā. Jau ziņots, ka finansējums tiks novirzīts laboratoriskajiem izmeklējumiem, slimnīcām pacienta ārstēšanas izmaksu sadārdzināšanas kompensēšanai, kompensējamo zāļu un medicīnas ierīču pieejamībai un deficīta segšanai, ultrasonogrāfijas nodrošināšanai Bērnu slimnīcā.

Papildu finansējums piešķirts saistībā ar veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri karadarbības dēļ uzturas  Latvijā. Kopumā 3,15 miljoni eiro nepieciešami izdevumu segšanai par kompensējamiem medikamentiem, ambulatorajiem pakalpojumiem, zobārstniecības pakalpojumiem bērniem, laboratoriskajiem izmeklējumiem, medicīniskās palīdzības nodrošināšanai slimnīcās u.c. Kā zināms, Ukrainas pilsoņi, kuri ierodas un uzturas Latvijā karadarbības dēļ, var saņemt visus valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, kas pieejami arī Latvijas iedzīvotājiem un samaksa par sniegtajiem pakalpojumiem tiek segta ārpus nozarei piešķirtā budžeta ietvara.

Valdība šodien pārdalīja arī 4,85 miljonus eiro izdevumu segšanai saistībā ar Covid-19 infekciju un tās seku novēršanu. Finansējums bija nepieciešams, lai segtu pacientiem nodrošināto diagnostiku un ārstēšanu, medicīniskās palīdzības sniegšanu slimnīcā, rehabilitāciju, kā arī aizsardzības un dezinfekcijas līdzekļu iegādi.

 

LASIET VĒL: 

41,3 miljonu eiro papildu finansējums pozitīvi ietekmēs vairāk nekā 320 tūkstošus pacientu

Neatliekamiem pasākumiem veselības nozarē novirza 57 miljonus eiro

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē