Veselības ministrijas aktivitāšu telts “Viss ir norm.a” būs mentālās veselības un mūzikas festivālā OGLE

Veselības ministrija (VM) kopā ar Pusaudžu resursu centru (PRC) izveidojusi mentālajai veselībai veltītu aktivitāšu telti “Viss ir Norm.a”, ar kuru piedalās vairākos festivālos visā Latvijā. 8. un 9. jūlijā “Viss ir norm.a” aktivitāšu telts viesosies mentālās veselības un mūzikas festivālā OGLE, Siguldā. Festivāla dalībniekiem būs iespēja piedalīties izglītojošā lekcijā par dzīvesspēku, kā arī iegūt praktiskas zināšanas, kā stiprināt savu mentālo veselību.

Viens no mentālās veselības pamatiem ir cilvēka prasmes pašam sevi atbalstīt sarežģītās situācijās, nenodarot sev un līdzcilvēkiem kaitējumu. Tāpēc “Viss ir norm.a” telts aktivitāšu klāstā galvenā uzmanība tiks vērsta uz katra apmeklētāja iespējām, kā viņš var ikdienā izzināt un darīt noturīgāku savu mentālo veselību.

Festivālā OGLE aktivitāšu teltī “Viss ir norm.a” katru dienu apmeklētājiem tiks piedāvāta izglītojoša lekcija ar nodarbības elementiem par dzīvesspēku. Vadītāja Anna Gubermane nodarbībā stāstīs, kas ir dzīvesspēks, kāda ir traumas un traumatisku notikumu loma cilvēka dzīvē un kā atkopties no traumas, izmantojot dzīvesspēka konceptu. Kopā ar skatītājiem tiks veikta gadījuma analīze, noteikti riska un aizsargfaktori, kas palīdz vai kavē veiksmīgu atkopšanos pēc traumas. Nodarbības otrajā daļā, kopā ar skatītājiem tiks meklēti viņu iekšējie resursi, lai pārvarētu traumu un attīstītu dzīvesspēka konceptu.

Pārējā laikā “Viss ir norm.a” teltī būs iespēja noskatīties video par to, kā mazināt nomāktību, trauksmi un paniku, kā arī iegūt praktiskas zināšanas par progresīvo muskuļu relaksāciju, par diafragmālo elpošanu un apzinātības prasmju trenēšanu. Turpat varēs saņemt arī īsas ekspreskonsultācijas no psihiskās veselības speciālistiem.

“Ik dienu pie PRC speciālistiem ierodas vairāki simti jauniešu, lai meklētu savus resursus grūtībās, kurās nonākuši. Kopā ar PRC komandu, viņi tos atrod gan savā ģimenē, gan draugos, gan skolā, bet visbiežāk paši sevī. Iekšējie resursi jeb dzīvesspēks palīdz stāties pretī ikvienai dzīves grūtībai. Piecelties un turpināt dzīvot savu vislabāko dzīvi, esot vēl stiprākam, kā līdz šim,” stāsta PRC klīniskā vadītāja Anete Masaļska. “Arī festivālā OGLE vēlamies dot telts “Viss ir norm.a” apmeklētājiem iespēju atrast savus iekšējos resursus mūsu speciālistu vadītajās ekspreskonsultācijās un nodarbībās, kā arī digitālajās pašpalīdzības pieturās. Kopā stiprināsim savu dzīvesspēku un izbaudīsim festivālu!”

Veselības ministrijas aktivitāšu telts “Viss ir norm.a” programma mentālās veselības un mūzikas festivālā OGLE!

Piektdiena, 8. jūlijs

14.00 - 17.00

Vieta “Palīdzi sev!”

Praktiskas iemaņas pašpalīdzības tehnikās mentālās veselības digitālajā pieturā, ekspresintervijas jeb ātrie randiņi ar psihologiem un mentālās veselības mentoriem.

17.30 - 19.00

Lekcija ar nodarbības elementiem “Pēctraumatiskā izaugsme. Kā atrast saknes saviem resursiem? ”

Vada: Anna Gubermane

Sestdiena, 9. jūlijs

10.00 - 15.00

Vieta “Palīdzi sev!”

Praktiskas iemaņas pašpalīdzības tehnikās mentālās veselības digitālajā pieturā, ekspresintervijas jeb ātrie randiņi ar psihologiem un mentālās veselības mentoriem.

15.30 – 17.00

Lekcija ar nodarbības elementiem “Pēctraumatiskā izaugsme. Kā atrast saknes saviem resursiem? ”

Vada: Anna Gubermane

Plašāka informācija par festivālu OGLE pieejama festivāla tīmekļvietnē, kā arī biedrības OGLE sociālajās vietnēs Facebook un Instagram.

2020. gadā VM īstenoja kampaņu “Viss ir norm.a. Kampaņas ietvaros tika izveidoti un publicēti cilvēku reāli stāsti par psihiskās veselības sarežģījumiem: depresiju, nesuicidālu paškaitējumu, narkotiku atkarību u.c. Kampaņa, kā arī dalība festivālos, tiek īstenota Eiropas Sociālā fonda projekta „Kompleksi veselības vecināšanas un slimību profilakses pasākumi” (Identifikācijas Nr.9.2.4.1/16/I/001) ietvaros.

VM ES socfonds

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē