NMPD gaida Dziesmu un deju svētkus! Mūsu darbinieki svētku dalībnieku rindās– tik dažādi, tik sajūtām pilni

Visiem zināms, ka Dziesmu un deju svētkos vienkopus satiekas Latvijas labākie dejotāji, skanīgākie  dziedātāji un muzikālākās folkloras kopas! Rīgā tie sabrauc no Latvijas tuvākām un tālākām malām, šķērso jūras un okeānus, lai vienotos sajūtās un svētkos paceltu Latvijas patriotisko garu nebijušos augstumos.

Tikpat raibi kā pašu svētku dalībnieku tērpi, ir arī viņu profesijas.

Un starp desmitiem tūkstošiem Dziesmu un deju svētku dalībniekiem ir arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta kolēģi. Jā, intensīvais darba režīms, kāds tas ir dienestā, nav šķērslis sava aicinājuma īstenošanai vai sapņa piepildījumam. Uzrunājot mūsu kolēģus, redzam, ka Rīgā būs teju vai visi – Balvi, Madona, Viļaka, Liepāja, Jelgava, Taurene, Saldus, Limbaži un ticam, ka vēl un vēl… Dejotāji, dziedātāji, folkloristi, daiļamata meistari  - gan pirmo reizi kā dalībnieki, gan jau svētku veterāni.  

Esam saviļņoti un priecīgi par kolēģu degsmi un aizrautību, piedaloties Dziesmu un deju svētkos.  Tāpēc gaidot svētkus, dalīsimies ar mūsu kolēģu stāstiem, pieredzi un gaidām saistībā  ar šo notikumu, kas apliecina mūsu unikālo latviešu tautas vienotību un gara spēku!

Rinalds - koru koncerta repertuāru dungo arī pie NMPD auto stūres

Mūsu kolēģis Rinalds Smilga, operatīvā medicīniskā transportlīdzekļa  vadītājs Saulkrastos, svētkos piedalīsies pirmo reizi un tos nepacietīgi gaida ar priekpilnām sajūtām. Viņš pagājušajā gadā nolēmis, ka vēlas piedzīvot to, ka teju četrpadsmit tūkstoši koristu dziesmu sāk vienā elpas vilcienā, viena notī, tāpēc iestājies jauktajā korī “Garkalne”. “Esmu tikai dzirdējis par dalībnieku pozitīvajām emocijām svētku nedēļas laikā, tāpēc lēmums manu dungošanu mājās  pārvērst par kaut ko daudz tīkamāku un baudāmāku noteikti attaisnosies un varēšu kopā ar savu kori piedzīvot ko neaizmirstamu. Turklāt jaunā Mežaparka estrāde un svētku 150 gadu jubileja viennozīmīgi ir papildus motivators piedalīties,” teic Rinalds, kurš Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā ir jau 26 gadus. Ilggadējs darbinieks, kurš dažkārt, pēc tam, kad pacients veiksmīgi nogādāts slimnīcā, noslēguma koncerta repertuāra dziesmas klusi dungo arī pie NMPD auto stūres.

Rinalds Smilga NMPD šoferis stāv pie OMT tērpies tautaustērpā

Lasīt vairāk Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vietnē