Veselības ministrs Hosams Abu Meri apmeklē Ziemeļkurzemes slimnīcu

Turpinot iepazīties ar slimnīcām reģionos, veselības ministrs Hosams Abu Meri piektdien, 27. oktobrī, apmeklēja “Ziemeļkurzemes reģionālo slimnīcu” Ventspilī un slimnīcas filiāli Talsos.

Ventspils un Talsu pašvaldību pārstāvji, slimnīcu vadītāji un ārsti iepazīstināja veselības ministru ar stacionāros sniegtajiem pakalpojumiem, nodrošināto ārstniecību pacientiem un īstenotajiem investīciju projektiem.

Atklājot Ventspilī atjaunoto Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļu, veselības ministrs Hosams Abu Meri uzsvēra: “Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļa ir kritiski svarīga pacientu ārstēšanas un dzīvības glābšanas procesā. Nodaļa kļuvusi plašāka, tajā nodalītas pacientu plūsmas un arī stacionārā esošo pacientu nogādāšana uz izmeklējumiem kļuvusi ērtāka, pacienta drošībai un ārstniecības procesa kvalitātei ir ļoti svarīgi šie uzlabojumi. Tomēr mūsu – Latvijas pacientu  ārstēšanā un veselības saglabāšanā – lielākā vērtība ir medicīniskais personāls. Tādēļ liels paldies viņiem par darbu, kuru tie veic ik dienu sargājot mūsu veselību!”

Slimnīcas pārstāvji iepazīstināja veselības ministru ar iepriekšējos gados veiktajiem uzlabojumiem ārstniecības iestādē. Pateicoties Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļiem kopumā 15 miljonu eiro apmērā slimnīcā atjaunotas un aprīkotas vairākas nodaļas, t.sk. skaitā Rehabilitācijas nodaļa, Dzemdību nodaļa, Neiroloģijas nodaļa; iepirktas medicīnas tehnoloģijas un iekārtas dažādu izmeklējumu veikšanai pacientiem, t.sk. magnētiskās rezonanses iekārtu, datortomogrāfu, insulta vienības pacientu novērošanas sistēmu, laparoskopisko operāciju iekārtu u.c. Tāpat piesaistītas ārstniecības personas Veselības ministrijas īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personu pieejamības uzlabošana ārpus Rīgas” ietvaros. Kopumā piesaistītas 44 ārstniecības personas - ārsti, māsas, māsu palīgi, ergoterapeits un fizioterapeiti.

Veselības ministrija Hosams Abu Meri ar pašvaldības un slimnīcu vadību diskutēja par ilgtspējīgu veselības  pakalpojumu plānošanu, lai nodrošinātu pieejamu, kvalitatīvu un efektīvu veselības aprūpi Latvijā, un informēja par plānoto veselības aprūpes finansējuma apmēru 2024. gada valsts budžeta projektā, kurā veselība ir viena no prioritātēm.

Jau ziņots, ka nākamgad nozarei papildus tiek plānoti 275 miljoni eiro. Pateicoties papildu finansējumam būs iespējams pārskatīt apmaksas tarifus stacionārajā sektorā, ņemot vērā reālo izmaksu pieaugumu, kā arī mazināt pacientu gaidīšanas rindas uz izmeklējumiem un ārstnieciskajām manipulācijām. Tāpat paredzēts turpināt celt ārstniecības iestāžu darbinieku algas. Būtiska prioritāte Veselības ministrijai būs digitālo risinājumu ieviešana veselības nozarē, kas ļaus efektīvāk pārraudzīt kopējos veselības aprūpes nozares procesus.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē