NMPD gaida Dziesmu un deju svētkus! Mūsu mediķi, kuriem deja ir kā otrā elpa

Dziesmu svētku dejotāju rindās arī mūsu, NMPD, kolēģi. Darbs dienestā nav nedz vienmuļš, ne garlaicīgs, tas prasa lielu koncentrēšanos, precizitāti un ātrumu, jo cilvēka dzīvībai katra sekunde ir no svara. Tāpēc, lai “izlādētos” un “uzlādētos” pēc spraigas, izsaukumos pavadītas dienas, deja mūsu kolēģiem palīdz.

Anita Petrova, NMPD ārsta palīgs dejo Balvu Kultūras nama deju kopā “Luste”.

“Deja nav tikai izklaide, tas ir arī smags darbs! Bet katra minūte ir tā vērta,” saka Anita, kas jau trešo reizi piedalīsies Dziesmu un deju svētkos. Viņa savu ikdienu nemaz nevar iedomāties bez dejas: “Mēģinājumi un koncerti man ir, kā enerģijas uzlādes stacija un tas ir tik brīnišķīgs veids, kā “atslēgt” domas. Turklāt tautastērpa uzvilkšana man ir kaut kas svēts, jo to gribas nest skaisti – ar staltu stāju, augstu paceltu galvu un smaidu uz lūpām.” Šie svētki Anitai asociējas ar kustību, sadarbību un skaistumu, ko izceļ ikviens dejotājs. Vēl jo vairāk – tas spēks un jauda, kas nāk no deju uzvedumiem, ir vārdos neietērpjams laimes brīdis, kas jāsajūt katram! Atbildot uz jautājumu, kā dejošanu var savienot ar darbu, Anita teic: “Vienkārši tas nav, bet nedrīkst padoties! Jo tiklīdz tu to izdari, iestājas tukšums. Cilvēki, komanda, mūzika, deja – tie ir elementi, kas ļauj dzīvē man elpot pilnu krūti!”


Ilona Krūmiņa, NMPD ārsta palīgs dejo Lauteres kultūras nama Vidējās paaudzes deju kolektīvā "Ritsolis".

“Dejošana man tuva sirdij jau kopš vidusskolas, taču visam ir savs laiks un vieta, un tā nu Lauteres deju kolektīvā esmu jau 8 gadus! Ieraudzīju sludinājumu, ka pagastā tiek dibināts deju kolektīvs un aicina pievienoties visus gribētājus; es ne mirkli nešaubījos, ka man jāiet!,” stāsta Ilona. Viņai dejošana ir sirdslieta. “Jā, tā nav nekāda laiskā atpūta, tas ir kardiotreniņš visam ķermenim - jālēkā, jāsoļo, jācilā kājas, jātur taisa mugura un viss vienlaicīgi. Bet tam visam ir ieguvums – atbrīvojas prāts un jau nākamajā dienā ar skaidru galvu varu darīt savu darbu – glābt un saglabāt cilvēku dzīvības!” Dziesmu un deju svētkus Ilona uztver kā bagātīgu koncertu arī pašiem dalībniekiem. Tā ir brīnišķīga iespēja piedzīvot, kā dejo labākie no labākajiem!


Un kāds ir Tavs Dziesmu un deju svētku stāsts?

Lasīt vairāk Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vietnē