Noslēdz līgumu ar Izraēlu par sadarbību veselības un medicīnas jomā

Šodien, 12.decembrī, veselības ministrs Hosams Abu Meri un Izraēlas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijā Šārona Rapaporta-Palgi (Mrs. Sharon Rappaport Palgi) abu valstu valdību vārdā parakstīja līgumu par Latvijas un Izraēlas sadarbību veselības un medicīnas jomā.

Sadarbības līgums paredz, ka Latvija un Izraēla sadarbosies tādās jomās kā digitālā veselība, pediatrija, onkoloģija, gatavība ārkārtas situācijām, masu nelaimes gadījumi un medicīna, vadība inovācijām slimnīcu administrācijā u.c. Plānots, ka tiks organizētas medicīnas speciālistu savstarpējas vizītes un tiks veicināta tiešu kontaktu veidošanu starp abu valstu veselības un medicīnas iestādēm.

Līdz šim sadarbības projekti ar Izraēlu veselības jomā bijuši klīniskās universitātes slimnīcām. Tā piemēram, Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā darbojas Autoimunitātes centrs, kas dibināts ar mērķi  īstenot padziļinātu autoimūno slimību zinātnisko izpēti un veicināt slimnīcas ārstu un rezidentu aktīvāku iesaisti zinātniski pētnieciskajā darbībā, kā arī starptautiska mēroga sadarbībā. P.Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca sadarbojas ar partneriem Izraēlā klīniskajos pētījumos, Austrumu slimnīcai ir sadarbība ar Izraēlas klīnikām gaistošo marķieru diagnostikas izstrādē un ar TECHNION Universitāti izelpas sensoru attīstīšanas jomā,  Bērnu klīniskā universitātes slimnīca plāno sadarbību ar ““Schneider” Children’s Medical Centre”, paredzot pieredzes apmaiņas braucienus ārstiem, māsām un citiem veselības aprūpes speciālistiem.

Starpvalstu sadarbība notiek arī izglītības iestādēm. Latvijas Universitāte sadarbojas ar Izraēlas zinātniekiem pētījumos par plaušu vēža pacientu dzīves pagarināšanu, par kuņģa vēzi, Rīgas Stradiņa universitāte iesaistījusies pētniecības projektā par vīrusu infekciju izraisītām autoimūnām slimībām, kā arī RSU medicīnas studentiem bija iespēja apgūt Izraēlā studiju kursu ortopēdijā.

 

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē