#RiskaFaktors DROŠĪBA UZ CEĻA

Divi 12 un 13 gadus veci puiši brauca kopā uz viena elektroskrejriteņa, brauciens beidzās saduroties ar stabu, vienam galvaskausa, otram sejas kaulu lūzumi. 10 gadus vecs bērns ar velosipēdu strauji izbrauca krustojumā, nepamanot automašīnu, rezultāts - ārstēšanās slimnīcā, ribu lūzumi un iekšējo orgānu bojājumi. 17 gadus vecs puika brauca pa lauku ceļu ar mopēdu bez aizsargekipējuma. NMPD mediķi par viņa dzīvību cīnījās notikuma vietā un slimnīcā nogādāja smagā stāvoklī.

RISKA FAKTORS: velosipēdi, elektriskie skūteri, skrejriteņi, mopēdi u.c. motorizētie braucamie. Diemžēl vasaras periodā NMPD mediķi steidzas palīgā ievērojamam skaitam cilvēku, kuri cietuši ceļu satiksmes negadījumos, neuzmanības vai pārgalvības dēļ. Cietušo vidū bieži ir arī bērni un jaunieši.

KO DER ATCERĒTIES:

  • Atgādiniet, ka ikvienam ir jāievēro ceļu satiksmes noteikumi, piedaloties satiksmē vai šķērsojot ielu! Esi atbildīgs, neesi pārgalvīgs!
  • Ja bērns brauc ar divriteni, skrituļdēli vai skrituļslidām vai citu braucamrīku parūpējaties par atbilstošu aizsargekipējumu!
  • Nepieļauj, ka bērns izmanto motorizētos braucamrīkus, kas nav atbilstoši viņa vecumam.

Ja nelaime notikusi, zini, kā palīdzēt cilvēkam, kurš cietis ceļu satiksmes negadījumā? Izlasi: https://www.nmpd.gov.lv/lv/riciba-celu-satiksmes-negadijumos

Šomēnes esam aizsākuši drošas vasaras padomu sēriju #RiskaFaktors, kur ik nedēļu līdz pat jūnija beigām NMPD mediķi atgādinās par bērnu drošību. Par drošu vasaru, bez nelaimēm!

Lasīt vairāk Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vietnē