Veselības inspekcijā diskutēs par pacientu tiesību aizsardzības stiprināšanu

Ceturtdien, 15.septembrī, plkst.10:00 Veselības inspekcijā (VI) norisināsies Veselības ministrijas (VM) un inspekcijas rīkots seminārs, kurā kopīgi ar pacientu sabiedrisko organizāciju pārstāvjiem un ieinteresētajām pusēm paredzēts apspriest un diskutēt par VM priekšlikumiem pacientu tiesību aizsardzības stiprināšanā.

Jau ziņots, ka VM izveidotā un Veselības inspekcijas (VI) vadītā darba grupa sagatavojusi priekšlikumus, tostarp normatīvo aktu izmaiņām, kas stiprina uz cilvēktiesībām balstītas veselības aprūpes principu un fokusā izvirza par savu tiesību aizsardzību drošu pacientu.

Semināru atklās veselības ministrs Daniels Pavļuts, Veselības inspekcijas direktore Anita Slokenberga un Latvijas Reto slimību alianses vadītāja un Latvijas pacientu organizāciju tīkla pārstāve Baiba Ziemele. Seminārā ar pieredzi pacientu tiesību jautājumos dalīsies Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāvji. Pēc VM virzīto priekšlikumu prezentācijas plānots semināra dalībnieku darbs grupās, apspriežot konkrētos priekšlikumus pacientu tiesību aizsardzības stiprināšanā.

Aicinām sekot līdzi semināra norisei Veselības ministrijas Facebook kontā ceturtdien, 15.septembrī, no plkst.10:00 -11:30 un pēc tam no 13:00 – 14:30.

Mediju pārstāvjiem, kuri vēlas piedalīties seminārā klātienē, lūgums iepriekš pieteikties  pa t.67876008.

Lasīt vairāk Veselības inspekcijas vietnē