Universitātes slimnīcām palielina pamatkapitālu elektroapgādes nepārtrauktības nodrošināšanai

Lai netiktu apdraudēta pacientu un darbinieku drošība lielajās universitātes slimnīcās gan ikdienā, gan krīzes situācijā, pieņemts lēmums par kopumā 4 miljoniem eiro palielināt slimnīcu pamatkapitālu, lai tām būtu iespēja iegādāties rezerves ģeneratorus un nepieciešamo aprīkojumu un nodrošināt nepārtrauktu elektrības padevi.

21. novembra Ministru kabineta sēdē valdība lēma palielināt universitāšu slimnīcu pamatkapitālu kopumā par 4 miljoniem eiro:

  • Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā (RAKUS) par 1,74 miljoniem eiro;
  • Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā (PSKUS) par 1,24 miljoniem eiro;
  • Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS) par 1,02 miljoniem eiro.

Lai nodrošinātu RAKUS, PSKUS un BKUS darbības nepārtrauktību atbilstoši noteiktajām prasībām gan ikdienā, gan ārkārtas situācijās, šīm slimnīcām ir jābūt nodrošinātām ar alternatīvu vai autonomu elektroenerģijas avotu – ģeneratoru, kura jauda nodrošina iestādes uzņemšanas nodaļas, intensīvās terapijas un operāciju nodaļas darbību ārējās elektroapgādes traucējumu gadījumā. No nākošā gada būs spēkā arī regulējums, kurš nosaka, ka daudzprofilu un specializētajām slimnīcām būs jābūt nodrošinātām ar alternatīvu vai autonomu elektroenerģijas avotu - stacionāro ģeneratoru, kā arī degvielas rezerves apjomu, lai panāktu ģeneratora darbības nepārtrauktību ne mazāk kā 24 stundas.

 

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē