Veselības ministrs Abu Meri tiekas ar Latvijas Republikas pastāvīgās pārstāves Eiropas Savienībā vietnieku, vēstnieku Mārtiņu Kreitu

Šodien, 31.oktobrī, veselības ministrs Hosams Abu Meri iepazīšanās vizītē tikās ar Latvijas Republikas pastāvīgās pārstāves Eiropas Savienībā vietnieku, vēstnieku Mārtiņu Kreitu, lai pārrunātu Eiropas Savienības aktualitātes.

Vēstnieks Mārtiņš Kreitus tikšanās laikā informēja, ka šobrīd prezidējošās valsts Eiropas Savienības Padomē – Spānijas - prezidentūras prioritātes veselības jomā ir zāļu pieejamība, antimikrobiālā rezistence, onkoloģija un psihiskā veselība. 30.novembra Eiropas Savienības veselības ministru padomē viens no galvenajiem tiesību aktiem, par kuriem paredzēta vienošanās, ir priekšlikums regulai par Eiropas veselības datu telpu. Jaunais regulējums radīs sistēmu, kas nodrošinās elektronisku veselības datu pārrobežu apmaiņu, ļaujot fiziskām personām kontrolēt savus veselības datus un pētniekiem izmantot tos drošā un uzticamā veidā. Šis ir pirmais no priekšlikumu virknes, kas kopumā nodrošinās Eiropas Savienības mēroga digitālo transformāciju.

Spānijas prezidentūra tāpat virza uz priekšu Eiropas Komisijas turpmākos priekšlikumus par vispārējo farmācijas tiesību aktu pārskatīšanu. 30. novembra Eiropas Savienības veselības ministru padomē Prezidentūra informēs par progresu ar Farmācijas pakotnes virzību, kas ir lielākā reforma pēdējo divdesmit gadu laikā, lai padarītu zāļu apriti regulējošos noteikumus dinamiskākus, elastīgākus un pielāgotus iedzīvotāju vajadzībām un uzņēmumiem visā Eiropas Savienībā. Reformas mērķi vērsti uz savlaicīgu un vienlīdzīgu piekļuvi medikamentiem, uzlabotu zāļu piegāžu drošību un zāļu trūkuma novēršanu, tostarp jaunu medikamentu izstrādi.

Veselības ministrs Hosams Abu Meri pateicās vēstniekam un veselības aprūpes jomā strādājošajiem atašejiem par Latvijas pārstāvniecību Eiropas Savienības kopējās likumdošanas izstrādē un pilnveidošanā.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē