Veselības ministrs ar mediķu organizācijām pārrunā pieteikto brīdinājuma streiku; atkārtoti aicina uz tikšanos LVSADA

Šodien, 22.septembrī, veselības ministrs Daniels Pavļuts tikās ar veselības nozares profesionālajām organizācijām, lai pārrunātu Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) pieteikto brīdinājuma streiku un tā ietekmi uz pakalpojumu pieejamību, kā arī informētu par ārstniecības personu jaunā atalgojuma modeļa apstiprināšanu valdībā.

Uz sanāksmi par ārstniecības personu atalgojuma jautājumiem bija aicināti pārstāvji no LVSADA, Latvijas Ārstu biedrības,  Latvijas Jauno ārstu asociācijas, Latvijas Māsu asociācijas, Latvijas Slimnīcu biedrības, Latvijas Lielo slimnīcu asociācijas, Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas, Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas, Latvijas Ārstniecības personu profesionālo organizāciju savienības un Veselības aprūpes darba devēju organizācijas.

LVSADA uz šodienas tikšanos neieradās, tādēļ Veselības ministrija atkārtoti arodbiedrību aicina uz sarunām rīt, 23.septembrī, plkst.12:00.

Jau ziņots, ka šonedēļ Ministru kabinetā tika izskatīts un apstiprināts informatīvais ziņojums “Par jaunas ārstniecības personu darba samaksas kārtības izstrādāšanu”, kas nosaka virzību uz iepriekš sadarbībā ar nozares profesionālajām organizācijām, ārstniecības iestādēm un veselības aprūpes politikas veidotājiem izstradāto mediķu jauno atalgojuma modeli.

Jaunā atalgojuma modeļa ieviešanai ir izveidota darba grupa, kuras uzdevums ir izvērtēt jaunā atalgojuma modeļa pilotprojekta rezultātus. Līdz šā gada beigām plānots izstrādāt normatīvo regulējumu, iestrādājot pilna darba laika ekvivalenta saturu un tā veidošanas pamatprincipus, nosakot vidējo mērķa algu katrai ārstniecības personu kvalifikācijas kategorijai un darba samaksas mainīgo daļu.

Pārrunājot pieteikto ārstniecības personu brīdinājuma streiku, nozares organizācijas uzsvēra, ka mediķu viedokļi par dalību tajā dalās. Vienlaikus organizācijas atzina, ka ikviens nozarē nodarbinātais vēlētos skaidrību par atalgojuma pieaugumu ilgtermiņā. Jaunā atalgojuma modeļa un tam nepieciešamā finansējuma līdz 2027.gadam – 335 miljonu eiro – konceptuāla apstiprināšana ir vērtējama pozitīvi. Tomēr nozares profesionāļi sagaida, ka 2023. un turpmāko gadu valsts budžetu pieņemšanas laikā vajadzīgais finansējums veselības nozarei tiks piešķirts.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē