Uzaicinājums uz NMPD Kompetenču attīstības centra klīniskās simulācijas bloka atklāšanu

Trešdien, 20.septembrī, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Kompetenču attīstības centrā svinīgi atklās klīniskās simulācijas bloku. Pateicoties moderno tehnoloģiju sniegtajām iespējām, simulācijās balstītas mācības  ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā mediķiem trenēties un pilnveidot savas profesionālās prasmes neatliekamās medicīniskas palīdzības sniegšanā pacientiem, mācoties realitātei maksimāli pietuvinātos apstākļos un klīniskajās situācijās, ar kurām ikdienā saskaras NMPD.

Jaunais simulācijas bloks, ko, pētot Latvijas un pasaules pieredzi, izveidojis NMPD Kompetenču attīstības centrs sadarbībā ar viedo tehnoloģiju kompāniju SIA “Solavi”,  ir Latvijā un, iespējams, arī Baltijā unikālākā mācību bāze ikvienam neatliekamās medicīniskās palīdzības jomas profesionālim savu prasmju stiprināšanai tieši pirmsslimnīcas etapā. Tā iekārtojums un tehnoloģiskais risinājums dod iespēju imitēt palīdzības sniegšanu dažādās vidēs, kas ir specifiskas tieši NMPD mediķu darbam izsaukumos, piemēram, nelaimes gadījums mājās, uz ielas, publiskā pasākumā. Tāpat simulācijas bloka telpās mācību procesā būs iespējams izmantot arī NMPD operatīvo medicīnisko transportlīdzekli,  trenējot prasmes dažādās klīniskajās situācijās, kad ir jāglābj pacienta dzīvība - infarkts, insults, reanimācijas pasākumi, politrauma jeb vairāku ķermeņa daļu smagi ievainojumi un citas kritiskas situācijas.

Lai iepazīstinātu veselības nozares profesionāļus un medicīnas jomas ekspertus ar jaunā klīniskās simulācijas bloka iespējām  un NMPD Kompetenču attīstības centru, kas dienestā izveidots 2021.gada nogalē ar mērķi nodrošināt dienesta personāla profesionālo pilnveidi,  nākotnē kļūstot par vadošo pirmsslimnīcas etapa zināšanu un izaugsmes kalvi visā Baltijā, tiek organizēts svinīgs pasākums. Simulācijas bloka prezentācijā, kas  notiek starptautiskās veselības aprūpes simulācijas nedēļas ietveros, piedalīsies NMPD direktore Liene Cipule, Veselības ministrijas pārstāvji, Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra direktora p.i Andreta Savinska, NMPD Kompetenču attīstības centra vadītāja Antra Laumane un klīnisko universitāšu slimnīcu, kā arī augstskolu, medicīnas koledžu un NMPD sadarbības partneru pārstāvji.

! NMPD Kompetenču attīstības centra klīniskās simulācijas bloka atklāšanas svinīgais pasākums notiks 20.septembrī no plkst. 15:00-17:00 Rīgā, Laktas ielā 8 k-1 (ieeja no Duntes ielas). Mediju pārstāvjiem plkst. 15:30 būs iespēja iepazīties ar simulācijas bloku, vērot unikālu simulācijas demonstrējumu, kur NMPD mediķi izspēlēs realitātei pietuvinātu situāciju, sniedzot palīdzību pacientam ar smagu politraumu, kas gūta pacientam nokrītot no vairāku metru augstuma.  


Lūgums mediju pārstāvjiem apstiprināt savu dalību līdz 19.septembra plkst.15:00, sūtot e-pastu uz prese@nmpd.gov.lv vai piesakoties pa tālruni 67337009. Pieteikumā jānorāda savs vārds, uzvārds, medija nosaukums, tālrunis, auto numuru (iekļūšanai teritorijā).


Informāciju sagatavoja:

Lasīt vairāk Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vietnē