Veselības ministrs tiekas ar Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas pārstāvjiem

Šodien, 5.decembrī, veselības ministrs Hosams Abu Meri tikās ar Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas pārstāvjiem un pārrunāja abu valstu sadarbību veselības aprūpes jomā.

Tikšanās laikā Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas pārstāvji un pašvaldību pārstāvji, kas atbildīgi par veselības aprūpes, rehabilitācijas, tūrisma un teritoriālās attīstības stratēģijām, kā arī veselības aprūpes iestāžu vadītāji uzsvēra Latvijas veiksmīgo pieredzi integrējoties Eiropas Savienībā un pauda ieinteresētību mācīties no tās. Asociācijas pārstāvji bija ieinteresēti Latvijas pieredzē, reformējot veselības aprūpes sistēmu, kā arī piedaloties dažādās Eiropas Savienības programmās un attīstības projektos. Tāpat tikšanās laikā tika akcentēta Ukrainas veselības aprūpes iestāžu pieredze veselības tūrisma jomā pirms pilna apmēra Krievijas iebrukuma sākuma.

Veselības ministrijas pārstāvji iepazīstināja delegācijas pārstāvjus ar Latvijas veselības aprūpes sistēmu, tās organizācijas un finansēšanas principiem un veselības aprūpes nozares regulējumu pārejā uz Eiropas standartiem. Tāpat tika pārrunāta telemedicīnas un inovāciju arvien plašāka izmantošana veselības aprūpes nozarē.

Ukrainas delegācijas pārstāvji izteica lielu pateicību par Latvijas atbalstu, nodrošinot gan Ukrainas iedzīvotāju uzņemšanu, gan karavīru ārstniecību un medicīniskā aprīkojuma un humānās palīdzības kravu ziedošanu, kas ir ļoti nozīmīgs atbalsts cīņā pret Krievijas agresiju.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē