Veselības ministrs iepazīstas ar ārstniecības iestādēm un ģimenes ārstu darbu Liepājā

Veselības ministrs Hosams Abu Meri piektdien reģionālā vizītē apmeklēja Liepāju, kur iepazinās ar Kurzemē lielākās ārstniecības iestādes darbu – Liepājas Reģionālo slimnīcu, kā arī Piejūras slimnīcu un tikās ar ģimenes ārstiem.

Liepājas reģionālās slimnīcas vadība iepazīstināja ar slimnīcas darbību, personālu un telpām, norādot, ja, lai gan ir atsevišķi sarežģījumi, stacionārs savā darbībā jūtas salīdzinoši finansiāli stabili. Slimnīca iegulda līdzekļus telpu renovācijā, loģistikā un modernizācijā. Sadarbojoties ar augstskolām, tiek domāts par jauno speciālistu piesaisti

Liepāja

Liepājas Reģionālā slimnīca ir lielākā daudzprofilu ārstniecības iestāde Kurzemē - 4. līmeņa slimnīcā sniedz stacionāro un sekundāro ambulatoro palīdzību, neatliekamo medicīnisko palīdzību, dažāda veida veselības aprūpes maksas pakalpojumus, sociālās aprūpes pakalpojumus pašvaldībai, kā arī veic ārstu rezidentu apmācību. Slimnīca gadā ārstējas ap 15 tūkstošiem pacientu.

Tāpat ministrs tikās arī ar Liepājā strādājošajiem ģimenes ārstiem un pauda atbalstu jauno ārstu iesaistei primārās veselības aprūpes sistēmas stiprināšanā.

Svarīgi veicināt atbalstu tām ģimenes ārstu praksēm, kas nodrošina plašāka profila pakalpojumus pacientiem. Mums jāieklausās jaunajos ārstos, kas veidos nākotnes ģimenes medicīnu un stiprinās sabiedrības veselību, apmierinātību un pakalpojumu pieejamību,” uzsvēra H. Abu Meri. Jaunie ģimenes ārsti Liepājā sarunas laikā pauda gatavību sadarboties.

Ģimenes ārsti Liepājā

Vizītes laikā ministrs iepazinās arī ar veselības centra “Rūre” darbību. Centrs īstenoja Veselības ministrijas mobilās paliatīvās aprūpes pilotprojektu, un tagad šis pakalpojumus ar multidisciplināro komandu tiek ieviests visā Latvijā. Veselības aprūpe pacientiem notiek mājas apstākļos. Komandā ir ārsti, ārstu palīgi, uztura speciālisti, fizioterapeiti, sociālais darbinieks u.c. speciālisti, kas nepieciešami konkrētajam pacientam. Paliatīvās aprūpes komandas mērķis ir sniegt kompleksu, visaptverošu aprūpi, kas orientēta uz cilvēku ar ierobežotu dzīvildzi un viņa ģimeni.

Rūre

H. Abu Meri reģionālajās vizītēs dodas regulāri, lai klātienē tiktos ar nozares speciālistiem un runātu par aktualitātēm veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošanā un nodrošināšanā iedzīvotājiem - gan par finansējumu, gan cilvēkresursiem nozarē. Tāpat ministrs iepazīstas ar ārstniecības iestāžu investīciju projektiem. Veselības ministrs ir klātienē apmeklējis Daugavpili, Rēzekni, Ventspili, Talsus, Kuldīgu, Balvus, Alūksni u.c.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē