Preses konference par plānotajām izmaiņām slimnīcu tīklā

Norises laiks: 01.08.2023. plkst. 10.00-11.00 tiešsaistē un klātienē Veselības ministrijā.

Noslēdzoties priekšlikumu un komentāru iesniegšanai Informatīvajam ziņojumam par izmaiņām slimnīcu tīklā, kas 26. jūlijā oficiāli tika nodots visiem iesaistītajiem, Veselības ministrija aicina uz preses konferenci. Tā notiks 1. augustā plkst.10.00 – 11.00 gan tiešsaistē, gan klātienē Veselības ministrijā (Brīvības ielā 72) zālē, 309. telpā.

Priekšlikumi slimnīcu tīkla stiprināšanai un pacientu drošības uzlabošanai stacionāros, kas balstīti uz pašreizējās situācijas analīzi un datiem, nosaka prasības un kritērijus stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu pamatprofiliem, atspoguļo slimnīcu snieguma uzraudzības sistēmu un rādītājus, kā arī nosaka tālākus soļus slimnīcu sadarbības teritoriju attīstībā. Pamatojoties uz datiem par sniegto veselības aprūpi, pacientu skaitu, iedzīvotāju skaitu,  medicīnas personālu u.c. rādītājiem, plānotas pārmaiņas slimnīcu stacionārajos profilos  atsevišķās ārstniecības iestādēs. Tādējādi pacienti un finansējums tiek pārvirzīts sadarbības tīkla ietvaros uz atbilstošu ārstniecības iestādi, kā arī tiks stiprinātas neatliekamās palīdzības un uzņemšanas nodaļas un uzlabota tajās sniegtā palīdzība.

Veselības ministrija uzsver, ka esošais slimnīcu tīkls Latvijā tiks saglabāts, un izmaiņas skars slimnīcu darba organizāciju. Pacienti tiks nogādāti stacionārā, kur viņiem sniegs vajadzīgo aprūpi.

Plānots, ka valdība Informatīvo ziņojumu par izmaiņām slimnīcu tīklā skatīs augusta vidū.

Preses konferences dalībnieki:

  • Līga Meņģelsone, veselības ministre
  • Sanita Janka, Veselības aprūpes departamenta direktore, Veselības ministrija
  • Laura Kronberga, Stacionāro pakalpojumu nodaļas vadītāja Nacionālā veselības dienesta pārstāvis
  • Liene Cipule, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore
  • Daiga Behmane, veselības vadības eksperte, Rīgas Stradiņa universitāte
  • Aleksejs Višņakovs, eksperts, RAKUS Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs
  • Dace Rezeberga, eksperte, Rīgas Dzemdību nama galvenā ārste

Mediju uzmanībai!

Dalībai preses konferencē klātienē mediju pārstāvji aicināti pieteikties telefoniski 67876105. Dalībai attālināti saite mediju pārstāvjiem tiks nosūtīta e-pastā.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē