Pārrunā sadarbības jautājumus veselības aprūpes jomā galvaspilsētā

Otrdien, 28.martā, veselības ministre Līga Meņģelsone tikās ar Rīgas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Mārtiņu Staķi un Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāju Viesturu Kleinbergu, lai pārrunātu sadarbības jautājumus veselības aprūpes jomā.

Veselības ministre Līga Meņģelsone uzsvēra, ka Rīgā ir akūta nepieciešamība nodrošināt hronisko pacientu aprūpes gultas. Ņemot vērā galvaspilsētas specifiku šeit ir koncentrētas augstākā līmeņa slimnīcas – universitātes slimnīcas, Rīgas Dzemdību nams, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca, Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrs – vienlaikus nepietiekams nodrošinājums ir ar hronisko pacientu aprūpes iespējām.

Veselības ministre un Rīgas domes priekšsēdētājs bija vienisprātis, ka kvalitatīvu un pieejamu veselības aprūpes pakalpojumu nodrošinājums ne tikai rīdziniekiem, bet arī reģionu iedzīvotājiem galvaspilsētā ir kopīgs mērķis, uz ko tiekties. Tādēļ, plānojot ārstniecības iestāžu attīstību nākamajos gados, jāņem vērā gan plānotais pakalpojumu apjoms, gan pieejamais cilvēkresursu nodrošinājums, kā arī pārdomāts pakalpojumu sniedzēju kartējums, kura stiprināšanai jau šobrīd jāplāno nākotnes investīcijas.

Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis atzina, ka pašvaldības slimnīcas nodrošina augstas kvalitātes veselības aprūpes pakalpojumus un apliecināja pašvaldības gatavību attīstīt ārstniecības iestādēs sniegto ārstniecību un aprūpi. Tādēļ detalizētāka veselības aprūpes pakalpojumu un investīciju plānošana tiks apspriesta Veselības aprūpes koordinācijas padomē.

Fotogalerija no veselības ministres un Rīgas domes pārstāvju tikšanās

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē