Operatīvie dienesti atgādinās, cik svarīga ir droša Jāņu svinēšana

Lai Jāņos notiktu mazāk nelaimes gadījumu ar smagām sekām, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) un Valsts policija (VP) kopīgi rīko preses pasākumu, lai stāstītu par drošu svētku svinēšanu Jāņu brīvdienās. Pasākums mediju pārstāvjiem notiks otrdien, 20. jūnijā, plkst. 11.00 Lucavsalā, Rīgā.

Preses konferencē piedalīsies VUGD priekšnieka vietnieks Intars Zitāns, NMPD direktore Liene Cipule un VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis. Lai akcentētu drošības pasākumu ievērošanas nozīmi, dienestu pārstāvji ne vien sniegs padomus un ieteikumus, bet arī demonstrēs pārgalvīgas atpūtas sekas un atgādinās, kā rīkoties līdzcilvēkiem, ja noticis nelaimes gadījums un jāsniedz cietušajam palīdzība. Īpaša uzmanība tiks veltīta arī ilgstošā sausuma bīstamībai, kas šajos svētkos rada papildu risku dažādiem nelaimes gadījumiem un drošībai.

Operatīvo dienestu apkopotā statistika liecina, ka Jāņu brīvdienas ik gadu aptumšo dažādi nelaimes gadījumi, piemēram, izceļas ugunsgrēki nepareizas ugunskura vai grila kurināšanas dēļ, ir arī aizrīšanās gadījumi vai līgotāji gūst smagus apdegumus. Tāpat katru gadu, tāpēc vien, ka iedzīvotāji peldas vai vada transportlīdzekli alkohola reibumā, kādam šie svētki pārvēršas par traģēdiju.

2022. gada Jāņu svētku divās dienās ceļu satiksmes negadījumos cieta 50 cilvēki un divi gāja bojā, 60 transportlīdzekļu vadītāji pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā, liecina VP statistika. Savukārt pēc NMPD izsaukuma datiem gandrīz 600 cilvēki guva dažādas rakstura sadzīves traumas, ne tikai ceļu satiksmē, bet arī peldoties, kurinot ugunskuru vai citādi pārgalvīgi svinot. Bet VUGD apkopotā statistika liecina, ka 2022. gada svētku brīvdienās ugunsgrēkos cieta astoņi cilvēki, viens cilvēks gāja bojā, savukārt no ūdenstilpēm tika izcelti trīs bojāgājušie.

Lasīt vairāk Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vietnē