Piešķir finansējumu virsstundu apmaksai ārstniecības personām slimnīcās

Valdība šodien, 1. jūnijā, atbalstīja un pārdalīja finansējumu virsstundu apmaksai ārstniecības personām un citiem strādājošajiem vairākās slimnīcās visā Latvijā.

Finansējumu par virsstundu apmaksu saņems Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca, Daugavpils reģionālā slimnīca, Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca, Jelgavas pilsētas slimnīca, Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība, Daugavpils psihoneiroloģiskā slimnīca, Rēzeknes slimnīca.

Ārstniecības personās un citiem nodarbinātajiem stacionārajās ārstniecības iestādēs tiks apmaksāts virsstundu darbs, kas ir saistīts ar Covid-19 jautājumu risināšanu un seku novēršanu 2022. gada laikā kopumā 1 942 216 eiro apmērā.

Kā zināms, Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likums noteica kārtību Covid-19 infekcijas izplatības laikā, paredzot atbilstošu pasākumu kopumu  sabiedrības veselības un drošības interesēs. Tajā skaitā likums paredzēja, ka stacionāros darbiniekiem var noteikt tādu virsstundu darba laiku, kas pārsniedz Darba likumā un Ārstniecības likumā noteikto maksimālo virsstundu skaitu.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē