Veselības ministrijas parlamentārā sekretāra Ilmāra Dūrīša vizīte Ukrainā

Atsaucoties Ukrainas Veselības ministrijas aicinājumam šonedēļ Ukrainā tiek nogādāts ziedojums ar zālēm un medicīnas ierīcēm.

Ziedojumu kravā nosūtīti dažādi medikamenti un medicīniskās ierīces - mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtas, pacientu monitori, perfūzijas sūkņi, vakuumsūkņi un cits nepieciešamais medicīniskais aprīkojums lauka hospitāļa vajadzībām, lai nodrošinātu karā ievainoto cilvēku ārstēšanu - vairāk kā 1,5 miljonu eiro vērtībā.

Šajā nedēļā vizītē Ukrainā ir devušies Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Ilmārs Dūrītis, Veselības ministra biroja vadītāja Vladislava Marāne un NMPD Katastrofu medicīnas centra vadītāja Dita Heiberga un NMPD Ārkārtas situāciju gatavības nodaļas vadītājs Juris Raudovs.

“Īstenojot palīdzības sniegšanu Ukrainai, esam centušies ievērot principu - sūtīt tikai jau iepriekš prasīto, kā arī ievērot visīsākās loģistikas ķēdes un centralizāciju, lai mazinātu administratīvo slogu Ukrainas pusē un Ukrainā būtu maksimāli vienkārši nepieciešamās kravas saņemt” saka Ilmārs Dūrītis.

Vizītes laikā plānots nogādāt ziedojumu kravu Ukrainas Veselības ministrijai, tikties ar Ukrainas Veselības ministru Viktoru Liaško (Viktor Liashko) lai pārrunātu karā cietušo karavīru transportēšanu un ārstēšanu, rehabilitāciju Latvijā, kā arī, apmeklētu vairākas slimnīcas un tiktos ar Ukrainas Katastrofu medicīnas centra pārstāvjiem.

Arī iepriekš Latvija Ukrainai ziedojusi nestuves, antibiotikas, intravenozās ievades sistēmas, medicīniskās maskas, medicīniskie cimdi u.c.medicīnas preces, bet šis ir pagaidām lielākais medicīnas iekārtu un medicīnisko zāļu ziedojums Ukrainai.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē