Mūsu kolēģu sniegumu augsti novērtē arī nozarē

Ļoti lepojamies ar saviem kolēģiem, diviem Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbiniekiem - Dmitriju Sergejevu un Birutu Eikinu – abi nupat saņēmuši veselības nozares augstākos apbalvojumus, kas apliecina kolēģu profesionalitāti, degsmi un spēcīgu vēlmi palīdzēt citiem, pildot dienesta misiju – glābt un saglabāt cilvēku dzīvības.

Dmitrijs Sergejevs – NMPD Brigāžu atbalsta vadības centra vadītājs un neatliekamās medicīnas ārsts, godināts ar Veselības ministrijas Atzinības rakstu par profesionālu un godprātīgu darbu veselības nozarē. 24 gadi – tieši tik ilgi Dmitrijs veltījis darbam pirmsslimnīcas etapā. Viņš apveltīts ar racionālu prātu, izteiktu iniciatīvu un vēlmi nekad nepadoties, lai arī cik nesasniedzams izvirzītais mērķis var likties. Šobrīd Dmitrija ikdiena paiet strādājot dienesta vadības komandā, kur viņš uzrauga, kā arī rūpējās par visiem 14 brigāžu atbalsta centriem, kas izvietoti visā Latvijā.  Paralēli tam Dmitrijs ir arī ārsts mūsu īpašajā ārsta speciālista brigādē, kas steidz uz pašām kritiskākajām situācijām un izsaukumiem palīgā citiem kolēģiem.  Dmitrijs savu darbu dara ar tādu atdevi, ka to novērtē ikviens. Turklāt brīžos, kad citiem varētu likties – laiks apstāties, tālāk vairs nav kur, viņa iekšējā dzirksts tomēr neļauj atslābt. Kolēģi vēl tagad atceras izsaukumu, kurā reiz viņš vairāk nekā divas stundas pļavas vidū veica atdzīvināšanas pasākumus trīs gadus vecam bērnam, kurš bija slīcis. Un šis ir tikai viens no neskaitāmiem stāstiem, kad viņš ir izglābis dzīvību.  Pat ja taisnākais ceļš uz mērķi būs slēgts, Dmitrijs atradīs apvedceļu vai  izdomās arvien jaunus pievedceļus, lai sasniegtu to, kas jāsasniedz, un glābtu to, kas jāizglābj.

Biruta Eikina – NMPD Operatīvās vadības centra jeb ārkārtas tālruņa 113 ārste-konsultante, saņēmusi Veselības ministrijas Pateicības rakstu par augstu profesionalitāti un kompetencēm. Mierīga, nosvērta, atbildīga un tajā pašā laikā ar neatkārtojamu spēju mobilizēties krīzes situācijās un prasmēm sadarboties, rodot kopīgu valodu ar runātāju klausules otrā galā – tā viņu raksturo kolēģi. Šīs cilvēciskās īpašības Birutai kā profesionālei dispečeru centrā palīdzējušas tikt galā ar daudzām pacientu dzīvībai bīstamām situācijām, kad rūpīgi jāuzklausa zvanītājs, jāspēj viņš nomierināt un jādod norādes pirmās palīdzības sniegšanā, kamēr mediķu brigāde uz notikumu vietu vēl traucas. Birutas kontā ir neskaitāmi daudz izglābtu dzīvību, gadījumu ir tik daudz, ka viņa pat visus nespēj atcerēties. Kolēģi reizēm pajoko, ka, laikam, tas Dieva pirksts, ka visi kritiskākie zvani, kur sekundes desmitdaļā jau jāspēj sniegt padomi, piemēram, vecākiem, kā reanimēt savu bērnu vai, kur jādod norādes dēlam tēva glābšanā, kurš aizrijies un smok, iekrīt tieši pie Birutas. Mūsu ārste – konsultante ir augstākā līmeņa profesionāle, un viņai piemīt dabas dots talants būt īstajā laikā un vietā. Un tā jau 14 gadus arī dienestā. Vienkopus satiekas personība un zināšanas!

Esam lepni par savējiem! Apsveicam Dmitriju un Birutu ar darba augsto novērtējumu veselības nozares profesionāļu vidū! Kolēģi, priecājamies par jūsu panākumiem un to, ka esat dienestam un Latvijas cilvēkiem!

Lasīt vairāk Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vietnē