Veselības ministrs apmeklē Kuldīgas slimnīcu

Veselības ministrs Hosams Abu Meri piektdien, 26. janvārī, apmeklēja Kuldīgas slimnīcu, lai iepazītos ar ārstniecības iestādes darbību un pārrunātu nozares aktualitātes.

Lai pārrunātu slimnīcas darbībai aktuālos jautājumus, ministrs tikās ar Kuldīgas novada pašvaldības vadību un slimnīcas personālu, kā arī apskatīja slimnīcas nodaļas. Kuldīgas slimnīcā sniedz diennakts neatliekamo medicīnisko palīdzību, nodrošina ambulatoros pakalpojumus, pakalpojumus dienas stacionārā un ārstniecību diennakts stacionārā, kā arī radioloģijas un laboratoriskos izmeklējumus. Slimnīca sniedz arī ilgstošas sociālās aprūpes pakalpojumu cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem un senioriem, kopskaitā 118 personām, tā mazinot plaisu starp veselības un sociālo aprūpi. SIA "Kuldīgas slimnīca" kapitāldaļu turētāji ir Kuldīgas novada dome un Dienvidkurzemes novada dome.

Saistībā ar izmaksu pieaugumu, šogad slimnīcām tika novirzīti papildus 60,6 miljoni eiro, no tiem 31 miljons eiro personāla atalgojuma palielināšanai, saistībā ar zemāko mēnešalgu likmju palielinājumu, kā arī finansējums ēdināšanas tarifam, intensīvās terapijas piemaksai un prioritāro pasākumu realizēšanai. Tāpat Veselības ministrija turpina vērtēt slimnīcu tīkla efektivitāti visā Latvijas teritorijā.

Veselības ministrs Hosams Abu Meri apmeklē ārstniecības iestādes gan Rīgā, gan reģionos, lai klātienē iepazītos ar ārstniecības iestāžu darbību, pārvaldību, cilvēkresursu nodrošinājumu, infrastruktūras projektiem, kā arī kopumā ar veselības aprūpes nodrošinājumu un pieejamību Latvijas iedzīvotājiem.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē