Pārrunā sadarbības jautājumus veselības aprūpes jomā

Piektdien, 31.martā, veselības ministre Līga Meņģelsone iepzīšanās vizītē tikās ar Šveices ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Martēnu Mišlē (Martin Michele) un pārrunāja sadarbības jautājumus.

Tikšanās laikā veselības ministre Līga Meņģelsone iezīmēja svarīgākos izaicinājumus veselības aprūpes nozarē, sabalansējot kvalitatīvu un pieejamu veselības aprūpes pakalpojumu nodrošinājumu ar finansiālajām iespējām un vienlaikus raugoties veselības aprūpes nozares attīstības virzienā ilgtermiņā. Līga Meņģelsone akcentēja jautājumu par ilgtermiņā stabila un paredzama nozares finansēšanas modeļa nepieciešamību, kas ļautu segt arvien pieaugošos veselības aprūpes izdevumus.

Tāpat veselības ministre ar vēstnieku pārrunāja slimību profilakses un veselības pratības jautājumus, kas ir nozīmīgi veselīga dzīvesveida uzturēšanā. Veselības veicināšana ir tiešā veidā saistīta ar nākotnes veselības aprūpes finansiālu vajadzību mazināšanu, ar veselīgu dzīvesveidu mazinot iedzīvotāju potenciālās veselības problēmas pēc 20 – 30 un vairāk gadiem.

Šveices ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Martēns Mišlē tikšanās laikā uzaicināja veselības ministri Līgu Meņģelsoni atklāt Šveices veselības aprūpes inovāciju diena, ko organizē Šveices vēstniecība ar sadarbības partneriem un kas šogad norisināsies 24.aprīlī. Konference būs veltīta jautājumiem par inovācijām veselības aprūpē, reto slimību cēloņu novēršanu, precīzijas zālēm pacientu aprūpē un personalizēto veselības aprūpi.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē