Pauž gatavību attīstīt sadarbību veselības jomā

Veselības ministre Līga Meņģelsone 4. aprīlī iepazīšanās vizītē tikās ar Turcijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijā Šuli Eztunču (Şule Öztunç), kura pauda gatavību stiprināt starpvalstu sadarbību, tajā skaitā veselības jomā.

Ministre un vēstniece pārrunāja Latvijas un Turcijas aktuālos sadarbības projektus, ģeopolitisko situāciju pasaulē, kā arī liela daļa no sarunas tika veltīta postošajai 6. februāra zemestrīcei Turcijā, seku novēršanai un palīdzības sniegšanai dabas katastrofā cietušajiem.

Veselības ministre L. Meņģelsone atkārtoti uzsvēra, ka Latvija apzināja medicīnas personālu, kas bija gatavi doties uz Turciju sniegt palīdzību cietušajiem, ja Turcija izteiktu šādu lūgumu. Kā zināms, Latvijas valdība 10.februārī lēma par humānās palīdzības kravas nosūtīšanu zemestrīces seku likvidēšanai, paredzot no valsts materiālajām rezervēm nosūtīt segas, apsildāmas teltis un dažāda veida tehnisko aprīkojumu. Palīdzība Turcijai tiek apzināta un sniegta caur Eiropas Savienības civilās aizsardzības mehānismu.

Ministre iepazīšanās vizītēs ir tikusies arī ar citu valstu pārstāvjiem, lai pārrunātu starpvalstu sadarbību un tās stiprināšanu nākotnē.

Vairāk foto

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē