Veselības ministrs apmeklē slimnīcas Balvos un Alūksnē

Turpinot klātienē apmeklēt slimnīcas Latvijas reģionos, veselības ministrs Hosams Abu Meri, piektdien, 20.oktobrī, apmeklēja Balvus un Alūksni.

“Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības” stacionārā, veselības ministrs Hosams Abu Meri kopā ar slimnīcas un pašvaldību vadītājiem apmeklēja Bērnu slimību nodaļu, Dzemdību nodaļu, Ķirurģijas nodaļu un Intensīvas terapijas nodaļu, kā arī operāciju bloku. Ministrs tikās ar nodaļu darbiniekiem un pārrunāja galvenos jautājumus, kas uztrauc personālu.

Sarunā ar slimnīcas un pašvaldības vadību tika pārrunāti veselības nozares izaicinājumi,  kas kompleksi būtu jāskata arī veselības nozares finansējuma 2024.gadam kontekstā - cilvēkresursu nodrošinājums un piesaiste ārstniecības iestādēm, īpaši reģionos, primārās veselības aprūpes attīstība un slimnīcu profilu veidošana pieejama un kvalitatīva pakalpojuma nodrošināšanai. Būtiski ir risināt arī medikamentu pieejamību un efektivitāti.

Veselības ministrs Hosams Abu Meri apstiprināja, ka viņa mērķis ir stiprināt primāro veselības aprūpi un panākt ciešāku sadarbību slimnīcu sadarbības teritoriju ietvaros. Papildus šiem procesiem jāīsteno nozares digitalizācijas procesi – darbā izmantojot un prasot citiem veselības aprūpes sistēmas dalībniekiem - gan laboratorijām, gan ģimenes ārstiem un citām ārstniecības iestādēm – medicīnisko dokumentāciju digitālā formātā, lai spētu pieņemt datos balstītus lēmumus gan ārstniecībā, gan veselības aprūpes pārvaldībā.

Pēc “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības” apmeklējuma veselības ministrs atzina, ka no pārvaldības principa tā ir atšķirīga no vairuma Latvijas slimnīcu, ņemot vērā gan pašvaldību, gan privāto uzņēmēju sadarbību pārvaldes modelī. Ministra skatījumā publiskā sektora ārstniecības iestādēm ir daudz kas uzlabojams pārvaldībā, lai spētu caurskatāmi un efektīvi nodrošināt pacientam pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu. 

Alūksnē veselības ministrs Hosams Abu Meri tikās ar slimnīcas un pašvaldības pārstāvjiem, kā arī vietējo sabiedrisko organizāciju pārstāvjiem. Tikšanās laikā veselības ministrs atbildēja uz jautājumiem par slimnīcu tīkla attīstību, veselības aprūpes pakalpojumu un medikamentu pieejamības uzlabošanu nākamajā gadā, kā arī atbalstu ārstniecības personu piesaistei reģionu ārstniecības iestādēm.

Turpinot vizītes reģionālajās slimnīcās nākamajā nedēļā, 27.oktobrī, veselības ministrs apmeklēs Ziemeļkurzemes slimnīcu Ventspilī un Talsos un Kuldīgas slimnīcu.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē