Sarunu festivālā LAMPA arī par veselību un tās saglabāšanu, pacientu pieredzi, garīgo veselību un cilvēkiem mums līdzās

9. un 10. jūnijā Cēsis notiks devītais Sarunu festivāls LAMPA ar vairāk nekā 300 pasākumiem, un festivāla tematu vidū būs arī veselība un tās saglabāšana, pacientu pieredze, garīgā un mentālā veselība un cilvēki mums līdzās.

Divu dienu garumā norisināsies diskusijas arī ar veselības aprūpes nozares speciālistiem par fizisko un mentālo veselību, pacientu pieredzi, būs darbnīcas, kurās atpazīt dažādu saslimšanu pazīmes,  padomi un ieteikumi, kā palīdzēt un sadzīvot ar apkārtējiem, kuri sirgst ar dažādām slimībām, kā arī ieteikumi, kā reaģēt un palīdzēt brīžos, kad zaudēts kāds no tuviniekiem. 

Veselības ministre Līga Meņģelsone sestdien, 10. jūnijā, no plkst.11:00 -12:30 Ģimenes teltī Nr.5 piedalīsies diskusijā "Vardarbība dzemdībās: vai pie visa var vainot mediķu izdegšanu?", kurā tiks apspriesti dažādi šā jautājuma aspekti -  sistemātiskas nepilnības, ārstniecības iestāžu spēja pašregulēties, vainīgie sabiedrībā, mediķu vidū, politikā un dzemdību palātā esošie, padomju “mantojums”. Diskusijas mērķis ir izvērtēt, ko darīt citādi. Diskusiju vadīs publiciste, žurnāliste un mamma Agra Lieģe-Doležko un tajā piedalīsies:

  • Līga Meņģelsone, veselības ministre
  • Signe Mežinska, Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes asociētā profesore, LU Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūta vadošā pētniece, biedrības “Veselības projekti Latvijai” valdes locekle
  • Liene Drauga, vecmāte, Siguldas Dzemdību nodaļas Sabiedrisko attiecību speciāliste
  • Linda Veidemane, vecmāte, 3 bērnu mamma
  • Evija Andžāne, sertificēta pediatre, pacientu drošības sistēmas konsultante

Sestdien, 10. jūnijā no plkst. 17:00 – 18:00 Valsts mājas teltī Nr. 36. notiks diskusija “Savstarpējā cieņa – ko sagaidām?” sadarbībā ar Valsts probācijas dienestu, Veselības ministriju, Sociālās integrācijas valsts aģentūru un Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centru. Mūsu sabiedrība ir daudzveidīga, tajā skaitā cilvēki ar garīgu un fizisku invaliditāti, kā arī tie, kuriem ir psihiskas saslimšanas. Kāda ir robeža starp medicīnisku palīdzības sniegšanu un sabiedrības drošību, kas ir cieņpilna veselības aprūpe un kādas darbības vēl jāveic, lai veidotu iekļaujošu Latvijas sabiedrību kur katrs tā dalībnieks tiek pieņemts, - tie ir daži no diskusijas tematiem. Diskusiju moderēs Latvijas Televīzijas žurnālists Gusts Kikusts un tajā piedalīsies:

  • Inese Lībiņa-Egnere, tieslietu ministre
  • Imants Jurevičius, Valsts probācijas dienesta vadītājs
  • Austra Straume, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Pacientu pieredzes vadības daļas vadītāja
  • Solveiga Kabaka, SIVA direktores vietniece profesionālās rehabilitācijas jomā
  • Dr. med. Liene Sīle, Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra Izglītības un pētniecības daļas vadītāja

Bet piektdienas, 9. jūnija, vakarā,  no plkst. 23:45-2:00 notiks “Politiķu disko”, kad DJ Toms Grēviņš uz skatuves aicinās bariņu politiķu, kuri Cēsīs demonstrēs savu mūzikas gaumi. Mūzikas izvēle būs politiķu ziņā. “Politiķu disko” piedalīsies arī veselības ministre Līga Meņģelsone.

Festivāls LAMPA ir iniciatīva un atvērta platforma, kuras saturu veido organizācijas un citi aktīvisti, kopīgiem spēkiem radot vietu, kur brīvā, nepiespiestā gaisotnē apmainīties ar viedokļiem, un cieņpilnā veidā diskutēt par sabiedrībā aktuālām tēmām. Ikvienam ir iespēja pieteikt un organizēt savu pasākumu LAMPĀ. Festivāla galvenie rīkotāji ir Fonds atvērtai sabiedrībai “DOTS”. Festivāla diskusijām plānotas arī tiešraides.

Pilna sarunu festivāla LAMPA programma: Programma – Sarunu festivāls LAMPA (festivalslampa.lv)

Festivāla karte pieejama šeithttps://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1XLoRJ1OBDwFZg57oD--HoCwytRjwmLA&ll=57.31495617874147%2C25.26818104900845&z=18

Tiešraides saite diskusijai "Savstarpējā cieņa – ko sagaidām?" https://www.youtube.com/watch?v=3VaYGoCOzZg

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē