Veselības inspekcija atceļ peldēšanās aizliegumu Jūrmalā, vienlaikus saglabā ieteikumu nepeldēties

Dubultu, Asaru un Kauguru peldvietās ūdens mikrobioloģiskie rādītāji atbilst normai, un Veselības inspekcija šajās peldvietās atceļ noteikto peldēšanās aizliegumu. Atkārtotus ūdens paraugus laboratoriskiem izmeklējumiem Dubultu, Asaru un Kauguru peldvietās inspekcijas speciālisti ņēma pēc tam, kad šajās vietās jūlija sākumā tika konstatēts augsts mikrobioloģiskais piesārņojums, kas neatbilst higiēnas prasībām.

Vienlaikus inspekcija saglabā ieteikumu nepeldēties Lielupes, Bulduru un Dzintaru kā arī Majoru, Pumpuru, un Mellužu oficiālajās jūras peldvietās Jūrmalas valstspilsētā līdz brīdim, kad būs zināmi pašvaldības veikto peldūdens laboratorisko izmeklējumu rezultāti.

Ūdens kvalitātes rādītāji atkal atbilst normai arī Limbažu novada peldvietā Ainaži un Pasta salas peldvietā Jelgavā, kā arī Daugavpils Šūņu ezera peldvietā. Šajās peldvietās aizliegums un ierobežojumi atcelti, un tagad atļauts peldēties.

Savukārt  Kolkas peldvietā Talsu novadā un Limbažu novada peldvietā Salacgrīva ieteikums nepeldēties tiek saglabāts līdz brīdim, kad būs zināmi pašvaldības veikto peldūdens laboratorisko izmeklējumu rezultāti.

Lasīt vairāk Veselības inspekcijas vietnē