Pārrunā turpmāko Latvijas atbalstu Ukrainai

Šodien, 12.decembrī, veselības ministrs Hosams Abu Meri tikās ar Ukrainas parlamenta priekšsēdētāja biedri Olenu Kondratjuku, lai pārrunātu Latvijas atbalstu Ukrainai.

Olena Kondratjuka izteica lielu pateicību par līdzšinējo Latvijas sniegto atbalstu, nodrošinot ievainoto Ukrainas karavīru ārstēšanu un rehabilitāciju. Olena Kondratjuka akcentēja Nacionālā rehabilitācijas centra “Vaivari” sniegto rehabilitācijas pakalpojumu augsto kvalitāti, sniedzot ievainotajiem gan fizisko, gan psiholoģisko rehabilitāciju. Tāpat tika izteikta pateicība par Latvijas ziedotajām 67 neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnām, no kurām 30 jau ir nogādātas Ukrainā.

Iepriekš Ukrainai ir ziedotas nestuves, antibiotikas, intravenozās ievades sistēmas, medicīniskās maskas, medicīniskie cimdi, infūzijas sūkņi, plaušu ventilatori, pacientu monitori u.c. medicīnas preces. Uz Ukrainu brīvprātīgi devušies palīdzēt ārstēt cietušos arī Latvijas mikroķirurgi un citas ārstniecības personas, piemēram, medmāsas.

Veselības ministrs Hosams Abu Meri apliecināja, ka Latvija turpinās sniegt atbalstu Ukrainai dažādos veidos, tostarp rūpējoties par kara dēļ Latvijā nonākušajiem Ukrainas iedzīvotājiem. Tā piemēram, ir nodrošinātas iespējas veselības jomā strādāt māsām, ārstiem un citiem veselības aprūpes speciālistiem, kuri, bēgot no karadarbības Ukrainā, ierodas Latvijā. Šobrīd ir veikti nepieciešamie grozījumi likumdošanā, lai dotu iespēju Ukrainas mediķiem īslaicīgas nodarbinātības atļaujas profesijā Latvijā uz laiku līdz 5 gadiem. Šobrīd Latvijā nodarbināti 186 mediķi no Ukrainas. Savā profesijā darbu atraduši arī 21 farmaceits un 8 farmaceitu asistenti, kas ir Ukrainas pilsoņi.

Veselības ministrs uzsvēra, ka visi Ukrainas iedzīvotāji, kuri ierodas vai uzturas Latvijā, var saņemt visus valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus tādā pašā apjomā, kādā tie tiek nodrošināti pārējiem Latvijas iedzīvotājiem. Kopš kara sākuma Latvijas ārstniecības iestādēs veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanai ir vērsies 6221 Ukrainas iedzīvotājs (no tiem 4633 pieaugušie, 1588 bērni).
 

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē