Veselības ministrs apmeklē Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcu

Veselības ministrs Hosams Abu Meri pirmdien, 6. novembrī, apmeklēja Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcu (TOS), kur tikās ar slimnīcas vadību un vadošajiem speciālistiem.  

TOS ir slimnīca, kas specializējas kompli­cētu traumu seku novēršanā, veic ortopēdiskas un rekonstruktīvas operācijas dažādu skeleta un locītavu slimību gadījumos. Traumpunktā pērn uzņemti 27 752 pacienti, slimnīcā nodrošinātas 220 gultas un gada laikā TOS ārstējušies teju 7 tūkstoši pacientu. Pagājušajā gadā slimnīcā kopumā speciālisti veikuši vairāk nekā 2,5 tūkstošus operāciju. Slimnīcā notiek arī medicīnas studentu un traumatoloģijas un ortopēdijas rezidentu apmācība, kā arī tiek plānots un organizēts pētnieciskais darbs.

Tikšanās laikā veselības ministrs Hosams Abu Meri akcentēja, ka pateicoties piešķirtajam papildu finansējumam veselības nozarei, būs iespējams pārskatīt apmaksas tarifus stacionārajā sektorā, ņemot vērā reālo izmaksu pieaugumu, kā arī mazināt pacientu gaidīšanas rindas uz izmeklējumiem un ārstnieciskajām manipulācijām.

Ministrs uzsvēra, ka paredzēts turpināt celt ārstniecības iestāžu darbinieku algas. Veselības ministrija aktīvi darbosies digitālo risinājumu ieviešanā veselības nozarē, kas ļaus efektīvāk pārraudzīt kopējos veselības aprūpes nozares procesus. Veselības ministrs uzsvēra, ka TOS ir slimnīca ar vislielāko kompetenci balsta un kustību ārstēšanā, kuru jāveido par potenciālo metodisko centru traumatoloģijā un ortopēdijā.  Slimnīcas vadība apliecināja, ka ārstniecības iestāde ir gatava uzņemties Metodiskās vadības funkcijas traumatoloģijā un ortopēdijā no 2024.gada.

   Tikšanās laikā tika pārrunāts arī personāla nodrošinājuma jautājums, kas ir sarežģīts ne tikai TOS, bet nozarē kopumā. Veselības ministrs Hosams Abu Meri atzina, ka bez darba samaksas konkurētspējas būtiska ir arī darba vides sakārtotība un apliecināja apņēmību strādāt pie nozares sistēmiskiem uzlabojumiem.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē