NMPD – vērtīga klīnisko prakšu mācību bāze topošajiem ārsta palīgiem

16. janvārī visā Latvijā pie mums praksi uzsāka 105 medicīnas koledžu studenti, vēl 32 savas prakses gaitas uzsāka jau 2. janvārī. Tā studentiem būs neatsverama pieredze ne tikai iepazīt NMPD darba specifiku, bet arī pieredzējušu mediķu - prakses vadītāju uzraudzībā uzsākt pielietot iegūtās zināšanas praksē.

Šobrīd 29 studentiem būs unikāla iespēja gūt pieredzi palīdzības sniegšanā krīzes apstākļos, jo šie studenti praksi īstenos Latvijas “karstajā punktā” – Jēkabpilī, kur arī NMPD brigāžu atbalsta centrs Jēkabpils ir iesaistīts plūdu krīzes risināšanā. Ņemot vērā, ka plūdu situācija Jēkabpils novadā vēl turpinās, arī studentiem mūsu brigādēs var nākties doties palīgā cilvēkiem, kuri nonākuši nelaimē un nepieciešama medicīniskā palīdzība.

“Neskatoties uz plūdu novēršanas darbiem Jēkabpilī, mūsu ikdiena neapstājas. Mēs priecājamies uzņemt praksē topošos ārsta palīgus. Tie ir otrā kursa studenti, kuri vēl nav pieņēmuši lēmumu par savu nākotnes darba vietu, kad pabeigs studijas. Viņi vēl meklē savu vietu nozarē – vai izvēlēties neatliekamo medicīnu, darbu slimnīcā vai citviet. Bet mūsu galvenais uzdevums ir viņus iedvesmot, parādīt mūsu ikdienu un to, cik dažāds un reizēm neprognozējams ir brigāžu darbs, lai palīdzētu viņiem izdarīt savu karjeras izvēli, iespējams, par labu darbam dienestā,” stāsta brigāžu atbalsta centra Jēkabpils vadītāja Sarmīte Paeglīte.

NMPD Kompetenču attīstības centra Medicīniskās kvalifikācijas sistēmas vadītāja Astra Bukulīte norāda: “NMPD ir vienīgā veselības aprūpes iestāde, kurā ir iespējams iegūt specifiskas zināšanas un prasmes neatliekamajā medicīnā pirmsslimnīcas etapā. Turklāt mēs ikvienu praktikantu uzlūkojam kā potenciālo dienesta darbinieku, tāpēc cenšamies nodrošināt maksimāli piesātinātu un studentam vērtīgu praksi.”

Katrs students praksē NMPD aizvada no 160 līdz 560 astronomiskajām stundām (stundu skaits atkarīgs no studiju kursa). Tās laikā tiek nostiprinātas teorētiskās zināšanas, topošie speciālisti iepazīst NMPD aprīkojumu un darba daudzveidību, kā arī dodas izsaukumos pie pacientiem pieredzējušu kolēģu pavadībā. Praktikanti ir otrā, trešā kursa studenti, kā arī ārsta palīgi, kuri iegūst neatliekamās medicīnas ārsta palīga kvalifikāciju.

Pērn gada laikā praksi NMPD aizvadīja 399 medicīnas studenti – topošie ārsti un ārsta palīgi, no kuriem liela daļa turpina savas darba gaitas mūsu komandā.

Lasīt vairāk Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vietnē