#RiskaFaktors pārgalvība, neuzmanība aktīvi atpūšoties

11 gadus veca meitene ar draudzenēm spēlējās pamestā ēkā. Skrienot viņa nepamanīja caurumu grīdā un nokrita uz betona grīdas no vairāku metru augstuma. Rezultātā – smagi vairāku ķermeņa daļu ievainojumi: lūzumi, galvas trauma, iekšējo orgānu bojājumi. Citā gadījumā bērns krita no 2 m augstām šūpolēm, pēc kā zaudēja samaņu, savukārt 5 gadus vecs zēns, lēkājot pa batutu, krita un guva smagu mugurkaula traumu.

RISKA FAKTORS: Neapdomīga lēkāšana pa batutu, šūpošanās (bojātas šūpoles vai pārgalvīga rīcība – lēkšana no šūpolēm), staigāšana pa pamestām celtnēm.

KO DER ATCERĒTIES?

  • Pasargājiet savu atvasi no nopietnām traumām, uzliekot batutam aizsargtīklu. Tāpat atgādiniet, ka nevajadzētu lēkāt vairākiem bērniem vienlaikus un atrasties zem batuta, kad citi to izmanto!
  • Brīdiniet, ka rotaļas pamestās ēkās un uz jumtiem ir bīstamas! Viens TikTok video nav tā vērts, lai riskētu ar savu dzīvību!
  • Stāstiet, ka alkohols un narkotisko vielu lietošana nav nevainīga izklaide, jo atstāj nopietnas sekas uz bērna veselību un to ietekmē notiek virkne nelaimju!

Par drošu vasaru, bez nelaimēm!

Lasīt vairāk Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vietnē