Veselības inspekcija nosaka aizliegumu peldēties Lucavsalā

 

Veselības inspekcija pēc Rīgas pašvaldības iepriekšējā nedēļā pasūtītajām peldvietu ūdens kvalitātes ārkārtas analīžu rezultātiem ir noteikusi peldēšanās aizliegumu Daugavas peldvietai “Lucavsala”, jo peldūdens mikrobioloģisko analīžu rezultāti šajā peldvietā pārsniedz pieļaujamo normu, un tas neatbilst kvalitātes prasībām.

Savukārt Daugavas peldvietu “Lucavsalas līcis”, “Rumbula”, “Ķīpsala” un Vecāķu pludmale, ūdens kvalitāte atbilst prasībām, un laboratorisko analīžu rezultāti mikrobioloģisko piesārņojumu neuzrāda. Līdz ar to šajās peldvietās atkal atļauts peldēties.

Kā jau tika ziņots, 13. jūlijā Veselības inspekcija ieteica nepeldēties valstspilsētas Daugavas peldvietās un Vecāķos, pēc tam, kad pilsētas neattīrītie kanalizācijas ūdeņi intensīvo lietusgāžu laikā tika iepludināti Daugavā.

 Kā zināms, Veselības inspekcija aktīvajā peldsezonā veic visu 58 oficiālo iekšzemes un jūras peldvietu pastiprinātu uzraudzību. Laboratorijā tiek noteikti mikrobioloģiskie rādītāji: fekālā piesārņojuma indikatori zarnu nūjiņas (E.coli) un zarnu enterokoki, savukārt vizuāli, ūdens paraugu ņemšanas laikā tiek novērtēta ūdens krāsa, pievērsta īpaša uzmanība peldošiem atkritumiem un naftas produktiem ūdenī un zilaļģu savairošanās procesam.

Aktuālajai peldūdens kvalitātei var sekot līdzi Veselības inspekcijas tīmekļvietnē https://www.vi.gov.lv/lv/peldvietu-udens-kvalitate

Lasīt vairāk Veselības inspekcijas vietnē