Spēcīgais negaiss laupījis viena cilvēka dzīvību, ir vairāki cietušie

Aizvadītā diennakts, kad Latvijas teritoriju skāra plaša negaisa zona ar vētras spēka vēju, stipru lietu un pat krusas graudiem ābola lielumā, arī NMPD mediķiem bijusi trauksmaina un sarežģīta.

Kopumā NMPD mediķi devās teju 1000 izsaukumos, reaģējot uz dažādām veselībai un dzīvībai kritiskām situācijām (kas nav saistīti ar vētras nodarītajiem postījumiem). Lai arī kopējais izsaukumu skaits saglabājās ierastā ikdienas līmenī, taču apstākļi, kādos nācies izpildīt izsaukumus, lai nokļūtu pie pacientiem vai nogādātu viņus slimnīcā, daudzviet brigādēm, bija izaicinoši un sarežģīti stiprā vēja, spēcīga lietus, krusas un gāzto koku dēļ.

Saistībā ar piedzīvoto dabas stihiju brigādes devušās deviņos izsaukumos, lai sniegtu palīdzību vētrā cietušajiem. Latgalē vienā no gadījumiem vētras laikā lūzušais koks uzkritis virsū vīrietim, smagi viņu traumējot. Brigādes mediķi veica reanimācijas pasākumus, taču traumas bija dzīvībai kritiskas un viņu neizdevās glābt.

Savukārt 4 gadījumos cilvēkiem bija uzkrituši vētrā nolauzti lielāki koku zari, vienā gadījumā cietušajam pa galvu trāpījis norauts jumta gabals, trījos gadījumos cilvēki cietuši no lielajiem krusas gabaliem, strādājot atklātā vietā uz lauka. No šiem astoņiem cietušajiem pieci nogādāti slimnīcā, bet trijiem palīdzība sniegta uz vietas un viņi atstāti tuvinieku uzraudzībā. Lielākoties nelaimē cietušie guvuši galvas traumas, ķermeņa virspusējus ievainojumus, lielas hematomas jeb asinsizplūdumus.

Mediķu darbu ietekmēja arī tas, ka vētras dēļ nolauztie koki daudzviet bija aizšķērsojuši ceļus, kā rezultātā bija grūtāk piekļūt pie pacientiem un mediķiem ar visu aprīkojumu kājām jāveic lielāki attālumi līdz negadījuma vietai vai no tām jānogādā pacienti uz operatīvo transportu. Tāpat pēc citu operatīvo dienestu lūguma NMPD brigādes dežūrēja vairākās notikumu vietās, kur uz mājām bija uzkrituši lielāki koki, nodarot postījumus ēkām un tika veikti glābšanas darbi. Par laimi, cietušo šajās vietās nebija.

Galvenokārt NMPD mediķi devušies izsaukumos tajās zonās, kur vētra bijusi visspēcīgākā – Dobeles, Daugavpils un Madonas novadā.

Paldies mūsu Jelgavas un Daugavpils kolēģiem par foto no vakardienas izsaukumu pieredzes.

Lasīt vairāk Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vietnē