Veselības ministrs ar PVO pārstāvi Latvijā vienojas par sadarbības virzieniem

Veselības ministrs Hosams Abu Meri trešdien, 27.septembrī, tikās ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāvniecības Latvijā vadītāju Uldi Mitenbergu, vienojoties par galvenajām sadarbības jomām.

Veselības ministrs Hosams Abu Meri atzīmēja labo sadarbību ar PVO un pateicās PVO pārstāvim par līdz šim sniegto ekspertīzi dažādos jautājumos.

Sadarbību ar PVO, lai izmantotu starptautisku praksi, citu valstu pozitīvo pieredzi un organizācijas ekspertus, turpmāk plānots izvērst - integrētas veselības aprūpes ieviešanā ar fokusu uz primāro veselības aprūpi, ilgtspējīgas veselības aprūpes finansēšanas modeļa ieviešanā, zāļu pieejamības veicināšanā un veselības digitalizācijā. Šie jautājumi ir arī ministra prioritātes, kam PVO pārstāvis Latvijā pauda nedalītu atbalstu.

Pēc Ulda Mitenberga norādītā, ātrākus rezultātus varētu panākt jautājumā par veselības aprūpes finansēšanas modeli. PVO ieteikums ir veselībai novirzīt vismaz 12% no kopējiem valdības izdevumiem. Salīdzinoši īsākā laika posmā panākamas arī izmaiņas medikamentu pieejamības veicināšanā, kas tajā skaitā ir saistīts ar kompensējamo zāļu sarakstu un sistēmas pilnveidošanu. Pēc Ulda Mitenberga uzsvērtā, visu pasākumu mērķis ir ilgtermiņā samazināt novēršamo mirstību, kas Latvijā, salīdzinot ar citām valstīm, ir augsta.

Veselības ministrija aktīvi sadarbojas ar PVO, kas nodrošina plaša spektra augstākās kvalitātes ekspertīzi, ko Latvijas veselības politikas veidotāji un veselības aprūpes darbinieki izmanto ikdienas darbā. Tāpat PVO nodrošina ārvalstu ekspertus piesaisti pasākumiem Latvijā, organizē un finansiāli atbalsta Latvijas ekspertu pieredzes apmaiņas vizītes.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē