SPKC aicina uz kampaņas “Necepies! Izvēlies dzīvot!” atklāšanas pasākumu

Ādas audzēji ir viena no visvairāk izplatītajām onkoloģiskajām slimībām Latvijā, bet sabiedrībā joprojām valda dažādi mīti par sauļošanās pozitīvo ietekmi uz veselību, tādēļ Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sāk sabiedrības informēšanas kampaņu “Necepies! Izvēlies dzīvot!”. Tās mērķis ir skaidrot sauļošanās radīto risku veselībai, skaidrot piesardzības pasākumus, uzturoties saulē, kā arī kliedēt mītus par sauļošanās kā veselību veicinoša paraduma nozīmi, piemēram, D vitamīna sintēzē.

Kampaņas atklāšanas pasākums, ekspertu diskusija “Latvijas iedzīvotāju sauļošanās paradumi – vai protam uzturēties saulē droši?” notiks ceturtdien,13.jūlijā, plkst. 12.00, Latvijas Mākslas akadēmijas pagalmā, Kalpaka bulvārī 13, Rīgā.

Lai labāk izprastu Latvijas iedzīvotāju sauļošanās paradumus un uzskatus par UV starojuma ietekmi uz veselību, SPKC jūnijā veica sabiedriskās domas aptauju. Ekspertu diskusijā tiks pārrunāti gan piesardzības pasākumi, uzturoties saulē, gan Latvijas iedzīvotāju sauļošanās paradumi, balstoties uz sabiedriskās domas aptaujas rezultātiem.

Diskusijā piedalīsies:

-           SPKC pārstāvis Mārtiņš Zvackis,

-           dermatologs Raimonds Karls,

-           “MADARA Cosmetics” dibinātāja Lotte Tisenkopfa-Iltnere,

-           biedrības "Soli priekšā melanomai" pārstāve Sondra Zaļupe.

Diskusiju vadīs TV personība un divu bērnu mamma Lelde Ceriņa.

Atklāšanas pasākuma tiešraidi būs iespējams arī vērot SPKC Facebook kontā.

Aicinām mediju pārstāvjus iepriekš pieteikties, rakstot prese@spkc.gov.lv

Lasīt vairāk Slimību profilakses un kontroles centra vietnē